KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Soči - 16. ledna 2020   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
02:50' Tolčinskij (Al. Popov) • 40:53' Slepyšev (Kaprizov) • 47:21' Okulov (Šalunov) • 49:35' Slepyšev (Kaprizov) • 50:45' Nestěrov (Slepyšev) • 55:09' Okulov (M. Robinson)
6:1
(1:0, 0:0, 5:1)
Soči
Soči
58:57' Altybarmakjan  (Rundblad, Starkov)
CSKA Moskva
Lars Johansson (Skotnikov) – Nestěrov (A), Blažijevskij, Marčenko (A), Dahlbeck, M. Robinson, Kiselevič – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin, Andronov (C), Mamin – Tolčinskij, P. Karnauchov, Al. Popov – Sorkin.
Ovčinnikov, Fatejev – Kanifadin, Stroganov
CSKA Arena, Moskva
6 103 diváků
Soči

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Jiří Sekáč (MOS)
0+0, 2 střely, čas na ledě 9:48.
Střely na branku: 33 – 15 (10:2, 9:4, 14:9).
Je dobojováno! Souboj mezi CSKA a Soči byl dvě třetiny otevřený, domácí od třetí minuty zásluhou Tolčinského vedli, ale pak dlouho nemohli vsítit tolik potřebný uklidňující gól na 2:0. Ve třetí třetině se ale všechno změnilo, Moskvané rozjeli svůj gólostroj a postupně navýšili náskok až na 6:0. Hosté se dočkali alespoň česté trefy, když minutu před koncem zrušil Johanssonovi radost z čistého konta tečující Altybarmakjan.
59:52'
Domácí hrají až do posledních vteřin. Kaprizov už poněkolikáté křížem hledal spoluhráče v ostrém úhlu, ovšem Nalimov u pravé tyče dokázal zakročit.
59:27'
Ještě jedna početní výhoda pro CSKA. Trest za hákování si musí odsedět hostující útočník Alexandr Rybakov.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:57'
Soči právě vstřelilo branku!
V jedné z posledních akcí se nakonec dočkali gólu také hostující hokejisté! Švédský gólman Lars Johansson přišel o čisté konto, protože nestihl zareagovat na teč ANDREJE ALTYBARMAKJANA po Rundbladově nahození od modré čáry. Asistence: David Rundblad, Stěpan Starkov.
58:05'
Kaprizov dával ze zadního mantinelu puk na Kempeho, který vystřelil i v obležení tří protihráčů, ovšem zblízka Nalimova tentokrát nepřelstil.
57:42'
Moskvané nepolevují a usilují i sedmý gól. Také Kempeho střele z pravého kruhu však scházela přesnost.
57:10'
Kirill Kaprizov si po hostujícím icingu a vyhraném buly navedl puk na střed a jen o malý kousek minul ze svého pohledu levou tyč.
56:45'
Tolčinskij nezpracoval puk u vlastní modré čáry, jenže jeden z hostů na to navázal další ukvapenou a nepřesnou přihrávkou.
56:06'
Simon Bertilsson na poslední chvíli překazil Kalininovi individuální akci, která se ve finále obešla bez zakončení.
55:09'
CSKA právě vstřelilo branku!
Rozdíl šesti gólů už je z pohledu Soči dost krutý. Mat Robinson vystihl jednu z přihrávek přes střední pásmo a z pravého křídla posunul kotouč na KONSTANTINA OKULOVA, jenž překonal Nalimova střelou švihem z osy kluziště. Asistence: Mat Robinson.
54:37'
Mario Kempe poslal puk na vlastní střídačku. Rozhodčí ukazují, že se bude vhazovat u modré čáry poblíž Johanssona.
53:32'
V posledních vteřinách se hraje zejména u domácí branky. Nic na tom nemění ani vyhození CSKA na zakázané uvolnění.
52:51'
Slaboučké nahození Bertilssona skončilo na noze jednoho z obránců. O chvíli později to nesedlo ani Točickému, kterého Johansson lapačkou vychytal.
51:57'
Domácí zahustili prostor na obranné modré čáře a zkomplikovali Soči přechod do prostoru před Johanssonovým pracovištěm.
51:24'
Teď už jde jen o to, zda Johansson udrží nulu až do samotného konce. Rána z pravého mantinelu jej přímo neohrozila.
50:45'
Moskevská mašina na góly se rozjela na plné obrátky! Mezi střelce se zapisuje také NIKITA NESTĚROV, který si vyměnil přihrávky se Slepyševem a zpoza levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Anton Slepyšev.
49:35'
Domácí přidávají třetí gól během několika málo minut a vedou už 4:0! Kirill Kaprizov se zastavil před pravým kruhem a ve správný moment nachytal nepřipravenou obranou křižnou přihrávkou na ANTONA SLEPYŠEVA, který z jedničky propálil přesunujícího se gólmana. Asistence: Kirill Kaprizov.
