KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Ufa - 16. února 2019   08:00

Vladivostok
Vladivostok
37:17' Konnov (V. Strelcov, Vicharev) • 55:27' Ugolnikov (Miščenko, J. Petrov) • ' Glazačev
3:2
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

2:1 (SN)

Ufa
Ufa
8:42' Tkačov  (Burmistrov, Šen) • 11:23' Burmistrov  (Tkačov, S. Těreščenko)
Vladivostok
Krasotkin (Serebrjakov) – Kozlovskij, Miščenko, Patrikejev, Ugolnikov, Kubát, Tatalin, Ďjakov, Karmaškov – Černikov, J. Petrov, V. Butuzov – Konnov, Vicharev, V. Strelcov – Koňkov (C), V. Polák, Zajcev – Glazačev, Mereskin, K. Voronin.
Běljajev, Ansons – J. Streľcov, Viljugin
Fetisov Arena
5181 diváků
Ufa
Karejev (41. Tarasov) – A. Semjonov, S. Těreščenko, Koledov, Sergijenko, Culygin, S. Garejev, Petrišev, Jelizarov – Tkačov, Burmistrov, Šen – Rybin, Soloduchin (C), Pačin – Busarov, Lukin, Kuzmin – Čebykin, Bobyljov, Skorikov.

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 47:35, vhazování 32:28, hity 5:6, čas v útoku 12:34-10:20, vyloučení 6:8, navíc Těreščenko (U) 10 minut, využití 1:0.

Česká stopa
Karel Kubát (VLD) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 16:13
Vojtěch Polák (VLD) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:18
Admiral si za velkou bojovnost zasloužil v dramatickém zápase vyhrát. V útočně vedené první třetině dvakrát inkasoval, pak mu dva sporné góly odvolali rozhodčí po zhlédnutí videa a nevyužil 93 vteřin přesilovky pět na tři. Nakonec však domácí hokejisté, kteří zasypali soupeřovy brankáře 47 přímými střelami, přece jen dokázali vyrovnat a obrat dotáhli do konce v samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Admiral Vladivostok.

Autorem vítězné branky je KONSTANTIN GLAZAČEV.
Konstantin GLAZAČEV proměňuje. Domácí útočník vymetl šibenici a v šesté sérii nájezdů dokonává obrat Admiralu z 0:2 na 3:2.
Alexandr BURMISTROV neproměňuje. Šestá série začíná v opačném pořadí, Krasotkin oplácí.
Alexandr BURMISTROV proměňuje. Mečbol je odvrácen, Burmistrov parádně provedl bekhendový blafák.
Alexandr KONNOV proměňuje. Lillehammer 1994 a Forsbergova paráda má svého následovatele!
Anton PAČIN neproměňuje. Trefuje gólmana do paže.
Vojtěch POLÁK neproměňuje. Českému centrovi při blafáku sklouzl kotouč od hole.
Pavel ŠEN neproměňuje. Opět vítězí brankář.
Konstantin GLAZAČEV neproměňuje. Zatím nejlepší nájezd, jenže proti byla tyčka.
Vladimir TKAČOV neproměňuje. Ani nejlepší hráč hostů nenašel mezírku mezi betony.
Sergej KOŇKOV neproměňuje. Trefil jen brankářovy betony.
Vladislav LUKIN neproměňuje. Položil si brankáře, z úhlu však už nedokázal trefit.
Jurij PETROV neproměňuje. Jeho blafák Tarasov vystihl.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo, oba celky vyplýtvaly přesilovou hru a o vítězi zápasu rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:28'
Krasotkin chytá pohotovou střelu Vladimira Tkačova z pokleku.
64:16'
Ufa se nepřesnou přihrávkou na modré čáře připravuje o pásmo.
63:44'
Oddechový čas pro hosty.
63:44'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2 min., podrážení).
62:40'
Dvě vteřiny před návratem Koledova na led přikryl Tarasov kotouč lapačkou na ledě před dorážejícím Mereskinem.
61:49'
Polák zavezl puk do útočného pásma, při české souhře si třikrát vyměnil kotouč s Kubátem, ale ex-litvínovský obránce pálí od modré nepřesně.
61:04'
První nápor Salavat Julajev přežil a v oslabení 3 na 4 vyhazuje.
60:42'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., podrážení).
60:13'
Po souboji s Koledovem napnul ufinskou síť nikoli pukem, nýbrž vlastním tělem domácí Konnov. Posunutá brána, na led míří technická četa.
