KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Slovan Bratislava  - 15. září 2018   16:30

Vitaz
Vitaz
12:37' Makejev (Stoljarov) • 15:38' Rendulić (M. Aaltonen, Mozík) • 30:55' Makejev (A. Nikulin, A. Lazarev) • 39:39' Mozík (Šinkevič, Stoljarov) • 47:20' M. Aaltonen (A. Sjomin, Rendulić) • 59:31' Švec-Rogovoj (Makejev)
6:4
(2:0, 2:1, 2:3)
Slovan Bratislava
27:35' Červený  (Šimun) • 45:03' Rau  (Gelinas, Taffe) • 51:52' Liška  (Chipchura) • 53:31' Červený  (Gelinas)
Vitaz
Sidorenko, Sojn – Viljugin, Ponamarenko
Viťaz Ice Palace
4 046 diváků

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Vojtěch Mozík (VTZ) 1+1, 1 střela, čas na ledě 25:36
Marek Hrivík (VTZ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:47

Michal Řepík (SBA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:39
Lukáš Klok (SBA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:24
Střely na branku: 28 – 28
Je dobojováno. Domácí nakonec dramatickou koncovku zvládli a nad Slovanem si připisují vítězství a dva body do tabulky. Hosté tak dnes zůstávají bez jediného bodu, ač by si ho za hru zejména ve třetí třetině asi zasloužili.
59:31'
Viťaz právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto. ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ dokázal trefit zcela prázdnou hostující branku a o dvou bodech je jasno – 6:4. Asistence: Alexej Makejev.
59:24'
Něco málo přes půl minuty do konce třetí třetiny a domácí stále drží velmi těsný stav. Hosté naopak stále cítí šanci na srovnání stavu skóre.
58:48'
Stále se hráčům Slovanu nedaří dostat se ke střele, která by mohla vést k vyrovnání. Jejich tlak se ale stupňuje a hráči Viťazu musí být hodně pozorní.
58:30'
U puku jsou ale domácí hráči, kteří se snaží trefit odkrytou klec. Zatím však hosté nic takového nedovolili.
58:00'
Hosté hrají bez brankáře a se šesti bruslaři v poli.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:58'
A další pokus hostů nekončí vyrovnávací brankou. Stále se tak hráči Slovanu tlačí před branku Viťazu, obrana však zatím odolává
55:49'
Bratislavané mají drtivý tlak a snaží se vyrovnat. Nyní k tomu opět neměli daleko, ale střela Řepíka skončila mimo tři tyče.
53:31'
Slovan právě vstřelil branku!
Další využitá přesilovka hostů a ti jsou domácím na dostřel jediné branky. RUDOLF ČERVENÝ dostal puk za Ortiova záda a Slovan stále dýchá – 5:4. Asistence: Eric Gelinas.
53:12'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2 min., hrubost).
51:52'
Domácí lavička si bere oddechový čas.
51:52'
Hosté snižují opět na rozdíl dvou branek. Před brankou domácích se k odraženému kotouči dostal ADAM LIŠKA a dokázal Ortiu prostřelit – 5:3. Asistence: Kyle Chipchura.
49:55'
Schaus špatně rozehrál a u něho číhal Nikulin, nakonec obránce hostů dostal puk z obranné třetiny a Slovanisté jdou do další útočné akce.
49:25'
Taffe nedosáhl před domácí brankou na kotouč a hned na to šli domácí hráči do přečíslení. Obrana Slovanu však dokázala zakročit.
47:20'
Jenže domácí opět zvyšují svůj náskok a po další pěkné akci vedou zpět o tři góly. MIRO AALTONEN dostal puk na pravou stranu a trefil odkrytou část branky Slovanu – 5:2. Asistence: Alexandr Sjomin a Borna Rendulić.
46:58'
Sjomin se zjevil před brankou Slovanu a zblízka střílel na Čiliaka, ten však sklapl své betony a neinkasoval. Dalším zákrokem podržel svůj tým.
45:03'
Hosté využívají přesilovou hru, CHAD RAU z prostoru mezi kruhy prostřelil Ortia a jsou tak zpět v zápase. Nyní se dá očekávat jejich tlak, který by mohl vést ke kontaktní brance – 4:2. Asistence: Eric Gelinas a Jeff Taffe.
44:27'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., sekání).
44:21'
Grman nepustil domácí útočníky do útočného pásma a Bratislavané zakládají další akci na druhé straně.
43:22'
Před hostující klecí bylo znovu velmi rušno a Čiliak musel hasit další nebezpečí. Nyní se už k puku dostali hosté a míří do útočného pásma.
