KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Dynamo Moskva - 17. ledna 2019   17:30

Petrohrad
Petrohrad
15:11' Chafizullin (N. Gusev) • 28:46' Dacjuk (Kručinin, S. Plotnikov) • 52:21' A. Bělov (N. Gusev, Prochorkin)
12038 diváků
Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin, Volkov, Menšikov, Hietanen, Mironov, J. Zajcev, Pepeljajev, Miňejev – Indrašis, Kagarlickij, Šipačov – Jefremov, Igumnov, Brjukvin – Mojsejev, V. Kuljomin, Mozer – Rajsov, Zackrisson, Michajlov.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Československá stopa v utkání

Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – do utkání nenastoupil.
Statistiky utkání:

Střely na branku: 28 – 20.
Vyloučení: 3 – 4 a navíc Jegor Zajcev (DMS) 5+ OK.
Využití přesilovek: 0:1.
Vhazování: 30 – 23.
Zablokované střely: 5 – 13.
Hity: 17 – 15.
Diváci: 12 038.
Šlágr dnešního programu KHL vyhrálo domácí SKA, které porazilo nakonec zaslouženě Dynamo Moskva 3:1! Hosté se v závěru nepokusili ani o hru bez brankáře a odjíždí z Ledového Paláce bez bodu.
59:34'
Pavel Dacjuk ujel do otevřené obrany Dynama, ale jeho samostatný nájezd skončil forhendovou kličkou a ranou vedle branky!
59:18'
Po icingu SKA je tu další vhazování před Šestorkinem. Trochu překvapivě si hosté neberou timeout, ani nezkouší hru bez brankáře.
59:02'
Igor Šesťorkin zlikvidoval střelu Jevgenije Mozera a přerušil hru. Vhazovat se bude před domácím brankářem.
58:30'
Dynamo se dostalo s kotoučem do útočné třetiny a Ivan Bočarov už pokukoval po střídačce.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:53'
Igor Šesťorkin předvedl vynikající zákrok a sebral branku Vadimu Šipačovi, který obdržel přihrávku od Dmitrije Kagarlickije zpoza branky. Lapačka domácího brankáře byla opravdu rychlá!
57:40'
Ofsajd Dynama, vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:30'
Domácí fanoušci už jakoby slavili vítězství svého SKA, ale ještě bych Dynamo neodepisoval.
55:42'
Švihem střílel Nail Jakupov a Ivan Bočarov se jen ohlédl za jeho pokusem, jenž zamířil vedle pravé tyče.
55:02'
Arťom Zub se postaral o Vadima Šipačova, jehož poslal hitem na ledovou plochu. Ruská hvězda dnes opravdu nemá žádný vzduch na dýchání v útočném pásmu.
54:20'
53:33'
Domácí fanoušci vytleskávali kombinaci svých miláčků v útočném pásmu a David Rundblad připravil gólovku pro Alexeje Kručinina, ale toho vychytal Ivan Bočarov.
52:21'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Možná rozhodující zásah utkání! Nikita Gusev našel na modré čáře ANTONA BĚLOVA a ten vypálil opravdu velmi ostře a jeho jedovka se zastavila až v síti! Nutno pochválit dobře stínujícího Naila Jakupova – 3:1! Asistence: Nikita Gusev a Nikolaj Prochorkin.
51:47'
Vladislav Gavrikov vyhrál boj o kotouč ve střední třetině a Dinar Chafizullin uklidnil hru za domácí brankou.
50:36'
Dmitrij Kagarlickij sice velmi hbitě pronikl do útočné třetiny, ale přihrávka na Šipačova před branku mu nesedla ideálně.
50:01'
Deset minut do konce základní hrací doby a Petrohrad si zatím bez problémů hájí nejtěsnější možný náskok.
49:34'
Střelu Nikolaje Prochorkina z mezikruží vychytal pohotově lapačkou Ivan Bočarov!
48:11'
Po posunutí hostující branky a při pohledu na půvabné ruské roztleskávačky tu je reklamní pauza.
47:50'
Naopak na druhé straně hrací plochy zametal kotouč po zmatku před brankou Sergej Plotnikov, nicméně branku Bočarova trefit nedokázal.
46:38'
Dynamo se jen těžko dostává do útočné třetiny a nemůže si vytvořit potřebný tlak.
45:12'
Jevgenij Ketov se postaral v rohu kluziště o Vadima Šipačova, ten dnes doslova opravdu hodně málo prostoru ke své hře.
44:38'
Vyloučený Alexej Pepeljajev je zpět na ledě. Dynamo v plné síle.
44:02'
David Rundblad před brankou promáchl přihrávku a kotouč zamířil až ven z útočné třetiny SKA.
43:27'
Sergej Plotnikov poslal kotouč proti hokejce Antona Bělova, ale tomu střela vůbec nesedla a zamířila vedla hostující branky.
42:48'
Juuso Hietanen dostal kotouč ze třetiny Dynama a vyhodil jej až za branku domácích.
42:38'
Hra je nyní hodně kouskovaná vyloučeními. Alexej Pepeljajev (Dynamo M.) dvě minuty za držení Guseva.
42:16'
