KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Riga - 12. prosince 2018   18:30

Slovan Bratislava
00:08' Taffe (Řepík) • 33:18' Červený (Taffe) • 36:03' Taffe (Červený)
3:4
(1:2, 2:1, 0:1)
Riga
Riga
00:36' Darzinš  (Balinskis, M. Redlihs) • 16:21' M. Redlihs  (Darzinš, Maione) • 23:13' Videll  (Maione, Darzinš) • 46:48' Darzinš  (M. Redlihs, Balinskis)
Gamalej, Sidorenko – Sadovnikov, Sivov
Aréna Ondreja Nepelu
5855 diváků
Riga

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Česká stopa v utkání

Slovan Bratislava:
Jakub Štěpánek – 4 inkasované branky, úspěšnost zásahů: 86,67%.

Lukáš Klok – čas na ledě: 16:16.

Rudolf Červený – 2 body (1+1), čas na ledě: 19:1, 6 střel na branku!

Michal Řepík – 1 bod (0+1), čas na ledě: 17:26, 4 střely na branku.

Využití přesilovek: 0 – 2.
Slovan při závěrečné powerplay vyrovnat nedokázal a rozhodně dnes ztratil dva body. Bohužel se dnes k první formaci Červený – Taffe – Řepík nikdo nepřidal, a tak si Dinamo odváží ze stadionu Ondreja Nepulu vítězství v poměru 4:3!
59:40'
Slovan vyhrál vhazování a Jakub Štěpánek znovu míří na střídačku.
59:30'
Andrej Meszároš zachytil vyhození Dinama vysokou holí a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Jakub Štěpánek se vrací do své branky.
59:00'
Ani Andrej Meszároš nepropálil blok Dinama! Tlak Slovan však stále pokračuje.
58:30'
Riga vyhodila kotouč přes všechny čáry, ale odkrytou branku domácích minula, a tak se píská icing.
58:20'
Další rána Michala Sersena byla sražena do ochranné sítě. Další vhazování před hostující brankou.
58:01'
Sersenovu tečovanou ránu od modré vrazil pravým betonem Biljalov.
57:43'
Slovan si vzal oddechový čas a jelikož by se mělo hrát ve čtyřech na obou stranách tak Jakub Štěpánek zůstává na střídačce a tím vytváří přesilovku pět na čtyři pro Belasých!
57:43'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., hrubost).
57:27'
Andrej Meszároš trefil ranou od modré pouze blokujícího hráče Rigy. Slovanu ubíhá nelítostně čas na srovnání.
56:30'
Matúš Sukel' mohl kuriózně srovnat! Nahodil kotouč ze střední třetiny a Timur Biljalov podklouzl a skončil na ledové ploše, nicméně s kotoučem těsně vedle své branky!
55:30'
Další zákrok proti domácím na hraně pravidel, Belasý fanoušci se zlobí, nicméně ani jeden z hlavních sudích nemá pravici nad hlavou.
54:48'
A je po přesilovce Belasých. Colton Gillies je na ledové ploše, Riga v plném počtu.
54:06'
Uvis Balinskis zahrál na hraně pravidel v osobním souboji, ale u sudích mu zákrok prošel a následně kotouč vyhodil přes všechny čáry.
53:38'
Slovan kombinuje v útočné třetině, ale rána na branku zatím nepřišla.
52:48'
Patrik Lamper je v pořádku na střídačce a Colton Gillies (Riga) obdržel pouze dvě minuty za nedovolené bránění.
52:48'
Colton Gillies poslal na led nešetrně Patrika Lampera, jenž zůstává otřesený na ledové ploše. Uvidíme jak velký trest vyfasuje útočník Dinama.
52:00'
Rudolf Červený střílel od pravého mantinelu vedle hostující branky, brankář Timur Biljalov se za ranou pouze ohlédl.
51:13'
Andris Džerinš stačil jediný na to, aby narušil rozehrávku Slovanu, která rozhodně nepatřila k těm nejlepším.
49:44'
Slovan se nemůže usadit v útočné třetině a vynutit s kýžený tlak. Mikelis Redlihs kotouč pouze tečoval do střední třetiny.
48:11'
Timur Biljalov kryl střelu švihem od Matúše Sukel'a, který vnikl do útočné třetiny po levém mantinelu.
47:24'
