KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Petrohrad - 2. října 2018   18:30

Spartak Moskva
0:6
(0:2, 0:1, 0:3)
Petrohrad
Petrohrad
10:41' Dacjuk  (N. Gusev, Hersley) • 11:06' Děrgačov   • 25:30' Gavrikov  (S. Plotnikov, Děrgačov) • 48:43' Koskiranta  (Rukavišnikov, S. Plotnikov) • 51:16' Dacjuk  (N. Gusev, Jakupov) • 56:27' Kručinin  (Barabanov)
J. Hudáček (27. Bespalov) – Gončarov, Dyblenko, Grigorev, Kutějkin (C), A. Osipov, Kulik, Provolněv – Karsums, R. Hanzl, Maxwell – Chochlačov, Zubov (A), Daugavinš – Nikoncev, A. Voronin (A), Truňov – Talalujev, Šaškov, Kosov – Šalagin.
Sergej Beljajev, Konstantin Olenin – Sergej Šeljanin, Nikita Šalagin
CSKA Arena
10 367 diváků
Petrohrad

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek úterního večera!

Trestné minuty: 18 – 6
Utkání mezi Spartakem a SKA je u konce. Z vítězství 6:0 se přitom radují hokejisté Petrohradu, kteří byli v zápase lepším týmem. Domácí si sice vytvořili několik šancí, prostřelit brankáře Igora Šesťorkina se jim ovšem ani jednou nepodařilo.
59:55'
Nikoncev se s pukem daleko nedostal, Petrohrad a Šesťorkin to dnes zvládnou s nulou.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a zároveň také celého dnešního utkání.
58:46'
Voronin a jeho střela z těsné blízkosti, Šesťorkin si s ní ovšem dokázal poradit.
57:49'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Petrohradu.
57:04'
Sedmý gól SKA mohl přidat po pasu od Dacjuka Jakupov, Bespalov se ale vyznamenal svým levým betonem.
56:27'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš! Na druhé straně se prosadil po přihrávce od Barabanova ukázkovým bekhendovým blafákem ALEXEJ KRUČININ. Asistence: Alexandr Barabanov.
56:01'
Chochlačov se dostal po dlouhé přihrávce od spoluhráče za obranu soupeře, na Šesťorkina ovšem následně nevyzrál.
55:39'
Nahození Tichonova ze středu útočného pásma skončilo na zadním plexisklu.
55:05'
Podaří se Spartaku ve zbývajících minutách alespoň očarovat Šesťorkinovo kouzlo?
54:38'
Konec reklamní přestávky, vhazování ve střední třetině před střídačkou SKA.
54:38'
Postavení mimo hru ze strany Spartaku, 5 minut a 22 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne poslední reklamní přestávka.
54:20'
Rovněž útočná akce Guseva nebyla úspěšná.
53:51'
Střely na bránu: 26 – 29
52:58'
Na druhé straně se pokoušel zaútočit Tichonov, také obrana domácích ale nyní zafungovala dobře.
52:23'
Maxwell se snažil prosadit individuálně po pravé straně, zastavil jej ovšem Zub.
51:16'
Naprostá dominance hostů! Pátý gól vstřelil po pěkné přihrávce od Guseva PAVEL DACJUK. Pro bývalého hokejistu Detroitu Red Wings je to druhá branka v dnešním zápase! Asistence: Nikita Gusev, Nail Jakupov.
50:58'
Dacjuk se snažil vysunout Jakupova, ten ale dlouhou přihrávku nezpracoval.
50:22'
Truňov střílel z levého kruhu nepřesně.
49:59'
Polovina třetí třetiny, SKA vede na ledě Spartaku 4:0.
49:38'
Bespalov zasahuje proti střele Tichonova z pravé strany.
48:43'
Vše v pořádku, branka platí. Hokejisté SKA tedy vedou 4:0!
48:43'
Rozhodčí jdou ale ještě na video. Je možné, že Koskiranta zasáhl puk vysokou holí.
48:43'
Hosté přidávají čtvrtý gól! Střelecký pokus Rukavišnikova od modré čáry tečoval za brankáře Bespalova JARNO KOSKIRANTA. Finův druhý gól, třetí bod v letošní sezoně! Asistence: Rukavišnikov, Sergej Plotnikov.
48:21'
Můžeme pokračovat. Vhazuje se po pravici Igora Šesťorkina mezi hole Daugavinše a Koskiranty.
48:21'
Hra znovu přerušena, tentokrát už ale bude moci proběhnout i první reklamní přestávka třetí třetiny.
48:15'
Nepřesná rozehrávka SKA znamená další zakázané uvolnění.
47:42'
Bělov to zkusil od modré čáry, Bespalov však bez práce.
47:08'
Icing Petrohradu.
