KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Astana - 24. října 2019   18:30

Jaroslavl
Jaroslavl
30:22' Kajumov (Kovalenko, Čerepanov) • 35:41' Sannikov (Nakládal, Rafikov) • 60:59' Rafikov (S. Da Costa)
3:2
(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Astana
Astana
22:45' Asetov  (Šalapov) • 23:30' R. Starčenko  (Knight, Boyd)
Jaroslavl
Konovalov (24. Isajev) – Nakládal (A), Rafikov, Savčenko, Čerepanov, M. Osipov, Misjul, N. Averin – Pääjärvi, S. Da Costa, J. Averin (A) – Denisenko, Alexejev, Kajumov – Kraskovskij, Kovalenko, Iljenko – Svitov (C), Sannikov, Apalkov.
Kuljov, Ovčinnikov – Galimov, Kuprijanov
Arena 2000, Jaroslavl
6493 diváků
Astana
Pasquale (Kudrjavcev) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Kleščenko, Šalapov, Metalnikov, Samat Danijar – Boyd (A), Knight, R. Starčenko (A) – Petuchov, Valk, Michajlis – Paňukov, Sagadejev, Akolzin – Jevdokimov, Šesťakov, Asetov – Musorov.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Vyhraná vhazování: 27-27
Vše klíčové se dnes odehrálo ve druhé třetině, kdy jsme viděli čtyři branky. První a třetí část hry nám žádný gól nepřinesla, a tak se muselo rozhodnout až v prodloužení. V něm byli domácí šťastnější, vítězství jim po necelé minutě hry vystřelil Rafikov. Ani páté utkání Barysu v řadě se nerozhodlo během základní hrací doby. Potřetí z něj kazašský celek odešel jako poražený.
60:59'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Aréna je na nohou, domácí po necelé minutě prodloužení rozhodují o svém vítězství! RUŠAN RAFIKOV zakroužil s pukem a naznačil přihrávku. Hostující obrana na to zareagovala a před domácím hokejistou bylo spoustu prostoru. On poté tvrdou ranou překonal kanadského brankáře! Asistence: Stéphane Da Costa.
60:46'
Jako první se do útočení pustili domácí. Kudrjavcev vyzkoušel pozornost Pasquala, hostující gólman podržel kotouč.
60:01'
Začalo prodloužení.
Statistiky třetí třetiny
Střely na branku: 10-5
Zblokované střely: 2-6
Vyhraná vhazování: 5-9
Třetí třetina, stejně jako ta první, nám branku nepřinesla. I páté utkání Barysu v řadě tak půjde do prodloužení!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:23'
Domácí sice chybovali v rozehrávce, ovšem hostům už se příliš útočit nechtělo, kotouč poslali za branku Isajeva.
58:33'
Na ledě je opět Ilyenko. Ten zkoušel překvapit Pasquala od mantinelu, ale nepodařilo se, hostující gólman si pohlídal bližší tyč.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29'
Dlouhý pas pro Pääjärviho. Tomu chyběla rychlost, v opačném případě by švédský hokejista postupoval sám na branku.
56:42'
Zdálo se, že Šalapov podrazil Ilyenka. Hlavní rozhodčí byl celé situaci blízko, v závěru už nechce příliš zasahovat do hry.
56:03'
Rozeběhly se závěrečné čtyři minuty třetí třetiny. Zatím to vypadá, že i pátý zápas Barysu v řadě půjde do prodloužení, ale nepředbíhejme.
55:19'
Knight nevyhodnotil celou situaci vůbec dobře. Kanaďan byl ve slušné střelecké pozici, jenže volil přihrávku, která nenašla adresáta.
54:47'
Po delší době zaútočili také hosté, Isajev podržel puk v lapačce. Je tu poslední komerční brejk v dnešním utkání.
54:02'
Lokomotiv má v těchto chvílích jasnou převahu, domácí jsou nastěhovaní před Pasqualem a hledají skulinku v defenzivě soupeře.
53:11'
Obrovská možnost pro Jaroslavl! Sannikov se z pravé strany řítil sám na hostující branku, domácí hráč však nemířil mezi tři tyče!
52:33'
Ve složitém úhlu byl Denisenko, který ještě hledal spoluhráče na pravé straně. K tomu už se přihrávka nedostala.
51:40'
Čerepanov teď u mantinelu ostře dohrál Petuchova a hosté se dožadovali faulu. Marně, rozhodčí vylučovat nebude.
50:58'
Snad už čtvrté zakázané uvolnění kazašského celku v závěrečné části. Na led míří druhá útočná formace domácích.
50:16'
Před malou chvílí se rozeběhla závěrečná desetiminutovka třetí třetiny. Oba celky vychází především ze zabezpečené defenzivy.
49:39'
Dlouhá přihrávka pro Kudrjavceva. Ten byl sám proti dvěma bránícím hráčům a podle předpokladů ztratil kotouč.
49:03'
48:05'
Početní výhoda domácího týmu je ve své druhé polovině. Lokomotivu se zatím vůbec nedaří usadit v útočné třetině.
47:03'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).
47:03'
V pásmu domácího týmu došlo k nepříjemné srážce, na ledě zůstávají ležet Akolzin se Sannikovem, rozhodčí přerušují hru.
46:23'
Za kotoučem se vydal Akolzin, jenže hostující snahu přerušil čárový rozhodčí, ofsajd. Je tady reklamní přestávka.
45:51'
