KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Magnitogorsk - 25. října 2019   16:00

Jekatěrinburg
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Magnitogorsk
19:15' Běreglazov   • 36:40' Kozun  (Rasmussen) • 55:43' Potěchin  (Matuškin, Kozun)
Kulakov, Olenin – Lazarev, Strelcov
Uralec Arena, Jekatěrinburg
5 545 diváků

Česká stopa

Jakub Kovář (JEK) – úspěšnost zákroků 80%
Andrej Nestrašil (MET) – čas na ledě: 18:45
Jekatěrinburg naopak klesá. Šestá porážka v řadě ho dokonce odsunula z elitní osmičky a tamní činovníci se budou muset zamyslet, jak strmý pád tabulkou co nejdříve zastavit.
Čtvrtou po sobě jdoucí výhru Metallurgu vychytal Vasilij Košečkin. Navíc potřetí v řadě udržel neprůstřelnost a stává se tak základním pilířem tabulkou stoupajícího mužstva.
Utkání týmů hrajících v rozdílné formě ovládl Magnitogorsk, svého soupeře na jeho vlastním ledě vyučil z produktivity (střely 38:15, skóre 0:3).
59:34'
O čisté konto nepřipravil Košečkina ani Vasilevskij ani Sexton. Magnitogorský gólman tím dokázal, že tohle je jeho zápas.
58:10'
Magnitogorsk si vyžádal time-out.
58:00'
Do konce základní hrací doby – a troufnu si tvrdit, že i zápasu – zbývají poslední dvě minuty.
55:43'
O platnosti gólu rozhodl videozáznam.
55:43'
Metallurg právě vstřelil branku!
O vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Kozun zaútočil po levém křídle, před obráncem zabrzdil, otočil se zády k bráně a vpádu nabil Matuškinovi. Ten nápřahem z vrcholu kruhu trefil BOGDANA POTĚCHINA, který po šťastném odrazu začíná slavit! Asistence: Maxim Matuškin a Brandon Kozun.
54:47'
Už to neplatí! Kozun (Magnitogorsk) ještě ve středním pásmu obral o puk Mamkina a uháněl na Kováře, který ho svým prvním – a hned důležitým – zákrokem ve třetí třetině vychytal!
53:19'
Kovář (Jekatěrinburg) zůstává bez práce i po ataku vedeném po jeho levé ruce.
53:00'
Střely ve 3. třetině: 8:0!
51:43'
Vyloučený Birjukov (Magnitogorsk) je zpět.
51:33'
Košečkina zaměstnal až Bodrov (Jekatěrinburg). A to ránou od modré, která skončila mezi betony.
50:16'
Dawes (Jekatěrinburg) dvakrát v palebné pozici. Poprvé trefil soupeře, podruhé zamířil mimo.
49:43'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., podrážení).
49:19'
Komerční přestávka nám dává prostor konstatovat, že Jekatěrinburg je na tom stále herně lépe. Košečkin dnes ale působí jako neprůstřelný štít.
48:41'
A lépe si nevedl ani Sexton (Jekatěrinburg), který narazil do jednoho z robustních beků.
47:55'
Garejev (Jekatěrinburg) se prohozením soupeře dostal do pásma. To ale bylo z jeho strany vše.
46:03'
Není divu, že hosté už raději uklidňují hru.
45:28'
Košečkin musel v pokleku předvést další zákrok. To on dnes drží Magnitogorsk nad vodou.
43:54'
A právě domácí celek zahrozil! Poté, co pravým kruhem pro vhazování projíždějící Sexton zadovkou oslovil Hollanda a ten bleskově vystřelil, vytáhl Košečkin pozoruhodný zákrok lapačkou. Tohle byl ukázkový semafor!
42:43'
V závěrečné třetině stále bez střely mezi tyče. Aktivnější je zatím jekatěrinburský Avtomobilist.
41:31'
Mamkin (Jekatěrinburg) neprostřelil před sebou postaveného obránce.
40:01'
Nejrychlejším bruslařem dosavadního průběhu je Bodrov. Jekatěrinburský hráč dokázal vyvinout rychlost přesahující 30km/h.
40:01'
Také v prostředním dějství měl Jekatěrinburg střeleckou převahu. A stejně jako v tom předchozím ji nedokázal využít. Trest znovu přišel krátce před přestávkou, kdy se po chybě obránců prosadil Kozun. Magnitogorsk tak má slibně nakročeno k vítězství, v Jekatěrinburgu vede po dvou třetinách 2:0.
40:00'
39:52'
Košečkin (Magnitogorsk) se nenechal překvapit ranou z úhlu a čisté konto udrží i ve druhé třetině.
38:13'
V žádném případě se domácím nedá upřít snaha. Pravdou ale zůstává, že jim to jde ztěžka.
36:40'
Po nedorozumění v soupeřově rozehrávce odskakuje Metallurg na rozdíl dvou tref! Chybu dvou za bránou zalezlých obránců trestá BRANDON KOZUN a stává se nejlepším střelcem svého týmu. Asistence: Dennis Rasmussen.
36:24'
Jekatěrinburská akce. Dawes v levém kruhu zadovkou na Sextona a ten do Košečkinovy výstroje.
34:57'
Po delší době si zachytal i Kovář (Jekatěrinburg), na toho se snažil vyzrát Mozjakin.
33:37'
A další, tentokrát proti rozjetému Sextonovi. Američan se zkoušel prosadit z vrcholu pravého kruhu.
31:58'
Ani z mezikruží střílející Macek nevyrovnal! Střelecké trápení Avtomobilistu tak pokračuje, Košečkin si připsal už dvacátý zákrok.
30:36'
Hra se obrátila a z pravého kruhu přes obránce zakončil Holland (Jekatěrinburg). Košečkin vytáhl bleskovou lapačkou.
