KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Astana - 26. října 2019   16:30

Kazaň
Kazaň
11:33' Fazylzjanov (Žuravljov, Zaripov) • 37:40' Frattin (Wikstrand, K. Petrov) • 48:22' Galimov (Galijev, Jarullin)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Astana
Astana
18:43' Asetov  (Michajlis, Metalnikov) • 54:21' Michajlis  (R. Starčenko, Dietz)
Kazaň
Ansons, Gamalej – Zacharov, Sjsujev
Tatněfť Arena, Kazaň
Astana

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

V tomto zápase jsme neviděli ani jednoho českého nebo slovenského hokejistu.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 19 – 27
Trestné minuty: 14 – 10
Vhazování: 28 – 20
Zblokované střely: 2 – 15
Hity: 12 – 7
Je konec! Kazaň nakonec udržela své jednobrankové vedení a raduje se z výhry v základní hrací době. Bars se dostal do vedení o dvě branky, když se trefil Arťom Galimov, jenž sebral odražený puk a napálil ho do sítě. Nur-Sultan pět minut před koncem snížil na rozdíl jedné branky, když se trefil Nikita Michajlis, jenže od hostů to bylo vše. Barys sice měl velký tlak, dokonce mu jedna branka nebyla uznána, ale srovnat nedokázal.
59:47'
Nyní už střela přišla a nemohl ji mít nikdo jiný na starosti než Darren Dietz od modré. Jeho ránu Adam Reideborn ale viděl a chytil ji do své lapačky.
59:32'
Hosté však o kotouč zatím musí hodně bojovat u mantinelu, a tak se nemohou dostat k nějaké pořádné střele, aby ohrozili gólmana domácích.
59:00'
Zbývá minuta do konce této třetiny a Barys to zkouší se šesti muži v poli, má tedy prázdnou branku a hraje va bank!
58:29'
Hostům začíná velmi rychle ubíhat čas, a ti se nadále nemohou dostat do útočného pásma. Kazaň znovu dostala puk do střední třetiny.
57:58'
Ale nyní se mu to už povedlo a operuje v útočné třetině. Jenže ne na dlouho, vše totiž zhatila nepřesná přihrávka na útočné modré.
57:08'
Nyní se Kazaň osvobodila, ale ještě jí čekají velmi perné chvilky. Nur-Sultan se ale nyní nemůže dostat ke kotouči a zavézt ho do útočného pásma.
56:10'
Další velká skrumáž před brankou domácích nekončí brankou, ale Barys má obrovský tlak v útočné třetině! Darren Dietz si najel z pozice obránce až před branku, ale jeho bekhendové zakončení Adam Reideborn vyrazil betonem.
54:21'
Barys právě vstřelil branku!
Astana hrála ještě přesilovou hru pět na čtyři, kterou využívají a už je to zase jen o gól! NIKITA MICHAJLIS si najel na vrcholek kruhu a jeho rána skončila na přední tyči. Adam Reideborn toho moc neviděl, soupeř mu clonil velmi dobře. Asistence: Roman Starčenko a Darren Dietz.
53:47'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., hrubost).
53:46'
Neskutečné, co nedokáže Barys proměnit, to je už druhá tisíciprocentní šance, která znovu nekončí brankou! Nejprve Curtis Valk zakončoval v přečíslení, ale Adam Reideborn předvedl parádní přesun. Poté ho však stačilo přehodit, jelikož domácí gólman byl na zemi, ovšem hráč hostí trefil jen jeho beton!
53:45'
Jegor Petuchov je na ledě!
53:06'
Hraje se nadále ve čtyřech na obou stranách, ale ani jeden z týmů se nedostává do tlaku. Darren Dietz nyní rozehrával od své branky.
52:35'
Edward Pasquale se nyní musel mít na pozoru, když Stanislav Galijev se dostal do nebezpečné šance až před branku. Nyní probíhá komerční pauza.
52:03'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., hákování).
51:45'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Petuchov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
51:22'
Nur-Sultan se vůbec nemůže dostat do nějakého tlaku v útočné třetině. Má totiž problém vůbec projít s kotoučem do útočného pásma. Takhle to nepůjde.
50:58'
Oleg Li je na ledě!
49:48'
Barysu se v počtení výhodě znovu moc nedaří, už několikrát se musel vrátit pro puk do svého pásma.
48:58'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Oleg Li – 2 min., sekání).
48:22'
Kazaň vstřelila branku!
Tady o regulérnosti branky nebude pochyb a domácí využívají dnes už svou druhou početní výhodu! ARŤOM GALIMOV si jako první našel odražený kotouč, který napálil do poloprázdné sítě hostí a přiblížil svůj tým výhře. Asistence: Stanislav Galijev a Albert Jarullin.
48:03'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., krosček).
47:20'
Kazaň znovu drží kotouč na svých hokejkách a zahraje si přesilovou hru. V té by definitivně mohla rozhodnout zápas definitivně ve svůj prospěch.
46:55'
Barysu se v přechodové fázi vůbec nedaří a na hřišti se toho moc neděje, vlastně spíše vůbec nic.
45:04'
Albert Jarullin je na ledě!
43:10'
Branka nakonec uznána není, jelikož jeden z hostí při přejezdu okolo gólmana vystrčil svůj loket, kterým ho trefil do helmy!
43:10'
O gólu ale ještě musí rozhodnou videorozhodčí, jelikož domácí gólman byl atakován minimálně na hraně brankoviště a proto nemohl zakročit!
43:10'
Hosté využívají svou hru bleskurychle a srovnávají stav dnešního zápasu! DARREN DIETZ vypálil od modré a jeho rána prosvištěla až do branky. Gólman byl však atakován.
43:04'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hrubost).
43:04'
A my vidíme bitku v tomto zápase! Albert Jarullin a Corban Knight se do sebe pustili a oba budou samozřejmě vyloučení. Na zemi se nakonec ocitl ale domácí hráč, jenž dokončil tuto bitku na zádech,
42:20'
Znovu se téměř nepřerušuje a dá se čekat, že i tato perioda uteče celkem rychle.
41:28'
Barys vyhrál vhazování a ihned se vydal s pukem do útočné třetiny, nechce na nic čekat. Jenže zde stačil první souboj u mantinelu a puk získali domácí.
41:02'
Kazaň to zkusila nahozením po mantinelu, jenže do útočného pásma se vydal jen jeden hráč, který neměl nárok na zisk kotouče proti velké přesile.
40:27'
Je před námi poslední třetina v tomto utkání. Hosté prohrávají o jednu branku a budou muset o dost zlepšit svůj herní projev, jestli chtějí body.

