KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Nižněkamsk - 24. února 2020   08:00

Chabarovsk
Chabarovsk
47:07' Jordán (H. Zohorna, Fajzullin) • 50:42' Rasskazov (V. Vasiljev, Vitásek)
2:3
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
06:21' Z. Mitchell  (Bryncev) • 56:53' Rjasenskij  (P. Kulikov, Chafizov) • 60:33' White
Chabarovsk
Vasiljev, Naumov – Gorděnko, Sysujev
Platinum Arena, Chabarovsk
7 100 diváků
Nižněkamsk

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.

Střely na branku: 29 – 36
Je dobojováno. Hosté nakonec rozhodli už v první minutě nastavené hrací doby, když White proměnil nařízené trestné střílení. Domácí tak sahali po dvou bodech, nakonec získali jeden a vzhledem k tomu, že je čeká poslední zápas v základní části, jsou jejich šance na postup nulové. Nižněkamsk má v tuto chvíli o dva body více a má vše ve svých rukách.
60:33'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Je hotovo. Tomáš Zohorna ve snaze zabránit akci hostů vhodil svoji hůl do střely soupeře a sudí tak nařídil trestné střílení. To bezpečně proměnil MATT WHITE a dává tak hostům bonusový bod navíc – 2:3.
60:33'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – trestné střílení, hození hole nebo předmětu).
60:14'
U puku jsou hosté a pomalu přecházejí do útočného pásma. Nakonec je ale domácí zbrzdili.
60:01'
Střely na branku: 29 – 34
Domácí ve druhé třetině zaveleli k obratu a poprvé vedli. Ovšem v závěru stihli domácí vyrovnat a nakonec základní hrací doba neurčila vítěze a jdeme do prodloužení.
60:00'
59:40'
Puk mají domácí a ještě se snaží před hostující brankou něco vymyslet, ale spíše se už nic nestane a uvidíme minimálně prodloužení.
58:52'
Hosté spěchali za kotoučem do útočného pásma. Alikin byl u něho dříve a sám ho poslal do středního pásma.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:53'
Domácí neudrželi vedení a je vyrovnáno. Hned po vhazování vyslal z dálky střelu JEVGENIJ RJASENSKIJ a načapal domácího brankáře, kterému zapadl puk za jeho záda – 2:2. Dost možná si hosté vynutili prodloužení. Asistence: Pavel Kulikov a Timur Chafizov.
56:14'
Domácí stále drží hodně nadějný výsledek a zastavili další akci hostů, kteří se snaží vyrovnat. Alikin je mezi třemi tyčemi pozorný a kryje další pokus.
54:12'
Domácí čelili další akci hostů, nakonec Rasskazov dostal puk na svoji hůl a bez čekání ho poslal do neutrální zóny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
53:19'
Hosté se usadili v pásmu domácích a Chajrullin vyslal od modré čáry nebezpečnou střelu, kterou kryje Jevgenij Alikin. A opět je hra přerušena a následuje další komerční přestávka.
52:21'
Zakázané uvolnění Nižněkamsku stěhuje hru znovu před branku Šaryčenkova.
52:08'
Ještě ale následuje další komerční pauza.
52:08'
Šaryčenkov byl pod další palbou, střelu Korjagina dostal pod kontrolu a hned na to raději hru zastavil. Vhazovat se tak bude znovu před jeho brankou.
50:42'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Sice už byli hosté v plném počtu, domácí ještě využívali tlaku před hostující klecí a vyplatilo se. KIRILL RASSKAZOV, ač byl jeden z obránců Nižněkamsku proti, nakonec protlačil puk mezi betony Šaryčenkova a domácí strhávají poprvé vedení na svou stranu – 2:1. Asistence: Valerij Vasiljev a Ondřej Vitásek.
50:35'
Hosté zvládli oslabení a nyní jsou už v plném počtu.
50:03'
Fajzullin pálil z pravého kruhu a jeho pokus vyráží mimo tři tyče Alexandr Šaryčenkov.
48:50'
Jordán poslal puk Hynku Zohornovi, který okamžitě vystřelil, ale jeho pokus srazila obrana hostů do bezpečí a poté se Nižněkamsk i osvobozuje.
