KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : CSKA Moskva - 21. října 2018   16:00

CSKA Moskva

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:4
Je dobojováno a prémiový bod míří do Moskvy za CSKA. Samostatné nájezdy se natáhly na sedm sérií a velkou roli v něm sehrál hostující Maxim Šalunov. Ten proměnil tři své pokusy a zařídil pro CSKA výhru. Konečný výsledek tak zní 1:2 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
Rozhodující nájezd si připsal MAXIM ŠALUNOV a svému celku tak zařídil prémiový bod v této bitvě dvou skvělých týmů KHL.
A je rozhodnuto. I k dalšímu nájezdu se postavil Maxim Šalunov a bleskově provedeným bekhendovým blafákem poslal puk pod horní tyčku. CSKA vítězí.
Gusevovi střela nevyšla, hosté tak mají mečbol!
Střelou mezi betony opět srovnal Šalunov.
Dacjuk proměnil i svůj nájezd, nyní po dokonale provedeném forhendovém blafáku.
Tak nakonec verdikt zůstal, o gól se nejednalo.
Kontrola videa se nám hodně protahuje, rozhodčí hledají jistotu, zda puk přešel brankovou čáru.
Koskiranta neuspěl, Sorokin jeho ránu chytil akorát na brankové čáře. Rozhodčí se ještě šli pro jistotu přesvědčit k videu.
Šalunov si rozhýbal gólmana, poslal jej k ledu a poté poslal puk nad něj.
Tichonovovi vůbec nevyšel bekhendový pokus, Sorokin puk zastavil betonem.
Grigorenko neproměňuje, Petrohrad stále vede 2:1.
Kuzmenko se také trefuje, tentokrát kolem lapačky.
Slepyšev se trefil kolem Hellbergova ramene.
Gusev mířil nad lapačku, ale přestřelil.
Okulovovi nevyšla forhendová klička, na zakončení pak už byl až příliš blízko.
Dacjuk naznačil kličku a z forhendu otevřel skóre nájezdů.
Vey se pokusil rozpohybovat Hellberga, puk mu ale mezi betony nezasunul.
Samostatné nájezdy začínají.
Pětiminutové nastavení nerozhodlo, byť hlavně domácí nebyli daleko od vítězné trefy, takže si dáme poslední kapitolu tohoto utkání – samostatné nájezdy!
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:57'
Po Dacjukově akci přihrál Chafizullin na Guseva, jeho sklepnutí ale skončilo u Sorokina. To byla velká šance na rozhodnutí zápasu!
64:34'
Hostující Vey skončil svou útočnou pouť u mantinelu v pásmu SKA, k zakončení se nedostal.
63:54'
SKA zůstává u puku a v útoku, nyní je ale vše zpomaleno střídáním během hry.
62:57'
Hned dvě střely šly na Sorokina, nebezpečnější byla ta první od Hersleyho, kterou musel gólman CSKA hbitě krotit.
62:33'
Kombinace Petrohradu vyjela z útočného pásma, domácí se ale do útoku velice rychle vrátili.
61:37'
Úspěšný zákrok má za sebou brankář Hellberg, když zkrotil prudkou ránu Šalunova z mezikruží. Vysloužil si za to potlesk publika.
60:35'
Petrohrad se usadil v útočném pásmu, zatím se ale pouze bojuje o puk u mantinelu.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 26:18
Zásahy brankářů: 17:25
Vyhraná vhazování: 16:29
Hity: 33:13
Třetí třetina rozřešení otázky o vítězi nepřinesla. Sledovali jsme úporný hokej, ve kterém byli o něco aktivnější domácí hokejisté, jenže ti nenašli na Sorokina účinný recept. A jelikož ani Hellberg nebyl překonán, máme tu pětiminutový nášup.
60:00'
59:37'
Dacjuk si zajel za vlastní branku a patrně rozjede poslední akci třetí třetiny.
58:57'
Koskiranta nenašel prostor pro zakončení, s pukem pouze kroužil v útočném pásmu.
57:57'
Platí to ale i o domácích, Petrohrad se snaží držet puk co nejdál od vlastního gólmana.
56:45'
Vypadá to, že hosté se už chystají na prodloužení, hlavně neudělat chybu.
55:50'
Petrohrad je v posledních minutách tím aktivnějším týmem, ale jak už bylo řečeno v minulých okamžicích, koncovka není z těch nejpovedenějších.
54:29'
Domácí obránci nyní pálí pouze do bránících hráčů CSKA, to samé se nyní povedlo o Rakavišnikovovi.
53:40'
Stejná písnička i na druhé straně, Tokranov už zase otáčí hru směrem k Sorokinovi.
52:46'
Neuspěl ani domácí Gavrikov se švihem od modré čáry, CSKA se ubránilo a dostalo puk z pásma.
52:18'
Hraje se teď dlouho bez přerušení, oba celky se snaží něco vymyslet, bránící řady jsou ale zatím neprostupné.
51:09'
Ve velké šanci byl domácí Gusev, dostal přihrávku za obranu a své sólo chtěl zakončit střelou mezi Sorokinovy betony. Ten je ale sklapl právě včas a zabránil tak inkasované brance!
50:32'
Po rozvinutí akce se puk dostal na modrou čáru k volnému Ketovovi, jeho dělovka se ale zastavila v houštině těl před Sorokinem.
49:48'
Kablukov se na levé straně neprobil přes obránce, jeho akce skončila u mantinelu.
48:32'
Hellberg vykryl výpad hostů, vedený pravou stranou, dopředu už jdou zase hráči SKA.
47:35'
Trocha uklidnění, je poznat, že se blíží koncovka utkání a každá chyba by mohla tento zápas rozhodnout.
46:07'
A další rána od modré, nyní od Rukavišnikova. Jeho dělovka skončila na zadním mantinelu.
45:43'
Na levé straně se po zadovce dostal ke střele Chafizullin, jeho švihnutí však skončilo na těle jednoho ze clonících soupeřů.
44:57'
Po delší době se hra přesunula do pásma k Hellbergovi, hosté ale byli zastaveni tvrdým hitem u mantinelu.
43:53'
Po ztrátě puku ale přišla ošemetná situace, když se puk odrazil před brankoviště ke Gusevovi. Ten to ale příliš nečekal a puk na téměř odkrytou branku neusměrnil.
43:32'
Hráči moskevského celku se snaží o uklidnění situace a pozvolnou rozehrávku.
42:12'
Stejné provinění i na druhé straně, takže se nyní vše přestěhuje před Hellberga.
41:54'
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry, pískalo se zakázané uvolnění.
40:58'
I do úvodu třetí třetiny se domácí pustili s vervou a hned se nastěhovali před Sorokina.

