KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Spartak Moskva - 23. září 2018   16:00

Riga
Riga
40:24' Videll (Maione)
1:3
(0:3, 0:0, 1:0)
Spartak Moskva
03:52' Nikoncev  (Truňov, Maxwell) • 13:28' R. Hanzl  (Karsums) • 14:13' Chochlačov  (Truňov, Maxwell)
Riga
Gudlevskis (15. Biljalov) – Gimajev, Sotnieks (A), Maione, Zanetti, Šulenin, Zile, Fairchild – Skvorcovs, Pavlovs, Gegeris – M. Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Lipsbergs, Myttynen, Clark – Dzierkals, Džerinš, Razgals – Berzinš.
Gamalej, Gofman – Bersenjov, Judin
Arena Riga
10 027 diváků

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký nedělní podvečer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:2
Zápas je u konce a body míří do Moskvy. Domácí Dinamo sice vstoupilo do třetí třetiny povedeným způsobem a už po 24 sekundách snížil Linus Videll, ale jak se později ukázalo, byl to jediný úspěch rižských hokejistů. Hudáček v brance Spartaku se musel otáčet, tato dvacetiminutovka pro něj byla určitě nejnáročnější, ale skvělým výkonem pomohl svému týmu k výhře 3:1.
59:40'
Definitivně mohl rozhodnout Nikoncev, který si dojel vyhozený puk, ale z úhlu pak pouze trefil tyč a poté nespokojeně klepl hokejkou do ledu.
59:14'
Puk je v pásmu domácích, tohle už pro hosty vypadá hodně nadějně.
58:40'
Neuspěl ani Videll, ten měl trochu prostoru na střelu na levé straně.
58:31'
Darzinš si najel mezi kruhy, kloudnou střelu ale nevyslal.
58:09'
Překombinovaná akce Dinama, místo střely z levé strany přišla nepřesná přihrávka na střed mezi kruhy.
57:34'
Domácí tým si vybírá oddechový čas.
57:14'
Videllova rána od modré byla sražena, domácí se ale udrželi v útočném pásmu.
56:50'
Spartak vyhodil pouze do středního pásma, hra se bleskově vrací před Hudáčka.
56:24'
Riga hraje v šesti, Biljalov je na střídačce!
55:50'
Po další akci Dinama se před Hudáčkem strhla menší potyčka, ale nic, co by musel rozhodčí řešit tresty.
55:23'
Maione neuspěl s odvážným průnikem po levé straně, obrana Spartaku jej vytlačila z ideálního úhlu.
54:17'
Přesilovka Spartaku je u konce, Riga se ubránila.
54:15'
Kutějkin vyslal další ránu, nyní od modré čáry, gólman Rigy ale jeho prudký pokus dobře viděl a bez potíží zakročil.
53:58'
Kutějkinovu střelu zablokovala obrana, Biljalov měl nyní velkou podporu spoluhráčů.
53:38'
Bránící čtveřice sice nepouští soupeře ke střele, musí ale hodně bruslit a to stojí kvanta sil.
53:08'
Pěkná kombinace Spartaku dostala puk před brankoviště, nenašel se ale nikdo, kdo by puk usměrnil za Biljalova.
52:17'
Bude se vylučovat a domácí čekají dvě minuty v oslabení. Za podrážení je vyloučen Roberts Lipsbergs.
51:11'
Karsums bekhendovým vyhozením vzduchem založil alespoň na chvíli akci Spartaku, domácím ale nedělalo problémy se ubránit.
50:30'
Puk letí do rohu v pásmu Dinama, Zile pro něj musí pospíchat, na zádech má dotírajícího protivníka.
49:32'
Pavlovs to zkusil přes obránce, Hudáček ale i přes zhoršený výhled puk srazil do rohu.
48:20'
Další závar v pásmu Spartaku, Hudáček se nyní musel roztáhnout po celém brankovišti.
47:51'
Fairchild posunul na volného Vidella, jeho prudkou ránu ale Hudáček viděl a vyrazil.
47:06'
Přesilovka Spartaku je u konce, domácí jsou zase v plném počtu.
46:55'
Biljalov schytal pukem nepříjemnou ránu do masky, rozhodčí okamžitě pro jistotu přerušil hru. Vše je ale v pořádku, můžeme pokračovat.
46:32'
Prudké vyhození přelétlo celé kluziště, bránící čtyřka má zase na pár okamžiků klid.
46:06'
Kutějkin je s pukem za vlastní brankou, tato přesilovka zatím hostům příliš nevychází.
45:23'
Puk letí přes všechny čáry, domácí se pro tuto chvíli osvobozují.
45:06'
Domácí čeká dnes druhé oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odsedí Mikelis Redlihs.
44:50'
Na druhé straně si zpoza branky vyjel Zubov a po otočce předvedl zakončení z ostrého úhlu. Bilajlov byl ale připraven.
44:29'
Hudáček se nyní vůbec nenudí, už byl zase v zápřahu a musel zasahovat proti průniku středem.
43:32'
Hraje se nahoru a dolů, vypadá to, že tohle by mohla být velice akční třetina.
42:13'
Je ale třeba si dávat pozor i v obraně, neboť do protiakce se už hrnul Leščenko. Byl ale ubráněn a puk skončil v rohu.