41:49'
Brankář Viťazu Joni Ortio znovu chytil střelu hostů a před dotírajícími útočníky znovu hru přerušuje.
41:20'
Bratislavané vybojovali zpět útočné pásmo a i v něm zůstanou. Ortio zasahoval proti Řepíkově střele a následně přerušil hru. Takže se bude vhazovat po jeho levé ruce.
40:50'
Další pokus měli hosté při zisku puku v obranném pásmu, ale přechod do toho útočného znovu nevyšel. Domácí si tak přebírají puk a míří s ním před branku Marka Čiliaka.
40:17'
Hosté do třetí třetiny vstoupili s cílem se zápasem něco udělat. Hned se usadili v domácím pásmu, jejich střela ale byla hodně nepřesná.
40:01'
Střely na branku: 21 – 15
Druhá třetina je také minulostí. V ní se hosté dostali domácím na dostřel jediné branky, ale Viťaz dokázal znovu odskočit a v závěru druhé periody šel dokonce už do tříbrankového náskoku. Hosté tak budou mít těžkou úlohu, a sice dohnat ztrátu a s utkáním něco udělat. Uvidíme, zda se jim to podaří. Třetí třetina začne přibližně v 18:20.
40:00'
39:39'
V samotném závěru domácí zvyšují svůj náskok a hosté tak mají už tříbrankovou ztrátu. VOJTĚCH MOZÍK se napřáhl od modré čáry a jeho dělovku si jeden z obránců hostů srazil bruslí do vlastní branky – 4:1. Asistence: Ilja Šinkevič a Gennadij Stoljarov.
39:15'
Michal Řepík podržel kotouč v obranné třetině a počkal, až mu vystřídají spoluhráči a až poté se pokusil založit další útok hostů.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:15'
Hosté se nyní sami vykázali z útočného pásma a museli se vracet zpět do obrany. Domácí totiž bleskově prošli do rychlého protiútoku.
37:36'
Rendulić vypálil z prostoru mezi kruhy a byla z toho další nebezpečná situace před hostující klecí. Nicméně hosté znovu ustáli nebezpečnou situaci.
37:02'
Golovkov si sjel těsně před hostující branku, ale střelou švihem Čiliaka nepřekonal. Ten si připisuje další veledůležitý zákrok.
36:49'
Hned se vydali do útočného pásma, kde střílel Michal Řepík. Po jeho projektilu se však kotouč odrazil pouze od zadního mantinelu a puk je už v moci domácích hráčů.
36:16'
A hosté jsou už kompletní.
35:58'
Makejev se chtěl dostat ke střele z levého kruhu, přihrávku mu ale nesedla a nakonec z toho nebyl ani střelecký pokus. Slovan se záhy osvobozuje.
35:58'
Alexandr Sjomin střílel z levého kruhu hodně nebezpečně a Marek Čiliak dalším přesným zákrokem podržel svůj tým. A do třetině opět přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
35:27'
A další střela mířila na hostujícího brankáře. Těsně před něho si sjel Gennadij Stoljarov, jeho pokus však skončil na betonu Čiliaka, který znovu pozastavuje hru.
35:08'
Domácí zatopili obraně hostů a také Marku Čiliakovi, který se musel opět ve svém brankovišti zaskvět. Nyní lapil střelu Makejeva a raději přerušil hru.
34:16'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Eduard Šimun.
33:09'
Další akce Makejeva, který je dnes k neudržení. Z levé strany vyslal střelu z úhlu, holí ale zasáhl Čiliak a podržel svůj tým.
32:49'
Čiliak musel znovu zasahovat. Z pravé straně se k němu natlačil Alexej Makejev, svou střelou však na hattrick nedosáhl. Čilik puk ukryl a přerušil hru.
31:30'
Komerční přestávka.
31:03'
S hosty to zase nevypadá dobře a i nyní jsou pod dalším tlakem. Ten ale ustáli a hned se vrátili zpět do útočné třetiny, kde střílel Šimun, jeho pokus byl ale nepřesný.
30:55'
Ovšem domácí znovu svému soupeři odskakují a jdou zpět do dvoubrankového vedení. ALEXEJ MAKEJEV prakticky z nulového úhlu načapal Čiliaka a prostřelil ho – 3:1. Asistence: Alexandr Nikulin a Anton Lazarev.
27:35'
Hosté se dostávají domácím na dostřel jediné branky. Z pravého kruhu propálil Ortia RUDOLF ČERVENÝ a hosté se vrací zpátky do zápasu – 2:1. Asistence: Eduard Šimun.
