KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : CSKA Moskva - 23. ledna 2020   17:00

Jaroslavl
Jaroslavl
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
39:38' Šalunov  (A. Romanov, Okulov) • 57:03' Slepyšev  (Kaprizov) • 58:35' Šalunov  (Mamin, Dahlbeck)
Jaroslavl
Birin, Romasko – Bersenjov, Nikolajev
Arena 2000, Jaroslavl
CSKA Moskva

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, hezký zbytek večera.
Československá stopa v utkání:
Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:02
Zápas je u konce, a ač byl poměrně vyrovnaný, tak z vítězství na ledě Jaroslavle se raduje CSKA Moskva. Po bezbrankové první třetině se na první gól zápasu čekalo dlouho i ve druhé třetině, až ve 40. minutě skóre otevřel pohotovou dorážkou Maxim Šalunov. Ve třetí třetině se hosté soustředili hlavně na obranu, což jim vyšlo a v závěru utkání definitivně rozhodli, když nejprve využil přesilovku Anton Slepyšev a poté se ještě do prázdné branky trefil Maxim Šalunov, který se dnes prosadil podruhé. Čisté konto si udržel brankář CSKA Moskva Ilja Sorokin.
58:35'
CSKA právě vstřelilo branku!
A je definitivně hotovo, CSKA na ledě Jaroslavle vyhraje, což potvrzuje gólem do prázdné branky. Mamin předložil puk před branku MAXIMU ŠALUNOVOVI, a ten vstřelil dnes už druhý poměrně snadný gól. Asistence: Maxim Mamin, Klas Dahlbeck.
57:03'
Hosté využívají přesilovku a dostávají se do vedení 2:0! CSKA předvedlo rychlou nacvičenou kombinaci, na jejímž konci byl na levém kruhu připravený ANTON SLEPYŠEV, který rychlou střelou překonal Lazušina. Asistence: Kirill Kaprizov.
56:37'
Jakub Nakládal od levého hrazení hned po průjezdu do útočného pásma vypálil, ale branku netrefil.
55:36'
Konstantin Okulov dostal výbornou přihrávku k pravé tyči, ale v rychlosti nedokázal bohužel pro hosty zakončit přesně.
55:08'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Polunin – 2 min., držení).
55:02'
Z pravé strany to zkusil Kirill Kaprizov, ale tato jeho střela nemohla Lazušina překvapit.
53:48'
Hosté rychle překonali střední pásmo a usadili se v útočné třetině. Prostor na středu zatím nedostali.
52:18'
Lazušin musel po delší době zasahovat a proti střele z levé strany si poradil a drží svůj tým ve hře o body.
51:32'
Po vyhození hostujícího celku se píská zakázané uvolnění.
51:26'
50:49'
CSKA se opět podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.
50:24'
Z levé strany vypálil Nikita Čerepanov, ale jeho střela nebyla dostatečně přesná a domácí přišli o útočné pásmo.
49:57'
Artur Kajumov se natlačil i s pukem na brankoviště, ale nestačilo to na to, aby překonal zatím bezchybného Sorokina.
49:26'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., hrubost).
48:12'
Jegor Averin se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale Sorokina nepřekonal.
47:45'
CSKA se v posledních minutách spokojuje s nahazováním puků a více méně nechává hrát soupeře.
45:55'
Domácí i po přesilovce pokračují ve své aktivitě, ale CSKA se zatím celkem bez problému brání.
44:35'
44:09'
Z levé strany vypálil Grigorij Děnisenko, Lazušin si nebyl jistý, kde má kotouč, ale za svá záda ho nepustil.
43:10'
Jakub Nakládal vystřelil od modré čáry, ale jeho střela na Sorokina naprošla.
42:35'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Blažijevskij – 2 min., držení).
41:44'
Maxim Mamin si najel mezi kruhy a vypálil zápěstím, Lazušina ovšem nepřekonal.
40:52'
Jaroslav začíná druhou třetinu nesmělým tlakem, pro CSKA však nebyl problém se ubránit.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:43.
Druhá třetina skončila, Jaroslavl doma prohrává s CSKA Moskva 0:1. První branky utkání jsme se dočkali až na konci druhé části, do té doby se hrál vyrovnaný hokej, kterému vládli brankáři obou týmů. Jeden z nich ale nakonec udělal chybu a byl to Lazušin, kterému vypadl puk, který do branky pohotově dorazil Maxim Šalunov.
40:00'
39:38'
Na konci druhé třetiny jdou hosté do vedení! Tak tuhle branku si Lazušin určitě za rámeček nedá, protože neudržel ve své výstroji střelu z pravé strany, puk mu vypadl a rovnou přesně na hokejku MAXIMA ŠALUNOVA, který puk pohodlně dorazil do branky. Asistence: Alexandr Romanov, Konstantin Okulov.
38:33'
Arťom Iljenko rychle vystřelil z pravé strany, ale o kousek minul branku CSKA Moskva.
37:17'
