KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Čerepovec - 2. září 2019   16:00

Jekatěrinburg
23:48' Holland (Chripunov) • 46:15' D. Bodrov (Macek) • 61:55' Litovčenko
3:2
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Čerepovec
Čerepovec
04:11' J. Bodrov  (Morozov, A. Alexejev) • 20:34' Geraskin  (Vovčenko, Trubačjov)
Jakub Kovář (Fomin) – Batyršin, I. Višněvskij, D. Bodrov (A), Mamkin, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Valitov, Zacharov – Macek, Holland (C), Dawes – Sexton, Litovčenko (A), Platt – Obidin, Kučerjavenko, A. Garejev – Setdikov, V. Popov, Chripunov.
Bělov, Lavrentěv – Kučava, Novikov
Uralec Arena
Čerepovec
Podjapolskij (Chakimov) – Provolněv, Sizov, Kudako, Chochlov, Šulák, N. Chlystov, Chabarov – Nikolišin, Jakimov, Monachov (C) – Geraskin, Vovčenko, Trubačjov – Liška, Kodola, Markovin – Morozov, J. Bodrov, A. Alexejev – Nevolin.

Vhazování – 27:26.
Je konec! Ačkoliv Jekatěrinburg prohrával už o dvě branky, tak nakonec toto utkání otočil ve svůj prospěch a vítězí 3:2 po prodloužení. Koncovka třetí třetiny nabídla vyložené šance na obou stranách, hned dvakrát jsme sledovali brankovou konstrukci. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, kde si slovo vzal domácí Litovčenko, který svému celku připisuje bod navíc.
61:55'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom máme rozhodnuto! Fantastickým způsobem to totiž provedl domácí VJAČESLAV LITOVČENKO, který se prodral až před brankáře, načež bekhendem zamířil přesně pod břevno. Nejprve to vypadalo na brankovou konstrukci, sudí si ale velice všiml regulérnosti branky.
60:40'
Hned úvodní akce domácího celku nepřinesla nic nebezpečného, naopak jsme sledovali nepřesnou nahrávku.
60:01'
Šedesát minut nerozhodlo o osudu tohoto zápasu, na řadu tak přijde prodloužení.
60:00'
59:20'
Vypadá to, že toto utkání skutečně půjde do prodloužení. Avtomobilist Jekatěrinburg zakládá jednu z posledních akcí, a sice až od vlastní svatyně.
57:40'
Tyč také na druhé straně! Čerepovci se totiž ještě podařilo zachránit pásmo, poté měl hodně prostoru kolem sebe Geraskin, který trefil pouze tyč.
56:02'
Severstal se na delší časový úsek usadil v pásmu soupeře, načež to nahozením na teč zkoušel Chochlov, avšak našel pouze rukavici brankáře Kováře.
55:58'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., nedovolené bránění).
54:11'
Hezká zadovka směřovala na Macka, který sám před brankářem trefil pouze brankovou konstrukci. Následná dorážka pro změnu skončila pod brankářem.
53:05'
V posledních minutách nesledujeme zrovna atraktivní podívanou, navíc na řadu přišla komerční přestávka, po které se bude vhazovat v pásmu Čerepovce.
52:05'
Jakimov našel volného Nikolišina, který to ihned zkoušel na přední tyči, kde se štěstím zasáhl Kovář. Český brankář si nebyl svým zákrokem jist, nakonec ale podržel svůj celek.
51:02'
Na opačné straně to Chochlov zkoušel ránou příklepem, avšak do ní vložil hokejku pozorný Bodrov, od jehož hole se puk odrazil do ochranné sítě za bránou.
50:10'
Macek se ujal kotouče u středového kruhu, poté s ním dojel na opačnou stranu, kde předával do tandemu na Dawese, kterému zakončení vůbec nevyšlo.
49:05'
Před brankáře se podařilo natlačit Geraskinovi, který posléze pálil pouze do českého brankáře. Ten zasáhl zodpovědně, domácí uklidnili hru ve vlastním pásmu.
48:20'
Najednou jsou domácí hráči pořádně při chuti. U pravého hrazení zvládl osobní souboj forvard Platt, který vjel do pásma a poté zakončoval kousek vedle.
