KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : CSKA Moskva - 18. prosince 2018   17:30

Vitaz
Samonov (Saprykin) – Stasenko, Jevsejenkov, Katičev, Mozík, Šinkevič (A), Golovkov, Jepišin – Švec-Rogovoj (A), Rendulić, Makejev – A. Ševčenko (C), Petrakov, A. Sjomin – Kokarev, N. Komarov, Mons – Vyglazov, Kulagin, Mojsejev.
Kulakov, Odinš – Novikov, Šalagin
Viťaz Ice Palace
CSKA Moskva
L. Johansson (I. Sorokin) – Dahlbeck, Marčenko (A), Pašnin, Naumenkov, Čmychov, Makejev, Ibragimov – Hansen (C), Kalinin (A), Světlakov – Tolčinskij, Vey, Scott – Al. Popov, Okulov, Mamin – Slepyšev, P. Karnauchov, Rtiščev – Antipov.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám příjemný večer.
Československá stopa v utkání
Vojtěch Mozík (VTZ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:15
Marek Hrivík (VTZ) nehrál kvůli zranění
Zápas je u konce a velmi překvapivě vítězí Viťaz. Samonov si navíc udržel čisté konto, což je proti CSKA velké vzácnost. Domácí také dokázali přerušit sérii osmnácti vyhraným zápasů hostů a zaslouženě tak berou dva body. CSKA sice celkem jasně přestřílela svého soupeře, obrana v čele se Samonovem se ani jednou nenechala překonat.
59:48'
Viťaz se osvobozuje a to už bude definitivně vše.
59:02'
CSKA je usazená v útočném pásmu a samozřejmě to zkouší také bez brankáře.
58:17'
Viťaz zase získavala čas útočením. Navíc se vzápětí do útoku vrátila a snaží se přidat ještě jednu branku.
57:38'
CSKA musí začínat ze své třetiny. Moč času už nezbývá a tak se snaží dostat dopředu co nejrychleji.
57:04'
Hosté se dostali dopředu pomocí nahození. Následně dostali kotouč i před branku, žádný z hráčů Moskvy ho nedokázal vystřelit mezi tři tyče.
56:14'
Hosté stále útočí, domácí dobře kryjí všechny pozice na střelu. Vzápětí se navíc osvobozují a jistě si kráčí pro vítězství.
55:12'
Viťaz stále získává čas v útoku a CSKA už je v kritické situaci. Samozřejmě se ještě snaží, v útoku se mu stále nedaří prosadit.
54:22'
Domácí můžou zaútočit a zkusit se prosadit. O to se pokusili, ale nedovolila to hostující defensiva.
53:00'
Viťaz udržuje kotouč daleko od své branky. Do konce zápasu navíc zbýva už jen sedm minut.
52:34'
Hra je přerušena kvůli posunuté hostující brance. Bude tak následovat vhazování před Johanssonem.
51:52'
Domácí vyhazují tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Poté oba celky vystřídají a začně útok CSKA.
50:54'
Viťaz odráží další útok. Navíc už se pomalu začíná přibližovat konec zápasu, což se domácím fanouškům líbí a dávají to najevo.
50:20'
CSKA se po konci oslabení tlačí do útočné třetiny. Tam většinou dokáže kotouč udržet, pak už nedokáže vystřelit. Nyní aspoň donutili domácí k vyhození na zakázané uvolnění.
49:19'
Johansson nyní zachránil hostující naděje na body výborným zákrokem. Bude následovat vhazování před ním.
48:36'
Hosté se opět osvobozují a početní nevýhody zvládají na výbornou. Mají před sebou poslední půlminutu.
47:58'
Viťaz má kotouč za vlastní brankou. Za gólem už moc nespěchá, snaží se hrát co nejvíce času s kotoučem na hokejce.
47:20'
CSKA se na úvod oslabení osvobozuje. Jestli chce ještě pomýšlet na body, nesmí inkasovat.
47:02'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Slepyšev – 2 min., podrážení).
46:23'
Viťaz vybojovala puk při vhazování a získala tak další čas. Pro CSKA je jediné pozitivní zpráva, že se z toho domácí nedostali do šance.
45:50'
CSKA se už dlouho nepovídala do útoku, nemůže totiž přejít střední třetinu. Nyní se to povedlo, je to za cenu zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před Johanssona.
45:04'
Viťaz nahodila dopředu, za pukem se moc nehnala. Chtěla totiž hlavně vystřídat, což se povedlo.
44:26'
Domácí získávají čas v útočném pásmu. Souboj o kotouč navíc nakonec vyhráli a mohou tak ještě ohrozit Johanssona.
43:32'
Viťaz pokračuje ve skvělé defensivě a svému soupeři nedovoluje nic nebezpečného. CSKA už začíná být docela zoufalé.
