KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Spartak Moskva - 13. ledna 2019   15:00

OMSK
OMSK
24:22' Beck (Šumakov, J. Medveděv) • 38:27' I. Michejev (Franson, Beck) • 55:12' Beck (Desharnais)
5 489 diváků

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 5 489 diváků.
Československá stopa v utkání

Robin HANZL (SPA) 0+0 2 střely, čas na ledě 18:12
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Avangard Omsk: 22

Spartak Moskva: 39.
Ne, Spartaku se vyrovnat nebo vůbec zdramatizovat zápas nepodařilo. Avangard dokonal ve třetí třetině obrat, když přidal třetí gól a byť prožil doslova tragickou první třetinu, nakonec zápas vyhrál díky zlepšenému výkonu ve druhé a třetí třetině.
59:35'
Spartakovci se drží v útočném pásmu, ale chybí tomu střely na branku, těch nepřesných je dost...
59:12'
Je tu poslední minuta třetí třetiny, možná celého zápasu, Ivan Nalimov má puk ve své výstroji, hra přerušena.
58:57'
Teprve nyní to hosté zkouší v šesti... zbytečné otálení.
58:30'
Alexandr Truškov (Spartak Moskva) je i po oddechovém čase v brance.
57:50'
Oddechový čas pro hosty.
57:50'
Alexandr Truškov (Spartak Moskva) stále v brance, hosté ale brzy jistě sáhnou k power-play.
57:23'
Spartak svírá Avangard v jeho třetině.
56:38'
Martinš Karsums (Spartak Moskva) to zkusil z levé strany, ale gólmana Nalimova trefil do oblasti břicha.
56:01'
Signalizovaný ofsajd Spartaku, hosté pokračovali, takže se píská, hra přerušena.
55:12'
Avangard právě vstřelil branku!
Při signalizovaném vyloučení v hostujícím týmu se dostali do úniku David Desharnais a TAYLOR BECK.Prvně jmenovaný poslal parádní přihrávku na pravou stranu, kde Beck počkal na to, až se Truškov položí a pak ho v klidu přehodil. Asistence: David Desharnais.
54:23'
Domácí v plném počtu, ale Avangard je stále ve své třetině.
54:02'
Spartak znovu v útočném pásmu.
53:36'
Ivan Nalimov (Omsk) leží na ledě, puk má kdesi pod sebou, hra se přerušuje.
53:17'
Ivan Nalimov (Omsk) vyráží střelu z pravé strany, hosté ale ještě zůstávají s pukem ve třetině domácích.
52:48'
Vhazování po levici Nalimova, puk získali hosté.
52:22'
Domácí zahajují oslabení vyhozením puku ze třetiny.
52:16'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., podrážení).
51:34'
Avangard rozehrává, ale je to v podstatě jen vyhození puku ze třetiny.
50:21'
Rozběhla se poslední desetiminutovka, domácí stále drží těsné vedení.
48:50'
Nakonec puk získávají hosté, kteří rozehrávají zpoza vlastní branky.
48:18'
Avangard ve třech útočí, jenže Taylor Beck tahá puk sám k mantinelu a tím bere příležitost svým spoluhráčům.
46:57'
Arťom Fjodorov (Spartak Moskva) minul před brankou, to by byla velmi nebezpečná situace pro branku Avangardu.
46:38'
Hra opět přerušena, následuje komerční přestávka.
45:52'
Hokej v tuto chvíli ztratil tempo, na Spartak se sice snaží, ale hostům to v tuto chvíli moc nejde.
45:30'
Hru hostů nyní charakterizuje poměrně dost chyb, hosté mají problém s rozehrávkou.
45:02'
Ivan Nalimov (Omsk) chytá střelu Grigoreva, hra přerušena, bude se vhazovat po jeho levici.
44:22'
Puk mají ve svém držení hosté, Michajl Grigorev za vlastní brankou.
43:59'
Hra přerušena, puk skončil na střídačce Avangardu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
42:30'
Spartakovci rozehrávají zpoza vlastní branky, ale hosté brzy ztrácí puk.
41:38'
Avangard s pukem ve středním pásmu, ale kombinace se nedaří.
41:08'
Alexej Jemelin (Omsk) odkulhal z ledové plochu, po souboji před vlastní brankou.
40:50'
Vhazováni po pravici Truškova, puk získávají hosté.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:42.
Na led se snáší menší vzducholoď, to znamená jediné – druhá třetina skončila. Z pohledu Avangardu to byla velmi vydařená dvacetiminutovka, kdy se domácím podařilo otočit nepříznivý vývoj. Od začátku se domácím podařilo vyrovnat hru, na rozdíl od první třetiny a po gólu Becka ve 25. minutě převzal Avangard otěže zápasu pevně do svých rukou.
40:00'
39:23'
Vypadá to, že dnes budou padat góly pouze do jedné branky...
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
ILJA MICHEJEV se po svém návratu z trestné lavice dostal do úniku, obrana Spartaku na něho u vlastní modré trochu pozapomněla! Michejev prostřelil Truškova střelou nad lapačku a domácí vedou 2:1! Asistence: Cody Franson a Taylor Beck.
38:15'
37:24'
Kaspars Daugavinš (Spartak Moskva) to vzal na sebe, z pravé strany si nabruslil do střelecké pozice, trefil však pouze dobře postaveného Nalimova.
37:02'
Hosté jsou opět ve třetině Avangardu, domácí se brání s již unavenou čtveřicí.
36:45'
Avangardu se podařilo dostat puk ze třetiny.
36:38'
Přesilová hra se samozřejmě Spartaku hodí.
36:15'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Michejev – 2 min.).
36:15'
Alexandr Truškov (Spartak Moskva) má puk pod svou lapačkou, hra se přerušuje.
35:56'
Hosté pouze vyhazují puk do středního pásma, jsou stále pod velkým tlakem.
35:15'
Mezitím se rozběhla již poslední pětiminutovka, bojuje se za brankou Spartaku, dokáží domácí strhnout vedení na svou stranu ještě do konce třetiny?
34:50'
