KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Čeljabinsk - 7. října 2019   16:00

Jekatěrinburg
45:05' Sexton (D. Bodrov, Alexej Vasilevskij) • 45:59' Dawes  • 59:19' A. Garejev (Macek, Litovčenko)
Čeljabinsk

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Vyhraná vhazování: 26:27
Ještě po druhé třetině platilo bezbrankové skóre, ovšem to se poprvé hnulo patnáct minut před koncem, kdy se chytrou tečí prosadil Sexton. O pár vteřinek později skóroval Dawes a dá se říci, že bylo rozhodnuto! Čejlabinsk se na závěrečný nápor nezmohl, a naopak to byli domácí, kteří hrozili z brejků. V poslední minutě se do odkryté branky trefil Garajev, který upravil na konečných 3:0!
59:19'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Definitivní pojistka je na světě! Domácí šli po zisku kotouče ihned dopředu, u střídaček zůstal úplně volný ARŤOM GAREJEV, který následně bez větších problémů trefil prázdnou klec! Asistence: Brooks Macek a Vjačeslav Litovčenko.
58:50'
Až teď! Hostující gólman je na střídačce, Čeljabinsk to zkouší v šesti!
58:29'
Hosté se drželi v útočné třetině a Děmčenko se hlásil. Lotyšský kouč Peteris Skudra mu ukazuje, ať prozatím zůstane v brance!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:12'
Po delší době zasahoval Kovář! Bylo to proti střele z poloviny hřiště, snadná práce pro českého gólmana, už zase hrají domácí.
56:20'
U kotouče byl Golyšev, který jej chytře nahodil za branku soupeře a zamířil na střídačku, stejně jako jeho spoluhráči.
55:58'
Dvě hostující ztráty kotouče ve středním pásmu. Na nějaký zvrat to zatím nevypadá, Čeljabinsk se totiž vůbec nedostává k blízkosti Kováře.
55:10'
Po dlouho době se přerušuje! Děmčenko vyrážel střelu Sextona do ochranné sítě, je tady navíc reklamní přestávka.
54:18'
Z levé strany to zkoušel Berezin! Gólman Čeljabinsku vyrážel do rohu, kde se za kotoučem vydal právě střílející hokejista.
53:22'
Dlouho se hraje bez přerušení, což jde domácím do karet. Čas letí, hráči Čeljabinsku navíc nemají možnost porady s trenérem.
52:27'
Skvělá příležitost pro Litovčenka, který z dobré pozice mezi kruhy trefil prostředek branky, kde byl přichystaný Děmčenko!
51:31'
Domácí se osvobozují za cenu výhozu do středního pásma. Oba celky střídají, hostující akce začíná až od Děmčenka.
50:48'
Boj o kotouč v obranném pásmu Jekatěrinburgu. Rozhodčí zatím nepřerušují hru, pravděpodobně jim puk ještě nezmizel z dohledu.
50:02'
Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu. Kotouč proletěl přes celé kluziště, čárový rozhodčí s drobnějším zpožděním odpískal icing.
49:04'
Jekatěrinburg teď výborně brání modrou čáru a do žádného zbytečného napadání se nežene, domácím to vyhovuje.
48:22'
Snadný zákrok pro Kováře! Český gólman si mohl dovolit rozehrát, většina hostujících hráčů totiž zamířila na střídačku.
47:39'
Uvidíme, jak na dvě inkasované branky zareaguje Čeljabinsk. Hosté budou muset jít do risku a otevřít trochu svou hru.
46:50'
Po pravé straně se individuálně probíjel Macek. Kotouč byl po jeho střeleckému pokusu zbblokovaný do ochranné sítě.
46:21'
Na Děmčenka teď míří jedna střela za druhou. Chvíle odpočinku pro hostujícího brankáře, je tady reklamní přestávka.
45:59'
Netrvalo to dlouho a rozdíl ve skóre je dvoubrankový Na pravé straně nabral vysokou rychlost NIGEL DAWES, který z kruhu zamířil nad vyrážečku Děmčenka. Hostující gólman na jeho ránu nedokázal zareagovat!
45:29'
Domácí hokejisté se vydali znovu do útoku. Brankář Děmčenko neměl komu rozehrát, a tak pro jistotu přerušil hru.
