KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Jokerit - 23. září 2019   18:30

Jokerit
04:07' H. Ikonen  (Lepistö, Norman) • 10:31' Moses  (Lehtonen, Haapala) • 17:52' O'Neill  (H. Ikonen) • 58:03' A. Grant  (Haapala)
Jaroslavl
Lazušin (19. Konovalov) – Savčenko, Kronwall (C), Nakládal, Rafikov, M. Osipov, Afanasjev, N. Averin – Rattie, Lander, Sannikov (A) – Alexejev, S. Da Costa, J. Averin – Denisenko, Ivanov, Kajumov – Kudrjavcev (A), Svitov, Iljenko – Kovalenko.
M. Sidorenko, A. Ansons – I. Galimov, A. Ponamarenko
Arena 2000, Jaroslavl
Jokerit

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a příště na shledanou.

Využití: 0 – 1
Třetí dějství bylo také dlouho bez gólového efektu, hráči Lokomotivu marně dobývali soupeřovu svatyni, avšak druhý gól, který by jim přinesl na hokejku trochu více klidu, naopak soupeře by znervózněl, už nepřidali. Naopak soupeř v závěru pojistil své vítězství střelou do prázdné brány a kosmeticky upravil konečný výsledek.
59:50'
Domácí si přihrávají ve svém pásmu a nikam se už neženou.
59:05'
Averinovi puk na modré lajně sjel z čepele, takže domácí hráč brankáře finského mužstva střelou z dálky neohrozil.
58:30'
Kronwallova střela byla tečována mimo bránu.
58:03'
Jokerit právě vstřelil branku!
ALEX GRANT převzal v obranném pásmu přihrávku od spoluhráče a střelou přes celé pásmo trefil prázdnou bránu, je to jasné.
Asistence: Henrik Haapala.
58:02'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:34'
Oddechový čas sice nebyl, ale Konovalov i tak je na střídačce a domácí hrají v šesti proti pěti.
57:34'
Hostující celek se provinili zakázaným uvolněním.
56:48'
Po pěkné kombinaci střílel Anttila příliš slabě, kdyby do své snahy dal trochu více důrazu, mohl Konovalova ohrozit víc, takto domácí brankář puk bez větších problémů vyráží.
55:50'
Po buly vyrazili hosté do útoku a prověřili Konovalovovu pozornost, tomu se povedlo ránu vyrazit a udržet šanci svého celku nad vodou.
55:46'
Da Costovi střela vůbec nesedla, Niemi zasáhl hokejkou a touš tečoval do ochranné sítě.
55:14'
Velká skrumáž před Niemim gólem nekončí, rozhodčí stál hodně blízko a rozpažil. Puk však zůstal ve hře, takže se nepřerušuje.
54:50'
Teď se možná mohlo pískat držení ve prospěch Jaroslavle, ovšem hra pokračuje.
54:27'
Domácí odevzdali puk soupeři a unavená pětice odjela střídat.
53:37'
Kontiola střílel bez přípravy, avšak mezi tři tyče nezamířil.
53:30'
Anttila si našel volný puk, na nic nečekal a střílel z kruhu pro vhazování, avšak přímo do Konovalovovy náruče.
52:47'
Málem se jeden z hráčů Jaroslavle dostal do samostatného úniku, avšak obránci hostů mu v poslední chvíli čistě kotouč odebrali.
51:54'
Alexejev přihrál podél útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů neměl pro tento záměr pochopení a ke kotouči se nedostal.
51:11'
Na chvíli mohou hráči Jokeritu vydechnout, soupeř vyhodil na icing.
50:44'
Ten znovu úspěšně zasahuje, tentokrát proti skryté ráně.
50:01'
Už jen deset minut zbývá ve třetí třetině, domácí se marně snaží podruhé skórovat, šance sice mají, ale v cestě stojí pozorný Niemi.
49:10'
Alexejev hledal skulinu mezi bližší tyči a tělem hostujícího brankáře, ale to se mu nepovedlo, jeho pokus z levé strany Niemi vyrazil.
48:58'
Ikonen se snažil dorážet před Konovalovovem, ale ten měl puk dobře ukrytý ve výstroji a soupeři nic nedovolil.
48:06'
Oksanen střelou z ostrého úhlu Konovalovova nepřekvapil, tomu se povedlo puk vytěsnit mimo bránu.
47:25'
