KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Astana - 29. září 2018   16:00

Riga
Riga
34:06' Myttynen (Clark, Videll) • 39:35' Maione (Darzinš, Videll) • 48:33' Clark (Darzinš, Maione)
3:7
(0:5, 2:0, 1:2)
Astana
Astana
00:39' Cormier  (A. Petersson, Bochenski) • 02:41' Dallman  (Bochenski, Blacker) • 12:52' Michajlis  (Valk, Dietz) • 13:45' Dietz  (Valk) • 18:37' Valk  (Dallman) • 46:52' Cormier  (A. Petersson, R. Starčenko) • 56:01' A. Petersson  (Cormier)
Riga
Biljalov (13. Gudlevskis) – Sotnieks, Gimajev, Šulenin, Maione, Zanetti, Fairchild, Ališauskas – Darzinš, Videll, Clark – Kalns, Džerinš, Dzierkals – Myttynen, Pavlovs, Skvorcovs – Gegeris, Batna, Razgals – Berzinš.
Jevgenij Romaško, Sergej Morozov – Sergej Šeljanin, Arťom Savenkov
Arena Riga
6 915 diváků
Astana

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera!

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 10 – 10
Barys rozhodl o své výhře 7:3 na ledě lotyšského Dinama de facto už v první třetině, kterou ovládl jednoznačně, 5:0. Domácí hokejisté se poté od druhé periody zvedli a snížili na 2:5. Astana si už ale poté zápas pohlídala.
59:56'
Puk ve střední třetině, Astana zvítězí na ledě Rigy 7:3.
59:34'
Příležitost skórovat měl ještě Clark. Jeho bekhend z předbrankového prostoru ale zamířil jen těsně vedle.
59:23'
Videll přihrával zleva před bránu, nikoho ze spoluhráčů zde ale nenašel.
58:53'
Střelecký pokus Bochenského končí v ochranné síti.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a také celého dnešního utkání.
57:07'
Myttynenova střela z pravého kruhu pro vhazování, Karlsson vyráží do rohu.
56:42'
Brána Gudlevskise zpět ve své obvyklé pozici, můžeme pokračovat.
56:42'
Akolzin se drze natlačil před Gudlevskise. Zakončit se mu ovšem nepodařilo, jelikož ztratil rovnováhu a narazil do brány.
56:01'
Astana právě vstřelila branku!
Sedmý gól kazašského týmu přidává do opuštěné brány ANDRÉ PETERSSON. Pro Švéda mimochodem třetí bod v utkání! Asistence: Patrice Cormier.
55:41'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat by se mělo opět před Karlssonem.
55:05'
Riga zkouší štěstí znovu bez brankáře!
55:03'
4 minuty a 57 vteřin do konce třetí třetiny, vhazování po pravici Henrika Karlssona.
55:03'
Gólman Barysu vyrazil touš do ochranné sítě, na řadu přichází poslední reklamní přestávka.
55:03'
Videll se dostal s pukem mezi kruhy, následně si ovšem vylámal zuby na skvělém Karlssonovy.
54:16'
Střely na bránu: 30 – 20
53:19'
Rána Makljukova od levého mantinelu zamířila mimo tři tyče.
52:36'
Střela Maioneho od modré čáry zablokována, Karlsson tak bez práce.
51:42'
Rozehrávka domácích byla nepřesná, čároví pískají zakázané uvolnění.
50:57'
Fairchildova střela od modré Karlssona nezaměstnala.
49:59'
Polovina třetí třetiny. Astana si drží na ledě Rigy stále velmi slibný náskok, vede 6:3.
48:33'
Riga právě vstřelila branku!
Třetí gól lotyšského týmu při přesilovce! KEVIN CLARK vymetl z mezikruží po Darzinšově přihrávce pravý horní růžek Karlssonovy svatyně. 3:6 z pohledu domácích! Asistence: Lauris Darzinš, Mathew Maione.
48:13'
Začíná druhá minuta z Polochovova trestu.
47:51'
Střelecký pokus Vidella z levé strany, Karlsson jej ale dokázal zlikvidovat.
47:12'
Gudlevskis na střídačce, Riga bude hrát dnes potřetí v šesti.
47:12'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Kirill Polochov – 2 min., nedovolené bránění).
46:52'
6:2 pro Barys! Petersson přihrál zprava před bránu na PATRICKA CORMIERA, který si vychutnal lotyšského brankáře ukázkovým bekhendovým blafákem. Osmadvacetiletý kanadský útočník je tak v dnešním zápase dvougólový! Asistence: André Petersson, Roman Starčenko.