42:54'
Moskva musí být pozorná i v obraně, což plní. Nakonec získala kotouč, prošla celé hřiště a vystřelila. Domácí gólma pokus kryje.
42:07'
Vepředu je po dlouhé době i Viťaz, ta už nic neriskuje. Spíše se tam snaží získavat co nejvíce času.
41:16'
Hosté stále drží pásmo, stále nepřišlo nic nebezpečného. Samonov je ve třetím dějství zatím bez práce.
40:28'
CSKA se hned na úvod třetiny dostává dopředu, kde se snaží aspoň snížit. To se nedaří kvůli skvěle fungující domácí obraně.
40:01'
Viťaz pokračuje ve skvělém výkonu, ve druhém dějství přidala druhou branku a naprosto zaslouženě vede. CSKA zatím nenašlo recept na senzačního Samonova, který už pochytal třicet střel. Uvidíme, jestli se to hostům povede ještě ve třetí třetině. Moskva má totiž ještě dost času na srovnání či na obrat.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00'
39:35'
CSKA má poslední možnost na skórování v druhé třetině. Tu opět zastavuje Samonov, který je dnes noční můrou pro hosty.
38:44'
Domácí se ještě usadili v útočném pásmu a zkoušeli se prosadit dělovkou od modré. Ta je sražená mimo tři tyče.
37:42'
Dobrá akce hostů málem skončila brankou. Přišla totiž střela z pravého kruhu, která mířila do pravého horního růžku domácí klece. Samonov jí skvěle vyrazil svým ramenem.
36:54'
Hosté nyní zvládli obranu dobře a pokusí se něco vymyslet. To se jim nepovede, okamžitě po nahození získává puk Viťaz, která ho rychle vyváží.
36:28'
Viťaz se dostala do útoku, kde se už snaží získavat jen čas. Vzápětí se píská její ofsajd a hra je přerušena.
35:38'
Domácí se po dlouhé době dostávají ze svého pásma. Dlouho tomu tak nebude, jakmile CSKA získalo kotouč, okamžitě si to namířolo do svého útočného pásma.
35:02'
Samonov potvrzuje svou skvělou dnešní formu dalším zákrokem. Puk podrží a bude tak následovat další vhazování před ním.
34:49'
Viťaz se proviňuje zakázaným uvolněním a hra se přesune před jejich gólmana.
33:44'
Poté už se do útoku vydávají opět domácí. Ti se usadili v útočném pásmu a už několikrát prověřili pozornost Johanssona. Ten zatím potřetí neinkasuje.
32:58'
CSKA se nyní snaží snížit na rozdíl jediné branky. To nedovoluje Samonor, který si připisuje další dobrý zákrok.
32:00'
Viťaz právě vstřelil branku!
CSKA na kolenou, Viťaz vede o dvě branky! Hosté nyní předvedli obrovskou hrubku, nejprve totiž získal jejich rozehru ALEXEJ MAKEJEV. Domácí útočník okamžitě vyrazil dopředu a proti sobě měl jednoho obránce. Ten při couvání upadl, čehož okamžitě využil výše jmenovaný střelou do levého horního růžku Johanssonovi branky.
31:50'
Rychlý útok hostů kryje svou lapačkou Samonov. Bude následovat vhazování po jeho levici.
31:05'
CSKA vyhrála vhazování v útočném pásmu a snažilo se prosadit střelou od modré. Ta je zblokovaná domácím hráčem, který okamžitě zahajuje protiútok.
30:17'
Kokarev dostal skvělou přihrávku do jízdy. Ujížděl tak na Johanssona sám. Nechtěl nic vymýšlet a zkusil střelu mezi jeho betony. Hostující gólman si to pokryl a kotouč dokázal vyrazit.
29:26'
Moskva už se pomalu probouzí a většinu času nyní útočí ona. Zatím to nenese viditelné úspěchy.
28:46'
Viťaz se vzápětí osvobodila a mohla těžit z protiútoku. Ten zastavuje druhý gólman utkání, Johansson.
28:10'
Samonov si připisuje důležitý zákrok. Stále musí být v pozoru, jelikož CSKA se usadilo v útočné třetině.
27:22'
CSKA po dlouhé době dostalo kotouč do útočné třetině, kde opět nic nevymyslelo. Jediná pozitivní zpráva pro hosty je to, že se Viťaz tentokrát nedostala do útoku.
26:20'
Viťaz zatlačila pětku soupeře až k vlastní brance, takže si chvíli v útočné třetině dělalo co chtělo. Branka nepřišla, protože se hostům podařilo osvobodit.
25:29'
Hosté se po dlouhé době chopili puku ve vlastní třetině s úmyslel, že chtějí začít útočnou akci. Ta po dlouhé době vypadala docela nadějně, musel ji totiž likvidovat Samonov.
