KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Petrohrad - 28. října 2019   17:00

Vhazování – 18:27.
Je konec! Petrohrad celkem dlouhou dobu vedl o jednu branku, což se mu vymstilo. Severstal totiž krátce před koncem třetí třetiny srovnal krok, čímž si vymodlil prodloužení, které nepřineslo nic moc zajímavého. Utkání tak dospělo k samostatným nájezdům, ve kterém byl úspěšnější hostující celek, jenž tak vykřesal druhý plusový bod. O rozhodující branku se totiž postaral Tkačjov.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
Autorem vítězné branky je VLADIMIR TKAČJOV.
Je hotovo. Tkačjov zvolil celkem pomalý rozjezd, načež velice přesně zamířil mimo dosah brankáře.
Pořadí se tak obrátilo, k nájezdu se rozjel Alexejev, který také netrefil branku.
Hellberg měl celkem štěstí, i tak si poradil se zakončením od Gračjova.
Domácí budou mít mečbol. Barabanov to udělal parádně, položil si brankáře, jenomže následně neposlal puk do odkryté branky.
Severstal se do vedení nedostal, Hellberg totiž včas zakročil proti Trubačjovovi.
Hodně špatně to vymyslel Burdasov, který zápěstím netrefil ani branku.
Máme opět srovnáno. Kodola si počkal na pohyb brankáře a poté zasunul puk mezi betony.
Kagarlickij to zkoušel ránou švihem, ta skončil na výstroji brankáře.
Prvním neúspěšným střelcem se stává domácí Vovčenko, který narazil na beton brankáře.
Úspěšný je také Jakupov, který zamíchal s pukem a poté pohodlně překonal brankáře.
Na opačné straně se rozjel Morozov, který doslova vymíchal brankáře Hellberga.
Jako první to na sebe vzal Tkačjov, který byl se zakončením nad lapačku úspěšný.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:11'
Hellberg si ani v tomto případě nemusel zasahovat, tvrdé zakončení totiž proletělo daleko vedle branky. Na druhé straně se trojice hostů usadila kolem brankáře, který nezasahoval.
63:22'
Morozov se vyhnul dvojici protihráčů, načež místo střely ještě zvolil kombinaci v pásmu. Nakonec Kodola hledal Monachova, který vůbec netrefil branku.
62:08'
Vovčenko objel branku, nicméně poté věnoval Makejevovi příliš složitou nahrávku. Petrohrad až v tuto chvíli uklidnil hru, za celé prodloužení ještě nebyl za červenou čárou.
61:17'
Severstal chvíli kombinoval v útočném pásmu, jenomže poté se sám vyhnal ze zajímavé pozice. Na led se dostal také Šulák, který neztratil touš proti dvojici soupeřů.
60:20'
Úvodní vhazování prodloužení se vydařilo domácím, kteří rozehrávali zpoza vlastní svatyně. Nakonec to na sebe vzal Jakimov, který málem vypálil na Hellberga.
60:01'
Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi zápasu, budeme sledovat pětiminutové prodloužení. Bude se hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
59:22'
V poslední minutě řádné hrací doby se musel činit také domácí brankář Podjapolskij, který si se střelou doprostřed branky poradil. Poté neuspěl ani Kagarlickij.
58:11'
Do protiútoku se chystal hostující Tkačjov, který se nedostal hned přes prvního protihráče. Následně jsme sledovali nahození od Chlystova, který trefil soupeře.
57:05'
Posléze Zub pouze prodlužoval do volného prostoru, kam jako první přispěchal jeden z domácích hráčů. Severstal přešel na druhou stranu, kde se stále drží.
56:11'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující Kagarlickij, jenomže dle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok. Domácí celek tak pokračuje v aktivitě.
54:47'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Zničehonic tady máme vyrovnávací branku, hraje se tak opět od začátku! Severstal udržel útočné pásmo, což bylo klíčové. Poté jsme sledovali jakési plácnutí do puky, které před brankářem dokázal tečovat JEGOR MOROZOV. Hellberg nebyl na změnu dráhy letu připraven, za což pykal.
Asistence: Vladislav Kodola, Andrej Alexejev.
54:05'
Rukavišnikov to zkoušel tvrdou střelou na teč, se kterou si domácí brankář Podjapolskij dokázal poradit. Následně Provolněv zvládl souboj u zadního hrazení.
