KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Minsk - 30. ledna 2020   15:00

Jekatěrinburg
10:44' Golyšev (Dacjuk) • 31:07' Obidin (A. Garejev) • 32:26' Platt  • 45:57' Mamkin (A. Garejev) • 55:46' Batyršin (A. Garejev, Kučerjavenko) • 60:26' Golyšev (Alexej Vasilevskij, Dacjuk)
6:5
(1:0, 2:2, 2:3 - 1:0)
Minsk
Minsk
27:42' Kovyršin  (Stefanovič, Morrow) • 29:47' Pavlovič   • 43:51' A. Kosticyn   • 51:45' Stefanovič  (A. Kosticyn, Morrow) • 57:05' Stefanovič
Fomin (58. Galkin) – Alexej Vasilevskij, Batyršin, Mamkin, D. Bodrov (A), Berezin, Trjamkin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Platt, Litovčenko, Mozer – Golyšev, Dacjuk (A), Bělousov – Obidin, Kučerjavenko, A. Garejev – Ovčinnikov.
Gamalej, Morozov – Osipov, Novikov
Uralec Arena, Jekatěrinburg
5 245 diváků
Minsk

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání
Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Střely na branku: 41 – 23 (12:5, 14:10, 12:8, 3:0).
Je dobojováno! Prvních patnáct minut zápasu naznačovalo, že Jekatěrinburg nebude mít s nejhorším týmem ligy větší potíže. Domácí ale neodskočili na dvougólový rozdíl a ve druhém dějství pár chvil zčistajasna prohrávali. Pak ale přišla další otočka a několikeré dotahování Minsku, kterému se hned několikrát povedlo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení. V tom už se mohl radovat favorizovaný Avtomobilist, když se z dorážky prosadil Anatolij Golyšev.
60:26'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Neutekla ani půlminuta a domácí hokejisté udělali z první akce prodloužení i tu poslední! Dacjuk z obranné modré čáry vysunul Vasilevského, který svou šanci ještě neproměnil. ANATOLIJ GOLYŠEV první bekhendovou dorážkou také neuspěl, ale pak dostal prostor na reparát a ten už byl nad síly Osipkova. Asistence: Alexej Vasilevskij, Pavel Dacjuk.
60:01'
60:00'
59:33'
Tak ještě jeden zákrok pro Alexandra Osipkova. Proti střele Bodrova z ostrého úhlu to však moc těžké neměl.
59:18'
Michail Mamkin nezpracoval přihrávku a puk mu přes hokejku a modrou čáru přeskočil do středního pásma. Vypadá to, že půjdeme do prodloužení.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:22'
Teď je znovu na řadě Avtomobilist, který se v závěrečných devadesáti vteřinách určitě ještě pokusí o rozhodnutí v základní hrací době.
57:05'
Střídání v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg: ze hřiště odchází Leonid Fomin, přichází Vladimir Galkin.
57:05'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Neskutečné, Dinamo znovu vyrovnává! Opět se o to postaral MICHAIL STEFANOVIČ, který v nenápadné individuální akci mohutně napřáhl zpoza pravého kruhu a dělovkou rozvlnil síť za brankářem Fominem. Bez asistence.
55:46'
To už musí být strašlivě frustrující pro hostující hráče, kteří znovu neudrželi remízový výsledek! Garejev v rychlém přechodu převzal nahrávku od Kučerjavenka a přesunul se s ním klevému mantinelu. Z něj asi přihrával na zadní tyč, ale puk si přivlastnil RAFAEL BATYRŠIN a zleva jej uklidil do sítě. Asistence: Arťom Garejev, Alexandr Kučerjavenko.
54:27'
Fomin si pohlídal Znacharenkovu ukrytou střelu z pravého mantinelu a Minsk záhy přišel o postavení v jeho blízkosti.
53:44'
Ryan Spooner přisunul kotouč k modré čáře, odkud z mohutného nápřahu vypálil Gragnani, ale Fomin tentokrát zasahovat nemusel.
52:55'
Další rychlá odpověď Jekatěrinburgu se nekonala. Golyšev sice střílel zpoza pravého kruhu, ale Osipkov reagoval jistým zákrokem.