Všechny tresty se krátí a hraje se v pěti na obou stranách.
47:24'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Patrik Lamper – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min., hrubost).
47:24'
Patrik Lamper a Kristaps Zile se do sebe pustili mezi střídačkami, ale žádná velká bitka z toho nebyla.
46:48'
Riga právě vstřelila branku!
Nerozhodný stav překlápí na stranu Rigy, svým čtvrtým bodem v utkání, LAURIS DARZINŠ! Ten dostal nabito od svého vrchního nahrávače Mikelise Redlihse a ranou od modré propálil Štěpánka, který nemá v tomto případě čisté svědomí – 3:4! Asistence: Mikelis Redlihs a Uvis Balinskis.
45:20'
Dlouhý tlak měla Rigy ve své útočné třetině, Kevin Clark střílel z pravého kruhu pouze do klubka hráčů před brankou.
44:34'
Jakub Štěpánek nemusel zasahovat proti střele Arťoma Aljajeva, ten pálil od modré a do zadního plexiskla.
43:23'
Třetí část začala velmi opatrně oproti prvním dvěma dějstvím, uvídíme kdo jako první rozsekne nerozhodný stav.
42:00'
Žiga Jeglič neuspěl svou ranou přes obránce, ta se odrazila pouze do ochranné sítě.
41:15'
Jakub Štěpánek kryl do své lapačky velmi lehké nahození ze střední třetiny.
Na stadionu Ondreja Nepelu sleduje dnešní utkání 5855 diváků.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:22 .
Riga se dostala ve druhé části již do dvoubrankového vedení a zdálo se, že bude diktovat zbytek utkání, nicméně první formace dnes hraje vynikající utkání a brankami Taffea a Červeného srovnali Belasý krok! Do kabin se jde za stavu 3:3 a vše je otevřené!
40:00'
39:36'
Znovu zahrozila první formace Slovanu, ale ránu Červeného vyrazil efektně Timur Biljalov mimo svou branku.
38:47'
Slovan hraje v plném počtu.
38:32'
Jakub Štěpánek až teď musel podržet střelu Maioneho od modré.
37:25'
Kyle Chipchura a Patrik Lamper se položili do střel a zablokovali rány od modré, Jakub Štěpánek zatím bez práce v tomto oslabení.
36:47'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., podrážení).
36:03'
Je tomu tak! Branku potvrdilo i video! Slovan srovnává stav na 3:3!
36:03'
Branku ještě musí posvětit video, ale netuším co by mohlo zkoumat. Vše se zdálo být v pořádku.
36:03'
Slovan právě vstřelil branku!
Je srovnáno! První formace Slovanu dnes úřaduje a střílí i třetí branku domácích! Rudolf Červený vystřelil přes obránce a JEFF TAFFE dorazil kotouč zpoza brankové čáry o beton Biljalova do sítě – 3:3! Asistence: Rudolf Červený.
35:21'
Patrik Lamper skončil za brankou Rigy na ledě, ale vylučovat se sudí nerozhodli.
34:55'
Další akci Belasých zastavilo postavení mimo hru.
34:10'
Druhá branka snad vlila do žil domácích krev a Ivan Švarný střílel od modré, na branku však jeho pokus nedoletěl.
33:18'
Kontaktní branka Belasých je na světě! Kotouč zůstal po vhazování v útočné třetině Slovanu pod hráči, odkud jej vytáhl RUDOLF ČERVENÝ a pohotovu ranou rozvlnil síť – 2:3! Asistence: Jeff Taffe
32:56'
Timur Biljalov hodně riskantně rozehrával, žal bohu toho nevyužil Patrik Lamper kterému byla střela zablokována Martinšem Dzierkalsem do ochranné sítě.
31:50'
Dinamo hraje v plném počtu. Mathew Maione na ledě.
31:33'
Slovanu se přesilovka vůbec, ale vůbec nedaří a z hlediště se ozval už dokonce pískot.
30:22'
Belasý se nemohou usadit v útočné třetině.
30:00'
Slovan bohužel prohrál vhazování a Dinamo se osvobodila. Kontaktní branka by mohla zatím mdlí Slovan probudit.
29:50'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
