KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Chabarovsk - 7. září 2018   18:30

Soči
Soči
02:42' R. Rosén (Jokipakka) • 31:20' Jokipakka (Starkov) • 33:40' Bočarov (Ščitov, R. Rosén) • 38:38' R. Rosén (Ščitov, Jokipakka)
Chabarovsk

Já děkuji za pozornost, těším se u dalších přenosů na počtenou! Mějte pěkný páteční večer a samozřejmě i víkend.
Česká stopa:

Brankář: Libor Kašík – Odchytal 40 minut, prohrál, inkasoval čtyři branky, 17 zásahů.

Obránci: Jan Kolář - 4 střely na branku, 1 zblokovaná střela, 21:27 ice -time.

Michal Jordán - 3 střely na branku, 1 zblokovaná střela, 16:10 ice – time.

Útočník: Tomáš Zohorna - 1 střela na branku, 1 vhazování – 1 vyhrané vhazování, 16:53 ice -time.
O vítězství Soči už se rozhodlo ve druhé peridoě, kdy domácí vsítili tři branky. Všechno krásné góly, vykombinované, jako z učebnice. Ve třetí třetině se zápas už jen dohrával, Amur dal branku, čestnou, tím jeho odpor skončil, pak už se ani nesnažil, možná to bylo tím, že Soči kontrolovalo zápas a sokovi prostě nedalo "čuchnout." Soči bere dva body z domácího zápasu, ve kterém přivítalo Amur Chabarvsk. Ten je po třech úvodních zápasech bez bodu.
Střely na branku: 26 – 41

