KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Kazaň - 20. února 2019   15:00

Ufa
Ufa
21:21' Larsen (Kugryšev, Kemppainen) • 58:59' Hartikainen (Burmistrov) • 60:37' Larsen (Kemppainen)
Kazaň

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Ak Bars Kazaň
Jiří Sekáč
(0+1, čas na ledě – 14:34)
Je dobojováno! Dnes byla snad pětkrát nastřelena branková konstrukce, zápas lépe vypadal pro hosty, kteří ještě 67 vteřin před koncem vedli. Ufa se rozhodla pro hru bez brankáře, což se prokázalo jako správný krok a Hartikainen srovnal. O vítězství domácího celku pak krátce po startu prodloužení rozhodl svou druhou trefou v utkání Larsen, který využil špatného střídání soupeře!
60:37'
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí celek se prosazuje krátce po startu prodloužení! Hosté špatně střídali, čehož využil PHILIP LARSEN. Ten postupoval úplně sám na hostující branku, poté zakončoval přesně k tyči, je rozhodnuto! Asistence: Joonas Kemppainen.
60:01'
Ani třetí část hry nám vítěze nepřinesla, k vidění byla branka na každé straně. Po kratší pauza bude následovat prodloužení!
60:00'
59:34'
Domácí hokejisté vybojovali v úplném závěru ještě jedno vhazování v útočné třetině, do konce zbývá necelá půlminuta.
58:59'
Hra v šesti teď domácím vyšla na jedničku! S první střelou Burmistrova si brankář Podjapolskij poradil. K dorážce se dostal TEEMU HARTIKAINEN. Finský hráč se nemýlil a minutu před koncem srovnal! Asistence: Alexandr Burmistrov.
58:27'
Brankář Metsola zůstal podle očekávání na střídačce, Ufa to zkusí v šesti!
58:27'
Po střele Kadějkina vznikl závar před hostující brankou. Celou situaci vyřešil brankář Podjapolskij, který přerušil hru. Domácí lavička si vyžádala čas na poradu!
57:33'
Tato početní výhoda se domácím hokejistům zatím vůbec nedaří. Hosté bez větších problémů vyhazují přes všechny čáry a střídají.
56:55'
V oslabení mohli skórovat hosté, konkrétně Tkačov. Ten udělal rychlou změnu pohybu a ocitl se sám před Metsolou. Finský gólman ho vychytal betonem!
56:03'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Manuchov – 2 min., nedovolené bránění).
55:48'
Obrovský tlak Ufy! Hostující pětice už sotva stojí na nohou, ožili také domácí příznivci, kteří si přejí branku svého týmu!
55:07'
Hlavní rozhodčí má zdviženou pravou ruku, bude se vylučovat. Metsola zamířil na střídačku, domácí hokejisté hrají v šesti.
54:22'
Domácí příznivci se marně dožadovali odpískání faulu ze strany Kazaně. Hra pokračuje v pěti na obou stranách.
53:40'
Velká šance také na druhé straně! Po vyhraném vhazování a rychlé střele zvonilo břevno za finským brankářem Metsolou!
52:56'
Stoprocentní šance na srovnání zůstává nevyužita! Kotouč se odrazil na hůl Kemppainena, který si jej navedl na bekhend a chtěl zasouvat do prázdné branky. Puk mu na poslední chvíli utekl!
52:26'
Hra je opět přerušena, vhazovat se bude v útočné třetině Ufy. To ale až po další reklamní přestávce, všichni hráči zamířili ke střídačkám.
51:37'
Od modré čáry střílel Koledov. Brankář Podjapolskij sice nic neviděl, ale měl štěstí, pokus domácího beka mířil vedle branky!
50:38'
Kotouč se odrazil před hostující branku k úplně volnému Majorovovi. Domácí útočník ale trestuhodně minul svatyni soupeře!
50:04'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí části, možná i celého utkání. U puku už zase hokejisté v zelených dresech.
49:05'
Až teď je hra přerušena. Hráči hostů dostanou hodně času na oddech, následovat totiž bude reklamní přestávka.
48:13'
Stále se nepřerušuje. Domácí mají i nadále tlak, navíc stihli prostřídat, zatímco pětice soupeře je na ledě už hodně dlouho.
47:03'
Obrovská příležitost pro Ufu! Burdasov dnes poněkolikáté obkroužil branku, vzápětí pálil do spojnice. Podjapolskij měl pořádnou dávku štěstí!
46:22'
Dlouho se hraje bez přerušení. Ufa teď svého protivníka drží v jeho obranné třetině, Podjapolskij zatím zasahovat nemusel.
45:41'
Vypadá to, že Kazaň už rozhodně nikam pospíchat nebude. Hosté teď výborně brání modrou čáru a pouze nahazují do útočné třetiny.
44:49'
Domácí hokejisté se vydali dopředu a pokoušeli se o rychlou odpověď. Soupeř se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
44:08'
Kazaň vstřelila branku!
Hosté se poprvé v tomto zápase dostávají do vedení! Po střele VLADIMIRA TKAČOVA puk skončil na tyči, následně se odrazil do brankoviště. Tam vznikl obrovský závar, kotouč nakonec skončil v síti, za autora gólu je označen právě Tkačov.
43:28'
Přesilová hra hostů se blíží ke své polovině. Kazaň se zatím vůbec k ničemu nedostala, domácí hráči opět vyhazují přes všechny čáry.
42:34'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
41:43'
Několik nepřesností na obou stranách, poté další ofsajd hostujících hokejistů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:55'
Výborná příležitost pro Kazaň! Hosté šli do přečíslení dva na jednoho, Michejev to vzal na sebe a střílel. Brankář Metsola puk vyrazil ramenem!