Anton Bělov na ledě a hraje se v plném počtu na obou stranách.
42:01'
Diagonála od Juusy Hietanena na Šipačjova byla nepřesná.
41:22'
Dynamo hraje v plném počtu a rázem je v početní výhodě.
41:07'
Dmitrij Mojsejev nedostal ani nadvakrát kotouč na Igora Šesťorkina.
40:20'
Zakázané uvolnění SKA. Hraje se čtyři na čtyři, domácí se doslova sami připravili o čas v dlouhé přesilové hře.
40:16'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Anton Bělov – 2 min., sekání).
40:01'
Petrohrad vyhrál úvodní buly do třetí části.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:14 .
Střely na branku ve 2. třetině: 11 – 9.
Ve druhé třetině jsme viděli na každé straně po jedné brance. Nejprve srovnal nejlepší střelec Dynama Dmitrij Kagarlickij, ale SKA poslal zpět do vedení zkušený Pavel Dacjuk. Petrohrad tak vede po 2. třetinách 2:1!
40:00'
39:41'
Anton Bělov si sjel na ránu až na vrchol kruhu, ale i jeho velmi povedenou dělovku vyrazil Ivan Bočarov!
39:01'
Po dlouhé kombinaci střílel golfem od modré David Rundblad, nicméně Ivan Bočarov jeho ránu vyrazil svými betony.
38:20'
Až teď se povedl SKA zavést kotouč do útočné třetiny.
38:01'
Zatím se však domácí nemohou dostat s pukem do útočné třetiny.
37:33'
Sergej Plotnikov je na ledové ploše a začala dlouhá přesilovka SKA.
36:33'
Dynamu se vrátil do hry Igumnov a bude hrát chvíli čtyři na čtyří a až poté bude dohrávat SKA svou dlouhou přesilovku.
36:22'
Jegor Zajcev (Dynamo M.) zbytečně sekl před svou brankou Nikolaje Prochorkina do slabin a vyfasoval trest 5+OK!
35:59'
Dmitrij Mojsejev nedostal pod tlakem kotouč před domácí branku.
35:34'
Minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté se minutovou přesilovku zahraje Dynamo.
35:33'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).
35:01'
Alexandr Barabanov měl velkou šanci na zvýšení domácího vedení! Ivan Bočarov pouze vyrazil střelu od modré, ale hostující fantom se stihl vrátit do branky i proti dorážce!
34:33'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Igumnov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
34:12'
Ilja Kablukov v lehké potyčce s Vitalijem Menšikovem, ale sudí včas zchladili oba kohouty.
33:54'
Dmitrij Mojsejev našel na modré Vitalije Menšikova, ale jeho střela golfem se odrazila od klubka hráčů před brankou.
32:38'
Miks Indrašis mohl zasadit domácím druhý úder, ale kotouč mu při rychlé kličce před brankou ujel z hokejky a lotyšský útočník jej nakonec jen posunul vedle branky!
31:28'
Rána Vladislava Sjomina sražena za hostující branku a následné vyjetí zpoza branky od Alexandra Barabanova také nepřineslo své ovoce.
30:32'
Zakázané uvolnění Dynama. Vhazovat se bude před Bočarovem.
29:42'
Dmitrij Mojsejev poslal čistým a velmi tvrdým hitem na led Naila Jakupova.
28:46'
SKA jde podruhé dnes do vedení! Sergej Plotnikov našel zpoza branky mezi kruhy PAVLA DACJUKA a ten ranou z první po ledě překonal Ivana Bočarova, jenž čekal střelu do horní poloviny branky – 2:1! Asistence: Alexej Kručinin a Sergej Plotnikov.
28:17'
Po ofsajdu Dynama následuje reklamní pauza.
27:16'
Jevgenij Mozer čekal na přihrávku před brankou, skvěle však zasáhl svou širokou holí Igor Šesťorkin a srazil přihrávku, jenž mířila do velké šance.
26:20'
Pavel Dacjuk, jak jeho zvykem, velmi ladně projel do útočné třetiny, nicméně jeho křižná střela minula pravou tyč.
25:35'
Bomba Patrika Zackrissona z mezikruží jen zaduněla o zadní tvrzené sklo.
24:54'
To David Rundblad byl velmi blízko brance! Obdržel přihrávku přes celé pásmo, ale sám nadvakrát před Bočarovem neuspěl! Hostující brankář teď podržel svůj tým.
24:15'
Nikita Gusev vytáhl kotouč z nepřehledné situace před brankou, ale následnou střelu nepropasíroval na branku.
23:02'
Teď se ale velmi nebezpečně tečoval před Šesťorkinem Miks Indrašis a domácí brankář měl štěstí, že kotouč skončil vedle jeho branky.
22:49'
Igor Šesťorkin si sebral jako malinu střelu Maxima Miňejeva od modré. Vhazovat se bude před domácím brankářem.
22:08'
Vitalij Menšikov si udělal útočný výlet, nicméně jeho manévry nebyl nic platné, obrana SKA si poradila.
21:35'
Jevgenij Ketov v ofsajdové pozici. Vhazovat se bude ve střední třetině.
