KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : CSKA Moskva - 8. ledna 2020   15:00

Dynamo Moskva
04:32' Pulkkinen (Tarasov)
1:4
(1:0, 0:3, 0:1)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
20:25' Kiselevič  (Mamin) • 38:27' Slepyšev  (Kaprizov, Tolčinskij) • 39:54' Sekáč  (Šalunov, Kalinin) • 48:31' Okulov  (Sekáč)
Sergejev, Sidorenko – Nikolajev, Černyšjov
VTB Arena, Moskva
10 061 diváků
CSKA Moskva

Já děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou! Mějte pěkný zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo krásných 10 061 diváků ve VTB aréně v Moskvě.

– Jiří Sekáč – 1+1, 1 střela na branku, 1 hit, 14:02 Ice time
Domácí šli sice brzo do vedení, pak ale už jen inkasovali a rozjetého soupeře nedokázali zastavit. Rozhodující byla druhá třetina, kde domácí třikrát inkasovali, nejřív vyrovnávací gól Kiseleviče a pak dva rychlé góly v posledních dvou minutách druhé periody. Ty definitivně Dynamo zlomili a to už nebylo schopné reagovat ve třetí dvacetiminutovce. Tam naopak ještě jednou obdrželo branku a bylo hotovo. CSKA si to zkušené pohlídalo. CSKA zvítězilo na ledě Dynama 4:1:

59:55'
Ještě jedno vhazování před Bočarovem, to vyhráli domácí, to už je však jedno, protože je tu konec
59:42'
Dynamovci zkouší ještě provětrat obranu soupeře, nevede se a konec už je blízko.
59:04'
Petersson uháněl sám na branku, Sorokin však přečetl jeho úmysl, tedy kličku do bekhendu a na vyrážečku, pohlídal si to a skóre zůstává.
58:41'
Icing Dynama.
57:53'
Hokej bez tempa a bez bruslení. O vítězi je rozhodnuto a to tak, že definitivně.
56:37'
Naopak u puku hosté a krouží v útoku, z tlaku není nic a rozehrát musí znovu od své branky.
56:00'
Domácí tlačili málo, nevytěžili nic a jejich odpor už je minimální, jakoby se smířili s prohrou. CSKA je příliš silné každého protivníka v soutěži, avšak je nutné nedat mu to zadarmo. Dynamo dvě třetiny bojovalo a pak už to soupeři přenechalo.
55:42'
54:52'
Dynamovci přecejen drží soupeře pod zámkem a zkouší dostat momentum na svou stranu.
53:42'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min.).
53:33'
Hosté kontrolují hru naprosto, Dynamovci už jakoby to vzdali. Příliš respektu k soupeři. Kdyby zabojovali, mohlo by se i něco stát, naklonili by si osud.
53:29'
Icing CSKA.
52:20'
52:00'
Nestěrov, Slepyšev, znovu Nestěrov a domácí vyhazují.
51:26'
Armádníci v pohodě kombinují, nepřihrávají si riskantně, radši podrží kotouč.
50:53'
Náznak šance Sekáče, nedokončená akce.
50:20'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., podrážení).
49:55'
CSKA je psychicky nahoře a sundat ho dolu nebude jednoduché, také kvůli tomu, že do konce zbývá 10 minut.
48:31'
CSKA právě vstřelilo branku!
Autorem branky je KONSTANTIN OKULOV. Asistence: Jiří Sekáč. Sekáč krásně přiťukl svému spoluhráči z lajny a ten už si věděl rady. Střela do šibenice pravého horního rohu branky Bočarova. Parádní rána zápěstím.
47:54'
Alexejev hledal spoluhráče před rbankou, dříve tam byl hráč CSKA.
47:26'
Zápas se mění v bitvu. Časté souboje, málo zakončení, málo kombinace.
46:42'
Dahlbeck, Šalunov, akce už nepokračuje.
46:00'
Dynamo je bez energie a možná i bez chutě, kterou jim sebralo mužstvo CSKA na konci druhé třetiny dvěma vstřelenými brankami.
44:49'
44:08'
No a čtyřminutová přesilovka je skoro u konce a vše, co hosté předvedli, předvedli v první minutěm, pak už nebyli nebezpeční soupeři.
43:29'
Bočarov nakonec nemusel zasahovat, jelikož puk šel mimo tři tyče.
43:08'
Druhá minuta přesilovky zahrána špatně od CSKA.
41:38'
Armádníci ždímajjí soupeře, velká šance!!! Bočarov se nestíhal přesunout, obránce pak na poslední chvíli uhasil obrovskou šanci soupeře.
40:49'
Jaškin se chtěl dostat na puk a nechtěně zasáhl soupeře do obličeje vysokou holí a teď je na trestné. Dostává 2 plus dvě minuty.
40:15'
Jaškin zase velmi aktivní, je hodně vidět, hraje skvělý zápas, ukazuje, jakou má formu.
40:01'
Úvodní buly pro CSKA.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:42.
40:00'
39:54'
Autorem branky je JIŘÍ SEKÁČ. Protiútok, přečíslení, Šalunov pálí, tak aby šel puk na dorážku, Bočarov také vyráží a k puku se dostává Jiří Sekáč, jenž ho zavěšuje pod horní tyč. Skvělá dorážka a důležitý gól pro CSKA. Při vedení 3:1 se přecejen dýchá lépe. Asistence: Maxim Šalunov, Sergej Kalinin.
39:34'
Hosté pomalu zavírají střední pásmo a dávají soupeři ochutnat vlastní medicínu.
38:27'
Využití přesilovky, velmi rychlé. Autorem branky je ANTON SLEPYŠEV. Armádníci jdou poprvé v zápase do vedení. Kaprizov si z rohu vybruslil blíž k brance, našel Slepyševa a ten se nemýlil. Slepyšev trefil poloodkrytou klec. Bočarov nemohl reagovat. Asistence: Kirill Kaprizov, Sergej Tolčinskij, .
38:19'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Teemu Pulkkinen – 2 min., podrážení).
36:58'
CSKA v útoku, zkouší soustředěnost protivníka.
36:43'
Dynamo prohospodařilo dlouhou přesilovku a ani jednou se nerposadilo
36:43'
36:13'
CSKA opravdu parádně brání.
35:40'
Přenášení hry přes osu, domácí nehrají přesilovku vůbec dobře.
35:03'
Hietanen, Jaškin, Jaškin dělá rozruch před brankou a Hietanen posílá puk na branku, Jaškin se pokouší dorážet, marně, Sorokin má kotouč v rukavici.
33:55'
Domácí se ne a ne dostat do dobrých příležitostí, moc jich nebylo, Armádnící skvěle brání a potvrzují, že jsou v téhle statistice prim ligy.
33:18'
Jaškin se krásně proháčkoval, perfektní individuální akce, pak příhra a střel Mojsejeva na vyrážečku Sorokina, Sorokin vyráží za branku.
32:24'
Šipačov zavezl a rozdal, Dynamo dobylo pásmo a už kombinuje. Střela!! Ovšem branka to není, výborně branku zavřel Sorokin.
31:55'
Dynamovci okamžitě navezeni v útoku. První projektil letící na Sorokina, ten ho zneškodnil.
