KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Riga - 23. září 2019   18:00

Čerepovec
Čerepovec
09:56' Chochlov (Markovin, Jakimov) • 20:44' Liška (Kodola, Chochlov) • 31:04' Morozov (Rogov, Markovin) • 51:25' Geraskin (Trubačjov, Vovčenko) • 54:26' A. Galimov (Nikolišin, A. Alexejev) • 56:32' A. Galimov (A. Alexejev)
Riga

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání

Libor Šulák (CER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 1:32
Adam Liška (CER) 1+0, 2 střely, čas na ledě 18:50
Je konec. Severstal Čerepovec dnes na domácím ledě naprosto dominoval a porazil Dinamo Riga v poměru 6:1. V 8. minutě byli hosté blízko prvního gólu, ale Džerinš nedokázal prostřelil brankáře domácích. O jedinou branku se postaral v 10. minutě Ilja Chochlov, který vypálil od modré čáry tvrdou střelu k pravé tyči.Do druhé periody vstoupilo domácí mužstvo fantasticky, protože už po čtyřiceti čtyř vteřinách se prosadil Adam Liška. Severstal je lepším týmem a ve 32. minutě zvýšil vedení Jegor Morozov. Poslední dvacetiminutovka nám nabídla čtyři góly. V 52. minutě to bylo 4:0 pro domácí po brance Igora Geraskina. V 55. minutě poslal Severstal do pětibrankového vedení Ansel Galimov. 57. minutě se sice dočkali hosté, když se trefil Darzinš, ale v té samé minutě se trefil také Galimov a Čerepovec vyhrál jasně 6:1.
58:37'
Čerepovec si bez problémů hlídá konec tohoto zápasu a momentálně se toho na hrací ploše moc neděje.
57:00'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Liška – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., nesportovní chování).
56:32'
Čerepovec právě vstřelil branku!
A je to už 6:1 a ke konci zápasu tak vidíme gólové hody! Krátce po buly ve středním pásmu se dostal do úniku ANSEL GALIMOV, který si s ním parádně poradil a pohotově zakončil k levé tyči. Asistence: Andrej Alexejev.
56:27'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Jakovlev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., hrubost).
56:20'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté se přece jenom dočkali vstřelené branky v tomto zápase a snižují na 1:5. Hostující hráč se dostal k odraženému puku před bránou, ale místo střely jej posunul do lepší pozice LAURISI DARZINŠOVI, který překonal domácího brankáře. Asistence: Kristofer Berglund a Mikelis Redlihs.
54:26'
A ještě jedna branka domácího mužstva, které dnes využívá už čtvrtou přesilovou hru a vede 5:0! Ivan Nikolišin z pravé strany poslal kotouč před bránu, kde z první úspěšně zakončil ANSEL GALIMOV. Asistence: Ivan Nikolišin a Andrej Alexejev.
54:02'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., vražení na hrazení).
53:37'
Tentokrát si Kristers Gudlevskis poradil se střelou domácího hráče Chochlova z pravého kruhu.
52:48'
Nyní následuje opět další krátká komerční přestávka.
51:25'
Nyní už je definitivně rozhodnuto, jelikož Severstal využívá přesilovou hru a vede už 4:0! IGOR GERASKIN se dostal do zakončení z pravé strany a prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Jurij Trubačjov a Daniil Vovčenko.
50:59'
Dění na ledové ploše aktuálně není moc zajímavé a Čerepovec se ani v přesilovce nesnaží nějak střílet na bránu.
50:26'
Severstal drží puk v útočném pásmu, ovšem nyní se bojuje pouze za bránou Rigy.
49:40'
49:28'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., hákování).
48:12'
Dinamo Riga má šanci zdramatizovat utkání, protože má k dispozici první přesilovou hru, ale Čerepovec bez problémů vyhazuje kotouč ze svého pásma.
47:40'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Makejev – 2 min., nedovolené bránění).
47:15'
Rihards Marenis se snažil dostat dopředu po levé straně, ale tvrdý hit mu uštědřil domácí hráč.
46:37'
Tentokrát je hra přerušená a následuje krátká komerční přestávka.
45:25'
Tentokrát přišlo pouze zakázané uvolnění ze strany Dinama a ani tentokrát tak z toho není nic vážnějšího.
44:58'
Dinamo Riga má posledních patnáct minut na zvrácení tohoto zápasu, ovšem Čerepovec je dnes jasně lepším týmem.
43:48'
Tentokrát je u kotouče opět domácí celek, který se snažil něco vymyslet z pravé strany, ale tentokrát z toho nic velkého nebylo.
42:59'
Ansel Galimov byl před bránou soupeře hodně dotěrný a tak z toho byla menší žduchanice, ale nic velkého.
41:36'
Tentokrát musel zasahovat hostující gólman Kristers Gudlevskis, což se mu podařilo.
40:48'
Čerepovec rovněž od začátku třetí třetiny tlačí na svého soupeře a zatím to nějaký obrat moc nevypadá.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:47.
Je za námi druhá třetina a Čerepovec naprosto s přehledem vede nad Dinamam Riga 3:0. Do druhé periody vstoupilo domácí mužstvo fantasticky, protože už po čtyřiceti čtyř vteřinách se prosadil Adam Liška. Severstal je lepším týmem a ve 32. minutě zvýšil vedení Jegor Morozov. Dinamo Riga se nedostalo do žádné větší šance a zatím je to ze strany hostů slabota.
40:00'
39:41'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jacob Berglund – 2 min., vysoká hůl).
39:20'
Oddechový čas pro domácí.
39:06'
Tentokrát přišlo zakázané uvolnění Severstalu Čerepovce a následuje buly před bránou Podjapolského.
38:00'
Sergej Monachov to zkoušel směrem dopředu po pravé straně, ale nakonec se ocitl jen v ofsajdu.
37:14'
Hosté se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale posléze přišli o puk.
36:37'
Bogdan Jakimov byl blízko čtvrté brance domácích, ale Kristers Gudlevskis si opět poradil.
36:20'
Dinamo Riga se tentokrát dopustilo zakázaného uvolnění a následuje buly před svatyní Gudlevskise.
36:03'
35:12'
Domácí celek se nyní dostal dopředu po pravé straně, ale Gudlevskis předvedl solidní zákrok.
34:03'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Antons Trastasenkovs – 2 min., nesportovní chování).
34:02'
Hra je opět přerušená a následuje tak krátká komerční přestávka.
33:09'
Nyní už to vypadalo na dobrou šanci Rigy, když se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, ale přihrávka z pravé strany byla nepřesná.
32:23'