49:28'
Ivan Nalimov měl dobře postavenou lapačkou, do které se svou střelou o točky z levého kruhu de facto trefil Maxim Sorkin.
49:09'
A znovu je pravice hlavního arbitra ve vzduchu. Špatný zápas hrající Jurij Alexandrov dostává dvě minuty za hákování.
47:36'
Damir Rachimullin vyvázl jen s menšími tresty za hrubost. Jeho oběť Tolčinskij paradoxně vyfasoval dvojnásobek.
47:36'
Nestěrov fantastickou kolmicí vyslal do úniku Tolčinského. Ten si ale vylámal zuby na Nalimovovi a pak byl tvrdě naražen na mantinel Rachimullinem, který mu v následné šarvátce uštědřil nejednu ránu pěstí. Na sto procent se bude vylučovat.
47:21'
Krátce po reklamní pauze dávají domácí asi definitivní pojistku! Veškerá zásluha jde za KONSTANTINEM OKULOVEM, který se odpoutal od Alexandrova a po vyjetí zpoza branky bekhendovou střelou dokonale překvapil brankáře Nalimova. Asistence: Maxim Šalunov.
47:07'
Mario Kempe potáhl brejk tři na jednoho. Ostatní hráči jej ale zadrbali a Nalimov musel řešit až méně nebezpečnou střelu z pravého kruhu.
46:45'
Ve snaze dostat puk mimo obranné pásmo se domácí pětice provinila zakázaným uvolněním. Hned po buly musel Johansson vyrážet další dalekonosný pokus.
46:25'
Teď už Vjačeslav Leščenko vyprášil Johanssonovu lapačku, ale jednalo se jen o neškodné nahození od modré čáry.
45:55'
Jenom to zahučelo po Leščenkově nahození z pravého křídla. Kotouč proletěl kousek vedle domácí klece.
45:32'
Bogdan Kiselevič předvedl zajímavý individuální průnik, který z osy hřiště i zakončil, ale Nalimov srazil puk až do ochranné sítě.
44:35'
Andrej Altybarmakjan postupoval s pukem na holi tak dlouho, až skončil na zadním mantinelu a tam byl čistým způsobem odzbrojen.
43:50'
Kaprizov si svým pohybem řekl o přihrávku do jízdy. Zleva ale nevystřelil a místo toho dával puk pod sebe, kde už nebyl nikdo v červeném.
43:15'
Domácí hokejisté aspoň na chvíli uklidnili hru na vlastní polovině. Hned vzápětí ale pokazili rozehrávku a musí znovu bránit.
42:20'
Damir Rachimullin se vytočil kolem pravé tyče domácí branky. On ani dorážející spoluhráč se na potřebné snížení ale nezmohli.
41:21'
Sergej Šmeljov mohl rychle odpovědět, jenže po přihrávce z pravé strany si v ideální pozici vylámal zuby na Johanssonovi.
40:53'
Moskvané zvyšují na 2:0 a výrazně se přibližují vítězství! Kirill Kaprizov zachytil puk na pravém křídle a z krátkého mantinelu ho předložil do volného prostoru v mezikruží, odkud se s přehledem prosadil ANTON SLEPYŠEV. Rychlá a jednoduchá akce! Asistence: Kirill Kaprizov.
40:40'
Mamin se z pravého mantinelu přesunul až do předbrankového prostoru, ale zblízka kotouč za Nalimova neprotlačil.
40:08'
Uteklo sotva osm vteřin a už se poprvé přerušuje. Na vině je hostující postavení mimo hru.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 19 – 6 (10:2, 9:4).
Obraz hry se po změně stran nezměnil. CSKA dobře bránilo, ale samo toho směrem dopředu příliš nevymyslelo. Až v posledních čtyřech minutách si domácí tým vybudovali slibný tlak, jenže uklidňující druhou branku z několika možností nepřidal. Soči tak zůstává ve hře o body i před třetí třetinou, přestože dosud vystřelilo jen šestkrát.
40:00'
39:46'
Sergej Kalinin vložil hokejku do Maminovy přihrávky z levého křídla. Branku ale minul a pozdějši golfák Kiseleviče pro změnu zastavil Nalimov.
39:25'
Jedinou delší přihrávkou se Soči přesunulo z obrany do útoku. Střela Leščenka z levé strany na překonání Johanssona ale nestačila.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
V posledních minutách mají Moskvané výrazně na vrch. Moc času na gól v rámci druhého dějství už ale nemají.
38:02'
Dahlbeckovo nahození proletělo vedle branky. Po pasu ze zadního mantinelu pak z jedničky pálil Tolčinskij, ale trefil jen Nalimovův pravý beton.
37:22'
Maxim Šalunov rychle projel po ose hřiště do útočného pásma, ale vše uzavřel jen propagační střelu na prostředek branky.
37:06'
Domácí nijak nezužitkovali soupeřovo zakázané uvolnění, kterého se pak sami rovněž dopustili.
36:12'
