KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Nižněkamsk - 16. září 2018   13:30

Nižněkamsk
25:28' Jo. Nättinen  (Ruohomaa, Puustinen) • 38:24' P. Kulikov  (Porjadin, E. Galimov) • 58:18' Jo. Nättinen  (Bryncev)
Ufa
Ravodin, Ščenjov – Bitjukov, Lazarev
Ufa Arena
5 134 diváků
Nižněkamsk

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:12
Utkání je u konce a body míří k hostům do Nižněkamsku. Ufa sice ve třetí části přidala na tempu, jenže koncovka dnes nebyla silnou stránkou tohoto týmu a pokud už něco prošlo, skončilo to na výborném Ježovovi. V závěru třetiny mohli domácí srovnat po nabídnuté přesilovce, šanci ale nevyužili a z trestné lavice se vracející Joonas Nättinen ujel a procedil puk za Karejeva. Neftěchimik tak vydoloval další body a pokračuje v podařeném tripu.
59:45'
Karejev je na střídačce, jenže na případné srovnání mají domácí už málo času.
58:50'
Domácí tým by ještě rád zkusil power-play, Nižněkamsk ale drží puk a tuto variantu tak nepřipouští.
58:18'
Ufa si bere oddechový čas.
58:18'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Patrně je rozhodnuto. JOONAS NÄTTINEN naskočil z trestné lavice, po Bryncevově přihrávce přebruslil Larsena a jeho následný švih gólman Karejev neudržel. Puk se pomaličku došoural až za brankovou čáru a je to 1:3. Asistence: Alexandr Bryncev.
58:01'
Hosté jsou v pěti!
57:49'
Omark Burdasova nenašel, Ogurcov jeho pas vystihl a srazil.
57:15'
Ufa se snaží, mačká bránící čtveřici, hosté ale vyhazují přes všechny čáry.
56:01'
Přesilovka pro domácí. Gólman Ilja Ježov přikryl puk lapačkou, udělal to hned dvakrát a poté rozehrál. Rozhodčí mu pak udělil dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká Joonas Nättinen.
55:38'
Neftěchiik se nikam zvlášť nežene, pokud je potřeba, tak pouze vyhodí puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
54:55'
Zleva mohl pálit Bryncev, jeho prudký pokus zvládl Karejev vyrazit před sebe a o zbytek se postarali jeho obránci.
54:25'
Omark se neproháčkoval přes dva obránce, hosté poté vyhodili až ke Karejevovi. Tohle Nižněkamsku maximálně vyhovuje.
53:51'
Za vyhozeným pukem pospíchal Zdunov. Scházela mu ale podpora spoluhráčů a tak se snažil pouze udržet puk v rohu.
52:47'
Úporný boj o puk v pásmu Ufy, domácí jej vyšťourali a mohou jít kupředu.
52:16'
Po delší době se ke střele dostali i domácí, po najetí do útočného pásma pálil Hartikainen, trefil ovšem pouze dobře postaveného Ježova.
51:47'
Prudká rána po brejku tři na dva, autorem byl Nättinen. Karejev jeho dělovku vykopl do rohu.
51:09'
Další střelecký pokus předvedl Polášek, Ufa doplácí na své chyby v rozehrávce.
50:33'
Šaripzjanov nebyl daleko od třetího gólu, jeho lehce tečovaná rána vyděsila Karejeva. Ten puk srazil, ale čelí nyní velkému tlaku soupeře.
49:45'
Na druhé straně si celé útočné pásmo objel Ruohomaa, na modré mu ale puk utekl od hokejky.
48:29'
Kličkami se snažil v útočném pásmu uvolnit Burdasov, pořád měl ale na zádech obránce a na střelu to tak nebylo.
47:39'
Kugryšev sice za brankou vybojoval puk, na brankoviště se už ale nedostal. Nižněkamsk se osvobodil.
46:29'
Nižněkamsk se nyní snaží hru uklidnit, nikam se nehnat a vycházet z dobré obrany.
45:37'
U brankoviště byl u puku zapomenutý Tkačov, zblízka ale puk za brankovou čáru nepropasíroval. Velká šance Ufy na srovnání...
44:46'
Rychlý kontr Ufy, hned tři hráči se vřítili do útočného pásma, jenže znova to bylo bez zakončení, které by dokázalo Ježova překonat.
43:27'
Ruohomaa a Puustinen vyslali na Karejeva dvě nebezpečné střely, gólman svůj tým drží nad vodou.
43:07'
Už se hraje v rohu za brankou gólmana hostů, hned několik hráčů doluje puk do svého držení.
42:15'
Domácí Sergejev čeká, až mu dostřídají spoluhráči, zatím čeká s pukem za vlastní brankou.
41:20'
Tkačov při svém průniku do útočného pásma podklouzl a poroučel se k ledu. Faul v tom nebyl, pokračuje se ve hře.
40:53'
Hosté se hned v úvodu vrhli do útoku, Ruohomaa posunul na Galimova a ten z mezikruží poslal nepříjemný pokus. Karejev musel ukázat další povedený zákrok.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:17.
Máme za sebou čtyřicet minut hry a konečně se nám hnulo i skóre. I ve druhé třetině byli aktivnější hosté a za to byli i odměněni. Ve 26. minutě si s pukem na holi najel blíže k brance Joonas Nättinen a přesnou střelou otevřel skóre. Ufa se dlouho nemohla dostat ke kloudné akci a z hlediště se už snášel i nespokojený pískot fanoušků. Ty pak ve 37. minutě uklidnil přesilovkovým gólem Dmitrij Kugryšev, jenže už ve 39. minutě bylo vše při starém, neboť Pavel Kulikov zakončil akci Neftěchimiku a vrátil hostům vedení. Stav po druhé třetině je 1:2.
