KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Čerepovec - 18. listopadu 2019   17:30

Čerepovec
25:16' Markovin  (Liška, Jakimov) • 61:39' Markovin  (Geraskin)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:18 (16:3, 7:10, 12:4 – 1:1)
Zblokované střely – 20:11
Vyhraná vhazování – 35:9
Trestné minuty – 6:10
Hity – 7:10
Moskevské CSKA překvapivě padlo s posledním týmem tabulky Východní konference 1:2 v prodloužení a potvrdilo, že se v poslední době nenachází v ideální pohodě. Jedná se totiž už o čtvrtou porážku v řadě. Severstal naopak protrhl sérii deseti utkání bez výhry.

Hosty poslal ve 26. minuty do vedení v přesilovce Dmitrij Markovin a CSKA dokázalo srovnat až pět minut před koncem, kdy po přihrávce Veye zasunul puk za čáru Kirill Kaprizov. V prodloužení však byli šťastnější hráči Čerepovce. Hrdinou utkání se stal Dmitrij Markovin, jenž svým druhým zásahem rozhodl.
61:39'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté si z Moskvy odvezou dva body! Po dobré práci Geraskina se dostal k puku DMITRIJ MARKOVIN. Ten s ním nejprve zajel za branku a poté si vybruslil až mezi kruhy, odkud vymetl levý horní růžek z pohledu brankáře Sorokina – 1:2. Asistence: Igor Geraskin.
60:30'
Kaprizov využil volnějšího prostoru při hře 3 na 3 a projel s kotoučem až před branku. Už ho ale nezasunul za brankáře.
60:01'
60 minut hry o vítězi zápasu nerozhodlo. Domácím zajistil prodloužení gólem v čase 54:44 Kirill Kaprizov.
60:00'
60:00'
Rozhodčí zašlápnutí neodpískali a nechali takto dohrát posledních 35 sekund třetí třetiny. Diváci na to reagují pískotem.
59:34'
Puk je v rohu útočného pásma hostí. Nikdo nechce moc hrát, ale rozhodčí zatím nepřerušili.
59:00'
A máme tu poslední minutu třetí třetiny.
57:52'
Následně ale poslali touš jen na icing. Hra se tedy vrací do jejich obranné třetiny.
57:45'
Z pravé strany se snažil natlačit do zakončení Vey. Hosté ho o kotouč nakonec připravili.
57:15'
Nikita Nestěrov vypálil ze středního pásma. Podjapolskij jeho projektil vyráží.
55:44'
Dmitrij Markovin to zkoušel z ostrého úhlu. Sorokina střelou k bližší tyčce nepřekvapil.
54:44'
CSKA právě vstřelilo branku!
Přeci jen domácí vyrovnávají! Lindon Vey s pukem objel branku a jeho přihrávka následně prošla přes brankoviště až ke druhé tyčce, kde kotouč doklepl za brankovou čáru KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Linden Vey.
54:02'
Hosté odehráli další minutu relativně v klidu. Teď mají puk dokonce za brankou soupeře.
52:55'
Podjapolskij zachytil do lapačky puk po střele od modré čáry. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka. CSKA už má jen sedm minut na to, aby odvrátilo porážku.
52:07'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje do jejich obranného pásma.
50:59'
Hosté vybojovali u mantinelu puk a Bogdan Jakimov vyslal z pravého kruhu na Sorokina nepříjemnou střelu. Gólman CSKA ji vykopl.
49:59'
Teď hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Monachov měl před brankou ještě najíždějícího Lišku. Rozhodl se ale zakončovat bekhendem a Sorokin má kotouč v klíně.
49:02'
Domácí hokejisté zvyšují tlak. Obrana Severstalu nyní kotouč alespoň vystrkala do středního pásma.
48:03'
Fantastický Podjapolskij! Bogdan Kiselevič našel střílenou přihrávkou z modré čáry hokejku Michaila Grigorenka, který puk tečoval do odkryté branky, ale Podjapolskij zabránil gólu natažením pravého betonu!