45:05'
Tak přeci jen jsme se dočkali, domácí jdou po pěti minutách třetí třetiny do vedení! Využili tlaku, který pokračoval po předchozí přesilovce. Bodrov nahazoval od modré čáry, kotouč skončil v síti díky chytré teči DANA SEXTONA! Děmčenko přes clonícího hráče Jekatěrinburgu moc neviděl! Asistence: Denis Bodrov a Alexej Vasilevskij.
44:51'
43:54'
Polovina početní výhody je pryč. Domácí jsou sice nastěhovaní v útočném pásmu soupeře, ovšem do zakončení se vůbec nedostávají.
42:51'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
42:51'
Druhé přerušení hry během krátké chvíle. Na trestnou lavici míří hostující Thomas, Jekatěrinburg bude hrát přesilovku!
42:11'
Macek projel obranou soupeře, následně hledal jednoho ze svých spoluhráčů před brankou. Jeho pas byl prudký, kotouč se dostal až ke Kovářovi.
41:33'
Nevpadá to, že by se obrázek hry měl nějak změnit. Oba celky budou i nadále vycházet především ze zabezpečené obrany.
40:50'
Hosté začali aktivně a hned při prvním střídání zamkli svého soupeře v pásmu. Domácí vyhodili do střední třetiny.
40:01'
Statistiky druhé třetiny
Střely na branku: 15-17
Zblokované střeny: 11-3
Vyhraná vhazování: 10-8
Stejně jako v úvodní dvacetiminutovce, ani teď jsme gól neviděli. Jekatěrinburg má problémy s tresty, vždyť dvakrát během druhé třetiny byl domácí hokejista vyloučen za zdržování hry. Sledujeme poměrně vyrovnané utkání, které pravděpodobně rozhodně jedna chyba! Kdo bude šťastnější? Moudřejší budeme za nějakých sedmnáct minut.
40:00'
39:18'
Ihned po vyhraném vhazování zakončoval Garejev. Dobrý reflex předvedl Děmčenko, skóre se ani v tomto případě nemění!
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:44'
Ze druhé vlny si najížděl Borodkin, který pálil z mezikruží. Střela měla mířit někam nad lapačku Kováře, ten však nadvakrát zasáhnul!
37:30'
Situace dva na dva! Skvěle se vrátil hostující obránce Těreščenko, který čistě obral domácího Chripunova o kotouč.
36:58'
Příznivci Jekatěrinburgu se zlobili na čárového rozhodčího, ten nyní přísně přerušil jejich útočnou snahu, pískán byl ofsajd.
36:32'
Garejev se po přihrávce od Macka octil úplně sám před Děmčenkem! Snažil se zasunout mezi betony, ruský gólman jakoby s tímto zakončením počítal!
35:45'
34:55'
Vypadá to, že Čeljabinsk neuspěje ani v klasické početní výhodě. U puku je totiž Děmčenko, hosté se rozhodli střídat.
34:04'
Hosté hráli krátkou dvounásobnou přesilovku! Nepovedlo se jim ale to nejdůležitější – uspět na buly. Dawes se vrátil na led.
33:45'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
33:45'
Čeljabinsk má přesilovku, ovšem dlouho to tak nevypadalo. Trjamkin pravděpodobně odpálil kotouč mezi diváky a jelikož to bylo z vlastní třetiny, měl by následovat trest. Uvidíme, jak to rozhodčí vyřeší.
32:48'
32:19'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Děmčenko vyhodil puk z lapačky a chtěl rychle rozehrát. Kotouč ale nabídl Berezinovi, který v obrovské příležitosti neuspěl, hostující gólman napravil své zaváhání!
32:01'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nigel Dawes – 2 min., vysoká hůl).
31:29'
Hostům se nepodařilo vyhodit a málem přišel trest! Macek pálil z levého kruhu na vzdálenější tyčku, chyběly centimetry!
30:48'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Tomáš Hyka – 2 min., podrážení).
29:38'
Až teď se domácí hokejisté za potlesku fanoušků osvobozují dlouhým výhozem puku přes všechny čáry a střídají.
28:49'
Čeljabinsk se usadil v útočné třetině a nebezpečně kombinoval! Kotouč se dostal do ochranné sítě, bylo to s tečí domácího hokejisty.