Hity: 9 – 5
Je za námi i druhá část dnešního zápasu, po které vede domácí celek o jednu branku. Tato třetina uplynula celkem rychle, ale viděli jsme hodně vyloučení na obou stranách. Svou převahu nakonec ukázala Kazaň, jež využila početní výhodu zásluhou Matta Frattina, jehož střela měla rychlost okolo 130km/h, navíc byla parádně zatáhnutá k tyči. Barys bude muset přidat, pokus si chce odtud odvést alespoň bod.

Další třetina začne přibližně v 18:13.
40:00'
39:36'
Domácí hokejisté jsou ještě aktivní, ale souboj o kotouč na útočné modré prohráli. Tato třetina nejspíše skončí s jejich jednobrankovým vedením.
39:00'
Minuta do konce druhé periody!
38:50'
Nyní vznikla obrovská skrumáž před brankou hostujícího celku! Puk se totiž několikrát odrazil a na brankovišti se ho snažila dorazit hned dvojice domácích hráčů, ale nebyla úspěšná!
37:40'
Domácí rychle využívají přesilovou hru a dostávají se v tomto zápase už podruhé do vedení! Krásná akce, kdy šel puk z hokejky na hokejku. Jako poslední se dostal na hůl MATTHEWA FRATTINA, jehož rána z první zapadla přesně k tyči. Asistence: Mikael Wikstrand a Kirill Petrov.
37:21'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Leonid Metalnikov – 2 min., podrážení).
37:00'
Už se zase hraje a do konce této části chybí poslední tři minuty. Kazaň je znovu aktivnějším týmem a chtěla by vstřelit vedou branku do jejího konce.
36:29'
Po opravdu dlouhé době je přerušeno, což dokazuje i druhá komerční přestávka, který teď bude poté, co Edward Pasquale chytil střelu Olega Liho.
36:03'
V další rychlé akci se zjevila Kazaň ale přihrávka před prázdnou branku byla nakonec sražena obráncem hostí, takže nemohlo přijít zakončení.
35:17'
opravdu se vůbec nepřerušuje a hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Oba gólmani si navíc museli připsat nějaké další zákroky.
34:48'
Tak se s tím něco pokusili udělat hosté. Obránce Barysu totiž vyslal tvrdou střelu od modré, ale Adam Reideborn ji vyrazil betonem do rohu kluziště.
34:12'
Je však také pravdou, že se zatím moc nepřerušuje. O něco aktivnější jsou zatím domácí hokejisté, ale tuto aktivitu nemohou přetavit v další branku.
33:40'
Tato třetina se zatím hraje celkem rychle. Máme za sebou teprve dvacet minut čistého času a do konce periody už nám chybí jen nějakých šest minut.
33:00'
Kamil Fazylzjanov chtěl zaútočit na svou druhou branku v tomto utkání! Šikovně si najel dopředu na střed hřiště, ale na poslední chvíli mu soupeř ťukl do hokejky.
32:40'
Střely na branku: 10 – 12
31:56'
Nikita Michajlis je na ledě!
31:41'
Bars je tam i nadále, přestože hosté mohli už několikrát kotouč vyhodit. Nyní se jim to ale povedlo, takže Kazaň musí vyklidit útočnou třetinu.
31:13'
Kazań se rovnou usadila v útočné třetině, kde přicházejí rychlé pasy. Nakonec musel i hostující gólman zasahovat proti střele z velkého úhlu.
30:56'
Patrice Cormier je na ledě!
30:20'
Chvilku se tedy bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Poté začne domácímu týmu zkrácená přesilová hra, která bude mít přesně jednu minutu.
29:56'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., podrážení).
29:45'
A hostům se v této přesilovce zatím vůbec nedaří, Darren Dietz nyní nezachytil kotouč na útočné modré a jeho tým se tak musí vystěhovat.
29:20'
Domácí znovu začali své oslabení velmi dobře. Dvakrát během krátké chvíle se dostali ke kotouči a dvakrát ho poslali za branku Edwarda Pasqualeho.
28:56'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Patrice Cormier – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
27:55'
Kirill Petrov se hnal za pukem, když byl na hraně faulu zastaven. Rozhodčí ovšem přesilovou hru pro domácí neodpískal, a tak hra pokračuje.
27:17'
Justin Azevedo je na ledě!
26:35'
A dostali se hosté až ke střele. Ta přišla po křižném pasu, ovšem domácí brankář se stihl přesunout. Poté Kazań zase vyhodila až za branku soupeře.
26:03'
Hosté se dvakrát museli vrátit ke své brance, jelikož jejich soupeře dvakrát během chvilky vyhodil. Přesto už je Barys zase v útočné třetině.
25:30'
Nikita Kleščenko se po čistě vyhrané buly dostal ke střele, která byla ještě jemně tečována. Adam Reideborn si však i s touto situací poradil.
25:17'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., sekání).
24:56'
To byla pěkná akce v podání hostujícího hráče! Ten se individuálně dostal až před gólmana, ale ten si jeho zakončení po zemi pohlídal.
24:30'
Edward Pasquale je mnohem vytíženějším brankářem v této části. Navíc mu už podruhé v tomto utkání pomohla tyčka, a to po střele od modré.
23:54'
Jenže ne na dlouho. Barysu totiž stačilo vyhrát jeden osobní souboj u mantinelu a získal kotouč. Kazaň ani nenapadala a jela raději vystřídat.
23:22'
Kamil Fazylzjanov přihrál svému parťákovi na útočné modré, jehož rána zápěstím byla zastavena někým před brankou. Domácí jsou ale stále u puku.
23:00'
Danis Zaripov je na ledě!
22:25'
Nyní už jsou hokejisté v bílém v útočné třetině. Zatím ale Bars dobře a rychle přistupuje a nepouští svého soupeře do nějakého tlaku.
21:31'
Nur-Sultanu se v této početná výhodě zatím moc nedaří. nyní jen nahodil kotouč, který sebral hráč Kazaně, jenž vyhodil přes všechny čáry.
21:10'
První akcí se ale v oslabení prezentovali domácí hráči! Justin Azevedo se dostal do dobré pozice, ale svou ranou trefil jen prostředek branky.
21:00'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

Hity: 3 – 3
Je za námi první třetina, která nakonec přinesla velmi zajímavý hokej, i když to tak zpočátku nevypadalo. Jako první se trefili domácí, když Kamil Fazylzjanov nachytal gólmana hostí střelou z vlastního obranného pásma. Hosté však stihli minutu a půl před koncem srovnat. Ránu Michajlise vyrazil gólman jen před sebe, kde se ukázal Alichan Asetov, jenž poslal puk do odkryté sítě, čímž srovnal stav tohoto utkání.