Maxim Sorkin si pěkně narazil puk se spoluhráčem, jenomže z vrcholku pravého kruhu pak přestřelil Nalimovovo pracoviště.
36:06'
Nudnějšímu dění na ledě odpovídá také atmosféra na slušně zaplněném stadionu. Atmosféru dělá jen pár jednotlivců v domácím kotli.
35:22'
Kirill Kaprizov obral soupeře o puk v útočné třetině CSKA, jenže to okamžitě znegoval nepřesnou přihrávkou z levého křídla.
34:38'
Stěpan Starkov při stahovačce ztratil kontrolu nad kotoučem a na Johanssona ve finále neposlal žádný střelecký pokus.
34:10'
Robert Rosén měl ojediněle více prostoru, jenže Johansson střelu z pravého křídla vyrazil mimo hřiště.
33:46'
Maxim Mamin neodolal otravnému tlaku dotěrného soupeře a nedostal se kotoučem do útočného pásma moskevského velkoklubu.
32:45'
Soči se mohlo vysvobodit, jenže kvůli icingu se formace vedená Dmitrijem Luginem musí vypořádat s dalším buly u Nalimova.
32:29'
Nástřel zpoza pravého kruhu nadělal před hostující brankou menší zmatky. Gólem však neskončila ani Dahlbeckova střela od modré.
31:35'
Moskvané výborně brání a kazí prakticky všechny přihrávky, ze kterých by teoreticky mohlo Johanssonovi něco hrozit. Nyní se neujal centr Bertilssona.
30:53'
Zámořský bek Mat Robinson se vydal na útočný výlet. Nepříliš nebezpečnou střelu však poslal jen do Nalimovy lapačky.
30:40'
Domácí ztratili puk ve středním pásmu, jenže díky neškodnému nahození z dálky a zásahu Johanssona se k němu zase vrátili.
29:55'
Znovu se hosté horko těžko dostávají do míst, odkud se dá ohrozit branka Johanssona. Ten vyjde z první poloviny základní hrací doby s čistým kontem.
29:18'
David Rundblad sebral Maminem nahozený puk a Soči tak má čas a prostor na postupný útok.
28:51'
Snadná práce pro Nalimova, v jehož výstroji skončilo Dahlbeckovo nahození od modré čáry.
28:18'
Zdvojený Rosén přišel o puk, jenže úplně stejně o pár vteřin později dopadl také domácí útočník Kirill Kaprizov.
27:22'
Maminovi v rychlé přechodové fázi utekl puk směrem k domácí střídačce a ze slibně se rozvíjející brejkové situace nebylo nic.
26:41'
26:25'
Sergej Šmeljov dostal přihrávku na osu kluziště, ale rozměry branky byly pro jeho střelu zápěstím nedostatečné.
25:55'
Jiří Sekáč utrpěl v jednom ze soubojů nějakou bolístku a jen s obtížemi se pak přesunul na střídačku. Další trest se každopádně nekoná.
25:39'
25:12'
Lars Johansson předvedl parádní zákrok lapačkou proti střele z vrcholku pravého kruhu z hokejky Vjačeslava Leščenka.
24:41'
Oleg Pogorišnyj dostal od Šalunova hokejkou do obličeje a sudí se po hromadné poradě rozhodli vylučovat. Chvíli se bude čtyři na čtyři.
24:35'
Jiří Sekáč nahodil puk do území hostujících obránců a ti ho neměli problém odpálit zpět do klidného středu hřiště.
24:22'
Ofsajd CSKA.
24:11'
První čtvrtinu oslabení hokejisté Soči zvládli na výbornou, Moskvané se zatím neusadili v útočném pásmu.
23:39'
Jurij Alexandrov se stává prvním vyloučeným hráčem, když si vysloužil menší trest za sekání.
23:24'
Pavel Karnauchov se konečně dostal ke střele, jenže z pravého kruhu o výrazný kus netrefil prostor branky.
22:35'
Rachimullin neměl vesměs žádnou šanci vybojovat nahozený puk, který se prostřednictvím Kiseleviče stěhuje před Nalimova.
22:08'
Obraz hry je zatím stejný jako v první třetině. Žádný z týmů se nedostává ke střelbě a gólmani jsou takřka bez práce.
21:48'
Ivan Nalimov se natáhl pro nikým nehlídaný kotouč a za cenu vhazování ve své blízkosti přerušil hru.
21:25'
Jen co Starkov vydoloval puk od mantinelů, tak ho jeden z jeho kolegů od modré čáry vrátil zpět do nepalebných míst.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 2.
Je za námi hodně vlažná první třetina, ve které se po chybě Alexandrova a střele Tolčinského měnilo skóre už ve třetí minutě. Ve zbylém času se však nekonala žádná výraznější šance a na nejtěsnějším možném vedení moskevského favorita se nic nezměnilo.
20:00'
19:40'
Kalinin ve středním pásmu podrazil Lugina. Faul se nepískal, ovšem domácí útočník pak při pokusu o střelu nechal puk za sebou.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:52'
