KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Jaroslavl - 24. listopadu 2019   15:30

Jokerit
Jokerit
07:56' Regin (Kontiola) • 45:40' Haapala (A. Grant)

Jaroslavl

To je v tuto chvíli z mé strany vše, přeji Vám hezký zbytek víkendu.
Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:56
Statistiky zápasu
Střely na branku 24:31
Hity 15:21
Trestné minuty 8:10
Skočilo utkání mezi Jokeritem a Jaroslavlí, které bylo velmi vyrovnané. Po šedesáti minutách musel jít zápas do prodloužení, ve kterém jsme gól neviděli, a tak musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých vstřelil ten rozhodující Staffan Kronwall. Hosté tak vyhráli po nájezdech poměrem 2:3.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
Autorem vítězné branky je STAFFAN KRONWALL.
Staffan Kronwall se střelou do víka uspěl.
Steve Moses se střelou mezi betony neuspěl.
Ani Anton Lander se střelou neuspěl.
Veli-Matti Savinainen neproměňuje.
Magnus Pääjärvi ani nezakončil.
Mikko Lehtonen se střelou na vyrážečku neuspěl.
Stephane Da Costa se střelou k tyči neuspěl.
Brian O'Neill je také úspěšný se svou střelou mezi betony.
Nikolaj Kovalenko střelou mezi betony proměňuje.
Jesse Joensuu s blafákem do bekhendu neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Nakonec nerozhodlo ani prodloužení, a tak budeme za několik málo chvil svědky samostatných nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:26'
Úplně sám na bránu ujel Magnus Pääjärvi, ale na Janise Kalninše si se střelou mezi betony nepřišel!
63:50'
Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, ale vyřešili ho katastrofálně.
62:51'
Nakonec hosté nevmysleli zhola nic, a tak mohli dopředu vyrazit domácí, ale ti si nepohlídali ofsajdové postavení.
62:30'
Hosté drží kotouč za svou bránou a pokusí se něco vymyslet směrem dopředu.
61:30'
Henrik Haapala předložil puk na Johna Normana, který z mezikruží vypálil vedle.
61:00'
Do dobré pozice se teď dostal Nikolaj Kovalenko, ale jeho pokus byl nakonec zablokován.
60:40'
V držení puku jsou domácí, ale zatím jsme nebyli svědky žádné šance.
60:01'
Skončila třetí perioda, ve které domácí Henrik Haapala vyrovnal skóre na 2:2, a tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.
60:00'
59:40'
Hosté pouze nahodili puk za bránu Kalninše a odjeli střídat.
58:54'
Ani jeden z týmů už nechce udělat chybu, a tak se na ledě nic podstatného neděje.
58:13'
Do přečíslení se dostávali hosté, ale domácí obrana nakonec přihrávku zablokovala.
57:23'
Domácí uklidňují situace s pukem na holi za svou svatyní.
56:40'
Konovalov si po střele Antti Pihlströma připsal další úspěšný zákrok.
56:34'
56:20'
Po střele Kontioly se puk po teči ocitl v ochranné síti.
56:03'
Střelu Mikko Lehtonena si Konovalov poradil a hosté následně dostali puk pryč ze své třetiny.
55:21'
Oddechový čas pro domácí.
55:21'
Se střelou O'Neillla si Konovalov poradil znamenitě.
54:59'
Přihrávka Henrika Haapaly nebyla přesná, a tak musejí domácí začínat akci ve středním pásmu.
54:34'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., podrážení).
54:15'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Osipov – 2 min., držení).
54:15'
Steve Moses vystihl rozehrávku hostí a následně obešel 2 hráče. Tváří v tvář mu však Konovalov odolal, když jeho střelu mezi betony zachytil.
53:20'
Petri Kontiola našel přesně hůl Savinainena, který kotouč tečoval, ale bohužel pro domácí pouze mimo tři tyče.
52:33'
52:21'
I s dělovkou Jabuka Nakládala si Kalninš poradil. Domácí brankář je teď ve velké permanenci.
