KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Slovan Bratislava  - 17. listopadu 2018   15:00

Novgorod
Novgorod
22:10' Žafjarov (Miele, Sabolič) • 35:32' Varnakov (Paršin) • 48:35' D. Iljin (Calof, Verjajev) • 59:59' D. Iljin
Nagorny Arena (Nizhny Novgorod)

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Československá stopa v utkání:
Michal Řepík: 19:30, 0+1
Jakub Štěpánek: 83,33%
Rudolf Červený: 19:55, 0+1
Střely na bránu: 24-46
Sledovali jsme utkání mezi Nižnij Novgorodem a Slovanem Bratislava, který končí jasnou výhrou domácích 4:1. Jako první se v 23.minutě prosadil Žafjarov, na kterého navázal v 36.minutě Varnakov. V 49.minutě přidal třetí branku domácích Iljin, jenže v 58.minutě snížil Gelinas. Konec utkání byl hodně vyostřený a padaly zde vysoké tresty. V poslední sekundě hry vstřelil Ilkin druhou branku díky technickému gólu po faulu Gelinase. Novgorod se posouvá na šesté místo, Slovan zůstává desátý.
59:59'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Slovan dostává kuriózní branku díky technickému gólu! Autorem branky je DANIIL ILJIN, který byl podražen Gelinasem. Kdyby nebyl, tak by jistě vstřelil branku, proto je uznán technický gól.
59:24'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jurij Sergijenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., hrubost).
59:13'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Matúš Sukel' – 10 min. osobní trest, hrubost).
58:48'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Varnakov – 2 min., podrážení).
58:13'
Slovan Bratislava to zkouší v šesti hráčích v poli!
58:00'
Poslední dvě minuty utkání.
57:31'
Slovan právě vstřelil branku!
Autorem branky je ERIC GELINAS, který tvrdou ranou překonal jak Galimova, tak všechny obránce. Asistence: Michal Řepík a Rudolf Červený.
56:25'
Slovan měl další velké šance na vstřelení alespoň jedné branky, jenže opět výborný Galimov.
55:05'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Robert Sabolič – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., hrubost).
55:05'
Pěstní souboj Sersena se Saboličem vyhrál slovenský obránce, který konečně uklidnil Saboliče, který byl dnes velice nepříjemný soupeř pro hostující celek.
54:25'
Hosté v plném počtu. Exvítkovický obránce je zpět na ledě. Ani jeden z týmů dnes nedokázal využít přesilovou hru.
53:37'
Nižnij Novgorod drtí svého soupeře v jejich pásmu, jenže žádná střela nepřinesla Štěpánkovi práci.
52:25'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., hákování).
51:42'
Slovan sice vyhrává na střely 36-21, jenže jejich nekvalita v zakončení je tragická.
50:00'
Posledních deset minut základní hrací doby a domácí Torpédo má téměř jisté vítězství.
49:36'
Hra se odehrává ve středním pásmu, kde se oba celky snaží nahodit puk do svého útočného pásma, jenže to dnes moc efektivní není.
48:35'
Autorem branky je DANIIL ILJIN, který díky obrovské chybě Slovanu v rozehrávce střílí svou pátou branku v letošním ročníku KHL! Asistence: Andrew Calof a Danil Verjajev.
47:26'
Slovan se snaží dál vstřelit branku, jenže jejich snahy jsou téměř bez šance díky domácí obraně.
46:44'
Po střele Lišky si Galimov připisuje další zákrok. Poté se strhla menší šarvátka, do které se zapojili skoro všichni hokejisté.
44:55'
Domácí v plném počtu. Nižnij Novgorod ubránil i toto oslabení a jsou již velice blízko dalším bodům.
44:48'
K zakončení se dostal jak Švarný, tak Červený, jenže domácí brankář Stanislav Galimov je dnes perfektní.
43:32'
Hosté v plném počtu. Slovan ubránil i toto oslabení a může začít jejich zkrácená přesilová hra.
42:55'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Damir Žafjarov.
42:49'
Andrej Meszároš dobře vyjel ze svého pásma a poté poslal puk až za bránu Galimova. Oba celky jdou střídat.
41:55'
Slovan se brání s velkou bravurou a díky kapitánu Sersenovi mohou vystřídat.
41:32'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Žiga Jeglič – 2 min., podrážení).
41:19'
Do dobré příležitosti se dostal hostující Matúš Sukel', jenže jeho pokus chytá výborný Stanislav Galimov.