Anttilovo nahození vyrazil Konovalov vyrážečkou.
47:17'
Hodně tvrdá rána Savčenka od modré lajny, ovšem Niemi měl dobrý výhled a puk lapil do své výstroje.
46:45'
Puk se zřejmě dotkl ochranné sítě, hra je přerušena.
46:15'
Kronwall si nabruslil do hodně dobré střelecké pozice, ovšem puk poslal pouze do hrudi brankáře Jokeritu.
45:10'
To na druhé straně zastavuje Lokomotiv ofsajd.
44:58'
Hosté se teď z tlaku osvobodili vyhozením puku tak, že to nebude zakázané uvolnění.
43:46'
A teď se icingem provinil také finský celek.
43:00'
Zpoza brány přihrával Alexejev puk svým spoluhráčům, v jednu chvíli zůstal touš zcela volný před Niemim, avšak hosté jej stihli odpálit včas.
42:33'
Střela od modré v podání Granta letí mimo domácí svatyni.
42:20'
Domácímu celku je odpískáno zakázané uvolnění.
41:15'
Teď už to bylo o něco nebezpečnější, puk projel kolem poloodkryté svatyně Lokomotivu, poblíž naštěstí pro domácí nebyl nikdo ze soupeřů, který by dorážel.
41:01'
První střelecký pokus třetí části obstarali hosté, Konovalov ale zasahovat nemusel.
40:01'
Domácí tým vstoupil do druhé části velmi aktivně, avšak hodně dlouho nemohl recept na soupeřovu obranu najít. Naopak hosté mohli několikrát své skóre navýšit, Konovalov se však činil. Když už to vypadalo, že prostřední perioda gól nepřinese, přišla poslední minuta, ve které Rafikov vykřesal pro Jaroslavl naději. Bude to drama? To ukáže závěrečných dvacet minut.
Další třetina začne přibližně ve 20:16.
40:00'
39:59'
V posledních vteřinách ještě domácí zahrozili, zadovka jednoho z hráčů těsně minula bližší tyč, hosté mohou být hodně rádi, že druhá část končí.
39:36'
Hosté po vyhraném buly poslali puk jen ke Konovalovovi, icing to není.
39:27'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí se přeci jen v samém závěru druhé třetiny prosazují. RUŠAN RAFIKOV celkem lehce projel až k Niemimu a bekhendem procedil puk pod jeho pravým betonem za brankovou čáru.
Asistence: Stéphane Da Costa a Ty Rattie.
39:02'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:47'
Hosté jsou pod velkým tlakem, ale tříbrankový náskok stále drží.
38:20'
Kronwallovo nahození od modré proletělo mimo soupeřovu svatyni.
37:28'
Stejně se vedlo o chvíli později i jeho spoluhráči, který pálil od modré právě po Nakládalově přihrávce.
37:14'
Nakládal střílel na vzdálenější tyč, kterou o kousek minul.
36:36'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Svitov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 5 min., bitka).
36:36'
Velká skrumáž před Niemim gólem nekončí, naopak k vidění je šarvátka a bude se vylučovat.
36:01'
Na druhé straně jel Ikonen osamocen na Konovalovova, avšak třetí bod nepřidal, domácí brankář jeho blafák zneškodnil betony a poté mu pomohli spoluhráči.
35:47'
Rattie byl nyní hodně blízko snížení, jeho rána zápěstím se otřela o břevno a doplachtila do ochranné sítě.
35:30'
Hosté vyrazili do brejku, ale střela z dálky byla zblokována dříve, než doputovala ke Konovalovovi.
35:17'
Není jim přáno ani nyní po střele Nakládala, kterou Niemi ukryl do lapačky. Nutno říct, že měl hodně dobrý výhled.
35:04'
Zakázané uvolnění Helsinek, druhá část se pomalu chýlí k závěru a domácí se marně snaží vstřelit kontaktní branku.
34:15'
Regin pálil z dobré pozice na levé straně, ovšem do střely mu vložil hůl jeden z protihráčů a puk tak mezi tři tyče nezamířil.
33:40'
Znovu si hráči Helsinek v útoku špatně přihráli a musí se rychle vracet zpátky.
33:00'
Hostující hráči drží puk za svojí bránou, oba celky střídají.