51:45'
Vypadá to na velké drama do úplného konce zápasu! Andrej Kosticyn si v rychlosti narazil se spoluhráčem stojícím u domácí střídačky a pak otočil těžiště hry na levou stranu k MICHAILU STEFANOVIČOVI, na jehož projektil Fomin nedosáhl. Asistence: Andrej Kosticyn, Joe Morrow.
51:29'
Jevgenij Kovyršin nevybojoval puk u levého mantinelu a domácí ho aspoň na chvíli odhodili do středního pásma.
50:52'
Dadonov na levé straně parádně obešel Vasilevského, ovšem další krok v podobě střely mu překazil zákrok Fomina.
49:49'
Bodrov přihrávkou po modré čáře nabil svému kolegovi z obrany a ten golfákem bolestivě napálil Ivana Drozdova.
49:33'
49:08'
Prince vyzkoušel Osipkova z velké dálky. Hostující gólman kotouč jen vyrazil a pak měl co dělat s dorážkou z levého kruhu.
48:24'
Michail Stefanovič dostal do levého kruhu přihrávku přes celou šířku kluziště, ale Fomina střelou zápěstím nepřekonal.
48:03'
Už čtvrté oslabení začalo pro Avtomobilist tím nejlepším možným řešením, hráči v červeném dvakrát rychle vyhodili do bezpečí.
47:33'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Vjačeslav Litovčenko – 2 min., podrážení).
47:29'
Francis Paré přihrával zpoza koncové čáry do brankoviště. Tam si Fomin kotouče všiml a raději ho přikryl pod rukavici.
47:10'
O malý okamžik dříve byl ve slibné šanci Spooner. Čtvrtý gól Minsku ale nedal, protože vůbec netrefil prostor branky.
46:59'
Pro hosty mohlo být ještě hůře. Střela německého útočníka Macka však byla sražená nad zadní mantinel.
45:57'
Domácí opět rychle reagují na vzniklé problémy a upravují stav na 4:3! Arťom Garejev pomohl vyhrát vhazování na MICHAILA MAMKINA a jeho prudká rána od modré čáry zapadla až za Osipkovova záda. Jak jednoduché! Asistence: Arťom Garejev.
45:50'
Plattův nástřel z pravého mantinelu ohrozil jen přítomné diváky, na které sražený kotouč letěl.
45:20'
Hosté střídají, a tak Znacharenko s Morrowem nikam nespěchají při zakládají útoku zpoza vlastní klece.
44:56'
Minsk si bude muset dát pozor, aby znovu rychle neinkasoval. Pobyt v útočné třetině se zdá být tím nejlepším možným řešením.
43:51'
Po gólu v oslabení skórují hosté i v početní výhodě a znovu dramatizují průběh zápasu! ANDREJ KOSTICYN se posunul od mantinelu do levého kruhu. První střelu mu obránce zablokoval, ovšem pohotovou dorážku zastavila až síť za zády Fomina.
43:25'
Fanoušci Jekatěrinburgu ocenili vyhození svých oblíbenců potleskem, Minsku se čas v přesilovce rychle krátí.
42:53'
Hosté se ihned usadili v útočném pásmu. Gragnaniho střelu z dálky však zablokoval Prince a puk se dostal mezi modré čáry.
42:33'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., hákování).
41:30'
Geoff Platt dostal od Litovčenka nabito ze zadního mantinelu, jenže střelou z první dal zabrat jen ochranné síti za hostující brankou.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 26 – 15 (12:5, 14:10)
Druhé dějství nabídlo velice zajímavý hokej okořeněný hned kvartetem gólů. Dinamo v osmadvacáté minutě vyrovnalo na 1:1 a po hrubce špatně hrajícího Bodrova dokonce skóre otočilo gólem Pavloviče. Radost na střídačce Minsku ale vydržela jen krátce, Obidin za nějakou minutu a půl srovnal na 2:2 a v následné přesilovce se za Jekatěrinburg prosadil také Platt. Avtomobobilist tak nadále drží nejtěsnější možný náskok.