46:41'
Konec reklamní přestávky, vhazování po pravici gólmana Astany.
46:41'
V Areně Riga právě probíhá reklamní přestávka.
46:30'
Lotyšské Dinamo se ještě snaží se zápasem něco udělat. Pokud chce ale pomýšlet na nějaký bodový zisk, mělo by co možná nejdříve skórovat.
46:01'
Střely na bránu: 24 – 17
45:52'
Džerinšova střela z levé strany Karlsson vyráží před sebe.
45:04'
Valk se tlačil zprava před Gudlevskise, velmi dobře defenzivně ale zahrál jeden z bránících beků Dinama.
44:17'
Rize nevyšel přechod do útočného pásma, čároví hru přerušili pro ofsajd.
42:13'
Zakázané uvolnění Astany.
42:05'
Puk skončil na střídačce hostujícího mužstva, hra je tak opět přerušena.
41:55'
Gudlevskis má kotouč pod kontrolou, rozhodčí hru přerušují.
41:23'
Peterssonovo nahození na opačné straně nepřesné, oba týmy jdou vystřídat.
40:42'
Prudká střela Clarka z levého kruhu skončila pouze na zadním mantinelu.
40:25'
Nepřesnost a icing nyní také na druhé straně. Vhazovat se tedy bude poblíž Karlssona.
40:07'
Na úvod tu máme nepřesnou rozehrávku a zakázané uvolnění v podání domácích.
40:01'
Hokejisté Rigy a Astany zpět na ledě. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli.
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 20 – 16
Zablokované střely: 7 – 10
Vhazování (%): 38,10 – 61,90
Hity: 8 – 7
Trestné minuty: 10 – 8
Druhá třetina už nabídla o něco vyrovnanější podívanou. Domácí snížili svou ztrátu díky dvěma přesilovkovým trefám na 2:5. Skórovali mimochodem Matias Myttynen a Mathew Maione.
40:00'
39:59'
Kotouč u pravého mantinelu v obranné třetině Barysu, prostřední část už nic dalšího nenabídne.
39:35'
Lotyšské Dinamo využívá podruhé v zápase přesilovku, 2:5 z jeho pohledu! Po pasu od Darzinše vypálil od modré čáry přesně mezi Karlssonovy betony MATHEW MAIONE. Jeho třetí gól v sezoně! Asistence: Lauris Darzinš, Linus Videll.
39:11'
Gudlevskis opět opouští svou bránu. Riga tedy bude hrát v šesti proti čtyřem.
39:11'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Klimontov – 2 min., krosček).
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhého dějství.
38:35'
Lotyšské Dinamo nyní udrželo poměrně dlouho útočné pásmo. Šanci měl přitom Razgals a Karlsson raději hru přerušil.
37:29'
Hosté se dostali do situace 2 na 1. Michajlis to vzal celé na sebe, zamířil však mimo Gudlevskisovu svatyni.
36:59'
Od modré čáry vystřelil Zanetti, Karlsson ovšem předvedl další jednoduchý zákrok.
36:46'
Ihned po vhazování přichází icing Astany. Vhazovat se tedy bude opět před Karlssonem.
36:40'
Střelecký pokus Maionea od levého mantinelu zablokován vysoko nad, do ochranné sítě.
36:16'
Můžeme pokračovat. Vhazuje se po levici lotyšského brankáře.
36:16'
Blacker vystřelil z pravé strany, Gudlevskis ale zasáhl bez větších problémů. 4 minuty a 44 vteřin před koncem druhé třetiny proběhne další reklamní přestávka.
34:36'
Střely na bránu: 18 – 16
34:06'
Domácí využívají už klasickou přesilovku 5 na 4 a snižují na 1:5! Útočnou akci Vidella a Clarka dokončil dorážkou z brankoviště důrazný MATIAS MYTTYNEN. Pro finského útočníka je to pátá branka, šestý bod v letošní sezoně KHL! Asistence: Kevin Clark, Linus Videll.
33:57'
Hosté ve čtyřech.
33:46'
Kotouč v ochranné síti za Karlssonovými zády, Gudlevskis se vrací zpět do brány.
33:38'
Nevídané! Domácí dokonce pro tuto situaci ještě odvolali brankáře a jsou v útočném pásmu v šesti.
33:36'
Riga má k dispozici 21 vteřin přesilové hry 5 na 3. Podaří se ji dvojnásobnou početní výhodu zhodnotit?
33:36'
Oddechový čas pro domácí.
33:36'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., hákování).
