KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Čerepovec - 16. listopadu 2018   17:30

Soči
Soči
15:45' Šmeljov (Točickij, Altybarmakjan) • 59:09' O'Dell (Bočarov, Ščitov)

Střely celkem: 31:27
Třetí třetina nám přinesla asi nejnudnější pasáž hry celého zápasu. Celkově jsem mohli sledovat podprůměrnou hru od obou týmů. Soči nakonec doslova vybojovalo dnešní vítězství a Severstal může děkovat svému brankáři, který předvedl pár dobrých zákroků, že neodchází s větším gólovým rozdílem. Čerepovec jinak v útoku nevymyslel téměř nic a Barulin nemusel řešit ani jednu nebezpečnou situaci.
59:09'
Soči právě vstřelilo branku!
Severstal ztrácí v souboji puk na modré čáře a ERIC O'DELL neměl po přihrávce problém dát puk do prázdné branky. Asistence: Stanislav Bočarov a Nikita Ščitov.
58:40'
Až nyní, buly v pásmu Soči a Čerepovec v šesti hráčích v poli.
58:30'
Severstal zatím nedovolává svého brankáře, protože se jim nedaří dostat puk pod svou kontrolu.
58:12'
Oddechový čas pro hosty.
57:40'
Brankou nekončí ani povedená střela od modré čáry z pohledu domácího celku a nyní nás čeká zajímavý závěr. Dokážou hosté v samotném závěru překonat Barulina nebo si Soči ubrání svůj jednogólový náskok?
55:52'
Po kombinaci se dostal do zakončení domácí hráč, ale u levé tyče nedokázal trefit ideálně puk, který končí mimo. Již mohlo být téměř rozhodnuto!
54:37'
Domácí nyní operují v pásmu soupeře, avšak Čerepovec je velmi dobře drží mimo střelecké pozice.
53:30'
Čekáme na to, jestli se hosté dostanou do závěrečného tlaku, který by jim mohl přinést ještě nějaké šance na bodový zisk z dnešního zápasu. V defenzívě by jim to šlo, ale to se nedá říci o útoku.
52:00'
Střela, která byla sražená končí v ochranné síti za brankou Furcha. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
51:25'
Furch se nyní musel otáčet proti střelám soupeře, zvláště střela ze středu kluziště byla poměrně nebezpečná. Ten stále drží ambice svého celku nad vodou. Čerepovci stačí jedna branka, aby poslal zápas do prodloužení.
50:40'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou bez šancí na obou stranách. Soči však zatím zvládá utkání a bez větších problémů brání svůj hubený náskok.
49:17'
Domácí se nyní ubránili útoku soupeře, i když to vypadalo na faul z jejich strany. Nakonec rozhodčí pouští hru dál.
48:29'
V samotném závěru přesilovky se domácí dostali do další slibné šance, ale Furch se natáhl po puku a ten nakonec končí na zadním mantinelu.
47:00'
Jyrki Jokipakka dobře vystřelil, Furch nedokázal udržet letící puk a ten se odkutálel těsně vedle jeho levé tyčky. Dorážející hráč Soči nedokázal trefit puk! Velká šance domácích nekončí druhou brankou.
46:40'
Domácí mají skvělou šanci, aby svou další přesilovkovou brankou mohli rozhodnout dnešní, nepříliš atraktivní zápas.
46:29'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Bumagin – 2 min., držení).
46:00'
Brankář hostí vyráží nahození od modré čáry a nyní se do útoku vydává Čerepovec, který se bude s přibývajícím časem snažit více a více o srovnání hry.
45:10'
Furch vyrazil dobrou střelu z pravé strany a bude se vhazovat po jeho levici.
45:00'
Úroveň hry nám zůstává stále nezměněn. Čerepovec je více na puku a taky se dostává do střel, ale ty nejsou nebezpečné pro Barulina.
43:15'
Barulin si poradil i s dorážkou z pravé strany, kdy se do zakončení dostal Daniil Vovčenko, který se ujmul odraženého puku od zadního mantinelu.
42:32'
Domácí v plném počtu. Čerepovec nevyužívá ani další příležitost ke srovnání. Barulin sice musel v závěru dvakrát zasahovat, ale nic nebezpečného.
41:30'
Nejspíš jsem se unáhlil a Soči nyní delší dobu drží svého soupeře mimo své pásmo.
41:00'
Hosté začali přesilovou hru v pásmu soupeře a již to vypadá o něco lépe, než jejich předchozí přesilovky v dnešním zápase.
40:32'
Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Vorobjov – 2 min., držení).
40:01'
Střely ve druhé třetině: 6:11
Ani ve druhé třetině se nám úroveň hry nikterak nezvedla. Čerepovec měl dlouhou přesilovku, avšak během pěti minut si nedokázali nic vytvořit, natož dostat soupeře pod tlak. Zápasu rozhodně chybí nějaký impuls. Uvidíme, s čím oba aktéři dnešního utkání přijdou do závěrečné periody.
40:00'
39:00'
Ihned po buly přišla tvrdá rána od modré čáry, která provětrala výstroj Barulina, ten dokázal udržet puk na své hrudi.
38:00'
Hra za brankou Barulina, kde se bojuje o puk, který je přitisknutý k mantinelu.
37:36'
Hráč Soči je na ledě a následuje hodně krátká přesilovka domácích.
36:00'
Hra čtyři na čtyři více svědčí domácím, kteří se zdržovali v pásmu soupeře. Na konci kombinace přišla střela, která míjí branku Dominika Furcha.
35:43'
Nevyužijí, protože krátce po rozehrání se hosté provinili faulem a na trestnou lavici míří Lekomcev za podražení.
35:40'
Tak uvidíme, jestli další nabídnutou přesilovku dokáží využít lépe.
35:36'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., vysoká hůl).
34:40'
Domácí v plném počtu. Čerepovec tuhle dlouhou přesilovku zahrál velmi amatérsky a nedostal se do žádné velké příležitosti.
32:40'
Čerepovec má problém si pořádně přihrát v obranném pásmu soupeře. Nakonec střela, ale Barulin bez problémů kryje.
31:15'
Další úspěšné vyhození domácího celku a následně ihned další. Tohle si Čerepovec za rámeček rozhodně nedá.
31:00'