25:01'
CSKA je opravdu v problémech, proviňuje se již třetím zakázaným uvolněním v kratké chvíli. Domácí toto zaváhání zatím nedokázali využít.
24:38'
Viťaz vyhrála i toto buly a způsobila hostům velké problémy. Ti stěží dokázali vyhodit na zakázané uvolnění.
24:14'
CSKA chtělo přejít dopředu pomocí nahození, což se nevyplácí. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Johanssonem.
23:17'
CSKA už začíná mít problémy i s rozehrou, což už začíná být kritické. Domácí přehrávají hosty na všech frontách.
22:46'
Viťaz se usadilav útoku a snaží se přidat druhou branku. Jepišin pálil velmi nebezpečně od modré, Johansson ránu viděl a dokázal ji chytit.
22:05'
Hosté chtějí vyrovnat a dělají proto vše, co je v jejich silách. To zatím nestačí, jelikož se domácí opravdu skvěle brání.
21:16'
Viťaz vyhrál další vhazování a ihned zkusil vymyslet něco směrem dopředu. To se nedaří a kotouč získává CSKA.
20:59'
Nyní už musí zasahovat Samonov. Ten kotouč podrží a bude tak následovat vhazování před ním.
20:26'
Do první šance druhé třetiny se dostal Viťaz. Johansson dokázal jen tak tak zasáhnout a zabránil tak katastrofě.
20:01'
První třetina byla dost překvapivá. Vedení se totiž ujal Viťaz, což znamená, že CSKA se musí dát do kupy a začít hrát tak jako vždy. Jinak by ztratilo osmnáct výher v řadě, což by rozhodně nechtělo. Zatímco Viťaz by jistě chtěl o body připravit favorizovaný CSKA. Zbytek utkání proto bude velmi zajímavý.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00'
19:50'
Domácí se ještě musí bránit, což zvládají velmi jistě. Proto už v první třetině neinkasují.
19:19'
I další vhazování vyhráli domácí, ti to už tentokrát odělali tak, aby se zakázané uvolnění nepískalo. Dokonce si na Johanssona i vystřelili.
19:01'
Viťaz vyhrála buly, ihned po tom se píská zakázané uvolnění. Samonov tak musí zůstat v pozoru.
18:53'
Viťaz bude muset být ještě v pozoru, proviňuje se totiž zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat po pravici Samonova.
18:29'
Moskva se po dlouhé době usadila v útočné třetině a pokouší se prosadit střelou od modré. Tu kryje Samonov.
17:50'
Domácí mají kotouč ve svém pásmu a první třetinu už chtějí dohrát v klidu. Proto se nikam neženou a v klidu si počkají na vystřídání.
16:56'
Domácí fanoušci jsou nadšení a ženou Viťaz za další brankou. Ta se nyní musí bránit, protože chce CSKA samozřejmě vyrovnat.
15:45'
Neuvěřitelné, Viťaz se ujímá vedení nad CSKA! Johansson ztratil brankářskou hůl, čehož skvěle využil ALEXANDR SJOMIN, který se ze středu útočné třetiny trefil přesně mezi jeho betony. Asistence: Alexandr Ševčenko a Vojtěch Mozík.
15:08'
Viťaz má obrovskou šanci na to, aby se ujalo vedení. Johansson už proto musel několikrát zasahovat.
14:12'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Čmychov – 2 min., sekání).
13:16'
Viťaz už je usazená v útoku a snaží se najít první branku utkání. Zatím jen probíhá kombinace, která končí až ve střední třetině.
12:40'
Moskva se hned na úvod oslabení osvobodilo. Získá tak dobrou půlminutu, kdy nemusí hrát v obraně.
12:28'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Makejev – 2 min., nedovolené bránění).
12:03'
Domácí jsou nyní aktivnějším celkem, což je dost překvapivé. CSKA se sice zatím skvěle brání, už chvíli se nedostalo do útoku.
11:18'
Moskva se musela bránit, což zvládlo úspěšně. Okamžitě zahajuje protiútok, který už tak úspěšný nebyl.
10:22'
CSKA je opět v útočné třetině, zase z toho nic nebude. Viťaz proti jasnému favoritovy hraje velmi dobře a zatím útočí i na body.
09:38'
Viťaz drží kotouč ve vlastní třetině a snaží se přejít střední pásmo. To se sice podařilo, ihned po přechodu modré získávají puk hosté.
09:17'
CSKA to zkusili dopředu pomocí nahození. První u puku byl domácí hráč a píská se tak zakázané uvolnění. Bude následovat vhazování před Johanssonem.
08:22'
Viťaz se po dlouhé době dostává do útoku, dlouho se tam neudržela. Hosté obranu skvěle zvládají a opět mohou zaútočit.