27:05'
Švec-Rogovoj dostal přihrávku a zblízka střílel na Čiliaka, ale neuspěl. Hosté zakládají bleskovou protiakci.
26:36'
Chipchura kombinoval se Sersenem a prvně jmenovaný pak střílel z prostoru mezi kruhy, jeho pokus však byl sražen pouze do ochranné sítě.
26:12'
Následuje další komerční přestávka.
26:03'
Matúš Sukel´ poslal střelu z levého kruhu, která končí v moci domácí obrany. Hosté se tak snaží o kontaktní branku, která zatím nepřichází.
24:46'
Jeff Taffe číhal u branky domácích, jenže střela na pravém kruhu mu nesedla a puk skončil jen na zadním mantinelu. Domácí ho sebrali a ženou se dopředu.
23:56'
Hosté jsou už v plném počtu.
23:16'
Domácí se usadili v pásmu hostů a roztáčejí přesilovkový kolotoč a před Čiliakem bylo následně velmi rušno. Dvě střely ale dokázal pokrýt a hosté se osvobozují.
22:26'
Hosté se bleskově dokázali osvobodit a poslali puk až před domácí branku. Viťaz zakládá další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
21:56'
Klok musel hasit nebezpečí před najíždějícím domácím hráčem v blízkosti Čilika za cenu faulu a domácí tak budou hrát další přesilovou hru.
21:56'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., podrážení).
21:41'
Domácí se ubránili a hned se vydali do útočné třetiny, jenže hosté je včas zastavili a sami se pak dostali na druhou stranu. Ortio mohl být v klidu, nešla na něho žádná střela.
20:50'
Domácí jsou v plném počtu.
20:01'
Střely na branku: 8 – 9
První třetina je za námi. V ní měli nejprve převahu hosté, domácí ale postupně srovnali hru a ve třinácté minutě šli do vedení, když se trefil Alexej Makejev. O tři minuty později využil přesilovou hru Borna Rendulić a dal tak Viťazu dvoubrankové vedení. Hosté v závěru třetiny hráli přesilovou hru, využít ji však nedokázali. Tu budou dohrávat ještě v úvodu druhé části, která začne přibližně v 17:26.
20:00'
19:44'
Ještě to Bratislavané zkusí před brankou domácích, už to ale zřejmě nestihnout. První třetina se už rychle blíží ke svému konci.
19:10'
Jeff Taffe hledal prostor na pravém kruhu, clonil mu však obránce domácích a poté se hostující útočník nedostal ke střele a domácí celek se osvobozuje.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:50'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., hákování).
18:00'
Pokus zůstat v útočném pásmu hostům znovu nevyšel. Domácí hráči tak mohli projít do další rychlé akce na druhé straně, ale obrana Slovanu je včas zastavila.
17:25'
Domácí jsou při chuti a opět zahrozili před Čiliakem, který musel znovu zasahovat. Proti střele Renduliće byl tentokráte úspěšný a puk vyrazil mimo ohrožení vlastní branky.
15:38'
No a domácí svou přesilovku využívají velmi brzy. BORNA RENDULIĆ se na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele a v brance hostů propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Viťaz tak jde do dvoubrankového náskoku. Asistence: Miro Aaltonen a Vojtěch Mozík.
15:23'
Domácí mají šanci zvýšit svůj náskok v přesilové hře při vyloučení Luntera.
15:09'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., nedovolené bránění).
14:40'
Arťom Švec-Rogovoj se napřáhl na pravém kruhu a jeho dělovku znovu kryje Marek Čiliak. Poté se domácí vykázali z pásma a zkoušeli se dostat zpět, ovšem zastavilo je postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
13:58'
Hráči Slovanu podruhé za sebou neudrželi útočné pásmo a toho využili domácí hráči, kteří zamířili před branku Marka Čiliaka. Proti němu znovu vystřelil Hrivík a hostující brankář byl na svém místě připraven.
13:20'
Hosté tak musejí dohánět jednobrankové manko a hned se dostali do útočné akce, kde kombinovali před Ortiem, ale ten byl po dvou střelách pozorný.
12:37'
Nyní už ale hosté museli inkasovat. Další tlak domácích neustáli. ALEXEJ MAKEJEV dostal puk, nabruslil si s ním na levou stranu až k pravé tyčce Marka Čilika a poté ho střelou švihem překonává – 1:0. Asistence: Gennadij Stoljarov.
12:08'
A hned na to to zkoušel také Alexej Makejev, jenž pálil z prostoru mezi kruhy, ale další pokus na domácí straně zastavila obrana Slovanu Bratislava.