53:10'
Ani tato přesilová hra není zrovna povedená. Severstal v krátkém časovém sledu potřetí vyhodil na druhou stranu, další útočný výpad tak započíná Rukavišnikov.
52:04'
Rundblad ještě udržel puk před modrou čáru, načež nabíjel k pravému kruhu na Karpova. Tomu střela vůbec nesedla, domácí celek se navíc stačil osvobodit.
51:22'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Bodrov – 2 min., podrážení).
50:04'
Kudako usiloval o touš u levého hrazení, kde čelil přesile protihráčů. Nakonec dlouhou přetahovanou lépe zvládl Petrohrad, který se dostal z těžké pozice.
49:05'
Málem bylo vyrovnáno! Jakimov se drzým způsobem dostal až před Hellberga, přičemž se pokusil zakončit nad lapačku, s čímž švédský brankář počítal.
48:06'
K vrcholku pravého kruhu si sjel hostující Zub, jehož ránu Podjapolskij vyrazil za sebe. Puk málem zapadl do branky, nicméně i přesto skončil vedle svatyně.
47:02'
Snad poprvé v tomto utkání zkoušel vypálit domácí Chochlov, který našel pouze výstroj švédského brankáře. Hellberg má konečně trochu práce, spíše o hodně.
46:11'
SKA se v posledních minutách zrovna moc nedaří, tentokráte Jakupov nenačasoval přejetí modré čáry. Je z toho zbytečný ofsajd, hra je vykázána do středního pásma.
45:02'
Švédský brankář ve službách Petrohradu musel čelit další velice nebezpečné střele, která ani tentokráte nebyla přesná. Čerepovec ale vstoupil do třetí třetiny aktivně.
44:05'
Hellberg musel čelit velice nebezpečnému nahození, které nakonec prosvištělo kousek vedle branky. Poté se před hostující brankou strhla menší mela několika hráčů.
43:07'
Morozov zbytečně nic nevymýšlel, naopak od červené čáry nahazoval za hostující branky. Jeho celek to využil k střídání, na ledovou plochu naskočila třetí lajna.
42:04'
Ven z branky musel hostující Hellberg, kterému se povedlo konstruktivně rozehrát na kolegu Zubareva. Jeho prodloužení ovšem našlo pouze hokejku soupeře.
41:02'
Jenomže poté se touš dostal na domácí střídačku, hra tak musela být přerušena. Po krátké prodlevě se vhazovalo ve středním pásmu, tentokráte na buly vyhrál Švec-Rogovoj.
40:10'
Odstartovala nám poslední třetina, jehož úvodní vhazování bylo úspěšnější pro hostující hráče. Následně Zub zkoušel nahodit za branku soupeře, což se povedlo.
40:01'
Střely na branku (celkem): 7 – 20.
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám přeci jenom přinesla jedinou branku, o kterou se postaral hostující Kemppainen. Petrohrad byl i v tomto dějství výrazně nebezpečnější, nicméně dlouhou dobu nemohl najít recept na domácího brankáře. Nakonec se mu to povedlo na konci třetiny, domácí to budou mít v tuto chvíli složité.
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé periody.
38:29'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak až na konci druhé třetiny jsme se dočkali první branky! Vše začalo úspěšným vhazováním, po kterém nahazoval na branku jeden z obránců. Před brankářem se povedlo tečovat nahození JOONASU KEMPPAINENOVI, který tak změnil směr letu hracího předmětu. Severstal tak bude muset pořádně zabrat.
Asistence: Arťom Zemčonok.
37:05'
Do další šance se pro změnu dostal hostující Dyblenko, který rovněž nevyzrál na domácího brankáře. Puk se opět odrazil do ochranné sítě, bude se vhazovat.
35:23'
Hostující hráči si dávali na dalším útočném výpadu hodně záležet, nakonec se to nikterak neprojevilo. Naopak se Kudakovovi povedlo vypíchnout nahrávku.
34:10'
Lehtera naprosto zbytečně ještě přihrával za sebe na Barabanova, který byl zastaven čistým způsobem. Čerepovec se navíc prezentoval dalším ofsajdem.
33:03'
V krátkém časovém sledu máme hru opět přerušenou, což znamená, že bude následovat komerční přestávka. Posléze se bude vhazovat po pravici Podjapolskiho.
32:14'
O nahrávku si na levém křídle řekl hostující Kemppainen, který poté snadným způsobem pouze nahazoval na branku soupeře, což bylo pro brankáře lehké sousto.
