KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Riga - 16. října 2019   15:30

Astana
Astana
31:35' Asetov (Ševčenko) • 41:20' R. Starčenko (Pakarinen, Dietz) • 54:56' Asetov (Šalapov, Metalnikov)
3:4
(0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Riga
Riga
25:01' Marenis  (Batna, Gillies) • 34:44' Darzinš  (McMillan) • 48:35' Ashton  (Darzinš, McMillan) • 63:32' Sotnieks  (McMillan)
Astana
Oskirko, Ovčinikov – Gorděnko, Černišov
Barys Arena, Nur-Sultan
Riga

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky utkání:

Střely na branku – 40:16.
Zblokované střely – 4:15.
Vyloučení – 5:5.
Využití přesilovek 1/5 – 1/5.
Vhazování – 35:22.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dinama Rigy, které svého soupeře porazilo poměrem 4:3 po prodloužení. Lotyšský celek v řádné hrací době vedl hned třikrát, jenomže pokaždé o jednobrankové vedení přišel. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, kde jsme sledovali celou řadu šancí. Jednu z nich zužitkoval hostující obránce Sotnieks, jehož povedená střela putovala mimo dosah brankáře Karlssona.
63:32'
Riga právě vstřelila branku!
O vítězi zápasu je definitivně rozhodnuto! Jak bývá v prodloužení zvykem, tak se po nepovedené akci jednoho celku, uskuteční protiakce. To bylo k vidění i tentokráte, do protiútoku se totiž dostal hostující obránce KRISTAPS SOTNIEKS, jehož zakončení směřovalo přesně pod břevno.
Asistence: Brandon McMillan.
63:13'
Karlsson měl naprosto zakrytý výhled, avšak i přesto se mu povedlo včas zasáhnout. Následně se zaskvěl také Makarov, který to měl hodně složité.
62:08'
Na opačné straně si Valk tak dlouho hledal prostor ke střele, až ho nakonec přeci jenom našel. Rána švihem zaplula pouze do hrudníku brankáře Makarova.
61:02'
Redlihs měl před sebou prázdnou branku, jenomže nahrávka od jeho spoluhráče byla o něco delší. Nakonec se puk odrazil daleko vedle domácí branky.
60:30'
Vhazování se vyvedlo domácím, kteří se dostali za vlastní branku, odkud nastartovali první atak. Hostující Ališauskas nakonec vytlačil protihráče ze třetiny.
60:01'
Je tomu skutečně tak. Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi zápasu, budeme sledovat pětiminutové prodloužení. Bude se hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
59:11'
Vypadá to, že tento zápas dospěje do prodloužení. Už několik vteřin probíhá poslední minuta třetí třetiny, Barys by ale chtěl tento zápas rozhodnout v řádné hrací době.
58:05'
Nur-Sultanu se na zhruba minutu zdržel v útočné třetině, kde doslova ostřeloval brankáře Makarova. Ten zasahoval dvakrát, další pokusy byly zablokovány.
57:11'
Michajlis nabíjel do zajímavé pozice Petuchovovi, který se do puku opřel z jedničky. Makarov si přízemní ránu pohlídal, v tomto případě zakročil betonem.
56:21'
Až poté se za vlastní brankou dokázal zorientovat Dietz, který zvolil hodně kostrbaté řešení. Michajlis na jeho nahrávku nedosáhl, naopak si lépe počínal Bartulis.
55:30'
Dinamo se nyní dostalo k sympatickému tlaku, jenomže ten nic nebezpečného zatím nepřináší. Zatím sledujeme pouhé nahazování podél mantinelu.
54:56'
Barys právě vstřelil branku!
Jenomže domácí celek potřetí v utkání srovnává krok! Senzačním způsobem to na levém křídle provedl ALICHAN ASETOV, který se rychlostně dostal přes protihráče, načež se natlačil před brankáře Makarova. Nakonec bylo úspěšným řešením zakončení pod padajícího brankáře.
Asistence: Jegor Šalapov, Leonid Metalnikov.
54:10'
Aby toho nebylo málo, tak se hosté podruhé za sebou osvobodili za cenu icingu. V tento moment nesledujeme žádnou atraktivní podívanou, ba naopak.
53:02'
V krátkém časovém sledu je hra opět přerušena, tentokráte se Dinamo prezentovalo dalším zakázaným uvolněním. Hra se tak přestěhuje zpět před Makarova.
52:06'
Sympaticky to zamýšlel Valk, který ale neměl potřebnou rychlost. Podle toho to také dopadlo, k mantinelu ho dokázal přitisknout důrazný obránce Ališauskas.
51:09'
Šalapov si dal na rozehrávce hodně záležet, nakonec se mu povedlo najít vedle stojícího Petuchova, ke kterému se bleskově přiřítil jeden z napadajících protihráčů.
50:03'
Za branku si sjel brankář Karlsson, kterému se povedlo zastavit nahození podél mantinelu. Posléze jeho celek zkoušel zaútočit, avšak narazil do Ališauskase.
48:35'
Hosté se potřetí v utkání dostávají do vedení, nyní využili přesilovou hru! Riga se po vhazování usadila v pásmu, načež jsme sledovali velice pohlednou kombinaci. Finální nahrávku nakonec obstaral Darzinš, který předal puk přesně na CARTERA ASHTONA, jenž pouze nastavil hokejku.
Asistence: Lauris Darzinš, Brandon McMillan.
48:13'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Šalapov – 2 min., nedovolené bránění).
48:11'
Velice dobrý obranný zákrok vytasil domácí Danijar, který za sebe nepustil agilního Berzinše. V opačném případě by se domácí brankář Karlsson musel činit.
