KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Nižněkamsk - 10. září 2018   18:05

OMSK
OMSK
21:13' K. Semjonov  • 30:10' Pokka (Desharnais, I. Michejev) • 48:25' K. Semjonov (Bondarev, Pokka) • 51:53' Širokov (I. Michejev)
4:2
(0:0, 2:2, 2:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
27:28' Porjadin  (Polášek, An. Sergejev) • 39:05' Puustinen  (Ruohomaa)
OMSK
Bobkov (Murygin) – Pokka, J. Medveděv, Čudinov, Pivcakin, Berezin, Bondarev, Jemelin – Zernov, Širokov, I. Michejev – Manukjan, K. Semjonov, Versteeg – Fisenko, Stas, A. Galimov – Desharnais, Talbot, Jaremčuk.
Olenin, Naumov – Šalagin, Šišlo
Balašicha Arena
5 116 diváků
Nižněkamsk

Dnešní utkání v Balašicha Areně sledovalo 5 116 diváků.
Československá stopa v utkání

Adam Polášek (NIZ) (0+1, 0 střel, čas na ledě 20:49)
Střely na branku v zápase

Avangard Omsk: 34

Neftěchimik Nižněkamsk: 19
Je hotovo. Avangard Omsk si po výborném výkonu ze třetí třetiny odnese z utkání proti Nižněkamsku dva body. I když po čtyřiceti minutách na tabuli svítilo vyrovnané skóre, poslední dvacetiminutovka rozhodla. Neftěchimik se během ní dostával často pod tlak, taky že dvakrát inkasoval. Omsk tak pokračuje ve své krasojízdě na začátku nové sezony KHL. Ještě stále neprohrál. To Nižněkamsk má do dalších duelů co zlepšovat. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera.
59:37'
Oddechový čas si na závěr mače vybírá také Nižněkamsk. Ale času hostům zbývá už opravdu málo.
59:37'
Ještě jednou je přerušená hra, protože kotouč po nahození z dálky skončil někým sražený mimo hrací plochu.
59:04'
Poslední minutu začínají hosté v útočném pásmu. Puk je ale za brankou Avangardu, kde domácím moc škody nenadělá.
58:35'
Ježov musel vyrazit ještě jedno nahození do rohu, ale nešlo o nic vážného.
58:03'
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. A prozatím to vypadá, že také poslední dvě minuty celého utkání. Omsk drží kotouč dostatečně daleko od své branky.
57:30'
Zatím to nevypadá na žádné dohrávání, oba celky makají naplno. Pořád je ale všude o krok dříve Avangard.
56:50'
Už vyrazili na druhou stranu kluziště hokejisté Omsku. Michejev přitlačil soka na mantinel, pak hledal někoho volného. Nikdo se ale nenašel.
56:24'
Nižněkamsk to ještě zkouší, zuby nehty. Ale marně se probíjí před branku. Obránce Sergejev jen nahodil puk a trefil hráče před sebou.
55:28'
Ale pozor. Překvapivě to je Avangard, kdo si nyní vybírá oddechový čas. Domácí trenéři nechtějí před koncem duelu nic riskovat.
55:28'
Po delší době hosté v útočném pásmu. Zdunov zkoušel obrat o kotouč dva soupeře, ale nedokázal to. Z Avangardu srší psychická pohoda.
54:48'
Do konce základní hrací doby zbývá odehrát pět minut, Neftěchimik střídá a Bryncev za svou klecí hodně dlouho váhá s rozehrávkou.
54:15'
Nižněkamsk už se poslední minuty nemůže vůbec dostat z obranné třetiny. Vypadá to, že mu v závěrečné třetině nadobro došly síly.
53:30'
Už zase domácí ujížděli do přečíslení a vypadalo to, že se prosadí. Až na poslední chvíli stačil některý z hostujících obránců dostat puk pryč od branky hokejkou.
52:51'
Stále ještě tlak Omsku neustává. Stas a Galimov se natlačili až do brankoviště, až dokonce vypadla branka hostů ze základního postavení. Hra je přerušena.
52:32'
Ježov raději přerušil hru, bylo kolem něj až moc živo.
51:53'
Avangard právě vstřelil branku!
