KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Vitaz - 17. ledna 2019   17:00

Vitaz
56:31' Makejev  (Švec-Rogovoj) • 58:59' Řepík  (A. Sjomin, Stoljarov)
Nižněkamsk
Akuzovskij, Gašilov – Golovljov, Parikov
Neftěchim Arena
Vitaz

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večer a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Adam Polášek – 0+0, 2 střely na branku, čas ve hře – 19:59, 5 trestných minut.
Andrej Nestrašil – 0+0, 2 střely na branku, čas ve hře – 19:58, 2 trestné minuty.

Vojtěch Mozík – 0+0, čas ve hře – 19:23.
Michal Řepík – 1+0, 1 střela na branku, čas ve hře – 15:26.
Statistiky po celém utkání:

Střely na branku: 24 – 32
Zblokované střely: 11 – 10
Vhazování: 32 – 27
Hity: 5 – 11
Přesilové hry: 1/4 – 1/3 + gól v oslabení.
Je konec! Hostující celek předvedl něco naprosto neskutečného, když ještě tři a půl minuty před koncem prohrával o gól. Jenže poté se parádní ranou v oslabení prosadil Makejev, jenž srovnal stav utkání. Viťaz navíc dokázal otočit stav utkání, když se v početní výhodě trefil Michal Řepík minutu před koncem. Domácí to sice ještě zkusili v šesti, ale vyrovnat nedokázali.
59:40'
Oddechový čas pro domácí.
59:38'
Nižněkamsk to zkouší v šesti!
58:59'
Viťaz právě vstřelil branku!
Což se mu také daří! Neskutečné, co předvádějí hostující hokejisté v posledních minutách, kdy otáčí stav z 0:1 na 2:1. Sjomin našel v přesilové hře MICHALA ŘEPÍKA, jenž svůj tým poslal poprvé v zápase do vedení! Asistence: Alexandr Sjomin a Gennadij Stoljarov.
58:40'
Viťaz se snaží překlopit vedení na svou stranu v početní výhodě. V té je aktivní a má spoustu střel na branku, jenže gól z toho zatím nepadl.
57:35'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., nedovolené bránění).
56:33'
Viťaz hraje v pěti!
56:31'
Neskutečné! Hosté vyrovnávají tři a půl minuty před koncem základní hrací doby, navíc v oslabení! Arťom Švec-Rogovoj našel volného ALEXEJE MAKEJEVA, který tak krátce před koncem srovnal. Navíc srovnal krásnou střelou, která trefila místečko nad Ježovým ramenem. Nejspíše nás tedy čeká ještě drama. Asistence: Arťom Švec-Rogovoj.
56:12'
Další střela v podání domácího týmu, Ten přece jen nakonec několikrát vystřelil, ale navýšení náskoku se prozatím nekoná.
55:40'
Tohle již vypadalo mnohem zajímavěji pro domácí stranu! Přišla střela, po které následovala ještě dorážka na hranici brankoviště. Ortio vše ustál.
55:07'
Nižněkamsk toho v přesilové hře zatím moc nepředvedl. Sice vyslal střelu na branku, ovšem hostující gólman zasáhl. Následovalo vyhození přes čáry.
54:33'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Nikulin – 2 min., podrážení).
53:20'
Domácí hrají v pěti!
52:15'
Tak hostujícím hráčům se přesilová hra nedaří ani trochu. Nemohou se dostat do útočného pásma a Nižněkamsk se bez problémů brání.
51:20'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Nestrašil – 2 min., vysoká hůl).
51:09'
Díky čemuž si musel připsat hostující gólman další zákrok. Navíc hosté puk jen odevzdali, a tak se mohou domácí hráči hnát znovu do útoku.
50:42'
Nižněkamsk tedy svého soupeře nepouští vůbec k ničemu. Je to spíše on, kdo se snaží útočit a je v posledních minutách rozhodně aktivnější.
50:14'
Hosté se sice dostali k puku, jenže dlouho zde nepobyli. Naopak, ke střele se dostal Neftěchimik a Joni Ortio si musel připsat úspěšný zákrok.
49:43'
V držení kotouče je domácí celek, který v pohodě kombinuje ve své obranné třetině.
48:16'
Stále se nic zajímavého neděje. Diváci se dnešním zápasem moc bavit nemohou. Viděli jen jednu branku domácího celku + jednu bitku. To bylo vše zajímavé, co se dnes dělo.
47:22'
Nyní se konalo několik vhazování na obranné polovině hostujícího celku. Jednou vyhrál Nižněkamsk, ovšem podruhé Viťaz, který může zaútočit.
47:00'
Hostující celek se snaží přesouvat do útoku, ovšem zatím se mu to moc nedaří. Nižněkamsk naopak skvěle brání a k ničemu svého soupeře nepouští.
45:43'
Hostující celek vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale k ničemu mu to nebylo. U puku jsou domácí, kteří se ženou do útočného pásma.
45:00'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů není schopen se usadit v pásmu, natož si tam vytvořit nějaký tlak.
43:38'
Domácí hokejisté se daleko s kotoučem nedostali. Naopak se k další střele dostal Viťaz. Jeho ránu ovšem Ježov bez větších potíží vyrazil.
43:17'
Dá se tedy očekávat ještě dramatické utkání. Hosté se ihned po oslabení snažili útočit, nicméně jejich snaha nic zajímavého nepřinesla.
42:06'
Hosté hrají v pěti!
41:07'
Tak nejspíše ne, branka domácího celku není uznána! Hra byla navíc vykázaná do středního pásma, takže se nejspíše jednalo o postavení útočícího hráče v brankovišti. Stále je to tedy jen o gól.
40:34'
Nižněkamsk pokračuje ve své přesilové hře, kdy je usazený v útočné třetině. Přišla také první střela této části, kterou hostující gólman lapil.

