KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Vladivostok - 16. listopadu 2018   15:00

Ufa
Ufa
01:57' M. Majorov (Arzamascev, Kemppainen) • 22:12' Dubrovskij (V. Žarkov) • 36:30' M. Majorov (Kemppainen, Tkačov)

Vhazování – 32:20.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Ufy, která potvrdila roli favorita a svého soupeře porazila poměrem 3:1. Domácí měli od úvodních vteřin výrazně navrch, několikrát musel zasahovat brankář Serebrjakov, který výrazně podržel svůj celek. Admiral toho směrem dopředu moc nepředvedl, i tak se nakonec dočkal kontaktní branky, která ale přišla příliš pozdě. Dnešní utkání rovněž nabídlo několik přesilových her, avšak ani jeden z celků si nepočínal zrovna ukázkově.
59:25'
Vypadá to, že žádnou další branku už neuvidíme, oba celky se nikam neženou. Ufa tak zvládla roli favorita.
58:47'
Semjonov se sice zmocnil volného puku, poté ho ale odpálil přes všechny čáry – zakázané uvolnění. Hra se opět přestěhuje do útočného pásma Vladivostoku.
57:27'
Metsola si připsal další zákrok, jednalo se o rutinní práci brankáře. Finský brankář stáhl puk ze vzduchu a poté rozehrál do strany na najíždějícího se Larsena.
56:30'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Je tu kosmetické snížení stavu! Admiral se po delší dob dostal do útočné třetiny, kde se do zakončení natlačil Butuzov. Jeho zakončení Metsola ještě vyrazil, před brankou se ale nejlépe zorientoval SERGEJ KOŇKOV, který došoural puk za brankovou čáru.
Asistence: Vladimir Butuzov, Denis Vicharev.
56:28'
Burdasov měl na střelu hodně prostoru, Serebjakov jí ale dokázal vyrazit pouze před sebe, což málem přineslo závar před brankou. Ufa opět svírá svého soupeře.
55:27'
Zcela sám byl před brankou Hartikainen, který ale vůbec netrefil puk. Admiral se v posledních vteřinách pouze brání, domácí to zkouší až od své branky.
54:28'
Po odpískání skončil na zemi domácí Panin, který si nakonec vyžádal drobné ošetření. S domácím obráncem to nevypadá moc dobře, musel totiž odejít do kabiny.
53:29'
Larsen si nyní nabruslil za branku, kde ale v souboji s protihráčem přišel o kotouč. Na druhé straně se daleko nedostal Mereskin, kterého odzbrojil Larsen.
52:28'
Do útočného pásma se nyní dostal Majorov, který to zkoušel hodně nevýrazného střelou, se kterou Serebrjakov neměl moc práce. Následovat bude další bule v útočné třetině Ufy.
51:24'
Ufa se opět usadila v útočném pásmu, dobře tělem ale zapracoval hostující obránce Miščenko, který odtlačil protihráče od puku. Na druhé straně si dobře v obraně počínal Semjonov.
50:25'
Miščenko měl na střelu dostatek prostoru, nakonec přiťukl vedle stojícímu Butuzovovi, jehož rána z první směřovala vedle brány, Metsola nemusel zasahovat.
49:20'
Admiral se sice usadil za modrou čárou, Kubát to ale zkoušel velice slabým nahozením, který Metsola dokázal pokrýt. Následovat bude bule po levici finského brankáře.
48:01'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., podrážení).
47:29'
Serebrjakovovi se nepodařilo zastavit nahození podél mantinelu, následně se k puku dostal domácí Burdasov, jehož nahození z úhlu pokryl ruský brankář.
46:18'
U levého hrazení se přetlačovala početná skupina hráčů, nakonec volný puk vydoloval Polák. Český forvard nabíjel Kubátovi, jehož rána skončila pouze na zadním mantinelu.
45:20'
Vladivostok hraje vůbec první přesilovou hru, ta se mu ale nedaří dle představ. Soupeř už dvakrát vyhodil, nyní to od vlastní svatyně zkouší Miščenko.
44:28'
Po levém křídle to zkoušel Polák, který si nabruslil až do útočné třetiny, kde jeho rána byla sražená do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici brankáře Metsoly.
43:49'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., sekání).
43:38'
Nyní se puk dostala až na hostující střídačku, hlavní sudí tedy musel přerušit hru. Aby toho ale nebylo málo, tak před malým momentem nebezpečně zakončoval Osnovin.
42:22'
Obrana Admiralu byla celkem rozhozená. Toho chtěl využít domácí Tkačov, který u vzdálenější tyče hledam Majorova, jehož teč přinesla zakončení vedle branky.
41:30'
Omark si tak dlouho dělal prostor ke střele, až se natlačil před branku, kterou ale přestřelil. Hraničním zákrokem si pomáhal hostující Vicharev, který nakonec nefauloval.
40:11'
Úvodní vhazování poslední periody dopadlo lépe pro domácí hráče. Konkrétněji se na buly prosadil Osnovin, po jehož přihrávce vypálil na bránu Kugryšev.
40:01'
