KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Astana - 9. září 2018   16:30

Novgorod
Novgorod
30:37' D. Iljin  • 36:16' Žafjarov (Makarenko) • 44:14' Calof  • 51:53' Galuzin (Paršin) • 52:32' Miele (Šenfeld, Holm) • 63:16' Calof (Sabolič, Miele)
6:5
(0:2, 2:1, 3:2 - 1:0)
Astana
Astana
16:41' R. Starčenko   • 17:29' Asetov  (Ševčenko) • 20:48' Bochenski  (M. Semjonov) • 43:28' R. Starčenko   • 46:25' Cormier  (A. Petersson, Dietz)
Novgorod
D. Kostin (21. Tichomirov) – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev – Galuzin, Varnakov, Paršin – Miele, Sabolič, Calof – Makarenko, Šenfeld, Žafjarov – Smolin, D. Iljin, Urakov – Verjajev.
Gašilov, Beljajev – Palej, Syjusev
Nagorny Arena
Astana

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
Zápas mezi Torpedem a Barysem nabídl parádní podívanou, po níž se nakonec se zisku dvou bodů radují hokejisté Nižného Novgorodu. Domácí sice prohrávali 0:3, 2:4 či 3:5, ani v jednom případě to ale nezabalili a nakonec si vynutili prodloužení, v němž Torpedu vystřelil vítězství Andrew Calof.
63:16'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Domácí nakonec přesilovku využívají, a v prodloužení tak dokonávají parádní obrat! Mieleho rána z levého kruhu se od zadního mantinelu odrazila na hokejku Roberta Saboliče, který poté chytře našel před Karlssonem volného ANDREWA CALOFA, jenž si se zakončením poradil mazácky. Asistence: Robert Sabolič a Andy Miele.
62:57'
Jesse Blacker svůj únik po pravém křídle nezakončil přesně, po následné protiakci Torpeda byl ale Mielemu odpískán ofsajd.
62:04'
Na konci pohledné kombinace Torpeda stál Vladimir Galuzin, jehož pokus z mezikruží si ale Karlsson pohlídal.
61:22'
Po svém nepovedeném blafáku navíc Valk (AST) podrazil jednoho z domácích hráčů, Torpedo si tak zahraje v prodloužení přesilovku!
61:22'
Curtis Valk měl na hokejce rozhodnutí, svůj samostatný únik ale nedokázal přetavit v gól!
60:48'
Denis Paršin obkroužil Karlssonovu svatyni a poté se z otočky pokusil vypálit, rána mu ale nesedla podle představ.
60:01'
Třetí třetina nabídla parádní přestřelku. Roman Starčenko sice svým druhým přesilovkovém utkání poslal Barys do vedení 4:2, ani ne o minutu později ale snížil Calof. Krátce poté sice Cormier vrátil hostům zdánlivě komfortní náskok, nicméně poté překonali Henrika Karlssona Galuzin a Miele, a tak se za stavu 5:5 bude prodlužovat.
60:00'
59:24'
Již v probíhající poslední minutě třetího dějství to z vrcholu pravého kruhu zkusil Dmitrij Ševčenko, jeho pokus byl ale zblokován.
58:49'
Pas na rozjetého Antona Šenfelda byl příliš prudký, kotouč se stal snadnou kořistí astanských obránců.
57:58'
Dietz nic nevymýšlel a jen nahodil puk do útočného pásma, následná protiakce Torpeda ale rovněž neměla dlouhého trvání.
57:09'
Curtis Valk nabil na modrou čáru napřaženému Kevinu Dallmanovi, rána naturalizovaného Kazacha ale jen zaduněla o Tichomirovovy betony.
56:15'
Novgorodští hokejisté si vyměňují kotouč ve středním pásmu, tudy cesta k ohrožení Karlssona nepovede.
55:19'
Hokejisté kazašského celku se poté vydali kupředu, opět si ale nepohlídali přechod do útočného pásma a byl jim odpískán ofsajd.
54:20'
Sabolič se v předbrankovém prostoru k dorážce Bodieho střely nedostal, Henrik Karlsson stihl přerušit hru včas.
53:29'
Torpedo je i nadále aktivnějším týmem. Jurij Sergijenko to zkusil od modré, Henrik Karlsson ale bez potíží zasáhl.
52:32'
To jsou věci, o necelou minutu později přidává Torpedo další gól a začínáme opět od nuly! Anton Šenfeld chytře oslovil rozjetého ANDYHO MIELEHO a ten svůj bekhendový blafák dotáhl až do gólového konce. Asistence: Anton Šenfeld a Philip Holm.
