KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Slovan Bratislava  - 22. října 2018   18:30

Soči
Soči
06:59' O'Dell (Archipov) • 07:57' Mosaljov (Alexandrov, Kapustin) • 41:07' O'Dell (Jokipakka, R. Rosén) • 59:47' Bočarov (Polunin)
4:2
(2:1, 0:0, 2:1)
Slovan Bratislava
02:41' Rau  (Švarný, Chipchura) • 59:22' Lunter  (Řepík)
Soči
Vasiljev, Olenin – Beresněv, Judin.
Ledový palác Bolšoj, Soči
3 019 diváků

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
V Soči je dohráno, domácí celek dnes poměrně zaslouženě vítězí nad bratislavským Slovanem 4:2 a dva body tak zůstanou v Ledovém paláci Bolšoj. Országhova parta začala pořádně bojovat až v samotném závěru třetí třetiny, kdy už čas na vyrovnání prostě a jednoduše nezbýval.
Soči právě vstřelilo branku!
Drama se nekoná, domácí svůj úspěch potvrzují střelou do prázdné branky! Polunin nahrál STANISLAVU BOČAROVI, který se vypravil dopředu a z bezprostřední blízkosti klece zatloukl poslední hřebík do slovenské rakve. Asistence: Alexander Polunin.
59:22'
Slovan právě vstřelil branku!
Tak pozor, tohle by mohlo být ještě zajímavé! Bratislava v samotném závěru základní hrací doby využívá přesilovku a stahuje náskok soupeře na jediný gól. Z mezikruží Barulina překonal MÁRIO LUNTER. Asistence: Michal Řepík.
58:44'
Slovan nyní na poslední chvíli udržel kotouč v pásmu, hosté se snaží co možná nejvíce ostřelovat Barulinovu klec. S úspěchem se ale nepotkávají.
58:23'
Taffeho ránu chtěl mezi tři tyče tečovat Lamper, od jehož hole se však nakonec kus pryže odrazil úplně jiným směrem – vysoko od ochranné sítě.
57:43'
Hosté si vzali time-out, po kterém se už Štěpánek nevrací do branky! Országhova parta zkusí štěstí v power-play!
57:43'
Teď, nebo nikdy! Sean Collins (SOC) nedobrzdil svůj výpad na klec a po srážce se Štěpánkem dostává trest za nedovolené bránění brankáři.
57:15'
Po křídle do pásma pronikl Řepík a bez váhání vystřelil, veterán Barulin si do statistik připsal další úspěšný zákrok. Hra je na moment přerušena.
56:16'
Po zaváhání Mezsároše se na pryž dostal Mosaljov, který jej zavezl až na Štěpánkovu branku. Se šancemi orlů to začíná vypadat opravdu bledě.
55:44'
Kapitán slovenského celku Sersen vypálil z modré čáry, jeho střela jen orazítkovala mantinel za sočskou brankou. Slovan se stále drží vepředu.
55:18'
Poslední šance pro Bratislavu! Sean Collins (SOC) za brankou podrazil Virtu a následující chvíle tak stráví zavřený na trestné lavici.
54:45'
Do výborné šance se dostal Švarný, jehož projektil z mezikruží zaplul přímo do lapačky Barulina. Ten v posledních minutách drží svůj tým.
53:26'
Chipchura chtěl vybídnout ke střele Sersena, jeho přihrávka na modrou čáru ale zajela ven z pásma a Slovan se tak musí stáhnout.
52:35'
Adam Liška se lišácky protáhl před brankoviště a zakončil, zaskočený Barulin si zvládl se situací nakonec poradit včas. Sedm a půl minuty do konce.
Dnešní utkání sleduje 3 019 diváků (25% kapacity).
50:59'
Ani jeden celek momentálně nemá na ledě převahu, sledujeme poměrně vyrovnanou hru. Zajímavějších šancí je ovšem k vidění poskrovnu.
49:43'
Skrumáž před brankou málem vedla k dalším trefě domácích, gólman Bratislavy se však nakonec zvládl zorientovat včas!
48:59'
Soči je před brankou soupeře pečené vařené, Barulin se musí celkem dost nudit. Za to Štěpánek si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
47:57'
Po nějaké době se opět hraje před Štěpánkem, který teď byl nucen zasahovat proti ráně z hole Damira Rachimullina.
46:55'
Slovan se dostal do přečíslení dva na jednoho, ránu zakončujícího Lampera bránící protihráč ztečoval vysoko nad Barulinovu klec!
45:31'
Polunin zkusil štěstí z vysokého úhlu, Štěpánek střelu vykryl. Slovan se nedlouho poté dostal ke kotouči a vyhodil jej ven z pásma.
44:49'
Patrik Bačik (SBA) zastavil protihráče podražením, což rozhodčím neuniklo. Slovenský bek dostává dvouminutový trest a nepříjemně oslabuje svůj tým.
43:49'
Gélinas nahrál za branku Baileymu, kde se zámořský forvard nyní o pryž přetahuje s jedním z domácích hráčů. Uvidíme, kdo si puk nakonec odveze.
42:44'
Z individuální akce se pokusil zahrozit Mário Grman, jehož útočný výpad však skončil výborným zákrokem připraveného Konstantina Barulina.
41:07'
Krásná kombinace vede k dalšímu gólu v hostující síti! Rosén nahrál na opačný kruhu Jokipakkovi, který obratem pryž předal před brankoviště ERICU O'DELLOVI a ten zakončil do odkryté části branky – 3:1! Asistence: Jyrki Jokipakka, Robert Rosén.
40:49'
Bratislava se osvobodila, Soči se však zvládlo rychle vrátit zpět před Štěpánkovu branku a už rozjelo kombinaci.
40:01'
Oba celky jsou na ledě, třetí třetina může začít. Nutno dodat, že Slovan jí zahájí v oslabení.
Zatím to tedy pro Slovan moc dobře nevypadá. Ve druhé části nepředvedl na ledě Ledového paláce Bolšoj moc dobrý výkon a jen díky štěstí není jeho manko vyšší než jeden gól. Soči také dnes nehraje úplně nejlépe, na Bratislavu to ovšem stačí.