40:53'
Nižnij Novgorod vstoupil i do poslední třetiny aktivně a chtěl by třetí brankou v utkání definitivně získat jistotu.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Jeff Taffe.
40:01'
Střely na branku po druhé třetině: 16-28
Sledovali jsme druhou třetinu, která nám konečně nabídla nějaké branky. Jako první se v 23.minutě prosadil domácí Žafjarov, který se prosadil do odkryté klece po střele Saboliče. V 36.minutě se domácí fanoušci radovali podruhé, když se prosadil Varnakov. Celkově tedy domácí vedou 2:0 a zbývá jim dvacet minut k dalším dvěma bodům. Uvidíme, zda dokáže Slovan vyrovnat toto nepříznivé skóre.
Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.
40:00'
39:32'
Nižnij Novgorod kontroluje poslední sekundy druhé periody a jejich fanoušci již spokojeni odcházejí na párek a pivo.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny!
38:31'
Slovan kombinuje ve svém vlastním pásmu. Nižnij Novgorod už vůbec nenapadá a hlídá si své dvoubrankové vedení, které jim stačí.
37:25'
Slovan se nemůže vůbec dostat do útoku, domácí hrají druhou třetinu velice dobře a jasně vedou.
36:11'
Obrovský zákrok Jakuba Štěpánka! Michail Varnakov dostal další parádní přihrávku. Vystřelil z první, jenže český brankář předvedl parádní tygří skok!
35:32'
Nedáš, dostaneš! Autorem branky je MICHAIL VARNAKOV, který dostal přesnou přihrávku od Paršina a krásnou trefou nedal Štěpánkovi šanci. Tohle nevypadá se slovenským celkem vůbec dobře. Asistence: Denis Paršin.
34:45'
Bratislavu ale trápí střelecká potence, díky které nejsou schopni kvalitně zakončit.
34:04'
Nižnij Novgorod se stále nedokázal dostat do útoku. Tahle speciální fáze hry jim vůbec nejde. Slovan má vlekou šanci vyrovnat.
33:20'
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje hostujícím hráčům, kteří kombinují ve svém útočném pásmu.
32:31'
Poprvé v tomto utkání se strhla menší potyčka mezi Chipchurou a Barancevem. Oba dva si jdou posedět na trestnou lavici.
31:03'
Domácí v plném počtu. Torpédo bezpečně ubránilo i své druhé oslabení v tomto utkání.
30:39'
Casey Bailey vypálil z pravého kruhu. Jeho ránu blokuje Michail Varnakov do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Stanislava Galimova.
30:10'
Opět další vyhození od Nižnij Novgorodu, který je ve svém druhém oslabení zcela dominantní.
30:00'
Po polovině utkání vedou domácí hokejisté 1:0 a zatím v druhé třetině jsou lepší. Slovan má ovšem výhodu přesilové hry a mají šanci se dostat zpět do zápasu.
29:28'
Slovanu se první atak nepodařil, Mat Bodie vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
29:03'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., podrážení).
28:33'
Slovan se sice snaží, jenže každá jeho snaha je rozmetena domácími obránci, kteří jsou zatím v tomhle utkání zcela suverénní.
27:51'
Andrej Meszároš udělal obrovskou chybu v rozehrávce a mohl si zhluboka oddychnout, že Miele nedokázal překonat Štěpánka.
27:32'
Pěkná a rychlá kombinace Slovanu skončila u Rudolfa Červeného, který z levého křídla vypálil na bránu Torpéda. Stanislav Galimov má ovšem pouze další zákrok.
26:40'
Oba celky v posledních sekundách dělají velké množství chyb, díky kterým je prakticky nemožné vyvést puk do útoku.
26:08'
Adam Liška nedokázal udržet puk na holi a domácí mohou opět zaútočit.
25:28'
Slovan poprvé dlouhodoběji kombinoval ve svém útočném pásmu. Ke střele se dostal Eric Gelinas, jenže jeho pokus letí vedle.
24:52'
Robert Sabolič a jeho formace drtí svého soupeře. První jmenovaný se dostal k zakončení z první, jenže Štěpánek drží svůj celek v zápase.
24:16'
Jurij Sergijenko vypálil od modré, jenže jeho pokus zápěstím letí hodně mimo bránu Slovanu Bratislava, který je všude o krok později.
