KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Dynamo Moskva - 11. září 2018   18:30

Riga
Riga
13:09' Myttynen (McMillan, Clark) • 32:43' Maione (Zanetti, Džerinš) • 38:49' Šulenin (Dzierkals) • 44:48' Videll (M. Redlihs, Darzinš)
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Dynamo Moskva
00:54' Tarasov  (Kagarlickij, Šipačov) • 41:39' I. Nikulin  (Afinogenov)
Riga
Kuljov, Ravodin – Maitak, Strelcov
Arena Riga

To je ode mě vše, s přáním příjemného prožití úterního večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Střely na bránu: 31 – 26.
Dinamo Riga zakončilo třízápasové představení před svými fanoušky výhrou 4:2 nad Dynamem Moskva. Při dvou na skóre vyrovnaných třetinách se chléb lámal v prostřední dvacetiminutovce, kterou lotyšský celek ovládl dvougólovým rozdílem. Hosté sice nesložili zbraně a závěr odehráli při power-play, manko na ně však bylo příliš vysoké.
59:53'
A znova. Hra se zase vrací před Gudlevskise. Vstřelit dva góly už hosté zaručeně nestihnou a prohrají.
59:12'
Některý z domácích hráčů zkoušel ze svého pásma trefit prázdnou branku, ale minul.
58:54'
Jerjomenko opustil brankoviště a Moskvané jsou na ledě se šesti bruslaři. Nemají co ztratit.
58:22'
Hosté si vybrali oddechový čas. Pomůže jim to?
57:47'
A když Nikulin nebyl schopen prorazit obrannou hradbu, domácí se osvobodili.
56:40'
Až teď ji našel Afinogenov (Dynamo Moskva), jeho razantní pokus z kruhu Gudlevskis ukázkově polapil.
55:08'
Stále zoufalejší Dynamo Moskva zatím marně hledá střelecké příležitosti.
54:30'
Moskvanům se neúprosně začíná krátit čas.
52:41'
Gólovka! Před bránu najíždějící McMillan (Dinamo Riga) neodmítl Džerinšovu nabídku a šikovnou tečí přinutil Jerjomenka k pokleku.
52:07'
Dinamo se ztěží usadilo v útočném pásmu.
51:22'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., podrážení).
50:28'
U levé brankové kontrukce mohl zakončovat Zackrisson (Dynamo Moskva), ale vhodný moment trestuhodně prováhal. Aby ho to po konci utkání nemrzelo!
50:08'
Už několikáté vyhození mají za sebou domácí borci, vypadá to pro ně velmi dobře.
49:36'
Domácí se zatím brání úspěšně.
48:49'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., vražení na hrazení).
46:47'
Pozor! Už to vypadalo, že Afinogenov (Dynamo Moskva) pojede osamocen na Gudlevskise, ale opak byl pravdou. Při zpracování totiž nechal kotouč za sebou a navíc ztratil rovnováhu.
44:48'
Riga právě vstřelila branku!
Tentokrát už Jerjomenko inkasuje! Dá se říct, že akci soupeřova celku pouze přihlížel, protože proti LINUSEM VIDELLEM usměrněné ráně do horního rohu brány zůstal bez šance. Domácí v přesilovce zakombinovali opravdu rychle. Asistence: Mikelis Redlihs a Lauris Darzinš.
43:35'
Jerjomenko (Dynamo Moskva) při oslabení udržuje šance svého týmu nad vodou! Nejprve vyrazil Zanettiho pumelici od modré, aby přivedl k šílenství zblízka dorážejícího McMillana.
43:02'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., podrážení).
41:39'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Do utkání vrátil Moskvany využitou přesilovkou pět na tři ILJA NIKULIN. Po Afinogenově nabídce hbitě poslal puk za záda pozdě se přesunujícího Gudleskise. Početní převaha bude pokračovat. Asistence: Maxim Afinogenov.
40:33'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Linus Videll – 2 min., podrážení).
40:33'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., podrážení).
40:01'
Přestože oproti první třetině zvýšila produktivitu střel obě mužstva, skórovat se dařilo pouze jednomu. Dinamo Riga si díky trefám Maioneho a Šulenina zajistilo dvoubrankový náskok, který se pokusí uhájit v poslední tercii. Do ní navíc vstoupí s výhodou téměř minutu a půl dlouhé přesilovky.
Závěrečná třetina začne přibložně ve 20:18.
40:00'
39:27'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dustin Boyd – 2 min., držení).
38:49'
Hned při dalším útoku už domácí udeřili a svému soupeři odskakují na dvougólový rozdíl. Ruce nad hlavou má od modré čáry střílející DMITRIJ ŠULENIN. Dobrou práci v předbrankovém prostoru odvedl Razgals, přes něhož gólman nic neviděl. Asistence: Martinš Dzierkals.
38:16'
Domácí se řítili do zajímavého brejku, jenže McMillan překročil modrou čáru dříve než puk – ofsajd.
37:20'
To byla rána jako z děla! Od modré čáry střílející Hietanen (Dynamo Moskva) vyprášil Gudlevskisův pravý beton.
35:26'
Šipačov (Dynamo Moskva) na druhé straně přestřelil branku a musí se vracet nazpátek.
34:55'
Snaha o navýšení rozdílu nevyšla, Darzinš (Dinamo Riga) trefil obětavého obránce.