47:28'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Bodrov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Setdikov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
46:15'
Zničehonic je tu vyrovnávací branka! Za brankou soupeře se dostal k puku Macek, který bekhendem přihrával k modré čáře, kde napřáhl DENIS BODROV. Jeho nahození překvapivě skončilo až v brance, Podjapolskij totiž vůbec nic neviděl.
Asistence: Brooks Macek.
46:03'
Naopak se Čerepovec dostal k rychlému protiútoku, při kterém řešil finální akci Geraskin, jehož přihrávka směřovala mimo dosah všech spoluhráčů.
45:18'
Avtomobilist chvíli kombinoval u svého brankáře, načež na ledovou plochu naskočila třetí formace. Ta si neporozuměla, zakázané uvolnění z toho ale nebude.
44:05'
Za vlastní brankou to náramným způsobem zvládl hostující Šulák, který vyhodil puk z vlastní třetiny. Posléze si další těžký zákrok připsal brankář Podjapolskij.
43:02'
Hezká přihrávka směřovala do volného prostoru, kam se jako první dostal Chlystov, jehož nahození skončila v rukavici brankáře. Kovář raději přerušil hru.
42:10'
U levého hrazení operoval hostující Chabarov, který celkem dlouho hledal vhodného adresáta. Nakonec to zkusil o mantinel, přičemž dokázal najít Jakimova.
41:01'
Hned v úvodu třetí třetiny jsme sledovali nebezpečný pokus v podání Sextona, který mířil pouze do výstroje brankáře, posléze touš odklízel Provolněv.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se s pukem dostali do vlastního pásma, načež Holland zamířil na opačnou stranu.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu, která byla nejzajímavější v samotném úvodu. Čerepovec se totiž dostal do dvoubrankového vedení, avšak soupeři se bleskově podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Po zbytek druhého dějství jsem sledovali vyrovnanou podívanou, žádnou další branku jsme už neviděli.
40:00'
39:21'
Konec druhé třetiny se pomalu a jistě blíží. Před malým momentem se Hollandovi podařilo přeposlat puk podél mantinelu, záhy se k němu dostal Chabarov, který daleko nedojel.
38:41'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Makar Chabarov – 2 min., držení).
37:01'
V oslabení dokázal pláchnout hostující Liška, který měl na zakončení hodně málo času. Nakonec jeho manévr přečetl Kovář, který podržel svůj celek.
36:10'
Ihned po vhazování dostal u modré čáry nabito domácí obránce Mamkin, který mířil pouze doprostřed branky. Podjapolskij zasáhl svědomitě, následovat bude bule.
35:19'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., vysoká hůl).
35:05'
Kovář podržel puk za vlastní brankou, kam se jako první vydal člen první formace Batyršn. Avtomobilist nedokázal založit akci, u touše tak je Nikolišin.
33:23'
Hrálo se celkem dlouho dobu bez přerušení, což ale už neplatí. Setdikov vystavil své mužstvo do ofsajdu, čehož si všiml také rozhodčí. Následovat bude komerční přestávka.
32:01'
Dlouhá kombinace nakonec přinesla nepřesnou střelu z hokejky Jakimova, který to udělal natolik špatně, že se hrací předmět sklouzl zpět do střední třetiny.
31:20'
Severstal opět zakládal akci až od své branky, přičemž Provolněv dokázal zavézt puk na opačnou stranu, kde se jeho celek seskupil kolem branky Kováře.
30:15'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Geoff Platt – 2 min., držení).
29:12'
Kodolovi se podařilo zavézt puk za vlastní branku, což jeho celku maximálně vyhovuje. To netrvalo vůbec dlouho, naopak Jekatěrinburg rovněž kombinuje před brankářem.
28:20'
Až posléze se Čerepovec dostal k přesilovkové kombinaci, která přinesla prudkou ránu od modré čáry kousek vedle branky. Směrem dopředu to zkouší také domácí celek.
27:50'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).
27:03'
Úvodní přesilová hra tohoto zápasu se zatím moc nedaří. Před malým momentem se do pásma nedostal Jakimov, jeho celek to zkouší od vlastní branky.
26:30'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Andrej Obidin – 2 min., hákování).
26:01'
Po delší době si zákrok připsal také český brankář Kovář, kterému se povedlo schovat nahození z levé strany do lapačky. Vovčenko tak vybojoval útočné pásmo.