Také druhá třetina je u konce, tentokráte jsme se dočkali dalších dvou branek, přičemž obě vstřelila Ufa. Ta měla výraznou územní převahu, přičemž Serebrjakov dnes má opravdu hodně práce. Na druhé straně se Metsola moc nezapotil, i tak Admiral podniká celkem nebezpečné protiútoky, které ale zatím úspěch nepřinášejí. Hosté budou muset do poslední třetiny něco změnit, v tuto chvíli musí dotahovat tříbrankové manko.
40:00'
39:15'
Momentálně sledujeme celkem ofenzivní podívanou. Nejprve se Černikov nedostal kolem protihráče, posléze Garejev přihrával pouze na hokejku protihráče.
38:20'
Mereskin se natlačil až před branku, odkud ještě předávak puk pod sebe na Tatalina, jehož ránu zablokoval protihráč. Na druhé straně musel zasahovat Taratunin.
37:25'
Na druhé straně se Strelcov omylem dostal až do branky soupeře, hlavní sudí tak musel přerušit hru. Dost možná tomu předcházel nedovolený zákrok Osnovina.
36:30'
Ufa právě vstřelila branku!
Hezká akce domácích přináší další branku! Dalekonosná přihrávka našla na druhé straně volného Tkačova, který nezazmatkoval, naopak přihrál pod sebe na MAXIMA MAJOROVA, který puk bezpečně uklidil mimo dosah Serebrjakova.
Asistence: Joonas Kemppainen, Vladimir Tkačov.
36:28'
Ufa zmáčkla svého protivníka, který se dlouhou dobu nedostal k puku. Nakonec to nenápadnou přihrávkou zkoušel Majorov, po jehož přihrávce zakončoval Tkačov do brankáře Admiralu.
35:28'
Hartikainenovi se podařilo zkrotit neposedný kotouč. Finský forvard posléze předal Burdasovovi, načež prvně jmenovaný nakonec přihrál mimo dosah Sergejeva.
33:33'
Obrovská šance Admiralu! Zničehonic si do slušné šance nabruslil Zajcev, který orazítkoval pouze tyč. Puk se odrazil k Hovorkovi, který pro změnu trefil pouze brankáře.
32:28'
Nakonec to byl právě Larsen, který to zkusil z velké vzdálenosti. Serebrjakov střelu moc neviděl, na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou. Admiral je pod obrovským tlakem.
31:33'
Larsenovi nyní přeskočil puk hokejku, jeho formace musela vyklidit útočné pásmo. Netrvalo dlouho a domácí hráči opět operují kolem branky Serebrjakova.
30:25'
Salavat opět sevřel svého soupeře v jeho vlastním pásmu. Přihrávku mezi kruhy obdržel volný Burdasov, jehož rána o kousek minula tyč. Admiral posléze vyhodil do bezpečí.
29:59'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Mereskin – 2 min., podrážení).
29:20'
Směrem dopředu to zkoušel hostující Strelcov, který ale narazil na jednoho z protihráčů. Posléze to z protiútoku zkoušela Ufa, který se rovněž nedostala ani ke střele.
28:23'
Metsola musel být pozorný, puk totiž poskakoval v nebezpečné blízkosti od jeho svatyně. Nakonec se před brankou nejlépe zorientoval Hartikainen, který vyvezl kotouč za opačnou bránu.
27:03'
Hodně prostoru měl kolem sebe domácí Majorov, který zkoušel ještě přihrát ke vzdálenější tyči, kde ale jeden z kolegů promáchl. Poté od modré čáry pálil vysoko nad Burdasov.
26:14'
Serebrjakov musel prokázat svojí připravenost, pořádnou dělovkou to totiž zkoušel Burdasov, který zamířil pouze do výstroje brankáře. Následovat bude vhazování po pravici ruského brankáře.
25:02'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Artur Karmaškov – 2 min., pozdní dohrání).
24:18'
Na druhé straně ujížděl sám na bránu Polák, který se zbavil dvojice protihráčů, jenomže následnou ránu po zemi doprostřed dokázal Metsola zneškodnit.
23:33'
Burdasov se fantastickým způsobem dostal až před brankáře, načež se do vyložené šance prodral Hartikainen, který ale narazil pouze na levý beton Serebrjakova.
22:45'
Tkačov si všiml svého kolegy Majorova, který se natlačil až před brankáře Serebrjakova. Ten mu v cestě nechal beton, pod kterým nakonec skončil hrací předmět.
22:12'
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Admiralu se nepodařilo kloudne rozehrát, za brankou se dostal k puku Žarkov, po jehož přihrávce pálil do brankáře Dubrovskij. Ten střelu vyrazil pouze před sebe, kde číhal právě JEGOR DUBROVSKIJ, který ránou vleže překonal brankáře. Regulérnost branky musel ještě potvrdit videorozhodčí.
Asistence: Vladimir Žarkov.
21:27'
Na druhé straně přihrával Omark do tandemu na Kugryševa, jehož ránu zápěstím dokázal zneškodnit brankář Serebrjakov, který raději přerušil hru.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který okamžitě zavezl puk za svojí branku. Poté si únik Vichareva pohlídal domácí Osnovin.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla velice rychlou branku, o kterou se postaral domácí celek. Ufa měla i posléze výraznou územní převahu, avšak ke druhé brance se už nedostala. Admiral se dlouhou dobu herně hledal, nakonec se ke konci třetiny dostal k několika slibným střeleckým pokusům, které ale dokázal pokrýt Metsola. Zároveň jsme v první třetině neviděli žádné vyloučení, což jasně hovoří o klidném průběhu utkání.
