KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Petrohrad - 25. února 2020   17:30

Petrohrad
21:29' Ketov  (S. Plotnikov, Ožiganov) • 38:23' Koskiranta  (Bengtsson, A. Bělov) • 39:00' Zub  (Chafizullin) • 59:22' Kuzmenko
CSKA Moskva
Odins, Fraňo – Sadovnikov, Šišlo
CSKA Arena, Moskva
9114 diváků
Petrohrad

To už je z tohoto utkání vše. Přeji krásný zbytek dne!
Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 23:18 (6:4, 14:8, 3:6)
Zblokované střely – 21:9
Vyhraná vhazování – 22:27
Trestné minuty – 2:4
Hity – 8:13
Bitvu tradičních rivalů zvládl lépe Petrohrad, který se po výhře 4:1 posunul v tabulce KHL na první místo před svého dnešního soupeře. CSKA ale stále může základní část vyhrát, stačí mu k tomu uspět v posledním duelu. To hosté dnes již své působení v dlouhodobé části soutěže ukončili.

O výsledku duelu rozhodla především druhá třetina. Ve 22. minutě poslal domácí do vedení Kirill Kaprizov, ovšem o 26 sekund později srovnal Jevgenij Ketov a krátce před přestávkou pak zajistili Petrohradu dvougólový náskok Jarno Koskiranta a Arťom Zub. Třetí dvacetiminutovku pak zvládli hosté skvěle takticky. CSKA téměř k ničemu nepustili a 38 sekund před koncem naopak zpečetil do opuštěné domácí klece skóre Andrej Kuzmenko.
59:22'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Petrohrad dnes na ledě rivala zvítězí! Jarno Koskiranta střelou z vlastní poloviny hřiště jen olízl tyčku svatyně CSKA. K puku se však následně dostal ANDREJ KUZMENKO, který nechal projet padajícího obránce a zamířil do opuštěné klece. Bez asistence.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:47'
Kirill Kaprizov vypálil od modré čáry. Puk je v lapačce pozorného Samonova. Domácí si vyžádali oddechový čas.
58:20'
Sorokin odjel na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti!
57:14'
Nikita Nestěrov u střídaček osekával Andreje Kuzmenka, který se nechal vyprovokovat k oplácení. Na trestnou lavici míří za hrubost oba hokejisté. Uvidíme hru 4 na 4.
57:04'
Podkolzin obětavě padl do rány domácího hráče. Petrohrad dnes hraje týmově, hráči pomáhají svému brankáři.
56:09'
Sergej Kalinin to zkusil silou. Sestřelil rozehrávajícího Aťoma Zubova. Vylučovat se ale nebude.
55:32'
Domácí ve třetí třetině vystřelili jen dvakrát na branku. To svědčí o tom, že vůbec nevědí, co proti Petrohradu hrát.
55:20'
Střely na branku ve 3. třetině – 2:3
55:11'
Zakončení domácího Maxima Šalunova srazil bránící hráč do ochranné sítě. Hráči CSKA už mají na zvrat jen necelých pět minut.
54:44'
Rána Ivana Morozova domácí branku minula. Čas moskevskému celku rychle utíká.
53:50'
Domácí chybovali v rozehrávce, z čehož mohl těžit Jarno Koskiranta. Protihráč mu puk nakonec vypíchl, ovšem Petrohrad pokračuje ve hře v útočné třetině.
52:44'
Hosté zase šetřili čas v blízkosti branky soupeře. Petrohrad hraje ve třetí třetině velmi dobře takticky.
51:31'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se přesouvá do útočného pásma CSKA.
50:29'
Dopředu se hnal Anton Slepyšev. Okamžitě ale u něho byli tři hráči Petrohradu, kteří mu nedovolili přihrát ani vystřelit.
49:47'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
49:00'
Probouzejí se domácí fanoušci, kteří se snaží motivovat svůj tým k náporu.
48:18'
Tolčinskij projížděl obranným pásmem hostí. Jeho přihrávka však nikoho nenašla a hokejisté CSKA zase přišli o útočnou třetinu.