Z pravého kruhu tvrdě vypálil Anton Slepyšev. Alexandr Lazušin si dobře povyjel a kotouč chytil do své lapačky.
35:52'
Ve středním pásmu to vypadalo na podražení ze strany hostů, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře a nevylučuje.
34:55'
Denis Alexejev čekal před brankou na přihrávku, ale Ilja Sorokin předvedl skvělý zákrok holí a puk vypíchl.
33:40'
Alexej Marčenko vypálil od modré čáry, ale Lazušin předvedl další parádní zákrok, tentokrát betonem.
31:44'
Nikita Rtiščev vypálil rychle zápěstím, ale Lazušinova lapačky byla opět na správném místě a pokryla puk.
30:26'
30:02'
Od modré čáry to zkusil tvrdou střelou Alexej Marčenko, ale ani jeho rána na Lazušina neprošla.
29:23'
Kaprizovova střela byla zablokovaná a následně hosté ztratili útočné pásmo.
28:26'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stéphane Da Costa – 2 min., podrážení).
26:26'
Magnus Pääjärvi hned po průjezdu do útočného pásma vystřelil, ale Sorokina příliš nevylekal.
25:13'
Lazušin byl opět pozorný a po střele Maxima Mamina má kotouč ve své moci. Vhazovat se bude po jeho pravici.
24:35'
Vladimir A. Tkačjov dostal puk mezi kruhy, ale skákavý kotouč nezkrotil, takže nakonec ani nevystřelil.
23:45'
Hostům se nepovedl přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.
23:22'
Druhá třetina zatím nabízí hokej zejména ve středním pásmu. Nyní kotouč právě odtud vypadl ze hry.
21:52'
CSKA se usadilo v útočném pásmu, ale pozici na zakončení zatím nenašlo.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
První třetina je u konce, Jaroslavl zatím hraje na domácím ledě s CSKA Moskva bez branek. První třetina ukázala docela vyrovnaný hokej, možná s mírnou herní převahou CSKA, ale velké šance k vidění nebyly ani na jedné straně. Domácí hráli jednu přesilovku, ale tu využít nedokázali.
20:00'
19:51'
Alexandr Lazušin u své levé tyče přikryl kotouč pod lapačku.
19:22'
Kotouč skončil na střídačce hostujícího družstva, vhazovat se bude ve středním pásmu.
19:14'
Nahození CSKA se nakonec stalo zakázaným uvolněním.
18:39'
Konstantin Okulov ukázal rychlé nohy, když ujel všem obráncům Lokomotivu. Lazušina ale střelou na lapačku překonat nedokázal.
17:50'
Po zakázaném uvolnění Jaroslavle se vše přesune před Lazušina.
16:40'
Domácí vytvořili velký tlak do branky, ale kotouč se jim do ní nakonec nepodařilo dotlačit. Nejblíže byl Anton Lander, který několikrát dorážel.
15:50'
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale zatím se pohybují jen u mantinelu.
14:53'
Z levé strany to zkoušel tentokrát Pavel Kraskovskij, ale ani jeho pokus na Sorokina ani neprošel.
13:38'
Pavel Kudrjavcev od levého mantinelu nastřelil puk směrem na branku, ale tato jeho nabídka se neujala.
11:49'
Nahození domácího mužstva do útočného pásma bylo sraženo mimo hrací plochu.
10:30'
Sorokin si pokryl svou pravou tyč a přikryl kotouč po nájezdu Averina z levé strany.
10:11'
09:36'
Prudká střela Nestěrova z pravého kruhu na branku Lokomotivu neprošla a vyhnala CSKA z útočného pásma.
09:02'
Další vyhození domácích a Lokomonotiv začíná znovu od Lazušina.
08:30'
Domácí si hned vytvořili tlak v útočném pásmu, ale CSAK se nakonec podařilo vyhodit.
08:11'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ilja Sorokin – 2 min., podrážení).
07:58'
Bude se vylučovat, Moskvané mají ponechanou výhodu.
07:27'
Maxim Mamin udělal rychlou kličku a zakončoval z mezikruží bekhendem. Lazušin byl opět pozorný a zasáhl bekehndem.
06:49'
Střela Mata Robinsona od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě.
06:15'
Anton Slepyšev se dostal před branku, ale už nestihl změnit směr dráhy puku.
05:43'
Magnus Pääjärvi se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale z mezikruží ani z dorážky Sorokina nepřekonal.
05:03'
Po přechodu CSKA do útočného pásma se píská ofsajd.
04:05'
Také Alexandr Lazušin musel zasahovat proti překvapivé střele z pravého kruhu a svou zákrok zvládl.
02:40'
Z velké dálky zakončil obránce Jaroslavle Roman Savčenko, brankář CSKA Ilja Sorokin jeho střelu v pohodě pokryl.
02:16'
Hraje se zatím stále bez přerušení, přičemž ani jeden z týmů se nedokázal udržet delší dobu ve středním pásmu.
01:40'
Lokomotiv zahájil utkání aktivně a několikrát nahodil kotouč do útočného pásma. CSKA se ale ubránilo bez problému.
00:01'
Hráči už se pomalu připravují na úvodní buly tohoto zápasu.

