KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Čerepovec - 11. září 2018   18:30

Slovan Bratislava
25:12' Sukel' (Virta) • 39:27' Liška (Lunter, Grman)
Čerepovec

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 14:16
Zápas je u konce a Slovan Bratislava se může začít radovat z první výhry v této sezóně. Třetí třetina byla pro domácí opravdu těžká, neboť hned v první minutě inkasovali po švihu Zacha Boychuka. Severstal stupňoval svůj tlak, měl několik obrovských šancí, jenže ty buď skončily na skvělém Čiliakovi, či je hosté nedokázali proměnit, byť se jednalo i o ložené příležitosti. Další gól se už nekonal ani v závěrečné power-play, takže konečný výsledek je 2:1.
59:44'
Ashton ještě jednou vystřelil, měl na to i dostatek prostoru, Čiliak ale dnes hosty doslova vychytal.
59:25'
Čerepovec se dopustil postavení mimo hru, Furch se tak na chvíli vrací do branky.
58:59'
Hosté si navíc berou oddechový čas a probírají možnost útoku a případného vyrovnání.
58:59'
Zakázané uvolnění Slovanu Bratislava, vhazovat se bude u Čiliaka a tohle už vypadá, že Furch zůstane na střídačce.
58:03'
Rybin tělem odstavil Chipchuru, puk ale z pásma nedostal. Tohle domácím vyhovuje, Severstal totiž nemůže odvolat gólmana.
57:35'
Čároví odpískali hostům úmyslné postavení mimo hru, vhazovat se tak bude po Furchově pravici.
57:11'
Prudka rána hned po vhazování Čiliaka neohrozila, domácí poté dokázali dostat puk z vlastního pásma.
56:17'
Kuljašova bomba skončila na zadním mantinelu, Severstal momentálně svého soka drtí v pásmu.
55:17'
Klokovo vyhození skončilo mimo ledovou plochu, hrát se ale bude v pěti proti pěti. Zřejmě tam byla lehká teč plexiskla.
55:10'
Od levého mantinelu vystřelil Karlin, Čiliak pro jistotu nechal puk ve své lapačce.
54:30'
Už to vypadalo, že se Sukeľ dostane s pukem do akce jeden na jednoho proti Furchovi, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku utekl od hole.
53:40'
Klok je dnes velmi aktivní a potvrdil to svou další tvrdou střelou. Nyní Furchovu branku z pravé strany minul.
Od modré vypálil Gelinas a donutil Furcha k zákroku. Ten jeho ránu viděl a skryl ve svých chráničích.
52:49'
Po delší době se Slovan dostal s pukem do útočného pásma. Na Furchovo ohrožení to sice nebylo, ale čas se ušetřil.
51:40'
Bratislavští se nyní pouze brání, Severstal svůj tlak stupňuje a vyrovnání doslova visí na vlásku.
50:52'
Geraskin s Trubačjovem byli také poměrně blízko úspěchu, duo hostujících hráčů ale nyní vychytal Čiliak, kterému pomohla i jeho branková konstrukce.
50:21'
Čerepovec byl blizoučko vyrovnání! Po rozebrání domácí obrany pálil Ashton do zcela odkryté branky, tu ale trestuhodně minul. Jak vidno, Slovanu přeje i trocha toho štěstí...
49:19'
Rybin ze středního pásma pouze nahazoval, trefil zadní plexi za Čiliakem. Slovan je u puku.
48:10'
Zacharčuk nahodil puk na brankoviště, kde hned dotírali dva jeho spoluhráči. Čiliak musel krotit poskakující pokus, v dobrém postoji nakonec vše ukočíroval.
47:56'
Domácí tým se ubránil, Taffe naskočil z trestné lavice zpátky do hry.
47:47'
Hra je přerušená, po menším závaru mezi kruhy vše řešil připravený Čiliak.
47:30'
Puk je v rohu, to domácím docela vyhovuje, odtud bude Severstal dávat góly těžko.
46:20'
Úvod oslabení Slovanu vyšel, puk letěl pryč od Čiliaka až k jeho protějšku.