47:08'
Střely na braku ve 3. třetině – 3:0
46:20'
Od modré to zkoušel Robinson, Podjapolskij zasahovat nemusel.
46:05'
Na druhé straně se dostal do dobré střelecké pozice Ilja Chochlov. Do rány mu vložil hůl Kaprizov a puk skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
45:35'
Opět Šalunov, který se z pravé strany natlačil až před branku. Za Podjapolského však puk nedostal.
45:16'
Rána Maxima Šalunova z pravého kruhu byla přizvednuta až do ochranné sítě za brankou Severstalu.
44:10'
Spolupráce Kaprizova s Grigorenkem domácím úspěch nepřinesla. Zakončení druhého jmenovaného obrana zablokovala.
43:03'
Sergej Monachov střílel z levé strany k bližší tyčce. Sorokin vyrážečkou puk přizvedl do ochranné sítě.
42:51'
Geraskin ztratil v útočném pásmu hokejku a cestou na střídačku se zapojil do hry fotbalovým způsobem. Po jeho placírce Severstal zůstává na kotouči.
42:01'
Hosté jsou už v plném počtu.
41:47'
Od modré čáry nahodil puk na branku Mat Robinson. Podjapolskij ho má na svém těle.
40:48'
Teď už jsou hosté ve čtyřech.
40:01'
Hosté dostali na konci druhé třetiny trest za příliš mnoho hráčů na ledě. CSKA tak začne třetí část v početní výhodě 5 na 3!
Hity – 6:4
Po druhé třetině mohou jít do kabin spokojenější hostující hráči, kteří přesilovkovým zásahem Dmitrije Markovina otevřeli skóre utkání. Nutno říci, že od té doby byl Severstal dokonce lepším týmem, CSKA po inkasovaném gólu viditelně vypadlo z tempa. Do třetí části budou muset vojáci nastoupit zcela jinak, pokud chtějí odvrátit blamáž, kterou by porážka s posledním týmem konferenční tabulky rozhodně byla.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
39:18'
Teď už je z toho klasická přesilová hra 5 na 4.
38:47'
Za podrážení je vyloučen Jevgenij Bodrov. Domácí budou hrát přesilovku 4 na 3!
38:17'
Sergej Tolčinskij a Ilja Chochlov jsou vyloučeni za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
37:17'
Kaprizov si před brankou stáhl rukavicí na hůl vysoký puk a vypálil na Podjapolského. Po zákroku hostujícího gólmana se u brankoviště strhla mela a rozhodčí se už radí, jak s celou situací naloží.
36:58'
Andrej Světlakov nahazoval od brankové čáry puk do brankoviště, kde čekal odraz od najíždějících spoluhráčů či obránce. Kotouč ale končí pod Podjapolským.
35:51'
Hosté kombinují v útočné třetině, kde dokáží puky udržet i pod tlakem. No, tohle není výkon týmu, který je v tabulce Západní konference poslední.
35:26'
Podjapolskij zachytil vystřelený kotouč a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
34:50'
German Gračjov vyzpovídal v rohu kluziště Blažijevského a přes druhého protihráče se také málem natlačil do šance. Hráči Severstalu si začínají věřit a dovolují si stále více.
34:01'
Přihrávka zpoza branky hledala Pavla Karnauchova. Ten měl zablokovanou hůl a nemohl tak zakončovat.
33:32'
Domácí ve druhé třetině hodně tápou. Severstal je v ní dokonce střelecky aktivnější.
32:03'
Zmatky v domácí obranné třetině, které způsobila špatná rozehrávka Blažijevského. Trubačjov to potrestat nedokázal, jeho střela z mezikruží byla zablokována.
31:15'
31:08'
Hosté se do útočné třetiny dostali, ale střelu na branku nevyprodukovali. CSKA vyhazuje.
30:16'
Domácí se zatím dobře brání a soupeře nepustili do útočného pásma.
29:14'
Hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici odchází Andrej Světlakov za držení hole.