Gólové hody v Balašicha Areně směle pokračují. Stačil jeden nahozený puk na branku, jedna dorážka a Avangard dnes poprvé vede rozdílem dvou zásahů. Ten čtvrtý má na svědomí střelec SERGEJ ŠIROKOV. Z první pověsil puk do levého horního rohu, tam Ježov neměl šanci. Teď to bude mít Nižněkamsk s honbou za vyrovnáním hodně těžké. Asistence: Ilja Michejev.
51:16'
Avangard to dělá chytře. Z obranné třetiny nahazuje puky do středního pásma a dobře hlídá modrou čáru, to se mu nyní bude hodit.
50:48'
Postavení mimo hru hostujícího celku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:35'
Další dlouhá pasáž bez přerušení. To nyní bude vyhovovat hlavně domácí, kteří při vedení o jednu branku nemají kam spěchat. A Neftěchimik začíná hodně tlačit čas.
49:35'
Omsk je navíc stále aktivní a nevypadá to, že by chtěl soka k něčemu pustit. Do dalšího zakončení se tlačil Manukjan.
48:25'
Předtím to byla tyčka, nyní už regulérní gól. Nižněkamsk opět nezvládl situaci po vhazování. Omsk ji naopak v útočném pásmu sehrál velmi dobře a po zásluze skóroval. Zmateného brankáře Ježova vytáhl jeden z útočníků domácích z brankoviště. KIRILL SEMJONOV pak mohl střílet z mezikruží do prázdné klece. Semjonov dává svůj druhý gól večera a posílá Avangard opět do trháku. Asistence: Alexej Bondarev, Ville Pokka.
48:03'
Tak tohle byla hodně zajímavá situace. Hráči Omsku už se radovali z branky, Medveděv zvedal ruce nad hlavu. Ale video jasně ukázalo, že se jednalo o trefenou tyčku. Avangard byl hodně blízko vedoucí brance.
46:58'
Další nečekané trable pro Bobkova. Ten uklouznul v brankovišti v momentě, kdy na něj letěl puk. Měl štěstí, že se mu neskutálel za brankovou čáru.
46:21'
Nahození Medveděva od modré čáry obrana Nižněkamsku v klidu zastavila, hned vyhodila do středního pásma, aby celá formace mohla vystřídat.
45:30'
Igor Bobkov musel tasit zákrok levým betonem proti jednomu ze soupeřů. Nečekaně se dostal Neftěchimik ke střele. A málem z toho bylo hostující vedení, dnes poprvé.
45:08'
Domácí hokejista byl na hranici středního pásma přitažen za ruce, ale rozhodčí zůstali v klidu. Vyhodnotili tuto situaci jako čistou.
44:27'
Pokud to takhle půjde dál, budeme mít za sebou třetí třetinu hodně rychle. Hraje se totiž bez přerušování ze strany na stranu. Ale bohužel také bez velkých šancí.
43:45'
Za Omsk vyrazil kupředu Širokov. Udělal si prostor uprostřed kluziště, prosmýkl se mezi dvěma soky. Když ale chtěl zakončit, někdo mu zezadu zablokoval hůl.
43:16'
Nižněkamsk to zkouší zajímavě nahazovanými puky. Když je ale nahodí, už nikdo nezvládá udržet útočné pásmo. A to se jeví jako zásadní problém.
42:55'
Až nyní puk skončil v ochranné síti a vhazovat by se mělo před Iljou Ježovem.
42:28'
Delší dobu sledujeme hru bez přerušení. Nättinen zavezl puk do útočného pásma a hledal někoho volného. Nikdo mu ale zavčas nesjel z druhé vlny.
41:49'
Vyloučený Kulikov je zpátky na ledové ploše, takže se znovu hraje pět na pět. Uvidíme, zda celky zvolí spíše odvážnou, nebo obrannou taktiku.
41:04'
Ještě necelou minutu bude hrát Omsk přesilovku. Kdyby se teď domácím podařilo skórovat, byla by to pro ně velká psychická vzpruha.
40:31'
Teď ale tutovka, kterou měl Kris Versteeg. Zůstal nikým nehlídaný před brankářem Ježovem. Jenže po ledě ho nedokázal překonat, velká možnost.
40:15'
První buly třetí třetiny pro sebe získal Omsk, zatím se mu ale nedaří dostat do útočného pásma.
40:01'
Nebude dlouho trvat a rozběhne se třetí perioda zápasu. Dočkáme se v ní rozhodnutí o výsledku?
Střely na branku po dvou třetinách