Jako první měl ke kotouči Rafikov. Ten spolu s Nakládalem zamířil na střídačku, hostům byl totiž odpískán icing.
45:02'
Puk vybojoval Petuchov, který ještě hledal Valka. Druhý jmenovaný nahazoval na Isajeva, domácí gólman zasahoval betonem.
44:34'
Da Costa obešel Dietze, z levého kruhu zakončoval ke vzdálenější tyči. Pasquale vytáhl těžký zákrok a kotouč podržel ve výstroji!
43:13'
Hra se nám na startu třetí třetiny hodně kouskuje. Následovat bude další buly v útočném pásmu ruského týmu.
42:28'
Hostující hokejisté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po pravici Pasquala.
41:33'
Na druhé straně kluziště zahrozili také hosté, ovšem Isajev drží i nadále čisté konto. Domácí gólman si poradil s pokusem Metalnikova z levého kruhu.
40:48'
Jako první ve třetí části hry zakončoval Pääjärvi. Brankář Pasquale zasáhl lapačkou, jenže poté mu kotouč vypadl!
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 20:11.
Statistiky druhé třetiny
Střely na branku: 14-13
Zblokované střely: 4-6
Vyhraná vhazování: 11-12
Prostřední část hry je za námi. Jaroslavl inkasoval dva góly během krátké chvíle, což Konovalov odnesl vystřídáním. Domácí vzápětí vyrovnali nejen průběh, ale i skóre. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak zůstává všechno otevřené. Půjde i pátý zápas Barysu v řadě do prodloužení?
40:00'
39:28'
Knight si navedl kotouč mezi kruhy, poté vyzkoušel pozornost Isajeva. Ten vyrážel do rohu kluziště, už zase hrají domácí.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:12'
Nedorozumění domácích hokejistů, Averin se svým spoluhráčům omlouvá, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
37:21'
Jeden z hlavních rozhodčí teď upadl na ledovou plochu, hosté vzápětí přišli o kotouč. Blíží se závěr druhé dvacetiminutovky.
36:38'
Oba týmy střídají, další akce domácích začne zpoza vlastní branky, u kotouče je v tuto chvíli obránce Rafikov.
35:41'
Sannikov svou hůl neměl rozhodně nad úrovní břevna, porada byla opravdu hodně krátká, branka platí, začínáme od začátku!
35:41'
Je vyrovnáno! Nakládal nahazoval od mantinelu, kotouč chytře tečoval STĚPAN SANNIKOV. Vypadá to, že rozhodčí ještě půjdou zkontrolovat tuto situaci, zda nebyla branka dosažena vysokou holí. Asistence: Jakub Nakládal a Rušan Rafikov.
35:09'
Hra je přerušena, puk se dostal mimo hrací plochu. Všichni hráči zamířili ke střídačkám, následovat bude další reklamní brejk.
34:11'
Iljenko vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Pasquale to měl jednoduché, znovu totiž viděl celou dráhu letu kotouče.
33:27'
Sledujeme naprosto odlišný obrázek hry oproti první třetině. Hra se přelévá ze strany na stranu, těch šancí je opravdu hodně.
32:18'
Podobná akce jako před malou chvílí! I Petuchov zakončoval bekhendem, Isajev byl pozorný a připsal si úspěšný zákrok.
31:20'
Hokejisté v červených dresech jsou všude! Usadili se v útočném pásmu a snaží se o vyrovnání, zatím však marně.
30:22'
Domácí hokejisté i fanoušci mají obrovskou radost, Lokomotiv snižuje! Puku se ve středním pásmu ujal ARTUR KAJUMOV. Ten si to namířil přímo k hostující bráně, kanadského gólmana překonal bekhendovou střelou pod horní tyčku! Asistence: Nikolaj Kovalenko a Nikita Čerepanov.
29:45'
Francouz Da Costa se prokličkoval do zakončení, poté trefil masku hostujícího gólmana. Pasquale ji setřásl z hlavy, hra je přerušena.
29:11'
Po levé straně se probíjel Iljenko. S jeho střelou si poradil Pasquale, kanadský gólman měl odkrytý výhled, snadná práce.
28:37'
Hosté zariskovali v rozehrávce a nevyplatilo se. Kotouče se ujal Averin, ovšem ani on následně nepřihrával přesně.
27:56'
27:07'
Isajev nemá čas na odpočinek! V brance je necelé čtyři minuty, přesto už minimálně pětkrát musel zasahovat proti střele.
26:29'
Další nadějná příležitost pro hosty! Knight obdržel přesnou přihrávku zpoza branky, navedl si kotouč do bekhendu, ovšem poté minul odkrytou klec!
25:31'
Hra se nám pořádně rozhýbala! Závar před hostující brankou vyřešil Kleščenko, který puk vychodil chytře do útočného pásma.
24:41'
Poprvé zasahuje také Isajev. Zákrok na rozchytání, domácí gólman drží puk v lapačce, vhazovat se bude v útočném pásmu Barysu.
23:59'
Domácí mohli brzy snížit! Denisenko přihrál na Alexejeva, který tváří v tvář hostujícímu gólmanovi neuspěl, Pasquale vytáhl důležitý zákrok!
23:30'
Střídání v týmu Lokomotiv Jaroslavl: ze hřiště odchází Ilja Konovalov, přichází Daniil Isajev.
23:30'
Barys právě vstřelil branku!