I nadále se domácí brání s velkým přehledem. Hosté zahajují další útok od své branky.
30:30'
Zatím se však nedostává do šance, naopak Sergej Šmeljov se dostal do úniku, ale Furch je pozorný a zastavuje jeho pokus z levé strany.
30:00'
Severstal má tedy hodně dlouhou přesilovku a velkou šanci vyrovnat stav utkání.
29:40'
Nakonec je vyloučen Damir Rachimullin, který dostává pět minut a osobní trest do konce utkání! Dnes pro něj zápas skončil předčasně.
29:40'
Ivan Zacharčuk se již zvedá a po svých odchází na střídačku. Věřme, že bude v pořádku. Uvidíme, jestli rozhodčí někoho za tento souboj potrestají nebo budeme pokračovat v plném počtu.
29:40'
Po souboji zůstal na ledě ležet Ivan Zacharčuk a nezvedá se z ledu, Rozhodčí přerušuje hru.
28:00'
V posledních minutách jsou hosté o něco aktivnější. Jejich střelecké pokusy vychází však z větší vzdálenosti a Barulin nemá problémy s jejich vyrážením.
27:25'
Čerepovec na puku, ale jeho střelba je hodně nepřesná a po střele se odráží puk do středního pásma.
27:00'
Pasáž hry, kdy nepozorujeme pěknou hru a oba celky spíše hrají ve středním pásmu.
25:30'
Až po uplynutí přesilové hry uzamkli domácí svého soupeře a Furch si připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru a menší tlak Soči.
25:02'
Hosté v plném počtu Soči tuhle přesilovku vůbec nezvládlo a ani se nedostalo do vážnější šance!
24:20'
Čerepovec vyváží puk a tohle oslabení se jim daří prozatím velmi dobře a nepouští soupeře do tlaku.
24:00'
Domácí začali svou třetí přesilovku opět spíše vlažně a nemůže se usadit před brankářem Furchem.
23:02'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Arturs Kulda – 2 min., podrážení).
21:50'
Obrana Soči si nyní pohlídala nájezd Korotkova a následně se jim daří i blokovat střelu od modré čáry.
21:00'
Hráč Čerepovce se dostal do střely, ale svůj bekhendový pokus poslal na zadní mantinel.
20:01'
Střely po první třetině: 12:7
První třetina nám nepřinesla zrovna nejzáživnější hru. Začátek zápasu byl hodně ospalá z obou stran. Soči zahrávalo dvě přesilovky a až tu druhou dokázaly přetavit ve vedoucí branku. Severstal se do šancí příliš nedostával a domácí byli o něco lepším mužstvem v první třetině. Taktéž byli i více střelecky aktivnější.
20:00'
19:00'
Běží nám poslední minuta první třetiny a po střele zasahuje Barulin. Následně vznikla před jeho brankou menší rozmíška, která byla záhy zažehnána muži v pruhovaných dresech.
18:00'
Barulin si musel dávat pozor u své levé tyčky, nakonec se obrana postarala o celou situaci a vyváží míč ze svého obranného pásma.
16:40'
Soči bylo blízko další brance, kdy zaútočili do otevřené obrany, první střelu ze středu vyrazil Furch a na následnou dorážku již nemusel reagovat, protože soupeř promáchl odražený puk.
15:45'
Nakonec se domácí přece jen dokázali prosadit a využívají přesilovku. Po dobré kombinaci, která vedla z levé strany přes modrou čáru na pravou stranu. Následně dostal zpoza branky přihrávku SERGEJ ŠMELJOV, který u levé tyčky zakončoval do polo odkryté branky a Furch se již nestačil ve svém brankovišti přemístit. Asistence: Nikita Točickij a Andrej Altybarmakjan.
15:00'
Severstalu se daří vyhodit puk a i druhá přesilovka domácích zatím nic moc a Furch nemá příliš mnoho práce.
14:30'
Soči se usadilo v obranném pásmu Čerepovce, avšak zatím nestřílí a spíše kombinuje.
14:10'
Vysoký puk Furch vyráží vyrážečkou nad svou branku. Hodně nepříjemně puk letěl na jeho branku.
13:47'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ivan Lekomcev – 2 min., podrážení).
13:47'
Čerepovec sice v plném počtu, ale před svou brankou se dopustil dalšího faulu!
12:30'
Přesilovka se domácím příliš nedaří a nakonec se hosté dostali do zakončení a Barulin musel po delší době zasahovat! Alexandr Ščerbina zavezl puk, rozehrál a po střele se snažil tečovat Michail Juňkov, kdy Barulin neměl nahozený puk zcela pod svou kontrolou.
11:47'
Alexandr Polunin byl naražen na mantinel a uvidíme první přesilovku domácího celku. Rybin vyloučen za vražení na hrazení.
09:15'
Čerepovec vyrazil do rychlejšího útoku, ale Barulina téměř neohrozil.
09:00'
Střela ze střední vzdálenosti, snad byl puk ještě před brankou mírně tečován, nicméně Furch pohotový a má puk ve své lapačce.
07:30'
Domácí v pásmu soupeře a diváci již začínají skandovat, že by rádi viděli úvodní branku zápasu. Ale nesledujeme žádné strhující tempo hry.
06:40'
Střelu ze střední vzdálenosti jen Furch vyrazil, následně reagoval na dorážku z levé strany a tu již ukrývá ve své výstroji. Následuje komerční pauza.
05:22'
Soči má více puk na svých hokejkách a snaží se tvořit hru. Zatím však Furch nemusel řešit žádný vážnější závar před svou brankou.
04:55'
Nyní se o zakončení snažil Eric O'Dell a nechal si záležet na své střele, nakonec puk minul branku českého brankáře.
04:20'
Dobrá střela z pravé strany a Furch betonem vyrazil do rohu kluziště.
04:00'
Čerepovec se dostal do slibného útoku a Konstantin Barulin musel lapačkou zasahovat, avšak rozhodčí vrací hru, neboť pískají ofsajd.
03:40'
Střela domácího hráče již mířila na branku, ale Dominik Furch si s ní poradil.
01:30'
Oba celky se střídají v držení puku a ani jeden z nich se nedostal do pořádnější střely.
01:00'
Úvod zápasu se nám hodně kouskuje a zatím jsme neviděli žádnou nebezpečnější akci.
00:01'

