KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Spartak Moskva - 16. ledna 2020   17:00

Čerepovec
Čerepovec
52:40' J. Jakovlev (Chochlov, Monachov)
1:2
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Spartak Moskva
31:28' R. Hanzl  (Karsums, Daugavinš) • 60:38' Daugavinš  (Rylov, R. Hanzl)
Čerepovec
Cyplakov, Oskirko – Maximovskij, Šadrin
Ledovyj dvorec, Čerepovec
4013 diváků
Bespalov (Chomčenko) – Hersley, Viklund, Rylov (A), D. Višněvskij, Gončarov, I. Višněvskij, Trišin – Fjodorov, Juňkov, Chochlačov – R. Hanzl, Karsums, Daugavinš (A) – Talalujev, Arkalov, Nikoncev (C) – Kotljarevskij, Kokarev, Lvutin – Stoljarov.

Vhazování – 25:29.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Spartaku Moskva, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. Severstal ve třetí třetině usiloval nad vyrovnávací brankou, kterou se mu nakonec povedlo vstřelit, a to hodně šťastným způsobem. Utkání tak dospělo do prodloužení, které trvalo opravdu jen několik vteřin, o druhém bodu totiž rozhodl moskevský celek.
60:38'
Spartak právě vstřelil branku!
Prodloužení skončilo opravdu bleskově! Domácí hráči totiž naprosto zapomněli na KASPARSE DAUGAVINŠE, který čekal na nahrávku na modré čáře. Poté se s pukem dostal až do palebné pozice, odkud zápěstím prostřelil Šugajeva.
Asistence: Jakov Rylov, Robin Hanzl.
60:01'
Ani třetí třetina nám nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, budeme tak sledovat prodloužení ve třech na obou stranách.
60:00'
59:20'
Do konce tohoto zápasu nám nezbývá zrovna moc času, zcela určitě se dočkáme prodloužení. Tam se rozhodne o budoucím držiteli druhého získaného bodu.
58:01'
Do protiútoku se dostávala první formace Spartaku, která ale vůbec nic nevymyslela. Naopak z toho bylo ofsajdové postavení, což uviděl také rozhodčí.
57:20'
Za vlastní branku se vydal Makejev, který raději přenechal do tandemu na vedle stojícího Chochlova, jenž přejel modrou čáru a poté nahazoval podél hrazení.
56:08'
V krátkém časovém sledu musela být hra opět přerušena, puk totiž skončil opět ve výstroji ruského brankáře Spartaku. Bude se vhazovat po jeho pravici.
55:11'
Najednou jsou domácí mnohem aktivnějším týmem, přičemž se o zakončení z mezikruží pokoušel Jakovlev, s jehož střeleckým pokusem si ale Bespalov poradil.
52:40'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Zničehonic se domácím povedlo srovnat krok! To byla hodně netradiční branka, hostující brankář Bespalov totiž nedokázal reagovat na tečovanou nahrávku v podání JEGORA JAKOVLEVA, kterému se tak povedl vyrovnat výsledek.
Asistence: Ilja Chochlov, Sergej Monachov.
52:05'
Ze zajímavé pozice pálil hostující Hersley, jehož dělovka skončila pouze v lapačce pozorného Šugajeva. Ten ještě drží svůj celek ve hře o bodový zisk.
51:04'
Severstal se soustředil na útočení, avšak tak trochu zapomněl na zadní vrátka, kam pronikl hostující Kotljarevskij, kterému se nepovedlo překonat Šugajeva.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut. Spartak zatím nemá větší problémy s bráněním hubeného vedení, domácí celek je totiž směrem dopředu hodně neškodný.
49:20'
Před malým momentem se vhazovalo po levici ruského brankáře Bespalova, přičemž se na vhazování dokázal uplatnit domácí Jakimov, který však pouze nahrával.
48:02'
Moment překvapení se snažil využít domácí Jakimov, který objel branku a poté zakončoval bekhendem. Bespalov ani tentokráte neinkasoval, na řadu přichází komerční přestávka.