48:38'
Hosté jsou ve čtyřech hráčích.
48:35'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jacob Berglund – 2 min., hákování).
47:07'
Nyní se to už domácím povedlo a je vyrovnáno. Hynek Zohorna poslal puk svému krajanovi a MICHAL JORDÁN pak svižnou ranou z levého kruhu se trefuje k protější tyči – 1:1. Asistence: Hynek Zohorna a Danil Fajzullin.
46:38'
Ne, domácím se nedaří se déle usadit v teritoriu hostů a brankář Šaryčenkov je stále prakticky bez práce. Hosté se opět osvobozují.
45:45'
Znovu obrana hostů získala puk na svou stranu, na nic nečekala a odpálila puk před domácí klec. Hosté tak pošetřili další velmi cenné vteřiny z oslabení.
45:12'
Po zisku puku se hosté opět osvobozují a hned střídají.
44:44'
Minuta přesilovky je pryč, hosté se zatím velmi dobře brání a nepouštějí hráče Amuru do přesnějšího zakončení před Šaryčenkovem.
44:03'
Velká šance pro Chabarovsk. Volgin bodl holí soupeře a dostal pětiminutový trest a do konce utkání.
43:38'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bodnutí koncem hole).
43:04'
Vitalij Aťušov poslal puk před domácí branku, kde si ho sebrali beci Chabarovsku a domácí šli do akce. Tu zakončil střelou Hynek Zohorna a Šaryčenkov tasí další přesný zákrok.
42:52'
Denis Golubev v blízkosti Šaryčenkova nadvakrát zakončoval, ale hostující brankář si pokaždé poradil. Znovu tak drží těsný náskok Nižněkamsku a také nulu na svém kontě.
42:12'
Šaryčenkov na druhé straně čelil střele Amuru a po ní zaduněly jeho betony.
41:09'
Místo toho přišla akce na druhé straně a v ní Andrej Sergejev, jenž na levé straně svižnou střelou ohrozil Alikina. Ale proti byla obrana Chabarovsku.
40:18'
Domácí jsou na puku a hned na začátku třetí třetiny míří do útočné akce. Na to, aby s utkáním něco udělali, mají celou třetinu. Uvidíme, zda se jim podaří srovnat.
40:01'
Střely na branku: 22 – 22
Také druhá třetina je za námi. V ní nepadl ani jeden gól a hosté tak stále drží jednobrankový náskok, kterého dosáhli v první třetině. Domácí se snažili srovnat krok, ale Šaryčenkov, který hájí svoji nulu, byl zatím proti. Ještě nás čeká zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 9:36.
40:00'
39:34'
Domácí nyní zahrozili před hostující brankou, ale nakonec se beci Nižněkamsku dostali ke kotouči a poslali ho do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Amur sice dostal puk do útočného pásma, ale nedostal se do zakončení před Šaryčenkovem. Pomalu, ale jistě končí druhá třetina, ve které jsme se stále nedočkali žádné branky.
38:12'
Chabarovsk se ubránil a je už v plném počtu.
37:23'
Timur Chafizov netrefil kotouč, který mířil do mezikruží a hned na to se domácí celek znovu osvobozuje.
36:40'
Matt White si nebezpečně počínal před domácí brankou, nakonec ho obrana Chabarovsku obrala o puk a posílá ho až před Alexandra Šaryčenkova.
36:13'
Vitásek inkasoval dvouminutový trest a dává hostům šanci navýšit své vedení v přesilové hře.
36:12'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ondřej Vitásek – 2 min., nedovolené bránění).
35:11'
Porjadin neudržel puk u modré čáry a Amur šel do další akce na opačném konci kluziště. Znovu to však bylo bez gólového efektu.
34:14'
Nikita Jazkov mezi kruhy číhal na přihrávku, které se nedočkal. Akce domácích pokračovala dále, než ji zastavila pozorná obrana Nižněkamsku.
33:31'
Další náznak akce Chabarovsku, Jordán nahodil kotouč do útočného pásma, ale to bylo ze strany domácího celku vše. Hosté získali puk na svou stranu a pádí útočit.