47:00'
Spartak má snahu, stále se mu ovšem nedaří prostřelit Šesťorkina.
46:56'
Střely na bránu: 22 – 26
46:51'
45:52'
Začíná druhá minuta z Liova trestu.
45:42'
Střelecký pokus Dyblenka zablokován vysoko nad, do ochranné sítě.
45:00'
Koskiranta vyhrál buly, jeho spoluhráčům se následně podařilo dostat kotouč pryč z obranné zóny.
44:51'
V pořadí třetí přesilovka pro Spartak. Dokáží domácí snížit?
44:51'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Oleg Li – 2 min., vražení na hrazení).
43:52'
Domácí se následně vydali do útoku, Šesťorkin byl ale proti střele jednoho z hokejistů pozorný.
43:35'
Plotnikov na modrou pro Zuba, jeho ránu bez přípravy ale Bespalov vytěsnil.
42:58'
Aktivní forčekink Petrohradu, moskevský celek nemá na kombinaci příliš klidu.
42:04'
Hosté vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
41:57'
Po přihrávce od Truňova vystřelil prudce Osipov, avšak jej těsně přestřelil bránu.
41:15'
Obránci SKA s toušem za vlastní bránou, obě mužstva střídají.
40:40'
Na opačné straně zkusil štěstí zprava Li, Bespalov ale zasahovat nemusel.
40:29'
Na úvod třetí třetiny tu máme střelu Hanzla z levé strany, Šesťorkin schovává puk ve svém náručí.
40:01'
Hokejisté Spartaku a SKA zpět na ledové ploše. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena co nevidět.
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 19 – 24
Zablokované střely: 5 – 6
Vhazování (%): 42,86 – 57,14
Hity: 13 – 10
Trestné minuty: 18 – 4
Po čtyřiceti minutách vedou hokejisté SKA na ledě Spartaku 3:0. V 26. minutě se totiž podařilo skórovat obránci Vladislavu Gavrikovovi. Petrohrad je i nadále lepším týmem. Domácí musí ve třetí třetině výrazně vylepšit svojí hru, pokud chtějí ještě zabojovat o nějaké body.
40:00'
39:59'
V poslední vteřině ještě vystřelil zleva Kosov, Šesťorkin ale bez větších problémů vyrazil.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhého dějství.
38:40'
Barabanov mohl přidat čtvrtý gól SKA, bekhendem ale z předbrankového prostoru přestřelil.
37:02'
Nyní vystřelil z levé strany bez přípravy Dacjuk, Bespalov ale vyrazil.
36:30'
Spartaku se podařilo při přesilovce vytvořit si pár dobrých šancí. Šesťorkin je ale všechny pochytal.
36:21'
Střely na bránu: 18 – 22
36:18'
Hokejisté SKA se provinili icingem.
36:05'
35:27'
Gončarov to zkoušel na Šesťorkina z mezikruží, gólman Petrohradu ale nadále drží čisté konto.
35:06'
První polovina z trestu Plotnikova je minulostí.
34:29'
Dobrá střela od Gončarova, brankář SKA ale dokázal vyrazit před sebe.
34:05'
Spartak si zahraje druhou početní výhodu. Dočkáme se z jeho strany nějakého úspěchu?
34:05'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., krosček).
33:19'
Po delší době zahrozili také domácí. Střela Šaškova ovšem Šesťorkina nakonec nezaměstnala.
32:41'
Kablukov vyhrál buly, přičemž následně orazítkoval levou tyč Bespalovovy svatyně Li.
32:38'
32:38'
Hra je přerušena, proběhne reklamní přestávka.
32:32'
Moskevský celek nevěděl co s pukem, a tak jej raději poslal na zakázané uvolnění.
31:58'
Byvalcev se snažil zleva natlačit před Bespalova, dobrou defenzivní práci ale odvedl Maxwell.
30:54'
V další velmi dobré šanci Petrohradu se ocitl Gusev, Bespalov ovšem znovu na výbornou.
30:25'
Nebezpečná střela od Dacjuka, Bespalov ale podržel své mužstvo od dalšího inkasování.
29:51'
Nacházíme se těsně před polovinou utkání, Spartak prohrává doma s SKA 0:3.
29:12'
Změnit se to nyní pokoušel Kosov, obrana Petrohradu byla ale znovu velmi dobře postavená.
28:31'
Domácím se příliš nedaří dostat v posledních minutách do útočného pásma.
27:39'
Nahození Gavrikova od modré čáry tečoval skvěle na bránu Barabanov, Bespalov ale předvedl dobrý postřeh.
27:16'