28:09'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexandr Kučerjavenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
28:09'
Kučerjavenko puk poslal mezi diváky. Zdá se, že to bylo bez teče, mělo by se vylučovat. Ještě předtím je tu reklamní přestávka.
27:44'
Na druhé straně byl k vidění závar před Děmčenkem! Sexton ani Litovčenko však nedotlačili kotouč za záda hostujícího brankáře!
27:01'
Mezi kruhy zůstal volný Glinkin, který pálil z první! Kovář by pravděpodobně nestihl zareagovat a zasáhnout, kdyby byla střela přesnější!
26:32'
Stále stejný obrázek hry. Na gólové hody to dnes opravdu nevypadá, oba celky se soustředí především na defenzivu.
25:44'
Dvě přerušení během krátké chvíle, domácí gólman musí zůstat na pozoru, opět se bude vhazovat v pásmu Jekatěrinburgu.
25:01'
Jen se Calof dostal za modrou čáru, nahazoval puk na domácí branku. Střela šla mimo, přesto Kovář podržel kotouč v lapačce.
24:20'
Glinkin je dnes nejaktivnějším hráčem, minimálně co se střelby týče! Kovář vyrážel jeho střelu vyrážečkou do rohu kluziště!
23:39'
Hosté drželi soupeře v jeho obranné třetině, prostřídali, jenže nakonec o kotouč stejně přišli, střídá také Jekatěrinburg.
23:03'
Dnes se příliš nepřerušuje, ovšem je to dáno tím, že se ještě ani jeden z celků nedostal pod nějaký výraznější tlak.
22:08'
Za branku musel brankář Děmčenko, který rozehrával akci svého týmu, napadali ho totiž dva hokejisté v červeném dresu.
21:33'
Čeljabinsku se rozdělená přesilovka vůbec nevydařila. To ocenili domácí fanoušci, kteří hlasitě ženou svůj tým dopředu.
Vyhraná vhazování: 9-9
Úvodní dvacetiminutovka hra nám příliš hokejové krásy nenabídla. K vidění byl především boj o střední pásmo, největší příležitost měl Hyka, ovšem od po jeho teči šel kotouče do tyče!
20:00'
19:44'
Přesilovka se hostům zatím vůbec nedaří, domácí už potřetí vyhazují přes všechny čáry, víc už se nejspíše nestane.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:54'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., podrážení).
17:38'
Problémy pro Děmčenka, kotouč se totiž odrážel od zadního mantinelu zpět do brankoviště. Hostující gólman celou situaci zvládl!
16:44'
I nadále se hraje před brankářem Kovářem, který si během úvodních patnácti minut skoro nesáhl na kotouč.
16:03'
Hosté začínají vystrkovat růžky! Hyka tečoval nahození Sergijenka a zvedal ruce nad hlavu. Skóre se ale nemění, Kovářovi pomohla tyčka!
15:08'
Sám na domácí svatyni uháněl Sedlák! Na poslední chvíli byl čistě vyveden z míry I přesto se mu podařilo zakončit, ovšem střela šla přímo doprostřed!
14:22'
Jakoby nikdo nechtěl útočit. Jak Jekatěrinburg, tak Čeljabinsk své kotouče spíše nahazují do středního pásma a vyčkávají.
13:33'
Další icing, Dawes se ke kotouči nedostal včas. Třináct minuty hry za námi, na první vážnější příležitost stále čekáme!
12:43'
Hodně prostoru na levé straně dostal Glinkin, do jehož zakončení mu na poslední chvíli vložil jeden z domácích obránců hůl!
12:10'
Po dlouhé době se přerušuje, oba týmy mohou odpočinou, je tady totiž druhý reklamní brejk v dosavadním průběhu první třetiny.
11:29'
Chripunov našel výbornou bekhendovou přihrávkou Popova, jehož střela z mezikruží mířila mezi tři tyče, ovšem Děmčenko puk vyrazil!
10:54'
Stále se hraje! Macek hledal jednoho ze svých spoluhráčů před brankou, ovšem přihrávka domácího hokejisty nebyla přesná.
10:13'
Vstoupili jsme do druhé desetiminutovky první třetiny. Hraje se dlouho bez přerušení, šance bohužel nepřicházejí.
09:14'
Hráči i fanoušci Jekatěrinburgu se hlasitě dožadovali odpískání faulu soupeře. Rozhodčí byl celé situaci blízko a zůstal klidný.