46:54'
Za pukem se nyní hnal Kirill Kaprizov. Bruslařský souboj ale výborně zvládl Dinar Chafizullin.
46:20'
Nadále se hraje v obranném pásmu CSKA. Jsou to přitom domácí, kteří potřebují útočit.
45:52'
Od modré čáry pálil Vasilij Tokranov, puk ale skončil vedle domácí branky.
44:52'
Nabídku Ožiganova tečoval před brankou Anton Burdasov. Puk ale skončil v ochranné síti za domácí brankou.
44:03'
Hosté mají momentálně na hokejkách mnohem více klidu. S CSKA dva inkasované góly v závěru druhé třetiny zřejmě otřásly.
42:43'
Hosté mohli potrestat chybu v rozehrávce soupeře! Jeden z obránců namazal Ivanovi Morozovovi, který puk prodloužil na Vasilije Podkolzina. Sorokin se ale rychle zorientoval a proti zakončení útočníka SKA si stačil povyjet!
41:46'
Hostům teď bylo odpískáno zakázané uvolnění.
41:03'
Uvidíme, s čím domácí nastoupí do třetí třetiny. Aktivně ale zatím hraje Petrohrad, který se drží v útočném pásmu.
Hity – 5:8
Ve druhé třetině jsme se už gólů dočkali a mnohem spokojenější jsou určitě hráči Petrohradu. Ti přitom ve 22. minutě inkasovali jako první z hole Kirilla Kaprizova, ale už o 26 sekund později se chytře prosadil jejich kapitán Jevgenij Ketov. Ten ze záporného úhlu odrazil puk o beton brankáře Sorokina za brankovou čáru. Poté se skóre měnilo až krátce před přestávkou. V čase 38:23 nejprve v signalizované výhodě tečoval Bengtssonovu střelu Jarno Koskiranta a na dosavadních 1:3 zvýšil 60 sekund před pauzou Arťom Zub.
40:00'
39:45'
Puk byl sražen do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
39:00'
A hosté přidávají další gól! Od modré čáry vypálil ARŤOM ZUB, kotouč ještě změnil směr o jednoho z bránících hráčů a zapadl za bezmocného Sorokina – 1:3. Asistence: Dinar Chafizulin.
38:23'
Na vyloučení nakonec nedojde! V signalizované výhodě totiž vypálil z pravé strany Lukas Bengtsson a letící puk sklepl mimo dosah brankáře Sorokina JARNO KOSKIRANTA – 1:2. Asistence: Lukas Bengtsson a Anton Bělov.
37:58'
Hosté operují v útočném pásmu. Rozhodčí viděl faul, takže teď běží výhoda Petrohradu.
36:58'
Nutno říci, že velmi dobře pracují obrany. Ty dokáží spoustu střel zablokovat a nebo akce přerušit ještě dříve, než dojde k zakončení.
36:03'
Hostující Morozov si mezi kruhy rovnal puk na střelu, ale skvělý bekčekink předvedl Michail Grigorenko, který mu zezadu kotouč odebral!
34:51'
Pokus Slepyševa skončil na betonech brankáře Samonova, jenž následně puk přikryl.
34:15'
Z pravé strany vypálil Sergej Kalinin. Samonov puk zachytil do lapačky a hra je tedy přerušena po dlouhé době. Reklamní přestávka.
33:41'
Domácí Grigorenko neměl síly, aby ještě něco vymýšlel a tak jen nahodil puk za branku SKA.
32:35'
Bez přerušení se hraje už více než čtyři minuty. Režisér přenosu jako na zavolanou vložil do grafiky tuto informaci.
32:13'
Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.
31:33'
Na přihrávku od zadního mantinelu si sjel obránce Danila Galeňuk. Jeho střela byla sražena mimo domácí klec.
30:57'
Anton Slepyšev se prokličkoval až do zakončení. Branku však netrefil.
29:53'
Hostující obránce Tokranov vyzkoušel pozornost Sorokina. Byla to ale poměrně slabá střela, kterou gólman CSKA vyrazil.