Střely na bránu: 11 – 18
27:07'
Gusev a Dacjuk dotírali nebezpečně na brankovišti, Bespalov měl hned na úvod plné ruce práce.
26:47'
Zpět do akce! Vhazuje se ve střední zóně před střídačkou hostů.
26:47'
Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Július Hudáček, přichází Nikita Bespalov.
26:47'
Kotouč si to namířil na střídačku Petrohradu, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
26:18'
Hosté jsou při chutí a znovu se drží v útočném pásmu.
25:30'
3:0 pro hokejisty SKA! VLADISLAV GAVRIKOV dostal přihrávku od Plotnikova, přičemž následně zamířil z mezikruží daleko lépe, než v předchozím případě. Pro ruského beka první trefa v sezoně! Asistence: Sergej Plotnikov, Alexandr Děrgačov.
25:05'
Pokus Gavrikova od modré čáry zablokován, Hudáček tak bez práce.
24:20'
Truňov se s pukem daleko nedostal, obrana SKA byla na vlastní modré čáře dobře zorganizovaná.
23:30'
Gusev od levého mantinelu před bránu na Jakupova, ten ale následně nezamířil přesně.
23:09'
Další střela od českého útočníka, Šesťorkin však zasahuje svou rukavicí.
22:55'
Tentokrát zkoušel štěstí z levého kruhu pro vhazování Hanzl, minul ovšem tři tyče.
22:10'
Střelecký pokus Grigoreva od modré čáry, Šesťorkin bez problémů vyráží do rohu.
21:33'
Chafizullin nahazoval po vhazování od levého mantinelu, avšak nepřesně.
21:28'
Gavrikov nic nevymýšlel a ihned po přejezdu do útočného pásma provětral Hudáčkovu lapačku.
20:58'
Šesťorkin ponechal nahození Chochlačova ze střední třetiny ve své rukavici, hra je přerušena.
20:33'
Na druhé straně se snažil něco vymyslet Tichonov, obrana Spartaku ale dávala pozor.
20:07'
Hned po sedmi vteřinách vyzkoušel Šesťorkinovu pozornost z levé strany Karsums.
20:01'
Oba týmy jsou zpět na ledě CSKA Areny. Druhé dějství začne za malou chvíli.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 7 – 12
Zablokované střely: 1 – 3
Vhazování (%): 47,37 – 52,63
Hity: 4 – 6
Trestné minuty: 18 – 2
Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Spartakem a SKA nabídla dva góly. V obou případech se přitom radovali hosté. Přesilovou hru totiž dokázali využít krátce po sobě útočníci Pavel Dacjuk a Alexandr Děrgačov.
20:00'
19:57'
Grigorev už vyčká s pukem u vlastního brankáře, úvodní část utkání tak nic dalšího nenabídne.
19:18'
Šesťorkin podržel kotouč u pravé tyče, necelých 42 vteřin před koncem první třetiny se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
19:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:35'
Hosté s toušem u vlastní brány, nikam se příliš neženou.
18:03'
Kutějkinovo nahození od modré čáry na brankáře Petrohradu neprošlo.
17:38'
Šesťorkin musel být znovu pozorný. Jeho bránu totiž ohrozil Truňov.
17:15'
Zakázané uvolnění SKA, hra se vrátí před Šesťorkina.
17:08'
16:52'
Hanzl nabil do středu Karsumsovi, Šesťorkin zasáhl betonem.
16:05'
Spartaku nevyšel přechod do útočného pásma, čároví odpískali ofsajd.
15:56'
Petrohradu se nyní podařilo dvakrát rychle vyhodit.
15:28'
Grigorev nabil doprava Kutějkinovi, jeho pokus ovšem Šesťorkin vyrazil svou vyrážečkou.
15:08'
4 minuty a 52 vteřin do konce první třetiny, začíná přesilová hra domácích. Vhazování po pravici Igora Šesťorkina.
15:08'
Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovku moskevského celku.
15:08'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., hákování).
14:51'
Icing domácích, vhazovat se tedy bude za moment v jejich obranné zóně.
14:21'
Střely na bránu: 3 – 11
13:47'
Dacjukova střela ze středu útočného pásma, Hudáček vyráží betonem do rohu.
13:41'
13:20'
Kručinin nabil Chafizullinovi, ten ale Hudáčka nakonec nezaměstnal.
12:37'
Spartak vyhazuje, a může tak prostřídat svou bránící čtveřici.
12:18'