24:00'
Casey Bailey ztratil puk v útočném pásmu a domácí opět letí do útoku. Vladimir Galuzin zakončil celou akci nepovedenou střelou.
23:24'
Torpédo je po vstřelené brance v laufu a zatím působí ve druhé třetině suverénním dojmem. Slovanu zmizelo jeho bruslení, které bylo první třetině pověstné.
22:10'
Autorem branky je DAMIR ŽAFJAROV, který dorazil odražený puk po střele Andyho Mieleho. Jakub Štěpánek neměl nárok, obrana mu moc nepomohla. Asistence: Andy Miele a Robert Sabolič.
21:53'
Matúš Sukel' vystřelil z levého kruhu, nicméně jeho pokus blokuje Philip Holm.
21:13'
Domácí v plném počtu. Nižnij Novgorod také ubránil své první oslabení v tomto utkání.
20:55'
Slovanu se zbytek přesilové hry moc nedaří. Sice jsou u puku v útočném pásmu, jenže chybí tomu zakončení.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Jeff Taffe.
20:01'
Střely na bránu: 5-10
Sledovali jsme první třetinu mezi Nižnij Novgorodem a Slovanem Bratislava, který končí bezbrankovou remízou. Hrál se ale velice zajímavý a rychlý hokej, kde oba celky velice dobře bruslili. V druhé polovině se hrály přesilové hry, ve kterých dominovaly bránicí týmy. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.
Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.
20:00'
19:26'
Bratislavští hráči se nechtěně dostali mimo své pásmo a díky ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.
19:13'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Philip Holm – 2 min., podrážení).
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:47'
Adam Liška dobře přešel ze středního pásma ke střele, jenže Galimov dál chytá výborně.
18:09'
Nižnij Novgorod nepřesně kombinoval ve svém útočném pásmu a díky Paršinovi budou muset rozehrát až od Galimova.
17:50'
Michail Orlov vyslal štiplavou střelu. Jeden z hostujících hráčů tečuje puk mimo ledovou plochu.
17:14'
Hra je v posledních sekundách hodně rozhozená. Zbytečná chyba střídá druhou.
16:34'
Hosté v plném počtu. Slovan perfektně ubránil své první oslabení a stále má velice dobrou pozici na výhru z dnešního těžkého utkání.
15:55'
Přesilový hra Torpéda se chýlí ke konci a že by jsme viděli nějakou větší šanci se říct nedá. Slovan se zatím dobře brání.
15:03'
Velká šance Slovanu! Chipchura šel s parťákem do breku dva na jednoho. Střelu vzal na sebe, jenže tu Galimov chytá.
14:54'
Nižnij Novgorodu se první přesilová hra utkání vůbec nedaří. Slovan se dobře pohybuje před bránou Štěpánka, který ještě nemusel zasahovat.
14:34'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 min., sekání).
13:31'
Ivan Švarný prováhal dobrou střeleckou pozici. O střelu se pokusil o pár sekund později, jenže v tu dobu se stihl do trajektorie střely přesunout Galuzin, který ránu blokuje.
12:50'
Nižnij Novgorod zkouší stejnou taktiku jako jejich soupeř, tedy napadat již od branky soupeře. To se jim podařilo a slovenský celek musel odehrát puk na další zakázané uvolnění.
12:00'
Andy Miele dobře vyvezl puk do útočného pásma. Tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a tak byl v chumlu tří hráčů v bílém u puk odebrán.
11:07'
Pavel Makarenko díky chybě hostů na rozehrávce šel do protiútoku. Jeden z obránců ho lehce přibrzdil a tak měl Jakub Štěpánek ulehčenou práci.
10:29'
Žiga Jeglič je nespokojený s výrokem rozhodčích, že bylo zakázané uvolnění Slovanu. Následně se mezi Jegličem a Mielem strhla potyčka.
10:10'
Nižnij Novgorod se nadále brání dobré hře Slovanu, který díky svému dobrému bruslení dělá v rozehrávce domácích velké problémy.
09:27'
Zakázané uvolnění domácího Torpéda. Aktivita se střídá ze strany na stranu.
09:02'
Stanislav Galimov po dlouhé době musel zasahovat. O střelu od modré se postaral obránce Michal Sersen.
08:38'
Nižnij Novgorod zdlouhavě kombinuje ve středním pásmu, protože nevidí cestu do pásma Slovanu, který se opět zaměřuje na pevnou obranu ve středním pásmu.