Švédský útočník Rosén prováhal ideální moment na střelu z levé strany a jenom nahodil puk na zadní mantinel. Johansson zůstává bez vážnější práce.
18:03'
Sergej Tolčinskij si v rychlosti narazil se spoluhráčem stojícím na levé straně, ovšem ve slibné příležitosti tentokrát minul prostor mezi tyčemi.
17:32'
Čárový sudí na poslední chvíli rozpažil a neodpískal další icing CSKA, které může pokračovat v útočném snažení.
16:55'
Dmitrij Lugin se nedočkal přesné přihrávky ze zadního mantinelu, kotouč se vrací do středního pásma.
16:21'
Nalimov nezachyboval proti propagační střele zpoza kruhů, kterou jednoduše zastavil lapačkou.
15:36'
Sergej Tolčinskij vjel s pukem do útočné třetiny až po jednom z jeho spoluhráčů – ofsajd.
15:10'
Jedna nevydařená přechodová fáze střídá druhou. Kromě gólového momentu v podání Moskvanů jsme toho zatím moc neviděli.
14:03'
Hosté nemohli napadat kvůli dalšímu hrozícímu ofsajdu. CSKA se zase dopustilo nevynuceného icingu.
13:29'
Ofsajd Soči znamená přerušení hry a buly ve středním pásmu.
13:06'
Oba týmy zatím trápí absence lepší předfinální fáze. Slibně rozjeté akce většinou končí bez střely na branku.
12:37'
Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Larse Johanssona. Vhazovat se bude právě v jeho blízkosti.
12:03'
Nalimov nemusel zasahovat proti nepovedené střele z levé strany. Na druhé straně se Soči samo vyhnalo z útočného pásma.
11:25'
Šalunov se uvolnil na levém křídle, ale znovu se dostal do záporného úhlu, odkud žádnou další přihrávku nezkompletoval.
10:55'
Po více než čtyřech minutách je hra zastavena pro zakázané uvolnění chybě rozehrávajícího CSKA.
10:15'
Kiselevič nabral rychlost a z úrovně koncové čáry dával puk pod sebe na Kaprizova, jenž zblízka Nalimova nepřekonal.
09:32'
Arťom Blažijevskij si dobře pokryl puk na ose hřiště, ale ve finále jenom přihrával k brankovišti, kde se nic podstatného už nestalo.
08:45'
Alexej Marčenko se ani nadvakrát neprosadil u pravého mantinelu, nicméně Soči domácím hráčům kotouč záhy vrátilo.
08:10'
Petrov trochu naivně střílel ve chvíli, kdy u branky CSKA stálo snad sedm hráčů. Puk k Johanssonovi vcelku logicky neproletěl.
07:40'
Robinson neúspěšně zkoušel štěstí od modré čáry. Později přihrával doleva na Kiseleviče, ale ten už o pásmo přišel.
07:18'
Anton Slepyšev na hrotu útoku neobešel posledního obránce a kotouč mu v souboji utekl až do míst, kde ho pokryl Nalimov.
06:43'
Nalimov na první dobrou zastavil střelu zpoza levého kruhu a přerušil hru, která bude pokračovat po reklamní přestávce.
05:26'
Tolčinskij ztratil kromě stability také kotouč a pak jenom přihlížel rychlému protiútoku Rybakova s Rachimullinem, jenž zprava vypálil do Johanssonovy lapačky.
04:59'
Mosaljovovi nesedla střela z levého kruhu, puk k brance nedoletěl a teď už znovu míří dopředu hráči CSKA.
04:30'
Marčenko byl na konci svého střídání, z půlky hřiště jenom nahodil a poslal své spoluhráče do soubojů u hrazení.
03:41'
Takovýto úvod zápasu si Soči určitě nepředstavovalo. Na Johanssona de facto ještě nevystřelilo a už musí dotahovat ztrátu.
02:50'
Domácí se už na konci třetí minuty dostávají do vedení! Jurij Alexandrov udělal obrovskou hrubku v obranném pásmu, kde se nechal obrat o puk v prostoru mezi kruhy. Alexandr Popov pak předvedl rychlou výměnu se SERGEJEM TOLČINSKÝM a ten v dobré šanci zvedl puk k horní tyči. Asistence: Alexandr Popov.
02:02'
Šmeljov potáhl puk po levé straně, jenže se dostal z ideálního úhlu pro střelu a slabým nahozením nakonec branku minul.
01:27'
Zakázanému uvolnění Soči předcházela šikovná křižná přihrávka Nestěrova, po které Nalimov zneškodnil střelu z ostrého úhlu.
01:02'
Slepyšev si v přímočaré akci bruslí přikopl puk, ale pak ho místo střely poslal naslepo za sebe, kde byli jen tři soupeři.
00:48'
Kirill Kaprizov se sice hodně diví, ale na odpískaném zakázaném uvolnění moskevského týmu už nic nezmění.
00:15'
Na úvodním vhazování uspěli domácí, kteří nastupují v červených, zatímco hosté v bílých dresech.
00:01'