Dinamo chce odpovědět a vstřelit první branku v tomto utkání, ovšem hosté se nemohou dostat prakticky k ničemu a budou to mít ještě hodně těžké.
31:04'
Severstal potvrzuje dominanci v tomto utkání a jde naprosto zaslouženě do tříbrankového vedení! JEGOR MOROZOV se dostal dopředu po levé straně, následně si parádně objel bránu a excelentně zavěsil kotouč pod horní tyč. Asistence: Ivan Rogov a Dmitrij Markovin.
30:29'
Dinamo se ve druhé dvacetiminutovce zatím dostalo pouze k jedné střele na bránu.
30:00'
Půl hodina hry je u svého konce a Čerepovec vede na domácím ledě nad Rigou 2:0.
29:50'
Další ofsajd Čerepovce přinesl přerušení hry a následuje buly ve středním pásmu.
29:33'
29:03'
Severstal stále drží kotouč na svých holích, ale následná rána z pravé strany skončila vedle brány a posléze Riga vyhodila kotouč.
28:13'
Čerepovec v přesilové hře drží kotouč v útočném pásmu a posléze přišla střela z první z levé strany, se kterou si ale Kristers Gudlevskis poradil.
27:33'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., vysoká hůl).
26:41'
Nyní je to zase pro změnu domácí celek, ale druhá dvacetiminutovka nám stále toho moc nepřináší, až na úvodní branku.
25:52'
Hosté jsou v menším tlaku, ale nemohou se dostat do nějaké větší šance.
24:36'
A opět se ozvala píšťalka rozhodčího, protože tentokrát se zakázaného uvolnění dopustilo Dinamo a hra se tak přesune před bránu Kristerse Gudlevskise.
23:32'
Druhá dvacetiminutovka je zatím hodně přerušovaná a není k vidění příliš pohledný hokej.
22:47'
Útok ze strany Dinama Rigy je pozastaven, protože hostující hráč byl v útočném pásmu o něco dřív a je z toho jen ofsajd.
21:56'
Severstal je opět namlsaný a snaží se dostat do další šance, ovšem tentokrát se odpískalo pouze zakázané uvolnění.
20:44'
Skvělý start domácích do druhé třetiny, když využili přesilové hry z předešlé periody a jdou tak do dvoubrankového vedení! ADAM LIŠKA dostal skvělou přihrávku před bránu, kde posléze neměl problém trefit odkrytou svatyni. Asistence: Vladislav Kodola a Ilja Chochlov.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:51.
První perioda je u svého konce a Severstal Čerepovec vede nad Dinamem Rigou 1:0. V 8. minutě byli hosté blízko prvního gólu, ale Džerinš nedokázal prostřelil brankáře domácích. O jedinou branku se postaral v 10. minutě Ilja Chochlov, který vypálil od modré čáry tvrdou střelu k pravé tyči. Doufejme, že zbytek zápasu nám přinese více šancí.
20:00'
19:50'
Severstal sice má ke konci dvacetiminutovky přesilovou hru, ale na další branku to zatím nevypadá.
19:10'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., sevření puku rukou).
18:33'
Ke konci první třetiny je aktivnějším týmem domácí hráč, ale nemůže se dostat do nějaké šance.
17:55'
Kristaps Sotnieks to zkoušel dopředu po levé straně, ovšem obrana Severstalu ho nepustila do nějaké střely.
16:48'
Nepřesná přihrávka v obraně hostů zapřičínila další útočnou akci Čerepovce, která ale nebyla zakončena střelou na bránu.
16:16'
Tentokrát své štěstí zkoušel po levé straně Jacob Berglund, ale jeho střelu odraženou od zadního mantinelu přikryl lapačkou Vladislav Podjapolskij.
15:35'
Po dlouhé době je hra přerušena, jelikož se domácí dostali ke střele z pravého kruhu, ale Kristers Gudlevskis byl připraven.
15:19'
Střela od modré čáry, ale nebyla přesná a skončila pouze vedle pravé tyče hostující svatyně.
14:46'
Severstal bojuje o puk v rohu hrací plochy na polovině Dinama a nakonec přece jenom kotouč získali domácí, kteří sevřeli soupeře v pásmu.
14:02'
Slovenský hráč Adam Liška se po levé straně dostal ke střele, ale ta skončila jen v boční síti.
13:26'
Lauris Darzinš poslal puk před bránu, kde se nacházel jeho spoluhráč, ale Vladislav Podjapolskij tentokrát nemusel zasahovat, jelikož nepřišlo nějaké ohrožení branky.
12:57'
Domácí se posléze sice dostali k puku, ale zatím není k vidění nijak atraktivní podívaná.
11:39'
Riga to zkoušela po pravé straně, ale přihrávka Uvise Balinskise nepřišla nic nebezpečného.
10:48'
Čerepovec je namlsaný a opět se žene směrem dopředu, ovšem tentokrát to středem hrací plochy neprošlo.
09:56'
Domácí celek využívá přesilovou hru a jde tak do vedení! ILJA CHOCHLOV se dostal k puku metr za modrou čáru a následně vypálil tvrdou střelu do pravé části branky, kterou Podjapolskij nedokázal vyrazit. Asistence: Dmitrij Markovin a Bogdan Jakimov.
09:35'
Čerepovec sice má první přesilovou hru v tomto zápase, ale nemůže se dostat do nějaké šance.
08:20'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., sekání).
08:01'
Dinamo se po šanci probudilo a opět se snaží něco vymyslet před bránou soupeře.
07:29'
Tohle si říkalo o gól! Andris Džerinš dostal fantastickou přihrávku před bránu, ale jeho následné zakončení skončilo v moci brankáře Podjapolského!
05:47'
Hra nám zatím krásně plyne a nyní se Riga pokoušela něco vymyslet směrem dopředu, ale Severstal je zatím lepším týmem.
04:55'
Ivan Nikolišin se uvolnil a z mezikruží vystřelil, ale Kristers Gudlevskis převedl další skvělý zákrok.
03:40'
Severstal Čerepovec zatím je lepším týmem a opět drží kotouč v útočném pásmu, ale střela z pravé strany letěla pouze vedle svatyně Dinama.
02:52'
Nyní se hra přerušila, jelikož po jednom ze soubojů zůstal na ledové ploše ležet domácí hráč.
01:15'
Posléze se pro změnu dostal ke střele Igor Geraskin, ale jeho pokus končí pouze na zákroku Gudlevskise.
00:48'
Dinamo se dostalo dopředu po levé straně, ale nakonec se nedostalo do nějakého zakončení.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Šulák, N. Chlystov, Chabarov, Chochlov, Kudako, Makejev, Rogov – Liška, Jakimov (A), Monachov (A) – Morozov, Kodola, Markovin – Geraskin, Trubačjov (C), Vovčenko – A. Galimov, J. Jakovlev, Nikolišin – A. Alexejev.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Treťjak) – Berglund, Sotnieks, Ališauskas, Zile, Balinskis, Gimajev (A), Marshall – Ullström, Darzinš (C), Berglund – M. Redlihs (A), Ashton, McMillan – Gillies, Džerinš, Marenis – Grinbergs, Trastasenkovs, Pavlovs – Berzinš.