32:43'
K obrovské radosti fanoušků otáčí lotyšský klub průběh ve svůj prospěch. Na levé straně kluziště měl spoustu prostoru MATHEW MAIONE. Využil toho k posunu do kruhu pro vhazování, odkud zamířil pod Jerjomenkovu ruku. Asistence: Anthony-Marc Zanetti a Andris Džerinš.
31:42'
Ve druhé části se mužstva téměř s železnou pravielností střídání v podnikání ofenzivních aktivit.
30:37'
Jerjomenko (Dynamo Moskva) zakročil až nyní, a sice lapačkou proti nahození od modré čáry.
29:00'
A tak zaútočili domácí. Džerinšův křožný nához nenašel správného adresáta.
28:09'
V útočném pásmu osamocený Šipačov (Dynamo Moskva) neměl naději na úspěch.
26:22'
Na opačné straně kluziště si do mezikruží neohroženě nabruslil Zackrisson (Dynamo Moskva). Radost mu ve stoprocentní šanci překazil parádním zákrokem Gudlevskis.
25:38'
Sotnieks (Dinamo Riga) zůstal volný na vrcholu levého kruhu. Dlouho se nerozmýšlel a vypálil, jenže hradbu před sebou postavených těl neprostřelil.
24:16'
Na steč se vydal McMillan (Dinamo Riga), neměl ovšem dostatečnou podporu spoluhráčů.
22:33'
Jako blesk z čistého nebe se před Jerjomenkem zjevil Pavlovs (Dinamo Riga), ale nepokořil ho.
22:10'
Z brejku hrozící Clark (Dinamo Riga) se projel podél mantinelu a zamířil vedle bližší tyčky.
21:16'
Lepší vstup do druhé části zaznamenali hosté, zatím to však nedokáží vyjádřit gólově.
20:01'
Po úvodní třetině je stav 1:1. Hned v první minutě se využitou přesilovkou dostali do vedení hosté, kteří pak mohli svůj náskok ještě navýšit. Boyd ale na trefu Tarasova nenavázal. Domácí se s přibývajícíma minutama zlepšovali a odměnou jim bylo vyrovnání z Myttynenovy hokejky. Jinak jsme sledovali poměrně vyrovnaný průběh, takže skóre tomu odpovídá.
Druhá perioda začne přibližně v 19:26.
20:00'
19:43'
Toho ke střele z levého kruhu pro vhazování využil Afinogenov (Dynamo Moskva), jeho nebezpečná rána Gudlevskise neprostřelila.
18:12'
V závěru úvodní dvacetiminutovky se hraje při svižném tempu, nahoru-dolů.
17:42'
Lítou bitvu o puk svedl u hrazení také Razgals (Dinamo Riga). A vybojoval ho.
16:03'
Rychlostní souboj absolvující Afinogenov (Dynamo Moskva) z něj vyšel jako poražený.
15:16'
Hosté poslali puk přes všechny čáry, a vhazovat se tak bude před Jerjomenkem.
13:09'
Kuriózní situace. Po Myttynenově vyrovnávací trefě se rozezněla siréna a hlučila několik minut, než se ji technikům konečně podařilo utišit.
13:09'
Domácí v posledních minutách disponovali herní převahou a tu vyjádřili gólově. Úplně vyšachovali soupeřovu obranu ze hry tak, aby MATIAS MYTTYNEN mohl zakončovat do prázdné brány. Asistence: Brandon McMillan a Kevin Clark.
11:06'
Jerjomenko (Dynamo Moskva) musel zakročit betonem proti před bránou tečované střele.
09:33'
Mezi tři tyče mířil až Pavlovs (Dinamo Riga), který ale Jerjomenko na holičkách nenachytal.
08:57'
Dokonce ani Redlihsem samostatně vedená akce k ohrožení soupeřovy brány nevedla.
07:45'
Domácí sice nahodili puk do pásma, tam se ale příliš dlouho neohřáli.
06:01'
Hra se obrátila a Boyd (Dynamo Moskva) se po chytré přihrávce předbrankovým prostorem snažil zamést kotouč za Gudlevskise, ten se včas přemístil a pohotového střelce vynuloval.
05:20'
Jerjomenko musel být znovu v pozoru, aby do rohu kluziště vyrazil tvrdou střelu od mantinelu.
04:25'
Směrem na jeho bránu pálil po přejetí modré čáry také Džerinš (Dinamo Riga).
02:24'
O bleskovou odpověď žádající domácí umlčel zákrokem proti ráně zprava Jerjomenko.
00:54'
Velice rychle využitá přesilovka otevírá skóre dnešního duelu! Za bránou kombinující dvojice Šipačov, Kagarlickij poslala puk do předbrankového prostoru, kde se nadvakrát prosadil špatně obsazený DANIIL TARASOV. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Vadim Šipačov.
00:34'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:22'
Poprvé zaútočili hosté. Nahrnuli kotouč na Gudlevskise, ten ho bez problémů pokryl.
00:01'
Hokejisté se seřadili na modrých čarách, odkud si poslechnou melodii ruské a lotyšské hymny.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Sotnieks (A), Gimajev, Maione, Zanetti, Ališauskas, Zile, Šulenin – Darzinš (C), M. Redlihs (A), Videll – Clark, Myttynen, McMillan – Dzierkals, Džerinš, Razgals – Skvorcovs, Gegeris, Pavlovs – Berzinš.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, Hietanen, D. Višněvskij, Koivisto, Pribylskij, I. Nikulin (C), Alexejev – Tarasov, Kagarlickij, Šipačov (A) – Afinogenov (A), Boyd, Brjukvin – Indrašis, Zackrisson, Zlobin – Petunin, Mozer, Pankratov – Igumnov.