45:56'
Slovan jde do čtyř, dvě minuty za podrážení dostal Jeff Taffe.
45:40'
Zacharčukova tvrdá rána skončila mimo, Čiliak pouze máchl rukou naprázdno.
44:57'
Hra se přelévá ze strany na stranu, Čerepovec se všemocně snaží o akci, která by vedla k vyrovnání.
43:45'
Hosté dostali puk z pásma, dojeli s ním k červené čáře a odeslali jej k Čiliakovi. Poté ihned odjeli střídat.
42:59'
Takřka z nulového úhlu se snažil Furcha překvapit Řepík, jeho zakončení ale skončilo právě na dobře postaveném brankáři.
41:56'
Za domácí kontroval Jánošík, jeho nahození od modré čáry však šlo zcela mimo.
40:42'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté se ihned usadili v útočném pásmu, rozjeli sérii přihrávek a po pasu do pravého kruhu pro vhazování pálil švihem ZACH BOYCHUK. Jeho rána skončila pod břevnem, Čiliak na tohle nezvládl zareagovat. Asistence: Matěj Stránský, Carter Ashton.
40:04'
No tak to je rychlý vstup do třetí třetiny, neboť hned po čtyřech vteřinách fauloval Eric Gelinas a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:18.
Po čtyřiceti minutách hry je bratislavský Slovan blízko své letošní první výhře, neboť v této dvacetiminutovce se dokázal dostat do dvoubrankového náskoku. Čiliak byl opět oporou, předvedl několik jistých zákroků a domácím se dařilo i v útoku. Ve 26. minutě využil přesilovou hru Matúš Sukeľ a v závěrečné minutě po rychlém přechodu do útoku pálil Adam Liška. Slovan tak vede 2:0 a může být zatím spokojen.
40:00'
Po skončení třetiny se do sebe ještě pustili Rudolf Červený a hostující Denis Kuljaš a oba hráči si za to vysloužili dvě minuty za hrubost.
40:00'
39:46'
Stránského střelu vyrazil Čiliak před sebe, o zbytek se postarali jeho spoluhráči.
39:27'
Slovan právě vstřelil branku!
Je tu gól do šatny a bratislavští jdou do droubrankového vedení. Slovan předvedl rychlé přečíslení a po přihrávce zleva na střed do druhé vlny pálil ADAM LIŠKA. Jeho střelu tečoval jeden z obránců a důležitou roli sehrál i Grman, který dokonale clonil Furchovi. Rozhodčí se ještě přesvědčili u videa o regulérnosti, ale po chvíli byla branka uznána. Asistence: Mário Lunter, Mário Grman.
38:59'
Dnes už potřetí nebezpečně zakončoval domácí Klok, nyní trefil Furcha do masky.
37:45'
Slovan když potřebuje, vyhodí puk z vlastního pásma, ale pouze tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
36:53'
Čerepovec nyní přimáčkl soupeře v jeho pásmu a Čiliak se se svými obránci má co ohánět.
35:46'
Mezi kruhy si sjel Trubačjov a ihned střílel. Na poslední chvíli mu do pokusu skočil Rau a puk srazil mimo ledovou plochu. Vhazuje se po Čiliakově pravici.
34:35'
Čiliak raději skryl Rybinovu střelu ve svých chráničích a přerušil hru. Zatím chytá v opravdu skvělé formě a drží svému týmu těsný náskok.
33:46'
Hrnka naskočil na led a okamžitě se z trestné lavice dostal do šance. Zvolil prudkou ránu příklepem, Furcha ale nepropálil.
33:41'
Chipchura vyvezl puk z vlastního pásma a ušetřil poslední vteřiny oslabení.
33:12'
Minuta oslabení je pryč a domácí se zatím velmi dobře brání. Hraje se spíše u Furcha.
32:13'
Nepovedená přihrávka na modrou čáru, Kornějevovi puk přeskočil hokejku a vykutálel se z útočného pásma.
31:46'
Další vyloučení na straně Slovanu, dvě minuty za vyhození puku mimo led dostal Tomáš Hrnka.
