KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Astana - 22. února 2019   12:30

Astana

Tímto se s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Československá stopa v utkání
Ondřej Vitásek (KUN) Do dnešního utkání nezasáhl.
Tomáš Mertl (KUN) Do dnešního utkání nezasáhl kvůli zranění.
Dominik Hrachovina (AST) 32 zásahů, 2 inkasované góly.
Po nájezdech nakonec vítězí Astana, která si upevňuje druhou pozici ve východní konferenci. Kunlun díky dnešnímu bodu přeskakuje Vladivostok a končí na konečné jedenácté pozici ve východní konferenci. To znamená, že Red Star už letos neuvidíme, ale na Barys se můžeme těšit v play off.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Barys Astana.
Autorem vítězné branky je ROMAN STARČENKO.
Hrachovina ukončuje nájezdy úspěšným zákrokem. V posledním nájezdu vychytal také Shoreho.
Michajlis mířil k pravé tyči, ale trefil se do lapačky Lazušina.
Palola se chtěl prosadit střelou mezi betony, ale neuspěl.
Starčenko se dostal těsně před Lazušina. Poté poslal puk pod horní tyč.
Ani kapitán Yip nenachází cestu do branky hostí.
Petersson nic nevymýšlel a prostě vystřeli, což se nevyplatilo.
Wolski si sice Hrachovinu položil, ale následně poslal puk mimo branku.
Bochenski otevírá nájezdy prvním gólem. Trefil se k levé tyči.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nám branku nepřineslo a půjde se tak samostatných nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Ještě k jedné střele se dostal Barys a tak si Lazušin musel připisovat zákrok.
64:23'
Hosté se na úvod oslabení osvobozují a dost pravděpodobně se půjde do samostatných nájezdů.
64:11'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Veli-Matti Savinainen – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
63:19'
Nepřesná střela Red Staru končí až ve středním pásmu, což znamená, že Astana oslabení ubránila.
63:07'
Rychlý útok domácích musel zastavovat svou lapačkou Hrachovina.
62:38'
Hosté se nakonec osvobodili a okamžitě se vydávají střídat.
62:18'
Domácí jsou stále v útoku, ale pořád nevymysleli nebezpečné zakončení.
61:39'
Red Star se ihned usadil v útočném pásmu a jistě se pokusí rozhodnout zápas už teď.
61:23'
Oddechový čas pro domácí.
61:23'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dustin Boyd – 2 min., vysoká hůl).
60:56'
Kunlun se poté také dostal do velké šance. Hrachovina předvedl výborný zákrok a díky němu se zápas stále hraje.
60:23'
Astana se hned na úvod prodloužení dostává do přečíslení, které nebylo využito kvůli zblokované přihrávce.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut nám o dnešním vítězi nerozhodlo a půjde se tak do prodloužení. V něm prakticky o nic nepůjde, protože žádný z celků nutně nepotřebuje jeden bod navíc.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:38'
Ještě také Kunlun se pokouší o vstřelení branky, ale hosté také zvládají defenzivu výborně.
59:09'
Barys to ještě zkusit dopředu pomocí nahození, ale to zachytil Lazušin, který tak získal puk pro svůj tým.
58:48'
Hosté se ještě snaží prosadit, ale dost pravděpodobně to už nestihnou. Obrana domácích je totiž velmi pevná.
58:12'
Astana se úspěšně ubránila a moc času na vítězství v základní hrací době už jí nezbývá.
57:26'
Další buly domácí vyhráli, kotouč si podrželi a po chvíli se s ním dostali do útoku, kde ale zase nedokázali vymyslet zakončení.
56:55'
Red Star po vyhraném vhazování kotouč vyhazuje až za branku Hrachoviny, takže se píská zakázané uvolnění.
56:29'
Barys se bez problémů ubránil a už je zpět v útoku, kde vymyslel další nebezpečné zakončení. To opět kryje výborný Lazušin.
56:00'
Kunlun se pomalu začíná vracet do hry a nyní podniká útok přes pravou stranu hřiště.
55:20'
Nepřesná domácí přihrávka končí až u Hrachoviny, který okamžitě rozehrál.
54:27'
Hosté jasně přehrávají soupeře. Nyní vymysleli dvě nebezpečné střely, které ale skvěle zlikvidoval Lazušin.
53:11'
Astana se po zisku puku okamžitě vydává dopředu, kde ale kotouč moc dlouho neudržela.
52:49'
Při souboji je puk sražen mimo hrací plochu a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
52:15'
Domácí si po dlouhé době vystřelili na Hrachovinu. Ten si připisuje snadný zákrok lapačkou.
51:39'
Buly vyhrál Barys, který tak nyní drží kotouč na hokejkách a hledá cestu do útoku.
51:10'
Red Star zvládl obranu velmi dobře. Následně se také dostal do protiakce, ale ta skončila ofsajdem.
50:36'
Kunlun v útoku nic nebezpečného nevymyslel a musí rychle spěchat do obrany, protože hosté s protiútokem nečekají.
49:55'