31:10'
Severstalu se úvodní přesilová hra zatím vůbec nedaří. Před malým momentem byl Švec-Rogovoj trefen vysokou holí, překvapivě se ale vylučovat nebude.
30:00'
Je za námi přesně polovina zápasu, na první branku stále čekáme. Druhá třetina je o poznání vyrovnanější, nicméně směrem dopředu je stále aktivnější Petrohrad.
29:47'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
29:02'
Další zákrok si připsal také Podjapolskij, který byl proti ráně od Lehtera velice pozorný. Další rutinní zákrok, po kterém se bude vhazovat po levici ruského brankáře.
28:08'
Po delší době jsme se dočkali slibnějšího zakončení z domácí strany. Geraskin se totiž sympatickým způsobem dostal mezi kruhy, odkud trefil pouze brankáře.
27:04'
Karpov usiloval o kotouč u pravého hrazení, kde mu nakonec přispěchal na pomoc Kemppainen. Nakonec byl nejúspěšnější Vovčenko, který ho nevyhodil do bezpečnějšího prostoru.
26:02'
Následně to z vrcholku levého kruhu zkoušel hostující Burdasov, který mířil vysoko nad horní konstrukci. Oba celky posléze odjely na střídačku, u puku jsou hosté.
25:12'
Petrohrad propadl při bránění, což nakonec nemělo fatální následky. Zacharčukovo přejetí modré čáry bylo v nepořádku, jednalo se totiž o jasný ofsajd.
24:01'
Podjapolskij vyrazil puk pouze před sebe, kde se zjevil Kablukov. Domácí brankář si poradil i s touto dorážkou, hostující celek ale obléhá opačnou svatyni.
23:06'
Zničehonic zůstal sám před brankářem Plotnikov, který z velké blízkosti trefil pouze výstroj Podjapolskiho. Severstal se dostal do přečíslení, nicméně Kudako neuspěl.
22:06'
Prudkou přihrávkou obdržel domácí Alexejev, kterému se ještě povedlo protečovat puk do útočného pásma, kam jako první přispěchal obránce Dyblenko.
21:04'
Okamžitým zakončením to před malým momentem zkoušel hostující Lehtera, kterému se nepovedlo zamířit mezi tři tyře. Poté Burdasov vybojoval útočnou třetinu.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned kombinoval ve vlastním pásmu. Poté přišel prudký nástřel na druhou stranu.
20:01'
Střely na branku: 2 – 8.
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec nepřinesla žádnou branku. Sledovali jsme celkem ofenzivní podívanou, jenomže výrazně nebezpečnější byl Petrohrad, který neustále narážel na dobře chytajícího Podjapolskiho. Naopak Čerepovec se sotva prokousal obranou soupeře, Hellberg nemusel tasit žádný složitější zákrok. Uvidíme, co přinese druhá třetina.
20:00'
19:20'
Už nám nějakou tu dobu běží poslední minuta první periody. Severstal se konečně dostal k souvislejší pasáži s pukem, nicméně si musí dávat pozor na zadní vrátka.
18:11'
Prudké nahození z hokejky Makejeva prosvištělo daleko vedle branky. Na ledovou plochu se dostala čtvrtá formace domácích, jenomže Bodrov trefil Hellbergův položený beton.
17:20'
Na modré čáře si o nahrávku řekl hostující Galeňuk, kterému uskočil puk do středního pásma. Najednou zahrozil také Severstal, jenomže se nejednalo o nic vážnějšího.
16:11'
Přetahovanou u levého hrazení lépe zvládl hostující Ketov, který se pokoušel nastartoval rychlý protiútok, jenomže hrací předmět si hodil daleko od čepele.
15:02'
Zubarev počkal za vlastní brankou na příchod další lajny, ta se ale nedostala za opačnou modrou čáru. Je z toho ofsajd, zároveň také komerční přestávka.
14:04'
V krátkém časovém sledu tady máme další přerušení hry, jednalo se o zakázané uvolnění. Hra se tak přestěhuje do pásma domácích, na led naskočily druhé formace.
13:01'
Tkačjov si nabruslil do dobré střelecké pozice, jenomže ránu zápěstím poslal pouze do brankáře. Domácí brankář Podjapolskij zlikvidoval další velice slušnou šanci soupeře.
