KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Red Star Kunlun - 12. října 2018   18:30

Riga
Riga
52:12' Džerinš
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)
Red Star Kunlun
14:07' V. Lajunen  (Yip, Beck) • 34:19' Palola  (V. Lajunen, Fontain) • 59:54' Yip  (Beck, Gragnani)
Riga
Lazušin (Brust) – V. Lajunen, Gragnani, Kundrátek, Jüe, Bartley, Mertl – Palola, Sundström, Lundh – Fontain, Tičar, Yip – St. Pierre, Beck, Latta – Kane, Squires.

V závěrečné periodě se sice domácím dokázalo snížit v přesilové hře zásluhou Džerinše, jenže v poslední minutě se do prázdné trefil Yip, který tak rozhodl o třech bodech, které směřují do Kunklunu. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa

Tomáš Kundrátek – (0+0), čas na ledě: 19:19
Tomáš Mertl – (0+0), čas na ledě: 13:25
59:59'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Dmitrij Šulenin – 5 min., bitka).
59:54'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
O vítězi je definitivně rozhodnuto. Do prázdné brány se strefuje BRANDO YIP. Asistence: Beck, Gragnani.
59:02'
Teď už jsou domácí v šesti! Gudlevskis je na střídačce.
58:37'
Nedaří se. Hráči Kunklunu opět vystrnadili soupeře z obrané třetiny. Gudlevskis už se pomalu chystá ke střídačce.
58:11'
Kundrátek vyhodil kus černé pryže tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hosté střídají a domácí se opět snaží usadit v pásmu.
57:23'
Dinamo se momentálně nemůže usadit v pásmu soupeře.Naopak si muselo dávat pozor na brejk Lundha, který se jen tak tak nedostal k zakončení.
56:16'
Hosté z Kunklunu už neútočí a soustředí se převážně na bránění. Do útočné třetiny se dostávají jen s tím, aby vyvezli kotouč.
54:35'
Redlihsl se dostal do zakončení. Za jízdy obdržel puk do jízdy a ranou ke vzdálenější tyči prověřil pozornost brankáře.
53:06'
Dá se očekávat ještě velmi zajímavý závěr. Riga vycítila šanci, tlačí se dopředu a hosté začínají být nervozní.
52:12'
Riga právě vstřelila branku!
A i domácí nakonec přesilovou hru využívají. Bývalý hradecký forvard ANDRIS DŽERINŠ ukázal, jak je hokej jednoduchý. Najel si blíže k brance a puk zavěsil do horního růžku nad rameno brankáře. Asistence: Maione
51:01'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Zach Jüe – 2 min., nedovolené bránění).
50:06'
Ani Mittynen nedokázal překonat hostujícího brankáře. Ten je dnes jak zeď a za svá záda nepustil ani jeden kotouč.
49:03'
Rychlé přečíslení hostujícího týmu ukočíroval Gudlevskis bez větších potíží. Gólman Dimana zneškodnil střelu Redlihse a přerušil hru.
48:20'
Momentálně sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení. Dinamo Riga je u puku a drží se v útočné třetině.
47:45'
Z pravé strany zkoušel tažnou ranou Darzinš prověřit pozornost gólmana. Ten byl na své pozici připraven a zasáhl včas.
46:27'
Hraje se nicméně v otevřeném prostoru středního pásma. K vidění jsou tak útoky na obou stranách a tím pádem i větší atraktivita hry.
45:58'
Další útok domácího celku skončil nepřesnou přihrávkou Maioneho. Nepřesnost dnes trápí domácí na všech frontách.
44:23'
Domácí začínají riskovat, čehož se soupeř snaží využít z následných brejků. Do jednoho z nich se dostával Fontaine, avšak ten se ke střele nedostal.
43:36'