40:00'
39:10'
A jestliže ještě před chvílí panovala v hale vylepšená nálada a domácí hokejisté byli v útoku, nyní panuje ticho a hraje se před Karejevem.
38:24'
Hosté opět vedou. Karejev sice nejprve zvládl vyrazit Galomovovu střelu, jenže akce pokračovala, útočná trojice Nižněkamsku rozjela kolotoč a celou akci zakončil z ostŕeho úhlu PAVEL KULIKOV. Gólman Ufy se sice natahoval, co mu síly stačily, ale na tento pokus už nedosáhl. Asistence: Pavel Porjadin, Emil Galimov.
37:20'
A rázem mohli domácí i vést, neboť dobrou přihrávku do šance dostal Chochrjakov. V rozhodujícím okamžiku je ale neposlechl puk.
36:52'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak to Ufě nakonec vyšlo a je srovnáno. Zprava nahodil puk na brankoviště Omark, od Hartikainena a gólmana Ježova se puk odrazil k volnému DMITRIJI KUGRYŠEVOVI a ten už musel pouze trefit odkrytou branku – 1:1. Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.
36:23'
Hosté se osvobozují, Omarkovi totiž u mantinelu odskočil puk od hole.
35:56'
Zase se vylučuje a na trestnou lavici zamířil hostující Pavel Porjadin. Provinil se nafilmovaným pádem v útočném pásmu.
35:40'
Nižněkamsk přidává na tempu, útočící trojice krouží v pásmu Ufy a snaží se najít skulinku na přihrávku a střelu.
34:29'
Od modré čáry pálil hostující Nättinen, tvrdou ranou ale trefil pouze pádem blokujícího Chochrjakova.
33:35'
Menší závar před brankou Neftěchimiku, Ježov ležel roztažený na brankovišti a zvládl celou situaci se svými spoluhráči vyřešit.
32:40'
Jakimov posunul na Ogurcova a ten se najednou objevil před Karejevem. Ten ale nezvládl bekhend zvednout nad beton domácího gólmana.
32:18'
Jenže pozor, rozhodčí vyhodnotili, že Linus Omark pádu přidal a i on zamířil na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za nafilmovaný pád.
32:18'
Vykoledoval si ale faul a po zákroku na něj dostal dvě minuty za hákování Ilja Arkalov.
32:05'
Omark sice předvedl hezkou kličku a zbavení se protivníka, ke střele to ale nevedlo.
31:15'
Finská trojice opět najela do pásma Ufy a z levé strany vyslal nepříjemný švih Juuso Puustinen. Trefil Karejeva do chráničů u krku, ten byl chviličku otřesený, ale už je připraven do hry.
30:42'
Zakázané uvolnění ze strany domácího týmu, vhazovat se bude po Karejevově pravici.
29:10'
Žarkov našel mezi kruhy volného Osipova, ten si zpracoval a zkusil tvrdý příklep. Opět ale neúspěšně, puk byl sražen, Ježov byl bez práce.
28:29'
Hosté jsou v plném počtu, Porjadin pospíchal do vlastního pásma pomoci spoluhráčům.
27:50'
A opět nic. Hartikainen neprošel přes Kulikova a puk opět letí až ke Karejevovi.
27:25'
Puk letí přes všechny čáry, hosté se osvobozují.
26:56'
Larsen zakončoval z dobré pozice, pukem ale trefil pouze bránícího Jakimova.
26:29'
Na trestnou lavici už zamířil hostující Pavel Porjadin a to za nedovolené bránění brankáři.
26:23'
Bude se vylučovat, domácí mají zatím ponechanou výhodu a do útoku se cpal Hartikainen. Ježov byl ale na místě.
25:28'
Hosté se dostali do vedení. Po najetí si do útočného pásma se puku chopil JOONAS NÄTTINEN, sjel si k brance a přes obránce zamířil přesně k tyčce Karejevovy branky. Jeho lapačka šla do prázdna a stav je tedy 0:1. Asistence: Mikael Ruohomaa, Juuso Puustinen.
24:24'
Omark zpoza branky přihrál na brankoviště na Osnovina, ten ovšem byl natolik pokrytý, že se k zakončení nedostal.
23:41'
Zdunov po mantinelu poslal puk za domácí branku, Ufa má nyní problém vůbec založit útok!
23:22'
Přesilovka zatím Ufě nejde a z hlediště se už nese první nespokojený pískot.
22:41'
Vyloučení na straně Neftěchimiku, dvě minuty za hákování dostal Damir Šaripzjanov.
22:18'
Z velmi ostrého úhlu to zkusil Šaripzjanov, Karejev se musel přilepit ke své pravé tyčce. Situaci zvládl, puk už je ve středním pásmu.
22:00'
Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se opět vrátí před Karejeva.
21:03'
Od levého mantinelu dostal přihrávku do druhé vlny Bryncev, moc mu to ale nesedlo a puk se mu svezl po holi mimo Karejevovu branku.
20:39'
Polášek si z levé strany najel do útočného pásma, ke střele se ale neodhodlal.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 14:25.
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme sledovali hokej nahoru a dolů, oba celky se snažily dostávat do zakončení, nicméně gól jsme neviděli. U domácích byl nejblíže úspěchu Hartikainen, jenže jeho akci středem mu zhatil připravený gólman Ježov. Hosté byli o něco aktivnější, ale ani oni svými pokusy Karejeva nepřekonali. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:52'