Další třetina začne přibližně v 17:24.
20:00'
19:00'
Minuta do konce první části!
18:43'
Barys přežil první oslabení v tomto zápase a půl minuty po něm se mu daří srovnat! Nikita Michajlis vypálil a jeho střelu vyrazil domácí gólman jen před sebe. Tam byl nejrychlejší a nejpohotovější ALICHAN ASETOV, jenž si s touto šancí poradil. Asistence: Nikita Michajlis a Leonid Metalnikov.
17:51'
Dmitrij Ševčenko je na ledě!
17:12'
Na domácí straně dojde k střídání formací. Ta první toho moc nepředvedla, navíc předává kotouč svým spoluhráčům jen za svou brankou.
16:36'
Nyní už je ale Kazaň nastěhována v útočném pásmu, kde kombinuje. Zatím ale nevypálila ani jednu střelu na branku. Poté navíc eště hosté vyhodili.
16:10'
Domácí hokejisté sice vyhráli buly v útočné třetině, ale nebylo jim to k ničemu. Přihrávku po mantinelu totiž zachytil soupeř, který vyhodil.
15:51'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dmitrij Ševčenko – 2 min., držení).
15:30'
Adam Reideborn se nyní musel mít hodně na pozoru. Hosté totiž vyhráli buly v útočném pásmu a vyslali dvě velmi zajímavé střely na jeho branku.
15:24'
Na domácí straně jsme viděli střelu od modré, která minula branku, a tak šli dopředu zase hosté. Pavel Akolzin pálil, ovšem Adam Reideborn jeho ránu chytil.
15:00'
Jen díky tomu se ke střele dostal Justin Azevedo z velmi nadějné pozice, ovšem jeho rána šla přesně do míst, kde byl gólman připravený.
14:42'
Tady zrovna bohužel pro domácí nikdo nebyl. Přesto to obránce ze střídačky stihl na útočnou modrou a udržel svůj celek v útočné třetině.
13:58'
Nur-Sultan znovu nepřešel ani přes střední pásmo. Bars si to tam pohlídal, kotouč získal obránce, který chvilku počkal než jeho spoluhráči vystřídali.
13:24'
Kazaň vybojovala puk v útočné třetině. Dmitrij Judin nakonec dostal možnost vypálit, ale Edward Pasquale jeho pokus vyrazil do rohu.
12:45'
Pro Barys je takto inkasovaný gól celkem ledovou sprchou, jelikož v posledních minutách byl přece jen o něco lepším týmem, teď musí dotahovat.
11:33'
Tak tuto branku jen tak neuvidíte. Edward Pasquale se musí červenat až na zadní části těla... KAMIL FAZYLJANOV totiž vypálil těsně před svou obrannou modrou a hostující gólman nejspíše nedával pozor, jelikož skákající puk mu prošel pod betonem. Asistence: Daniil Žuravljov a Danis Zaripov.
11:25'
Bars byl nyní trochu pod tlakem a hosté měli dobrou šanci. Leonid Metalnikov pálil z vrcholku kruhu, ovšem Adam Reideborn předvedl parádní zákrok vyrážečkou!
10:36'
Kirill Petrov také donutil soupeře k chybě za jeho vlastní brankou. Jeho přihrávku po mantinelu ovšem ukořistil hráč hostí, a tak se hra zase stěhuje.
10:02'
Dobré napadání předvedla Kazaň v útočné třetině. Mikael Wikstrand nakonec dostal přihrávku, ale jeho střela trefila jen někoho před brankou.
09:32'