47:05'
K vrcholku pravého kruhu se dostal hostující McMillan, jehož střelecký pokus šel daleko vedle vzdálenější konstrukce. Hra ve čtyřech na obou stranách skončila.
45:16'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., hákování).
45:03'
Riga nyní propadla při bránění akce. Naopak soupeře to vykombinoval velice dobře, jenomže zakončující Starčenko mířil svým pokusem do výstroje brankáře.
44:57'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., nedovolené bránění).
43:21'
K vidění byla útočná snaha Barysu, který opět pouze přeposlal za branku soupeře. Hráči v modrém vydolovali puk zpět, jenomže Knight napálil protihráče.
42:25'
Pasáž plná nepřesností i nadále pokračuje. Před několika vteřinami to na sebe vzal Meija, který se prodíral podél mantinelu, jenomže daleko se nedostal.
41:20'
I tentokráte se kazašskému celku povedlo srovnat krok! Vše začalo úspěšným vhazování, po kterém Pakarinen nebezpečně nahazoval na branku soupeře. Tam se k volnému míči dostal ROMAN STARČENKO, který prapodivným zakončením dotlačil puk za Makarova. Začíná se tak opět od začátku!
Asistence: Iiro Pakarinen, Darren Dietz.
41:15'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., držení hole).
41:05'
Do útočného pásma se dostal také Redlihs, který si nechtěl komplikovat život a pouze nahazoval podél hrazení. To Dinamu chvíli stačilo, soupeř ale rychle otočil hru.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který zavezl puk za vlastní branku. Posléze Bartulis velice přesně nahrál do jízdy na Darzinše.
40:01'
Střely na branku (celkem): 20 – 9.
Máme za sebou také druhou periodu, která byla z hlediska branek mnohem zábavnější. Hned v úvodu se dostala do vedení Riga, která se posléze soustředila na obranu. To se nevyplatilo, Barys se totiž postaral o vyrovnávací branku, ze které se moc dlouho neradoval. Riga si totiž připravila bleskovou odpověď, hosté tak vedou o jednu branku.
40:00'
39:20'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., podrážení).
39:11'
Batna nasbíral cenné vteřinky za brankou domácích, posléze málem ujel sám na branku domácí Akolzin. Hra se rychle otočila, jenomže Lipsbergs nechal vyniknout Karlssona.
38:02'
Hostující Makarov předvedl další klíčový zákrok, tentokráte si poradil s bekhendovým pokusem v podání Dietze. Na opačné straně byl na poslední chvíli zastaven McMillan.
36:30'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, jenomže směrem dopředu je aktivnější Barys. Ten dokonce rozjel kombinaci před brankou, k žádné střele se ale neodvážil.
35:54'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Bartulis – 2 min., držení).
35:44'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Corban Knight – 2 min., podrážení).
34:44'
Výsledkem je vedoucí branka! Tentokráte kus práce odvedl McMillan, který operoval s pukem za domácí brankou. Jeho nahrávka směřovala na nekrytého LAURISE DARZINŠE, kterému se povedlo zasunout puk za domácího brankáře. Lotyšský celek se tak podruhé v utkání dostává do vedení!
34:25'
Džerinš jako první dojel volný kotouč, jenomže stejně tak rychle se k němu dostala dvojice protihráčů, která si nedokázala poradit. Nápor hráčů Dinama stále trvá.
34:10'
Aby toho nebylo málo, tak jsme byli svědky dalšího zakázaného uvolnění, o což se zapříčinil hostující Berglund. Hra se tak přestěhuje zpět před Makarova.
33:01'
Meija se na malý moment dostal k touši, jenomže o něj čistým způsobem přišel. Ani domácí celek si ho moc dlouho neužil, což svědčí o pasáží plné nepřesností.
32:25'
Za vlastní branku musel spěchat obránce Alisaukas, který se vypořádal s napadajícím protihráčem. Barys se navíc dostal k zakončení, které Makarov vyrazil pravým ramenem.
31:35'
Také domácí celek se prosazuje po nenápadné akci, máme tedy opět vyrovnáno! Celkem kostrbatá akce kazašského celku přeci jenom putovala na hokejku ALICHANA ASETOVA, který si to díky dobré rychlosti namířil až do pásma soupeře. Tam pohotově napřáhl zápěstím, přičemž se mu podařilo najít skulinku u brankové konstrukce.
Asistence: Dmitrij Ševčenko.
31:02'
Riga se po delší době dostala k sympatické akci, přičemž zas tak moc nechybělo. Tentokráte v tom měl prsty Džerinš, který se nedostal k pohotové dorážce.
30:20'
Před Makarovem se utvořil velký závar, jenomže puk přesto skončil před brankovou čárou. Snaha domácích je zatím marná, uvidíme, co se stane pod další komerční přestávce.
29:04'
Dietz se natlačil až k brance, jenomže tam měl příliš málo prostoru na ideální zakončení. Navíc to vypadalo, že Makarov nezasahoval, pokračuje se tak ve hře.
28:05'
Až příliš prudkou nahrávku vyprodukoval Metalnikov, který tak na pravém křídle nenašel Michajlise. Vzápětí se lotyšský celek osvobodil díky dalšímu zakázanému uvolnění.
27:01'
Na ledovou plochu se dostala první formace Nur-Sultanu. Knight dobře pracoval tělem za brankou, poté předal na modrou čáru na Blackera, který pálil vedle.