41:48'
Riga je snižující trefou povzbuzena a už se zase naží překonat obranu hostů.
40:24'
Riga právě vstřelila branku!
No vida, to je ze strany domácích velice rychlý start. Do útočného pásma si zleva najel LINUS VIDELL, chtěl přihrávat na brankoviště, ale trefil bránícího Osipova a od něj šel puk mezi Hudáčkovy betony! Asistence: Mathew Maione.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:38.
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté si i nadále drží tříbrankový náskok. Druhá třetina nepřinesla tak pohledný hokej, spíše se bojovalo a šancí bylo málo. Tu největší neproměnil hostující Hanzl, který se po Kosovově přihrávce ocitl před Biljalovem, ale nedokázal puk zvednout a skórovat. Na druhé straně byli ve slušném zakončení Darzinš a Videll, jenže moskevští dnes mají v brance vynikajícího Hudáčka. Po druhé třetině nám tak panuje stále stav 0:3.
40:00'
39:51'
Puk je ve středním pásmu, pospíchá pro něj Fairchild.
39:17'
Darzinšovo nahození skončilo u mantinelu, nenašel se nikdo, kdo by puk usměrnil za Hudáčka.
38:30'
Hned po buly se ale hostům podařilo zmocnit puku a vyhodit jej přes všechny čáry.
38:23'
Bude se vylučovat a domácí tým si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Kaspars Daugavinš.
37:20'
Na levé straně měl trochu prostoru Videll, Hudáček byl ale v perfektním postavení a srazil i tento pokus.
36:50'
Darzinš neměl odvahu vystřelit od modré, pouze tedy akci rozvinul nahozením podél mantinelu.
35:47'
Spartak se nyní sice s pukem dostal mimo útočné pásmo, mohou však i nadále budovat svůj tlak.
34:41'
Kosov od levého mantinelu nahazoval před branku, kde si najel Hanzl. Ten už byl ale příliš blízko na to, aby dokázal zvednout puk a dostat jej za Biljalova.
34:20'
Není to teď kdovíjak pohledný hokej, spíše se bojuje, než by se odehrávaly slibné akce před oběma gólmany.
33:29'
Puk je opět za brankou hostů, do protiútoku už pospíchá Chochlačov, autor gólu na 3:0.
32:11'
Šulenin pouze nahodil po mantinelu puk, ten skončil za brankou Spartaku Moskva.
31:33'
Je to teď hodně územní bitva, obě obrany dobře chrání gólmany, puk se nemá kudy dostat k brance.
30:05'
Z levé strany si do útočného pásma nabruslil Nikoncev a z úhlu zkusil Biljalovovu připravenost. Ten uspěl a po zákroku lapačkou přerušil hru.
29:08'
Leščenko si vybojoval puk ve svém vlastním pásmu a měl docela dost prostoru na rozvinutí protiútoku. Riga se ale v posledních okamžicích dost zlepšila a i tuto akci zadusila hned v zárodku.
28:03'
Puk letí přes všechny čáry až na zakázané uvolnění, Spartak si tak alespoň na chvíli může vydechnout.
27:09'
O něco lépe dopadl Zanetti, ten se dostal ke střele z levého kruhu a donutil Hudáčka k zákroku.
26:35'
Fairchild a Razgals nyní rozjeli menší akci v útočném pásmu, je to ale bez zakončení, případně s pokusy do clonících hráčů.
25:10'
A opět souboj mezi Darzinšem a Hudáčkem. Nyní měl domácí útočník dostatek času na střelu z pravého kruhu, hostující gólman si však dobře povyjel a pokus zneškodnil.
24:46'
Nic na tom nezměnila chyba hostů v rozehrávce, Darzinš se po ní dostal do rychlé akce, Hudáček však jeho ránu zvládl vytěsnit.
23:58'
Spartak je opět usazen v útočném pásmu, zatím je to docela jednostranný zápas.
22:42'
Maione čeká, až mu dostřídají spoluhráči a on bude moci zahájit útočnou akci.
21:39'
Lipsbergs se ihned po svém návratu zapojil do kontru a hledal před brankou najíždějícího spoluhráče. Pro domácí bohužel nepřesně.
21:32'
Domácí oslabení přečkali bez úhony a jsou zase v plném počtu.
20:59'
Přihrávka z levé strany mířila na pravou stranu na Daugavinše, jeho pohotovou střelu Biljalov vyrazil.
20:41'
Pokračuje přesilová hra hostů, hraje se před Biljalovem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:56.
Máme za sebou první třetinu, která domácím hokejistům ale vůbec nevyšla. Spartak byl po celou dobu lepší, aktivnější a proměňoval své šance. Jako první se už ve čtvrté minutě trefil Anatolij Nikoncev a na něj pak navázali Martins Karsums a Alexandr Chochlačov. Tři góly byly na Gudlevskise tak akorát a zamířil tak na střídačku. Od 15. minuty tak branku Rigy hájí Timur Biljalov. Ten už za svá záda žádný puk nepustil, nicméně jeho spoluhráči gól nedali a do kabin se tak odešlo za stavu 0:3.