28:45'
Šance domácích! Kirill Kaprizov se dostal k puku mezi kruhy a místo střely ho nahrál na pravou stranu, kde byl Michail Grigorenko. Ten pálil do odkryté poloviny klece, ovšem Podjapolskij předvedl bleskurychlý přesun a kotouč je někde pod ním!
28:09'
Po obdrženém gólu domácí vypadli z tempa a na ledě se nic zajímavého neděje. Nyní se hosté dopustili postavení mimo hru.
27:23'
Další icing domácích. Ti by určitě mnohem raději hráli na druhé straně hřiště.
27:16'
Zakázané uvolnění domácích.
27:00'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
26:45'
Tohle je docela nečekaný průběh zápasu. Domácí musejí proti nejhoršímu týmu konference dotahovat, s čímž asi sami nepočítali.
25:16'
Hosté přesilovku nakonec využívají a jdou do vedení! Střela z mezikruží proklouzla Sorokinovi mezi betony a DMITRIJ MARKOVIN už měl situaci hodně jednoduchou. Za již překonaným brankářem jen doklepl kotouč do zcela prázdné branky. Asistence: Adam Liška a Bogdan Jakimov.
24:55'
Teď už domácí vyhodili.
24:37'
Hosté se drží v útočném pásmu, zatím je to ale bez střelby.
23:35'
Kirill Kaprizov podrazil Bogdana Jakimova a oslabuje tak domácí tým.
23:08'
Linden Vey se z levé strany natlačil až před branku. Ani on nevyzrál na gólmana Čerepovce.
21:07'
Domácí se hned pustili do útočné aktivity, kterou utnul zákrokem brankář Podjapolskij.
20:29'
Druhá třetina tedy byla zahájena. Uvidíme, zda v ní začnou padat góly.
Hity – 4:1
První třetina gól nepřinesla. Favorizované CSKA mělo značnou střeleckou převahu, ale hostující brankář Podjapolskij všech 16 ran, které mířily na jeho branku, pochytal. To domácí Ilja Sorokin si připsal jen tři zákroky, o to však může být každý útok Severstalu nepříjemnější.
20:00'
19:43'
Hosté mají puk a vypadá to, že s ním chtějí třetinu dohrát.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:51'
Po střele Kirilla Kapustina domácí gólman Sorokin chvíli žongloval s pukem v náručí a toho se snažili hosté využít. Byli ale až příliš důrazní a rozhodčí odpískali postavení útočících hráčů v brankovišti.
18:21'
Opět výtečný Podjapolskij. Po zablokované střele Karnauchova puk propadl na hůl Sergeje Kalinina, který měl dost času zamířit, ovšem zase našel jen tělo dobře postaveného gólmana Severstalu.
18:15'
Domácí obránce rozehrál obloučkem do útočného pásma, který dobruslil Sergej Andronov. Ten si následně srovnal puk na střelu z pravého kruhu, kterou Podjapolskij pokryl.
17:14'
Domácí jeli ve dvou na jediného obránce. Skvělou práci odvedl hostující bek, který přihrávku Popova na Mamina zablokoval!
16:55'
Střely na branku – 13:1
16:15'
Ilja Sorokin si konečně připisuje první zákrok! Domácí brankář přerušil hru po ráně Vadima Kudaka. Následuje reklamní přestávka.
15:48'
Tolčinskij se u mantinelu prosmýkl kolem protihráče a centroval před branku, kam si najížděl jeho spoluhráč. Ten na puk ze vzduchu nedosáhl.
14:41'
Pobyt Severstalu v útočné třetině skončil až teď. Hosté ale hráli hlavně po rozích a střela na branku tomu scházela.
13:46'
Hosté se usadili v útočném pásmu, ovšem ani střela Chochlova neznamenala první zákrok pro Sorokina. Kotouč totiž trefil jednoho z hráčů před brankou.
13:07'
Ani druhá přesilová hra vojáků nebyla využita. Hosté nyní vyhodili na icing.