20:00'
19:27'
Z velkého úhlu to ránou příklepem zkoušel Tatalin, který ale úplně minul branku. Na opačné straně se Majorov nedostal přes Miščenka, který si pomohl ramenem.
18:48'
Serebrjakov nyní musel zachytit přihrávku od Larsena, který to zkoušel velice šikovně. Posléze se směrem dopředu vydal Kozlovskij, který ale vyhodil puk za mantinel.
17:28'
Koňkov zkoušel zastihnout prudký pas od spoluhráče, na který nakonec nedosáhl. Je z toho zakázané uvolnění, hra se přestěhuje do obranného pásma Vladivostoku.
16:08'
Mereskin to zkusil nahozením od pravého kruhu, na který si Metsola v poklidu počíhal. Admiral to zkoušel dalším atakem po levém křídle, tentokráte Tatalin neprošel přes Larsena.
15:25'
Hostující Polák už neměl moc sil, nakonec souboj o kotouč prohrál. Na ledovou plochu zamířily další formace, domácí Burdasov ale nepřesně přihrával Chochrjakovi.
14:25'
Nyní se do zajímavé šance dostal domácí Kugryšev, který ale z velké blízkosti nepřekonal Serebrjakova, jenž zřejmě zasahoval ramenem. Na druhé straně to střelecky zkoušel Hovorka.
13:18'
Serebrjakov nyní musel za vlastní branku, kde zachytil nahození podél mantinelu. Posléze jeho kolegové zkoušeli zaútočit, Koňkov ale neměl potřebnou podporu spoluhráčů.
12:22'
První formace Ufy celkem dlouho kombinovala na vlastní polovině, nakonec to po pravém křídle zkoušel Larsen, který se ale nedostal přes bránícího Kubáta.
11:35'
Ufa je i nadále o poznání aktivnější. Koledov si nabruslil k pravému kruhu, odkud jeho střelu zápěstím vyrazil Serebrjakov k mantinelu, odraženého kotouče se zmocnil kolega Dubrovskij.
09:35'
Na druhé straně to podél mantinelu zkoušel Strelcov, který se ale neprodral kolem Larsena. Poté si u vlastní modré čáry dobře počínal Miščenko, který zastavil Majorova.
08:25'
Serebrjakov nyní vyrazil kotouč pouze před sebe, kam si sjížděl Osnovin, který ale nedokázal překonat ležící beton. Admiral to zkouší z rychlého protiútoku.
07:15'
Na ledovou plochu zavítala druhá formace Admiralu. Ta si poradila s atakem Kugryševa, který navíc skončil v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
06:37'
Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, od modré čáry to nahozením zkoušel Koledov, který trefil pouze kolegu Dubrovskiho, jenž ale přišel o kotouč.
05:38'
Také Salavatu se nevydařil přechod na druhou stranu, do ofsajdového postavení se dostal Tkačov. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:12'
Admiralu se nevydařil přechod do útočné třetiny, o rozehrávku od své branky se tedy postaral Taratunin, jehož prudká přihrávka nenašla Zajceva, nýbrž pouze Sergejeva.
03:30'
Vladivostok se nedokázal dostat s pukem na druhou stranu, k němu se dostal Hartikainen, který nejprve naznačil střelu, poté ale vůbec nevypálil.
02:11'
Hezká akce domácích. Burdasov měl na levém křídle hodně času na přihrávku, nakonec nabíjel před branku Semjonovovi, který z první minul vzdálenější šibenici.
01:57'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Domácí se opět nastěhovali do útočné třetiny, posléze si Kemppainen nabruslil s pukem k pravému kruhu, odkud svižnou střelou překvapil brankáře Serebjakova, který určitě nemá čisté svědomí. Do střely ještě vložil hůl MAXIM MAJOROV, který se tak stává střelcem první branky.
Asistence: Joonas Kemppainen, Zachar Arzamascev.
01:25'
Larsen se nadechl k vyvezení kotouče na druhou stranu, nakonec si ještě vybral vedle stojícího Panina, který ale s přihrávkou o mantinel příliš nepočítal.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, konkrétněji se na buly prosadil Osnovin, který vyhrál puk za sebe na Panina.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (A), Ar. Sergejev, A. Semjonov, S. Těreščenko, Arzamascev, S. Garejev, Koledov – Kugryšev, Osnovin, Omark (A) – Burdasov (C), Chochrjakov, Hartikainen – M. Majorov, Kemppainen, Tkačov – Dubrovskij, Kadějkin, V. Žarkov.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – Miščenko, Ugolnikov (A), Taratunin, Kubát, Kozlovskij, Antropov, Karmaškov, Tatalin – Koňkov, Vicharev, V. Butuzov – Hovorka, V. Polák, Zajcev – Černikov, A. Strelcov (C), V. Strelcov – Glazačev (A), Mereskin, K. Voronin.