Přesilové hry: 1/3 – 0/1
Již jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání, po kterých vede domácí celek o jednu branku, když se trefil Rafael Bikmullin v početní výhodě. Navíc byla k vidění spousta vyloučení. Takže střelec zatím jediné branky a Borna Rendulić pro dnešní utkání dohráli. Navíc druhý jmenovaný byl vyloučený na pět minut + do konce zápasu a Nižněkamsku ve třetí periodě budou zbývat ještě dvě minuty z přesilové hry.
40:00'
39:17'
Přesto se Nižněkamsk dostal k další střela. Ta přišla ze zajímavého prostoru, avšak Joni Ortio si připsal další úspěšný zákrok.
38:51'
Jenže domácímu celku se početní výhoda zase tak moc nedaří. Hostující hokejisté se bez větších potíží brání a vyhazují puky za Ježova.
38:26'
No, diváci se mohou v posledních minutách celkem bavit. Jelikož i hostující hráč je vyloučen do konce utkání. Navíc mají domácí pětiminutovou přesilovku.
37:06'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání).
37:06'
I když ne na na dlouho. Nižněkamsk si zahraje přesilovou hru, ve které může stvrdit své vedení. Každopádně již bez svého jediného střelce, který se nechal před několika minutami vyloučit do konce.
37:05'
Hraje se v plném počtu!
36:13'
Hra nám ubíhá a nám chybí necelé čtyři minuty do konce této periody. Nižněkamsk je na tom stále o jednu branku lépe, ale Viťaz je lepší.
35:05'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Vyglazov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
34:46'
Další střela v podání hostujícího týmu na domácího gólmana. Ten má v posledních minutách co dělat, ale drží svůj tým nad vodou.
33:58'
Hra Viťazu se nesesypala, naopak. Je to právě on, kdo se nyní pokouší útočit za každou cenu. Ježov se v brance hodně otáčí, nicméně ještě neinkasoval.
31:54'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí tým využívá přesilovou hru a dostává se jako první tým v dnešním zápase do vedení! Podšendjalov našel svého parťáka – RAFAELA BIKMULLINA, jehož parádní střela skončila v brance! Asistence: Arťom Podšendjalov.
31:16'
Zatím ne. Sice vyslal zajímavou střelu na branku, ovšem tu dokázal hostující gólman vychytat. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
30:43'
V posledních minutách se nám roztrhl pytel s vyloučeními. V první třetině jsme neviděli ani jedno, nyní již pět. Dokáže Nižněkamsk vstřelil první branku?
29:58'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ilja Šinkevič – 2 min., podrážení).
29:20'
Nižněkamsk je v pěti!
28:58'
Navíc Nižněkamsk krátce poté vyhodil před všechny čáry až za hostujícího brankáře. Navíc nedlouho poté ještě jednou. Dobré oslabení domácích.
28:26'
Také hosté mají možnost vyzkoušet si přesilovou hru. Tu zatím také nehrají špatně, ale Ježov žádnou ze střel za svá záda nepustil.
27:20'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., držení).
25:53'
24:51'
Domácí celek hraje přesilovou hru a nutno dodat, že jí nehraje vůbec špatně. Připsal si několik střel na branku, ale ani jedna nebyla úspěšná.
23:53'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., držení hole).
23:46'
Diváci tedy mohli vidět bitku v podání českého obránce Adama Poláška a Stanislava Romanovova. Konečně viděli nějakou pořádnou akci v zápase.
23:07'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Adam Polášek – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Stanislav Romanov – 5 min., bitka).
23:00'
V držení kotouče jsou nadále hokejisté Nižnškamsku. Ti jsou však zatím především někde na polovině hřiště a nemohou se dostat nikam dále.
22:46'
Domácí celek je možná v utkání o něco aktivnějším týmem. Každopádně nyní se dostal jen do ofsajdového postavení. Buly na útočné modré domácích.
22:00'
Každopádně ze začátku periody vidíme to stejné, co jsme viděli v první části dnešního utkání. Tedy ne moc záživný a atraktivní hokejový zápas.
21:01'
Na druhé straně se podíval už i hostující celek do útočného pásma, nicméně dopadlo to podobně jako u Nižněkamsku. Jen střela sražena do ochranné sítě.
20:45'
Nižněkamsk se ihned na začátku třetiny dostal do útoku. Jeho střela byla ovšem jen sražena do ochranné sítě. Následuje vhazování.