26:03'
O nahrávku si řekl domácí forvard Petuchov, který místo zakončení ještě nahazoval za branku soupeře. K puku se jako první dostal hostující Bartulis, jenž odehrál na další icing.
25:01'
Zničehonic tu máme úvodní branku tohoto zápasu! Sledovali jsme boj za domácí brankou, ve které byl nejúspěšnější Batna, který navíc před Karlssonem našel zcela nekrytého RIHARDSE MARENISE. Posledně jmenovaný hráč propasíroval puk k přední brankové konstrukci.
Asistence: Oskars Batna, Colton Gillies.
24:11'
Po delší době jsme sledovali zakázané uvolnění, které bylo celkem diskutabilní. Vracející se Sotnieks by zřejmě na puk dosáhl, avšak nakonec se tak nestalo.
23:03'
Za volným pukem se pokusil dostat Ashton, jenomže důrazně si počínal domácí Dietz. Lotyšský celek se přesto dostal ke střele, kterou protihráč zablokoval.
22:10'
Dinamo se dostalo do nadějné pozice, jenomže skvělý zákrok předvedl Karlsson. O ránu se totiž postaral Lipsbergs, jenž střelou narazil do rukavice brankáře.
21:05'
Na opačné straně to velice pohotovým způsobem zamýšlel Knight, který se pokusil vypálit z otočky. Makarov jeho střelu celou dobu viděl, nakonec zakročil betonem.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned rozjel první kombinaci. Ta přinesla nepřesnou nahrávku na Darzinše.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Sledovali jsme celkem pohlednou podívanou, jenomže oba celky narážely na pozornou obranu. I tak byl o něco aktivnějším celkem ten domácí, který několikrát pořádně vyzkoušel pozornost brankáře Makarova. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina.
20:00'
18:54'
Domácí obrana si nepohlídala rychlonohého Pavlovse, který se dostal do zajímavé pozice pro zakončení, jenomže mířil pouze doprostřed branky. Na opačné straně se k dorážce nedostal Akolzin.
17:11'
Další souboj lépe zvládl hostující obránce Marshall, který navíc založil celkem pohlednou akci. Marenis se pokoušel dostat ke střele, kterou srazil protihráč.
16:07'
Vypadalo to na další zakázané uvolnění, nicméně domácí Pakarinen byl v rychlostním souboji mnohem dravější. Následně se Dinamu nepodařilo založit kloudnou akci.
15:02'
Pro volný touš si jako první sjel obránce Alisauskas, který počkal na příchod další formace. Posléze to Valk zkoušel nahozením, které nebylo prudké.
14:02'
V krátkém časovém sledu byla hra opět přerušena, následovat bude druhá komerční přestávka tohoto zápasu. Posléze se bude vhazovat po pravici brankáře Makarova.
13:11'
Barys nastartoval rychlý protiútok, který táhla třetí formace. Šesťakov to nakonec vzal sám na sebe, jenomže mířil pouze doprostřed, což přineslo další přerušení.
12:05'
Na opačné straně dostal nahrávku k modré čáře Gimajev, který místo zakončení ještě zkoušel manévrovat pásmu, Karlsson ani tentokráte nemusel zasahovat.
11:07'
Petuchov bojoval o puk u levého mantinelu, kde ho zkoušel přihrát za sebe. Šalapov byl v pohybu na druhou stranu, výsledkem byla nepřesná přihrávka.
09:11'
Makarov si připsal další zákrok, v tomto případě se nejednalo o nic složitého. Jako první se k volnému puku Bartulis, který vyhodil za cenu dalšího icingu.
08:10'
Barys se opět dostal do nadějného obležení, přičemž tvrdý projektil vypustil ze své hokejky obránce Dietz. Makarov dokázal zakročit, posléze domácí nezvládli přechod.
07:02'
Na řadu přichází první komerční přestávka tohoto zápasu. Před malým momentem sympaticky vypálil domácí Knight, jenomže narazil na brankáře Makarova.
06:06'
O další rozehrávku se pro změnu postaral Ashton, kterému se nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů. Posléze jeden z domácích nahodil podél hrazení.
06:05'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
05:10'
Hodně prostoru měl kolem sebe hostující zadák Mamčics, který se pokoušel nahodit na branku soupeře, jenomže jeho nahození zablokoval jeden z protihráčů.
04:03'
Domácí hráči navíc zahrozili ve vlastním oslabení. Šesťakov to po přejetí modré čáry zkoušel vzít sám na sebe, ukrytá rána skončila v rukavici Makarova.
03:08'
Darzinš vybojoval hrací předmět u levého hrazení, načež ho předal k modré čáře na Bartulise. Tuto nahrávku ale vystihl Pakarinen, který osvobodil své mužstvo.
02:40'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).
02:02'
Domácí hráči se přeci jenom dostali ke klasické přesilovkové kombinaci, jenomže Pakarinenovi utekl puk daleko od hokejky. Na led naskákaly další formace obou celků.
01:14'
Barys Nur-Sultan ihned po vhazování vyhodil na opačnou stranu, přičemž si za branku sjel hostující brankář Makarov, kterému se povedlo najít volného Alisauskase.
00:18'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., vysoká hůl).
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který okamžitě zavezl puk do vlastního pásma. Posléze Bartulis nahazoval k mantinelu.
00:01'

