KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Čerepovec - 9. září 2018   15:00

26:39' Clark (M. Redlihs, Zanetti) • 44:01' Videll (Darzinš, Maione)
2:3
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Čerepovec
Čerepovec
24:26' A. Kulda  (Stránský) • 26:08' Boychuk  (Kuljaš, Ashton) • 62:17' I. Zacharčuk
Riga
Bělov,Ravodin – Ivanov, Čenyšov
Arena Riga
Čerepovec

Já vám děkuji za pozornost u přenosu a přeji hezký zbytek dne. Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek.
Česká stopa v utkání

Dominik Furch (Čerepovec) – 2 obdržené branky, 28 zákroků.
Matěj Stránský (Čerepovec) – 1 asistence, 1 střela na branku, ice time: 14:02.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 30 – 34.
Zblokované střely: 14 – 8.
Zásahy brankářů: 31 – 28.
Vyloučení v minutách: 12 – 53.
Využití přesilovek: 1/8 – 1/6.
Sevestal si odváží z Rigy nakonec dva body za výhru v prodloužení 3:2 o které rozhodl brankou v prodloužení Ivan Zacharčuk.
62:17'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Za Furchem zazvonila tyč a ihned z proti akce, jak to tak ve hře třech proti třem bývá ujel do samostatného úniku IVAN ZACHARČUK a kotouč procpal za Gudlevskise! Ten kotouč ztlumil, ale ten se nakonec dostal kousek za brankovou čáru a rozhodl o bonusovém bodu pro Severstal – 2:3!
62:08'
Tyčka zachránila i Furcha po ráně Kristapse Sotniekse!
61:40'
Lauris Darzinš se neodhodlal k zakončení a raději podržel kotouč na hokejce.
60:50'
Jurij Trubačjov se protáhl obranou Dinamo a jeho přihrávku srazil na tyčku vracející se Mathew Maione, tady měli domácí velké štěstí!
60:34'
První šanci prodloužení měl Brandon McMillan, ale Furch si pohlídal bližší tyč a kotouč vyrazil.
60:01'
Úvodní buly prodloužení vyhrál Severstal a tak je u kotouče.
60:01'
Začalo prodloužení.
Tři třetiny nám nerozhodli o vítězi dnešního utkání a tak nás čeká prodloužení 3 na 3, případně samostatné nájezdy. Ve třetí třetině padla pouze jedna branka a to z hole Linuse Vidella, který vystřelil Rize z dnešního utkání minimálně bod.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:45'
Dinamo kotouč vyhodilo do středního pásma a vypadá to opravdu na prodloužení.
59:25'
Vladimir Syčuškin vypálil od modré pouze vedle levé tyče Kristers Gudlevskiskise.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny. Zápas nám pomalu, ale jistě míří do prodloužení.
58:12'
Rána Mathew Maioneho minula pravou tyč Furchovi branky. Závěr patři jednoznačně Dinamu.
57:54'
Roberts Lipsbergs se rval v útočné třetině, ale do zakonční jej obrana Severstalu nepustila.
56:00'
Sergej Monachov dostal hodně prostoru mezi kruhy a Dinamo může opět děkovat Kristersi Gudlevskisovi, který zmenšil úhel střelci a pokryl jeho ránu!
55:22'
Dinamo v plném počtu.
54:39'
Kristers Gudlevskis tentokrát zase podržel domácí, když kryl dvě hodně nebezpečné rány od modré z hole Denise Kuljaše.
53:45'
Severstal se naháněl po mantinelu a nakonec se podařilo Dinamu dostat kotouč za modrou.
53:22'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Dmitrij Šulenin – 2 min., podrážení).
52:29'
Lauris Darzinš nádherně našel u pravé tyče Linuse Vidella, ale ten nepřidal svou druhou branku v dnešním utkání! Severstal nyní může děkovat úžasnému zákroku betonem Dominika Furcha!
51:45'
Emils Gegeris lehce zahákoval Cartere Ashtona, ale ani jeden z hlavních sudí se neodhodlal odpískat nedovolený zákrok.
50:50'
Denis Kuljaš svou ranou minul branku domácíh, ale Severstalu patří poslední minuty.
50:17'
Igor Geraskin vyzkoušel pozornost Kristerse Gudlevskise ranou švihem přes obránce, ale domácí brankář si s pukem na dvakrát poradil
49:48'
Kristaps Sotnieks dostal kotouč pouze do středního pásma, nyní malinko převzal iniciativu Severstal.
48:46'
Zmatky před brankou Kristerse Gudlevskise, který nemohl najít kotouč nakonec mu pomohla obrana a kotouč dostala z domácího brankoviště.
47:56'
Lauris Darzinš se neprokličkoval přes připravenou obranu Severstalu.
46:35'
Anthony-Marc Zanettiho zachytil před brankou Jurij Trubačjov a nedopustil nebezpečí pro Furcha.
44:36'
Čerepovec je v plném počtu, po pěti minutách se tak hraje v pěti na obou stranách. Dinamo potrestalo seknutí Lekomceva vyrovnávací brankou Linuse Vidella.
44:20'
Riga pokračuje v přesilovce a Dominik Furch se musel vytáhnout proti ráně Mikelise Redlihse z mezikruží!
44:01'
Riga právě vstřelila branku!
Vzal to na sebe ten nejpovolanější a to nejproduktivnější hráč Rigy LINUS VIDELL, který dlouho míchals pukem na levém kruhu a nakonec jej poslal Furchovi na bližší krásně do víka – 2:2! Asistence: Lauris Darzinš a Mathew Maione.
