KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Ufa - 18. prosince 2018   17:30

Soči
Soči
12:34' Pajgin (R. Rosén) • 30:14' O'Dell (R. Rosén) • 34:39' O'Dell (Bočarov) • 49:10' Altybarmakjan (Tomilin) • 59:20' R. Rosén (Bočarov, O'Dell)
5:2
(1:0, 2:0, 2:2)
Ufa
Ufa
40:55' Burdasov  (Burmistrov, Hartikainen) • 52:27' Omark  (Hartikainen, Kemppainen)
Soči
Šikin (Achmetov) – Jokipakka, J. Alexandrov, Rykov, Ščitov (C), Pajgin, Chomickij, Budkin – R. Rosén, Bočarov, O'Dell – Archipov, Collins, Šmeljov – Kapustin, Chlopotov, Kaletnik – Tomilin, Altybarmakjan, Rachimullin – Polunin.
Gašilov, Ščeňov – Ponamarenko, Zacharenkov
Ledový palác Bolšoj
5006 diváků
Ufa
Metsola (Sulejmanov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, A. Semjonov, S. Těreščenko, Jelizarov – Hartikainen, Omark, Kemppainen – Kugryšev, Burmistrov, Burdasov – Filatov, Chochrjakov, M. Majorov – Lukin, V. Žarkov, Kadějkin.

Statistika zápasu:
Střely na bránu 27:39, vhazování 36:36, hity 4:7, čas v útoku 7:41-11:36, vyloučení 4:3, využití 2:2, v oslabení 1:0.
V dějišti předminulé zimní olympiády se snad až na vyčkávací úvodní desetiminutovku hrál výborný hokej nahoru – dolů a domácí se radují z cenného vítězství, které jim upevnilo pozici v postupové osmičce Západní konference.
Téměř všechny góly padaly v přesilovkách. Hosté byli aktivnější, ale až v poslední třetině se konečně dvakrát prosadili přes výborně chytajícího Šikina. Poslední slovo měli hokejisté Soči, kterým Salavat Julajev v podstatě tři z pěti branek daroval.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Eric O´Dell a Teemu Hartikainen.
59:20'
Soči právě vstřelilo branku!
Bočarov uvolnil ROBERTA ROSÉNA a švédský útočník zpečetil skóre zápasu snadnou trefou do prázdné klece.
Asistence: Stanislav Bočarov, Eric O´Dell.
59:11'
Oddechový čas pro hosty.
59:09'
Dmitrij Šikin odolal nahození od modré čáry i následným dorážkám Omarka z brankoviště.
58:02'
Brána Ufy je prázdná, hosté jsou na ledě v šesti.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny, hraje se plynule a domácí si drží soupeře na distanc.
56:47'
Zblokovanou střelu dorážel z výhodné pozice těsně vedle Anton Burdasov. Domácí to dostatečně nevarovalo a Burdasov vzápětí střílel mnohem nebezpečněji na zadní šibenici, Šikin s námahou vytěsnil ramenem.
55:51'
Kratší pobyt hostů v útočném pásmu se zvrhl v řadu tvrdých soubojů u hrazení.
55:15'
Borcům Soči se daří držet hru v bezpečné vzdálenosti od své pokladnice.
53:28'
Dnešní utkání sleduje 5006 diváků.
52:27'
Ufa právě vstřelila branku!
I půlminuta přesilovky hostům stačila k nádherné trefě. Finští spoluhráči vyšachovali domácí obranu, zcela volný LINUS OMARK naznačil golfák, místo toho si ale kličkou vychutnal brankáře a z úhlu zašoupl do prázdné klece.
Asistence: Teemu Hartikainen, Joonas Kemppainen.
52:10'
Poslední komerční přestávka zastihla hokejisty Soči v útočném pásmu.
50:46'
Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., držení). Zbytečný faul v útočném pásmu ukončuje přesilovku po půl minutě.
50:15'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., vražení na hrazení).
49:10'
Číhající Tomilin vypíchl riskantní rozehrávku Semjonova zpoza vlastní brány, která se spoluhráči zamotala pod nohy a jeho přiťuknutí zblízka zužitkoval ANDREJ ALTYBARMAKJAN. Gólová premiéra mladého útočníka v KHL a zároveň první dnešní změna stavu v plném počtu hráčů na ledě...