Rozhodčí: Denis Bondar, Sergej Kulakov – Jevgenij Antonov, Gleb Lazarev.

Libor Šulák (CER)
Adam Liška (CER)
Dinamo Riga:

Dinamo Riga na tom taky není úplně dobře a aktuálně Dinamo najdeme na 10. pozici se šesti body a skóre 15:27. V posledním utkání zavítalo na led Dynama Moskvy. První perioda branku nepřinesla. Ve druhé se už zdálo, že taky ne, ale v poslední minutě domácí dvakrát udeřili. Třetí třetina patřila rovněž domácím a Dinamo Riga tak prohrálo 1:4. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly McMillan.
Severstal Čerepovec:

Čerepovec je na tom momentálně špatně a v Západní konferenci se nachází na 12. místě s pěti body a skóre 19:30. V posledním utkání přivítal Severstal na svém ledě Nižnij Novgorod. První třetinu hosté vyhráli jasně 3:1. Ve druhé periodě přidali ještě jeden gól. Čerepovec sice ke konci zápasu jednou udeřil, ale to bylo málo a prohrál tak 2:4. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Vovčenko.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Severstal Čerepovec a Dinamo Riga. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na půdě Severstalu. Tam šel zápas do prodloužení a Nakonec vyhrálo Dinamo 5:4. Dnes se bude opět hrát na Ledovym dvorci v Čerepovci. Tento stadion nabídne kapacitu pro 5 685 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.