KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Ufa - 16. ledna 2020   15:00

Jekatěrinburg
22:24' D. Bodrov (Dacjuk, Bělousov) • 31:21' Dacjuk (Bělousov) • 54:32' Golyšev  • 59:45' A. Garejev (Dacjuk)
4:2
(0:0, 2:0, 2:2)
Ufa
Ufa
45:00' Chochrjakov   • 49:41' Sošnikov  (Larsen)
Ufa
Metsola (55. Karejev) – Larsen, A. Semjonov, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Lisovec, Muchamadullin, Pašnin – Hartikainen, Omark, Kartajev – Manninen, Chochrjakov, Sošnikov – V. Žarkov, Soloduchin, Kadějkin – Baškirov, Kugryšev, Burmistrov.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Jakub Kovář (JEK) 28 zák., 2 góly, 93,33%
Jekatěrinburg v utkání se Salavatem Ufou zvítězil 4:2. Ve třetí třetině sice přišel o vedení 2:0, ale za stavu 2:2 dokázali domácí v oslabení zaskórovat, strhnout vedení zpět na svou stranu a nakonec přidat pojistku do prázdné branky.
59:45'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí střílí gól do prázdné branky a definitivně rozhodují o svém vítězství. Už to přitom vypadalo, že se hosté ubrání, dobře se stavěli do střel, ale nakonec ARŤOM GAREJEV dokázal poslat puk do branky. Asistence: Pavel Dacjuk.
58:40'
Hosté hrají v šesti bez brankáře.
58:15'
Vhazovat se bude před Karejevem. Hosté potřebují vybojovat útočné pásmo, aby dvolali brankáře.
57:27'
Kovář bleskově sklapl betony proti zakončení Sošnikova a přerušuje hru.
56:57'
Rodící se útok hostů zastavilo postavení mimo hru.
56:06'
Dobrý útok hostů, respektive dobrá myšlenka. Ten zbytek už byl horší, zejména co se rychlosti týče. Promarněná příležitost.
55:51'
55:20'
Kotouč letí přes všechny čáry.
54:55'
Domácí dál hrají v oslabení, musí se bránit.
54:33'
Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Juha Metsola, přichází Andrej Karejev.
Gól platí!
54:32'
Rozhodčí jde k videu!
54:32'
Domácí v oslabení polili své soupeře ledovou sprchou! ANATOLIJ GOLYŠEV vyrazil ve středním pásmu do útoku, udělal kličku do levé strany a poslal puk do betonu Metsoly, jehož zasunul i s pukem do branky. Bez asistence.
53:52'
Oddechový čas pro hosty.
53:52'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Geoff Platt – 2 min., hrubost).
53:52'
Trochu hluchá pasáž, která by ovšem měla být rázem rozhýbána. Bude se totiž vylučovat.
52:17'
Komerční přestávka.
51:30'
Hosté vedou ve třetí třetině na střely 14-4. Svou převahu zatím přetavili ve dvě branky.
50:50'
Kotouč skončil na střídačce domácích. Komerční přestávka.
50:00'
Posledních deset minut normální hrací doby. Na koni jsou nyní hráči Salavatu.
49:41'
Ufa právě vstřelila branku!
Konečně mohou být hosté se svou akci spokojeni. Kováč nic neviděl, obrana opomněla odstranit perfektně postavenou clonu. A plně toho využil NIKITA SOŠNIKOV, který vyrovnává na 2:2! Asistence: Philip Larsen.
49:03'
A domácím se povedlo i vyhodit přes všechny čáry.
48:45'
Hosté se zatím prakticky k ničemu nedostali. Avtomobilist je nepouští ke střelbě.
47:47'
Jekatěrinburg hrál ve více lidech na hřišti, další oslabení.
47:45'
Mozer zaútočil po pravém mantinelu, stočil se k brankovišti, přehodil si puk do bekhendu, ale Metsola střelu vyráží.
47:32'
Jekatěrinburg to zvládl, hraje v plném počtu.
47:02'
Hosté kombinují v útočném pásmu, svou formaci hodně přiblížili k brance, ale nestřílí.
46:32'
Domácím se podařilo vyhodit, ale Ufa se bleskově vrací zpět do útoku.