Hosté dost zatlačili na svého soupeře, ale gólové zakončení nepřišlo a tak se domácí mohli osvobodit.
49:04'
Astana je stále aktivnější a touží po vítězství. Chce si totiž upevnit druhou pozici ve východní konferenci.
48:23'
Hosté získali kotouč při obraně a okamžitě zahájili protiofenzivu, kterou musel zastavovat Lazušin.
47:48'
Red Star buly ve střední třetině vyhrál a mohl se tak přesunout do útoku, kde soupeře donutil k vyhození na zakázané uvolnění.
47:22'
Barys nakonec puk získal a rychle míříl do útoku, ale byl zastaven ofsajdem.
46:40'
Domácí se po dlouhé době usadili v útočném pásmu, ale stále se jim nedaří vystřelit.
46:15'
Astana chce dokanat druhý obrat v zápase a Lazušina odstřeluje jednou střelou za druhou. Domácí gólman má tak spoustu práce.
45:13'
Hosté jsou opět lepší ve hře čtyři na čtyři. Nyní vymysleli velmi nebezpečnou střelu, která těsně minula domácí klec.
44:48'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2 min., nebezpečná výstroj).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 2 min., hrubost).
44:30'
Ve hře čtyři na čtyři nikdo neskóroval a tak už se hraje klasicky pět na pět.
43:40'
Astaně hra čtyři na čtyři svědčí více, protože se usadila v útočném pásmu. Kunlun však střelu nedovolil a osvobozuje se vyhozením za branku hostů.
42:23'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Christopher Seto – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., hrubost).
41:01'
Astana právě vstřelila branku!
Barys na úvod třetí části srovnává stav zápasu! Ránu od modré skvěle tečoval ANDRÉ PETERSSON, který poslal puk do míst, kde to Lazušin vůbec nečekal. Asistence: Patrice Cormier a Brandon Bochenski.
40:27'
Barys hrál na začátku třetí části chvíli v útoku, ale k zakončení se nedostal.
40:01'
Ve druhé třetině byl lepším týmem Kunlun. Ten se zaslouženě prosadil. Následně se Red Star skvěle bránil a neinkasoval, tudíž prozatím drží jednobrankové vedení. Astana má však na vyrovnání stále dost času a určitě se pokusí zápas minimálně zdramatizovat.
Další třetina začne přibližně v 14:15.
40:00'
39:38'
Kunlun opět vyhazuje puk až za Hrachovina a tomto dějství už neinkasuje.
39:10'
Hosté už dopředu moc nespěchají. Snaží se spíše přesně rozehrát, aby napadající soupeřící hráči nezískali kotouč.
38:24'
Astana dohraje třetinu v přesilovce, tedy pokud se jí nepodaří skórovat. Zatím to na hostující gól moc nevypadá, čínský tým se osvobodil.
37:55'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
37:34'
Red Star už nechce v této třetině inkasovat a proto aktivně napadá. Barys má tak s rozehrou velké problémy.
37:08'
Kunlun se po vhazování osvobodil, ale hosté na nic nečekali a chtělí jít dopředu nahozením. To však končí mimo hrací plochu a vhazovat se bude na středu kluziště.
36:40'
Astana byla zatlačena zpět, ale na nic nečekala a do útoku se rychle vrátila. Další zákrok si tak musel připisovat domácí gólman.
35:56'
Astana stále útočí a na svého soupeře vyvíjí stále větší tlak. Lazušin ale zatím podruhé neinkasuje.
35:05'
Barys měl velkou šanci. Po střele zůstál puk nehlídaný a Astana ho tak mohla doklepnout do prázdné branky. Domácí obrana skvěle zapracovala a nedovolila to.
34:20'
Hosté se dostali do útočné třetiny pomocí nahození. Po chvíli vymysleli střelu z mezikruží, která ale končí mimo domácí branku.
33:57'
Hru přerušuje zakázané uvolnění domácího celku.
33:30'
Astana poté ještě chvíli hrála v útoku, ale do dalšího zakončení se už nedostala. Soupeř jí totiž vytlačil z pásma ven.
33:08'
Hosté se nakonec do útočného pásma dostali a rovnou zakončovali. Lazušin měl však dobrý výhled a připisuje si snadný zákrok.
32:23'
Domácí podnikli rychlý útok, který musel zastavovat Hrachovina. Následné vhazování vyhrál Barys, který se snaží najít cestu do útoku.
31:56'
Red Star drží puk ve svém pásmu a s rozehrou musí být opatrný. Soupeř totiž aktivně napadá.
31:23'
Kunlun po dlouhé době získává puk a okamžitě s ním míří dopředu. Tam vymyslel střelu z dálky, která branku míjí.
30:40'
Barys je nyní více času u puku, ale nemůže se dostat ani do útočné třetiny. Obrana domácího celku funguje opravdu dobře.
30:03'
Hosté vstupují do druhé polovinu zápasu pokusem o útok, který skončil úspěšným zákrokem domácí obrany.
29:19'
Red Star početní nevýhodu v klidu ubránil. Nyní už hraje v plném počtu a může opět myslet na ofenzivu.
28:27'
Astaně se přesilovka vůbec nedaří. Barys se zatím ani neusadil v útočném pásmu a Kunlun asi v oslabení neinkasuje.
27:04'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Greg Squires – 2 min., nedovolené bránění).
26:16'