32:40'
Kirill Rasskazov si nabruslil do blízkosti Šaryčenkova, ale zblízka na něho nevyzrál. Hostující gólman tak stále drží nulu na svém kontě.
32:15'
Následuje další komerční přestávka.
31:31'
Domácí zvyšují tempo hry a stále prahnou po vyrovnání. Zatím se hosté stále velmi dobře brání a drží náskok.
31:13'
Michal Jordán nabil Ondřeji Vitáskovi na modrou čáru a ten svižnou střelou chtěl prověřit Alexandra Šaryčenkova. Tomu ale pomohla obrana Nižněkamsku a nedovolila ohrozit jeho branku.
30:06'
Jsme za polovinou základní hrací doby a hosté stále drží nejtěsnější možný náskok. Zatím nic nenasvědčuje tomu, aby z utkání byl debakl, jako v neděli, kdy hosté konto Amuru zatížili osmi góly.
29:16'
Beci Chabarovsku získali ve vlastní obranné třetině puk a hned ho dostali do neutrální zóny. Odtud pak míří před hostující branku.
28:41'
Chabarovsk je v plném počtu.
28:15'
A další vyhození puku, o které se postaral Ondřej Vitásek. Chabarovsk tak šetří další cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
27:35'
Další přesilovka pro hosty. Ti se budou snažit své hubené vedení pojistit. Zatím se ale nedostali do útočného pásma a Amur poslal kotouč před Šaryčenkova.
26:41'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kirill Rasskazov.
25:46'
Hosté se dostali znovu velmi lehce před domácí branku, kde chvíli kombinovali. Ale další pokus z hole Mitchella končí mimo tři tyče. Alikin tak v tuto chvíli byl bez práce.
24:49'
Zack Mitchell střílel z levého kruhu a po jeho ráně zaduněly betony Jevgenije Alikina. Ten tak podržel domácí tým ve hře o body.
23:58'
Vladislav Ušenin střílel od modré čáry, ale jeho pokus obrana hostů srazila do bezpečí. Následně pak puk ukryl Šaryčenkov a raději pozastavil hru.
23:24'
22:30'
Domácí se v oslabení zatím velmi dobře brání a vyhazují puky do bezpečí. Hosté tak musejí další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
21:24'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., podrážení).
21:04'
Velká šance domácích. Hynek Zohorna vystřelil, Šaryčenkovi vypadl puk a zůstal na brankovišti. Následně pak ho dorážel Ondřej Vitásek, leč neúspěšně. Hosté se nyní ubránili a drží svůj náskok!
20:10'
Domácí jsou v pásmu soupeře, který klade odpor. Získal puk na svou stranu a hned ho dostává do středního pásma. Předtím neúspěšně vystřelil Michal Jordán od modré čáry.
20:01'
Střely na branku: 7 – 11
První třetina duelu mezi Chabarovskem a Nižněkamskem je minulostí. Hosté se v ní dostali do vedení zásluhou Zacka Mitchella, který na levé straně z bekhendu prostřelil Alikina. Domácí se snažili několikrát vyrovnat, ale marně. Hosté tak mají v zádech jednobrankový náskok a uvidíme, co nám nabídne prostřední perioda, která začne přibližně v 8:47.
20:00'
19:38'
Domácí se ještě dostali do útočného pásma, kde měli menší tlak, ale Tomáš Zohorna se před Šaryčenkovem neprosadil.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
17:51'
Po takřka šesti minutách se nyní teprve přerušuje hra.
16:38'
Před Alikinem bylo rušno. Zblízka se k němu natlačil Jacob Berglund, ale u jeho pravé tyče zakončil jen vedle a puk končí u zadního hrazení.
15:53'
Nižněkamsk drží stále svůj těsný náskok a i nyní zakládá svou další akci. Obrana Chabarovsku tak musí být zase pozorná.
15:02'
Dlouho se hraje bez přerušení, puk je v pásmu Nižněkamsku a domácí se stále snaží vyrovnat. Hosté jsou zatím proti a opět získávají kotouč na svou stranu.