Hersleyho pokus od modré zablokoval hned první bránící hráč.
11:41'
Další početní výhoda pro hosty. Dočkáme se třetího gólu v jejich podání?
11:41'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Kaspars Daugavinš – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. nesportovní chování).
11:06'
Hokejisté SKA využívají další přesilovou hru a během chvíle jdou do dvoubrankového vedení! Střelecký pokus Byvalceva z pravého kruhu sice Hudáček vyrazil. Dorážkou se ovšem následně prosadil pohotový ALEXANDR DĚRGAČOV. Dvaadvacetiletý útočník vstřelil svojí druhou branku v této sezoně! Bez asistence.
10:41'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Osipov – 2 min., držení).
10:41'
Hosté využívají v jedenácté minutě přesilovku 5 na 4, a otevírají tak skóre dnešního utkání! Na konci velmi pěkné kombinace na jeden dotek stál po pasu od Guseva PAVEL DACJUK. Jeho první gól, ale už desátý bod v sezoně, Petrohrad vede 1:0! Asistence: Nikita Gusev, Patrik Hersley.
10:37'
Domácí ve čtyřech.
10:19'
Bělov pálil bez přípravy, trefil ale pouze tyč.
10:14'
23 vteřin početní převahy 5 na 3 pro SKA! Podaří se hostům využít dvojnásobné výhody?
10:14'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Anatolij Nikoncev.
09:50'
Další střela Spartaku při vlastním oslabení, tentokrát ale Šesťorkin bez zásahu.
09:38'
První polovina z přesilovky SKA je pryč, Hudáček zatím může být v klidu.
08:59'
Kutějkin střílel při vlastním oslabení z velmi dobré pozice, Šesťorkin jej ovšem vychytal.
08:44'
Domácí vyhráli buly a ihned následně vyhodili.
08:37'
Petrohrad si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Júliuse Hudáčka.
08:37'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., podrážení).
08:14'
Ofsajd v podání domácích hokejistů.
08:06'
Střely na bránu: 3 – 5
08:00'
Ihned po vhazování přišla střela od modré čáry, Šesťorkin ale vyrazil.
07:57'
Zakázané uvolnění Petrohradu.
07:33'
Nyní to zkusil od levého mantinelu Kutějkin, gólman SKA vyráží a zároveň zapisuje první zásah v utkání.
07:08'
Střela Grigoreva od modré čáry zablokována, Šesťorkin tak stále bez práce.
06:36'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravici Júliuse Hudáčka.
06:36'
Slovenský brankář ve službách Spartaku má kotouč ve své moci, proběhne první reklamní přestávka.
06:20'
Po pěkné přihrávce Barabanova zpoza brány zakončoval z předbrankového prostoru bez přípravy Byvalcev, Hudáček ale předvedl skvělý zákrok.
05:50'
Spartak se na moment udržel v útočné třetině, ohrozit Šesťorkina se mu však stále nepodařilo.
05:13'
Zub s pukem u vlastní brány, oba týmy opět střídají.
04:43'
Petrohrad znovu zaváhal při rozehrávce, Grigorev toho ale nedokázal plně využít.
04:18'
Nepřesná rozehrávka hokejistů SKA, čároví pískají zakázané uvolnění.
03:48'
Útočná akce domácích dlouho netrvala, hrát může soupeř.
03:00'
Vhazovalo se ve střední zóně, poblíž trestné lavice moskevského celku.
02:58'
Kotouč opustil hrací plochu, hra je tak rozhodčími přerušena.
02:20'
První útočnou akci domácích obstaral Talalujev, Šesťorkin ale zasahovat nemusel.
01:40'
SKA s pukem ve vlastní zóně, oba trenéři znovu zaveleli ke střídání.
01:11'
Li to zkusil z pravé strany, Hudáček schoval touš do své lapačky.
00:47'
Bělov nyní s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.
00:34'
K první střele napřáhl Bělov, Hudáček ale vyrazil.
00:03'
Úvodní buly pro Petrohrad.
00:01'
Na vhazování se do středového kruhu staví Hanzl a Dacjuk, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání mezi Spartakem a SKA bude zahájeno za několik málo okamžiků.
Obě mužstva jsou už nastoupena na modrých čarách, v CSKA Areně zazní ruská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: KHL – Sezona 2018/2019)