Přesilové hry: 0/0 – 0/0
Je za námi první třetina dnešního utkání mezi Nižněkamskem a Viťazem, po které je stav nerozhodný 0:0. Nutno dodat, že diváci rozhodně neviděli nějakou ofenzivní podávanou, a tak tento stav nikoho nepřekvapí.
20:00'
19:00'
Minuta do konce třetiny.
18:48'
Každopádně Nižněkamsk se nenechal zahanbit. Přišla střela od modré, po které následovala dorážka. Ortio svůj tým nyní podržel.
18:05'
Tentokrát se provinili ofsajdovým postavením hostující hráči. Ti se již dostali do vedení v počtu střel na branku. Přesto zápas moc záživný zatím není.
16:50'
Na druhé straně přišla střela, která byla sražena do ochranné sítě. Díky tomu následuje vhazování po levé ruce Ježova. To vyhráli domácí.
15:34'
Domácí sice byli v předešlých okamžicích lepším týmem, jenže Viťaz postupně hru vyrovnává. Tentokrát je však buly v obranném pásmu hostí.
14:25'
Domácí se již hnali do dalšího útoku, když v tom je zastavil hvizd rozhodčího – ofsajd! Následné buly vyhráli právě hokejisté domácího Nižněkamsku.
14:18'
Střely na branku: 6 – 4.
13:00'
Buly ve svém obranném pásmu vyhrál Moskevská oblast. Ta se dostala do rychlého protiútoku, jenže střelu dokázal Ježov vyrazit mimo nebezpečí.
12:45'
Další střela v podání Neftěchimiku! Ten se poslední minuty sebral a hraje velmi solidní partii. Na vstřelení vedoucí branky to zatím nestačí.
11:37'
I nadále má domácí celek o trochu více ze hry. K vážnější kombinaci to však nevede a domácí hokejisté musí začínat od své brány.
10:48'
V posledních vteřinách se dařilo Nižněkamsku trochu více kontrolovat puk. Rezultovala z toho pátá a šestá střela na branku. Stav je stále bezbrankový.
09:08'
Znovu se hra přelévá ze strany na stranu. Chvilku má puk na svých hokejkách Nižněkamsk, chvilku Viťaz. Zatím ani jeden z týmu neměl větší šanci.
08:02'
Střely na branku: 4 – 3.
07:54'
Nyní jsme viděli hned dva útoky, po kterých přišla střela. Nejprve pálili hostující hráči, poté ti domácí. Oba brankáři si připsali úspěšný zákrok.
06:42'
Hra nadále plyne bez nějakých větších šancí. O něco častěji má kotouč na svých hokejkách domácí tým, ale zatím to k ničemu nevede.
05:02'
Přece jen jsme viděli po delší době střelu na branku! Tou se prezentovali domácí hokejisté. Ortio puk vyrazil, následně ho získali hosté.
04:30'
Zatím se hra přelévá ze strany na stranu. Respektive každý tým má puk chvilku, ale neodkáže toho moc vymyslet. Zatím vidíme hodně nepřesností.
03:55'
Jenže ti u něj tedy dlouho nevydrželi. Nedostali se ani do útočného pásma, a tak mohou něco vymýšlet hosté. Mnoho střele jsme tedy ještě neviděli.
02:49'
Viťaz dokonce vyhrál buly v útočném pásmu, kde se snažil kombinovat. Nakonec ale o kotouč přišel a do útoku se mohou přesunout domácí.
02:19'
Ke střele se dostal jeden z hostujících hráčů. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, avšak Ježov puk chytil. Vhazovat se bude po jeho pravici.
01:48'
Již jsou odehrané necelé dvě minutky z dnešního utkání, avšak žádnou větší šanci jsme v utkání ještě neviděli. V držení puku jsou nyní domácí.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, Bryncev, An. Sergejev, D. Musin, Šaripzjanov, Ogurcov, Volgin, Semjonov – Nestrašil, Porjadin, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov, Chajrullin – Šiksatdarov, Padakin, Šarifjanov – Avcin, Podšendjalov, Bikmullin.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, S. Romanov, Kožemjakin – M. Aaltonen, A. Sjomin, Stoljarov – Rendulić, A. Nikulin, Makejev – Švec-Rogovoj, Kokarev, Řepík – P. Černov, Vyglazov, Gončarov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Gašilov – Golovljov, Parikov.