40:00'
39:45'
Stefanovič si pospíšil s přechodem do útočného pásma. Fomin jeho střelu vyrazil k levému kruhu, avšak dorážka dalšího z hostů byla sražená obráncem.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Shane Prince si zřejmě nevšiml, že se Spooner nachází hluboko v útočném pásmu, a vjel do jednoznačného ofsajdu.
37:51'
Igor Martynov jel zabojovat o puk k mantinelu, ale bylo to tak trochu zbytečné, neboť všichni ostatní spoluhráči byli v blízkosti střídačky.
36:26'
Pár vteřin po zakázaném uvolnění letěl puk přes většinu kluziště znovu, ale tentokrát už se to obešlo odpískání icingu.
36:15'
Velmi dobré střídání Dinama, které na dobrou minutu zamklo domácí pětici u Fomina. Pořádnou šanci si každopádně nevypracovalo.
35:03'
Fomin neudržel ve výstroji kotouč vypálený Parém, ovšem nikdo v bílém dresu Minsku se k bezprostřední dorážce nedostal.
34:33'
Maxim Berezkin střílel z levé strany okamžitě pro vhazování, ale střela letící na zadní tyč se zastavila v lapačce Alexandra Osipkova.
34:29'
Rozhodčí si všimli přihrávky rukou v podání Dynama. Domácí díky tomu získávají vhazování v útočné třetině.
34:11'
Leonid Fomin nestihl rozehrát po střele zpoza levého kruhu, takže se musí smířit s vhazováním po své pravé ruce.
33:06'
Po rychle ztraceném náskoku jsou hráči Minsku opět dole výsledkově i psychicky. Nyní jim byl odpískán icing.
32:26'
Domácí tým využívá přesilovou hru a opět překlápí vedení na svou stranu! Peter Holland několikrát dorážel střelu z pravého křídla, ale puk za levý beton Osipkova neprotlačil. Pak ho ale zastoupil GEOFF PLATT a už ho procedil pod brankářovým betonem až do sítě. Bez asistence.
32:02'
Vasilevskij napřáhl ke střele od modré čáry. Puk si cestu do sítě nenašel, ovšem útočná akce Jekatěrinburgu ještě může pokračovat.
31:18'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
31:07'
Hosté se z příznivé podoby skóre radovali opravdu krátce! ANDREJ OBIDIN vysvobodil kotouč ze souboje u pravého mantinelu a pak z úhlu nachytal Osipkova, který si tento gólový moment za rámeček určitě nedá. Asistence: Arťom Garejev.
30:21'
29:47'
Tak to je hodně nečekaný vývoj druhé třetiny, Dinamo ve vlastním oslabení otáčí skóre! Denis Bodrov spáchal obrovskou minelu v přechodové fázi, když namazal puk na hokejku ALEXANDRA PAVLOVIČE a ten resolutním golfákem propálil brankáře Fomina. Bez asistence.
29:22'
Minsk dostal kotouč do bezpečí a z ochozů se rázem začíná ozývat pískot nespokojených fanoušků.
28:49'
Geoff Platt pálil hned po převzetí Dawesovy přihrávky z levého mantinelu, ale Osipkov svižnou střelu zápěstím zastavil.
28:21'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., podrážení).
27:42'
Běloruský tým se po více než šesti třetinách raduje ze vstřeleného gólu! Michail Stefanovič ve středním pásmu šikovně prodloužil přihrávku do jízdy JEVGENIJE KORVYŠINA a ten vyřešil únik bekhendovým zakončením mezi Fominovy betony. Asistence: Michail Stefanovič, Joe Morrow
26:52'
Nigel Dawes už měl v hlavě pouze střídání a ani se nepouštěl za přihrávkou do volnějšího pravého křídla.
26:21'
Nic netušící Kogaljov narazil do Alexeje Vasilevského. Puk na holi neudržel a Jekatěrinburg se tím pádem snadno ubránil.
25:52'
Nikita Trjamkin neudržel puk na útočné modré čáře, ovšem ani hosté se s ním vzápětí daleko nedostali.
25:10'
V dalším útočném pokusu už to vypadalo zajímavěji, nicméně Spoonerova střela z pravé strany proletěla vedle branky.