20:00'
19:32'
Další vyloučení na straně domácích. Maione se u střídačky střetl s Videllem, který se chytal na led a Riga tak chvíli hrála v šesti. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Roberts Lipsbergs.
19:09'
Skvorcovs si najel do pásma po pravé straně, s pukem na holi byl ale vytlačen do rohu a ke střele se vůbec nedostal.
18:24'
Do tlaku se nyní dostali konečně i domácí, Clark se snažil o rychlý švih, Hudáček ale jeho ránu, stejně jako pokusy o dorážky pokryl.
17:26'
Riga se ubránila, Dzierkals se vrátil z trestné lavice na ledovou plochu.
17:14'
Biljalov má za sebou první opravdu ostrý zákrok, od modré na něj pálil Kutějkin. Gólman Rigy se zvládl natáhnout a puk skrýt v rychlé lapačce.
16:59'
Puk znovu letí mimo pásmo DInama, další akci moskevských zahajuje Leščenko.
16:39'
Spartak se má v přesilovce problém udržet v pásmu, toto oslabení zatím domácí zvládají na jedničku.
15:26'
Další pohroma pro domácí, je tu oslabení. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Martinš Dzierkals.
14:13'
V brance Dinama dochází ke změně, Kristers Gudlevskis jde na střídačku, chytat nyní bude Timur Biljalov.
14:13'
Spartak právě vstřelil branku!
Truňovovi střela nevyšla, ale zadovkou našel ALEXANDRA CHOCHLAČOVA, který okamžitou střelou procedil puk za gólmana Gudlevskise. Je to 0:3, tohle není pro Rigu povedená třetina... Asistence: Maxim Truňov, Ben Maxwell.
14:08'
Spartak je v pohodě, nyní se o střelu z osy hřiště pokusil Truňov.
13:28'
Spartak dává druhý gól! Domácí gólman sice zvládl odvrátit útok, do kterého byl zainteresován i Hanzl, jenže akce pokračovala, mezi kruhy se k puku dostal Karsums a švihem zamířil k tyčce. Gudlevskis toho moc neviděl, neboť mu clonil právě ROBIN HANZL, ten lehce tečoval a puk skončil v síti. Rozhodčí se šli ještě podívat k videu, zda Hanzl netečoval bruslí, či nestál v brankovišti, po chvíli ale branku uznali. Asistence: Martinš Karsums.
12:05'
Na střídačku dojel v předklonu domácí Džerinš, v souboji zřejmě schytal nepříjemný, ale také čistý hit.
11:43'
Před Gudlevskisem vznikl pěkný závar, gólman Dinama musel být hodně přilepený u své pravé tyčky, aby mu za ni nezapadla teč z bezprostřední blízkosti.
11:17'
V rohu kluziště přišel o puk domácí Dzierkals, Spartak zakládá rychlý protiútok.
10:41'
Na Hudáčkovi ztroskotal i Zanetti, gólman Spartaku je zatím stoprocentní a chytá v naprosté pohodě.
10:10'
Nemělo to ale dlouhého trvání. Redlihs se vydal do protiútoku, jeho rozlet byl však zastaven hvizdem čárového – ofsajd.
09:51'
Oba týmy střídají za hry, dopředu se chystá Spartak.
08:24'
Hudáček má za sebou zákroky, které nebyly z těch těžkých, vždy zvládl puk vytěsnit ke svým spoluhráčům.
07:40'
Riga je v posledních okamžicích častěji u puku, jenže obrana hostů brání důležité prostory a nepouští Dinamo ke střele.
06:40'
O pár vteřin později dostal Videll další přihrávku, nyní si na Hudáčka mohl i trochu najet, gólman Spartaku ale opět zasáhl. Nyní srazil puk do rohu.
06:24'
Na druhé straně plácl do odraženého puku Videll, Hudáček byl připraven a vyrazil.
05:55'
Hosté se opět nastěhovali do útočného pásma a u tyčky se o zakončení snažil Karsums. Gudlevskis byl v tuto chvíli připravený a zakročil.
04:10'
Riga se ihned vydala do protiútoku, chtěla by bleskově srovnat, Hudáček se svou obranou však byli připraveni.
03:52'
Hosté jdou do vedení. Zpoza branky vyvezl puk Truňov, mezi kruhy pak číhal ANATOLIJ NIKONCEV a rychlým švihem přes Fairchilda rozvlnil síť za Gudlevskisem. Asistence: Maxim Truňov, Ben Maxwell.
03:33'
Fairchild byl u zrodu akce, která ale pro Rigu neskončila úspěchem, pískalo se zakázané uvolnění.
03:03'
Zanetti čeká, až se mu nabídnou spoluhráči, zatím s pukem operuje za vlastní brankou.
02:38'
Šaškov vybojoval na pravé straně puk, posunul jej na modrou čáru, kde už byl připravený Gončarov. Jeho švih skončil u připraveného Gudlevskise.
01:13'
Na puk si už sáhl i Hudáček, od modré na něj pozdrav vyslal Zile. Hra je přerušená, oba týmy střídají.
00:30'
Úvod utkání patřil Spartaku, Gudlevskis si musel dávat pozor na zakončení z pravé strany.
00:01'