51:53'
Torpedo rychle využívá početní výhodu a náskok Barysu je opět jen jednogólový. Denis Paršin parádním křižným pasem vyzval ke skórování VLADIMIRA GALUZINA, jehož střela z pravého kruhu skončila až v síti! Asistence: Denis Paršin.
51:08'
Domácí budou mít možnost vrátit se do zápasu v přesilové hře, Kevin Dallman (AST) totiž za zdržování hry stráví příští dvě minuty na trestné lavici.
50:04'
Hostům byl při pokusu o přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, následovat bude vhazování ve středním pásmu.
49:12'
Denis Paršin nabil na pravý kruh Varnakovovi, jehož pokus z poměrně ostrého úhlu si ale Henrik Karlsson snadno pohlídal.
48:26'
Užuž se rodila brejková situace pro Barys, Andrej Tichomirov ale včas vyjel ze své svatyně a po "haškovsku" odehrál kotouč do bezpečí.
47:38'
Anton Šenfeld se znenadání zjevil před Karlssonem, odkud se mu ale nepodařilo usměrnit puk nad jeho beton!
46:49'
Hra nyní byla opět přerušena a před námi je komerční přestávka.
46:25'
Astana právě vstřelila branku!
Gólové hody pokračují! André Petersson ujel domácí obraně a poté našel v předbrankovém prostoru PATRICE CORMIERA, který se tváří v tvář Tichomirovi nezmýlil. Asistence: André Petersson a Darren Dietz.
44:14'
Dvougólový náskok Barysu ale nevydržel ani minutu. Nikým nehlídaný ANDREW CALOF totiž dostal nabito na levý kruh, připravil si kotouč ke střele a následně zakončil přesně pod břevno. Bez asistence.
43:28'
Hosté na začátku třetí třetiny odskakují zpět na rozdíl dvou branek, svým druhým přesilovkovým gólem v tomto utkání se o to postaral ROMAN STARČENKO, proti jehož dorážce z předbrankového prostoru byl Tichomirov krátký. Bez asistence.
43:05'
Torpedo půjde do čtyř, za hákování poputuje za katr Damir Žafjarov (NNO).
42:29'
Matt Frattin nabral rychlost na levém křídle a z úrovně kruhů vypálil, jeho pokus ale Andrej Tichomirov zkušeně zastavil.
41:55'
Jessemu Blackerovi navíc ujel puk z čepele, hosté tak přicházejí o útočné pásmo.
41:17'
Astanští hokejisté sice prakticky od začátku této přesilovky kombinují v útočném pásmu, do zakončení se však zatím nedostali.
40:31'
Kirill Urakov nabral rychlost na levém křídle a dostal se až do pokutového území, kde se následně u zadního mantinelu strhla hromadná mela. Za katr nakonec poputují Urakov (NNO) na 2+2 minuty za hrubost a Semjonov (AST) na dvě minuty za hrubost.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:14.
Když na začátku druhé třetiny zvýšil Brandon Bochenski náskok Astany už na 3:0, zdálo se, že je hotovo. Poté se ale domácí oklepali a po trefách Iljina a Žafjarova snížili na rozdíl jediného gólu. Před závěrečnou dvacetiminutovkou se tak máme na co těšit!
40:00'
39:28'
Alichan Asetov nedokázal rozehrát, nicméně napadající hokejisté Torpeda toho patřičně nevyužili a vzápětí o puk rovněž přišli.
38:49'
Alexandr Lipin od modré nahodil puk směrem na branku Torpeda, jeho pokus byl ale zblokován a domácí už mohou založit další protiútok.
37:57'
Dmitrij Grenc se na vlastní modré čáře zmocnil volného kotouče a vydal se s ním kupředu. Útočník Barysu se nakonec dostal až ke střele, s tou si však Andrej Tichomirov snadno poradil.
37:08'
Henrik Karlsson nyní pro jistotu přerušil hru, před námi je komerční přestávka.
36:16'
Drama je na světě, Novgorod snižuje na rozdíl jediného gólu! Pavel Makarenko ujel po levém křídle a poté našel na úrovni kruhů nikým nehlídaného DAMIRA ŽAFJAROVA, který se tváří v tvář Karlssonovi nezmýlil. Asistence: Pavel Makarenko.
35:55'
Pavel Makarenko to vzal z vrcholu kruhů na sebe, ale jeho projektil zamířil přímo do nastavené náruče Henrika Karlssona.
35:03'
Teď to domácí překombinovali a sami se vyhnali z útočného pásma, Andy Miele se musí vrátit pro kotouč až k Tichomirovovi.
34:28'
Dmitrij Ševčenko (AST) podrazil Holma, a tak budeme svědky další početní výhody Torpeda.