12:04'
Na opačné straně to naivním způsobem zkoušel Morozov, který si neobhodil jednoho z protihráčů. Poté ještě Kudako nahazoval zpět podél zadního mantinelu.
10:02'
Kagarlickij byl v mezikruží zcela sám, jenomže i přesto nevyzrál na brankáře. Pozorný Podjapolskij se prezentoval velice dobrým zákrokem vyrážečkou.
09:01'
Nahození směřovalo na hokejku hostujícího Barabanova, který se poté snažil vyslat nahrávku před domácího brankáře, jenomže tam nestál nikdo ze spoluhráčů.
08:10'
V krátkém časovém sledu byla hra opět přerušena, tentokráte to bylo hodně ukvapené. Jako první se k puku dostával hostující hráč, sudí i přesto odpískal icing.
07:05'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Rundblad, který se opřel do odraženého touše. Ten se stal snadnou kořistí brankáře, na řadu přijde první komerční přestávka.
06:04'
Velice šikovně se povedlo rozehrát Kudakovi, který sice našel spoluhráče, jenže ten u modré čáry přišel o touš. Toho se pokusil využít Zubarev, jenž nahazoval do lapačky Podjapolskiho.
05:14'
Před malým momentem se za branku soupeře pokoušel dostat domácí Trubačjov, který byl čistým způsobem zastaven. Následně se na zemi ocitl také Kodola.
04:01'
Na opačné straně se Bodrov pokoušel na pravém křídle najít Gračjova, kterému uskočil puk daleko od hokejky. Hráči Čerepovce stále čekají na první střelecký pokus.
03:10'
Došlo vůbec k prvnímu přerušení hry, po kterém se vhazovalo po pravici brankáře Podjapolskiho. Na vhazování se povedlo uspět hostujícímu celku, který operuje v pásmu.
02:07'
Poprvé se k puku dostal také český obránce Šulák, který v tísni zvolil nahození podél hrazení, ke kterému se jako první dostal Rundblad, který okamžitě rozehrál.
01:03'
Před malým momentem si sjel do dobré pozice hostující Dyblenko, který ránou zápěstím výrazně minul branku. Podjapolskij si tak první zákrok zatím nepřipsal.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se doslova prokousal středním pásmem. Poté se na druhou stranu dostal soupeř.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Sizov, Provolněv, Makejev, Šulák, Kudako, Chochlov, N. Chlystov, Rogov – Liška, Jakimov (A), Monachov (A) – Morozov, Kodola, A. Alexejev – Geraskin, Trubačjov (C), Vovčenko – I. Zacharčuk, J. Bodrov, Gračjov.

SKA Petrohrad: Hellberg (Melničuk) – Zub, Dyblenko, Rundblad, Zubarev, Galeňuk, Rukavišnikov, Zemčonok – Barabanov, Lehterä (A), Tkačjov – Burdasov, Švec-Rogovoj, Kagarlickij – S. Plotnikov (C), Kemppainen, Karpov – Ketov (A), Kablukov, Jakupov – Podkolzin..

Libor Šulák (CER)
SKA Petrohrad

Na opačné straně stojí velký favorit tohoto zápasu, kterým je Petrohrad. Hostující tým tohoto duelu se rovněž v posledních zápasech výsledkově trápí, tento celek čeká na výhru už pět utkání, což není zvykem. Petrohrad se tak propadl na čtvrtou pozici, navíc na vedoucí CSKA Moskva ztrácí propastných jedenáct bodů. Petrohrad v minulém duelu proti Lokomotivu sice dvakrát vedl, avšak ani tentokráte se mu nepovedlo dotáhnout výsledek do vítězného konce. Domácí celek nakonec vyhrál v prodloužení, rozhodující branku tohoto zápasu vstřelil Kudrjavcev.
Severstal Čerepovec

Hokejisté Čerepovce se po dvaadvaceti kolech nacházejí na průběžné deváté pozici západní konference, přičemž na svém kontě mají devatenáct bodů. Severstal v posledních týdnech nepředvádí vůbec dobré výkony, navíc naposledy zvítězil před necelými čtrnácti dny, od té doby následuje čtyřzápasová série bez vítězství. Navíc poslední dva duely skončily shodnou porážkou 1:2 po prodloužením, nejprve Čerepovec nestačil na Nižněkamsk, posléze podlehl také finskému Jokeritu. Severstal má na svém stadionu za sebou již jedenáct zápasů, zatím se mu povedlo vyhrát pouze v pěti případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.