24:53'
Spooner, Morrow a Prince pouze tahali kotouč podél mantinelů a nevytvořili si žádnou pozici na zakončení.
24:02'
Jevgenij Mozer střílel přes obráncovu clonu téměř od modré čáry a měl jen malou šanci na překonání gólmana Osipkova.
23:32'
Parého rychlý výpad ztroskotal na lapačce Fomina, který snadno lapil puk vystřelený z osy kluziště.
22:58'
Georgij Bělousov přijel pozdě do předbrankového prostoru, kde Osipkov zrovna pokrýval kotouč po nahození z levého křídla.
22:31'
Geoff Platt nedostal ideální přihrávku v přečíslení tři na dva a kotouč mu utekl ven z útočné třetiny Avtomobilistu.
21:25'
Děmkov zkoušel štěstí z pravé strany. Fomin kotouč vyrazil přesně na Anosova, jenže ani ten se z dorážky neprosadil.
21:09'
Přechodová fáze Jekatěrinburgu nabídla postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu se tak bude opakovat.
20:30'
Bodrov byl adresátem centru z levého křídla, ovšem z prvního doteku nasměroval kotouč jen do ochranné sítě.
20:18'
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 12 – 5.
Je za námi první třetina, ve které byl téměř patnáct minut jasně vidět velký kvalitativní rozdíl. Jekatěrinburg poslední tým KHL ve všech směrech přehrával, ale vytěžil z toho pouze trefu Golyševa a nic neřešící jednogólový náskok. Minsk se s přibývajícím časem trochu osmělil, ale vyloženou šanci na vyrovnání si přesto nevytvořil.
20:00'
19:36'
Avtomobilist vyhazuje a s největší pravděpodobností udrží nulu vzadu až do úplného konce prvního dějství.
19:14'
Fomin měl dost času na zaregistrování Spoonerovy střely zpoza levého kruhu, která spíše znamenala pobídku pro obsazeného Kovyršina.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:18'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., hákování).
18:10'
Kosticyn chytrou přihrávkou za obranu vyslal do úniku faulovaného Stefanoviče. Ten bekhendem nejprve střelil a stejně dopadla i nadějně vyhlížející dorážka.
17:40'
Hodně vlažnou pasáž zastavil Fomin, který si po chybě Bodrova všiml puku ležícího vedle své branky a raději jej schoval pod lapačku.
16:10'
Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Dinama, které se v několika posledních desítkách vteřin přece jenom trochu osmělilo.
15:49'
Shane Prince si nabruslil na osu hřiště, ale střelou zápěstím pouze vyprášil nachystanou lapačku domácího gólmana.
15:31'
Igor Martynov byl na zadním mantinelu zdvojený a Peter Holland ho jednoduše odseparoval od kotouče.
14:22'
Snad první regulérní střela na branku Fomina. Morrow pálil švihem z pravého mantinelu, ale o nic extra nebezpečného se nejednalo.
13:39'
Dacjuk to zkoušel bekhendem po zablokovaném nahození Golyševa. Osipkov druhý puk za svá záda ale nepustil.
13:04'
Rozjetý Macek dal puk pod sebe na Hollanda, který se neměl k zakončení a nakonec nedokázal na ose ani přihrát.
12:25'
Macek nahazoval puk podél koncové čáry, nicméně nikomu dalšímu se ho za Osipkova propašovat nepodařilo.
11:25'
Stefanovičova střela z pravého křídla byla obráncem sražená do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Fomina.
10:44'
Domácí se v jedenácté minutě ujímají zaslouženého vedení! Veterán Dacjuk nabral dobrou rychlost a dostihl puk na levém křídle, odkud našel na druhé straně ANATOLIJE GOLYŠEVA a ten si dorazil svou vlastní střelu, která se k němu odrazila zpět od zadního mantinelu. Asistence: Pavel Dacjuk.
10:25'
Až teď si na kotouč sáhl také Fomin, přestože se jednalo jen o vyražení nahození ze středního pásma.
09:16'
09:07'
První střelu v hostující přesilovce vyslali hráči Avtomobilistu, nicméně Osipkov si s pokusem z pravého kruhu poradil.