08:32'
Domácí se snaží něco vymyslet, nejaktivnější je podle očekávání útok s Dawesem, Děmčenko však výraznější práci nemá.
07:58'
Zdá se, že Čeljabinsk dnes bude spoléhat především na defenzivu, ostatně jako ve většině zápasů tohoto ročníku KHL.
07:15'
Hosté zbytečně nic nevymýšlí, nechtějí si nic komplikovat, a tak posílají riskantní dlouhé přihrávky. Zakázané uvolnění.
06:47'
Odpískán bylo postavení mimo hru, všichni hráči se vydali ke střídačkám, na řadě je totiž kratší reklamní přestávka.
06:19'
Nahozením puku od modré čáry to zkoušel Vasilevskij. Dlouho se čekalo, kde je kotouč, ten nakonec vypadl s výstroje domácího hokejisty.
05:40'
Souboj v rohu mantinelu o kotouč. Glinkin proti přesile neuspěl a rychle se vrací zpět, Jekatěrinburg už zase pospíchá dopředu.
05:00'
Úvodní pětiminutovka zápasu je za námi. Poprvé se dnes hra stěhuje před českého gólmana, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
04:27'
Po zakončení Virtanena zasahoval Děmčenko hodně kuriózně. Po odrazu od masky šel následně kotouč do ochranné sítě.
04:02'
Platt byl zasažen kotoučem do brusle. S bolestivou grimasou poté zamířil na střídačku, na kterou mu museli pomáhat jeho spoluhráči.
03:22'
Děmčenko si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže! Hra je opět přerušena, vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.
02:39'
Obrázek hry se nijak nemění, na ledě je znovu Dawes, který táhne další útočné snažení hráčů v červených dresech.
01:54'
Chytrý pas na Popova do předbrankového prostoru! Hostující gólman byl v blízkosti domácího hokejisty a zakročil!
01:22'
Jekatěrinburg do utkání vstoupil v obrovském tlaku! Domácí svého soupeře drží v útočné třetině, Děmčenko musel přerušit hru.
00:33'
Hned v prvním střídání zakončoval z pravého kruhu Golyšev. Kotouč po jeho střele z voleje jen těsně minul branku!
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – I. Višněvskij, Gurkin, Alexej Vasilevskij, D. Bodrov, Trjamkin, Berezin, Valitov – Golyšev, Dacjuk (A), Dawes (C) – Sexton, Litovčenko, Platt (A) – Macek, Kučerjavenko, A. Garejev – Chripunov, V. Popov, Mozer – Ovčinnikov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Menšikov (C), Virtanen, Sergijenko, S. Těreščenko, Borodkin, Karpuchin, Jasinskij – Thomas, Sedlák (A), Hyka – Calof, Šarov, Kručinin – Fatějev, Šolochov, Glinkin (A) – Kosov, Karlin, Tridčikov – Mansurov.

Rozhodčí: Sidorenko, Hribik – Goljak, Gordenko.

Vzájemné zápasy

Tato statistika hovoří naprosto jasně. Jekatěrinburg totiž zvítězil ve všech posledních osmi vzájemných střetnutích, sedmkrát to navíc bylo během základní hrací doby. Podaří se Čeljabinsku přerušit tuto sérii?
Traktor Čeljabinsk

Hostům patří sedmé místo Východní konference, mají patnáct bodů, ovšem už šestnáct odehraných zápasů, což je například o tři více, než má vedoucí Kazaň. Čeljabinsk si před dvěma dny připsal cenné vítězství na ledě Petrohradu. Kanaďan Andrew Calof má osm kanadských bodů díky čtyřem brankám a stejnému počtu gólových přihrávek.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí hokejisté dlouho čekali na přemožitele, ovšem poté se to začalo kupit a z posledních šesti duelů prohráli hned v pěti případech! Jekatěrinburg si i tak drží třetí místo Východní konference, má devatenáct bodů a vedoucí Kazaň je na dostřel. Nigel Dawes a Brooks Macek mají shodně třináct kanadských bodů, oba za šest gólů a sedm asistencí.
Pěkné odpoledne. Kontinentální hokejová liga má na programu další várku zápasů, my se podíváme na utkání, ve kterém Avtomobilist Jekatěrinburg narazí na Traktor Čeljabinsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.