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Pasquale) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Metalnikov, Šalapov, Kleščenko, Samat Danijar – R. Starčenko (A), Knight (A), Pakarinen – Michajlis, Valk, Žajlauov – Petuchov, Šesťakov, Akolzin – Ševčenko, Sagadejev, Musorov – Asetov.

Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Bartulis, Ališauskas, Marshall, Mamčics, Sotnieks (A), Berglund, Gimajev – M. Redlihs, McMillan (A), Darzinš (C) – Ashton, Berzinš, Meija – Lipsbergs, Džerinš, Pavlovs – Gillies, Batna, Marenis – Trastašenkovs..
Dinamo Riga

Na opačné straně stojí lotyšská Riga, která si vede naprosto opačným způsobem. Dinamo totiž okupuje poslední pozici západní konference, což nevěští vůbec dobrý start do letošního ročníku. Hostující tým tohoto zápasu má za sebou už sedmnáct zápasů, jenomže vyhrál pouze v pěti případech, což nakonec přineslo celkový zisk deseti bodů. Riga se v posledních zápasech konečně výsledkově vzchopila, nejprve na domácím stadionu dokázala porazit Minsk poměrem 3:2, v minulém kole si navíc vyšlápla na osmý Čeljabinsk, který na domácí půdě podlehl výsledkem 3:4.
Barys Nur-Sultan

Hokejisté Barysu se v po šestnácti kolech nacházejí na sympatické třetí pozici své konference, přičemž na vedoucí Kazaň ztrácejí pouze tři body. Nur-Sultan doposud nasbíral třiadvacet bodů, což není vůbec špatné. Domácí celek tohoto zápasu v minulém kole přišel o čtyřzápasovou sérii bez ztráty kytičky, na domácím stadionu totiž prohrál proti Vladivostoku poměrem 0:1. Nur-Sultan odehrál na vlastní půdě už osm zápasů, přičemž se mu povedlo vyhrát v pěti případech. Barys tak na vlastním kluzišti vyhrál většinu zápasů, jenomže tento zápas může mít překvapivého vítěze.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Barys Nur-Sultan a Dinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.