Bryncev s pukem za vlastní brankou, už to vypadá, že se gólu v této třetině opravdu nedočkáme.
19:10'
Ufa v kontru, přes obránce volil švih Burdasov, přesnost zakončení je ale zatím slabší stránkou domácích.
18:39'
Nenápadné nahození s tečí vyděsila Karejeva, zvládl ale puk srazit do rohu. Nižněkamsk pokračuje v náporu.
17:58'
Na druhé straně uzamkl Neftěchimik soupeře v pásmu, po sraženém Galimovově pokuse se puk dostal ke Kulikovovi a ten měl opravdu luxusní pozici na zakončení. Zprava ale Karejevovu branku minul...
17:12'
Osnovin se v pravém kruhu dostal k odraženému puku a snažil se pálit z první. Ogurcov však jeho ránu zblokoval.
16:55'
Hraje se nahoru a dolů, bez zbytečných přerušení. Chybí jen góly.
15:55'
Omarkovo naznačení zmátlo jednoho z obránců natolik, že upadl, domácí útočník ale daného okamžiku ke střele nevyužil.
15:49'
Domácí se dostali do útoku, přes Poláška pálil Osnovin, na Ježova si ale nepřišel.
15:04'
Ruohomaa a jeho rána z pravé strany. Branku ale minul a přesilovka je u svého konce.
14:25'
Ruohomaa míchal s pukem na modré čáře, ten mu pak přeskočil hůl a vykutálel se z pásma.
13:45'
Puk letí přes všechny čáry, Ufa se pro tuto chvíli osvobodila.
13:12'
Bryncev se po buly dostal ke střele od modré, jenže nikdo neclonil, Karejev tak měl ideální výhled. Střelec navíc jeho branku ani netrefil.
13:04'
Bude se vylučovat, dvě minuty za vysokou hůl dostal domácí Alexej Semjonov. Přesilovka pro Neftěchimik.
12:40'
Od modré čáry vystřelil Polášek, jeho tvrdý příklep trefil blokujícího Kulikova.
12:12'
Přes obránce Ufy to zkusil Michnov, prováhal ale nejlepší okamžik a výsledkem byla pouze sražená střela, kterou Karejev chytat nemusel.
11:33'
Na druhé straně měl prostor pro švih Šaripzjanov, Karejev ale dobře viděl a i on si připsal úspěšný zákrok.
10:41'
Oj, tohle volalo po gólu! Hartikainen dostal přihrávku na hůl, středem měl doslova dálnici k brankáři a mířil mezi jeho betony. Ježov ale byl na ledě včas a puk skryl.
10:00'
Tvrdou ránu z levé strany vyslal Polášek, jeho dělovka prosvištěla těsně vedle Karejevovy branky!
09:35'
Nättinen bekhendem vyslal Ruohomaa do útoku, tento finský útok zatím táhne hostující ofenzívu.
08:56'
Další nahození od modré čáry, nyní to byl Semjonov, Chochrjakov ale na puk nedosáhl podle svých představ.
08:32'
Ježov vyrazil nahození od modré čáry do ochranné sítě, Ufa se pomaličku začíná zvedat.
07:55'
Na Omarka mířila prudká křížná přihrávka, u pravého mantinelu ji ale nezvládl zpracovat.
07:17'
Kombinace mezi Hartikainenem a Kemppainenem skončila bez střeleckého vyjádření, Neftěchimik jde zase do protiútoku.
06:29'
Sergejev pálil kousek za kruhy, jeho tvrdou ránu povyjetý Ježov vyrazil. Sergejev mohl možná ještě pár krůčků udělat a střílet z lepší pozice.
05:26'
Od modré nahazoval Volgin a u brankoviště dorážel Puustinen. Mířil k tyčce, Karejev tam byl na poslední chvíli. Stále tak domácí gólman drží čisté konto.
05:08'
Znovu si Galimov najel do levého kruhu, nyní mířil na lapačku. Tu měl ale Karejev připravenou a předvedl jistý zákrok.
04:41'
Síly na ledě se vyrovnávají, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Mikael Ruohomaa.
04:36'
Do levého kruhu pro vhazování se nacpal Galimov a jeho švih prolétl kousíček nad Karejevovým břevnem.
04:14'
Přesilovka pro hosty. Vladimír Tkačov se na Rouhomaaovi dopustil podrážení a už je na trestné lavici.
03:52'
Mezi kruhy zůstal zcela volný hostující Michnov, Ufa v úvodu opravdu nestíhá.
02:51'
Šafigullin se dostal do střelecké pozice nájezdem zpoza branky, Karejev byl ale u své tyčky včas.
02:33'
Zleva pálil od levého mantinelu Jakimov, hledal mezírku v Karejevově postoji, ten puk skryl mezi svými chrániči a přerušil hru.
01:57'
Nižněkamsk je v úvodu aktivnější, Ufa si soupeře zatím oťukává.
00:55'
Ogurcov i Chajrullin se natlačili před domácího gólmana, Karejev oba hráče zvládl pokrýt. Má tak za sebou první zákroky.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Fedotov) – Nazarevič, Larsen, S. Garejev, Ar. Sergejev, M. Osipov, A. Semjonov, Ljachov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Osnovin – Chochrjakov, Burdasov (C), M. Majorov – Soloduchin, Šen, V. Žarkov (A) – Busarov.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, An. Sergejev, Ogurcov (A), Bryncev, Šaripzjanov (A), Volgin, Fatkullin, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov (A), Porjadin – Zdunov, Jakimov, Chajrullin – Michnov, Šafigullin, Arkalov.

Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Bitjukov, Lazarev.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymnách můžeme začít!
Zápas v Ufa Areně začne v 13:30, takže si po obědě nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Neftěchimik Nižněkamsk

Hosté mají za sebou také šest zápasů, bilance je ale horší. Šest bodů stačí pouze na průběžnou sedmou příčku. Nelze ale brát tento celek na lehkou váhu, v současně probíhajícím tripu klub dvakrát ze tří možností bodoval, když v prodloužení vyhrál v Astaně a v základní hrací době i na ledě Novosibirsku. Zápas to byl napínavý a rozhodnutí padlo necelé dvě minuty před koncem po gólu Šaripzjanova. Zbývající branky hostů dal Puustinen, zaznamenal hattrick a Nižněkamsk vyhrál 4:3.

Salavat Julajev Ufa

Domácím se vstup do sezony podařil, po šesti odehraných zápasech mají devět bodů, což stačí na třetí místo Východní konference. Tým má skutečně formu, vždyť přivezl body z ledu Petrohradu, doma zdolal Nižnij Novgorod a v pátek po samostatných nájezdech získal proti Kazani alespoň bod. Ufa sice po dvou třetinách vedla po gólech Kadějkina, Tkačova, Omarka a Burdasova 4:1, náskok však ztratila a v nájezdech obrat dokonal Burmistrov. Síla v týmu ale rozhodně je a dnes bude favoritem.

Čerepovec – Ufa 4:5 pp
Jaroslavl – Ufa 4:2
Petrohrad – Ufa 1:4
Ufa – Nižnij Novgorod 4:3
Ufa – Kazaň 4:5 sn
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.