29:35'
Jakub Štěpánek kryl lehké nahození a po něm se strhla lehká roztržka před domácí brankou, ale nic vážného.
28:39'
Branka i po konzultaci s videem uznána není, a to pro úmyslné kopnutí puku!
28:39'
Michal Řepík dostal kotouč do sítě, když usměrnil přihrávku před brankou do sítě, stalo se tak však bruslí! Hlavní sudí hned rozpažil, ale ještě se jde podívat na video!
27:16'
Vyloučený Patrik Bačik je na ledové ploše, Slovan v pěti.
26:31'
Uvis Balinskis svou ranou z pravého kruhu branku Slovanu netrefil a hned poté se slovenský tým osvobodil.
26:00'
A další kotouč letí za branku Dinama.
25:30'
Slovan vyhodil kotouč hned přes všechny čáry. Riga musí rozehrávat přesilovku zpoza své branky.
25:16'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min., nedovolené bránění).
25:08'
Slovan se konečně udržel delší čas v útočné třetině, ale Žiga Jeglič ranou z vrcholu kruhu minul branku Rigy.
24:35'
Slovan teď nemůže chytit tempo zápasu a Riga hraje to co potřebuje.
23:13'
Dinamo využívá i svou druhou přesilovku v zápase! Nejproduktivnější hráč týmu, Švéd LINUS VIDELL krásnou ranou z levého kruhu zavěsil přesně – 1:3! Asistence: Mathew Maione a Lauris Darzinš.
23:04'
Druhý nejproduktivnější obránce KHL Mathew Maione pálil znovu, tentokrát mimo branku.
22:25'
Mathew Maione pálil od modré, ale kotouč vyrazil Jakub Štěpánek do ochranné sítě.Přesilovku však hraje Dinamo velmi dobře.
21:30'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:27 .
Utkání začalo velice bláznivě. Hned po osmi vteřinách šli Belasý do vedeni po brance Jeffa Taffea, nicméně Slovanu vydrželo vedení pouhých 28 vteřin než srovnal Lauris Darzinš. Dinamo navíc dokázalo v první třetině využít i svou jedinou přesilovou hru, když se prosadil Mikelis Redlihs a lotyšský celek tak jde do kabin s vedením 2:1!
20:00'
19:20'
Timur Biljalov schoval v lapačce vysoký oblouček z hole Michala Řepíka. Vhazovat se bude po pravé ruce lotyšského brankáře.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:25'
Kotouč na střídačce Belasých, vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:37'
Gints Meija podržel kotouč delší dobu u zadního mantinelu, ale sudí nechali hrát oba týmy u zadního hrazení celkem dlouho dobu, ač byl kotouč zašlápnutý.
16:21'
Dinamo využívá svou první přesilovou hru po pouhých jedenácti vteřinách! Lauris Darzinš našel na brankovišti MIKELISE REDLIHSE, který trestuhodně na třikrát dostal kotouč za Štěpánka, kterému obrana vůbec nepomohla. Asistence: Lauris Darzinš a Mathew Maione.
16:10'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Rudolf Červený – 2 min., držení).
15:43'
Arťom Aljajev nepropasíroval svou střelu od modré až na českého brankáře ve službách Slovanu, Jakuba Štěpánka.
14:50'
Dinamo má nyní více ze hry a lepší pohyb. Mikelis Redlihs vystihl rozehrávku Slovanu a celou jeho práci dokončil střelou z pravého kruhu Brandon McMillan, Jakub Štěpánek byl na svém místě.
13:45'
Za to na druhé straně tečoval těsně před Štěpánkem nebezpečně Gints Meija, nicméně kotouč skončil vedle pravé domácí tyče!
13:21'
Rána Andreje Meszároše od modré neprošla až na branku soupeře.
13:06'
Zakázané uvolnění Dinama a vhazovat se bude před Timurem Biljalovem.
12:30'
Timur Biljalov vyrážel hokejkou lehkou střelu od pravého mantinelu do rohu kluziště.
11:17'
Riga hraje v plném počtu.
10:35'