SPM: Július Hudáček – 30 let, SVK
Z:8 REC:4-3 OG:12 PR:1,61 %ÚS:93,5 SO:0

PET: Igor Šesťorkin – 22 let, RUS
Z:4 REC:4-0 OG:4 PR:0,99 %ÚS:96,0 SO:2

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Dyblenko, Grigorev, Kutějkin (C), A. Osipov, Kulik, Provolněv – Karsums, R. Hanzl, Maxwell – Chochlačov, Zubov (A), Daugavinš – Nikoncev, A. Voronin (A), Truňov – Talalujev, Šaškov, Kosov – Šalagin.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Gavrikov, Hersley, Chafizullin, A. Bělov (A), Rukavišnikov, Zub, Sjomin – N. Gusev, Dacjuk (C), Jakupov – Kručinin, Byvalcev, Barabanov – Děrgačov, Koskiranta, S. Plotnikov (A) – V. Tichonov, Kablukov, O. Li – Nikolajev.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Konstantin Olenin – Sergej Šeljanin, Nikita Šalagin.
Příjemný úterní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Spartak Moskva a SKA Petrohrad.

SKA PETROHRAD

SKA nevyšel start do sezony úplně podle představ. Nyní se už ale mužstvo vyšplhalo na druhé místo Bobrovovy divize a třetí místo Západní konference – bilance 8-2-1, 17 bodů.

Naposledy hráli hokejisté Petrohradu minulý pátek, přičemž doma prohráli s Avangardem Omsk 2:3 po samostatných nájezdech. Skórovat se v utkání podařilo dvěma útočníkům – Jarno Koskirantovi a Nailu Jakupovovi.

Po zápase se Spartakem zavítá SKA na půdu HC Soči a následně ještě na led finského Jokeritu Helsinky. Zde jeho třízápasový trip skončí.

SPARTAK MOSKVA

Spartak se po úvodním měsíci sezony 2018/2019 drží na čtvrtém místě Bobrovovy divize a sedmém místě Západní konference. Na svém kontě má přitom bilanci 6-5-0 a celkem 12 bodů.

Poslední zápas odehrál minulý čtvrtek na ledě rivala, CSKA Moskva, a prohrál jej těsně, 1:2. Jedinou jeho branku vstřelil v 51. minutě útočník Alexandr Chochlačov. Brankář Július Hudáček v utkání zaznamenal celkem 24 úspěšných zákroků.

Hokejisty Spartaku nyní čeká sérii tří zápasů doma. Po Petrohradu přivítají ještě běloruský tým Dinamo Minsk a tým HC Viťaz.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová liga světa nabídne v úterý, 2. října, celkem tři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Spartak Moskva a SKA Petrohrad. Úvodní vhazování bude v CSKA Areně vhozeno v 18:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.