32:19'
Zblokovaná rána na druhé straně končí v ochranné síti.
31:46'
Hráči Jaroslavle si dlouho přihrávali v útoku, ke střele se však nedostali, neboť se špatnou přihrávkou o pásmo sami připravili.
30:57'
Jokerit se provinil icingem.
30:48'
Tečovaný puk končí na hostující střídačce, hra je přerušena.
29:41'
Nakládal je zpátky na ledě, také jeho tým se ještě musel bránit, když soupeř po pěkné kombinaci zahrozil střelou z bezprostřední blízkosti a do protipohybu brankáře, avšak puk pravou tyč minul.
29:05'
Ivanov využil špatné rozehrávky hostů a dostal se osamocen před Niemiho, avšak jeho bránu vůbec netrefil.
28:26'
Hosté si špatně v útočném pásmu přihráli a sami se tak o něj připravili.
27:50'
Domácí po buly odpalují puk do bezpečí.
27:41'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., držení).
27:29'
Hosté jsou kompletní a byli to oni, kdo paradoxně v přesilovce soupeře nejvíc zahrozil.
26:45'
Hosté se osvobozují a z hlediště se ozývá pískot nespokojených fans.
26:01'
Obrovské zaváhání domácích, po kterém se Niemi dostal osamocen před brankáře, avšak skulinu v jeho výstroji nenašel. Konovalov podržel své barvy.
25:46'
Nakládal nabruslil k bráně a zkoušel prostřelit brankáře hostů mezi betony, ovšem neuspěl.
25:29'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., hákování).
24:18'
Domácí vstoupili do druhé části daleko aktivněji, avšak naráží na pevnou soupeřovu obranu, která to svému brankáři hodně usnadňuje.
23:45'
Další nahození domácích, tentokrát to byl Lander, jenž poslal puk od levého mantinelu přímo do lapačky brankáře.
23:03'
Rafikovo nahození od modré se nepovedlo nikomu z jeho spoluhráčů tečovat a puk končí na zadním mantinelu.
22:56'
Zakázané uvolnění hostů.
22:33'
Iljenko si chtěl potáhnout puk podél mantinelu, ale za bránou Helsinek o něj přišel.
21:20'
Nejprve hosté vyrazili do přečíslení, ale střílející hráč branku minul, situace se otočila, ale ani brankář Jokeritu zasahovat nemusel, neboť proti ráně od modré se položil jeho spoluhráč a veškerou práci odvedl on.
20:50'
Ze skrumáže před Niemim domácí branku nevytěžili, hostující brankář ukryl puk pod lapačku.
20:30'
Nakládal nahazoval puk od modré čáry, avšak tam, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
20:01'
Pro domácí třetina hrůzy, hosté začali velmi aktivně a byli odměněni gólem po pěti minutách hry. Poté se hra trochu vyrovnala, avšak vše změnila přesilovka Helsinek, kterou finský tým těsně před koncem využil a před odchodem do kabin přidal ještě jednu branku. Domácí kouč má svým svěřencům rozhodně co vysvětlovat, ale času na dotáhnutí mají ještě pořád dost.
Další třetina začne přibližně v 19:22.
20:00'
19:55'
Hosté drželi puk v útočném pásmu, v posledních sekundách ještě zkusili jeden střelecký pokus, avšak minuli bránu.
19:02'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:23'
Střídání v týmu Lokomotiv Jaroslavl: ze hřiště odchází Alexandr Lazušin, přichází Ilja Konovalov.
18:23'
Pro domácí mohlo být ještě hůř, ihned po buly vyrazili hosté do další šance, avšak Oksanenovu prudkou ránu ukryl Lazušin mezi betony. Byl to poslední zásah brankáře Jaroslavle v tomto utkání.
17:52'
Tohle je pro domácí hodně kruté. Hosté vyrazili do přečíslení, Ikonen přenechal puk na pravou stranu najetému BRIANU O'NEILLOVI, který zamířil přesně pod břevno, přesouvající se Lazušin na puk nedosáhl.
Asistence: Henri Ikonen.
17:30'
Stále se hraje bez přerušení, u puku jsou hosté a rozehrávají ze středního pásma.
16:38'