HK Soči: Barulin (Šikin) – K. Vorobjov, Ščitov (C), J. Alexandrov, Jokipakka, Rykov, D. Alexandrov, Auvitu, Zborovskij – O'Dell (A), Bočarov, R. Rosén – Kaletnik, Šmeljov (A), Polunin – Chlopotov, Altybarmakjan, Točickij – Tomilin, Beljajev, Rachimullin.

Severstal Čerepovec: Furch (Magarilov) – Syčuškin, Kalašnikov, Verjovkin, Kornějev, Lekomcev (A), A. Kulda, Kuljaš – Jašin, I. Zacharčuk, Monachov – Karlin, Korotkov, Kodola – Bumagin, Geraskin, Trubačjov – Vovčenko, Juňkov, Rybin (C) – Ščerbina.

Rozhodčí: D. Naumov, A. Ansons – D. Shishlo, N. Šalagin.
HK Soči
Soči se nachází na šestém místě se ziskem 29 bodů. Jejich výkony jsou jako den a noc. Na ledě Čeljabinsku slavili vítězství 4:2, následně prohráli 1:2 s Dinamem Minsk a v posledním utkání vydolovali dva body za výhru v prodloužení 3:2 nad Jaroslavlí, kde byli taktéž blízko k prohře. Jaroslavl vedla 55 sekund před koncem 2:1, avšak ke konci Jaroslavl doplatila na svou nedisciplinovanost a musela se v jednu chvíli bránit ve třech hráčích, čehož Soči využilo ve vyrovnávací branku!
Severstal Čerepovec
Čerepovci se zatím příliš moc nedaří. V zápase s Vladivostokem, který porazili 2:1 po nájezdech ukončili sérii porážek, ale v posledním zápase nestačili na silný Jokerit, kterému podlehli hladce 0:4. Čerepovec se drží na předposledním místě se ziskem 19 bodů a jen o bod méně má poslední Dinamo Minsk. Proti Soči je Čerepovec outsiderem, avšak ne takovým, jakým byl při předchozím zápase na ledě Jokeritu. Nicméně Čerepovec na cizích kolbištích nemá nejlepší bilanci a je nejhorším celkem ve své konferenci. Zatím vyhrál jen jedno utkání, dvě po prodloužení. Následně má 11 porážek na venkovních kluzištích s hubeným skóre 16:41!