46:22'
Prudká střela Manninena z pravého kruhu končí v ochranné síti. Kovář puk vyrazil ramenem.
46:01'
Zatím to domácí zvládají, stále je ale před nimi téměř 90 sekund. Kováč přerušil hru.
45:35'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., sekání).
Obrovský problém Jekatěrinburgu! Domácí jdou do tří a budou se muset bránit 115 sekund ve dvojnásobném oslabení!
45:31'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Mozer – 2 min., sekání).
Gól platí!
45:00'
Rozhodčí míří k videu!
45:00'
Hosté vsítili kontaktní branku a je zase o co hrát! PJOTR CHOCHRJAKOV se prodral k brankovišti a zakončil do odkryté branky, když Kovář byl mimo své postavení na levé straně brankoviště. Bez asistence.
44:46'
Lisovec vyslal na branku Kováře prudkou ránu od modré čáry. Český brankář střelu kryje svými betony a schovává puk ve své výstroji.
43:40'
Oba týmy se pravidelně střídají v útocích. Domácí byli v této části o něco nebezpečnější, Metsola měl i kus štěstí při svém zákroku.
42:35'
Povedený průnik Obidina, Metsola vytěsnil jeho střelu z pravého kruhu ramenem.
41:52'
Kovář se při zákroku dostal vedle brankoviště a nestíhal návrat. K jeho štěstí však dorážka nepřišla, puk skončil na zadním mantinelu.
41:20'
Na začátku třetí třetiny se hosté snaží převzít aktivitu a něco udělat s výsledkem.
40:01'
Další třetina začne přibližně 16:34.
Jekatěrinburgu se ve druhé třetině povedlo dvěma góly nasměrovat svůj tým na cestu k vítězství. Domácí jsou zatím v tomto duelu lepším týmem.
40:00'
39:20'
Domácí drží kotouč mimo své pásmo a snaží se druhou třetinu dohrát.
38:19'
Zakázané uvolnění Ufy.
37:54'
Vhazuje se před brankářem Kovářem.
37:18'
Trjamkin zpoza levého kruhu vyslal prudkou střelu na Metsolu, který puk vyrazil před sebe a přikryl lapačkou.
36:53'
Metsola kryje střelu zpoza pravého kruhu a přerušuje hru.
36:30'
Domácí jsou v utkání aktivnějším týmem a svědčí o tom nejen skóre, ale i poměr střel, který je 22-12 pro Avtomobilist.
34:56'
Metsola chytá nahozený puk ze středního pásma do lapačky. Komerční přestávka.
33:59'
Druhá třetina má opět hodně rychlý spád. Hrají se dlouhé úseky bez přerušení.
32:40'
Domácí, povzbuzeni druhou brankou, se snaží dál útočit a přidat další pojistku.
31:21'
Rychlý útok domácích. PAVEL DACJUK zavezl puk do útočného pásma, přihrál na střed a po přebruslení na levou stranu brankoviště se k němu pas rychle vrátil. Zkušený útočník už neměl problém doklepnout jej za Metsolu. Asistence: Georgij Bělousov.
30:58'
Kovář musel na led a zastavit puk po střele zpoza kruhů.
29:59'
Pokus hostů o přečíslení nevyšel. Přihrávka z pravé strany svého adresáta nenašla.
29:10'
Oba týmy se střídají ve vedení puku, hraje se znovu rychle ze strany na stranu.
27:51'
V akci také Kovář, který na svém břiše krotí střelu Arzamasceva zpoza levého kruhu.
27:05'
Dělovka Golyševa z levého kruhu byla sražena Metsolou do ochranné sítě.
26:16'
26:09'
Avtomobilist se ubránil a vyváží puk ze své třetiny.
25:40'
Hostům se podařilo usadit v útočném pásmu. Dvě střely byly zblokovány. Ufa dál pokračuje v útoku.
24:47'
Domácí vyhodili puk ze svého pásma až k Metsolovi. Ten rozehrává.
23:56'
Hosté se snaží usadit v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat puk od mantinelu.