Hra se teď přesouvá ze strany na stranu, domácí přišli v pásmu o puk a museli se rychle vracet zpátky, nakonec se osvobodili vyhozením puku ale icing to není a hra pokračuje dál.
15:47'
Hra je přerušena pro posunutou hostující svatyni.
15:26'
Kajumov střílel z ostrého úhlu, skrumáž těl před sebou nepropálil.
15:01'
Rattie pálil od modré lajny, měl před sebou dost volného prostoru, ovšem jeho pokus nebyl nijak prudký a Niemi zastavil puk pravým betonem.
14:07'
Anttila dostal od spoluhráče přihrávku na pravou stranu, na nic nečekal a ihned střílel na vzdálenější tyč, kterou o kousek minul.
13:59'
Zakázaným uvolněním se provinil ruský mančaft.
13:13'
Po vyhraném buly střílel bez přípravy hráč domácího celku, Niemi v poslední chvíli stačil zasáhnout, třebaže toho moc neviděl.
12:13'
Savčenko ve slušné pozici trefil jen obránce, puk se přeci jen před Niemiho dostal, hostující brankář rychlým skokem stihl hokejkou odehrát puk dříve, než se k němu dostal někdo z protihráčů.
11:30'
Jeden z hráčů Jaroslavle nahazoval od modré, ovšem puk až příliš podebral a namířil jej příliš vysoko nad.
10:31'
STEVE MOSES před Lazušinem hezky tečoval Lehtonenovo nahození od modré a těsně před koncem přesilové hry posílá svůj tým do dvougólového vedení. Domácí brankář tady neměl žádnou šanci.
Asistence: Mikko Lehtonen a Henrik Haapala.
09:57'
Joensuu poprvé v přesilovce zkoušel prověřit Lazušina, ale jeho bránu minul.
09:35'
Naopak sami teď málem v obranné třetině o kotouč přišli, soupeř si nakonec vše rozmyslel a odjel střídat.
09:20'
Hosté zatím nejsou s to dostat se do útočného pásma.
08:41'
Domácí po buly odpalují puk až k Niemimu.
08:34'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., vysoká hůl).
08:17'
Střela od modré jednoho z hostů letí mimo bránu Jaroslavle.
08:04'
Niemi znovu schoval puk pod lapačku, poté vznikla před jeho bránou menší strkanice, ale vše se obchází bez trestu.
07:37'
Teď se poprvé v zápase dostali domácí do útočného pásma na delší dobu, Niemi však odražený puk schoval pod lapačku a přerušil hru.
06:49'
Moses se hezky prosmýkl až před Lazušina, mířil mezi betony, ale nakonec trefil pouze brankářovu výstroj.
05:51'
V další útočné snaze zastavuje finský celek ofsajd.
05:26'
Velice dobrý forčeking Jokeritu dělá domácím problém, ti se nemohou dostat z pásma.
04:57'
Málem se dostali k další střelec, kotouč jim ale uniká do středního pásma.
04:40'
Hosté jsou nadále aktivní a pobývají v útočném pásmu.
04:07'
Hosté jsou za svoji aktivitu odměněni vedoucí brankou. Norman střílel na vzdálenější tyč, tu minul, ale puk se odrazil na levou stranu k Lepistövi, který ihned přihrál před bránu, kde stál volný HENRI IKONEN, který tečoval kotouč do odkryté části soupeřovy svatyně.
Asistence: Sami Lepistö a John Norman.
03:53'
Do útoku se vydala i Jaroslavl, ale Niemiho nijak neohrozila.
02:40'
Räsänen po přihrávce na modrou ihned pálil, Lazušin však dobře viděl a puk vyrazil kamsi do rohu.
01:50'
Stále čekáme na první střelu zápasu, chvíli jsou v útoku domácí a chvíli pak zase hosté.
00:56'
Ofsajd domácího celku, vhazování ve středním pásmu.
00:36'
Hosté vyhráli buly a zkoušeli útočit, avšak za červenou čárou puk jen nahodili a pak odjeli střídat.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Konovalov) – Savčenko, Kronwall (C), Nakládal, Rafikov, M. Osipov, Afanasjev, N. Averin – Rattie, Lander, Sannikov (A) – Alexejev, S. Da Costa, J. Averin – Denisenko, Ivanov, Kajumov – Kudrjavcev (A), Svitov, Iljenko – Kovalenko.