60:01'
Začalo prodloužení.
Aktivně hrající domácí přežili sérii tří oslabení a sami dokázali konečně využít přesilovku a zaslouženě vyrovnat. 5181 diváků na Dálném východě tedy čeká ještě prodloužení a pokud v něm nepadne gól, tak i samostatné nájezdy.
Statistiky po třetí třetině:
Střely na bránu 42:33, vhazování 28:26, hity 5:6, čas v útoku 11:09-9:24, vyloučení 5:7, využití 1:0.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:46'
Teď stáli při Admiralu všichni svatí, či spíše pravoslavné ikony. Po buly trefuje Vladislav Lukin tyč a odražený puk se zezadu dostává pod ležícího Krasotkina. 14 vteřin před koncem mohli domácí těžce vybojovaný výsledek zase ztratit.
58:40'
Vladimir Butuzov už vyjel ze střelecké pozice, dokázal ale chytře zadovkou mezi nohama nabídnout šanci spoluhráčům. Krasotkin byl připravený a kotouč brankářskou holí vypíchnul.
58:16'
Georgij Busarov se proháčkoval přes půl ledové plochy, nakonec švihem přestřelil.
56:25'
Domácí dál útočí, remíza jim nestačí. Rybin zastavil obětavým pádem tvrdou ránu a Ufa se osvobozuje vyhozením.
55:27'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Konečně využitá přesilovka – v době, kdy hosté měli tři hráče s hokejkou a Semjonova bez hole, ji zařídil bombou z mezikruží po Miščenkově přihrávce od mantinelu obránce ALEXANDR UGOĽNIKOV.
Asistence: Ivan Miščenko, Jurij Petrov.
55:22'
Semjonov je bez hokejky, hosté mají při tlaku Admiralu jen tři ozbrojené hráče v obranném pásmu.
54:14'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Lukin – 2 min., vražení na hrazení).
53:49'
Voronin v útočném pásmu nevyužil pádu couvajícího beka, akce Admiralu uvízla v rozích.
53:18'
V pokračujícím tlaku po skončení přesilovky ještě střílel zápěstím Gleb Kuzmin, domácí brankář se ovšem dál překonává.
52:58'
Admiral z posledních osmi minut strávil šest v oslabení, teď je znovu v plném počtu.
51:50'
Baškirský celek rozestavěl přesilovkový lichoběžník, ale ke střele se nedostal a přichází i o pásmo.
50:58'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasilij Strelcov – 2 min., vysoká hůl).
50:38'
Jenže branka Ufy je opět prázdná, rozhodčí signalizuje zdviženou paží odložený trest a domácí čeká vzápětí další oslabení.
50:19'
Mereskinův slalom v oslabení sice do cíle nedorazil, ale domácí přežili další hru v početní nevýhodě.
49:13'
Krasotkin zblízka vychytal Šena a poradil si i s dorážkou.
48:47'
Burmistrov zpoza brány nabil Těreščenkovi, jehož rána golfákem nebyla přesná.
48:25'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Gleb Zajcev – 2 min., faul kolenem).
48:13'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vladivostoku.
47:32'
Vladimir Butuzov zavezl kotouč do útočného pásma, po jeho přizvednuté střele do ochranné sítě přichází na řadu komerční přestávka.
46:52'
Domácí přežili díky gumově mrštnému Krasotkinovi další oslabení a jsou v plném počtu.
45:41'
Alexandr Burmistrov přihrává nalevo volnému Busarovovi a následuje další neskutečný zákrok Antona Krasotkina robinzonádou.
44:52'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Karel Kubát – 2 min., podrážení).
44:36'
Hosté hrají v poskytnuté výhodě šest na pět.
43:55'
Útoky se střídají na obou stranách, ale pokaždé chybí finální přihrávka nebo lepší zpracování.
41:40'
41:13'
Z obou stran ostřelovali domácí Tarasova, v rychlém sledu na něj pálili zprava Polák a zleva Tatalin. Náhradní brankář Ufy obě rány vyrazil.
40:50'
První řadě Vladivostoku se nepodařilo dostat s pukem do útočného pásma, domácí střídají.
40:01'
Salavat Julajev Ufa do třetí třetiny vyměnil brankáře, místo Karejeva si stoupl do brány Daniil Tarasov.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 9:57.