Riga mohla jít do vedení ve vlastním oslabení! Brandon McMillan vypíchl kotouč na modré a v samostatném úniku mu nevyšla klička před Štepánkem a kotouč mu utekl od hole!
10:15'
Škoda! Jeff Taffe nenašel žabičkou před brankou osamoceného Michala Řepíka.
10:00'
Až nyní vypálil od modré Michal Sersen a Timur Biljalov musel kotouč schovat ve své lapačce.
09:45'
Slovan hraje přesilovku v útočné třetině, ale prozatím bez střeleckého pokusu.
09:17'
První vyloučení v utkání, dvě minuty za podražení uděleny Uvisi Balinskisovi (Riga).
08:46'
Mikelis Redlihs také nachytal obranu domácích v nedbalkách. Andrej Meszároš podklouzl při proti směrné kličce útočníka Rigy a vše hasil až svým dobrým zákrokem Jakub Štěpánek.
08:20'
Obrana Slovanu zatím nepůsobí zrovna neprostupně! Brandon McMillan našel absolutně nehlídaného Kevina Clarka mezi kruhy, ten však z vyložené pozice branku Slovanu netrefil!
08:00'
Vitalijs Pavlovs dorážel u pravé tyče Štěpánka a ten musel přitisknout svůj beton pořádně ke své tyči.
07:20'
Martinš Dzierkals si netroufl jít do tří, a tak hru otočil zpátky přes obranné pásmo Rigy.
06:32'
Jeff Taffe a Michal Řepík, tato spolupráce mohla nyní slavit úspěch hned dvakrát po sobě. V obou případech servíroval kotouč na svého spoluhráče Jeff Taffe , ale český útočník nechal dvakrát vyniknout brankáře Biljalova.
05:52'
Icing Slovanu přesouvá hru před Štěpánka.
05:35'
Lotyšský celek se udržel delší dobu ve třetině Slovanu, ale tentokrát se pokus Maioneho na branku Štěpánka nedostal.
04:10'
Jakub Štěpánek opět v akci, když kryl střelu Mathew Maioneho od modré.
03:28'
Nicméně Lauris Darzinš se mohl zapsat podruhé mezi střelce! Brandon McMillan jej našel na brankovišti, ale Jakub Štěpánek zasáhl skvěle betonem proti jeho střele po ledě!
02:34'
Bezstarostný úvod zápasu je za námi a Timur Biljalov v pohodě kryje další pokus Slovanu do své lapačky.
01:45'
Timur Biljalov si připsal první zákrok, když vyrazil ránu od modré z hole Michala Sersena.
00:36'
Za pár vteřin je však radost Slovanu pryč! Mikelis Redlihs posunul kotouč na LAURISE DARZINŠE, který svou ránu pověsil pod horní tyč a nedal Štěpánkovi šanci – 1:1! Asistence: Uvis Balinskis a Mikelis Redlihs.
00:08'
Tak to je pro Belasých úvod zápasu jak z říše snů! JEFF TAFFE obdržel přihrávku před branku od Michala Řepíka a střelou mezi betony překonal Biljalova. To vše pouhých osm vteřin po úvodní buly – 1:0! Asistence: Michal Řepík.
00:01'

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen (C), Gelinas, Švarný, Klok, Meszároš (A), Jánošík, Bačik – Červený, Taffe, Řepík (A) – Lunter, Sukel', C. Bailey – Buc, Lamper, Hrnka – Baranov, Chipchura, Jeglič – Rau.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Maione, Sotnieks (A), Balinskis, Zile, Aljajev, Zanetti – McMillan, Clark, Myttynen – Videll, Darzinš (C), M. Redlihs (A) – Meija, Dzierkals, Džerinš – Pavlovs, Batna, Gillies – Marenis..

Bilance doma: 5 – 2 – 3 – 7.
Poslední utkání: Riga– Kazaň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1).
Nejproduktivnější hráč: Linus Videll 31 bodů (14+17).

Umístění: 11. místo.
Počet bodů: 23.
Počet odehraných zápasů: 38.
Bilance: 7 – 3 – 3 – 25.
Bilance doma: 5 – 1 – 0 – 12.
Poslední utkání: Slovan– Kazaň 1:2 (0:1, 1:0, 0:1).
Nejproduktivnější hráč: Jeff Taffe 20 bodů (6+14).
První vzájemné utkání sezony mezi Slovanem a Rigou nabídne dnešní podívaná v Aréně Ondreja Nepelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.