25:06'
Domácí hráči se málem dostali zpět do zápasu, avšak ani jeden z nich nedotlačil puk za brankáře. Čerepovec naprosto přestal po první brance hrát.
24:28'
Sizov celkem dlouho váhal s nahozením na branku, nakonec se k tomuto činu skutečně odhodlal, avšak jeho zakončení proletělo daleko vedle zadní tyče.
23:48'
Domácí hráči korigují nepříznivý výsledek! Severstal snad poprvé v utkání zaspal při bránění útočné akce. Chripunov dokázal v tandemu najít PETERA HOLLANDA, kterému se podařilo přehodit ležícího Podjapolskiho, který byl v tomto případě téměř bez šance.
Asistence: Stepan Chripunov.
22:03'
Rychlostní souboj o puk nakonec lépe zvládl obránce Mamkin, který se pokoušel založit rychlý výpad. Nicméně ani v tomto případě se to nesetkalo s úspěchem.
20:34'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hned v úvodu druhé třetiny se hosté dostávají do dvoubrankového vedení! Zmatek za brankou nejlépe vyřešil hostující Vovčenko, který v předbrankovém prostoru našel IGORA GERASKINA, jenž pro změnu vypálil mimo dosah českého brankáře.
Asistence: Daniil Vovčenko, Jurij Trubačjov.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří pro změnu zavezli puk do vlastní třetiny, načež obránce Batyršin nahazoval podél mantinelu.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která měla celkem překvapivý vývoj. V úvodu utkání byl aktivnější domácí celek, avšak postupem času převzal otěže zápasu Severstal, který se dokonce dostal do vedení. Najednou Jekatěrinburg naprosto přestal hrát, naopak sám může být rád, že prohrává pouze jednobrankovým mankem.
20:00'
19:13'
Rychlý protiútok Avtomobilistu skončil kvůli nepřesné nahrávce v podání Sextona. Ten v tandemu nenašel svého kolegu Platta, domácí se ale usadili před brankářem.
18:05'
Batyršin to před napadajícím protihráčem zkoušel přihrávkou o mantinel. Jeho celek se opět nedostal ani do pásma, tam totiž hokejkou zasahoval brankář.
17:02'
Tu ovšem zachytil pouze pozorný Monachov, který odjel na střídačku. Na ledovou plochu se dostala druhá formace Severstalu, která je i nadále u kotouče.
16:12'
Jakimov se s pukem dostal za modrou lajnu, načež nahazoval podél levého hrazení. Jeho přihrávku dokázal včas zastavit Mamkin, který rozjel rozehrávku.
15:01'
Na opačné straně zkoušel Liška přihrávat napříč útočnou třetinou, avšak nikoho ve žlutém nenašel. Od modré čáry tvrdě pálil Chochlov, avšak ani on neuspěl.
14:06'
Na opačné straně si mezi kruhy sjel domácí Macek, který to posléze zkoušel ke vzdálenější tyči, avšak Podjapolskij dokázal včas zasáhnout vyrážečkou.
13:11'
Čerepovec se na delší dobu usadil v útočném pásmu, kde jeden z domácích zablokoval pokus o střelu. Posléze dostal nabito Nikolišin, který pálil do Kovářova betonu.
12:05'
U levého hrazení to nahozením zkoušel Provolněv, avšak svým pokusem výrazně minul domácí branku. Z druhé vlny navíc nebezpečně zakončoval Chabarov.
10:43'
Domácí Garejev se s pukem dostal k pravému kruhu, odkud ještě před brankou hledal některého ze svých spoluhráčů, avšak ten na hrací předmět nedosáhl.
09:15'
Avtomobilist nahazoval puk na opačnou stranu, kde se jako první dostal ke kotouči Sexton. Toho u mantinelu důrazně dohrál Jakimov, který ale zasáhl čistě.
08:05'
Trjamkin to zkoušel rozehrávkou přes celou osu hrací plochy, nicméně Garajev na jeho přihrávku nedosáhl. Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Kováře.
07:08'
Provolněv si poradil s napadajícím Sextonem, avšak ani přesto se mu nepovedlo ideálním způsobem rozehrát. Čerepovec se nakonec nastěhoval za branku.