22:24'
Prakticky z ničeho se domácí dostali do prostoru mezi kruhy, odkud DENIS BODROV vyslal přesnou střelu pod horní tyč! Nečekaná, ale efektivní akce! Snad první gól trochu zkvalitní tento zápas. Asistence: Pavel Dacjuk, Georgij Bělousov.
22:05'
Oba týmy zkouší nahazovat puky, ale bez valného výsledku.
20:50'
První přerušení hry, začátek druhé třetiny se nese ve stejném duchu jako ta první.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:46.
Úvodní třetina zápasu nenabídla příliš pěkného hokeje a kromě jedné šance při tlaku domácích se na ledě příliš nedělo. Oba celky se dopouštěly v útocích řady nepřesností, přicházely o puk, hrálo se ze strany na stranu, ale s malým počtem střel, které navíc létaly z uctivé vzdálenosti.
20:00'
18:53'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
18:29'
Obidin se tlačil do brankoviště a dorážel střelu Hollanda, který vypálil z pravého kruhu.
17:45'
Sergejev kazí přihrávku skrz střední pásmo a dopustil se zakázaného uvolnění.
17:13'
Hostující brankář znovu přerušuje hru. Na řadě je komerční přestávka.
16:18'
Bodrov vypálil od modré, tentokrát Metsola přerušuje hru.
15:50'
Metsola šikovně prošel po levém křídle, Metsola puk vyráží.
14:50'
Úvodní třetina má hodně rychlý spád, jenže na to trochu doplácí atraktivita hry.
13:15'
Domácí vedou na střely 8-3.
12:06'
11:05'
Zatím sledujeme zápas plný nepřesností. Kromě zmíněného tlaku do branky Metsoly se na ledě toho příliš zajímavého neděje. Oba celky se střídají ve vedení puku.
09:44'
Larsen drží puk za vlastní brankou a čeká až jeho spoluhráči prostřídají.
09:02'
Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu.
08:20'
Kovář se roztáhl v brankovišti a křižnou střelu z pravého rohu modré čáry vyrazil.
07:05'
Domácí posílají na branku Metsoly jedno nahození za druhým. Některé puky končí na zadním mantinelu, některé vyráží.
05:41'
Kugryšev z levého kruhu vyslal prudkou střelu na Kováře, který puk vyráží do strany svým betonem.
05:03'
První větší šance zápasu. Metsola vyrazil střelu zpoza kruhů, Dawes se snažil dorážet, puk se dostal do pravého kruhu, odkud přes Dawesovu clonu přišla další střela. Metsola nápor soupeře ustál a přilehl puk.
04:30'
Taktika nahazovaných puků zatím neslaví úspěch ani na jedné straně.
03:15'
Puk létá ze strany na stranu, oba týmy se při přechodu do útoku dopouští nepřesností a ztrát.
02:08'
Nahození domácích na branku Ufy. Metsola chytá puk do lapačky.
01:45'
Obrázek hry zatím zůstává stejný, oba se prostřídávají u puku. Ke střele na branku zatím nedošlo.
00:55'
Úvod střetnutí nabízí rychlé střídání týmů u puku.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov, Batyršin, Gurkin, D. Zajcev – Dawes, Golyšev, Macek – Holland, Obidin, Mozer – Dacjuk, Bělousov, A. Garejev – Platt, V. Popov, Litovčenko – Ovčinnikov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, A. Semjonov, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Lisovec, Muchamadullin, Pašnin – Hartikainen, Omark, Kartajev – Manninen, Chochrjakov, Sošnikov – V. Žarkov, Soloduchin, Kadějkin – Baškirov, Kugryšev, Burmistrov..
V prvním vzájemném utkání sezony, které se hrálo už v září, vyhrál Avtomobilist na ledě soupeře 2:0.

Oba celky vstoupí do dnešního zápasu s porážkou z posledního zápasu. Zatímco Jekatěrinburg padl v Čerepovci, Ufa prohrála v kazašském Nur-Sultanu.
Oba celky patří do Východní konference. Jekatěrinburg figuruje na čtvrtém místě, Ufa na sedmém a na své dnešní soupeře drží ztrátu 7 bodů.
Avtomobilist Jekatěrinburg si zahraje na svém ledě se Salavatem Julajevem Ufou a v utkání bude potvrzovat roli mírného favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.