33:27'
Tentokrát si Darzinš vybral mezi kruhy Clarka, ten ovšem vystřelit vůbec nedokázal.
32:41'
Darzinš na Maionea, jeho střela od modré ale Karlssona neohrozila.
32:03'
Astana vyhrála vhazování a ihned následně vyhodila.
31:57'
Nyní je tu první přesilovka pro lotyšský celek. Dočkají se domácí prvního gólu?
31:57'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., hákování).
31:49'
31:26'
Další vyhození Dinama, do návratu Ališauskase už zbývá pouze 23 vteřin.
30:50'
Ališauskasovi začíná běžet druhá trestná minuta. Gudlevskis zatím žádnému nebezpečí čelit nemusel.
30:20'
Domácí se osvobozují, a mohou tak prostřídat svou bránící čtveřici.
29:49'
Barys dokázal dnes využít dvě přesilovky ze třech příležitostí. Vhazování po pravici Kristerse Gudlevskise.
29:49'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., podrážení).
28:40'
Domácí nepatrně zlepšili svou hru. Stále však prohrávají vysoko, 0:5.
28:21'
Střely na bránu: 13 – 15
27:57'
Šulenin se dostal s toušem mezi kruhy, vystřelit mu ovšem obrana Astany nedovolila.
26:54'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Pavlovse a Sagadejeva ve střední zóně poblíž trestné lavice Rigy.
26:54'
Ofsajd lotyšského mužstva, proběhne první reklamní přestávka druhé třetiny.
26:22'
Videll se snažil s pukem prokličkovat do útočného pásma, obrana Barysu byla ovšem pozorná.
25:24'
Střelecký pokus Šulenina od modré čáry zablokován, Karlsson zasahovat nemusel.
24:25'
Čároví chybovali, icing Dinama se pískat neměl. Vhazovalo se tedy ve středovém kruhu.
24:23'
Po střele Bochenského vyhazují domácí na zakázané uvolnění.
23:59'
Útočná akce Rigy neslavila úspěch, hrát může zase soupeř.
23:29'
Na opačné straně kluziště nahodil na bránu Bochenski, Gudlevskis následně hru raději přerušil.
22:34'
Prudká střela Batny od levého mantinelu minula Karlssonovu svatyni.
21:16'
Po zadovce Clarka vypálil bez přípravy Šulenin, Karlsson byl ale připraven na správném místě.
20:57'
Útočná akce lotyšského Dinama neměla dlouhého trvání, puk je ve střední zóně.
20:20'
Barys se hned v úvodních vteřinách druhé třetiny tlačil do šance. Gudlevskis si ale s celou situací dokázal poradit.
20:01'
Oba týmy se vrátily zpět na ledovou plochu, druhá část začne za několik málo okamžiků.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 8 – 13
Zablokované střely: 4 – 5
Vhazování (%): 25 – 75
Hity: 4 – 4
Trestné minuty: 8 – 2
Úvodní dvacetiminutovka utkání KHL mezi Rigou a Astanou je minulostí. Hosté ji přitom zvládli na jedničku a vedou na ledě soupeře 5:0! Postupně se prosadili Patrice Cormier, Kevin Dallman, Nikita Michajlis, Darren Dietz a Curtis Valk. Lotyšskému Dinamu dělá problém dostat se vůbec do útočného pásma.
20:00'
19:58'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:44'
Lotyšské Dinamo se na moment udrželo v útočné zóně, k ohrožení Karlssonovy svatyně ovšem nedošlo.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:37'
Skvělá první třetina v podání Astany! Pátý gól přidává těsně před vypršením trestu Dzierkalse po výborné individuální akci CURTIS VALK. Asistence: Kevin Dallman.
18:18'
Střela Dallmana zablokována, domácí se následně osvobozují.
17:40'
První polovina z trestu Dzierkalse je minulostí.
17:14'
Po pasu od Darzinše střílel bekhendem z pravé strany při vlastním oslabení Myttynen, Karlsson ale vyrazil ramenem.
16:39'
V pořadí třetí přesilovka Astany. Vhazování po pravici Kristerse Gudlevskise.
16:39'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., sekání).
16:28'
Do šance se snažil protlačit Cormier, defenziva Rigy ale nyní zafungovala dobře.
15:43'