31:40'
Ashton se natlačil před Čiliaka a snažil se jej zblízka překonat. Neuspěl, stejně jako Stránský z dorážky.
30:52'
Sukeľ viděl najíždějícího Virtu, přihrávka na něj však šla trochu na paty a ze slibné šance tak nebylo nic.
29:50'
Hned několik hráčů bojuje o puk v rohu u Furcha, hosté byli v této situaci nakonec ti úspěšnější.
28:48'
Grman je zpět ve hře, bratislavští hrají v plném počtu.
28:10'
Chipchura byl chvíli bez hole, takže Slovan hrál chvíli pouze ve třech, nicméně zvládl i tuto nepříjemnou situaci a vyhodil puk přes všechny čáry.
27:44'
Tvrdá Kornějevova střela od modré byla tečována a Čiliak musel rychle reagovat. Puk byl sražen mimo jeho brankoviště.
26:48'
Vylučuje se na straně Slovanu, dvě minuty za držení obdržel Mário Grman.
26:29'
Domácí si ale musí dávat pozor na obranu, Bumagin už ve středním pásmu číhal na dlouhou přihrávku. Pas byl ale příliš prudký a nezpracovatelný.
25:52'
Slovan je vedoucím gólem hodně povzbuzen a opět se cpe dopředu, nyní pravou stranou.
25:12'
Přesilovka je využitá a Slovan vede! Virtova střela z pravé strany byla jedním z obránců zastavena a puk se pak odrazil na hůl MATÚŠE SUKEL'A, který jej pohotově doklepl za přemisťujícího se Furcha. Asistence: Patrik Virta.
24:54'
Grman od modré nevystřelil, raději volil rozehrávku po modré čáře.
24:01'
Hosté dostali puk ze svého pásma, zatím se ve čtyřech zvládají dobře bránit.
23:14'
Přesilovka pro Slovan, 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku dostal Maxim Verjovkin.
22:42'
Severstal v další akci, na Čiliaka Zacharčuk a z dorážky i Boychuk. Takže další dva těžší zákroky domácího gólmana.
22:00'
Akce ale pokračovala a právě Rybin se objevil před Čiliakem a mohl po rychlé přihrávce zakončit. Stále ale platí, že slovenský gólman je na brankové čáře stoprocentní, poradil si i s tímto.
21:46'
Na druhé straně se zpoza branky snažil dostat Rybin, byl ale zablokován.
20:44'
I po dalším buly se k puku dostal Lunter a nyní pálil z mezikruží. Furchovu branku ale minul.
20:38'
Po buly po Furchově pravici pálil Lunter, jeho pokus skončil mimo ledovou plochu. Bylo to s tečí, takže se i teď bude vhazovat v útočném pásmu Slovanu.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která přinesla několik nevyužitých přesilovek, Čiliakův jistý výkon na brankové čáře a také dva nebezpečné výpady domácího obránce Lukáše Kloka. Obě jeho šance lapil Dominik Furch a tak i on se zapřičinil o to, že do kabin jdou oba týmy za stavu 0:0.
20:00'
19:59'
Po přihrávce zpoza branky se do výtečné střelecké pozice dostal volný Klok, opět mířil Furchovi pod ruku, jenže to skončilo podobně, jako před několika minutami...
19:31'
Ashton držel hokejku jednoruč a i takto se dokázal probít do útočného pásma. Scházelo mu však více podpory spoluhráčů a skončil tak v rohu.
18:43'
Parádní individuální akci předvedl hostující Geraskin, rychle objel prakticky celé útočné pásmo a poté švihem vyzkoušel Čiliakovu pozornost.
17:43'
Zprava se k puku dostával Sukeľ, jenže rychle pracující obrana Severstalu k němu přistoupila a znemožnila mu střelu.
16:30'
Ashton se s pukem neprobojoval z rohu před branku, moc mu nepomohl ani najíždějící Stránský.
15:52'
Z mezikruží zakončoval Stránský, Čiliak je nyní v ohni střel. A publikum už začíná nespokojeně pískat.