14:16'
Turbin na levém kruhu byl tísněn obráncem hostů a nedostal se k žádné střele. Rázem pak hosté opět otáčejí hru před branku soupeře.
13:16'
Hynek Zohorna zatáhl kotouč do hostujícího teritoria, poté poslal puk svému bratrovi, Tomáš pak na pravé straně pouze promáchl.
12:27'
Timur Šarifjanov se rozjel podél pravého mantinelu před Alikina, byl sice tísněn bekem Amuru, přesto vyslal štiplavou střelu, která končí v moci domácího brankáře.
11:59'
Další snaha Amuru o vyrovnání, Kuzněcov se natlačil před Šaryčenkova, ale skrze levý beton ho nepřekonal. Následně pak je hra pozastavena.
11:41'
Hosté jsou už v plném počtu a své první oslabení tak zvládli bez úhony.
11:15'
Michal Jordán z dálky vyzkoušel pozornost Šaryčenkova, ten uspěl a obrana Nižněkamsku pak poslala puk do neutrální zóny.
10:35'
Fajzullin se dostal ke střele na levém kruhu, jeho pokus pak srazila obrana Nižněkamsku do bezpečí a následně pak letí puk až před Jevgenije Alikina.
09:57'
Domácí mají šanci na vyrovnání, když hrají svou první přesilovou hru v utkání. Už se uhnízdili v pásmu soupeře a tlačí se před Šaryčenkova.
09:41'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., vysoká hůl).
06:57'
Následuje první komerční přestávka.
06:21'
Hosté se z nenápadné akce ujímají stejně jako včera, vedení. Bryncev nahodil puk před domácí branku, kde ho na levé straně bekhendem uklidil za Alikinova záda ZACK MITCHELL – 0:1. Asistence: Alexandr Bryncev.
05:26'
Už ale Nižněkamsk má kotouč ve své moci a postupně od svého brankáře chce projít do útočného pásma.
04:35'
Agilní domácí se opět dostali do zakončení před Šaryčenkovem, kterému pomohla obrana. Ta dostala puk k sobě, ale záhy o něj přišla. Amur tak stále útočí.
03:55'
Střela Tomáše Zohorny z levé strany zaměstnala lapačku Šaryčenkova a ten zapisuje první důležitý zákrok. Po něm je hra přerušena a vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.
03:05'
Domácí hráči, kteří včera se stejným soupeřem prohráli 0:8, jsou dnes v obraně hodně opatrní a nechtějí dopustit, aby se hosté ujali vedení a nastartovali tak znovu své motory. Amur hraje o play-off, kam by se rád dostal.
01:48'
Další nepřesnost v rozehrávce domácího Amuru. Ten se nedostal do zakončení před Šaryčenkovem a následně pak jdou do akce zase hosté.
00:47'
Danil Fajzullin spěchal za kotoučem před hostující branku. Stíhal ho však obránce Nižněkamsku a znovu Chabarovští kotouč ztrácejí.
00:10'
Domácí se hned po úvodním vhazování vrhli do útočného pásma, ale tam okamžitě o kotouč přišli. Hru na druhou stranu otáčejí hosté z Nižněkamsku.
00:01'
K utkání je vše připraveno a budeme tak moci za malý okamžik začít.
Platinum Arenou už zní ruská hymna.

Amur Chabarovsk: Alikin (Kiseljov) – Vitásek, Jordán, V. Vasiljev, Korjagin, Korobov (C), Turbin, Alexandrov – Jazkov, H. Zohorna (A), T. Zohorna – Rasskazov, Ruděnkov, Fajzullin – Železkov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A) – Golubev, Veličkin, A. Kuzněcov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Aťušov, Rjasenskij, An. Sergejev, Volgin (A), Semjonov – Enlund, Chajrullin, Berglund – Šiksatdarov (A), Z. Mitchell, White – P. Kulikov, Porjadin, Černikov – Chafizov, Grošev, Šarifjanov – Bikmullin.

Rozhodčí: Vasiljev, Naumov – Gorděnko, Sysujev.