KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Astana - 26. září 2018   18:30

Vitaz
Vitaz
12:29' Makejev (Stoljarov, A. Nikulin) • 44:49' Stoljarov (Jevsejenkov) • 59:40' Mozík
3:4
(1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)

1:2 (SN)

Astana
Astana
01:00' Cormier   • 25:38' Frattin   • 31:02' Blacker  (A. Petersson, R. Starčenko) • ' Frattin
Vitaz
Astana

Česká stopa

Vojtěch Mozík (VTZ); (1+0), 5 střel, 24:26
Je dobojováno. Naprosto vyrovnané utkání nakonec vyšlo lépe pro Barys Astana, které vystřelil v samostatných nájezdech vítězství Matt Frattin! V zápase se také prosadil český zástupce Vojtěch Mozík, který svému týmu daroval alespoň jeden bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Barys Astana.
Autorem vítězné branky je MATT FRATTIN.
Aaltonen mířil na pravou stranu. Tam ale opět zasáhla bezchybná lapačka Karlssona.
Ortio si sáhl, ale Frattinova střela byla razantní!
Vyrovnáno! Kokarev prudkou střelou překonal Karlssona.
Valk vsadil na rychlé ruce, ale branku netrefil!
Ani Rendulić neměl místo mezi betony.
Ortio si počkal a nenechal Starčenkovi místo mezi betony.
Podobně to zkusil Vyglazov, ale jeho střela skončila v lapačce Karlssona.
Michajlis rychlou trefou prostřeluje Ortiu!
Také Černov je svou kličkou do bekhendu neúspěšný. Karlsson nemusel zasahovat.
Petersson mířil mezi betony, ale Ortio sráží.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:47'
Rendulić už mohl rozhodnout, ale po přihrávce místo odkryté branky trefil pouze pohotově přesouvající se ho Karlssona!
64:12'
Nyní šli hosté do přečíslení dva na jednoho. Mozík ve vysoké rychlosti hledal Lazareva, který ale pálil z těžké pozice v pokleku.
63:44'
Senzační semafor Karlssona proti střele Stoljarova!
63:40'
Nyní je na puku Lazarev, který rozehrává hru.
63:24'
Makejev stahuje hru z útočné třetiny na polovinu hřiště.
62:47'
Barys nyní dvěma střelami prověřil Ortiu, ale ten jistými zákroky nepustil puk za svá záda.
62:09'
Z pravého křídla se snažil procpat přes Dietze do zakončení Kokarev. Karlsson se toho ale nebál a kotouč urychleně přikryl pol lapačku.
60:44'
Dietz v samostatném úniku přišel o kotouč kvůli stíhacímu hráči Viťazu!
60:01'
60:00'
59:40'
Viťaz právě vstřelil branku!
Je tomu skutečně tak! Dvoubrankové vedení Barysu je minulostí a po tvrdé střele VOJTĚCHA MOZÍKA je srovnáno! Střelu českého útočníka vykopl Karlsson betonem pouze do brusle jednoho ze spoluhráčů, od níž se puk vymrštil zpět přes beton za brankovou čáru.
59:07'
Domácí jdou do risku a hrají v šesti hráčích s odkrytou brankou!
58:36'
Z ostrého úhlu zkusil překvapit Karlssona střílející Sjomin. Tomu střela na bližší tyč málem vyšla, jelikož si brankář Barysu se svým zákrokem nebyl vůbec jistý.
58:08'
Po téměř necelých pěti minutách je hra přerušena, když skryl puk do své výstroje Ortio.
57:07'
barys odvrátil další útočnou akci a dopředu vyráží s osmadvacítkou Cormier.
57:00'
Domácím se pomalu a jistě krátí čas na vyrovnání.
55:41'
Mezitím co hosté střídají se Valk snaží udržet hru co nejdále od branky Barysu.
53:20'
Karlsson nyní čelí kanonádě Viťazu. Ihned po vyhrané buly se do střely opřel Golovkov.
53:11'
Černov se omluvil Karlssonovi, kterého plácnul po přerušení hry.
51:40'
Po příklepu prověřil Karlssonovy betony tvrdou střelou Stoljarov! Brankář Astany kotouč vyrazil až do středního pásma.
51:01'
Na levém křídle to Sagadejev nemyslel špatně, ale jeho rychlou přihrávku mezi kruhy vystihli domácí.
49:32'
Rendulić se prohnal skrz brankoviště, kde se mu v těsné blízkosti Karlssona nepodařilo zasunout puk za jeho záda.
49:10'
Proti střele krátce po vhazování nemusel Karlsson zasahovat. Barys se následně snažil vyvést hru, ale obranné pásmo znova obsazují hráči v červených dresech!
47:18'
Viťaz je osvěžen kontaktní brankou a stále se žene za vyrovnáním. Barys zatím úspěšně odolává.