V hodně rozkouskované prostřední části se rozhodčí nejprve deset minut radili o trestech za rvačku, po níž nakonec hráli domácí 93 vteřin přesilovku 5 na 3. Dva dosažené góly Vladivostoku po zhlédnutí videa však sudí zase odvolali, až v 38. minutě se povedl konečně regulérní kontaktní gól. Celá druhá třetina se nakonec protáhla na 53 minut, zatímco první byla hotová za 31 minut.
I třetí část, stejně jako druhou, začnou hosté v oslabení. Domácí budou mít na srovnání stavu ještě téměř celou přesilovku.
Statistiky po druhé třetině:
Střely na bránu 34:24, vhazování 24:16, hity 2:3, čas v útoku 8:19-4:54, vyloučení 2:6, bez využití.
40:00'
39:40'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Rybin – 2 min., vysoká hůl).
39:15'
Hosté vybojovali buly v útočném pásmu.
38:05'
Nápor dálněvýchodní družiny neslábne, Vladimir Butuzov byl rychlejší než beci a tváří v tvář brankáři trefuje z pravého kruhu pro vhazování jen jeho výstroj.
37:42'
Jurij Petrov číhal u zadní tyčky, Kozlovského prudký pas sklepl vedle.
37:17'
Napotřetí už se povedl regulérní gól. Vasilij Streľcov si nabruslil podél pravého mantinelu a zpoza brány našel bekhendem před bránou ALEXANDRA KONNOVA, který zblízka zavěsil.
Asistence: Vasilij Streľcov, Denis Vicharev.
37:04'
Admiral nepřestává útočit, Denis Vicharev od modré čáry gólmana neprostřelil.
35:52'
Dnešní utkání sleduje 5181 diváků.
35:00'
Další závar před brankou baškirského mužstva, i tentokrát ho hosté přežili a dorážející Jurij Petrov jen rezignovaně máchl rukou.
34:28'
Ani podruhé není gól uznán, tentokrát kvůli přihrávce rukou.
34:28'
Vasilij Streľcov z hranice brankoviště dorazil kotouč za Karejevova záda, domácí se radují ze snížení, ale možná předčasně. Rozhodčí za mohutného pískotu tribun ještě znovu míří prohlédnout situaci na videu.
33:45'
Salavat Julajev vyhazuje na zakázané uvolnění.
33:31'
Z druhé vlny najíždějící Vojtěch Polák nečekanou střelou těsně minul hostující klec.
32:34'
Velmi nebezpečný brejk Ufy. Vladimir Bobyljov už mohl střílet, ale raději nechal brankáře povyjet a ještě posouval puk napravo lépe postavenému Čebykinovi. Tomu do rány padl poslední zbývající obránce a zastoupil na čáře gólmana.
31:18'
A po pár vteřinách zasvítil semafor znovu po ráně Alexandra Ugoľnikova.
31:12'
Od modré čáry zakončil rychlou souhru Admiralu obránce Tatalin příklepem po ledě, Karejev vytáhl pěkný zákrok lapačkou.
30:40'
Neustálá přerušení úplně vyvedla hokejisty z tempa, úroveň zápasu šla oproti první třetině radikálně dolů. Domácí se vystavili do ofsajdu.
29:52'
Krasotkin skáče rybičkou na led a zalehává kotouč před Šenem.
29:22'
Po dlouhé rozkouskované pasáži a čtyřminutovém oslabení se dostává Ufa ke slovu, Nikolaj Čebykin ale spíše tahá čas v útočném pásmu a nechce se mu odevzdat kotouč spoluhráčům.
27:51'
A končí i klasická přesilovka, čtyřminutový trest vypršel Těreščenkovi a na ledě je Daniil Skorikov, který ho zastoupil při osobním trestu.
27:09'
Druhá třetina se hodně natahuje, deset minut se sudí radili o trestech po rvačce, pak se sledovalo video a teď pro změnu přichází na řadu zapuštění posunuté branky.
27:09'
Vasilij Streľcov byl v plné rychlosti natlačen na ufinskou bránu, kterou doslova odpálil až k zadnímu hrazení.
25:55'
4 vteřiny po vypršení přesilovky 5 na 3 se domácí Mereskin zblízka trefuje mezi betony, jenže rozhodčí prověřovali regulérnost gólu na videu a výsledek většinu fanoušků nepotěšil. Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti a gól neplatí.