Lotyšskému Dinamu dělá problém se vůbec dostat do útočného pásma. Astana dobře brání vlastní modrou čáru.
14:50'
Postavení mimo hru v podání hostujících hokejistů.
14:35'
Oba týmy v plném počtu.
14:06'
Střely na bránu: 5 – 10
13:45'
4:0 pro kazašský tým! Bekhendem se z předbrankového prostoru prosazuje, poněkud se štěstím, DARREN DIETZ. Pro pětadvacetiletého kanadského beka je to druhý bod v dnešním zápase! Asistence: Curtis Valk.
13:25'
Hosté jsou při chuti a znovu kombinují v útočné zóně.
12:52'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Timur Biljalov, přichází Kristers Gudlevskis.
12:52'
Barys přidává třetí gól! Jeho autorem je NIKITA MICHAJLIS, který prostřelil brankáře Biljalova propagační střelou z pravého kruhu pro vhazování. Třiadvacetiletý forvard zaznamenal svou druhou trefu, sedmý bod v této sezoně! Asistence: Curtis Valk, Darren Dietz.
12:35'
Zpět do akce! Sledovat budeme hru ve čtyřech na obou stranách. Vhazování ve střední třetině.
12:35'
Probíhá druhá reklamní přestávka.
12:35'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., podrážení).
12:20'
Další šanci domácích měl Darzinš. Jeho bekhendový pokus z mezikruží byl ovšem nakonec zablokován.
11:40'
Riga se trochu probrala. Další střelecký pokus vyslal na bránu od modré Maione.
11:26'
Od levého mantinelu nahazoval na bránu Zanetti, brankář Astany ale opět pozorný.
11:16'
Na druhé straně tu máme střelu Džerinše z pravého kruhu pro vhazování, Karlsson má puk ve svém náručí.
10:48'
Nebezpečí pro Biljalova! Do skvělé šance se totiž dostal po přihrávce Peterssona Starčenko.
10:20'
Zakázané uvolnění kazašského celku.
09:58'
Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Barys vede na ledě lotyšského Dinama díky dvěma rychlým brankám 2:0.
08:52'
Maione s kotoučem u vlastní brány, oba trenéři zaveleli ke střídání.
08:11'
Střely na bránu: 2 – 3
08:05'
07:32'
Astaně tato druhá přesilová hra vůbec nevychází. Biljalov může být v klidu.
07:07'
Do dobré šance při vlastním oslabení se dostal Myttynen, brankář hostů ale zasáhl včas betony.
06:46'
Další vteřiny k dobru pro Dinamo.
06:12'
Domácí uspěli na buly a ihned vyvezli puk pryč ze své obranné zóny.
06:05'
06:05'
Druhá početní převaha Astany začne ale až po reklamní přestávce.
06:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 2 min., podrážení).
05:05'
Velmi dobrá šance pro Bochenského, útočník Barysu ale nakonec nezakončil zrovna nejlépe.
04:23'
Střela Myttynena, Karlsson ponechává kotouč ve své rukavici.
03:41'
Nepřesná rozehrávka v podání Barysu, čároví jsou nuceni odpískat icing.
03:20'
Zanetti s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.
02:41'
Hosté využívají přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení! Prosazuje se střelou od modré čáry KEVIN DALLMAN. Jeho třetí trefa v letošní sezoně! Asistence: Brandon Bochenski, Jesse Blacker.
01:55'
Konec druhé minuty a Astana si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Timura Biljalova.
01:55'
01:37'
Bekhendové nahození Lipina z pravé strany minulo tři tyče.
00:39'
Barys otevírá po pouhých 39 vteřinách hry skóre! Po Bochenského přihrávce zpoza brány střílel zleva Petersson, avšak Biljalov zasáhl betonem. Dorážkou se ovšem následně prosadil z pravé strany PATRICK CORMIER. Asistence: André Petersson, Brandon Bochenski.
00:03'
Úvodní buly vyhráli hosté.
00:01'
Na vhazování se do středového kruhu staví Videll a Boyd, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání mezi Rigou a Astanou začne co nevidět.
Obě mužstva jsou již nastoupena na modrých čarách, v Areně Riga zazní kazašská a lotyšská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: KHL – Sezona 2018/2019)