Souboj ve třetině Spartaku, úspěšnější jsou hosté, jenže ti se nedostali ani k červené čáře.
34:26'
Další vhazování před brankou Spartaku, který po inkasovaném gólu jakoby ztratil půdu pod nohama.
31:58'
Avangard opět v útočném pásmu.
31:11'
Viktor Stålberg (Omsk) v dobré pozici těsně míjí branku soupeře.
30:02'
Jsme ve druhé polovině utkání, stav je nerozhodný, nyní je to vyrovnaný hokej.
28:22'
Avangard přišel o útočné pásmo, ale udržel se na puku.
27:42'
Puk míří opět ze třetiny Spartaku, který se, po vyrovnávacím gólu Avangardu, dostal trochu pod tlak.
27:10'
Rychlá akce Spartaku po pravé straně, hosté ale nedokázali vystřelit.
26:47'
Puk míří ze třetiny Spartaku, nebude to icing, domácí musí hrát.
25:56'
Vhazování po levici Truškova, puk získávají domácí.
24:50'
Ivan Nalimov (Omsk) měl nyní práci s nahozeným pukem od modré, nakonec ukryl puk ve své lapačce.
24:22'
Po střele Šumakova se puk odrazil od zadního mantinelu před branku, kde se dostal k dorážce TAYLOR BECK, který překvapil padajícího Truškova, puk skončil v brance. Asistence: Sergej Šumakov a Jevgenij Medveděv.
23:55'
Alexej Jemelin (Omsk) se skácel na led, před svou brankou, když ho zasáhla střela do nechráněného místa. Ale není to nic vážného, Jemelin odjel na střídačku.
23:36'
Denis Zernov (Omsk) prověřil pozornost Truškova, ten chytá a přerušuje hru.
22:51'
Hraje se zatím vyrovnaný hokej.
20:48'
Puk míří za branku Spartaku, hosté rozehrávají, ale nedaří se.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:53.
První dvacetiminutovka nabídla velmi dobrý hokej, zejména hosté předvedli parádní hru, kdy v podstatě soupeře k ničemu nepustili. Avangard byl od úvodních sekund pod velkým tlakem a může být rád, že neprohrává větším rozdílem. To vše podtrhuje i statistika střel na branku v první třetině, který vyznívá jednoznačně pro Spartak – 6 : 20 (z pohledu Avangardu)!
20:00'
19:25'
Hosté s pukem za vlastní brankou, tato třetina Spartaku vyšla parádně!
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:34'
Dobrou práci odvedla nyní vracející se dvojice obránců Spartaku, která zastavila hrozící samostatný únik domácího hráče.
17:45'
Jenže Beckovi (Omsk) odešli spoluhráči střídat, takže do útočného pásma přijel úplně sám...
17:28'
Nahozený puk hosté nezískávají, naopak, protiútok zkouší domácí.
16:50'
Diváci pískají, herní projev Avangardu není vůbec dobrý, na rozdíl od Spartaku.
16:27'
Avangard vybojoval puk za svou brankou, ale nedostal se dál, než k vlastní modré čáře.
16:15'
Dmitrij Kalinin (Spartak Moskva) nic nevymýšlel a z pravé strany vypálil, Nalimov si připisuje další zákrok.
15:35'
Ofsajd zastavuje útočnou akci Spartaku, který má stále mírnou převahu, domácí jako by nestíhali se soupeřem bruslit.
15:13'
Ilja Talalujev (Spartak Moskva) pálí z pravé strany, Ivan Nalimov (Omsk) sráží jeho střelu do ochranné sítě.
15:00'
Spartak opět v útočném pásmu, Avangard se musí mít na pozoru.
14:16'
Avangard v útočném pásmu, domácí jsou pochopitelně již v plném počtu.
13:39'
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru, když se z pravé strany trefuje KASPARS DAUGAVINŠ, který Nalimova prostřelil přízemní střelou, kdy puk prolétl pod levým betonem gólmana Avangardu. Asistence: Ilja Zubov a Andrej Kutějkin.
13:32'
A hosté jsou úspěšní, získávají útočné pásmo.
13:15'
Pokus číslo dvě v podání Spartaku, který nyní bojuje o puk za brankou Nalimova.
12:57'
Spartak se snaží usadit v útočném pásmu, ale nedaří se.
12:29'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Viktor Stålberg – 2 min., sevření puku rukou).
11:41'
Štěstí na straně Avangardu, Ben Maxwell (Spartak Moskva) vypálil z pravé strany, Nalimov puk jen srazil tak, že padal za jeho záda, kde se nikdo z hostů nedostal k dorážce.
10:51'
Pěkná akce domácích, kdy se Denis Zernov dokázal proháčkovat až před branku Spartaku, tam ale ztroskotal na Truškovovi.
10:33'
První desetiminutovka gól nenabídla a skóre se nemění ani nyní, po dorážce Robina Hanzla (Spartak Moskva).
09:45'
Nalimov sráží nahozený puk hostů do rohu, tam ale hrají... opět hosté.
08:58'
Nahozený puk domácími končí na hokejkách borců z Moskvy.
07:58'
Puk míří za branku Avangardu, který, zdá se, přečkal úvodní nápor soupeře.
07:27'
Hosté s pukem za vlastní brankou, jejich akce ale končí ve středním pásmu.
06:25'
Avangard nepouští soupeře do zakončení, domácí sami zaútočili.
06:05'
Ve třech se nyní hosté hnali do pásma Avangardu, který se ale stihl zformovat před vlastní brankou.
04:42'
Velký tlak Spartaku pokračuje, Avangard se nedostává z vlastního pásma!
03:52'
Spartak opět v útočném pásmu, domácí si koledují o první inkasovaný gól!
03:37'
Anatolij Nikoncev (Spartak Moskva) prověřil Nalimova, ten opět chytá a přerušuje hru.
02:38'
Spartak má v úvodu zápasu mírnou převahu.
01:45'
A následně Ilja Talalujev (Spartak Moskva) zkoušel překonat Nalimova z bezprostřední blízkosti, ani on se neprosadil.
01:36'
Vjačeslav Leščenko (Spartak Moskva) se snažil před brankou Omsku, ale puk skončil v rohu třetiny Avangardu.
00:36'
Ivan Nalimov (Omsk) si připisuje první zákrok, hra přerušena.
00:01'

Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Franson, J. Medveděv, Pokka, Jemelin, Čudinov, Pivcakin, Bondarev, Jaremčuk – Zernov, Širokov, I. Michejev – Desharnais, Stålberg, Beck – Šumakov, K. Petrov, K. Semjonov – Manukjan, Fisenko, Stas.

Spartak Moskva: Truškov (Bespalov) – Kutějkin, Dyblenko, Grigorev, Kulik, Kalinin, Gončarov, A. Osipov – Karsums, Daugavinš, Zubov – Nikoncev, Maxwell, Fjodorov – Talalujev, Leščenko, R. Hanzl – Cyplakov, Kruženkov, Šaškov.

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Šeljanin, Sikov.
Jako favorité vstupují do zápasu domácí, Avangard Omsk je druhý nejlepší v pořadí Východní bilance a z posledních pěti zápasů má stejnou bilanci, jako soupeř z Moskvy – tři výhry a dvě prohry.
Spartak Moskva je v pořadí Západní konference na šestém místě, s náskokem čtyř bodů na osmé Soči, které v tuto chvíli jako poslední postupuje do play off. Náskok před Dinamem Riga na devátém místě je již osmibodový, takže moskevský Spartak se může koukat v tabulce spíše před sebe, než pod sebe.
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části ruské KHL, v němž AVANGARD OMSK přivítá na svém ledě SPARTAK MOSKVA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.