25:51'
Jeden z vyloučených hráčů Ufy je na ledě, domácí nevyužili 93 vteřin převahy pět na tři.
25:35'
Jenže dvojnásobná převaha vůbec nevychází, Ďjakov práskl hokejkou spíše o led než do puku a hosté vyhazují.
24:18'
Konnov skáče na led, domácí mají více než minutu a půl přesilovky 5 na 3.
23:51'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sergej Těreščenko – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., hrubost).
Deset minut trvaly porady rozhodčích, kteří nakonec trestají pouze hostující hokejisty.
23:51'
Dlouho se nehraje, rozhodčí mají velkou práci s odhalením všech prohřešků před rvačkou i během ní a radí se o vynesených trestech.
23:51'
Hromadná rvačka na ledě, čtyři přilby leží stranou, dvě dvojičky se od sebe snaží roztrhnout čároví rozhodčí. Největší práci mají s obrovitým Semjonovem. Ten se ve dvou na jednoho vydal mstít seknutí do brankáře. Když přesilovka, tak se vším všudy...
23:25'
Domácí přežili nevídanou sérii šancí, Krasotkin sebou házel v bráně od tyče k tyči jak Lev Jašin a dokázal postupně vyrazit čtyři bomby příklepem, než dostal puk po Burmistrovově ráně do lapačky.
22:38'
Přechod modré čáry hostům nevyšel, píská se ofsajd.
22:18'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Konnov.
22:15'
Alexandr Konnov si ramenem odtlačil obránce a jednou rukou se pokoušel obhodit Karejeva, který mu kotouč brankářskou holí vypíchl.
21:32'
Na druhé straně pálil tvrdě z levého kruhu Anton Pačin, první zákrok po přestávce připisuje Krasotkin.
21:06'
Hosté už byli na ledě v plném počtu, když se Vladivostok dostal k pořádné souhře. Glazačev zpětnou přihrávkou po ledě našel Mereskina, který z mezikruží trefuje jen brankáře Ufy.
20:30'
Ani po změně stran se domácím nedaří rozepsat přesilovkový vzorec.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 8:49.
Úvodní třetina přinesla útočný hokej se spoustou šancí na obou stranách a kdyby bylo skóre 4:4, těžko by se dalo gólmanům něco vyčítat. Do černého se trefili pouze dvakrát hosté, Vladivostok bude mít po přestávce ještě možnost minuty a dvou vteřin přesilové hry.
Statistiky první třetiny:
20:00'
19:35'
Domácí obránce Kozlovskij čeká za brankou na spoluhráče, kterým se snad nechce v závěru třetiny střídat, tak je rukou popohání.
19:02'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jurij Sergijenko – 2 min., podrážení). Zbytečný faul na Černikova ve středním pásmu.
17:10'
Nedotažené útoky na obou stranách, hraje se nahoru-dolů ve velkém tempu.
16:20'
14:58'
Ve vlastním oslabení ujel do samostatného nájezdu Sergej Koňkov. Obránci nikde, situace připomínala trestné střílení. Útočník Admiralu vysekl bekhendový blafák, Karejev přicvakl beton k tyčce v posledním zlomku vteřiny.
14:32'
Přesilovka mohla být okamžitě využitá, bombu z mezikruží vyrážel Krasotkin do strany a pak famózním zákrokem vychytal i z gólové pozice pálícího obránce Sergijenka.
14:20'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vladimir Butuzov – 2 min., podrážení).
13:04'
Nabuzený Vladimir Tkačov přinutil pohotovou střelou nad ledem Krasotkina k rozkleku a zákroku pravým betonem.
12:21'
Zaváhání brankáře Karejeva málem vedlo ke snížení. Celkem lehké nahození Sergeje Koňkova mu vypadlo z lapačky a k dorážce se z úhlu dostal Vojtěch Polák. Český centr však zblízka nedokázal umístit kotouč do poloodkryté brány.
11:59'
Krasotkin si trochu zlepšil čísla semaforem proti střele od modré.
11:23'
Ufa právě vstřelila branku!
Tkačov byl i u druhého gólu, když prohodil puk ze středu k pravému hrazení a odtud trefuje mistrovsky bližší šibenici ALEXANDR BURMISTROV.
Asistence: Vladimir Tkačov, Sergej Těreščenko.
10:11'
Rychlý kontr Admiralu vedl Voronin, protáhl se po levém křídle a zakončení vzal za sebe, technický pokus ovšem Karejev vystihl.