CSKA Moskva: Lars Johansson (Skotnikov (A)) – Nestěrov, Blažijevskij, Marčenko, Dahlbeck (A), M. Robinson, Kiselevič – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin (C), Andronov, Mamin – Tolčinskij, P. Karnauchov, Al. Popov – Sorkin.

HK Soči: Nalimov (A. Achmetov) – Rundblad, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov (A), K. Vorobjov, Abrosimov, Gordějev, J. Alexandrov – Leščenko, Makarenko, Lugin (C) – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Šmeljov, Točickij, Mosaljov (A) – Rachimullin, Rybakov, Vyglazov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Fatejev – Kanifadin, Stroganov.

Útočník, 27 let, 43 zápasů, 24 bodů (12+12).
Vzájemné zápasy

04.01.2020 Soči – CSKA 1:7
13.10.2019 Soči – CSKA 0:2
03.12.2018 Soči – CSKA 1:3
21.11.2018 CSKA – Soči 2:0
19.10.2018 Soči – CSKA 1:2 sn.

*Soči svého dnešního soupeře porazilo naposledy 4. ledna roku 2016. Od té doby desetkrát padlo a získalo jen dva body.
CSKA Moskva

Domácí jdou do zápasu v roli jasného favorita. Nejlepší tým celé soutěže od osmadvacátého prosince jen jednou nebodoval, když prohrál na ledě Ufy. Naposledy na domácím stadionu napravil porážku 2:3 v nájezdech s Jekatěrinburgem a jednoznačně přehrál Dynamo Minsk v poměru 5:1. Na čele Západní konference si tak Moskvané udrželi náskok pěti bodů na druhý Petrohrad.

Nejproduktivnější hráči:
• K. Kaprizov – 43 bodů (23+20)
• L. Vey – 37 bodů (12+25)
• M. Grigorenko – 30 bodů (13+17).
HK Soči

Hosté jsou čtrnáct zápasů před koncem základní části stále ve hře o play-off, na které z devátého místa Západní konference ztrácí šest bodů. Z posledních tří zápasů urvalo Soči pět z šesti možných bodů, když v nájezdech udolalo Spartak Moskva s Čeljabinskem a před dvěma dny padlo 1:2 v prodloužení na ledě osmého Nižného Novgorodu.

• M. Strömwall – 32 bodů (16+16)
• R. Rosén – 24 bodů (10+14)
• S. Šmeljov – 20 bodů (12+8).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi CSKA Moskva a Soči!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.