39:54'
Lukáš Klok (SBA) se opět vrací na trestnou lavici, slovenský celek čekají další dvě minuty v oslabení. Ostravský rodák se dopustil podražení.
39:22'
Do konce druhé části zbývá zhruba půl minuta, Soči se nyní opět přesouvá do útočného pásma. Uvidíme, co v závěru dějství vymyslí.
38:30'
Domácí se na konci vlastního oslabení dostali do přečíslení tři na dva, zakončující Denis Mosaljov poslal pryž těsně vedle bližší tyč branky.
37:25'
Országhovi svěřenci předvádí v přesilovce dost zoufalý výkon, Soči se zvládá bránit naprosto s přehledem. Barulin je úplně bez práce.
36:27'
Slovan má možnost srovnat krok se svým soupeřem. Damir Rachimullin (SOC) teď dost okatě držel Švarného a bude za to pykat na trestné.
34:45'
Štěpánek může znovu děkovat tyčce, už podruhé ve třetině teď zachránila Bratislavu od branky! O'Dell měl blízko k další trefě.
33:52'
Do těsné blízkosti brankoviště se propracoval Chad Rau, jehož výlet do útočného pásma nakonec utnul jeden z aktivních domácích obránců.
32:44'
Sledujeme vyrovnanou partii. Chvilku má převahu Soči, chvilku Slovan. Brankáři obou celků v posledních minutách moc práce nemají.
31:58'
Šance zase na druhé straně, slovenský klub se zvládl snad poprvé pořádně usadit před Barulinem a trochu domácím zkomplikovat život.
30:54'
Bratislava je opět pevně zamáčknuta ve vlastním obranném pásmu, tohle nevypadá dobře. Jokipakka nyní zahrozil od modré čáry.
30:10'
Je to tak, branka neplatí! Archipov sice tečoval pryž do sítě Slovanu, jeho hůl byla ovšem nad úrovní horní tyče branky.
30:10'
Stále se nehraje, rozhodčí ještě nedošli k jednoznačnému závěru. Z ochozů poloprázdné haly se začíná linout čím dál tím hlasitější pískot.
30:10'
Soči dalo gól! Jeho platnost však ještě prošetřuje videorozhodčí, hosté reklamují vysokou hůl. Zatím je to pro Štěpánka dost nešťastné utkání.
29:58'
Slovan měl teď z pekla štěstí, domácí promarnili hned tři obrovské šance za sebou! Jednou ho zachránila i branková konstrukce.
28:28'
Soči se muselo po vyhození kotouče stáhnout z útoku, nyní se ovšem opět rozestavuje před Štěpánkem a snaží se přihrávkami dostat do lepších pozic.
27:08'
Ščitov nabil na mezikruží Jokipakkovi, jehož jedovatá dělovka se od betonu připraveného Štěpánka následně odrazila do rohu kluziště.
26:49'
Celek z pobřeží Černého moře nutí aktivitou soupeře faulovat a zahraje si tak přesilovku. Éric Gélinas (SBA) dostává menší trest za hákování.
25:47'
Červený se pokusil přihrávkou vysunout dopředu Řepíka, nabídku ale zachytil jeden z protihráčů a rychle tak ukončil soupeřovo tažení.
24:52'
Domácí se probojovali dopředu a kombinují, ke střele se ovšem díky dobré defenzivní práci Slovanu zatím nedostali. Štěpánek musí i tak být ve střehu.
23:50'
Soči se dostalo ke kotouči a vyhodilo jej až za soupeřovu klec, icing se nepíská. Pryž si za Štěpánkem přivlastňuje jeden z hostujících obránců.
22:50'
Své štěstí teď z vysokého úhlu zkusil Rudolf Červený, ani on ale na domácího gólmana nevyzrál a Bratislava tak stále prohrává o jeden gól.