29:28'
Puk tam sebral Nestrašil (Magnitogorsk) a odvážně ho podél hrazení dovezl do útočné třetiny.
28:46'
Veškeré dění se přesunulo do neutrální zóny.
28:06'
Hosté pak zaveleli k akci, na jejímž konci Potěchin provětral Kovářovu lapačku.
27:33'
Rozehrávku soupeřova týmu napadající Setdikov (Jekatěrinburg) odešel s prázdnou.
25:50'
Domácí své soky postupně vytlačili z pásma.
25:31'
Na druhé straně se rozjel Nestrašil. Objel jekatěrinburskou bránu a kotouč předal spoluhráčům.
24:22'
Střelecký pokus vyprodukoval také Sexton (Jekatěrinburg), ten však neměl přesnou mušku.
23:20'
Dawes (Jekatěrinburg) po průjezdu přes modrou čáru nabil Golyševovi, jehož bleskovou ránu z levé strany Košečkin chytil a nepustil.
22:28'
Jinak se hraje nahoru-dolů.
21:47'
Na pozoru se musel mít také Kovář (Jekatěrinburg), na něhož nahazoval kotouč Jakovlev.
20:34'
Do druhé části vstoupili domácí s touhou co nejrychleji vyrovnat. I proto Trjamkin přinutil Košečkina k dvojitému zákroku.
20:01'
Vzhledem k dění na ledě má zápas nečekaný vývoj. Jekatěrinburg svého soupeře z Magnitogorsku o parník přehrál, ale přesto prohrává. Na vině je gól inkasovaný na konci třetiny v oslabení, které potrestal Běreglazov. Na litování nevyužitých šancí a zejména nástřelu tyčky teď není čas. Domácí musejí dát hlavy dohromady a pokračovat v usilovné píli, s jakou hráli doteď. Jen tato cesta je může dovést k úspěchu.
20:00'
19:15'
Ano! Příležitost otevřít v přesilovce skóre uchopil za pačesy ALEXEJ BĚREGLAZOV. Kováře, který toho kvůli před sebou postaveným hráčům moc neviděl, prostřelil od modré čáry.
18:40'
A zase. Magnitogorští hráči totiž svou akci překombinovali. Dostanou ale další šanci. Využijí ji?
18:06'
Domácí vyhánějí hosty z pásma.
17:59'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jefim Gurkin – 2 min., podrážení).
16:46'
Hosté se nepřestávají bránit, a to zuby nehty.
15:00'
Jekatěrinburský nápor přetrvával a až opakovaný záběr odhalil, že za Košečkinem zazvonila tyč! Domácí tak byli opravdu blízko!
14:25'
Košečkina nenechal vydechnout ani Bodrov (Jekatěrinburg), který na něj střílel od modré čáry.
13:34'
Domácí přidali pod kotlem a před Košečkinem hned dvakrát zatopili. Setdikov a po něm ani Sexton však puk za jeho záda nedostali.
11:10'
V rovnovážném počtu pak s hrozbou přispěchal Garejev (Jekatěrinburg). Sjel si na střed osy hřiště a trefil Košečkina do výstroje.
10:31'
A tak Metallurg oslabení zvládl.
10:11'
Sexton (Jekatěrinburg) nebezpečně nahazoval před bránu, nakonec však z toho nic nebylo.
09:11'
Na modré stojící Vasilevskij (Jekatěrinburg) přihrál na levou stranu Antipinovi, jehož pohotovou ránu srazil jeden z obránců mimo tři tyče.
08:37'
Hosté se okamžitě osvobodili.
08:31'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Paršin – 2 min., vysoká hůl).
08:00'
A dál plyne bez přerušení. Hraje se svižný kontaktní hokej, divákům se rozhodně musí zamlouvat.
06:51'
Slovo dostali také domácí, ale ani jim se ve finální fázi nedařilo. Hra se tedy znovu obrátila.
05:20'
Obránce Berezin (Jekatěrinburg) teď zaskočil za Kováře při zblokování Timkinovy střely z křídla.
04:48'
Výstřel však přišel na druhé straně. Kovář (Jekatěrinburg) musel vyrážet pokus Antipina.
03:30'
Prozatím pohyblivější domácí hokejisté hledají další pozice vedoucí do zakončení.
02:38'
Zákrok už má i Jakub Kovář (Jekatěrinburg), toho začal rozchytávat Kanaďan Kozun.
01:07'
A právě oni jako první zakončili. Brankáře Košečkina zblízka ohrozil Litovčenko (Jekatěrinburg).
00:05'
V počáteční zápletce na buly uspěli nakonec domácí.
00:01'
Už také zazněla hymna Ruské federace, takže se pojďme věnovat zápasu.
Oficiální nástup je tady!
Hokejisté se právě rozbruslují.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Gurkin, Alexej Vasilevskij, Berezin, Trjamkin, Mamkin, D. Bodrov (A), Valitov – Dawes (C), Golyšev, Macek – Sexton, Holland, Litovčenko – Dacjuk (A), Bělousov, Setdikov – Suslov, V. Popov, Chripunov – A. Garejev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Běreglazov, Antipin (A), Minulin, J. Jakovlev (A), Matuškin, Dronov, J. Birjukov – A. Nestrašil, Mozjakin (C), Paršin – Rasmussen, Kozun, Potěchin – Dorofejev, N. Kuljomin, Loktionov – Ljubimov, Rožkov, Korobkin – Timkin.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Lazarev, Strelcov.
Vážení sportovní přátelé, ještě jednou vítejte u sledování textového on-line přenosu z utkání KHL mezi Jekatěrinburgem a Magnitogorskem.
Česká stopa