Asistence: Arťom Tomilin.
48:40'
Koledov o mantinel přihrával Burdasovovi, jeden z čárových rozhodčích pohotově povyskočil nad ledem a pustil k němu puk. Burdasov pak bekhendem zpoza brány marně hledal skulinku v Šikinově postoji.
47:28'
Andrej Altybarmakjan hledal zpoza brány Tomilina, tomu hosté dokázali zablokovat hůl a nepustili jej ke střele. Následuje komerční přestávka.
46:43'
Kdo naopak spěchat musí, jsou hokejisté z marijské metropole Ufy. Dva modří se však teď proti nim vrhli po hlavě na čáře stejné barvy, aby vyškrábli kotouč do středního pásma.
46:10'
Domácí hráči drží kotouč a nespěchají s rozehrávkou.
44:44'
Nenápadný pokus hrdiny večera O´Della chytá do lapačky Metsola.
43:52'
Teemu Hartikainen dokázal i proti zformované obraně zpoza brány šikovně prostrčit na krajana Kemppainena, který z těžkého úhlu netrefil mezi tyče.
42:30'
Zakázané uvolnění Soči.
40:55'
Také hosté dokázali potrestat faul. Učebnicovou přesilovkovou souhru zakončil po zpětné přihrávce Burmistrova zápěstím pod břevno ANTON BURDASOV.
Asistence: Alexandr Burmistrov, Teemu Hartikainen.
40:01'
Soči je na dobré cestě k úspěchu. Zatím nepadl žádný gól při klasické hře pět na pět, domácí O´Dell nejprve využil i druhou přesilovku v zápase a pak se prosadil pro změnu ve vlastním oslabení. Ufa bude mít k dispozici stejně jako v případě první přestávky po změně stran ještě téměř celou přesilovku.
Statistiky:
40:00'
39:55'
Vyloučení v týmu HK Soči (Robert Rosén – 2 min., sekání).
39:55'
O´Dellovu akci v samém závěru třetiny zastavují rozhodčí kvůli zbytečnému faulu mimo hlavní záběr.
38:51'
Sergej Šmeljov po efektní stahovačce vyprášil Metsolovi betony, hosté hned vyrazili do brejku a pro změnu Kugryšev přinutil zasahovat Šikina. Domácí fanoušci musejí být s hokejem zcela spokojení.
37:39'
Vladimir Žarkov však po vyhraném buly přesprintoval podél mantinelu domácí obranu a tvrdou střelou z úhlu donutil zasahovat zatím neprůstřelného Šikina.
37:31'
Linus Omark to zkusil individuálně, jenže ztratil kotouč na útočné modré a nakonec je hostům pískán úmyslný ofsajd.
35:43'
Domácí hokejisté dál atakují rozehrávku hostů, kteří jsou teď psychicky dole.
34:39'
Zanedlouho přišla další hrubka hostů, na modré čáře zaškobrtl Larsen a druhý brejk v oslabení již domácí proměnili. Bočarov rozjel ERICA O'DELLA, který dnes podruhé skóruje.
Asistence: Stanislav Bočarov.
33:52'
Ufě se přesilová hra vůbec nedaří. Samostatný nájezd v oslabení po skvělé přihrávce Vladislava Kaletnika mohl změnit v třetí hřebíček do zelenobílé rakve Kirill Kapustin, blafákem po ledě však na Metsolu nevyzrál.
32:50'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jegor Rykov – 2 min., vysoká hůl).
32:41'
Vladislav Lukin si povyjel z rohu kluziště do střelecké pozice, jeho pokus chytá Šikin do lapačky.
31:46'
Philip Larsen střílel přes protihráče z dálky, Šikin ránu raději ukryl ve výstroji.
30:14'
Nedáš – dostaneš. Okamžitě po nevyužitém brejku zaútočili do otevřené obrany domácí, ERIC O'DELL si za jízdy vyměnil kotouč s Rosénem a propálil Metsolu. I druhé vyloučení Ufy je tedy potrestáno.
Asistence: Robert Rosén.
30:02'
Ve vlastním oslabení ujeli hosté do přečíslení 2 na 1. Alexandr Kadějkin zakončil sobecky a navíc nepřesně.
29:37'
Collinsova střela končí v ochranné síti, vhazuje se znovu v útočném pásmu Soči.
29:18'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., hákování).