RIG: Timur Biljalov – 23 let, RUS
Z:4 REC:2-0 OG:4 PR:1,13 %ÚS:96,6 SO:0

AST: Henrik Karlsson – 34 let, KAZ/SWE
Z:6 REC:2-3 OG:20 PR:3,22 %ÚS:90,0 SO:0

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Sotnieks, Gimajev, Šulenin, Maione, Zanetti, Fairchild, Ališauskas – Darzinš, Videll, Clark – Kalns, Džerinš, Dzierkals – Myttynen, Pavlovs, Skvorcovs – Gegeris, Batna, Razgals – Berzinš.

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Dallman, Blacker, Dietz, Makljukov, Lipin, Klimontov, Polochov – Frattin, Boyd, Bochenski – A. Petersson, Cormier, R. Starčenko – Michajlis, Valk, Ševčenko – Asetov, Sagadejev, Akolzin.

Rozhodčí: Jevgenij Romaško, Sergej Morozov – Sergej Šeljanin, Arťom Savenkov.
Příjemné sobotní odpoledne! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Dinamo Riga a Barys Astana.

BARYS ASTANA

Kazašský Barys vstoupil do nové sezony Kontinentální hokejové ligy bilancí 5-2-3 z úvodních 10 zápasů. Drží se přitom na třetím místě Černyševovy divize a sedmém místě Východní konference.

Poslední zápas odehráli hokejisté Astany ve středu, 26. září na ledě týmu HC Viťaz, a zvítězili zde 4:3 po samostatných nájezdech. Vítěznou trefu v dovednostní soutěži zaznamenal kanadský útočník Matthew Frattin.

Barys zakončuje na ledě týmu Dinamo Riga čtyřzápasový trip. Poté jej čeká třízápasový homestand, kdy postupně ve své Barys Areně přivítá CSKA Moskva, Slovan Bratislava a Rigu.

DINAMO RIGA

Lotyšské Dinamo prožívá velmi dobrý vstup do sezony 2018/2019. Odehráno má totiž zatím 11 zápasů, přičemž mu s bilancí 6-4-1 patří třetí místo v Bobrovově divizi a páté místo v Západní konferenci.

Naposledy hrála Riga ve čtvrtek, 27. září, doma s týmem HC Soči. Zápas ovšem prohrála 1:4. Její jedinou branku přitom vstřelil v 56. minutě švédský útočník Linus Videll. Byla to jeho devátá trefa v sezoně.

V sobotu proti Barysu Astana ukončí Dinamo sérii čtyř zápasů doma v řadě. Následně se vydá na třízápasový trip, kde postupně narazí na Avangard Omsk, Sibir Novosibirsk a Astanu.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová liga světa nabídne v sobotu, 29. září, celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi lotyšským týmem Dinamo Riga a kazašským týmem Barys Astana. Úvodní buly bude v Areně Riga vhozeno v 16:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.