21:25'
Lukáš Klok od modré čáry vyslal na Barulina prudkou dělovku, kterou ruský gólman s kazašskými kořeny schoval někam do výstroje.
20:35'
Soči má více ze hry i v úvodu druhé třetiny a Štěpánek teď musel likvidovat nebezpečné zakončení Bočarova z voleje. Slovan je hlavou ještě v kabině.
20:01'
První zápis do střelecké listiny dnešního duelu sice provedl Slovan, po většinu periody však tahal za kratší konec pomyslného lana a domácím se podařilo aktivitu v sedmé minutě přetavit ve dvě branky. Pod jednu se podepsal ostrostřelec Eric O'Dell, pod tu druhou pak Denis Mosaljov. Soči tak půjde do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem, ani zdaleka však ještě nemá vítězství v kapse.
19:43'
Řepík našel k tyči najíždějícího Meszároše, proti jehož zakončení vytasil Barulin rychlý zákrok betonem. Soči následně pryž zaváží za vlastní klec.
18:45'
Grman vyjel zpoza vlastní branky, na led se dostává třetí útok Bratislavy. Tomu se nyní i přes veškerou snahu nedaří prorazit za sočskou modrou.
17:54'
Rachimullin se rozhodl zahrozit z prostoru pro vhazování, Štěpánek byl ovšem připraven i tentokrát. Gólman Slovanu rozhodně málo práce nemá.
16:58'
Altybarmakjan s Klokem už dávno opustili trestnou lavici, momentálně se hraje hlavně ve středním pásmu. První část se uzavře zhruba za tři minuty.
15:54'
Soči dokončilo střídání a míří z vlastního pásma dopředu. V čele jejich tažení je Stanislav Bočarov, Slovan se stahuje do vlastního pásma.
15:08'
Eric O'Dell je dnes při chuti, teď se pokusil brankáře prostřelit z podobné pozice jako předtím. Na osmou trefu sezóny si ovšem bude muset ještě počkat.
14:32'
Nějakou dobu teď uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Za sekání jsou z kluziště vykázáni Andrej Altybarmakjan (SOC) a Lukáš Klok (SBA).
14:22'
Rachimullin se i přes dotěrného protihráče dostal do zakončení, které ovšem minulo vzdálenější tyč Štěpánkovy klece.
13:40'
Odpískáno další postavení mimo hru, tentokrát se jej dopustili Slováci. Konkrétně myslím, že to byl Sukeľ. Do konce třetiny zbývá šest a půl minuty.
13:11'
Meszárošova prudká střela ze středového kruhu zmizela v rukavici velezkušeného Konstantina Barulina, který tak udržel svůj celek ve vedení.
12:56'
Collinsova rána skončila vysoko nad hostující brankou. Domácí jsou teď častěji na kotouči, nedaří se jim ovšem pořádně přesunout do útočného pásma.
11:35'
Slovan vyhrál buly před Barulinem a na chviličku se usadil před brankou, nicméně domácího gólmana nijak výrazněji nepotrápil.
10:29'
Stanislav Bočarov si teď obkroužil bratislavskou klec a velmi nebezpečně zakončil, Štěpánek byl však připraven projektilu čelit!
09:50'
Výpad domácích do dopředu zastavuje postavení mimo hru, Chlopotov se při přejezdu modré čáry trochu unáhlil. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
08:56'
Michal Řepík sbírá ve vlastním pásmu kotouč na svou hůl a míří dopředu. Uvidíme, co znatelně otřesený hostující celek v útoku vymyslí.