12:05'
Michail Grigorenko střílel z pravého kruhu, Podjapolskij vyráží puk.
11:25'
V první přesilovce toho domácí moc nepředvedli. Teď už rozpoutali před brankou zajímavý závar, ovšem Podjapolskij zůstává neprůstřelný!
10:59'
Za podrážení je vyloučen Bogdan Jakimov. Druhá přesilovka pro CSKA.
10:49'
Okamžitě po buly vypálil Bogdan Kiselevič. Do akce se dostala lapačka hostujícího gólmana, který se už velmi solidně rozchytal.
10:44'
A desátý zákrok hostujícího gólmana, který zastavil pokus Blažijevského.
09:58'
Statistika střel na branku hovoří jasně pro domácí. Ti vypálili na Podjapolského už devětkrát, Sorokin zatím nečelil jediné přímé střele.
08:48'
A hosté jsou již v plném počtu.
08:34'
Adam Liška vyvezl puk až za branku CSKA. Tam ho domácí získali, ale jejich přesilovka je téměř u konce.
07:42'
Dokonce protiútok hostí ve vlastním oslabení. Na přihrávku Chochlova ale před brankou nedosáhl jeho spoluhráč.
07:12'
Hosté vyhráli přetlačovanou u mantinelu a vyhodili puk do středního pásma.
06:47'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Viktor Baldajev – 2 min., hákování).
06:47'
Robinson nahrál za obranu Lindenu Veyovi, který svůj únik nedokázal zakončit i proto, že byl faulován. Poprvé v zápase se tak bude vylučovat.
06:26'
Domácí se postupně nadechují k náporu. Jsou favoritem zápasu a podle předpokladů by měli mít více ze hry.
05:59'
Bogdan Kiselevič vypálil od modré čáry. Kotouč nedolétl až na hostující branku.
04:20'
Jeden z domácích hráčů zavezl puk před branku po levé straně. Střelou k bližší tyčce Podjapolského nepřekonal.
03:01'
Hosté si hru nijak nekomplikují. Opět se píská zakázané uvolnění.
02:33'
Se střelou Arťoma Blažijevského od modré čáry si brankář Podjapolskij poradil. Puk má v lapačce.
02:13'
Další icing hostí.
01:48'
Hned po buly vypálil Pavel Karnauchov. Podjapolskij zasáhl levým betonem.
01:43'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude u branky Vladislava Podjapolského.
00:33'
Jako první zaútočili hosté. Sergej Monachov napřahoval mezi kruhy, puk ale netrefil dobře a Sorokina neohrozil.
00:01'
Dozněla hymna Ruské federace. Teď už se hráči pomalu chystají na úvodní buly.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Nestěrov (A), A. Romanov, Kiselevič, Marčenko, M. Robinson, Dahlbeck, Blažijevskij – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Mamin, Šalunov, Al. Popov (A) – Kalinin, Andronov (C), P. Karnauchov – Rtiščev, Světlakov, Tolčinskij – Sorkin.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Kudako, Kinrade, Baldajev, N. Chlystov, Chochlov, Chabarov, Makejev – Liška, Jakimov (A), Monachov (C) – Morozov, Chipchura, Kapustin – Gračjov, Trubačjov, Geraskin – Kazakov, J. Bodrov (A), Markovin – A. Alexejev.

Rozhodčí: Kulakov, Cyplakov – Galimov, Ponamarenko.

Jiří Sekáč (CSKA) – 26 zápasů, 17 bodů (8+9)

Adam Liška (CER) – 27 zápasů, 7 bodů (7+0)

CSKA Moskva:
Úřadující šampióni KHL pokračují v dobrých výkonech i v této sezóně. Z 27 zápasů nasbírali 40 bodů a vedou tabulku Západní konference. Aktuální forma mužstva ale není zrovna oslnivá. Z posledních tří zápasů totiž armádní celek získal jediný bod za domácí porážku 2:3 v prodloužení v derby se Spartakem. Naposledy pak CSKA padlo 2:5 s Ufou.