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Gimajev, Sotnieks (A), Maione, Zanetti, Šulenin, Zile, Fairchild – Skvorcovs, Pavlovs, Gegeris – M. Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Lipsbergs, Myttynen, Clark – Dzierkals, Džerinš, Razgals – Berzinš.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Provolněv, Gončarov, Kutějkin (A), A. Osipov, Kalinin (C), Kulik, V. Sorokin – Daugavinš, R. Hanzl, Karsums – Chochlačov, Zubov (A), Leščenko – Truňov, Maxwell, Nikoncev – Kosov, Šaškov, Talalujev – Šalagin.

Rozhodčí: Gamalej, Gofman – Bersenjov, Judin.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymny, zápas může začít!
Zápas uvidí Arena Riga a úvodní buly padne v 16 hodin. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hosté jsou na tom v tabulce Západní konference trochu hůře, po osmi odehraných zápasech mají osm bodů a patří jim sedmá pozice. Ale i Spartak dnes bude v poměrně dobrém rozpoložení, naposledy totiž přerušil sérii tří prohraných zápasů a na svém ledě rozdrtil Čeljabinsk 6:1. Dvěma góly se v tomto duelu blýskl Nikoncev a trefili se také Hanzl, Chochlačjov, M. Karsums a Daugavinš. Za hosty snižoval až ke konci duelu Polygalov.

Dinamo Riga

Domácí tým je momentálně na pátém místě Západní konference se ziskem 11 bodů a pokukuje po čtvrté příčce moskevského CSKA. Do dnešního duelu jde povzbuzen dvoubodovou výhrou z ledu Vladivostoku, kde musel góly Vidella a Maioneho dvakrát stahovat náskok soupeře, aby pak v samostatných nájezdech rozhodl právě Linus Videll. Před Rigou teď nyní je čtyřzápasová domácí šňůra, takže hráči toho budou chtít zcela jistě využít k maximalizaci bodového zisku a posunu v tabulce směrem vzhůru.

Posledních pět zápasů

Riga – Čerepovec 2:3 pp
Riga – Dinamo Moskva 4:2
Kunlun – Riga 2:4
Chabarovsk – Riga 2:1
Vladivostok – Riga 2:3 sn
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Dinamo Riga a Spartak Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.