07:57'
Rovný stav moc dlouho nevydržel, domácí o minutu později otáčejí stav utkání! Z vysokého úhlu se prosadil DENIS MOSALJOV, když jeho slabší pokus propadl Štěpánkovi skrz výstroj a přímo do branky. Velká smůla. Asistence: Denis Alexandrov, Kirill Kapustin.
06:59'
Inu, moc dlouho ne – máme vyrovnáno! Na levém kruhu pro vhazování se uvolnil ERIC O'DELL a zamířil přesně pod horní tyč slovenské klece. V sedmé minutě tak začínáme zase od začátku, tohle bude ještě zajímavé. Asistence: Dmitrij Archipov.
06:45'
Soči má momentálně o něco více ze hry, obrana hostujícího celku ho ale nepouští moc hluboko do útočného pásma. Uvidíme, jak dlouho nápor vydrží.
06:26'
Gólman Bratislavy se rozhodl před najíždějícími protihráči schovat kotouč pod lapačku, průběh hry je pozastaven. Čeká nás první komerční pauza.
05:31'
Nikita Točickij pronikl do útočného pásma do levém křídle a zamířil přímo do výstroje hbitého Jakuba Štěpánka. Slovan je tak stále ve vedení.
04:52'
Soči teď nějakou dobu kulo pikle před hostující svatyní, hostující hráči však nakonec zvládli celou situaci uhasit včas a nyní se sami mohou vypravit do útoku.
03:40'
Hra se momentálně přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, oba celky jsou hodně aktivní. Sledujeme rychlou a vyrovnanou podívanou.
02:41'
Svěřenci Sergeje Zubova inkasují už ve třetí minutě, Bratislava jde do vedení! Ivan Švarný nahodil pryž na bránu od modré, přičemž mimo dosah Konstantina Barulina jej tečoval CHAD RAU. Výborný start pro Országhovu partu. Asistence: Ivan Švarný, Kyle Chipchura.
01:39'
Tařtka okamžitě z vhazování vypálil Kirill Kapustin, překvapený brankář slovenského celku zvládl pryž pouze vyrazit před sebe. Nyní jdou dopředu hosté.
01:28'
Zakázané uvolnění vrátí hru do pásma Bratislavy, po krátké pauze tak uvidíme buly po levici zatím stoprocentního Jakuba Štěpánka.
00:39'
Od modré čáry zkusil své štěstí Stanislav Bočarov. Jeho střele ovšem chyběla notná dávka přesnosti a gólman Slovanu tak jen sledoval, jak puk plachtí kolem klece.
00:10'
Jako první vyrazili dopředu domácí, Štěpánek už byl nucen poprvé zasahovat. Následně se rozhodl pryž podržet a na moment tak přerušit hru.
00:01'
Vše je připraveno pro úvodní buly, jdeme na věc! Na prvním vhazování zápasu se proti sobě postaví sočský Robert Rosén a Jeff Taffe ze Slovanu.
Ještě jednou vám přeji příjemný pondělní večer, oba celky už vyjíždí na ledovou plochu. Před startem utkání si ještě poslechneme hymny Ruska a Slovenska.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Rykov, Ščitov (C), Jokipakka, Alexandrov, Auvitu, D. Musin, Pogorišnyj – Archipov, O'Dell (A), R. Rosén – Bočarov, Collins, Polunin – Chlopotov, Kapustin, Mosaljov (A) – Starkov, Altybarmakjan, Točickij – Rachimullin.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen (C), Gelinas, Meszároš (A), Grman, Jánošík, Klok, Bačik, Švarný – Taffe, Řepík (A), Červený – Virta, Sukel', Liška – C. Bailey, Lunter, Lamper – Rau, Chipchura, Baranov.