No, zatím nevidíme moc pohledné utkání. Je to zatím spíše přetahován a hlavně o střední pásmo. V tom útočném jsme toho ještě moc zajímavého neviděli.
09:00'
Barys se dostal po rychlém přechodu středního pásma až do toho útočného, ale tam záhy přišel o kotouč v souboji u mantinelu.
08:20'
Po další střele se kotouč dostal jen do ochranné sítě a hra je přerušena. Proto je před námi první komerční přestávka v tomto utkání.
07:57'
Kirill Petrov dostal přihrávku zadovkou a najel si do zajímavé pozice na středu hřiště. Jeho rána však trefila jen hráče, který stál před ním.
07:12'
Jako třeba teď na straně hostujícího celku. Přihrávku na útočnou modrou ukořistili jen domácí, a tak se Barys rozhodl pro vystřídání celé formace.
06:37'
Zatím vidíme hodně nepřesností na obou stranách. Vždycky to vypadá na zajímavý útok, ale ten dost často přeruší velmi nepřesná přihrávka.
05:53'
Což pro Barys nakonec nepředstavovalo žádný problém. Vyhrál totiž buly ve svém obranném pásmu, vyhodil do toho útočného a mohla celá pětka vystřídat.
05:23'
Navíc se hra znovu vrátí před jejich branku, jelikož Nur-Sultan zahrál jen na zakázané uvolnění.
04:55'
Hosté to zkusili dlouhou přihrávkou na útočnou modrou. Poté ještě bojovali o kotouč v útočném pásmu, ovšem nebyli se svou snahou úspěšní.
04:12'
Emil Galimov chtěl vypálit hned z první od mantinelu, ale jemně mu byla na poslední chvilku nadzvednuta hokejka, takže se domácí hráč ani netrefil.
03:29'
O něco aktivnější jsou přece jen hokejisté v zeleném. Ti si připsali další střelu na branku, ale hostující gólman má za sebou další zákrok.
02:43'
Zatím se hraje hodně vyrovnaný zápas, kdy oba týmy se snaží předvést něco směrem dopředu. Viděli jsme i jednu velkou šanci, ale ani jednu branku.
02:18'
Emil Galimov se nyní prezentoval střelou od mantinelu. Edward Pasquale na ní ale dobře viděl a schoval ji do lapačky. Z toho plyne přerušení hry.
01:36'
Na druhé straně předvedl zajímavou individuální akci také hráč hostí, který se dostal až před gólmana, ale Adam Reideborn ho vychytal.
01:00'
A už jsme viděli i první velkou šanci v tomto zápase! Na modré napřáhl domácí obránce, jehož střela byla jemně tečována a skončila jen na horní tyčce!
00:10'
A dnešní utkání už nám právě po zazpívání ruské a kazachstánské hymny začalo! Kazaň dnes nastupuje v zelených dresech, Barys v bílých.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Jarullin, Judin, Ljamkin, Pedan, Fazylzjanov, Žuravljov – K. Petrov, Cormier, Azevedo – Galijev, Zaripov, Galimov – Osnovin, Frattin, O. Li – Fisenko, M. Gluchov, E. Galimov – Kara.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (Kudrjavcev) – Makljukov, Dietz, Kleščenko, Blacker, Metalnikov, Šalapov, Orechov – R. Starčenko, Knight, Šesťakov – Boyd, Akolzin, Ševčenko – Valk, Michajlis, Petuchov – Musorov, Jevdokimov, Asetov – Sagadejev.