Avangard Omsk: 21

Neftěchimik Nižněkamsk: 14
Zatímco první část nenabídla ani jeden gól, ta druhá přinesla celkem čtyři. Ačkoli Avangard dvakrát vedl, pokaždé o vedení přišel. Naposledy v poslední minutě prostřední části, kdy se prosadil Juuso Puustinen. Až třetí perioda, případně prodloužení a nájezdy rozhodnou o tom, kdo dnes zvítězí.
40:00'
39:47'
A ještě další trest. Dvě minuty za držení musí jít odsedět hráč Nižněkamsku Kulikov. Omsk si tak nějaký čas zahraje přesilovou hru čtyři na tři.
39:05'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tak tohle byla hodně laciná branka. JUUSO PUUSTINEN se rozjel po levé straně a zhruba na levém kruhu pro vhazování vypálil zápěstím. Bobkov jeho střelu zcela jistě viděl, přesto nechal volnou mezírku mezi betony, kudy mu propadl puk. A tak je dnes podruhé srovnáno, nejspíš nás čeká hodně zajímavá třetí třetina. Asistence: Mikael Ruohomaa.
38:29'
Ale pozor, vylučuje se i na druhé straně. Ilja Arkalov inkasuje za zbytečné projevy agresivity menší trest za hrubost. Takže se opět bude hrát čtyři na čtyři.
38:29'
Ještě jednou v tomto dějství se bude vylučovat, opět půjde na trestnou lavici hráč Omsku. David Desharnais dle arbitra podrazil gólmana Ježova bruslí, což bylo vidět i ze záznamu. Je z toho nedovolené bránění brankáře.
37:57'
Zatím to tak ale nevypadá. Semjonov měl sice namířeno po levé straně do útoku, nikdo mu ale nepomohl v kombinaci. Potom puk rychle ztratil.
37:26'
Už se znovu hraje v pěti na obou stranách. Uvidíme, zda ještě do druhé přestávky stihne někdo něco vymyslet.
36:55'
Teď se ale hraje hodně často ve středním pásmu, nikdo nechce udělat chybu. Zanedlouho budou oba celky v plném počtu.
36:10'
Čtyři hráči na obou stranách o něco více svědčí Omsku, který se tak snadněji dostává do útočného pásma.
35:35'
Už to mohlo být o dva góly pro Avangard. Jeden z hráčů v červeném dresu promáchnul před prázdnou klecí. Tohle byla opravdu tutovka.
35:07'
Chystá se další vyloučení ve druhé třetině. Sednout si půjdou hokejisté obou týmů. Hostující Jakimov dostává dvě minuty za hákování, domácí Stas musí pykat stejný čas za filmování.
34:28'
Zajímavá rána zápěstím, kterou z levého kruhu vypustil Porjadin. Jenže minula pravou tyčku, kam asi plánoval, aby zapadla.
33:55'
Teď je Nižněkamsk o něco důraznější, což mu nese ovoce. Už se pomalu dostává do zajímavých pozic. Pořád ale chybí nějaký lepší střelecký pokus.
33:20'
Ogurcov zkusil nahodit o zadní mantinel, jenže nikdo nečekal připravený na útok. A tak se hosté budou muset dál snažit tlačit před branku Omsku.
32:51'
Hra se nyní hodně kouskuje, nyní rozhodčí foukl do píšťalky proto, že puk se od hokejek hráčů odrazil až za hrazení.
32:20'
Po kratší pauze se opět vhazovalo před Bobkovem, ten ale nemá poslední dobou moc práce. Když na něj přeci jen jde nějaká střela, většinou míří vedle.
32:08'
Domácí jsou v plném počtu a Nižněkamsk tím pádem promarnil další přesilovku. A co hůř, dokonce během ní sám inkasoval.
31:16'
Nižněkamsk už se aspoň dostal poprvé v této přesilovce do útočné třetiny. Nemůže se ale dostat k žádnému lepšímu zakončení.
30:10'
Jenže přesilová hra není vždy zárukou vstřelené branky. Místo aby Nižněkamsk otočil skóre na svou stranu, při vlastní početní výhodě inkasuje. Do úniku se dostala od modré čáry dvojice domácích hráčů. VILLE POKKA na nic nečekal, na pravé straně švihl zápěstím a krásně gólmana Ježova prostřelil u pravé tyče. Omsk má tím pádem náskok o jednu branku zpátky. Asistence: David Desharnais, Ilja Michejev.