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Konovalov) – Nakládal, Markov, Savčenko, Rafikov, M. Osipov, Čerepanov, Kronwall (C) – J. Averin (A), S. Da Costa, Kudrjavcev – Děnisenko, Lander (A), Pääjärvi – Kovalenko, Alexejev, Kajumov – Iljenko, Tkačjov, Kraskovskij – Polunin.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – Nestěrov (C), Blažijevskij, A. Marčenko, Naumenkov, M. Robinson, Dahlbeck, A. Romanov (A) – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Mamin – Kalinin, P. Karnauchov, Al. Popov (A) – Tolčinskij, Sorkin, Rtiščev – Komissarov.

Rozhodčí: Birin, Romasko – Bersenjov, Nikolajev.
Češi a Slováci na soupiskách

Jakub Nakládal (JAR) 36 zápasů, 13 bodů (5+8)
Jiří Sekáč (CSK) 44 zápasů, 24 bodů (12+12)
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy zatím utkaly dvakrát a CSKA v obou případech doma vyhrálo, nejprve 3:2 a pak 4:3 v prodloužení. Jaroslavl doma s CSKA prohrála jen jednou z posledních šesti utkání.
CSKA Moskva

CSKA Moskva patří tradičně patří mezi nejsilnější ruské týmy a ani letošek není výjimkou, pro tento klub je znovu jasným cílem zisk Gagarinova poháru. Základní část se mu zatím daří, se 76 bodech se nachází po padesáti zápasech na prvním místě Západní konference s náskokem sedmi bodů na druhý Petrohrad. Z posledních šesti utkání CSKA pětkrát vyhrálo, naposledy 3:2 právě nad Petrohradem. Venku Moskvané vyhráli dokonce osm z devíti posledních utkání, naposledy 4:1 na ledě Dynama Moskva.
Lokomotiv Jaroslav

Jaroslavl má jako hlavní cíl postup do play-off a následně už se uvidí, co v něm dokáže. Zatím to vypadá, že by mohl tento cíl úspěšně naplnit. Po 49 odehraných zápasech má na kontě 56 bodů a nachází se na osmém místě Západní konference. Na nepostupové pozice má náskok osmi bodů a zápas o dobru. Formu ale Lokomotiv nemá dobrou, tři poslední zápasy prohrál, naposledy 1:3 na ledě Nižného Novgorodu. Doma tři z posledních čtyř utkání vyhrál, naposledy 5:0 nad Kunlunem.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a CSKA Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.