Rozhodčí: Ansons, Gamalej – Zacharov, Sjsujev.

V tomto zápase neuvidíme ani jednoho českého nebo slovenského hokejistu.
Barys Nur-Sultan

Jenže ani Barys zatím nehraje špatně a po výhře se klidně může posunout na první místo tabulky. Po dvaceti kolech má totiž na svém kontě devětadvacet bodů, které ho řadí na třetí místo, ovšem druhý celek má stejně bodů. Nur-Sultan není tak dobrý v útoku jako jeho soupeř, jelikož vstřelil "jen" čtyřicet tři branek, ale je lepší v obraně, kde inkasoval o čtyři góly méně. Barys však z posledních pěti zápasů vyhrál jen dva. Nejdříve dvakrát padl na svém ledě, a to s Vladivostokem a Rigou. Poté přišly těsné výhry nad Viťazem a Dinamem Minsk. V posledním utkání padl Nur-Sultan v prodloužení s Jaroslavlí.

Nejproduktivnější hráči:
Roman Starčenko – 15 bodů (7+8)
Corbin Knight – 11 bodů (6+5)
Darren Dietz – 10 bodů (3+7)

Brankáři:
Henrik Karlsson – 8 zápasů, 5 výher, úspěšnost – 94,2%, průměr obdržených branek – 1,42.
Edward Pasquale – 13 zápasů, 7 výher, úspěšnost – 94,4%, průměr obdržených branek – 1,60.
Ak Bars Kazaň

Bars zatím hraje v této sezóně velmi dobře. Po dvaceti kolech má totiž na svém kontě třicet jedna bodů a vede celou východní konferenci. Bars má hodně produktivní útok, který už nastřílel celkem šedesát sedm branek, lépe je na tom jen CSKA Moskva. V posledních utkáních se ale Kazani dařilo tak na půl. Nejprve si připsala dvě výhry, a to nad Jekatěrinburgem a Jokeritem, načež přišla porážka na hřišti Ufy. Poté hrál Bars znovu v Jekatěrinburgu, kde zvítězil vysoko 6:1. V posledním utkání ovšem padl na hřišti Magnitogorsku, a to po samostatných nájezdech.

Kirill Petrov – 16 bodů (7+9)
Patrice Cormier – 15 bodů (5+10)
Mikael Wikstrand – 15 bodů (4+11)

Brankáři:
Timur Biljalov – 8 zápasů, 5 výher, úspěšnost – 95,5%, průměr obdržených branek – 1,15.
Adam Reideborn – 14 zápasů, 10 výher, úspěšnost – 92,0%, průměr obdržených branek – 2,07.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.