29:59'
Dvě minuty za vražení na hrazení míří odpykat domácí Čudinov. To už je dnes třetí trest pro Avangard.
29:47'
Je to vskutku tak. Omsk už začal kombinovat od modré útočné čáry dopředu, Michejev jen tak tak netrefil odkrytou pravou část branky.
29:06'
Po komerční přestávce hra pokračuje. Dá se očekávat, že domácí nyní budou daleko více nabuzení i v osobních soubojích.
28:44'
Ale Omsk na sebe nenechává dlouho čekat. Odpovídá rychlými akcemi a hostující obrana má opět potíže.
27:28'
Znáte to přísloví o blesku z čistého nebe? Tak přesně to se nyní uvedlo v Balašicha Areně v realitu. Přestože Nižněkamsk nesehrál přesilovou hru vůbec dobře, dokázal během ní skórovat. Těsně před návratem Talbota na led vypálil z dálky český obránce Adam Polášek, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Výhledu Bobkova navíc výborně stínili forvardi hostů, jako poslední puk tečoval autor branky PAVEL PORJADIN. Máme tedy srovnáno. Asistence: Adam Polášek, Andrej Sergejev.
26:59'
Už jen půl minut do Talbotova návratu na led, hokejisté v bílých trikotech stále ještě nic nevymysleli.
26:32'
Obránce Pivcakin to udělal šikovně. Povodil si puk za brankou na hokejce, a když měl nejlepší výhled, nahodil ho přes všechny čáry. Avangard brání ukázkově.
25:50'
Jenže stejně jako v první přesilovce hostů, také nyní je Omsk v pohodě. Když se Neftěchimik přeci jen dostane na puk, hned chybuje a přijde o něj.
25:28'
Hosté si dnes už podruhé zahrají početní výhodu. Menší trest za podrážení vyfasoval Maxime Talbor, jemuž nezbude nic jiného, než odjet za katr.
25:15'
Neftěchimik sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, pak ale ledabyle přišel o kotouč na modré čáře. Nechybělo moc a bylo z toho další přečíslení.
24:31'
Už ale znovu tahají za delší konec lana hokejisté Avangardu. Stas se protáhl po levém mantinelu a našel volného Galimova. Ten vyslal zajímavý střelecký pokus.
23:58'
Poprvé zahrozil také Nižněkamsk. Zdunova rána ale šla hodně vedle branky, takže Igor Bobkov se za ní jen ohlédl a mohl zůstat v pohodě.
23:10'
Berezin nahodil přes všechny čáry, ale jeho puk ještě někdo tečoval, takže nešlo o zakázané uvolnění. Málem z toho byla možnost pro Omsk.
22:45'
Po úvodní brance se situace na ledě trochu uklidnila a vypadá to, jako by nyní obě strany vyčkávaly, co se bude dít v následujících okamžicích.
22:15'
Hra přerušena, jelikož puk skočil na domácí střídačku.
21:13'
Tohle byla jen otázka času. Už poněkolikáté v dnešním utkání se domácí dostali do přečíslení tři na dva. Doposud měli problém dostat kotouč za brankovou čáru, i kvůli velké porci smůly. Teď už se ale prosazují. Bankář Nižněkamsku Ježov už nestihl dát včas levou ruku k tyči ve chvíli, kdy ležel na ledě. Puk za něj uklidil KIRILL SEMJONOV, jenž tak otevírá gólový účet dnešního večera. Bez asistence.
20:50'
Po střele hostujícího Galimova končí puk sražený v ochranné síti, tudíž tu máme další přerušení.
20:30'
Ježov znovu vsadil na jistotu a pod rukavici ukryl kotouč, který na něj nahodil Desharnais. Bude se vhazovat u branky Neftěchimiku.
20:15'
Sotva začala druhá perioda, Bobkov už musel jet rozehrávat za branku. Měl na to ale dostatek času, takže nemusel spěchat.
20:01'
Za chvíli odstartujte druhá třetina utkání. Dočkáme se v ní první branky?
Střely na branku v první třetině