47:06'
Domácí se směrem dopředu trápí, další útočná snaha skončila kousek u středového kruhu. Proto si nekomplikoval život obránce Chabarov, jenž pouze nahodil vpřed.
46:11'
Hezkým způsobem to provedl Kodola, který se sice natlačil do pásma, avšak tam střílel pouze do lapačky Bespalova, jenž tento projektil celou dobu viděl.
45:02'
Spartak zatím nemá problémy s bráněním, naopak si našel čas také k útoku. Fjodorov to vzal sám na sebe, jenomže nevyzrál na přesilu hladových protihráčů.
44:18'
Na ledovou plochu se dostaly třetí formace obou celků. Chabarov se dostal s pukem k červené čáře, odkud nahazoval za branku pozorně chytajícího Bespalova.
43:03'
V pádu se vrhl po kotouči hostující Arkalov, který ho odklidil před dotírajícím protihráčem. Na opačné straně Kodola nevypálil, nýbrž nahrával pouze podél hrazení.
42:10'
Viklundova rána rovněž směřovala do prvního hráče před sebou, posléze ještě útočné choutky moskevského celku podpořil Daugavinš, který nasbíral cenné vteřinky.
41:08'
Hned v úvodu poslední periody napřahoval u modré čáry Chochlov, který ale trefil pouze protihráče před sebou. Tím byl Viklund, jenž poslal kotouč do bezpečí.
40:10'
Úvodní vhazování poslední periody dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do svého pásma, kde zpoza branky rozehrával zadák Makejev.
40:01'
Máme za sebou také druhou periodu, která nám nepřinesla zrovna atraktivní podívanou. Byla k vidění celá řada nepřesností, avšak i přesto jsme se dočkali jediné branky, o kterou se postaral český útočník Robin Hanzl. Severstal měl ke konci třetiny možnost udeřit a srovnat krok z přesilovky, což se mu ale nepovedlo.
40:00'
39:12'
Čerepovec se sice dostal k náporu, avšak ten opět nepřinesl nic nebezpečného. K puku se navíc dostal pozorný Višněvskij, který ho odehrál na druhou stranu.
37:32'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).
37:04'
Z druhé vlny se ještě snažil dohrát celou situaci domácí Markovin, který to měl na dlouhou hokejku.
36:01'
Severstalu se tato přesilová hra vůbec nedaří, soupeř snad třikrát v krátkém časovém sledu dokázal odehrát puk do bezpečí. Nyní pro změnu skončil na střídačce.
35:07'
Hned v úvodu přesilové hry se Spartaku povedlo odpálit puk na opačnou stranu, odkud rozjížděl útočný výpad obránce Makejev, kterému se povedlo zavézt puk.
34:24'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Nikita Bespalov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Ilja Talalujev.
34:05'
Juňkov důrazně přitlačil protihráče k mantinelu, což vedlo ke zisku kotouče. Před Šugajevem se utvořil menší rozruch, avšak včas se povedlo domácím rozehrát.
33:09'
Hra byla navíc opět přerušena, což si vyžádalo prostor ke komerční přestávce. Severstal má čas na poradu, poslední minuty z jeho strany nejsou vůbec ideální.
32:14'
Další protiútok pro změnu táhl po levém křídle Chochlačov, který poté ještě vyprodukoval zpětnou nahrávku na Fjodorova, jenž se však nedostal k zakončení.
31:28'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Domácímu celku totiž nevyšel přechod vpřed, naopak jsme sledovali bleskový protiútok, při kterém se Karsumsovi povedlo najít v tandemu volného ROBINA HANZLA, jenž nadmíru přesnou střelou překonal brankáře Šugajeva.
Asistence: Martins Karsums, Kaspars Daugavinš.
30:00'
Je za námi přesná polovina zápasu, ten nám zatím nepřinesl žádný přesný zásah. Druhá třetina je totiž hodně nezáživná, oba celky se směrem dopředu trápí.