28:43'
Po buly vypukl závar před Metsolou, ránu odraženou o zadní mantinel vracel Rykov a došťouchnout za čáru se ji snažil Vladislav Kaletnik. Ufa se ubránila.
28:33'
Třináctý útočník Soči Polunin poprvé skočil na led a hned se dostal ke střele, kterou mu připravil zadovkou Arťom Tomilin. Gólman Ufy ji vyráží levým betonem.
27:07'
Hosté po vyhraném buly zase vyrazili na zteč, před Joonasem Kemppainenem si pokryl kotouč na ledě Śikin.
26:38'
Protiakce domácích přinesla nádhernou souhru. Od O´Della putoval kotouč přes Roséna na hranici brankoviště k Bočarovovi, který nataženou holí po ledě nepřekonal brankáře Ufy. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Metsolou.
26:20'
Tlak Ufy pokračuje. Alexej Semjonov dostal křížnou přihrávku přes obránce, z voleje v dobré pozici minul domácí branku.
25:38'
Anton Burdasov z otočky střílí jen do Šikinovy výstroje.
24:21'
Dmitriji Šikinovi se při dalším obětavém zákroku pro změnu hnula přilba a tak musel rozhodčí přerušit hru, aby si domácí brankář mohl srovnat výstroj.
23:35'
Během pár vteřin velká šance i na druhé straně, obránce Ščitov objel bránu a naservíroval Stanislavu Bočarovovi, jehož zakončení zblízka přesměroval Juha Metsola se štěstím hranou vyrážečky.
23:10'
Domácí pod tlakem nedokázali vyhodit puk za modrou čáru a Šikin pak musel vyrážet golfák Linuse Omarka. Dělová rána mu přitom vyrazila z ruky i brankářskou hůl.
22:26'
Rozhodčí netrestají zákrok na hranici pravidel na domácího Collinse za brankou Ufy.
22:12'
Dmitrij Šikin pomáhá hokejistům Soči s rozehrávkou za vlastní bránou.
21:26'
O´Dell si najel do pásma, jeho střelu vyráží Metsola betonem.
20:37'
Domácí jsou v plném počtu. Ufa se ve zbytku početní převahy ani nedostala za modrou čáru.
20:01'
Hokej má spád, ale utkání zatím dominují obrany a tak bylo v úvodní třetině k vidění pomálu vyložených šancí. Domácí využili svou jedinou přesilovku a tak jsou po 20 minutách o gól napřed. Hosté mají na odpověď v početní převaze ještě 37 vteřin po změně stran.
Statistiky první třetiny:
Střely na bránu 11:12, vhazování 11:10, hity 1:2, čas v útoku 2:17-3:00, vyloučení 1:1, využití 1:0.
20:00'
19:56'
Šikinovi clonil Chochrjakov, přesto s jistotou chytá Larsenovu ránu. Ufa má ještě čas tak akorát na vyhrané buly a jednu střelu.
19:34'
Až po téměř minutě přesilovky se Salavat Julajev dostal k přesilovkovému zámku, po nepřesné střele ale domácí vyhazují.
18:37'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., nedovolené bránění).
18:13'
Útok hostů tři na dva ztroskotal na nepřesnosti a okamžitě následoval kontr, naštěstí pro Ufu přebíral domácí Collins přihrávku v těsném ofsajdu.
17:40'
Salavat Julajev vyhazuje na zakázané uvolnění.
16:58'
Po Metsolově zákroku se bude vhazovat před brankou Ufy.
16:29'
Pohledná akce Kirilla Kapustina, který se elegantně proháčkoval do útočného pásma přes dva hráče, střelou po ledě si na Metsolu nepřišel.
15:24'
Alexandr Kadějkin krouží útočným pásmem a hledá si prostor ke střele, Dmitrij Šikin včas vyřešil jeho dotírání rozklekem.
13:52'
Damir Rachimullin dostal naloženo před hostující brankou, kde se pokoušel dorážet svou vlastní střelu za Metsolu. Finský gólman měl ovšem kotouč pod kontrolou.
13:11'
Ufa přispěchala s rychlou odpovědí, Burdasovův švih z pravého kruhu Šikin vyráží.
12:34'
Rychle využitá první přesilovka. Rosén míchal s pukem na levém křídle, načež nabil na modrou čáru ZIJATU PAJGINOVI, který příklepem po ledě propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Robert Rosén.