07:58'
Ke střele se nyní dostalo Mamin, i toho dokázal vychytat Samonov. Ten stále drží čisté konto.
07:20'
Samonov musel být v pozoru, hráč CSKA totiž velmi nebezpečně vystřelil z půlící čáry. Domácí gólman dokázal zareagovat a vyráží kotouč do levého rohu obranné třetiny domácích.
06:44'
Domácí vhazování vyhráli a opět velmi rychle dostali kotouč ze své třetiny. Tentokrát se zakázané uvolnění nepíská a tak hosté musejí další útok začínat ze své třetiny.
06:20'
CSKA se stále tlačí k vedení, Viťaz zatím skvěle udolává. Nyní to s vyhozením přehnal a provinil se zakázaným uvolněním. Buly před Samonovem.
05:14'
Pozor, domácí mohli jít do vedení! Švec-Rogovoj se dostal k velmi nebezpečné střele, kterou jen tak tak dokázal Johansson ramenem vytěsnit.
04:34'
CSKA se zatím nemuselo bránit, celý zápas totiž zatím hraje v útočné třetině. Chybý už jen branka.
03:52'
Domácí se osvobodili a dostali kotouč za branku hostů Moskva počká na střídání a poté zahájí další útočnou akci.
03:07'
Viťaz oslabení zvládl velmi dobře a zaslouženě tak neinkasuje. I po konci oslabení se musí samozřejmě bránit.
01:13'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., podrážení).
01:02'
Hosté potvrzují roli favorita a okamžitě se chtějí ujmout vedení. Proto jsou usazení vepředu, kde se snaží najít střeleckou pozici.
00:19'
CSKA se na úvod zápasů žene ihned dopředu, vymyslelo i střelu. Tu v klidu kryje Samonov.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Saprykin) – Stasenko, Jevsejenkov, Katičev, Mozík, Šinkevič (A), Golovkov, Jepišin – Švec-Rogovoj (A), Rendulić, Makejev – A. Ševčenko (C), Petrakov, A. Sjomin – Kokarev, N. Komarov, Mons – Vyglazov, Mojsejev.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Dahlbeck, Marčenko (A), Pašnin, Naumenkov, Čmychov, Makejev – Hansen, Kalinin (C), Světlakov (A) – Tolčinskij, Vey, Scott – Al. Popov, Okulov, Mamin – Slepyšev, P. Karnauchov, Rtiščev – Antipov.

Rozhodčí: Kulakov, Odinš – Novikov, Šalagin.
Vojtěch Mozík (VTZ)
Marek Hrivík (VTZ)
HC Viťaz Moskevská oblast
Viťaz nastupuje do utkání jako jasný outsider. Proti ní totiž stojí nejlepší tým liga, CSKA Moskva. Nikdo neočekává, že Viťaz může zvítězit, určite se do boje o body vrhne v plné síly. Body by se jí hodily, protože je v Tarasově divizi na čtvrtém místě a jestli si chce zajistit postup do play off, potřebuje body jako sůl. Na kontě má celkem sedmatřicet bodů, které nasbírala za osmatřicet zápasů. V těchto zápasech si připsala sedmnáct výher a jednadvacet proher. Dnešní domácí mají také nyní skvělou formu, vyhráli totiž tři utkání v řadě. Vítěznou sérii určitě budou chtít prodloužit, proti CSKA to budou mít nesmírně obtížné.

CSKA Moskva
K CSKA snad nemusím nic říkat. Nejlepší tým ligy, osmnáct výher řadě a k tomu inkasovalo nejméně branek v celé soutěži. Tento suverénní tým má kontě šestašedesát bodů a to za sedmatřicet zápasů. Moskva v těchto zápasech pouze čtyřikrát prohrála, zatímco třiatřicetkrát vyhrála. To je neuvěřitelné statistika. Její dnešní soupeř, Viťaz, by pro ni nemělo být nic složitého. Viťaz je totiž podprůměrný tým, zatímco CSKA vede celé KHL. Navíc si může protáhnout vítěznou sérii na devatenáct zápasů, což už je opravdu velké číslo. Moskva se o to jistě pokusí. Viťaz určitě budu vzdorovat, dnešní hosté by měli jistě vyhrát, což se nejpravděpodobněji stane.

CSKA vs. Ufa – 3:0
CSKA vs. Omsk – 3:2
Soči vs. CSKA – 1:3

Mikhajl Grigorenko 33 bodů (11+22)
Lindev Vey 28 bodů (9+19)
Kirill Kaprizov 25 bodů (15+10)
Zdravím všechny fanoušky ruské KHL. Po reprezentační pauze se nám KHL opět rozjíždí, bude to již druhý hrací den. Já Vas dnes budu provázet zápasem, kde se utká Viťaz s CSKA Moskvou. Tímto jste k přenosu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.