Rozhodčí: Bukin, Kočetov – Maximovskij, Černyšjov.
Československá stopa

Ufa na své soupisce nemá žádného českého ani slovenského hokejistu. Vladivostok v průběhu sezóny upustil od homogenního ruského týmu a do svých řad zlákal Čechy Vojtěcha Poláka a Karla Kubáta, slovenské barvy pak hájí Marek Hovorka.

(5 výher, 23 porážek – 14 bodů)

Na opačné straně stojí Vladivostok, kterému zatím patří až předposlední pozice východní konference, doposud se mu podařilo nasbírat čtrnáct bodů. Admiral se v posledních týdnech potýká s hrůzostrašnou formou, nevyhrál totiž šest posledních ligových zápasů. Poslední vítězství je staré necelý měsíc, tehdy Vladivostok porazil na domácím ledě Novgorod poměrem 3:2. Admiral nasbíral většinu bodů právě na hřištích soupeře, i tak mu v tabulce venkovních zápasů patří až jedenáctá pozice, přičemž získal osm bodů. Poslední ligové klání se pro Admiral rozjíždělo celkem slušně, neboť vedl proti Petrohradu po první třetině 1:0. Favorit zápasu se ale ve druhé třetině výrazně zlepšil, nakonec zvítězil vysoko 8:2.
Salavat Julajev Ufa
(15 výher, 11 proher – 33 bodů)

Hokejisté Ufy zatím podávají celkem kolísavé výkony, které stačí na průběžnou šestou pozici východní konference. Ufa má na svém kontě třiatřicet bodů, přičemž na vedoucí Jekatěrinburg ztrácí bodů sedmnáct. Salavat v minulém kole ukončil třízápasovou šňůru bez výhry, na ledě Nižněkamsku totiž zvítězil poměrem 3:2, přičemž Ufa rozhodla utkání během minuty. Domácí celek dnešního utkání odehrál na vlastním ledě už čtrnáct zápasů, přičemž zvítězil v osmi případech. Poslední dva zápasy ale nevyšly dle představ, nejprve Ufa nestačil na Dynamo Moskva, kterému podlehla po prodloužení, posléze nestačila ani na Spartak, se kterým prohrála těsně 3:4.
Dobré odpoledne u sledování hokejové KHL, která se po reprezentační pauze opět rozbíhá. Dnes budeme společně sledovat mezi domácím výběrem Salavat Julajev Ufa a Admiralem Vladivostok. Těšme se na zajímavý duel!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.