Andrej Nestrašil (NIZ)
Adam Polášek (NIZ)

Vojtěch Mozík (VIT)
Michal Řepík (VIT)
Viťaz

To hostující hokejisté mají k účasti do vyřazovacích bojů o něco blíže než jejich dnešní soupeř. V současné době se totiž nacházejí na sedmém místě Západní konference. Devatenáctkrát vyhrál Viťaz v základní hrací době a pětkrát vyhrál v prodloužení nebo na samostatné nájezdy. Na druhou stranu tento tým padl hned jednadvacetkrát v základní hrací době a čtyřikrát v prodloužení nebo po samostatných nájezdech. V posledním zápase se hosté utkali s Dinamem Minsk na jeho ledě, kde vyhráli 3:2 v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:
Miro Aaltonen – 38 bodů (18+20)
Alexandr Semin – 36 bodů (18+18)
Vojtěch Mozík – 22 bodů (5+17)
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk se v současné době nachází až na jedenáctém místě Východní konference a s postupem do vyřazovacích bojů to nevypadá dobře. Na postupovou osmičku totiž tento tým ztrácí již devět bodů. Domácí celek vyhrál v základní hrací době jen jedenáct zápasů a šestkrát vyhrál v prodloužení nebo na samostatné nájezdy. Hned osmadvacetkrát padl Neftěchimik v základní hrací době a k tomu ještě osmkrát v prodloužení nebo na samostatné nájezdy. V posledním zápase se Nižněkamsku dařilo, vyhrál totiž v prodloužení na hřiště Petrohradu!