Avangard Omsk: 12

Neftěchimik Nižněkamsk: 5
Více už se toho v první třetině nestane. Především Omsk si vytvořil hodně šancí a úniků na branku. Nic z toho ale nevytěžil a po dvaceti minutách platí skóre 0:0. Neftěchimik bude každopádně muset zabrat, jelikož má méně ze hry a zpackal také svou úvodní přesilovku. Pokračovat budeme hned po přestávce.
20:00'
19:38'
Fatkullin to zkusil sám po levé straně, potřeboval ale ještě někoho na pomoc. A nikoho neměl, takže jeho akce skončila zakončením mimo tři tyče.
19:05'
Začala poslední minuta první třetiny, vypadá to, že v úvodním dějství se branky nedočkáme.
18:42'
Snad poprvé v utkání je trošku živěji kolem klece Bobkova. Ten však nechal přilepený kotouč na pravé tyči a zabránil průchodu kotouče.
18:11'
Avanagrd Omsk je v plném počtu a úvodní oslabení duelu zvládl bez větších komplikací. Tohle byla od Nižněkamsku hodně promrhaná přesilovka.
17:55'
Už jen poslední vteřinky z trestu, všechny pokusy zatím míří vedle branky.
16:58'
Polovina hostující přesilovky je pryč a hráči v bílém toho zatím moc nevymysleli. Bobkov během oslabení ještě vůbec nemusel zasahovat.
16:35'
Omsk se velmi rychle postaral o vyhození aspoň do středního pásma, tohoto čas využívá k aspoň částečnému střídání formace.
15:57'
První trest dnešního zápasu míří odpykat domácí Fisenko, Nižněkamsk tak může před koncem první části zkusit zužitkovat přesilovou hru.
15:54'
Gólmana Ježova v brankovišti někdo v červeném dresu zasáhl holí do obličeje, a tak se bude nejspíš vylučovat.
15:26'
Naopak je to na druhé straně Ježov, jenž musí po rychlém protiútoku tasit další zásah lapačkou. V první třetině se gólman Neftěchimiku rozhodně nenudí.
15:05'
Opět stejný obrázek. Hosté sice nějakou chvíli drželi puk v útočném pásmu, leč pouze zaseknutý u mantinelu, odkud jej Omsk ani na okamžik nepustil.
14:29'
Teď si obránci Nižněkamsku nerozuměli s útočníky. Hodně rychle vyhodili přes všechny čáry a je z toho zakázané uvolnění.
14:06'
Puustinenovi ujel puk na modré čáře, takže nemohl pokračovat v akci. Už ale sledujeme daleko vyrovnanější počínání, než ještě před několika okamžiky.
13:34'
Dobrá rána, kterou poslal od modré čáry domácí bek Medveděv. Nikdo u pravé tyče ale nebyl připravený ji doklepnout za záda Ježova.
12:51'
Hosté vybojovali po velké dřině puk za brankou Omsku, jenže hned o něj zase přišli. První třetinu provází spousta nepřesností na obou stranách barikády.
12:15'
Začíná se také přitvrzovat v soubojích u mantinelu, především na straně Nižněkamsku, přesněji v jeho obranné třetině.
11:40'
Versteeg získal třetinu pro Omsk, ta ale domácím dlouho nevydržela. O vyhození se postaral Volgin.
11:18'
Je však třeba podotknout, že se hraje ve vysokém tempu. Pokud hráči začnou rozdávat přesnější přihrávky ve středním pásmu, uvidíme pohledný hokej.
10:29'
A zase rychlá protiakce Omsku. Jako blesk z čistého nebe před klec Neftěchimiku sjeli tři hráči v červeném a snažili se dotlačit puk do sítě. Opět bez úspěchu.
10:10'
Už delší dobu čekáme na nějakou větší možnost. Nättinen sice z levé strany prověřil Bobkova, ten si ovšem horní růžek dobře pokryl ramenem.
09:28'