33:24'
Robert Sabolič dostal nabito na pravý kruh, jeho dělovku z voleje však Henrik Karlsson bez potíží eliminoval.
32:55'
Astana půjde do tří, Valerij Orechov (AST) půjde pykat za faul vysokou holí.
32:38'
Galuzinův pokus z pravého kruhu orazítkoval jen zadní hrazení, domácí ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
31:53'
Ve vlastním oslabení se sám na Tichomirova vyřítil Pavel Akolzin, jenž ale svůj nájezd nedotáhl do úspěšného konce!
31:15'
Kontaktní branka domácí očividně nabudila, nyní se navíc za sekání nechal vyloučit Kirill Polochov (AST) a Torpedo si zahraje svou první přesilovku.
30:37'
Novgorod měl k dispozici výhodu, během které se domácím podařilo z nenápadné akce snížit! Karlsson teď vůbec nic neviděl, čehož využil DANIIL ILJIN a ztečoval nahození od modré za jeho záda. Bez asistence.
29:56'
Tichomirov nyní opět podržel puk ve své lapačce až do hvizdu sudího, to už se Sergijenkův trest chýlí ke svému konci.
29:05'
Matt Frattin to zkusil z levého kruhu, jeho tvrdý projektil ale Andrej Tichomirov jistě zastavil a přerušil hru.
28:13'
Nyní si navíc Barys zahraje další přesilovku, Jurij Sergijenko (NNO) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.
27:09'
Od závěru první třetiny působí hokejisté Torpeda zcela opařeným dojmem a u každého kotouče jsou o dva kroky později než hosté.
26:18'
Hra byla po delší době přerušena a před námi je další komerční přestávka.
25:24'
Zkrácená přesilovka Nižného Novgorodu už je téměř u konce, domácí v početní výhodě nevymysleli vůbec nic.
24:20'
Torpedo už hraje v plném počtu, Jurij Sergijenko momentálně vyčkává ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče.
23:26'
Patrice Cormier (AST) stráví následující dvě minuty na trestné lavici za podrážení.
23:13'
Projektil Andrého Peterssona Tichomirov dobře viděl a ukryl kotouč ve své náruči, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
22:58'
Brandon Bochenski to nyní zkusil z vrcholu levého kruhu, jeho nepřesný pokus ale zaduněl jen o zadní mantinel.
22:15'
Astana si navíc zahraje další přesilovou hru, Dmitrij Korobov (NNO) vyfasoval dvouminutový trest za podrážení.
20:48'
Skutečně tomu tak je. Kostin toho má plné zuby a přepouští místo mezi třemi tyčemi Andreji Tichomirovi.
20:48'
Hned v úvodu druhé třetiny je tu další komplikace pro Torpedo, Astana přidává další gól! Postaral se o něj přesnou střelou zkušený BRANDON BOCHENSKI a vypadá to, že Denis Kostin půjde střídat. Asistence: Maxim Semjonov.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:19.
Do utkání vstoupili mnohem aktivněji novgorodští hokejisté, kteří měli povětšinou kotouč na svých hokejkách a drželi Karlssona v permanenci. Po vyloučení Paršina ale poslal Barys v přesilové hře do vedení Starčenko a ani ne o minutu později svým prvním gólem KHL zvýšil náskok Astany Asetov!
20:00'
19:19'
Curtis Valk mohl zvýšit už na tříbrankový rozdíl, tváří v tvář Kostinovi ale pálil těsně nad!
18:23'
Robert Sabolič to zkusil z vrcholu kruhů, Henrik Karlsson ale jeho střelu snadno vyrazil.
17:29'
Tak to je velký šok pro Torpedo, Barys zničehonic odskakuje na dvougólový rozdíl. ALICHAN ASETOV se z pravé strany prokousal až do mezikruží, odkud vystřelil a Kostinovi jeho nenápadná střela propadla do sítě. Asistence: Dmitrij Ševčenko.
16:41'
Vzápětí se už ale hosté prosadili a v přesilovce se dostávají do vedení. Ránu Darrena Dietze dezorientovaný Kostin jen vyrazil, načež se v předbrankovém prostoru nejrychleji zorientoval ROMAN STARČENKO a dopravil puk do odkryté domácí svatyně. Bez asistence.
16:30'
Nyní musel zasahovat i Denis Kostin, který ale měl dobrý výhled a pokus Andrého Peterssona snadno zastavil.
16:03'
Bochenski nyní lacino přišel o puk ve středním pásmu, načež domácí založili rychlý protiútok, se střelou z pravého kruhu si ale Henrik Karlsson poradil.