08:25'
Puk se dotkl hráčů na střídačce Jekatěrinburgu, jenž může v přerušené hře v poklidu vystřídat.
07:44'
Ani v početní převaze se Minsk není schopen zabydlet u Fomina, natož ho nějakou střelou ohrozit.
07:16'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Andrej Obidin – 2 min., podrážení).
06:49'
Po krátké reklamní pauze se opět hraje, kotouč se stále nachází výhradně před brankou nejhoršího týmu celé KHL.
06:32'
Macek rovněž jenom nahodil a odjel střídat. Jeho napadající spoluhráči však puk opět získali a během krátké chvíle otestovali připravenost Osipkova.
05:42'
Teď sice Drozdov zavezl puk do pásma, ale v něm neměl jediného spoluhráče a na konci střídání ho musel jenom odevzdat.
04:56'
Dinamo úvod zápasu příliš nezachytilo, za prvních pět minut se ještě ani jednou pořádně nepodívalo do útočné třetiny.
04:06'
Osipkov si věděl rady s rychlou střelou tahem z osy hřiště, kterou na něj vyslal s šedesátkou hrající Arťom Garejev.
03:36'
03:02'
Mackovu přihrávku další z domácích hráčů v levém kruhu nezpracoval a Avtomobilist znovu musel vyjet do klidnější části kluziště.
02:32'
Opět se běloruskému mužstvu podařilo vyhodit a kompletně vystřídat. To už je půlka jeho oslabení pryč.
02:09'
Jekatěrinburg disponuje brzkou početní výhodou, aktuálně však je mimo útočné pásmo.
01:36'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Kosticyn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:55'
Plattovu střelu z pravé strany ještě dorážel nehlídaný Mozer a Osipkov musel předvést první ostré zákroky.
00:15'
Na úvodním vhazování uspěli hosté, kteří nastupují v bíločerných, zatímco domácí v téměř kompletně červených dresech.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Batyršin, Mamkin, D. Bodrov (A), Berezin, Trjamkin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Platt, Litovčenko, Mozer – Golyšev, Dacjuk (A), Bělousov – Obidin, Kučerjavenko, A. Garejev – Ovčinnikov.

HC Dinamo Minsk: Osipkov (D. Taylor) – Jerjomenko, Gragnani (A), Gotovec, Morrow, Denisov, Znacharenko, Dostanko – Pavlovič (A), Paré, Dadonov – Prince, Spooner, Martynov – Drozdov, Děmkov, Anosov – Stefanovič, Kovyršin, A. Kosticyn (C) – Kogaljov.

Rozhodčí: Gamalej, Morozov – Osipov, Novikov.

Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí tým jde do dnešního zápasu v roli jasného favorita. Nic na tom nemění ani dvě porážky v předchozích dvou zápasech, v nichž Jekatěrinburg nejprve prohrál 2:3 s Kazaní a pak v poměru 2:4 nestačil ani na Barys Nur-Sultan. V tabulce Východní konferenci se Avtomobilist nacházel před středečními zápasy na čtvrtém místě, deset utkání před koncem základní části má na devátý Vladivostok dostatečný náskok třinácti bodů.

Nejproduktivnější hráči:
• B. Macek – 40 bodů (20+20)
• N. Dawes – 38 bodů (18+20)
• P. Holland – 31 bodů (12+19).
HC Dinamo Minsk

Běloruský klub se tradičně spoléhá na zvučné zahraniční posily, jenže i s těmi se nachází na úplném dně Kontinentální hokejové ligy. Dinamo má mizernou bilanci dvanácti výher a čtyřiceti porážek a ve své blízkosti má v Západní konferenci pouze Rigu, se kterou se bodově dělí o poslední dvě místa. Z posledních šesti zápasů vyhrál Minsk jen jednou proti Spartaku Moskva, v pěti zbylých případech nebodoval a vždy vstřelil nanejvýš jediný gól. Před dvěma dny na ledě Petrohradu dokonce neskóroval ani jednou a prohrál 0:5.

• R. Spooner – 27 bodů (7+20)
• A. Kosticyn – 25 bodů (11+14)
• M.-A. Gragnani – 21 bodů (8+13).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Jekatěrinburgem a Minskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.