29:07'
Hrálo se celkem dlouhou dobu bez přerušení, což ale už netrvá. Naopak Viklund nepřesně rozehrával, je z toho zakázané uvolnění a také komerční přestávka.
28:02'
V souboji u pravého hrazení se Trubačjovovi povedlo vydolovat kotouč, avšak poté o něj přišel. Spartak Moskva se doslova prokousal přes modrou čáru.
27:11'
Severstal pořádně sevřel soupeře, který potřeboval vystřídat. Domácí celek mu to nakonec umožnil, Kapustinova nahrávka zpoza branky byla hodně nepřesná.
26:04'
Kodola byl důrazným způsobem poslán k zemi, avšak dle sudího se o nedovolený zákrok nejednalo. Do šance si tak sjel Kudako, který neprostřelil Bespalova.
25:06'
Za branku soupeře si sjel Juňkov, avšak ani on se k ničemu nebezpečnému nedostal. Poté si o nahrávku klepl obránce Višněvskij, avšak Rylov mu nakonec nenahrál.
24:19'
Velice odvážně se probíjel k zadnímu hrazení hostující Fjodorov, kterému ale chyběla větší podpora od spoluhráčů. Následně ho odzbrojila hned dvojice obránců.
23:15'
Jako první se k volnému puku dostal jeden z domácích, který ho bleskově poslal na opačnou stranu, kde se jeden z jeho spoluhráčů prezentoval ofsajdem.
22:06'
Další odpal předvedl obránce Hersley, který poslal hrací předmět až za branku domácího celku. U pravého mantinelu se navíc povedlo uspět Gončarovovi.
21:15'
Avšak ta úspěšná nebyla, naopak se v oslabení povedlo zahrozit hostujícímu Fjodorovi, jenž z druhé vlny minul branku. Spartak Moskva přečkal oslabení bez úhony.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, kterému se povedlo odklidit puk na druhou stranu, soupeř totiž pokračuje v přesilové hře.
20:01'
Máme za sebou první periodu, která nám nakonec nepřinesla žádnou branku. Do tohoto zápasu vstoupil lépe domácí celek, jenž ze své aktivity ale nevsítil vedoucí branku. Spartak se probudil díky přesilovým hrám, avšak ani hostující celek se nedokázal střelecky prosadit, na první branku si tak musíme ještě pár minutek počkat.
20:00'
19:12'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Chochlačov.
19:10'
Již nám nějakou tu dobu běží poslední minuta první třetiny, na první přesný zásah stále čekáme. Před malým momentem nahazoval podél hrazení Chabarov, který našel pouze hokejku hostujícího Trišina, jenž se pro změnu dostal až za branku Šugajeva.
18:08'
Hodně složitou nahrávku zkoušel procedit na svého spoluhráč domácí Markovin, který ovšem našel pouze pozorného Bespalova, jenž pro jistotu raději přerušil hru.
17:30'
Bespalov vyrážel jednu ze střel pouze před sebe, avšak tam jako první přispěchal jeden z protihráčů. Na opačné straně se proti přesile protihráčů neprosadil Chochlačov.
14:12'
Přesilové hry jsou minulostí, nepadna ani jedna branka. Spartak se sice usadil v blízkosti branky soupeře, avšak se zajímavým pokusem z pravého kruhu si Šugajev poradil.
13:08'
Hostujícímu celku se přesilová hra zrovna moc nedaří, tentokráte se Spartaku nepovedl přechod do útočného pásma. Bude se vhazovat ve střední třetině.
12:33'
Spartak má k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, přičemž se po vhazování opřel do puku švédský obránce Hersley, který však nevyzrál na domácího brankáře.
11:58'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Jakovlev – 2 min., vysoká hůl).
11:50'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
11:13'
Napadajícímu Trubačjovovi se málem povedlo vystihnout rozehrávku. Na opačné straně se prodíral do zakončení Nikoncev, který nakonec Šujaeva neohrozil.
10:00'
Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, oba brankáři již mají několik zákroků.
09:14'
Směrem kupředu se vydal vpřed domácí Markovin, který se ještě snažil přenechat za sebe na Petunina, jenž byl odzbrojen. Ani Spartak Moskva se daleko nedostal.