21:00'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak Dynamo svou přesilovou hru využilo opravdu velmi rychle! Vzal za to ten nejpovolanější. DMITRIJ KAGARLICKIJ si zajel sám do útočné třetiny, dostal hodně prostoru a ranou zasadil puk pod horní tyč – 1:1! Asistence: Vadim Šipačov.
20:30'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad ( Ilja Kablukov – 2 min., podrážení).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Střely na branku po 1. třetině: 9 – 6.
SKA vyhrálo první třetinu šlágru dnešního dne, a to díky brance Dinara Chafizullina. Jinak se hraje ve skvělé atmosféře, ale obě obrany jsou hodně důsledné.
20:00'
19:20'
Dinar Chafizullin napřáhl od modré, ale jeho rána skončila na zadním mantinelu.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:24'
Dynamo ve čtyřech a bomba Antona Bělova od modré byla sražena mimo tři tyče!
18:09'
Ivan Bočarov zastavil nepovedenou střelu Pavla Dacjuka z brankoviště.
18:00'
SKA vyhrálo buly.
17:46'
38 vteřin může hrát SKA proti třem.
17:46'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej An. Mironov – 2 min., sekání).
17:30'
Davidu Rundbladovi utekl kotouč do střední třetiny a SKA stále nedokázalo ohrozit branku Dynama.
16:45'
Dynamo dostalo kotouč do střední třetiny, ale pouze na chvíli a vzorec už rozestavěli v útočné třetiny domácí hokejisté.
16:24'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jevgenij Mozer – 2 min., hákování).
16:02'
Alexej Kručinin neprostřelil svůj pokus přes obránce a Ledovým Palácem to jen zahučelo.
15:11'
To už však po chvíli neplatí a SKA se ujímá vedení! Nikita Gusev projel do útočné třetiny, vystřelil přes obránce, Ivan Bočarov kotouč neudržel ve své výstroji a DINAR CHAFIZULLIN jej dotlačil za brankovou čáru – 1:0! Asistence: Nikita Gusev.
14:32'
Nail Jakupov poslal na Nikutu Gusjeva velmi nepřesnou přihrávku, kotouč získali hosté. Zatím jsou obě obrany velmi precizní.
13:54'
Ilja Kablukov poslal svou přihrávkou kotouč až do střední třetiny a byl odpískán ofsajd domácího SKA. Vhazovat se bude ve střední třetině.
13:02'
Přihrávka rukou hostujícího Dynama byla důvodem přerušení hry.
12:37'
Vladimir Brjukvin si dobře odstoupil na levý kruh a jeho ránu efektně a zároveň efektivně kryl Igor Šesťorkin!
11:35'
Zakázané uvolnění SKA. Utkání má skvělou kulisu, ale na úvodní branku stále čekáme.
10:23'
Andrej An. Mironov nadvakrát dorážel před brankou SKA, ale ani jeden pokus si nenašel cestu za skvělého Igora Šesťorkina.
09:41'
Ivan Bočarov si pohlídal střelu na bližší tyč a dobře zasáhl.
08:31'
Teď se hra přelévala z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů neotvírá příliš zadní vrátka.
07:54'
První formace Dynama se nastěhovala do útočné třetiny, ale přihrávka Dmitrije Kagarlickije nenašla přesně Vadima Šipačova.
06:23'
Sergej Plotnikov zasáhl Andreje An. Mironova svou holí do obličeje, ale sudí se nechystají vylučovat.
05:43'
Zakázané uvolněné Dynamo přesouvá hru před Jerjomenka.
04:32'
Sergej Plotnikov hledal zpoza branky před brankou Antona Bělova, jenž si sjel před branku z modré čáry, nicméně hostující obrana na tento moment dokázala reagovat.
03:25'
Střelu Andreje Kuzmenka vyrazil pozorný Ivan Bočarov do rohu kluziště.
02:43'
I střídání dalších formací nabídlo silné střední pásmo a tvrdý hokej z obou stran.
01:32'
Utkání začalo velmi zostra, ale zatím se ani jeden tým nedostal ke střeleckému pokusu.
00:01'

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Rundblad, Gavrikov, Zemčonok, Chafizullin, Zub, A. Bělov, Sjomin – Ketov, Děrgačov, Kablukov – Byvalcev, Barabanov, Kuzmenko – Jakupov, Prochorkin, N. Gusev – Dacjuk, S. Plotnikov, Ivan Morozov – Kručinin.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin, Volkov, Menšikov, Hietanen, Mironov, J. Zajcev, Pepeljajev, Miňejev – Indrašis, Kagarlickij, Šipačov – Jefremov, Igumnov, Brjukvin – Mojsejev, V. Kuljomin, Mozer – Rajsov, Zackrisson.

Rozhodčí: Gusjev, Ravodin – Bersenjov, Judin.

Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – 3 odehrané zápasy – 0 + 0.

Umístění: 5. místo.
Počet bodů: 58 bodů.
Skóre: 124:115.