Bobkov vyjel trošku riskantně rozehrávat za branku, ale situaci ustál a nakonec přesně našel hokejku svého spoluhráče. Ten mohl okamžitě vyrazit kupředu.
09:03'
Až nyní hosté získali útočné pásmo a zkoušejí kombinovat. Ale jen po mantinelu, odtud se bude hodně těžko zakončovat.
08:39'
Kulikov to zkusil sám za brankou Omsku, tam proti němu ale stáli dva hokejisté soupeře. Zatím má Neftěchimik problém s přechodem přes modrou čáru.
08:07'
Ježov pro jistotu podržel nahození z dálky na jeho klec, nechtěl riskovat dorážky dojíždějících soků.
07:35'
Manukjan odebral soupeři kotouč v pravém rohu a hledal zpoza klece někoho volného. Jenže nenašel.
07:06'
Po dlouhé době si zachytal i Bobkov. Avšak šla na něj pouze střela po zemi, se kterou neměl větší potíže.
06:35'
Jestli Nižněkamsk začal dobře, teď je v problémech. Opět vznikla díra před jeho brankou a Ježov má co dělat, aby odvracel všechny šance soupeře.
05:51'
Obrovská příležitost Avangardu! Domácí ujížděli v přečíslení dva na jednoho, ale Čudinov nedokázal u pravé tyče uklidit puk za záda přesunujícího se gólmana Ježova
05:27'
Moc dlouho se nehrálo, někdo vytečoval kotouč mezi diváky a následuje nové buly na stejném místě.
05:19'
A když už se k ní konečně dostal, Kris Versteeg trefil pouze betony Ježova. Ten přerušil hru a zařídil buly po své levé ruce.
04:55'
Omsk pro sebe rychle získal útočnou třetinu, jenže zatím má problém dostat se ke střele.
03:06'
Zakázané uvolnění Omsku, teď domácí zbytečně rychle rozehrávali. Hra se vrátí před Bobkova.
02:24'
Zatím to vypadá, že se dnes nebude hrát žádný obranný hokej. Oba celky to zkouší co nejrychleji dopředu.
01:58'
Avangard vyhrál vhazování v útočném pásmu, Semjonov vypálil bez přípravy a jeho zakončení prosvištělo těsně kolem levé tyče.
01:41'
Chajrulin si udělal místo na pravé straně, jenže přes dvojici hráčů v červených dresech se neprodral. Místo toho musel hned vzápětí dávat na druhé straně pozor gólman Ježov.
01:15'
Omsk odpověděl rychlým protiútokem, jenže nevyšla mu kombinace přes modrou čáru. A tak obě strany střídají a zkusím to trpělivou rozehrávkou.
00:25'
Bobkov musel dávat pozor, Ogurcov na něj zkusil poslat zakončení z dálky. Někdo těsně před brankovištěm ho ale dokázal zblokovat.
00:08'
Jako první se kotouče na vhazování zmocnili hokejisté Neftěchimiku, ti se hned pokusili nahodit kotouč po pravém mantinelu.
00:01'
Hráči se na led trousí postupně po jednom, vzhledem k úvodnímu ceremoniálu se začátek první třetiny o pár chvil opozdí.
Ještě si, jak je tradicí, vyslechneme ruskou hymnu. Potom bude moc první duel sezony KHL v Balašicha Areně odstartovat.
Hokejisté už se sjíždějí na ledovou plochu. Nebude dlouho trvat a uvidíme úvodní vhazování.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za 10 minut.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – Pokka, J. Medveděv, Čudinov, Pivcakin, Berezin, Bondarev – Zernov, Širokov, I. Michejev – Manukjan, K. Semjonov, Fisenko – Stas, A. Galimov, Desharnais – Talbot, Jaremčuk.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov, Semjonov, Fatkullin – Ruohomaa, Jo. Nättinen, Puustinen – E. Galimov, P. Kulikov, Chajrullin – Zdunov, Porjadin, Jakimov – Michnov, Arkalov, Šafigullin.