40:34'
Hosté postupovali do zajímavého brejku, Lander byl podle čárového rozhodčího v ofsajdu. To byla hodně hraniční situace!
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 16:48.
Je za námi druhá dvacetiminutovka hry. Ani v té jsme nepoznali vítěze, i když blíže k tomu měli domácí, kteří šli hned ve druhé minutě do vedení. Hosté ale dokázali zužitkovat přesilovou hru a v závěru srovnali. Třetí třetina tak slibuje pořádné drama!
40:00'
39:04'
Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny. Podjapolskij musel znovu ven z branky, práci s holí dnes zvládá opravdu na jedničku!
38:35'
Hosté využívají početní výhodu a dotahují krok! Lander posílal puk zpoza branky před Metsolu, Sekáč vzápětí cíleně přihrával na pravou stranu, DANIS ZARIPOV pak kotouč poslal z bezprostřední blízkosti do odkryté svatyně a srovnal! Asistence: Anton Lander a Jiří Sekáč.
37:55'
Vyloučený Klinkhammer se vrátil na led a začala hostující přesilovka. Vhazovat se bude po pravé ruce Metsoly.
37:19'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Tkačov – 2 min., držení).
36:56'
Na jedné straně pokus Hartikainena, na té druhé rychlý kontr soupeře. Oba gólmani si v tuto chvíli připsali po zákroku!
36:12'
Z pravé strany pálil Burmistrov, který už zvedal ruce! Hlavní rozhodčí, který stál nejblíže celé situaci, pouze upažil. Vzápětí byl k vidění pořádný závar před hostující brankou, Kazaň celou situaci zvládla!
35:37'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., hákování).
35:10'
Rozběhla se závěrečná pětiminutovka druhé třetiny. Hlavní rozhodčí má zdviženou pravou ruku, bude se vylučovat na hostující straně.
34:17'
Čárový rozhodčí zastavuje hru a píská ofsajd domácích hráčů. Hra se v posledních minutách kouskuje, což kvalitě utkání rozhodně nepřidává.
33:32'
Výborné napadání Sekáče v útočném pásmu. Před branou se ocitl úplně volný Lander, který se snažil o kličku do forhendu. Puk mu na poslední chvíli utekl z čepele!
32:51'
Burdasov obkroužil branku a ocitl se ve výborné střelecké pozici. S jeho následným pokusem si poradil brankář Podjapolskij!
32:09'
Po střeleckém pokusu Zaripova zasahoval Metsola. Hra je přerušena pro úpravu hrací plochy, je tady další reklamní přestávka.
31:40'
Vhazování po levé ruce hostujícího brankáře. Na to si ještě chvíli počkáme, Burmistrov byl dnes už podruhé vykázán.
31:06'
Před malou chvílí jsme se přehoupli do druhé poloviny prostřední periody. U kotouče jsou hokejisté v zelených dresech.
30:20'
Po delší době se přerušuje. Kadějkin nahazoval na branku, Podjapolskij chtěl rozehrát, nakonec se ale rozhodl, že nebude riskovat.
29:43'
Z pravé strany zakončoval Lukojanov. Kotouč po jeho ráně proletěl kolem tyče domácí branky, Metsola zasahovat nemusel.
29:00'
Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. V posledních minutách je to bez větších šancí, tempo hry trochu opadlo.
28:10'
Několik soubojů u mantinelu. Puku se zmocnili hosté, kteří se ale dostali až do středního pásma a musí začínat v podstatě zase od začátku.
27:47'
Vyloučený Zaripov se vrátil na led, domácí však drželi soupeře v jeho třetině, nakonec zakončoval Kadějkin. Podjapolskij ukryl kotouč ve své lapačce, je tady reklamní přestávka.
26:58'
Tohle domácím určitě nevyhovuje. Rozhodčí pískal zakázané uvolnění, hra se tak v přesilovce Ufy stěhuje před Metsolu.
26:20'
Kazaň mohla postupovat do zajímavého přečíslení. Celá akce byla zpomalena, hosté přesto posbírali cenné vteřinky.
25:56'
Domácí příznivci se pořádně zlobili, vypadalo to na další faul hostů. Rozhodčí však v tuto chvíli vylučovat nebudou.
25:21'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., podrážení).
24:49'
Nejprve zakázané uvolnění domácích hráčů, o malou chvíli později pískán ofsajd. Hra se stěhuje do středního pásma.
24:21'
Hodně krkolomný přesun Kugryševa do útočné třetiny. To se nelíbilo čárovému, který odpískal ofsajd a přerušil hru.
23:44'
Hra se ve druhé třetině pořádně rozhýbala, jedna útočná akce střídá tu druhou, brankáři nemají žádný čas na odpočinek.
23:04'
Netrvalo dlouho a mohlo být srovnáno! To byla obrovská příležitost pro Kazaň, konkrétně pro Michejeva. Ten zůstal úplně volný před domácí brankou, z bezprostřední blízkosti ale ani natřikrát nedokázal překonat Metsolu!
22:09'
Uvidíme, jak zareaguje soupeř. Kazaň se v tuto chvíli nastěhovala v útočném pásmu, Metsola zatím zasahovat nemusel.
21:21'
Domácí hokejisté se dostali do přečíslení tři na dva, které přetavili ve vedoucí gól. PHILIP LARSEN nejprve rozjel celou akci, poté po přihrávce od Kemppainena jen zasouval do odkryté svatyně! Asistence: Dmitrij Kugryšev a Joonas Kemppainen.
20:49'
Hosté nahodili kotouč až za branku Metsoly. Zakázané uvolnění se nepískalo, následoval boj o puk u mantinelu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:52.