52:11'
Další střela mířila na gólmana Jokeritu, který si připsal další úspěšný zákrok. Tentokrát pálil Anton Lander.
51:56'
Janis Kalninš si připisuje další úspěšný zákrok po střele Artura Kajumova.
51:41'
Přihrávku do předbrankového prostoru dokázal Janis Kalninš ukořistit do své lapačky.
51:18'
Hosté už jsou zase v útočné třetině a kombinují.
50:49'
Marko Anttila vyhazuje puk přes všechny čáry.
50:33'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., hákování).
50:14'
Maxim Osipov svou střelou zápěstím zařízení netrefil.
49:34'
49:22'
Kvůli své nepřesnosti domácí opět o útočné pásmo přišli.
48:53'
Domácí musejí akci začínat od své vlastní brány.
48:39'
Brian O'Neill v dobré pozici na střelu ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, a to byla chyba.
48:10'
Hosté se za pomocí vyhození osvobozují.
47:51'
Henrik Haapala zkusil střelu z ostrého úhlu, ale neuspěl.
47:34'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Artur Kajumov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
46:26'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Rušan Rafikov – 2 min., podrážení).
45:40'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají skóre! Puk se po nahození od Alexe Granta odrazil před HENRIKA HAAPALU, který pohodlně uklízel puk do prázdné brány. Asistence: Alex Grant
45:13'
Z předbrankového prostoru střílel Nikolaj Kovalenko, ale Janis Kalninš mu radost v podobě hattricku neudělal.
44:33'
Po několika odrazech se puk dostal do mezikruží, kde byl Peter Regin, ale jeho pokus až na bránu neprošel.
43:44'
Jenomže domácím útok nevyšel, a tak už jsou vepředu hosté.
43:23'
Domácí nyní uklidňují hru za svou bránou a vyrážejí do útoku.
42:34'
Nyní se domácí ocitli pod tlakem, a tak zahráli puk na zakázané uvolnění.
41:48'
Ani jeden z týmů se teď nebyl schopen dostat do útočné třetiny, a tak se nic podstatného na ledě nedělo.
40:33'
Mikko Lehtonen se dostal do dobré pozice, ale stav se mu nepodařilo vyrovnat.
40:01'
Skončila druhá perioda, ve které byli herně mírně aktivnější hosté, kteří také vstřelili jedinou branku druhé dvacetiminutovky. Svůj druhý gól v zápase přidal Nikolaj Kovalenko.
40:00'
39:19'
Z vrcholku kruhu pálil z první Sami Lepistö, ale jeho projektil přesný nebyl.
38:35'
Hosté nakoukli do útočná pásma jen na chvíli. Hra se následně přesunula před bránu Jaroslavle, kde Konovalov musel po střele z kruhu zasahovat.
37:26'
37:07'
Rafikov dělovkou od modré čáry orazítkoval horní tyč!
36:38'
Po přihrávce Denise Alexejeva pálil z kruhu Magnus Pääjärvi, ale mířil pouze do hrudi Janiše Kalninše
36:04'
Další vyhození domácích hokejistů přes všechny čáry.
35:49'
Domácí hokejisté se ve třech osvobozují.
35:26'
Oddechový čas pro hosty.
35:26'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Teemu Eronen – 2 min., hákování).
35:09'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., podrážení).
34:29'
Marko Anttila se pokoušel o rychlé zasunutí puku za Konovalova zpoza brány, ale tento úmysl mu nevyšel.
33:45'
Z ostrého úhlu nahodil puk na bránu Brian O'Neill, ale Konovalov neměl větší potíže puk ukrýt ve výstroji.
33:30'
Lauridsen pouze nahazoval puk na teč, ale ta nepřišla.
32:29'
Až nyní se dopředu dostali domácí. Z vrcholku kruhu pálil Viktor Lööv, ale bohužel pro domácí nepřesně.