Rozhodčí: Olenin, Naumov – Šalagin, Šišlo.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Avangard Omsk sehraje vůbec první domácí zápas sezony, které ale vlastně tak úplně domácí není. Přivítá v něm Neftěchimik Nižněkamsk.

Andrej Nestrašil (NIZ) (doposud nenastoupil)
AVANGARD OMSK

Lepší začátek sezony si snad Avangard Omsk ani představovat nemohl. ze tří odehraných duelů všechny vyhrál. A to navíc s velmi kladným skóre. Lokomotiv Jaroslav porazil 4:0, Dinamo Minsk 5:1 a Severstal Čerepovec 4:1. Navíc pokaždé hrál na venkovním kluzišti, takže o je šest získaných bodů a pobyt na špičce východní konference cennější. Avangard se tentokrát poprvé představí na domácím ledě, který ale nebude tak úplně domácí. Kvůli problémům s halou v Omsku musí domácí duely hrát na předměstí Moskvy v Balašicha Areně. Zvykne si na nepříznivou situaci? A kolik bude mít na stadionu fanoušků?

Týmové statistiky Omsku vede čtyřbodový Ansel Galimov (2+2), hned za ním se nachází Ilja Michejev (0+4) a Sergej Širokov (3:0).
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Mužstvo Nižněkamsku nevstoupilo do nového ročníku KHL vůbec dobře. Nejprve v úvodním duelu padlo s Viťazem Moskevská oblast těsně 1:2. Druhá partie ale dopadla mnohem hůř. Barys Astana si na Neftěchimiku pochutnal jednoznačně 6:1. Přitom výběr ze západní části Ruska odehrál oba zmínění duely na domácím ledě, takže měl dobré předpoklady uhrát nějaké body do tabulky. To se však povedlo až ve třetím utkání. Nižněkamsk přivítal Dinamo Minsk, které udolal 2:1. A to díky brance z 53. minuty. Teď jej čeká čtveřice mačů mimo vlastní let, jež mančaft pořádně prověří.

Kanadské bodování týmu v tuto chvíli vede Juuso Pustinen, který jeden gól dal a na další přihrál. Prosadil se také Joonas Natinen. Podaří se Nižněkamsku zvítězit podruhé za sebou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.