Rozhodčí: Kuljov, Ravodin – Maitak, Strelcov.
Poslední vzájemná utkání

05.08.2018 Dynamo Moskva – Dinamo Riga 4:1
02.11.2017 Dynamo Moskva – Dinamo Riga 2:1sn
02.09.2017 Dinamo Riga – Dynamo Moskva 1:5
26.10.2016 Dynamo Moskva – Dinamo Riga 2:1sn
03.10.2016 Dinamo Riga – Dynamo Moskva 2:4

Moskevské Dynamo doplatilo při startu soutěže na těžký los. Ze čtyřlístku Ufa, Omsk, CSKA Moskva, Novosibirsk porazilo akorát posledně jmenovaný tým. V nadcházejících zápasech se tedy dá očekávat tabulkový posun. Pozor si však hokejisté Dynama musí dát na to, aby se neopakovala situace z uplynulé sezony, kdy jim play-off doslova proteklo mezi prsty.

Odehraná utkání:
08.09.2018 Dynamo Moskva – CSKA Moskva 1:3
06.09.2018 Dynamo Moskva – Novosibirsk 6:3
04.09.2018 Dynamo Moskva – Omsk 1:5
02.09.2018 Dynamo Moskva – Ufa 2:3pp
Dinamo Riga

Klub z hlavního města Lotyšska se chystá zakončit své třízápasové představení před vlastními fanoušky, za které byl odměněn třemi body. Dinamo si nejprve relativně snadno poradilo s Novosibriskem, aby o den později nestačilo v prodloužení na Čerepovec. Připočteme-li k tomu všemu cenný skalp Magnitogorsku, není to vůbec špatný vstup do ligy.

09.09.2018 Dinamo Riga – Čerepovec 2:3pp
08.09.2018 Dinamo Riga – Novosibirsk 3:0
04.09.2018 Magnitogorsk – Dinamo Riga 1:2
02.09.2018 Jekatěrinburg – Dinamo Riga 4:2
Všechny příznivce hokeje vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi týmy Dinamo Riga a Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.