28:30'
Po střele Konstantina Okulova zkrotil puk v lapačce Alexandr Samonov.
27:50'
Ve druhé třetině už hokej baví. Góly pomohly a oba celky ukazují, proč patří na absolutní vrchol tabulky KHL.
26:48'
Další ránu na hostující branku vyslal Kirill Kaprizov. Samonov byl opět na místě. Následuje reklamní přestávka.
26:40'
Na druhé straně to zkoušel Mario Kempe. Samonov střelu z levé strany vyrazil.
26:02'
Po nahrávce Morozova měl mezi kruhy napřaženo Kirill Marčenko. Puk však netrefil dobře a Sorokin zasahovat nemusel.
24:49'
Rychlý protiútok Petrohradu zakončoval Andrej Kuzmenko. Puk drží Sorokin.
24:03'
Z levého kruhu střílel Pavel Karnauchov. Hostující brankář Samonov má kotouč ve výstroji.
23:10'
Tak v první třetině gól nepadl a na začátku druhé jsme viděli už dva. Zápas se nám konečně rozjel tak, jak bychom si představovali.
21:29'
Hostům stačilo jen 26 sekund na vyrovnání! Chytře to udělal JEVGENIJ KETOV, který ze záporného úhlu odrazil puk o levý beton brankáře Sorokina za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Sergej Plotnikov a Igor Ožiganov.
21:03'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení! Za brankou hrubě jeden z hráčů SKA, který rozehrál tak, že puk zůstal stát u bočního oblouku hostující branky. Tam si ho vzal Anton Slepyšev a přes Kempeho se kotouč dostal mezi kruhy ke KIRILLOVI KAPRIZOVOVI. Jeho první střelu ještě Samonov vyrazil, ale napodruhé už domácí útočník nezaváhal, když si stáhl touš na forhend a zasunul ho do odkryté klece. Asistence: Anton Slepyšev a Mario Kempe.
20:51'
Dobrý zákrok si připsal hostující brankář Samonov, který vykopl pravým betonem střelu z pravého kruhu.
Hity – 3:7
První třetina gól nepřinesla. Blíže k němu měli hokejisté CSKA, kteří byli na začátku duelu aktivnější a vytvořili si několik dobrých možností ke skórování. Závěrečné minuty periody se už ale dohrávaly bez dalších zajímavých situací před oběma brankami. Doufejme, že v dalším průběhu duelu nám dva elitní celky soutěže předvedou atraktivnější podívanou, byť nemůžeme říci, že by hře chybělo nasazení.
20:00'
19:11'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
19:00'
Začíná poslední minuta první třetiny.
17:53'
První třetina se pomalu blíží ke svému konci a na gól stále čekáme. Už ani domácí si gólové příležitosti nevytvářejí.
16:57'
Útok úspěšně nezaložili ani hosté. Přihrávka Koskiranty nebyla přesná.
16:26'
Konstantin Okulov se vyhnal až do středního pásma. Domácí se musejí pokusit založit útočnou akci znovu.
15:16'
Nejproduktivnější hráč Petrohradu Vladimir E. Tkačjov si s pukem nabruslil do střelecké pozice. Do rány mu vložil hůl bránící hráč, který hrací předmět srazil do ochranné sítě.
14:20'
Linden Vey si vyměnil puk s Maximem Maminem a zakončoval z mezikruží. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
13:35'
Zakázané uvolnění hostí.
13:29'
S ranou od modré čáry si poradil Alexandr Samonov, který svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
13:17'
Větší aktivita je rozhodně na holích CSKA. Hosté nejsou směrem dopředu zatím moc nebezpeční.
12:01'
Matt Robinson si z pozice obránce najel na pravý kruh, kam také přišla přihrávka. V postoji brankáře Samonova sice našel mezírku, ale kotouč vypadl vedle vzdálenější tyčky svatyně Petrohradu!
11:25'
Moskva a Petrohrad jsou od sebe na ruské poměry poměrně blízko. V hledišti tak neschází ani početný kotel příznivců SKA.