Trestné minuty: 12 – 16

Vyhraná vhazování: 24 – 30

Zblokované střely: 13 – 13

Bodyčeky. 12 – 6
59:00'
Hráči hrají napůl, čeká se na časomíru, až doběhne.
57:42'
Domácím se nepovedl přechod přes útočnou modrou čáru.
57:00'
Nicméně Alikin nastoupil do hotového zápasu, Kašík chytal, když ještě nebylo rozhodnuto, měl mnohem těžší pozici, byl více v permanenci, sice pusti 4 branky, ale ještě jich spoustu chytil, výsledek nejde za ním.
56:20'
Domácí v tlaku. Alikin zatím dobře vykrývá rohy branky.
55:58'
Útočník Amuru se pokoušel obtočit kolem beka, ale záměr se nepovedl a akce skončila.
55:14'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Igor Veličkin – 2 min., podrážení).
54:48'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Přecejen. Čestná branka. Autorem branky je je MAXIM KONDRATĚV. Dostal nabito z pravéhoo křídla na modrou, vypálil a puk prošel Šikinovi těsně u levého betonu, propadl za čáru, 1:4. Asistence: Bogdan Potěchin.
Není to dobrá vizitka čtyř Čechů, jež hrají za Amur, mají velký Ice time a týmu se vůbec nedaří, je to i jejich chyba.
51:26'
Rána od modré borce ze Soči, Alikin úspěšný.
51:04'
Dva na dva z pohledu Amuru, ztráta kotouče ještě před modrou, bída bídoucí.
50:47'
Teď akce zpoza brány, odsud nabíjel jeden z hostů, zakončující hráč ovšem netrefil branku.
49:29'
Obraz hry je strašný, Amur už vůbec nebojuje, jen dohrává z povinnosti.
48:35'
Zápasu už schází tempo, náboj, o vítězství je asi rozhdonuto, Amur neklade odpor.
47:26'
Amur, dvě střely z nápřahu, jedna skončila na vyrážečce Šikina, druhá na zadním mantinelu.
47:03'
Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Kapustin, 2 min. – sekání).
44:31'
Amur dlouho nepobyl v útočné třetině a musí zase spěchat do defenzívy. Naštěstí se ubránil a skóre zůstává 4:0 pro domácí.
43:54'
Žádný risk a žádný spěch, to je nyní taktika Soči.
43:13'
Pohodový zákrok si připisuje Šikin.
42:50'
Teď se do sebe pustili Golubev a jeden z domácích.
42:05'
Tým od břehu Černého moře hraje v klidu a na jistotu.
41:35'
Další šance pro Soči navýšit skóre.
41:35'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
41:24'
Kašík zachraňuje natřikrát. Nyní ho opět spoluhráči nechali vyniknout. Dnes už má spoustu skvělých i dobrých zákroků.
40:50'
Zblokovaná střela, Alikin nemusel zasahovat.
40:01'
Soči hraje 5 na 4. Necelé dvě minuty.
40:01'
Střídání v týmu Amur Chabarovsk: ze hřiště odchází Libor Kašík, přichází Jevgenij Alikin.
40:01'
Buly vyrovnané.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:18.
Soči dalo ve druhé třetině v podstatě razítko na vyhraný mač. Ti góly, všechno pěkné, kombinace, střely. Chabarovsk vůbec nestíhal, totálně propadl v defenzívě ve druhé části. Kašík s inkasovanými brankami těžko mohl něco dělat. Soči je lepší a potvrzuje to. Teď už jen záleží kolik branek nasype Chabarovsku, ten pokud se dnes zázračně neprobere, tak si připíše třetí porážku v sezóně ze tří odehraných zápasů. To není ideální vstup do nového ročníku.
40:00'
Dnešní utkání sleduje 4 428 diváků.
38:38'
Soči právě vstřelilo branku!
To už zavání debaklem. 4:0. Využitá přesilovka, přihrávka mezi beky, na levé křídlo a před branku a zakončení do odkryté brány, kterou Kašík nemohl pokrýt, jelikož to byla přihrávka přes šíři pásma. Autorem branky je ROBERT ROSÉN. Jeho druhá branka v dnešním duelu. Asistence: Nikita Ščitov, Jyrki Jokipakka.
37:56'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ilja Berestennikov – 2+2 min, vysoká hůl).
36:42'
Domácí obehrávají bránící trojku, Kašík jeden zákrok, ještě nekončí nekonečná kombinace Soči.
Přesilovka Soči 5 na 3.
36:18'
Budkin dostal nějaký nepříjemný úder a odchází do kabin.
36:04'
Kašík vyráží lapačkou, ano lapačkou, puk mu v ní nezůstal, naopak.
35:40'
Akci domácích odnesl čárový rozhodčí jenž spadl pod tíhou hráče.
35:12'
Další šance Soči, puk ale poskotačil a zakončující hráč měl těžkou pozici.
34:55'
Další valící se útok na obranu Amuru, ten je teď v hodně špatném rozpoložení.
33:40'
A je to 3:0. Kašíka nechává obrana pěkně ve štychu. Ten by se musel rozkrájet. STANISLAV BOČAROV zakončoval do poloodkryté klece, když na Kašíka spadl vlastní bek. To už je smůla. Bývalý zlínský brankář už nejspíš ztratil sebevědomí, se kterým do KHL šel, necelé tři zápasy a 12 obdržených gólů. Asistence: Nikita Ščitov, Robert Rosén.
32:44'
Kašík v permanenci, má hodně práce v posledních minutách.
32:15'
Rána od modré na Kašíka, ten suverénně kryje pod sebou.
31:38'
Domácí jsou dříve u puku, vyhráli závod o tento černý "knedlík." Víc z toho nevytěžili.
31:20'
Povedená akce domácích. Autorem branky je JYRKKI JOKIPAKKA. Soči vede o dvě branky. Střela z pravého kruhu, přímo pod víko, jak se říká hokejovým slangem. Kašík neměl nárok, to by bylo těžké pro každého brankáře na světě. Asistence: Stepan Starkov.
30:17'
Teď je to boj o každý milimetr ledu. Nikdo nic nevypustí.
30:12'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů).
29:28'