45:58'
Černov u pravé tyče mohl vyrovnat! Kotouč ale příliš nesedl na čepel a Karlsson se štěstí ukočíroval neposedný kotouč.
44:49'
Domácí přesilovou hru přeci jen využívají a jsou v kontaktu! Jevsejenkovu střelu z modré čáry dokázal před brankou tečovat do volné mezírky GENNADIJ STOLJAROV. Asistence: Alexandr Jevsejenkov
44:38'
Na pravou tyč dostal přihrávku Nikulin, který se snažil okamžitě pálit.
44:16'
Na modré čáře neudrželi domácí včetně Černova nervy a překročili ji dříve než Nikulin s kotoučem.
43:45'
Komarov nyní napadal i přes signalizovaný ofsajd. Sudí ale nechali hru dál pokračovat.
43:24'
Pro další vyhození jde až za vlastní branku Nikulin. Hosté střídají.
43:05'
Napadající Ševčenko nahrál pár cenných vteřin, když aktivně napadal rozehrávku přesilové formace Viťazu.
42:51'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Alichan Asetov – 2 min., držení).
42:07'
Makejevovi se ještě podařilo udržet pravý roh útočné třetiny, ale po zaváhání na modré čáře Viťaz třetinu ztrácí.
40:42'
Po naznače přihrávky pálil zničeho nic Petersson, ale Ortio jeho střelu vyráží betony.
40:23'
Bochenski se snažil obhodit obranu Viťazu. Ta ale srazila puk na svou střídačku.
40:01'
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:03'
Hosté vůbec nikam nespěchají. Před levou tyč si zkusil sjet Petersson, ale ke střele se nedostal.
36:53'
Z pravé strany to zkusil Bochenski, ale brankovou konstrukci přestřelil.
36:33'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., hákování).
35:09'
Přes pravý kruh se dokázal natlačit do branky Ševčenko, ale z těsné blízkosti se mu Ortia nepodařilo překonat.
34:33'
Barys se k žádné větší šanci nedostal. Trest Viťazu je u konce.
34:17'
Vyhození domácích zastavuje za svou brankou Karlsson. Blacker rozjíždí útok přes pravou stranu kluziště.
32:33'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
31:02'
Astana právě vstřelila branku!
Barys navyšuje vedení na rozdíl dvou branek! Petersson dobrou přihrávkou na uvolněného JESSE BLACKERA připravil velkou šanci svému celku. Blacker následně měl dostatek času a střelou pod horní tyč uklidil puk za brankovou čáru. Asistence: André Petersson a Roman Starčenko.
30:34'
Před levou tyč si sjížděl Omark, ale kotouč mu přeskočil čepel hole.
30:13'
Začala zkrácená přesilovka Barysu Astany.
29:18'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Komarov – 2 min., krosček).
28:11'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., podrážení).
27:26'
Přesilová pětka Barysu se snaží přejít přes útočnou modrou, ale tam je postavená červená zeď.
26:59'
Pozorný Ortia si udělal prostor a taženou střelu Dallmana skryl ve své moci.
26:13'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., vysoká hůl).
25:38'
Kolotoč dojel do svého konce a Barys odskakuje na rozdíl jedné branky. Po řadě rychlých předávek zkoušel pálit MATT FRATTIN, načež trefil brusli jednoho z bránících hráčů, od které se puk dorazil mezi betony Ortia.
24:23'
Hra pokračuje opět dlouho bez přerušení. Hráči Barysu uzamkli domácí pětku v obranné třetině.
22:47'
Branka nakonec není posouzena jako regulérní a stav tak zůstává stále 1:1.
Hlavní sudí jde překontrolovat video, protože Asetov byl postaven v brankovišti.
22:27'
Obranná čtyřka Barysu úspěšně vyhazuje i podruhé.
22:15'
Jevsejenkov musí pro puk do neutrální zóny.
21:49'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Klimontov – 2 min., sekání).
21:00'
Z osy hřiště se pokoušel prosadit Rendulić, který je dnes hodně vidět.
20:41'
Český útočník Vojtěch Mozík pálil nebezpečně na bližší tyč. Tam se ještě snažil pozlobit brankáře Karlssona dorážející Kokarev.
20:15'
Odehráno je patnáct vteřin. Barys zaváhal na modré čáře a jeho útok je zastaven ofsajdem.
20:01'