9:56'
Nahození pokryl v lapačce Krasotkin, vhazuje se znovu před domácí brankou.
8:42'
VLADIMIR TKAČOV naskočil na led z trestné lavice a svůj prohřešek rovnou odčinil vedoucím gólem. Nový člen zahajovací formace Šen vybojoval kotouč u mantinelu, Burmistrov posunul před bránu a tam Tkačov po krátkém oblouku zasunul bekhendovým blafákem po ledě za Krasotkinova záda.
Asistence: Alexandr Burmistrov, Pavel Šen.
8:16'
Hosté v plném počtu. První přesilovka v zápase vyzněla do prázdna.
7:51'
Až v samém závěru přesilovky se Admiral dostává do pásma, Glazačev z těžkého úhlu dobře mířeným švihem marně hledá skulinku u bližší tyče.
7:00'
Salavat Julajev zatím zvládá oslabení bravurně a nepouští domácí mužstvo vůbec k ničemu.
6:16'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Tkačov – 2 min., podrážení). Zbytečný faul v útočném pásmu, kde si Tkačov dělal v rozporu s pravidly prostor ke střele.
5:11'
Kirill Voronin si předvídavě nabruslil k tyčce, jenže nedokázal usměrnit prudký křížný pas a Vladivostok ztrácí pásmo.
4:23'
Georgij Busarov dal při rychlé akci hostů bekhendem přihrávku na levé křídlo, Kuzminův pokus pokryl opět Krasotkin.
2:56'
Nastřelený kotouč pokryl gólman Admiralu Krasotkin, vhazuje se před domácí brankou.
2:29'
Začalo se pořádně zostra, šance stíhá šanci. Vladimir Butuzov dostal vynikající kolmici do jízdy a z pravé strany mířil na zadní tyčku, výtečným zákrokem vytěsnil jeho pokus Karejev.
1:30'
A hned šance na druhé straně, zaútočil český obránce Karel Kubát a z mezikruží bekhendem nepřekonal Karejeva v brance Ufy.
0:55'
Vladimir Tkačov dostal skvělou přihrávku na levý kruh a dokonce prostřelil mezi betony domácího brankáře, ten snad bruslí dokázal tečovat kotouč vedle tyčky, aniž sám věděl jak.
0:15'
Čároví záhy pískají ofsajd domácích při pokusu přejít přes modrou čáru.
00:01'
Na led nenápadně vyjeli hokejisté Ufy v zelenobílých dresech. Ovace vítají při nájezdu z hlavního tunelu domácí hráče v modrém, které hlasatel představuje jmenovitě.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Kozlovskij, Miščenko, Patrikejev, Ugoľnikov, Kubát, Tatalin, Ďjakov, Karmaškov – Černikov, Petrov, Butuzov – Konnov, Vicharev, V. Streľcov – Koňkov, Polák, Zajcev – Glazačev, Mereskin, Voronin.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Tarasov) – Semjonov, Těreščenko, Koledov, Sergijenko, Culygin, Garejev, Petrišev, Jelizarov – Tkačov, Burmistrov, Šen – Rybin, Soloduchin, Pačin – Busarov, Lukin, Kuzmin – Čebykin, Bobyljov, Skorikov.

Rozhodčí: Běljajev, Ansons – J. Streľcov, Viljugin.

Vladivostok – Ufa 3:0
Salavat Julajev Ufa (24-6-9-21, 153:135) naopak z posledních tří kol získal jediný bodík za prohru po prodloužení s Astanou. Na dálněvýchodním výjezdu podlehl Amuru v Chabarovsku a neuspěl ani v prvním ze dvou měření sil s Admiralem. Ve Východní konferenci má Ufa prakticky předplacené šesté místo, nahoru ani dolů se už neposune a zbytek základní části může pojmout čistě jako přípravu na play-off.
Na Dálném Východě se podruhé během 48 hodin utkají už vyřazení domácí s hostujícím celkem, který naopak ladí formu na play-off.
Admiral Vladivostok (16-4-5-33, 130:167) nabral bohužel pro něj příliš pozdě velmi slušnou formu a když už nezachrání postup do play-off, alespoň se vyhne nelichotivé vizitce nejslabšího klubu KHL. Z posledních pěti utkání čtyřikrát vyhrál v základní hrací době, podlehl pouze doma Omsku. Toto zaváhání napravil ve čtvrtek vítězstvím 3:0 nad Ufou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.