31:43'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání).
29:50'
Jaškin zpět na ledě a rád, že zůstal na trestné až do konce trestu.
29:50'
29:06'
Slepyšev se dostával do slotu a ke střele, nebylo mu dovoleno vypálit, obráni včas zasáhli.
28:43'
Hosté domácího brankáře zatím příliš neprověřili.
27:50'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., vysoká hůl).
27:45'
Domácí mají náznak šance, ale to bylo všechno, co předvedli.
27:14'
CSKA vymýšlí různé kombinace v útočné třetině. Neprosadilo se.
27:07'
Dahlbeck napřáhl a pálil tvrdě, těžký zákrok pro Bočarova.
26:13'
Bčarov chytá nahození hostů do rukavice a nechce zdržovat hru a hned rozehrává, Dynmaovci však v útoku neuspěli.
25:24'
Výtečné napadání Armádníků, ti po vstřeleném gólu ožili. Šance z toho nakonec nebyla.
24:41'
Jaškin pálil výborně, ale těsně vedle, velká škoda, český útočník blízko gólu, Dynamo pak ještě mělo menší a kratší tlak.
24:29'
Icing zahráli hosté.
23:34'
Jaškin zase odvedl velký kus černé práce a odchází střídat spolu se svou elitní formací.
23:09'
Andronov zase zlobil blízko brankoviště.
22:52'
Na ledě se kupí nepřesnosti.
22:15'
Tvrdé dohrání souboje obránce Dynama za brankou Bočarova.
21:38'
Dynamovci uklidnili hru a nyní se vrhají také do ofenzívy.
20:25'
Armádníci odpovídají ve druhé třetině velmi rychle. Dostání puku na modrou čáru, KIselevič pálil zápěstím do šibenice, Andronov clonil a je srovnáno. BOGDAN KISELEVIČ trefil levý horní roh Bočarova přesně. Asistence: MAxim Mamin.
20:20'
Jako první dobyli útočné pásmo hosté.
20:01'
Úvodní buly pro domácí.
20:01'
Duel o nadvlád nad Moskvou zatím přináší kvalitní hokej, kde se střídají v útoku domácí i hosté. Blíž k výhře mají domácí, kteří otevřeli skóre v páté minutě z hokejky Fina Pulkkinena. Vyrovnaný duel pravděpodobně rozhodnou maličkosti a také možná přesilovky či oslabení. Oba týmy ví, že si nemohou dovolit hrát ve čtyřech. Jak toto měření sil skončí? Sledujte náš přenos.
Další třetina začne přibližně v 15:48.
20:00'
19:57'
Tolčinskij ještě forčekoval v rohu, před brankáře a do koncovky se ale nedostal.
19:00'
Mamin chtěl černnou pryž dostat před brankáře a na dorážku, Boočarov ovšem hrací předmět vyrazil do míst, kde hosté nepobývali.
18:40'
Dynamovci zavřeli střední pásmo a nepouštějí nikoho přes tuto část hřiště.
16:56'
2 na 3 obránce CSKA, do zakončení se neprobojovali, hosté je perfektně pokryli.
15:49'
Kiselevič, Mamin, krásná výměna puku, zakončení nebylo přesné.
15:07'
Defenzívy nyní hrají prim. Armádníci jsou rychle dostupováni.
14:38'
Od své branky rozehrají domácí. Stihli i vystřídat.
13:12'
Tolčinskij se pokoušel překvapit obranu zadovkou, trefil jen protihráče a ten kotouč odvezl do bezpečí.
12:28'
Mamin se prodíral do šance z úhlu, koncovka ho však zradila, puk letěl mimo.
12:10'
Hra se v posledních momentech přesouvala ze strany na stranu, oba kluby měly šance, tu hostů měl Sekáč, šanci ale neproměnil.
11:27'
Slepyšev v úniku, zakončoval bekhendem, ale pro Bočarova to byl jednoduchý zákrok, poněvadž střela neměla potřebnou razanci.
10:20'
Dynamovci zavřeli soupeře v pásmu a tlačí ho, co to jde. První formsce modrých kombinuje a vytvořila si i několik šancí.
09:26'
Bočarov měl nyní velké starosti, puk se motal kolem jeho brankoviště, útočníci CSKA ho do brány ovšem nedokázali zasunout.
08:33'
Hraje se od branky k brance, avšak bez zakončení.
07:35'
Hezká střela Tolčinského, byla asi ztečována, Bočarov měl velké problémy, nakonec ji ale vyrazil.
06:58'
Dynamo se musí bránit nebezpečným útokům soupeře. Zatím odolává.
05:42'
Bočarov si připsal rutinní zákrok.
04:32'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Autorem branky je TEEMU PULKKINEN. Finský ostrostřelec dostal nabito přes osu a jen nastavil hokejku na přihrávku Danijla Tarasova. Výborný pas a gól do poloodkryté klece. Dynamo otevírá účet utkání velmi brzo.
04:01'
Samostatný únik zneutrailzován posledním obráncem Dynama.
03:22'
V útoku hraje CSKA, objíždí beky, je to však bez zakončení.
02:16'
Na ledě se přiostřuje, přecejen je vidět, že je to derby a hráči nebudou hrát úplně "v rukavičkách."
02:08'
Grigorenko se obtočil kolem obránce střílel, rána byla však zmírněna obráncem Dynama.
01:27'
Výborně teď zapracovala defenzíva modrého Dynama. DO útoku se tam dral jeden z hostů.
00:59'
Trochu kostrbatý začátek, nikdo v klidu nepodrží kotouč.
00:15'
Armádníci protečovali puk do útočného pásma, tam ale byli dříve u puku domácí.
00:01'
Úvodní buly pro Dynamo.
00:01'