15:24'
Domácí nyní vyhodili kotouč až ke Karlssonovi, v první přesilové hře to astanským hokejistům zatím příliš nelepí.
14:45'
Barys si zahraje přesilovku, Denis Paršin (NNO) vyfasoval dvouminutový trest za vysokou hůl.
12:56'
Hra byla po delší době opět přerušena a hlasatel v Nagorny Areně ohlásil komerční přestávku.
12:01'
Denis Paršin měl na levém křídle spoustu prostoru, domácí forvard ale neměl dostatečnou rychlost a nakonec se ke střele ani nedostal.
11:24'
Curtis Valk se proti přesile tří hráčů v modrém dresu neprosadil, načež hráči v modrých dresech vybojovali další buly v útočném pásmu.
10:46'
Až nyní se hokejisté Barysu osvobodili a oba týmy mohou v klidu vystřídat.
10:02'
Domácí už dobrou minutu drží puk v útočném pásmu, k další střele se ale zatím nedostali.
09:08'
Andy Miele ujel po levém křídle a poté nahodil puk do předbrankového prostoru, kde číhal Sabolič, kterému se ale ze skvělé pozice nepodařilo zakončit!
08:15'
Pas na rozjetého Patricka Cormiera byl příliš prudký, černá pryž doletěla až na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před Karlssona.
07:50'
Brandon Bochenski zavezl touš do útočné třetiny, poté ho ale jen odevzdal obráncům Torpeda.
06:58'
Denis Barancev si zpracoval puk až za útočnou modrou, domácím byl odpískán ofsajd a před námi je komerční přestávka.
06:05'
Jurij Sergijenko neudržel puk na útočné modré, načež se do rychlé protiakce vydal Anton Sagadejev, jemuž se už ale zakončit nepodařilo.
05:19'
Matt Frattin ujel po pravém křídle, jeho následný pas do mezikruží ale žádného z hráčů Astany nenašel.
04:25'
Saboličovo nahození z levého kruhu Henrik Karlsson pro jistotu podržel ve své lapačce, až nyní došlo k premiérovému přerušení hry.
03:42'
Vladimir Galuzin se na útočné modré zmocnil odraženého kotouče, už se mu ale nepodařilo dostat puk k volnému Varnakovovi.
02:53'
Stále čekáme na první přerušení hry, kotouč mají momentálně na svých hokejkách rozehrávající zadáci Barysu.
02:09'
Jurij Sergijenko od modré nahodil puk směrem na Karlssona, jeho pokus byl ale nepřesný a Blacker nyní může uklidnit hru.
01:25'
Nepříliš povedenou rozehrávku hostujícího gólmana Henrika Karlssona zachytil Philip Holm, hráči Torpeda ale krátce nato o puk zase přišli.
00:41'
Michail Orlov našel na levém křídle rozjetého Makarenka, ten se ale daleko nedostal a Barys už může založit protiakci.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: D. Kostin (Tichomirov) – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev – Galuzin, Varnakov, Paršin – Miele, Sabolič, Calof – Makarenko, Šenfeld, Žafjarov – Smolin, D. Iljin, Urakov – Verjajev.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, M. Semjonov, Makljukov, Dietz, Orechov, Blacker, Lipin, Polochov – Bochenski, Valk, A. Petersson – Frattin, Cormier, R. Starčenko – Akolzin, Michajlis, Grenc – Ševčenko, Sagadejev, Asetov.

Rozhodčí: Gašilov, Beljajev – Palej, Syjusev.
BARYS ASTANA

Barys zatím odehrál v rozjíždějící se základní části jen dva zápasy. Svěřenci Andreje Skabelky vstoupili do sezóny vysokou výhrou 6:1 na ledě Nižněkamsku, následně ale nestačili poměrem 3:4 na silnou Kazaň. Oba zápasy odchytal zkušený švédský brankář Henrik Karlsson, Dominik Hrachovina na svou šanci zatím čeká.
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Torpedo má za sebou vydařený vstup do nové sezóny. Ambiciózní celek patří spolu s Omskem a Jekatěrinburgem mezi tři týmy Východní konference, které zatím neztratily ani bod. Novgorodští hokejisté postupně porazili hvězdný Petrohrad, Dinamo Minsk a naposledy Podolsk. V Torpedu momentálně nepůsobí žádný český hokejista, českým fanouškům je ale z angažmá v pražské Spartě dobře známý slovinský reprezentant Robert Sabolič.
Hokejová KHL v neděli pokračuje pěti zápasy a my se zde společně zaměříme na duel mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Barysem Astanou. Úvodní buly bude vhozeno v 16 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.