Džerinš se dostal ke střele z mezikruží. Mířil k horní tyči, jenže Lazušin máchl lapačkou a puk zachytil do rukavic.
43:15'
Záhy si k brance domácích sjížděl Mertl, který dnes není příliš vidět. Snažil se zužitkovat prudkou přihrávku, avšak neúspěšně.
42:36'
Z otočky vypálil Ticar. Ten napřáhl z první, aniž by viděl bránu. A nebyl to špatný pokus, jelikož Gudlevskis musel zakročit betonem.
41:21'
Hosté začali aktivněji. Drží kotouč v obranné třetině soupeře a hledají prostor k zakončení.
40:01'
I ve druhé periodě jsme byli svědky jedné branky, a opět to bylo na straně domácích, kteří inkasovali v poslední vteřině oslabení, když se v 35. minutě trefil Palola.
40:00'
38:52'
Nakonec se domácí tým osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
38:15'
Kunlun svírá soupeře v jeho obranném pásmu. Domácí se nicméně brány zuby nehty.
37:29'
Za obranu hostů si sjížděl Redlihs. Ten se málem propracoval do brejku, jenže nedokázal zkrotit skákavý kotouč.
35:46'
Role se obrací a z aktivity začíná těžit hostující klub, jenž se začíná usazovat před bránou Gudlevskise.
34:19'
Nedáš – dostaneš. Vteřinu před návratem Redlihse navyšují hosté své vedení. Lajunen vyslal střelu, která byla tečována, puk se dostal na hůl OLLI PALOLY, který z mezikruží vystřelil přesně do odkrytého prostoru brány. Asistence: Lajunen, Fontaine.
33:19'
V oslabení ujel Pavlovs do brejku. Zvolil kličku do bekhendu, ale Lazušin ho skvěle vychytal!
32:18'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., podrážení).
31:43'
V této fázi hry působí domácí Riga lepším a aktivnějším dojmem.
30:55'
Z levého kruhu se do rány tvrdě opředl Gegeris. Jeho pokus byl zblokován a následně se hosté osvobodili.
29:39'
Red Star Kunlun se momentálně pokouší o rychlé výpady, nicméně ty se hostům nedaří.
28:33'
Palola si sjel před brankoviště, kde prověřil pozornost domácího muže v masce. Ten přikryl puk a počkal na přerušení.
27:43'
Přesilové hry trošku rozproudily hru. Oba týmy už se tolik neostýchají a hraje se konečně pořádný a útočný hokej.
25:52'
Záhy ujel Lundh do samostatného úniku. V poslední chvíli ho odzbrojil vracející se Gimajev.
25:18'
Krásná kombinace domácího celku skončila střelou Redhlise z levé strany. Ten ale bránu těsně přestřelil.
24:38'
Po vyhraném vhazování napřáhl Darzinš. Jeho střela nicméně mířila jen do připravené lapačky Lazušina.
24:20'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., hrubost).
23:08'
Gólman domácích vyjel za bránu, aby rozehrál. Byl pod tlakem útočícího protihráče, avšak nakonec poslal puk pryč.
22:40'
Dinamo Riga se po delší době propracovala k brance Lazušina. Zatím se ale trápí v koncovce.
21:48'
Fontaine se natlačil před bránu, kde se propracoval ke střele. Z bezprostřední blízkosti ale trefil jen gólmana.
21:16'
Kundrátek zachytil kotouč až za modrou čárou. Hosté jsou vykázáni z pásma a vhazovat se bude ve střední třetině.
20:06'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., podrážení).
20:01'
Úvodní perioda příliš hokejové krásy nenabídla. K vidění byla ale jedna branka. Postaral se o ní hostující Lajunen, který v 15. minutě ranou z kruhu propálil brankáře.
20:00'
19:33'
Jenže Kunklun nechce dovolit žádné zaváhání a vyváží puk do středního pásma.
18:05'
S blížícím se závěrem první periody se Riga herně zlepšuje. Hraje se převážně v útočném pásmu domácích.