11:56'
Anton Lazarev na druhé straně prověřil svou střelou Marka Čiliaka, který uspěl. Puk ukryl do své lapačky a hned na to raději přerušil hru.
11:27'
Dlouho se hraje bez přerušení hry, u kotouče jsou opět hosté a Ortio musel jít do dalšího zákroku. Nyní je pod velkým tlakem, vždy ho ale dokázal ustát.
10:43'
Hosté mají znovu převahu a tlačí před domácí brankou. Jenže obrana Viťazu byla nyní velmi pozorná a nic takového nedovolila.
09:02'
Patrik Virta se postaral o první velkou šanci tohoto zápasu. Z prostoru mezi kruhy vyslal jedovatou střelu, po které však dokázal zakročit Ortio. Hosté tak nebyli daleko od úvodní branky!
07:48'
Mário Lunter neudržel rovnováhu a u mantinelu v rohu kluziště upadl. Následně pak se domácí jali do rychlého protiútoku a hrozili před brankou hostů, ale Čiliak byl opět pozorný mezi třemi tyčemi.
06:59'
Marek Hrivík si nabruslil těsně před brankáře hostů a po jeho střele musel zasahovat jeho krajan Marek Čiliak. V souboji dvou slovenských hráčů tak uspěl ten na straně Slovanu.
06:48'
Nyní následuje první komerční přestávka tohoto zápasu.
06:27'
Eduard Šimun obtěžoval obránce domácích, nakonec se přes něho dostal až před Ortia, jeho následná střela ale skončila pouze na něm.
06:12'
Domácí celek je už v plném počtu.
06:02'
Hráči Viťazu podrželi kotouč za brankou Marka Čiliaka a pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení, které už zvládnou.
05:22'
Jenomže záhy kotouč ztratili a domácí se znovu dokázali osvobodit a puk vyhazují až před Marka Čiliaka. Hosté tak zakládají další akci z vlastního obranného pásma.
05:03'
Hosté jsou zpět před brankou Viťazu a pokoušejí se o další přesilovkový zámek.
04:30'
Hosté se usadili v domácím pásmu a roztočili přesilovkový kolotoč. Po střele Jeffa Taffeho získali kotouč domácí hráči a zamířili ve vlastním oslabení před Čiliakovu branku a dokonce i vystřelili. Brankář Slovanu si však poradil.
04:12'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Joni Ortio – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
03:46'
Michal Řepík u mantinelu za brankou Slovanu vybojoval kotouč pro svůj tým a Slovanisté už zase míří před Ortia.
03:17'
Domácí se vymanili z hostujícího tlaku a hned se snaží dostat puk do střední třetiny.
02:43'
Obrana Slovanu Bratislava byla pozorná a hned zastavila domácí pokus. Nyní jsou hosté už uhnízděni v útočném pásmu, kde na Ortia jde střela za střelou.
02:06'
Bratislavané ztratili puk po dlouhé kombinaci v pásmu Viťazu a právě jeho hokejisté se stěhují před Čiliakovu branku, kde se pokusí zahrozit.
01:34'
Od modré čáry vyslal prudkou střelu Ivan Švarný, jenže po jeho dělovce sklapl beton Ortio a ještě zakročil i svojí holí. Svým dalším zákrokem podržel svůj tým.
01:05'
Jenže před hostující brankou nic nevymysleli a hra se tak otáčí zase zpátky před jejich branku.
00:34'
Z pravé strany střílel Jeff Taffe, ovšem jeho projektil zamířil jen do připraveného domácího brankáře a ten kotouč posílá hned mezi své spoluhráče, kteří míří do útoku.
00:10'
Hosté jsou u kotouče a z vlastního obranného pásma zakládají první akci tohoto zápasu.
00:01'
Oficiality zápasu jsou za námi a pomalu jdeme na to.
K utkání je vše připraveno. Ještě si vyslechneme hymny obou zemí. Nejprve slovenskou a poté hymnu ruské Sborné.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Mozík, Katičev, Šinkevič, Gončarov – Makejev, A. Nikulin, Stoljarov – Rendulić (A), M. Aaltonen (A), A. Sjomin – N. Komarov, Hrivík (C), Kokarev – Vyglazov, Švec-Rogovoj, A. Lazarev – Mojsejev.

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Gelinas, Sersen (C), Klok, Grman, Švarný (A), Schaus, Bačik, Baranov – Lunter, Taffe, Řepík (A) – Liška, Chipchura, Lamper – Sukel', Rau, Virta – Hrnka, Šimun, Červený.

Rozhodčí: Sidorenko, Sojn – Viljugin, Ponamarenko.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.