10:58'
Sergej Kalinin se dostal před brankou k puku, který se bekhendem pokusil dostat za Samonova. Hostující brankář byl pozorný.
10:02'
Domácí si velice dobře počínají za brankou soupeře, odkud posílají před brankoviště nepříjemné kotouče. Na to si musí dávat obrana hostí velký pozor.
09:03'
Moskevský celek má nyní více ze hry. Hraje se v obranném pásmu Petrohradu.
08:15'
Rychlý protiútok domácích táhl Kirill Kaprizov. Nakonec však nevystřelil, ani nepřihrál. Skvělou práci odvedl obránce SKA.
07:24'
Přihrávka na Manina byla příliš dlouhá. Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.
06:41'
Nepříliš prudký pokus Ivana Morozova odrazil do rohu kluziště domácí brankář Sorokin.
05:27'
Hosté jsou v plném počtu.
05:10'
Nyní přišly velké příležitosti domácích! Nejprve Samonov stačil zareagovat na nepříjemnou střelu Alexeje Marčenka, kterou se navíc snažil tečovat Sergej Tolčinskij a o chvíli později přežil také závar u svého brankoviště!
04:26'
Hosté zatím hrají v oslabení dobře. Nyní dokonce ujeli do přečíslení 2 na 1, přihrávku Barabanova na Kemppainena však pokryl Nikita Nestěrov!
04:03'
Hosté vyhazují.
03:26'
Domácí byli velmi důrazní za brankou soupeře a byl to Anton Slepyšev, který tam donutil k nedovolenému zákroku Danilu Galeňuka. Ten je vyloučen za držení.
02:17'
Na druhé straně nahazoval puk na branku od modré čáry Dinar Chafizulin. Sorokin si připsal snadný zákrok, kterým přerušil hru.
01:43'
Po přihrávce zpoza branky měl obrovskou příležitost Sergej Tolčinskij. Ten zakončoval kousek od brankoviště, branku ale minul!
00:51'
Domácí pobývali v útočném pásmu jako první. Nevymysleli ale nic, čím by přinutili brankáře Samonova k zákroku.
00:01'
Oficiality jsou již minulostí. Nyní se můžeme věnovat samotnému utkání.
Zní hymna Ruské federace.
Aktéři duelu již nastupují na ledovou plochu CSKA Areny.
Oba týmy do utkání nastoupí v prakticky nejsilnějších sestavách. Scházejí většinou jen zranění hokejisté. Trenéři rozhodně nešetří své opory na play-off.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – A. Marčenko, Dahlbeck, Nestěrov (C), A. Romanov, Kiselevič, M. Robinson (A), Naumenkov – Vey, Grigorenko, Mamin – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Tolčinskij – Sorkin, Kalinin (A), P. Karnauchov – Světlakov.

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov (A), Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Galeňuk – Barabanov, M. Aaltonen, Tkačjov – S. Plotnikov (A), Kemppainen, Ketov (C) – Burdasov, Koskiranta, Kuzmenko – Podkolzin, Ivan Morozov, K. Marčenko – Karpov.

Rozhodčí: Odins, Fraňo – Sadovnikov, Šišlo.
Vzájemné zápasy:
Ve vzájemných zápasech se v tomto ročníku více daří CSKA. Moskevský tým zvítězil z pěti případů hned čtyřikrát. SKA vyhrálo pouze třetí duel v aréně soupeře a to výsledkem 4:2. Poslední utkání se odehrálo 21. ledna v Moskvě. Domácí udolali Petrohrad 3:2.

CSKA Moskva:
Obhájci Gagarinova poháru potvrzují své kvality i v této sezóně. Z 60 odehraných zápasů vytěžili 92 bodů a pokud v úterý porazí Petrohrad, tak už jim vítězství v základní části nikdo nesebere. Armějci se mohou tradičně pochlubit vynikající defenzivou. Inkasovali pouze 95 gólů a v tomto ohledu nemají v lize konkurenci. Moskevský celek vyhrál poslední tři zápasy, navíc většinou po jednoznačném průběhu. Naposledy CSKA na domácím ledě rozstřílelo 8:1 Minsk.