Šikin nedělá rozdíly, chytá dobře při početních přesilách soupeře i při rovnovážném počtu hráčů na ledě.
29:06'
28:57'
Amur ještě párkrát zazlobil, ale šanci neproměnil.
28:10'
Důležitý zákrok Šikina, to vůbec nebyla špatná rána. Nastavil vyrážečku přesně a zastavil černou pryž.
27:38'
Střela z nápřahu od modré hostů. Šikin trefen do masky, hra přerušena.
27:14'
Šikin a jeho úspěšný zákrok při oslabení.
27:06'
Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., krosček).
26:06'
Další vyhraná buly pro Soči, Amur by s tím měl něco dělat. To jsou důležité momenty, které lépe zvládá HK Soči.
25:42'
Soči ale stále nepouští soka ven z obranné třetiny. Kombinace pokračují. Zatím bez branky.
25:24'
23:31'
Kašík skvěle vyráží betonem. Soči ale pokračuje v tlaku. To jsou těžké chvíle pro Chabarovsk
23:24'
Domácí hrají přesilovku.
23:24'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Vorobjov – 2 min., hákování).
21:55'
Amur zatlačil protivníka hluboko do defenzívy.
21:33'
Soči vyhrálo buly v útoku a ukazuje, že má lepší pohyb než soupeř. Je dříve u kotoučů, je hladovější, lépe bruslí, napadá.
21:08'
Už se však motal dlouho a nepřihrál, to byl důvod toho, že hosté neudrželi pásmo.
21:02'
Kolář motá v rohu obránce.
20:52'
Koláč nahazoval na Šikina, ten bez problémů chytá.
20:39'
Domcáí v šanci, jen to zahučelo, zakončující hráč nestihl vystřelit.
20:01'
Buly opět pro Soči.
20:01'
Kašík zatím inkasoval jednou, držme mu palce, ať nedostane příděl jako v minulých dvou utkáních.
Další třetina začne přibližně v 19:19.
První třetina nenabídla žádný superatraktivní hokej. Domácí příznivci však mohou být spokojení. Jejich tým je o něco lepší, funguje mu lépe hlavně obrana, využil přesilovku a hrál důrazněji. Co přinese druhá dvacetiminutovka, to se dozvíme za pár chvil. Sledujte přenos!
20:00'
19:50'
O'Dell měl šanci a ještě objížděl branku a hledal spoluhráče, neuspěl.
17:52'
Vyloučení v týmu HK Soči (Stanislav Bočarov – 2 min., podrážení).
17:40'
Tým od břehu Černého moře opět zavřel vrátka od defenzívy a nenechal soupeře útočit.
17:19'
Kontr domácích, Amur ztratil puk a Soči rozjelo okamžitý protiútok, zakončení ale nebylo přesné.
16:55'
Defenzíva Soči zafungovala perfektně, hráč se neprosadil po levém křídle.
16:16'
Velký boj o puk u hrazení, šťourání hokejkami. Hráči ze souboje vyjeli, ale nikomu se nepovedlo zakončit.
15:59'
Zkouška na teč od hostů, nepovedlo se, puk se nedostal na hokejku hráče, který mohl tečovat.
15:41'
Soči vytáhlo presink, za stavu 1:0 se to dělá jednodušeji. Dělá však velké problémy obráncům Amuru.
15:30'
Střela Collinse úplně mimo.
15:21'
14:58'
Chabarovsku přesilovka vůbec nevychází, chybí klid a pořádná náhra.
14:02'
Soči brání skvěle.
13:21'
Vyloučení v týmu HK Soči (Stěpan Starkov – 2 min., hákování).
11:59'
Trochu kostrbaté dobytí pásma od Amuru.
11:34'
Pěkně to sehráli hráči Chabarovsku, chyběla lepší finální přihrávka. Škoda pro ně.
10:48'
Souboj o puk u hrazení v levém rohu útočného pásma Amuru.
09:21'
Hra na zaháněnou od Soči. Amur vyhodil a ukončil akci domácích.
08:55'
Domácí přitvrdili a srážejí se s protivníkem.
07:27'
Chabarovští zavřeli soupeře ve třetině a dávají mu "kapky."
07:00'
Buly pro Amur v útočné třetině. Akce ale dříve skončila než začala.
03:58'
Hráči podstupují hodně soubojů, hra je neurovnaná a chybí jí přesnost.
02:42'
Využití přesilové hry. Autorem branky je ROBERT ROSÉN. Křižná přihrávka od hráče z vrcholu na křídlo a pěkná střela ke vzdálenější tyči, do dolní poloviny branky. Asistence: Jyrki Jokipakka.
01:52'
Nemůže se pořádně usadit v útočném pásmu. Teď se to povedlo a hend šance.
01:25'
Soči nezačlo přesilovku dobře, musí dohánět brejk soupeře, naštěstí ho zvládlo a teď se snad pustí i do útoku.
01:03'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ilja Berestennikov – 2 min., vražení na hrazení).
00:24'
Amur se snaží o rozehru, to mu moc nejde.
00:01'
Buly pro domácí hráče.
00:01'
Hráči uctí památku tragédie Lokomotivu Jaroslavl. Jeho letadlo v roce 2011 spadlo a nikdo při této strašné události nepřežil. Minuta na uctění památky.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Pogorišnyj, Jokipakka, Ščitov, Auvitu, Budkin, D. Musin, Chomickij – Mosaljov, Collins, O'Dell – Šmeljov, Bočarov, R. Rosén – Kapustin, Chlopotov, Archipov – Starkov, Točickij, Polunin.

Amur Chabarovsk: Kašík (Alikin) – Aťušov, Jordán, Kondratěv, J. Kolář, D. Vorobjov – Ruděnkov, Vj. Ušenin, Gorškov – T. Zohorna, Železkov, Berestennikov – Potěchin, Pjanov, Golubev – Kacuba, Gizdatullin, Veličkin.

Rozhodčí:
AMUR CHABAROVSK

Chabarovsk prohrál obě letošní vystoupení. Nejdříve nestačil na Spartak Moskva – 3:6, poté byl Jokerit moc velké sousto – 1:3. Uvidíme jak se to na něm podepíše v dalších zápasech. Před sezónou jsem přišel dříve zlínský brankář Libor Kašík. Ten se ovšem nuvedl moc dobře, svezl se s týmem a jeho statistiky nejsou takové, jaké bývaly ve Zlíně, ale ještě nebuďme skeptičtí, jsou to teprve 2 utkání, vše se může v dobré obrátit.