Hity: 24:10
Čtyřicet minut je za na námi a o vítězi není ani zdaleka rozhodnuto. Petrohrad ve druhé třetině přidal na důrazu i tempu a ve 25. minutě byl odměněn vyrovnávací trefou z hole dorážejícího Andreje Kuzmenka. Domácí pak měli i další šance, zvrat ve skóre se však nekonal, branku CSKA totiž hlídá vynikající Sorokin. Stav je tedy 1:1 a my se po druhé pauze máme rozhodně na co těšit.
40:00'
39:35'
Další zblokovaný pokus a puk znovu letí daleko od Sorokinovy branky.
38:54'
Tokranov pálil pouze do blokujícího soupeře, od něj se pak puk odrazil do středního pásma.
38:31'
Tak ještě jedno vyloučení, za podrážení jde na trestnou lavici hostující Arťom Blažijevskij.
38:03'
Kablukov přenechal na modré puk pro Hersleyho a ten okamžitě vyslal prudký projektil. Brankář CSKA měl ale výtečný výhled a poradil si i s tímto pokusem.
37:10'
Další výpad petrohradských skončil nepřesnou střelou, Sorokin nyní mohl zůstat v absolutním klidu.
36:33'
Změnit to chtěl domácí Barabanov, po svém průniku do útočného pásma vyslal prudký švih, ten ale Sorokin zvládl zneškodnit pohotovou lapačkou.
35:54'
Poslední okamžiky přinesly trochu uklidnění, na ledě se toho mnoho neděje, sledujeme spíše souboje ve středním pásmu.
34:41'
Nepřesná rozehrávka domácích skončila přerušením hry, vhazuje se ve středovém kruhu.
33:05'
Sorokin pouze vyrazil Ketovovu střelu od pravého mantinelu a musel pak čelit dorážce od Tichonova. Společně s obránci vyřešil i tuto záležitost a udržel tak stav 1:1.
32:32'
A právě Šalunov se objevil před Hellbergem a snažil se jej po kličce překonat. Gólman SKA puk přikryl a přerušil hru.
31:29'
A už jsou hosté v plném počtu, Šalunov se vrátil do hry.
31:20'
Hosté konečně vyhodili a mohou jít zcela vyčerpaní střídat.
30:57'
Hersleyho prudká rána šla mimo, domácí ale bránící čtveřici svírají, seč jim síly stačí.
30:16'
Hra se stáhl do prostor před brankovištěm CSKA, Sorokin dobře brání své území.
29:29'
Přesilovku si zahrají i domácí, za podrážení byl totiž vyloučen Maxim Šalunov.
28:55'
Ve druhé třetině velmi aktivní Ketov projel až za branku CSKA, odkud hodlal předložit přihrávku na střelu. Myšlenka dobrá, provedení už bylo horší.
27:59'
Jenže domácí nesmí zapomínat na zadní vrátka. Nyní do nich pronikl rozjetý Kaprizov, zprava si sjel na střed a švihem vyzkoušel, zda je Hellberg připraven. Byl, puk gólman vyrazil do bezpečí.
26:58'
Domácí po vyrovnávací brance hodně ožili a jsou to právě oni, kdo teď diktuje tempo. CSKA se naopak stáhlo do obrany.
26:16'
Ketov dobře forčekoval v útočném pásmu a jeho práce vyvrcholila střelou Gavrikova. Sorokin se teď má docela co otáčet.
25:49'
Hellberg vyrazil nahození od levého mantinelu, puk skončil v rohu, kde o něj probíhá tuhý boj.
24:25'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Teď už je ale srovnáno! Gavrikovovu střelu ještě Sorokin vyrazil, ale na brankovišti se zjevil ANDREJ KUZMENKO a i když se jeho první pokus zastavil o brankářův beton, druhý bekhend už zamířil pod horní tyčku! Asistence: Vladislav Gavrikov, Patrik Hersley.
23:15'
Moc nescházelo a bylo vyrovnáno. Do sóla se dostal Ketov a na Sorokina zkusil forhendové naznačení se střelou mezi betony. Gólman CSKA však souboj vyhrál a udržel čisté konto.
22:30'
Petrohrad ubránil i třetí oslabení, Kablukov se vrátil na led.
22:05'
Šalunov nezpracoval přihrávku z pravé strany, puk mu u brankoviště odskočil a skončil u levého mantinelu.
21:29'
Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale zatím na Hellberga nejde nic, co by jej muselo trápit a děsit.
20:30'
Hned v úvodu druhé třetiny tu máme další vyloučení na straně Petrohradu, dvě minuty za podrážení dostal Ilja Kablukov.