Dynamo Moskva: Bočarov – Hietanen, Volkov, J. Zajcev, Ljamin, Mironov, Alanov, Grigorjev, Ogurcov – Jaškin, A. Petersson, Šipačov – Pulkkinen, Polygalov, Tarasov – Alexejev, Igumnov, Mojsejev – Muranov, Pankratov, Brjukvin.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – Nestěrov, Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson, Kiselevič – M. Kempe, Slepyšev, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin, Andronov, Mamin – Tolčinskij, P. Karnauchov, Al. Popov.

Rozhodčí: Sergejev, Sidorenko – Nikolajev, Černyšjov.

3. Michajl Grigorenko, 13+17, 18. místo v lize

CSKA vévodí tabulce Západní konference o dva body před Petrohradem. S jeho postupem do play off se stoprocentně počítá. Opět patří mezi hlavní favority na Gagarinův pohár. Má druhý nejlepší útok v lize. Shodou okolností za svým dnešním protivníkem. Má nejlepší obranu v konferenci a spolu s Kazaní nejlepší defenzívu v lize. Na svůj standard nemá úplně nejlepší formu, prohrál 2 z posledních 5 utkání. Dlouhodbější forma je více vypovídající o tom proč je CSKA první. Vyhrálo totiž 8 z posledních 10 zápasů. Porazí dnes svého rivala v moskevském derby?

Brankáři

Ilja Sorokin – brankář s potenciálem hrát NHL, 29 odchytaných zápasů, 93.02 % úspěšnost zásahů, 1.62 průměr inkasovaných branek, 5 odchytaných nul

Lars Johansson – 93.16 %, 1.45, 4 odchytané nuly

Přesilovky

23.4 % využitých přesilovek, 1. místo v lize spolu s Jekatěriburgem

Oslabení

86.6 % ubráněných oslabení, druhé místo v lize

Dmitrij Jaškin – 0+1, 2 střely na branku, 2 hity, čas na ledě – 21:00.

1. Vadim Šipačov – 13+39 – 1. místo v lize
2. Dmitrij Jaškin – 20+27 – 2. místo v lize
3. André Petersson – 14+19 – 11. místo v lize

Dynamo je třetí v Západní konferenci s 62 body a se ztrátou tří bodů na svého dnešního soupeře CSKA. Z posledních 5 zápasů vyhrál hned čtyři, forma vynikající. Z dlouhodobějšího hlediska má formu také dobrou, 7 výher z 10 posledních utkání. Daal nejvíce gólů, nejlepší útok v konferenci a defenzívu má třetí nejlepší defenzívu v konferenci. Náskok na 9. místo, první nepostupové má 21 bodů, to je skoro jistota play off.

Brankáři

Ivan Bocharov – 38 odchytaných utkání, 93.81 % úspěšnost zásahů, 1.82 průměr inkasovaných branek, 5 odchytaných nul