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 92,89% úspěšnost zákroků a 2,30 inkasovaných gólů na zápas
Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) – 2 body (1+1)
Kanadské bodování

Jekatěrinburg:
1. Brooks Macek (GER) – 16 bodů (7+9)
2. Nigel Dawes (KAZ) – 15 bodů (7+8)
3. Dan Sexton (USA) – 12 bodů (6+6)

Magnitogorsk:
1. Sergej Mozjakin (RUS) – 12 bodů (5+7)
2. Brandon Kozun (CAN) – 11 bodů (5+6)
3. Dennis Rasmussen (SWE) – 11 bodů (4+7)
První vzájemný duel

Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:2pn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Góly a asistence:
5. A. Garejev (Trjamkin, Obidin), 35. Alexej Vasilevskij (Dawes, Macek), rozh. náj. Dawes – 1. Rasmussen (Postma, Mozjakin), 22. Paršin (N. Kuljomin).

Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorský klub se po hrůzostrašném vstupu do sezony z bahna teprve vyhrabává. Pomáhá mu k tomu jak nedávný řetězec výhra-porážka, tak momentálně zlepšená forma. Metallurg naplno bodoval v posledních třech utkáních (dvakrát navíc s čistým štítem) a úspěšnou sérii hodlá v Uralec Areně prodloužit.

Poslední zápas:
Magnitogorsk – Kazaň 1:0pn

Avtomobilist Jekatěrinburg

Tým z města automobilů měl sezonu parádně rozjetou. Po osmi kolech se bodové ztráty držel na čele celé KHL a všechno vypadalo růžově. Pak ovšem přišla nečekaná brzda, která Jekatěrinburg i přes dvě malá zrychlení odsunula až na konec elitní osmičky. A ztracenou formu Avtomobilist ne a ne najít.

Jekatěrinburg – Kazaň 1:6
Páteční program Kontinentální hokejové ligy pokračuje zápasem mezi Jekatěrinburgem a Magnitogorskem. A protože oba týmy od sebe dělí jediná výhra, očekává se souboj ne ostří nože! Sledovat ho v naší textové on-line reportáži můžete od 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.