Trestné minuty: 4:0
Je za námi první třetina, ve které byli aktivnější a lepší hráči moskevského CSKA. Ti předváděli nebezpečnější výpady a jednu ze svých akcí přetavili i v zatím jedinou branku utkání. Nestěrovovo nahození od modré čáry sklepl Sergej Andronov a nedal Hellbergovi šanci na zákrok. Petrohrad se v této třetině trápil, směrem dopředu mu to vůbec nešlo a má tak v přestávce o čem přemýšlet.
20:00'
19:52'
Chafizullin posunul přihrávku na Tokranova, jeho následný švih ani neprošel k Sorokinovi.
18:26'
Zub čeká na své střídající spoluhráče, domácí se chystají do dalšího útoku do postavené obrany CSKA.
17:30'
SKA to v první třetině vážně moc nejde, útočné výpady končí zhusta už na modré čáře.
16:11'
No a je po přesilovce hostujícího týmu, Plotnikov se vrátil na ledovou plochu.
16:10'
Až nyní přišla střela na Hellberga, zprava jeho lapačku vyprášil Slepyšev.
15:23'
A opět je puk až u brankáře CSKA Moskva, domácím se ve čtyřech daří bránit na jedničku.
14:38'
Barabanov získla puk a sám jej vyvezl až do útočného pásma. Akci sice nerozvinul, ani neohrozil Sorokina, ušetřil však dost vteřin z oslabení.
14:11'
Druhá přesilovka pro CSKA, dvě minuty za sekání dostal Sergej Plotnikov.
14:01'
Dobré zakřižování domácí obranné dvojice zastavilo rodící se průnik hostů a Chafizullin už vyváží puk do protiútoku.
13:27'
A další Hellbergův zákrok. Ten se nyní rozhodně nenudí, v tuto chvíli na něj vyslal nepříjemný pokus Šalunov a trefil gólmana Petrohradu do masky.
12:25'
Zub ztratil na modré čáře puk a do rychlého protiútoku se ihned dostal Slepyšev. Jeho švih pak musel krotit Hellberg. CSKA je v útoku zatím rozhodně nebezpečnější.
11:56'
Od modré čáry vystřelil Chafizullin, Sorokin ale jeho pokus viděl a vyrážečkou poslal puk do ochranné sítě.
11:44'
Petrohrad se snaží o průniky do útočného pásma, zatím ale naráží na velice dobře organizovanou obranu soupeře.
10:29'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení. Nahození od modré čáry v podání Nestěrova tečoval SERGEJ ANDRONOV a puk propadl za Hellberga! Rozhodčí se ještě šli přesvědčit k videu, zda se nejednalo o vysokou hůl, po chvíli ale gól uznali. Asistence: Nikita Nestěrov, Sergej Kalinin.
09:35'
Dacjuk individuálně projel do pásma CSKA, jenže jeho průnik byl vytlačen do rohu.
08:49'
Zatím nesledujeme kdovíjak strhující zápas, je poznat, že se utkávají dva špičkové týmy, které jen tak chybu neudělají.
07:50'
Kaprizovova střela prověřila Hellberga, ten ale byl dobře povyjetý a puk skryl ve své výstroji.
07:26'
Tichonov se nedostal k adekvátnímu zakončení, puk se mu při otočce svezl z hole a celá akce skončila u mantinelu.
06:50'
Sorokin nyní dobře vybruslil dobře postaveného útočníka Petrohradu a podařilo se mu pak puk srazit do rohu.
05:22'
Hostující Dahlbeck vyslal od modré čáry táhlý pokus, Hellberg ale pouze máchl lapačkou a situaci vyřešil.
04:55'
Hellberg pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, tu se mu podařilo zrychlit a dostat tak puk z vlastního pásma.
04:15'
Přesilovka CSKA je u konce, domácí tým je v plném počtu.
03:58'
Sorokin musel pro puk za svou branku, kde jej zastavil a přenechal Marčenkovi.
03:20'
Domácí tým vyhazuje, zatím to Petrohradu ve čtyřech jde. Soupeře nepouští vůbec do zakončení.
02:15'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Dinar Chafizullin.
01:04'
Sorokin má za sebou první zákrok, prudkou střelu ze střední vzdálenosti vyrazil před sebe a zbytek musela obstarat jeho obrana.
00:20'
Už po dvaceti vteřinách máme za sebou dvě přerušení, po zakázaném uvolnění se vhazuje u Sorokina.
00:01'