Po dobrém vstupu Barysu do úvodní třetiny dokázali hosté otevřít brankový účet. Během postupujícího času ale domácí Viťaz srovnal tempo hry a podařilo se mu rovněž srovnat na stav 1:1.
20:00'
19:39'
Útočící Valk dal příliš dlouhou přihrávkou svému kolegovi na levém křídle. Kotouč si přebírá Jevsejenkov.
19:06'
Zadovkou se dostal ke střele Černov, který z vrchu pravého kruhu nastřelil pouze výstroj dobře postaveného Karlssona.
17:57'
Mírný zásah do přihrávky vyhání Astanu z útočné třetiny a Makljukov musí spěchat na obrannou polovinu.
17:37'
Michajlis si prodloužil pobyt na ledě, ale zpoza branky Ortia našel pouze Dietze, který ke střele neměl ideální pozici a kotouč skončil v lapačce domácího brankáře.
16:23'
Nahození Barysu zastavil pro své spoluhráče za brankou Ortio. Oba celky posílají na led čerstvé síly.
15:04'
Rendulić to zkusil znova, ale tentokrát s individuálním zakončením! Těsně před ním ho ale na Karlssona natlačil obránce Makljukov.
14:18'
Pronikajícího soupeře nepustil Katičev do zakončení. Dopředu jde Viťaz.
12:29'
Velmi rychlá akce domácích. Přes pravé křídlo se protáhl Stoljarov, který přesnou přihrávkou přes brankoviště našel před levou tyčí najíždějícího ALEXEJE MAKEJEVA, který měl před sebou značně odkrytou část branky. Asistence: Gennadij Stoljarov a Alexandr Nikulin.
11:09'
Na levém křídle se Peterssonu dostalo spousta prostoru a tak si útočník Barysu sjel až na spodní část levého kruhu, odkud zkusil pálit na vzdálenější tyč.
10:22'
Po téměř pětiminutové pasáži je hra přerušena a program pokračuje komerční přestávkou.
09:23'
Před levou tyč dostal zpoza branky přihrávku Ševčenko, který hledal místo v levé spojnici! To ale Ortio dobře pokryl a hra stále pokračuje bez přerušení.
07:57'
Už se hraje dlouho bez přerušení, ale za to také bez větší střelecké příležitosti.
06:02'
Hra se zatím přelévá ze strany na stranu. O něco nebezpečnější je tým Astany.
04:19'
Karlsson zatím musel zasahovat pouze proti střelám z větší vzdálenosti. Hráči Astany nepouští domácí celek k žádné kombinaci.
03:30'
Vyloučený Michajlis odpykávající trest za hráčskou lavici je zpět ve hře. Astana okamžitě vyráží do útočné třetiny.
03:03'
Viťazu se zatím nedaří přejít do trvalejšího tlaku, kterým by mohl odpovědět na inkasovanou branku z první minuty.
01:44'
Aaltonen je vyhnán až za vlastní branku, zpoza které bude rozjíždět útočnou akci.
01:30'
Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Michajlis.
01:00'
Ihned v úvodu zápasu si hosté vytvořili rychlý tlak. Starčenko z ostrého úhlu na pravé straně našel přesně najíždějícího PATRICKA CORMIERA, který z hranice brankoviště sklepl puk za Ortiova záda.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Golovkov, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Šinkevič, Katičev, Dědov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Rendulić – A. Nikulin, Stoljarov, Makejev – Kokarev, N. Komarov, Švec-Rogovoj – A. Lazarev, Vyglazov, P. Černov – Verba.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, Blacker, Makljukov, Dietz, Lipin, Klimontov, Polochov – Bochenski, Michajlis, Frattin – A. Petersson, Cormier, R. Starčenko – Grenc, Valk, Ševčenko – Sagadejev, Gurkov, Asetov.
Barys Astana

O něco lépe je na tom s devíti zápasy a celkovými jedenácti body kazašská Astana. Ta má na šestém místě vyrovnanou i brankovou bilanci +2 (35:33)

Z devíti zápasů skončila hra v základní hrací době pouze ve čtyřech případech. Po dvou domácích výhrách nad Novgorodem a Kazaní, přišly také dvě prohry. V samostatných nájezdech Barys nenašel recept na brankáře Avangardu a v dalším utkání zaznamenal vysokou nadílku 7:3 od Ufy. V posledním utkání si ale hráči Astany zpravili chuť, když Frattin v prodloužení rozhodl o vítězství nad moskevským Dynamem.

Český zástup

Dominik Hrachovina; 3 zápasy (úspěšnost 84.62, 2 góly na zápas)