43:40'
Domácí se nemohou usadit v pásmu. Jurij Trubačjov vyhazuje.
43:00'
A další vyhození hostů. Už jen 1:37 z dlouhé přesilovky domácí Rigy.
42:25'
Oleg Jašin kotouč poslal na druhou strany ledové plochy a Čerepovec může na chvilku oddychnout.
41:30'
Kristaps Zile hledal svým nahození nějakou z holí domácích, ale žádná z nich nedokázala změnit směr rány a Dominik Furch kotouč lapil do své lapačky.
40:20'
Domácí se hned nastěhovali do útočné třetiny a obrovskou šanci Lauris Darzinš , ale rána mu nesedla a odkrytou branku přestřelil!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:50 .
Ve druhé třetině jsme viděli útočný hokej a celkem tři branky. Čerepovec vedl již o dvě branky, když se prosadili Arturs Kulda a Zach Boychuk. Za domácí Rigu poté snížil Kevin Clark. V závěru třetiny obdržel pětiminutový trest + trest do konce utkání hostující Ivan Lekomcev a tak bude mít Riga ideální podmínky na srovnání skóre!
40:00'
39:36'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ivan Lekomcev – 5 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).
39:36'
A znovu skvělý Dominik Furch, tentokrát se vyznamenal lapačkou proti odkryté ráně Matiase Myttynena. Vhazovat se bude před českým brankářem.
39:23'
Mathew Maione nahazoval kotouč před branku a tam si jej našel Vitalijs Pavlovs a skvělý zákrok betonem u levé tyče musel předvést Dominik Furch .
38:46'
Vitalijs Pavlovs se pustil mezi tři hráče a ti jej nakonec vytlačili do rohu kluziště.
37:45'
Z závěru třetiny si vytvořil tlak Čerepovec, ale Vadim Kudako nenašel před brankou číhajícího Zacha Boychaka.
35:48'
Zmatky před Dominikem Furchem, který vyrazil pokus Andrise Džerinše pouze před sebe a k dorážce se tlačil Mikelis Redlihs, ale ten skákající kotouč nedokázal zkrotit a k zakončení se nakonec nedostal.
34:35'
Kristers Gudlevskis opět musel být pozorný. Ránu od modré vyslal Denis Kuljaš a domácí brankář toho moc neviděl, přesto kotouč vykopl pravým betonem.
33:58'
Po icingu domácích se bude vhazovat před Kristerse Gudlevskisem.
33:13'
Skvělé zákroky Kristerse Gudlevskise! Nejprve dorážel nebezpečně Zach Boychuk a hned po něm u levé tyče Matěj Stránský, ale oba pokusy pohlídal skvělý Kristers Gudlevskis!
32:44'
Martinš Dzierkals zkoušel vyšperkovat akci domácích, ale jeho přihrávku do prázdné branky zastavil Vadim Kudako.
31:24'
Mikelis Redlihs si vybruslil z poza branky a bekhendem se snažil překvapit Dominika Furcha, ale ten byl pozorný a puk podržel.
31:15'
Riga v plném počtu. Lauris Darzinš zpět na ledě.
31:05'
Kristaps Zile vyhazuje kotouč přes všechny čáry, toto oslabení zvládají domácí skvěle.
30:30'
Brandon McMillan chvilku zdržel rozehrávku Čerepovce, který se nyní nemůže dostat do pásma.
30:03'
Kuljašovu ránu od modré vyrazil s klidem do rohu kluziště Kristers Gudlevskis.
29:15'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
28:36'
Ruslan Karlin v situaci dvou na jednoho našel Sergeje Lapina, ale tomu rána do polo odkryté branky vůbec nesedla a minul branku.
27:30'
Riga se pustila za vyrovnáním a vytvořila veliký tlak, který zakončil ranou od modré Gunars Skvorcovs, ale Furch nyní podržel hosty.
26:39'
O 31 vteřin později však domácí snižují stav utkkání! KEVIN CLARK dostal přihrávku na levý mantinel od Mikelise Redlihse a od mantinelu propálil ranou švihem Furcha – 1:2! Asistence: Mikelis Redlihs a Anthony-Marc Zanetti.
26:08'
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! ZACH BOYCHUK tečoval ránu Denise Luljaše od modré za záda Kristerse Gudlevskise – 0:2! Asistence: Denis Kulja, Carter Ashton.
25:12'
Kristers Gudlevskis bude pokračovat po krátkém ošetření v dnešním utkání.
25:12'
Carter Ashton se snažil tečovat před brankou a přitom atakoval Kristerse Gudlevskise, jenž zůstává otřesen na ledové ploše.
24:26'
Čerepovec okamžitě nabídnutou přesilovku pěti proti třem využil! ARTURS KULDA si dvakrát vyměnil kotouč s Matějem Stránský a ranou od modré propálil vše co mu stálo v cestě trošku paradoxně lotyšský obránce ve službách Čerepovce – 0:1! Asistence: Matěj Stránský.
24:06'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Matias Myttynen – 2 min., krosček).
23:55'
Oleg Jašin vypálil ze středního pásma, ale Kristers Gudlevskis puk vyrazil do rohu kluziště.
23:40'
Nahození Ivana Lekomceva někdo tečoval před Kristerse Gudlevskisem a ten byl moc rád, že kotouč minul jeho pravou tyč.
23:17'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., sekání).
22:28'