Úvodní dvacetiminutovka tohoto utkání je za námi. Úvod třetiny byl velmi zajímavý a přinesl velmi dobré příležitosti na domácí straně. Ty ale zůstaly nevyužity a do kabin se jde za nerozhodného stavu. Vše před prostřední periodou zůstává otevřené!
20:00'
19:34'
Další špatná rozehrávka, někteří domácí hokejisté se budou muset vrátit ze střídačky, rozhodčí totiž pískal zakázané uvolnění.
18:52'
Chytrá přihrávka zpoza branky. Kadějkin s tím příliš nepočítal, přesto dokázal zakončit. Jeho střelu tečoval hostující bek, kotouč poté směřoval vedle branky!
18:22'
Nepřesná rozehrávka domácích, Soloduchin se ke kotouči dostal pozdě. Rozhodčí pískal zakázané uvolnění, hra se stěhuje před domácí branku.
17:40'
Za malou chvíli se rozeběhnou poslední dvě minuty první třetiny. U puku je Kazaň, která kombinuje před gólmanem Metsolou.
16:59'
Na druhé straně o sobě dali vědět také hosté. Brankář Metsola měl odkrytý výhled, celou situaci zvládl, následně přerušil hru.
16:18'
Několik soubojů u mantinelu, z pravé strany poté střílel Burmistrov. Ten trefil pouze nohu hostujícího obránce Batyršina.
15:30'
Podjapolskij si pohlídal bližší tyčku, hned dva domácí hráči se snažili puk protlačit do sítě. Hra je přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.
15:03'
Hokejisté v bílých dresech se dostali ke kotouči, vyhodili ho přes všechny čáry a zamířili na střídačku, přesilovka spěje ke svému konci.
14:20'
Domácí už zase zamkli svého protivníka v jeho obranné třetině a kombinují. Zatím tomu chybí střelba, hosté se navíc rychle přesouvají.
13:27'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podrážení).
13:27'
Po reklamní přestávce se pokračovalo. Ale ne dlouho, Azevedo si pomohl u mantinelu faulem a vypadá to, že se bude opět vylučovat.
12:47'
Závar před domácí brankou, zakončení Zaripova z bezprostřední blízkosti trefilo pouze Metsolu, který poté skočil rybičku a vypíchl puk do bezpečí!
12:25'
Oba celky už jsou kompletní. Podjapolskij musel ven z branky, následně dokázal konstruktivně rozehrát, hosté zůstávají u puku.
11:28'
Přihrávka přes osu kluziště, poté střela Gluchova z první. Metsola se stihl přesunout, připsal si poměrně snadný zákrok.
10:49'
Kazaň svou přesilovku nezačala vůbec dobře. Na modré čáře málem přišla o kotouč. Nechybělo mnoho a soupeř by postupoval do samostatného úniku.
10:25'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., hákování).
10:13'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Joonas Kemppainen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., hrubost).
09:22'
Po delší době se hosté osvobozují, kotouč končí za domácí brankou a unavení hokejisté v bílých dresech míří na střídačku.
08:33'
Kazaň je kompletní, Podjapolskij ležel na zemi a rychle se přesouval z jedné strany na druhou, Ufa teď jasně dominuje!
07:55'
Obrovský tlak v přesilové hře domácích! Kadějkin byl nejblíže ke vstřelení branky, Podjapolskij nic neviděl, domácí hráč naštěstí pro něj netrefil branku!
07:10'
Hostující tým se osvobodil, o malou chvíli později zakončoval Burmistrov. Kotouč po jeho zblokované střele skončil v ochranné síti.
06:27'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., hákování).
05:54'
Nahození Batyršina od modré čáry, kotouč byl tečovaný, poté proletěl těsně vedle tyče Metsoly. Domácí brankář by neměl šanci!
05:09'
Úvodní pětiminutovka je za námi. Sergejev držel kotouč za vlastní brankou, poté rozehrával. Rozhodčí píská další zakázané uvolnění.
04:20'
Nahození Arzamasceva ze středního pásma, Podjapolskij puk poslal vyrážečkou do ochranné sítě, hra je přerušena.
03:55'
Po delší době zahrozili také hosté. Přihrávka směřovala na modrou čáru, Kazaň nakonec přišla o útočné pásmo a musí se vracet.
03:13'
Kugryšev naznačil střelu a přenechal puk Kemppainenovi, který pálil z první. S jeho ranou si parádním zákrokem do lapačky poradil Podjapolskij!
02:33'
Hostující hokejisté nestíhají, jedna chyba na jejich straně střídá tu druhou. Kazaň nemůže vystřídat, čárový pískal zakázané uvolnění.
01:59'
To byla obrovská příležitost pro Ufu! Do samostatného úniku se dostal Burdasov, který dělal kličku do forhendu. Puk mu ale utekl, poté jej vracel před branku, trefil tyč!
01:22'
Domácí začali aktivněji. V tuto chvíli pouze nahodili do útočné třetiny a zamířili na střídačku, zahrál si opět Podjapolskij.
00:44'
Sekáč obkroužil branku a zakončoval z téměř nulového úhlu. Brankář Podjapolskij si pohlídal bližší tyčku, kotouč vyrazil.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Koledov, Arzamascev, S. Garejev, Ar. Sergejev, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Kugryšev – Burdasov (A), Burmistrov, Tkačov – Soloduchin, Kadějkin, V. Žarkov (A) – Rybin, M. Majorov, Dubrovskij – Šen.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Manuchov, Jarullin, Judin, Postma, Ljamkin, Batyršin – Azevedo (A), Lander, Sekáč – Lukojanov, Osnovin, Zaripov (A) – Galijev, A. Michejev, Tkačov – Klinkhammer, Svitov (C), M. Gluchov – Voronkov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Bersenjov, Judin.