Netrvalo to dlouho a rozdíl ve skóre je dvoubrankový! Boyd posunul na ROMANA STARČENKA, který to neuspěchal. Připravil si kotouč, následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Konovalov měl zakrytý výhled Boydem, domácí gólman se vydal na střídačku! Asistence: Corban Knight a Dustin Boyd.
22:45'
Hosté jdou na startu prostřední části hry do vedení! Dostali se do situace dva na dva, ALICHAN ASETOV to vzal na sebe. Puk po jeho nenápadné střele z levého kruhu skončil až za zády Konovalova! Asistence: Jegor Šalapov.
21:44'
Úvod druhé dvacetiminutovky nám nabízí daleko záživnější hokej! Pasquale si připsal další dva úspěšné zákroky během krátké chvíle!
21:05'
Nahození před hostující klec, kotouč zůstal na brankovišti. Následně vznikla nepřehledná situace, Pasquale drží čisté konto!
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:17.
Statistiky první třetiny
Střely na branku: 9-7
Zblokované střely: 2-3
Vyhraná vhazování: 9-6
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Nabídla nám opatrný hokej z obou stran, během první třetiny jsme neviděli žádnou větší šanci, brankáři byli prakticky bez práci. Věřme, že se hra ve druhé části trochu rozhýbe a uvidíme nějaké góly.
20:00'
19:48'
19:33'
Zdá se, že úvodní přesilovka utkání zůstane nevyužita. Kotouč je ve středním pásmu, tohle hostům vyhovuje.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:50'
Polovina domácí početní výhody je pryč. Barys už podruhé vyhazuje přes všechny čáry, v tuto chvíli navíc střídá.
17:48'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., podrážení).
17:31'
Výborná práce Kovalenka! Ten se prokličkoval až ke střele, jenže minul branku. Poté vybojoval faul, domácí mají výhodu.
16:58'
Dietz už pravděpodobně nestihl puk v útočném pásmu, odpískán byl ofsajd. Hostující hokejista je s tímto rozhodnutím smířen.
16:27'
Čárový rozhodčí v poslední chvíli rozpažil, Blacker musel zabrat směrem dozadu. Ke kotouči se nakonec dostal jako první.
15:48'
Střela Rafikova od modré čáry. Puk pravděpodobně mířil mimo tři tyče, Pasquale jej pro jistotu schoval do lapačky!
15:02'
Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka první třetiny. Ta je i nadále hodně opatrná, na vážnější příležitost čekáme.
14:19'
Dlouho se hraje bez přerušení, na další komerční brejk si budeme muset počkat. Domácí akce začíná zpoza vlastní branky.
13:41'
Pasquale šel za branku a nechybělo mnoho, aby přišel o kotouč! V takovém případě by se pravděpodobně měnilo skóre!
12:34'
Teď se domácí usadili v útočné třetině, jenže k vážnějšímu ohrožení hostující svatyně zatím nedošlo, hokejisté Barysu se skvěle přesouvají.
11:51'
Individuálně akce Kudrjavceva. Domácí hráč se po závěrečné kličce dožadoval odpískání faulu, rozhodčí byli jiného názoru.
10:55'
Za námi téměř jedenáct minut hry, na první příležitost stále čekáme. Pasquale přerušuje dění, vhazovat se bude opět v obranném pásmu Barysu.
10:07'
Da Costa uspěl na vhazování ve vlastní třetině, poté vyvezl kotouč směrem dopředu. Brzy však o něj zase přišel.
09:39'
A zase. Petuchov nahodil do útočného pásma, jenže nepřišla žádná podpora od jeho spoluhráčů, i on zamířil na střídačku.
08:58'
Boyd nahazoval na Konovalova. Bylo to z velkého úhlu, a tak domácí brankář podržel puk ve své lapačce.
08:32'
Domácí tým se osvobodil jen za cenu dalšího zakázaného uvolnění. Barys chce rychle rozehrávat, hráči v červených dresech totiž nemohou střídat.
07:29'
Pasquale kryje nahození ze středního pásma, rozehrávat se mu příliš nechtělo. Je tu první reklamní přestávka.
06:47'
Kotouč skončil v ochranné síti, bylo to s tečí hokejisty Barysu. Vhazovat se totiž bude po pravé ruce hostujícího gólmana.
05:32'
Čas utíká, ale nic zajímavého se na ledové ploše neděje. Když už se jeden z celků vydá do útočení, tak ve velmi nízkém počtu hráčů.
04:53'
Hra se nám v úvodu hodně kouskuje, to je snad už čtvrté přerušení za poslední minutu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:42'
Icing Barysu! Úvod utkání nám příliš hokejové krásy nenabízí, gólman Pasquale stále čeká na svůj první zákrok.
02:47'
Tvrdá rána Dietze! Hostující kapitán sice nemířil mezi tři tyče, ovšem poté se jako první dostal k odraženému kotouči.
02:09'
Domácí hokejisté zariskovali v rozehrávce a dostali se pod tlak! Nakonec se ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění.
01:20'
Brankář Konovalov zapisuje první úspěšný zákrok v zápase! Poradil si s pokusem Michajlise, kotouč šel doprostřed branky!
00:53'
Blacker byl u mantinelu atakován dvěma napadajícími hráči. Celou situaci zvládl na jedničku, hosté spěchají dopředu.
00:01'