07:58'
Kyle Chipchura byl lehce ubráněn domácí dvojicí Bodie- Holm. Slovan se opět vrací do obranného postavení.
07:23'
Nižnij Novgorod začíná přebírat aktivitu. Bratislava má velké problémy podržet puk v útočném pásmu. Obrana si nemůže vůbec odpočinout.
06:20'
Torpedo opět vyzkoušelo pozornost českého brankáře Jakuba Štěpánka. Ten si připisuje další zákrok. Následuje první komerční pauza v tomto utkání.
05:45'
Do ofsajdového postavení se dostal domácí Andrew Calof. Slovan zatím velice dobře brání střední pásmo a jejich nejhorší obrana z celé ligy zatím není vidět.
05:06'
Adam Liška bojoval u mantinelu kolem své vlastní brány. Vše nakonec zvládl a Bratislava může konstruktivně rozehrát.
04:44'
Mário Grman vypálil od modré a Galimov musel předvést svůj třetí zákrok v utkání. Vhazovat se bude po jeho pravici.
04:16'
Nižnij Novgorod kombinoval ve svém útočném pásmu. Slovan se ale dobře bráni la domácí držel jenom kolem mantinelů.
03:03'
Michal Řepík se i ve svém druhém střídání zviditelnil, když si najel do útočného pásma a rychle vystřelil. Stanislav Galimov bezpečně chytá.
02:21'
Na začátku první třetiny se hra přesouvá ze strany na stranu, zatím můžeme sledovat rychlý a aktivní hokej.
02:12'
Z rychlého brejku se dostali k první střele na bránu. Jakub Štěpánek byl ovšem nepozorný a dokázal udržet puk ve své lapačce.
01:50'
K první střele se dostal hostující útočník Mário Lunter, jenže jeho pokus zblokoval jeden z domácích obránců. Vhazovat se bude po pravici Galimova.
1:10'
Mário Grman jako poslední bránicí hráč zastavil rodící se protiútok Saboliče, který v minulosti působil v pražské Spartě.
00:32'
Michal Řepík dobrým napadáním odebral kotouč Holmovi. Slovan začal utkání velice aktivně.
00:01'
Úvodní buly první třetiny vyhrál domácí Vladimir Galuzin. Nižnij Novgorod oblékl tmavé dresy, Slovan bílé.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Tichomirov) – Bodie, Holm, Orlov (A), Barancev, Korobov, Sergijenko, Rodionyčev (C) – Varnakov, Galuzin, Paršin – Žafjarov, Miele, Sabolič – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Calof, Makarenko, Smolin – D. Sjomin.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen (C), Gelinas, Grman (A), Meszároš, Jánošík, Klok, Švarný (A), Baranov – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, Sukel', Lunter – Liška, C. Bailey, Rau – M. Sloboda, Chipchura, Hrnka.

Rozhodčí: Sergej Morozov, Arthur Kulev-Jaroslav Parikov, Maxim Kuprijanov.
Posledních pět vzájemných utkání:
05.12.17 Nižnij Novgorod-Slovan Bratislava 4 : 1
05.10.17 Slovan Bratislava-Nižnij Novgorod 0 : 1
24.11.16 Nižnij Novgorod-Slovan Bratislava 1 : 4
29.08.16 Slovan Bratislava-Nižnij Novgorod 7 : 4
27.07.16 Nižnij Novgorod-Slovan Bratislava 2 : 3
HC Slovan Bratislava se nachází na desátém místě Západní konference. Na svém kontě mají za 29 utkání 22 bodů za sedm výher, tři výhry v prodloužení a dvě prohry v prodloužení. Skóre mají hrozivě záporné 55:100. Mají suverénně nejhorší obranu z celé ligy. Z posledních pěti utkání získali čtyři body za dvě výhry. Nejproduktivnějším hráčem je s 20 body za šest branek a třináct asistencí Taffe.
Torpedo Nižnij Novgorod se momentálně nachází na sedmém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 27 utkání 34 bodů za deset výher, čtyři výhry v prodloužení a šest proher v prodloužení. Skóre mají kladné 81:75. Z posledních pěti utkání získali 6 bodů za dvě výhry a dvě prohry v prodloužení. Na vedoucí Jekatěrinburg ztrácí již 17 bodů. Nejproduktivnějším hráčem je s 21 body za jedenáct branek a 10 asistencí Paršin.
Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním utkání se představí domácí NIžnij Novgorod, který vyzve slovenský celek Slovan Bratislava. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.