Jiří Sekáč
Vzájemné zápasy

Oba celky na sebe v dosavadním průběhu sezony narazily už třikrát. Dvakrát hrála doma Kazaň, ta v obou případech zvítězila 3:1. Ufa svému soupeři podlehla i na domácím ledě, bylo to 4:5 po samostatných nájezdech.

Hosté jsou na tom o něco lépe. Celek z hlavního města Tatarstánu má 81 bodů a dvě utkání před sebou. Kazaň je v tuto chvíli třetí, skončit může od druhého do pátého místa. Větší motivace tak určitě bude na její straně! Hostující hokejisté hrají naopak ve slušné formě, padli pouze jednou z posledních pěti duelů.

Nejproduktivnější hráči:
Jiří Sekáč – 46 bodů (23+23)
Justin Azevedo – 38 bodů (13+25)
Salavat Julajev Ufa

Pro domácí celek půjde o poslední duel v základní části. Ufa se v tabulce Východní konference nachází na šesté příčce, má 70 bodů. Jedno je jasné, domácí skončí šestí, hůře ani lépe už dopadnout nemohou. Jejich forma není vůbec dobrá, vždyť prohráli už čtyřikrát v řadě!

Linus Omark – 49 bodů (10+39)
Teemu Hartikainen – 44 bodů (16+28)
Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má ve středu na programu hned dvanáct zápasů. Salavat Julajev Ufa v jednom z nich narazí na Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.