31:58'
Domácí hokejisté jsou jako opaření vodou. Po obdržené brance se vůbec nemohou dostat do útočného pásma.
30:45'
Hosté pokračují v aktivitě i po druhém vstřeleném gólu.
29:39'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté otáčejí skóre zápasu! Ledabylého přístupu domácích obránců využil NIKOLAJ KOVALENKO, který se dostal až do bezprostřední blízkosti Janisi Kalninšovi, odkud jej překonal střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Denis Alexejev, Roman Savčenko.
29:13'
Až nyní vypálil Kajumov, ale puk skončil pouze ve výstroji brankáře Jokeritu.
28:45'
Čtvrtá útočná řada hostí se sice do útoku dostala, ale střela na Kalninše nepřišla. Nicméně hosté zůstávají u kotouče.
27:48'
Nepřesnou střelou od modré čáry se nyní prezentoval Mikko Lehtonen.
26:55'
Domácí si teď se založením útoku rady nevěděli, ale totéž se dá říct o týmu Jaroslave. Sledujeme pasáž utkání, která není příliš záživná.
26:02'
Steve Moses se individuálně po křídle neprosadil, ale ještě se následně dostal ke kotouči Brian O'Neill, který pálil z pravého kruhu, ale Konovalova nepropálil.
25:01'
Janis Kalninš si teď rozehrávkou zavařil sám, ale nakonec pro domácí vše dopadlo pouze zakázaným uvolněním.
24:13'
Střelu od modré vyprodukoval Alex Grant, ale pro Konovalova to nebyla složitá situace.
23:30'
Domácí svírají svého soupeře, ale zatím pouze kombinují.
22:33'
Z mezikruží vypálil domácí zadák Teemu Kivistö, ale puk skončil po teči až v ochranné síti.
22:10'
Danill Apalkov se pokoušel po objetí brány zasunout puk na přední tyč, ale to se mu nepodařilo.
21:19'
Teď zavřeli hosté svého soupeře v pásmu, ale vyprodukovali pouze jednu nepřesnou střelu a následně je pískána přihrávka rukou.
20:26'
První útočnou snahu druhé periody předvedli domácí, ale Konovalova neohrozili.
20:01'
Skončila první perioda, která příliš vzrušujících momentů nepřinesla, nicméně přinesla 2 góly. Za domácí se trefil Peter Regin, za hosty pak Nikolaj Kovalenko, a tak je stav po první třetině nerozhodný 1:1.
20:00'
19:29'
Puk je ve střední třetině a v jeho držení jsou domácí hokejisté.
18:38'
Doslova až enormní tlak teď vyprodukovala domácí druhá útočná formace, ale na gólmana Jaroslavle přišla jen jedna střela, a to je málo.
17:38'
Domácí jsou teď v náporu, ale chybí to hlavní, a to jsou střely.
16:11'
Hosté srovnávají skóre! Domácí obránci si teď vůbec nerozuměli, čehož využil NIKOLAJ KOVALENKO, který dobře forčekoval a následně pouze doklepl puk za záda Janise Kalninše. Bez asistence.
15:46'
Další zakázané uvolnění v podání domácích. Hra se opět přesune před Janise Kalninše.
15:25'
Domácím teď nevyšla rozehrávka, a tak je pískán icing v jejich neprospěch.
15:09'
Je odpískána hra vysokou holí. Následovat bude komerční přestávka.
14:50'
Hokejisté Jaroslavle ukořistili puk a nyní uklidňují hru za svou svatyní.
14:09'
O'Neill teď se svou formací dobře kombinoval, ale nakonec střela na Konovalova nepřišla, a tak přišla všechna snaha vniveč.
13:21'
Až do mezikruží se dostal Teemu Eronen, ale nakonec mu útočník Jaroslavle střelu nepovolil.
12:38'
Domácí čtvrtý útok teď zatopil hostujícím obránců. Nakonec hokejisté Jaroslavle puk odpálil na zakázané uvolnění.