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Hersley, Gavrikov, Tokranov, Chafizullin, Zub, Rukavišnikov, Sjomin – Jakupov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Děrgačov – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Kuzmenko – Ketov (A), Kablukov, V. Tichonov – Marčenko.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Dahlbeck, Romanov, Nestěrov (A), Marčenko, Pašnin, Blažijevskij – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Okulov, Al. Popov, Šalunov – Kalinin, Andronov (C), Slepyšev – Tělegin, P. Karnauchov, Scott (A) – Rtiščev.

Rozhodčí: Bělov, Romasko – Palej, Sysujev.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas uvidí petrohradský Ice Palace a začne se v 16 hodin. Nic si tedy neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
CSKA Moskva

Hosté jsou na tom tabulkově ještě lépe, vedou Západní konferenci, když ve dvaceti zápasech posbírali 32 bodů. CSKA do dnešního hitu jde po otrápeném výsledku z ledu Soči, kde moskevský klub vybojoval dva body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech. Hosté vedli po trefě Okulova, Soči poté vyrovnalo Collinsem. 65 minut nerozhodlo, došlo na nájezdy a v nich pro CSKA vybojoval prémiový bod Slepyšev.

SKA Petrohrad

Domácí tým je na druhém místě Západní konference se ziskem 30 bodů z 18 odehraných zápasů. Petrohrad dnes ukončí svou sérii pěti domácích zápasů, ve kterých dokázal vždy bodovat alespoň jedním bodíkem. V posledním odehraném duelu udolal Dinamo Moskva 3:2, když se trefili Gusev, Dergačjov a Hersley. No a šlágr dne proti CSKA bude opravdu výtečným zakončením domácí série.

Jokerit – Petrohrad 2:6
Petrohrad – Jaroslavl 0:1 pp
Petrohrad – Čerepovec 2:0
Petrohrad – Spartak Moskva 3:2 pp
Petrohrad – Dinamo Moskva 3:2
Dobré odpoledne u KHL. Spolecně se podíváme na utkáni mezi týmy SKA Petrohrad a CSKA Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.