Rozhodčí: Vasiljev, Olenin – Beresněv, Judin.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První střetnutí dnešních soupeřů v aktuální sezóně se odehrálo na konci září v Bratislavě, přičemž plný počet bodů si nakonec na své konto připsal hostující celek. Ten v poměrně vyrovnaném duelu uspěl 4:1.

29. září – ZŠ Ondreja Nepelu, Bratislava
HC Slovan Bratislava – HK Soči 1:4
(0:2, 1:0, 0:2)
--------------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 33. Sukeľ (Rau, Meszároš) – 2. Polunin (Šmeljov, Bočarov), 7. Collins (Archipov, Šmeljov), 44. Archipov, 58. Rachimullin.
Střely na branku: 34 – 31.
Zblokované střely: 18 – 12.
Vhazování: 21 – 29.
Trestné minuty: 4 – 34.
Využití přesilovek: 1/8 – 1/2.
Bratislava: Čiliak – Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Švarný, Schaus, Klok – Virta, Taffe, Řepík – Červený, Bailey, Sukeľ – Rau, Chipchura, Liška – Lunter, Hrnka, Lamper.

Soči: Barulin – Jokipakka, Ščitov, Musin, Auvitu, Budkin, Alexandrov, Zborovskij – Bočarov, Rosén, O'Dell – Archipov, Collins, Šmeljov – Kapustin, Točitskij, Polunin – Starkov, Tomilin, Rachimullin.
Rozhodčí: Belov, Naumov – Gordenko, Sysujev.
Počet diváků: 7 411 (74,1% kapacity).
HC SLOVAN BRATISLAVA
9. místo v Západní konferenci
21 Z, 5-3-2-11, 18 b. (skóre 45:69)

Slovan je právě jedním týmů, které jsou v těsném závěsu za Sočskými. V tabulce mezi nimi stojí hned tři celky, body ovšem na svého soupeře slovenský tým ztrácí jen tři. Výhra u Černého moře by mu tedy mohla náramně pomoci se poprvé v sezóně podívat do horních pater Západní konference.

Bratislavští se už zdánlivě oklepali z nesmírně bídného vstupu do ročníku a jednu dobu se dokonce mohli těšit z pět zápasů dlouhé šňůry výher, kterou ovšem v sobotu ukončil moskevský Spartak. Podaří se svěřencům Vladimíra Országha dnes na nedávné úspěchy navázat?

20 Z, 5-3-5-7, 21 b. (skóre 47:53)

Západní konference je letos vyrovnaná a hlavně o poznání slabší než její východní protějšek. To hraje Soči do karet – v aktuální sezóně totiž sice prohrálo nezanedbatelnou porci svých duelů, přesto se však nachází na velmi slušném pátém místě. Na paty mu ovšem šlape hned několik celků a případná porážka by jej mohla srazit až na devátý flek.

Hokejisté z lázeňského města jsou momentálně v poněkud podivném rozpoložení – výhra střídá porážku a naopak. Poslední utkání s favorizovaným CSKA dotáhli až do nájezdů, ve kterých nakonec padli. Předtím se jim podařilo vyrabovat Nižněkamsk.