Jakub Nakládal (Jaroslavl)
Vzájemné zápasy

Od roku 2011 se oba celky potkaly v rámci KHL čtrnáctkrát a pouze ve třech případech se radoval tým, který hrál venku. Poslední tři vzájemné duely ovládl Lokomotiv, kdo se bude radovat dnes?
Barys Nur-Sultan

Kazašský celek je na tom daleko lépe! Osmadvacet bodů, v tuto chvíli třetí příčka v tabulce Východní konference. Barys v dosavadním průběhu vstřelil 41, což je o tři méně než jejich dnešní soupeř, zároveň ale pouhých 30 inkasoval, hosté mají druhou nejlepší obranu v celé soutěži.

Nejproduktivnější hráči:
Roman Starčenko – 14 bodů (6+8)
Corban Knight – 10 bodů (6+4)
Lokomotiv Jaroslavl

Domácí hokejisté mají šestnáct bodů, patří jim devátá pozice Západní konference. Řekl bych, že jim chybí nějaký lídr, vždyť jejich nejlépe bodující hráč má deset kanadských bodů. Lokomotivě vstup do nové sezony příliš nevyšel, stejně jako poslední tři zápasy, ze kterých domácí získali pouhé dva body.

Anton Lander – 10 bodů (6+4)
Stéphane Da Costa – 10 bodů (5+5)
Přeji krásný podvečer. Kontinentální hokejová liga má ve čtvrtek na programu pět zápasů, v jednom z nich na sebe narazí Lokomotiv Jaroslavl a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.