12:17'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sergej Těreščenko – 2 min., nedovolené bránění).
12:05'
Hostující Anton Burdasov prověřil Šikina dobře mířenou střelou z úhlu na zadní tyč.
10:51'
Pavel Koledov dostal přihrávku na pravý kruh pro vhazování, kde byl na okamžik sám, domácí se však stihli vrátit a jeho střelu srazit.
10:00'
Polovina úvodní části je za námi, obrany dominují a tak ač má hokej spád, probíhá zatím téměř bez šancí.
9:25'
Alexandr Kadějkin vypíchl nepřesnou přihrávku ve středním pásmu a protáhl se až před Šikina, který ovšem jeho blafák vystihl. První šance v utkání.
8:01'
Juha Metsola nastavil lapačku pro Chomického ránu ze středního pásma, rozhlédl se, zda má komu rozehrát, a raději přerušuje hru.
7:11'
Domácí ztratili puk a hosté ujeli do rychlého brejku ve dvou na jednoho. Obránce Grigorij Panin natáhl hůl po prudké přihrávce do jízdy a tečoval ji těsně vedle svatyně Soči.
6:45'
Nastává první přestávka k čištění ledové plochy.
5:51'
Až do konce šesté minuty se hrálo bez přerušení, ani jednomu z celků se však nedaří přejít útočnou modrou. Nyní vybojovali vhazování před soupeřovým gólmanem domácí hráči.
3:15'
Salavat Julajev je v úvodu utkání aktivnějším mužstvem, Šikin musel dvakrát zasahovat, ale na pořádnou šanci se zatím čeká.
2:30'
Domácí Kadějkin se protáhl středem kluziště a vypálil nad bránu.
0:01'
Soči nastoupilo v bleděmodrých dresech, hokejisté z Marijské republiky přijeli v bílozelené.
0:01'

HK Soči: Šikin (Achmetov) – Jokipakka, Alexandrov, Rykov, Ščitov, Pajgin, Chomickij, Budkin – Rosén, Bočarov, O'Dell – Archipov, Collins, Šmeljov – Kapustin, Chlopotov, Kaletnik – Tomilin, Altybarmakjan, Rachimullin – Polunin.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Sulejmanov) – Panin, Larsen, Koledov, Arzamascev, Sergejev, Semjonov, Těreščenko, Jelizarov – Hartikainen, Omark, Kemppainen – Kugryšev, Burmistrov, Burdasov – Filatov, Chochrjakov, Majorov – Lukin, Žarkov, Kadějkin.

Rozhodčí: Gašilov, Ščeňov – Ponamarenko, Zacharenkov.
Postavení v tabulce
Oba celky se drží na postupových příčkách, zatímco Ufě by už boje o Gagarinův pohár uniknout neměly, Soči má na západě na devátou Rigu k dobru jen pět bodů a Lotyši navíc mají odehráno o zápas méně.
V individuálních statistikách obou celků zatím vládnou švédští útočníci.

Západ – 7. HK Soči (38 zápasů, 39 bodů, skóre 85:100)
Nejproduktivnější hráč: Robert Rosen (9+18)

Východ – 6. Salavat Julajev Ufa (38 zápasů, 46 bodů, skóre 97:76)
Nejproduktivnější hráč: Linus Omark (3+29)
Vzájemné zápasy
Letos se oba celky utkávají poprvé, loni na sebe narazily třikrát, z pohledu Soči se hrálo 1:3, 2:1 a opět 1:3. Historická bilance je naprosto vyrovnaná, každý ze soupeřů čtyřikrát vyhrál a jeden zápas skončil nerozhodně.
Předvánoční týden v KHL přinese mimo jiné střetnutí HK Soči a Salavat Julajev Ufa. Nápovědou pro sázkaře, kteří rádi tipují přesný výsledek, může být, že čtyři z pěti posledních utkání domácího celku skončila poměrem 3:2. Naposledy ze Soči odvezli všechny body hokejisté Nižněkamsku, když domácí dokázali třígólové manko jen stáhnout.
Ufa naopak dobyla finské hlavní město, když porazila Jokerit na jeho ledě jak jinak než také 3:2. Vítězný gól dal svým krajanům v předposlední minutě základní hrací doby Teemu Hartikainen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.