O Zacha Boychaka se u pravého mantinelu postaral Kritaps Zile.
21:40'
Nepřesnou rozehrávkou se prezentoval Krstaps Zile, ale hosté opláceli stejnou mincí a kotouč je opět na hokejkách domácích.
21:16'
Furch si připisuje první zákrok ve druhé třetině, když jej vyzkoušel ranou přes obránce Matias Myttynen.
20:12'
Carter Ahston mohl jít do úniku hned v úvodu druhé části, ale přihrávce ne něj byla příliš dlouhá.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:55 .
V první třetině střetnutí mezi Rigou a Čerepovcem jsme branku neviděli. Domácí působí lepším dojmem, více se tlačí do zakončení, ale v brance hostů zatím kraluje český brankář Dominik Furch a tak je stav po první dvacetiminutovce 0:0.
20:00'
19:45'
Linus Videll se ještě dostal do šance z levé strany a mířil na přední tyč, tam však úřadoval skvělý Furch a kotouč pokryl.
19:00'
Poslední minuta první třetiny. S pukem v útočné třetině operuj Darzinš.
18:20'
Andris Džerinš měl největší šanci v první třetině! Krásnou nahrávkou jej našel Mathew Maione, ale domácí forward svou ranou trefil pouze oblouk prázdné branky!
17:45'
Denis Kuljaš vyzkoušel pozornost Gudlevskise ranou z poloviny hrací plochy.
16:43'
Rize patří závěr třetiny, ale Čerepovec poctivě brání a nepouští domácí příliš do koncovky.
15:40'
Gunars Skvorcvos se snažil kotouč nahrnout před Furcha, ale kotouč byl nakonec sražen a domácí se šance nedočkali.
14:34'
Čerepovec ubránil své oslabení a je znovu v pěti.
14:26'
McMillan se dostal s pukem před Furcha, ale svou kličku nedotáhl k dokonalosti a nakonec kotouč zamířil vedle pravé tyče.
13:45'
Hezká kombinace domácích! Myttynen našel skrz celé pásmo Džerinše a jeho pokus z první musel vyrážet Dominik Furch mimo tři tyče!
13:00'
Do rány Maioneho od modré se položil Monachov a kotouč zamířil za modrou čáru. Riga se musí opět tak dostat do pásma.
12:34'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Kuljaš – 2 min., podrážení).
12:22'
Riga v plném počtu.
12:12'
V závěru přesilovky nakonec přišla velká šance hostů. Danil Vovčenko procedil kotouč mezi betony Gudlevskise, ale ten se vykutálel vedle levé tyče domácího brankáře.
11:59'
Střela Kuldy vůbec neprošla na Kristerse Gudlevskise.
11:17'
Hosté se naháněli po rozích a nakonec i přišli o pásmo a přesilovku se jim vůbec, ale vůbec nedaří.
10:22'
První přesilovku v utkání si zahraje i Čerepovec.
10:22'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2 min., držení).
09:21'
Nyní jsou však už hosté v plném počtu a hraje se v pěti na obou stranách.
09:12'
Pokračuje přesilovka 5 – 4 ve prospěch Rigy.
09:12'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Matěj Stránský – 2 min., sekání).
08:35'
Až teď se musel předvést český brankář, nejprve skvěle zasáhl proti ráně Myttynena ramenem a poté musel zalehnout dorážku McMillana z bezprostřední blízkosti.
08:12'
A opět. Domácí se zatím tato přesilovka moc nedaří.
07:42'
Lauris Darzinš přišel o kotouč na modré čáře a hosté se osvobodili. Riga musí opět od své branky.
07:21'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ruslan Karlin – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
07:15'
Zacharčuk kotouč nedostal na branku přes Zileho.
06:45'
Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:33'
Myttynen hledal před brankou Kevina Clarka, ale kotouč tečoval obránce Kudako a tak bylo po nebezpečí z domácí strany.
05:05'
Zach Boychuk na druhé straně zahrozil a jeho pokus musel zastavit dobrým zákrokem Kristers Gudlevskis a kotouč podržet ve výstroji.
04:41'
Čerepovec v plném počtu, ale zároveň s koncem přesilovky pálil hodně nebezpečně Mikelis Redlihs, ale Furch kotouč vytěsnil skvělým zákrokem mimo branku.
03:35'
Nahození Maioneho od modré nikdo netečoval a kotouč tak skončil vedle branky Dominika Furcha.
03:00'
Riga rozehrála přesilovku dobře a Mikelis Redlihs vystřelil slušně z pravého kruhu, ale branku Furcha těsně minul.
02:41'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
02:35'
Před brankou Gudlevskise se naopak snaiíl tečovat Ashton, ale nebyl úspěšný.
01:55'
Postup Lipsbergse zastavila obrana Čerepovce, ale ke kotouči se dostal z druhé vlny Pavlols a akci zakončil ranou do lapačky Furcha.
01:33'
Kristapsl Zile nezachytil rozehrávku domácích a poté se dostal do ofsajdu Jašin. Vhazování ve střední třetině.
00:45'
Trubačjov byl zastaven při přechodu do pásma u mantinelu Redlihsem. Hosté však začali velmi aktivně.
00:10'
Lotyši se provinili icingem.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhrál domácí Dzerinš.
00:01'