15:08'
Hned po buly pálil od pravého mantinelu Kuljaš, Čiliak musel dávat velký pozor. Puk skončil v rohu, Čerepovec ale začíná stupňovat svůj tlak.
14:44'
Zacharčuk dostal od domácích až mnoho prostoru na svou akci, dokonce si mohl dorazit vlastní střelu. Čiliak oba pokusy vyrazil, první tělem, druhou pravým betonem.
14:20'
Kornějev se už vrátil na ledovou plochu, oba týmy jsou v plném počtu.
13:42'
Přesilovka zatím nejde ani domácím. Zpoza modré nyní pálil Gelinas a jelikož Furch vyrazil mimo ledovou plochu, je z toho pro Slovan alespoň pásmo zdarma.
12:20'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Konstantin Kornějev – 2 min., držení).
12:20'
Chipchura vybojoval na Kornějevovi puk, vykoledoval si faul, a navíc se Klok dostal ke střele. Mířil pod Furchovu ruku, ten ale zvládl střelu zachytit.
11:43'
Slovanu to ve čtyřech jde, puk letí až k Furchovi a domácí mohou vystřídat.
10:46'
A také ano. Adrej Meszároš dostal dvě minuty za vražení na hrazení.
10:46'
Ajaj, Meszároš u mantinelu doslova sroloval Geraskina a za tohle půjde na trestnou lavici.
10:02'
Jánošík skončil kousíček za modrou čárou, puk poté pokračoval za Furchovu branku.
09:05'
Neuspěl ani Řepík, jeho nahození bylo sraženo Kornějevem. Puk se znovu dostal ven z útočného pásma.
08:32'
Gelinasova podpora útočníkům skončila nepřesnou přihrávkou na modrou čáru, Slovan se sám zbavil útočného pásma.
08:02'
Prudká přihrávka na Monachova skončila zakázaným uvolněním, hra se vrací před Furcha.
07:20'
Čiliak si musel dávat velký pozor na rychlý výpad Severstalu, puk po Kudakově střele srazil do pravého rohu.
06:45'
Na druhé straně neuspěl Gelinas, jeho nahození od modré čáry skončilo mimo Furchovu branku.
05:37'
Po pravé straně ujížděl Ashton, sjel si na střed ale nakonec nevystřelil, jeden z obránců mu trochu klepl do hole.
04:41'
Od modré pálil Kornějev, Čiliak toho teď mnoho neviděl, ale dokázal prudkou ránu zastavit.
04:37'
Slovan se ubránil, Buc se vrátil na ledovou plochu.
04:12'
Čiliak Malevičovu střelu od modré čáry dobře viděl a holí ji vyrazil do rohu kluziště.
03:38'
Domácím hokejistům toto oslabení zatím vychází, puk znovu letí přes všechny čáry.
03:02'
Slovan vyhodil a Lunter se dokonce dostal do náznaku akce jeden na jednoho. Obránce ovšem neukličkoval a o puk přišel.
02:37'
Je tu první vyloučení. Domácí hráli v šesti a dvouminutový trest odpyká Dávid Buc.
02:14'
Malevič si počkal na své střídající spoluhráče, Severstal se chystá do prvního útoku.
01:34'
Mírný tlak domácích skončil nepřesným nahozením od modré čáry, Chipchura se k puku nedostal.
00:56'
Slovan to zkusil pravou stranou, akce skončila u mantinelu a puk doklouzal do rohu.
00:01'

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gelinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Sukel' – Buc, Šimun, Hrnka.

Severstal Čerepovec: Furch (Artamkin) – Kuljaš (A), A. Kulda, Kornějev, Verjovkin (A), Kudako, Malevič, Syčuškin – Stránský, Boychuk, Ashton – Geraskin, Trubačjov, Vovčenko – Rybin (C), Jašin, Bumagin – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov – Lapin.

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Sadovnikov, Sazonov.
Oba týmy jsou na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne. Nyní jsou na řadě hymny Ruska a Slovenska.
Zápas uvidí Aréna Ondreja Nepelu a úvodní buly padne v 18:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.