06:03'
K pravému kruhu si dokázal sjet domácí útočník Setdikov, který to ihned zkoušel přímo na branku. Podjapolskij byl pozorný, naopak hrací předmět schoval do své lapačky.
05:10'
Na opačné straně se Avtomobilist protáhl k dalšímu střeleckému pokusu, avšak ten nesměřoval mezi tři tyče. Mezitím se Provolněv stará o další rozehrávku.
04:11'
Hostující celek se dostává do vedení! První šance v brance neskončila, nicméně Severstal se dostal zpět do pásma, kde zpoza branky nahrával Morozov, kterému se podařilo najít nekrytého JEVGENIJE BODROVA, jenž bez problémů prostřelil brankáře.
Asistence: Jegor Morozov, Andrej Alexejev.
03:48'
Těsně před brankářem se povedlo tečovat kotouč Obidinovi, avšak puk vyletěl kousek vedle branky. Čerepovec se daleko nedostal, touš vybojoval rychle zpět.
03:05'
O rozehrávku zpoza své branky se staral hostující Kodola, který měl nečekané problémy. Nakonec se mu podařilo najít Lišku, který poprvé prověřil Kováře.
02:10'
V krátkém časovém sledu další přerušení. Ještě před ním to hodně nebezpečným způsobem zkoušel Setdikov, který chtěl překvapit brankáře, avšak tomu se podařilo udržet puk před čárou.
01:20'
Hostující brankář Podjapolskij si připsal první zákrok. Od modré čáry to nahozením zkoušel forvard Sexton, kterému se podařilo najít pouze výstroj brankáře.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se bleskovým způsobem dostali na druhou stranu, kde se daleko nedostal Macek.
00:01'
Posledních pět vzájemných zápasů:

19.10.2018 Čerepovec – Jekatěrinburg 1:3
27.09.2018 Jekatěrinburg - Čerepovec 4:0
30.11.2017 Jekatěrinburg - Čerepovec 5:0
16.11.2017 Čerepovec – Jekatěrinburg 2:5
19.11.2016 Čerepovec – Jekatěrinburg 2:4.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Tento tým prožil velmi dobrou předešlou sezonu. Vyhrál základní část Východní konference a po CSKA a Petrohradu se stal třetím nejlepším mužstvem základní části. Výsledek sezony však dělá play off, a to se Avtomobilistu příliš nepovedlo. První kolo s Čeljabinskem sice bylo úspěšné, ale hned to následné vystavilo stopku v podobě Ufy. Jekatěrinburg rozhodně má na co navazovat a dnes bude jasným favoritem. Během přípravného období si Avtomobilist připsal šest výher a pět porážek, představil se také v České republice, a to konkrétně vítězným způsobem na ledě Chomutova a Karlových Varů. Také letos bude jasnou jedničkou tohoto týmu reprezentační brankář Jakub Kovář. Velkou posilu hlásil během léta Jekatěrinburg také do útoku, kádr posílil velezkušený ruský car Pavel Dacjuk.
SEVERSTAL ČEREPOVEC

Čerepovec má rozhodně co napravovat, neboť v loňské sezoně skončil na desáté pozici v Západní konferenci a k postupu do play off mu chybělo 12 bodů. Trenér Andrej Razin ale věří, že jeho tým se letos semkne a minimálně do vyřazovací fáze se dostane. Severstal odehrál své přípravné duely především proti celkům z KHL. Z posledních sedmi klání si však připsal pouhé dvě výhry a jedna z nich byla až po prodloužení s Omskem. Kádr Čerepovce se před touto sezonou rapidně změnil. Přestupy se dotkly také dvou českých hokejistů, brankář Dominik Furch stráví nadcházející sezonu ve Švédsku, zatímco obránce se zkušenostmi z Detroitu Libor Šulák se poprvé představí v KHL právě v dresu Čerepovce.
Přeji vám příjemné pondělní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Fanoušci hokeje se konečně dočkali, protože začíná nový ročník. Jako již tradičně startuje jako první Kontinentální hokejová liga a pro týmy Avtomobilistu Jekatěrinburg a Severstalu Čerepovec dnes začíná ligová sezona. Utkání startuje v 16:00. Přeji vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.