Jokerit Helsinky: Niemi (Kalninš) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Eronen, O. Lauridsen, Kivistö, E. Räsänen – Oksanen, Kontiola, Haapala – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Moses, Regin (C), Joensuu – Anttila (A), Niemi, Pihlström – Hirvonen.

Rozhodčí: M. Sidorenko, A. Ansons – I. Galimov, A. Ponamarenko.

Jaroslavl – Jokerit 4:1

Jak je patrné, Jaroslavl dvakrát za sebou doma s Jokeritem prohrála, z výhry nad finským týmem se radovala před svými fanoušky naposledy 29. října 2016.
Jokerit Helsinky

Ani hostům to příliš nejde, jsou na tom ještě hůř. V sedmi utkáních zaznamenali jen pět bodů díky dvěma výhrám a jedné prohře v prodloužení, ve skóre jsou ve vstřelených brankách o dva góly lepší než soupeř, avšak v inkasovaných o tři zásahy horší. V tuto chvíli čeká finský celek na vítězství už tři zápasy, naposledy utrpěl debakl v Minsku, kde prohrál s místním Dynamem 0:5. Tabulku produktivity mančaftu vede díky sedmi bodům (4+3) dánský borec Nicklas Jensen.
Lokomotiv Jaroslavl

Domácímu mužstvu patří v tabulce Západní konference devátá pozice, když si jeho hráči ze sedmi zápasů odnesli pouze šest bodů díky třem výhrám, k tomu v devatenácti případech skórovali a o tři branky více inkasovali. V posledním klání před svými fanoušky si bodový zisk nechali proklouznout mezi prsty, neboť proti Viťazu vedli ještě v 36. minutě 2:0, přesto po dvou třetinách svítil stav na časomíře 2:2 a po šedesáti minutách 2:3. Nejproduktivnějším hráčem je po s pěti body (2+3) Švéd Anton Lander.
Dobrý den, pět duelů v různých časových intervalech nabídne svým fanouškům a příznivcům Kontinentální hokejová liga. Jako poslední přijdou od 18:30 na řadu dva zápasy, mj. i souboj dvou celků, kterým se zatím příliš nedaří, a sice Lokomotivu Jaroslavl a Jokeritu Helsinky. Zápasu těchto týmů bude věnován tento přenos, mírným favoritem je prvně zmíněný mančaft.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.