17:09'
Rychlý protiútok čínského týmu skončil poté, co rozjetý Fontaine nezachytil přihrávku. Zaútočit může Riga.
16:27'
Záhy se ke kotouči na útočné modré dostal Clark. Pryž ale nedokázal zpracovat a o puk přišel.
15:31'
To se změnilo ve chvíli, kdy se Sotnieks propracoval do zajímavé pozice. I on si ale vylámal zuby na gólmanovi.
14:41'
Domácí se snaží dostat do hry. Bohužel pro ně se jim ale stále nedaří v útoku. Hosté se navíc dobře brání.
14:07'
Máme tu úvodní branku utkání. VILLE LAJUNEN dostal nabito k pravému kruhu a nekompromisní ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Yip, Beck.
12:02'
Na zteč nahazoval Razgals kotouč před bránu soupeře. Žádný ze spoluhráčů se ale k puku nedostal.
10:13'
Sundstrom se ale z ničeho nic zjevil před brankovištěm, kde zůstal sám. Dostal přihrávku, jenže z první trefil pouze Gudlevskise.
09:35'
Bohužel, stále sledujeme pasáž, která není pro oko diváka pohledná.
08:58'
Videll nepřesně přihrával. Hosté se následně osvobodili vyhozením kotouče přes všechny čáry. Stihli i vystřídat.
08:11'
Početní výhoda se momentálně Rize nedaří. Domácí se nemohou usadit v útočné třetině.
07:12'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Justin Fontain – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
07:05'
Čínský tým v této fázi působí lepším a aktivnějším dojmem. Na nějakou větší šanci zatím čekáme.
06:15'
Sunstrom se v individuální akci pokoušel propasírovat podél mantinelu. Neprošel sice daleko, ale hosté stále zůstávají u puku.
05:49'
Za jízdy napřáhl Darzinš z vrcholu pravého kruhu. Zamířil nicméně pouze do prostoru, kde číhal hostující brankář.
04:26'
Lajunen to zkoušel od modré čáry. Jeho dělovka k brance neprošla. Byla zblokována a hosté pokračují v útočné snaze.
03:38'
Red Star Kunlun zlepšuje svou hru. Momentálně sledujeme pasáž, která ale není pro diváky příliš pohledná.
02:52'
Palola vypálil z pravé strany. Gudlevskis bez problémů lapil kotouč do lapačky. Bude se vhazovat před jeho bránou.
02:05'
Hra je zatím velmi plynulá. Riga je aktivnější. Soupeř se v podstatě nedostal přes půlící čáru a stále se hraje převážně v útočném pásmu Dinama.
01:17'
Redhlihs se propracoval k první střele. Pozorný Lazušin nicméně dokázal jeho střelu zneškodnit. Bude se vhazovat před bránou Kunklunu.
00:36'
Domácí mají na začátku kotouč ve své moci. Snaží se usadit v útočné třetině.
00:01'

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Gimajev, Sotnieks, Maione, Mamcics, Šulenin, Zile – Skvorcovs, M. Redlihs, Videll – Darzinš, Razgals, Džerinš – Clark, Pavlovs, Myttynen – McMillan, Gegeris, Batna – Meija.

Red Star Kunlun: Lazušin – V. Lajunen, Gragnani, Kundrátek, Jüe, Bartley, Mertl – Palola, Sundström, Lundh – Fontain, Tičar, Yip – St. Pierre, Beck, Latta – Kane, Squires..
Red Star Kunklun

Čínský tým má na za sebou taktéž 15 zápasů a na svém kontě 14 bodů. Ve východní konferenci to zatím stačí až na deváté příčku. Naposledy Kunklun vyhrál, když poradil Vladivostok na jeho ledě.
Dinamo Riga

má po 15 odehraných zápasech na svém kontě 13 bodů. V západní konferenci patří Rize osmá příčka. Aktuálně se Dinamu vůbec nedaří. Z posledních pěti zápasů nevytěžil ani bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.