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Balinskis, Sotnieks (A), Gimajev, Zile, Maione, Zanetti, Šulenin – Gegeris, Džerinš, Dzierkals – McMillan, Myttynen, Clark – M. Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Lipsbergs, Pavlovs, Skvorcovs – Berzinš.

Severstal Čerepovec: Furch (Artamkin) – Kuljaš (A), A. Kulda, Kornějev, Lekomcev (A), Kudako, Malevič, Syčuškin – Stránský, Boychuk, Ashton – Geraskin, Trubačjov, Vovčenko – Rybin (C), Jašin, Bumagin – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov – Lapin.

Rozhodčí: Bělov,Ravodin – Ivanov, Čenyšov.

Dominik Furch (Čerepovec) – 3 zápasy, úspěšnost zásahů: 84, 7%.
Matěj Stránský (Čerepovec) – zatím neodehrál ani jedno utkání v teto sezoně.
Vzájemné zápasy ze sezony 17/18:

Čerepovec – Dinamo Riga 3:1 .
Dinamo Riga – Čerepovec 3:2 pp.
Severstal Čerepovec

Čerepovec loňskou sezonu 17/18 mohl považovat za úspěšnou, dostal se z 8. místa do Play off. Tam sice padl s Petrohradem 0:4 na zápasy, ale účast v Play off mohl považovat tým v Volgodské oblasti za úspěch.

Sezonu 18/19 odstartoval Čerepovec výhrou nad Novosibriskem 3:2, poté však přišly dvě prohry (Ufa 4:5 pp a Omsk 1:4).

Nejvíce bod§ zaznamenal zatím Ivan Zacharčuk, jenž získal ve třech zápasech tři kanadské body (2+1).

Branku Čerepovce hájil ve všech třech zápasech český brankář Dominik Furch.
Dinamo Riga

Výběru z hlavního města Lotyšska se loňská sezona absolutně nepovedla a skončil v Západní konferenci na úplné poslední 13. pozici s pouhými 16 ti výhrami v 56 ti zápasech.
Tahounem týmu v sezoně 17/18 byl Miks Indrašis, který jednoznačně ovládl bodování týmu – 41 bodů (21+20).

Sezonu 18/19 odstartovala Riga podstatně lépe a ve třech zápasech si připsala již dvě výhry (Magnitogorsk 2:1, Novosibirsk 3:0). Největší zásluhu na tom má jistě švédský forward Linus Videll, jenž si připsal již 5 bodů (2+3) ve třech zápasech.

Nemenší zásluhu na počtu získaných bodů Rigy má brankář Kristers Gudlevkis, který inkasoval ve třech zápasech pouze tři branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.