08:05'
Čerepovec musel vyklidit pásmo, jeden z hráčů se totiž nacházel v ofsajdu. Hosté se tak svižně natlačili až do třetiny, odkud nebezpečně zakončoval Višněvskij.
07:09'
Domácí to opět zkoušeli až od vlastního pásma, odkud Kudako nahrával na pravé křídlo, odkud se Jakimovovi povedlo zavézt kotouč do útočného pásma.
06:04'
Hersley ještě udržel touš před modrou čárou, načež tentýž hráč napřáhl k velké dělovce, jenže putovala kousek vedle branky. Severstal přečkal několik šancí soupeře.
05:08'
Spartak se usadil na delší časový úsek v útočném pásmu. Tam se Fjodorovovi povedlo na levé straně najít kolegu Chochlačova, kterém utekl puk od hokejky.
04:10'
Z hodně nebezpečné pozice pálil hostující Fjodorov, který trefil pouze brankáře Šugajeva. Ten vyrazil kotouč pouze před sebe, kde se poté utvořil velký závar.
03:03'
Hostující Gončarov nedosáhl na puk, načež se do šance dostal domácí obránce Provolněv, kterému sjel puk z čepele. Čerepovec vstoupil do zápasu aktivně.
02:55'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).
02:01'
Ihned po přejetí modré čáry to nahozením na branku zkoušel domácí Kapustin, který se snažil překvapit brankáře Bespalova, jenž ukryl puk na své výstroji.
01:06'
Severstal se dostal do úvodního náporu, při kterém musel brankář Bespalov zasahovat. Nejednalo se o nic složitého, navíc se poté dostal ke kotouči Viklund.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu vyznělo lépe pro domácí celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, odkud se směrem kupředu vydal Jakimov.
00:01'

Severstal Čerepovec: Šugajev (Chakimov) – Provolněv, A. Kulda, M. Chabarov, Kudako, N. Chlystov, Makejev, Chochlov – Monachov (A), Trubačjov (C), Jakimov (A) – J. Morozov, Kapustin, J. Jakovlev – Markovin, Kodola, Petunin – Nevolin, J. Bodrov, A. Alexejev – Gračjov.

Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Hersley, Viklund, Rylov (A), D. Višněvskij, Gončarov, I. Višněvskij, Trišin – Fjodorov, Juňkov, Chochlačov – R. Hanzl, Karsums, Daugavinš (A) – Talalujev, Arkalov, Nikoncev (C) – Kotljarevskij, Kokarev, Lvutin..

Na opačné straně stojí moskevský Spartak, který pro změnu okupuje pátou pozici západní konference. Spartak má na svém kontě přesně šedesát bodů, nicméně na vedoucí CSKA ztrácí už propastných dvanáct bodů. Hostující tým tohoto duelu se nachází v o něco horší formě, z posledních pěti zápasů totiž dokázal vyhrát hned dvou případech. Poslední vítězství přišlo v minulém kole, Spartak totiž dal zapomenout na předchozí dva nepovedené zápasy, ve kterých pocítil hořkost porážky. V posledním ligovém kole se mu však povedlo uspět, neboť porazil Dynamo Minsk výsledkem 5:1.
Severstal Čerepovec

Hokejisté Čerepovce se po 49 kolech nacházejí na průběžné desáté pozici západní konference, což by v konečném důsledku neznamenalo postup do vyřazovacích bodů. Severstal totiž ztrácí na postupové pozice sedm bodů, což není nikterak velká ztráta. Domácí celek tohoto zápasu navíc v posledních týdnech výsledkově zabral, výsledkem jsou hned čtyři výhry z posledních pěti duelů, ta jediná se uskutečnila v souboji proti Jokeritu, kterému se na domácím ledě podařilo vyhrát výsledkem 4:1. Čerepovec ale dal na tuto prohru rychle zapomenout, následné dva zápasy totiž dokázal vyhrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Severstal Čerepovec a Spartak Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.