Domácí střela byla sražena do ochranné sítě a následovat bude vhazování před Hrachovinou.
25:53'
Red Star nyní přehrává svého soupeře a získává druhou přesilovku v krátké chvíli.
25:16'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Patrice Cormier – 2 min., podrážení).
24:39'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí otáčejí vývoj zápasu! WOJTEK WOLSKI se chopil puku u pravého mantinelu. Následně si s ním jel do mezikruží, odkud překonal hostujícího brankáře střelou k levé tyči.
24:09'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Viktor Svedberg – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
23:25'
Hosté se osvobozují až teď, ale stále kotouč nemají pod kontrolou.
22:48'
Barys obranu bez problémů zvládá a soupeři zatím nedovolil jediné zakončení.
22:20'
Red Star vyhrál buly po vlastním ofsajdu, díky čemuž se mohl dostat do útočného pásma, kde nyní drží puk.
21:24'
Kunlun vyhrál buly ve svém pásmu a osvobodil. Stále však nemá puk kontrolou, proto se ho snaží získat pomocí napadání.
20:36'
Druhou třetinu začíná aktivněji Astana, která po vyhraném vhazování vymyslela střelu, kterou musel domácí brankář krýt.
20:01'
První třetina nám přinesla velmi vyrovnaný hokej. Oba týmy vstřelily jednu branku a vyprodukovali podobný obnos střel. Uvidíme, jestli i druhé dějství bude takto vyrovnané nebo jestli jeden z týmů začne hrát lépe.
Další třetina začne přibližně v 13:27.
20:00'
19:36'
Nakonec hosté nadějné zakončení vymysleli. Skvěle ho však zlikvidoval Lazušin, který tak udržel vyrovnaný stav.
19:00'
Astana na závěr třetiny ještě útočí, ale už se asi neprosadí. Red Star dává do obrany všechny své síly.
18:14'
Domácí se nakonec do zakončení nedostali, ztratili puk a museli se bránit rychlému protiútoku Barysu, což úspěšně zvládli.
17:40'
Kunlun oslabení úspěšně zvládl a ihned po koci početní nevýhody se vydal do útoku.
17:06'
Red Star mohl otočit vývoj zápasu! Lockhart se po ukázkové přihrávce dostal do samostatného úniku, který skvěle zastavil Hrachovina.
16:50'
Domácí hráč zblokoval ránu od modré. Kunlun se tak mohl osvobodit.
16:14'
To se hostům skoro povedlo, Lazušin totiž puk vykopával skoro z brankové čáry.
15:43'
Astana se na úvod přesilovky usadila v útočném pásmu a pomocí kombinace chce vymyslet gólovou střelu.
15:15'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Greg Squires – 2 min., vysoká hůl).
15:04'
Red Star vyhrál další vhazování, tentokrát v útočné třetině. Mohl tak vystřelit a tak si hostující gólman musí připisovat další zásah.
14:46'
Domácí se po vyhraném buly přesunuli do útoku, kde několikrát prověřili Hrachovinu. Ten všechny střely úspěšně kryje.
14:23'
Oba týmy nyní podnikli rychlé útoky, které vždy zastavili brankáři. Ten poslední zastavoval Lazušin a bude se tak vhazovat před ním.
13:46'
Barys je nyní aktivnějším týmem a většinu času hraje v útoku. Kunlun se však skvěle brání a nedovoluje nebezpečné zakončení.
13:13'
Hosté vyhráli vhazování v útočné třetině, ale do zakončení se přes soupeřící obranu nedostali.
11:46'
Kunlun je nyní lepším celkem a většinu času je u kotouče. Hostující obrana zatím odolává a soupeře do zakončení nepouští.
09:04'
Kunlun napravuje první špatnou přesilovku gólem v početní výhodě! Savinainen skvěle dostal na puk na rozjetého DREWA SHORA, který se tak dostal do úniku. Ten využil střelou mezi betony českého gólmana. Asistence: Veli-Matti Savinainen a Wojtek Wolski.
08:41'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., krosček).
08:03'
Astana chvíli hrála v útočné třetině, ale nakonec zakončení nevyprodukovala. Následný protiútok domácího celku je zastaven kvůli ofsajdu.
07:36'
Kunlun se díky napadání usadil v útočném pásmu a po chvíli vymyslel jednu střelu z dálky. Ta končí mimo tři tyče.
07:00'
Domácí už hrají v plném počtu, takže hosté početní výhodu nevyužili. Red Star tak může opět začít aktivně útočit.
06:23'
Astana se pokouší využít přesilovou hru. Je pevně usazená v útočném pásmu a pomocí kombinace chce vymyslet střelu.
04:48'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., nedovolené bránění).
04:08'
Barys se ujímá vedení ve vlastním oslabení! JEGOR PETUCHOV získal puk ve středním pásmu. Následně se dostal do úniku, který neomylně využil střelou k levé tyči.
03:02'
02:56'
První velká šance domácích! Hráč Kunlunu se totiž dostal ke dvoum velmi nebezpečným střelám, které Hrachovina jen tak tak dokázal vykrýt.
02:12'
Red Star se bez problémů ubránil a pokračuje v držení kotouče.
01:33'
Kunlun začíná utkání aktivněji a už získal vhazování v útočné třetině. Následně se ale ke střele nedostal.
00:01'

Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – Järvinen, Lofquist, V. Lajunen (A), Tam, Parlett, Bartley, Jüe – Wolski, Yip (C), Shore (A) – Savinainen, Fontaine, Lundh – Seto, Lockhart, Palola – Squires, Chu, Jing.

Barys Astana: Hrachovina (H. Karlsson) – Svedberg, Makljukov, Dietz (A), Orechov, Blacker, Polochov, M. Semjonov, Lipin – Michajlis, Bochenski (C), Boyd – Cormier (A), A. Petersson, R. Starčenko – Akolzin, Ševčenko, Asetov – Petuchov, Grenc, Sagadejev.

Rozhodčí: Fraňo, Sidorenko – Sivov, Goljak.
Češi a Slováci

Barvy Kunlunu hájí dvojice Ondřej Vitásek a Tomáš Mertl. V brankovišti Astany se pak pohybuje Dominik Hrachovina.
Vzájemné zápasy

14. 2. 2019 Astana – Kunlun 3:1
10. 1. 2019 Astana – Kunlun 1:4
12. 12. 2018 Kunlun – Astana 1:4

Jediného čínského zástupce v KHL se v letošní sezóně play-off týkat nebude. Kunlun totiž nasbíral jen padesát bodů a zatím drží jedenáctou pozici Východní konference. Po dopoledním souboji Vladivostoku s Chabarovskem jej minimálně jeden z týmů přeskočí. V minulém utkání si čínský klub alespoň zlepšil náladu a rozstřílel 6:3 Vladivostok.
Barys Astana

Barys Astana letos prožil fantastickou základní část a před posledním kolem mu se ziskem osmdesáti čtyř bodů patří druhá pozice Východní konference za Jekatěrinburgem. Pokud druhou pozici před Magnitogorskem uhájí, střetne se v play-off s Torpedem Nižnij Novgorod. Poslední tři duely se však Astaně vůbec nepovedly. Naposledy prohrála 2:0 na ledě Amuru Chabarovsk.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání KHL mezi Red Star Kunlun a Barysem Astana. Utkání začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.