11:37'
John Norman získal puk ve své obranné třetině, následně jej zavezl do útočného pásma domácích, ale tam o něj záhy přišel.
10:49'
Hostující první formace zamkla svého soupeře v jeho obranné třetině, ale důležité prostory hokejisté Jokeritu zhustili, a tak nebyl prostor ke střele.
10:15'
Domácí se teď příliš nerozuměli, a tak je pískáno zakázané uvolnění.
09:55'
Od modré vypálil Nikita Čerepanov, ale Kalninš měl dobrý výhled, a tak puk jednoduše lapil do lapačky.
09:30'
Hosté ihned po obdrženém gólu zaveleli k útoku, ale Janis Kalninš si střelu Pääjärviho pohlídal.
07:56'
Domácí jdou do vedení! Křižný pas Kontioly nalezl přesně hůl PETERA REGINA, který střelou z první překonal gólmana Jaroslavle k bližší tyči. Asistence: Petri Kontiola.
07:30'
Domácí se ihned po buly v útočném pásmu usadili a nyní kombinují.
07:14'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Apalkov – 2 min., podrážení).
06:47'
Domácí se ocitli v obrovské tutovce, když Peter Regin poslal skvělou nahrávku před bránu, kde číhal Brian O'Neill, ale puk mu nakonec hůl přeskočil.
06:04'
Souhra domácích teď byla nepřesná. Pas Kontioly na Savinainena neprošel, a tak hrají s pukem hosté.
05:12'
Hostující třetí formace teď dobře sevřela svého soupeře. Na Janise Kalninše letěly 2 střely, ale ani jedna z nich jej nepřekonala.
04:16'
Po dobré souhře v útočné pásmu pálil nebezpečně domácí zadák Kivistö, ale zařízení netrefil.
03:34'
03:06'
I tentokrát byla útočná modrá čára pro hokejisty Jaroslavle nepropustná.
02:47'
Hostům vůbec nevyšla rozehrávka, je pískáno zakázané uvolnění.
02:35'
Po menší tlaku hostí se domácí opět osvobozují.
02:10'
Další vyhození domácích. Hosté se zatím nemohou v útočné třetině usadit.
01:47'
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.
01:34'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., hákování).
00:40'
O první útočnou akci zápasu se postarali domácí hokejisté, ale hostující gólman prozatím zasahovat nemusel.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö, Lööv, O. Lauridsen, Eronen, Kivistö – Joensuu, Regin, O'Neill – Savinainen, Kontiola, Halme – Moses, Norman, Haapala – Pihlström, Anttila, H. Ikonen.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Kronwall, Nakládal, Čerepanov, Savčenko, Rafikov, M. Osipov, Misjul – J. Averin, Lander, Pääjärvi – Iljenko, S. Da Costa, Kudrjavcev – Kovalenko, Alexejev, Kajumov – Svitov, Kraskovskij, Sannikov – Apalkov.

Rozhodčí: Vasiljev, Gusev – Zacharenkov, Kučava.

Jakub Nakládal (JAR)
Lokomotiv Jaroslav
Jaroslavl je na tom zatím v podstatě stejně, jako dnešní soupeř Jokerit. Jaroslavl se nachází na 8. pozici západní konference, takže se jedná o sousedy v tabulce. Se ziskem třiceti tří bodů za třicet zápasů při skóre 81:76 tedy Jaroslavl okupuje poslední příčku, která zajišťuje vyřazovací boje.

Nejproduktivnější hráči
1. Anton Lander 12+7
2. Stephane Da Costa 9+9
3. Denis Alexejev 4+12
Jokerit Helsinky
Jokerit prožívá takový řekněme průměrný ročník. Tým není ani nahoře, ani dole. Po dvaceti osmi zápasech se celek z Finska nachází na 7. pozici západní konference se ziskem třiceti čtyř bodů při skóre 76:75. Z posledních desíti zápasů svěřenci kouče Marjamäkiho vyhráli šest z nich, takže se dá říct, že výhry se střídají s porážkami.