KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Čeljabinsk - 5. ledna 2020   15:30

Kazaň
Kazaň
40:58' Galijev (Zaripov, A. Galimov) • 52:43' Zaripov (Wikstrand, A. Galimov) • 58:28' Zaripov (A. Galimov) • 62:40' A. Galimov
4:3
(0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
14:48' Sedlák  (Osnovin, Calof) • 29:07' Avcin  (Karlin, Kosov) • 32:39' Bailen
Kazaň
Reideborn (33. Biljalov) – Wikstrand, Virtanen, Ljamkin, Jarullin (A), Rukavišnikov, Judin, Chenkel – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), A. Galimov, Dyňak – Sannikov, V. Tichonov, Galijev – O. Li, Galuzin, E. Galimov – Kara.

Trestné minuty: 20:31
Utkání je u konce a jestliže ještě po druhé třetině museli fanoušci Kazaně kousat ztrátu o tří góly, tak teď se mohou radovat z výhry v prodloužení. O tu se pohotovou akcí postaral Arťom Galimov a zařídil tak pro domácí prémiový bod. S prázdnou ale neodjíždí ani Čeljabinsk, byť bod se může pro ně jevit jako ztráta...
62:40'
Kazaň vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Po nepřesném zakončení hostů se Ak Bars dostal do rychlého kontru, zprava vystřelil ARŤOM GALIMOV a když si všiml, že gólman jeho ránu neudržel, tak po bleskovém objetí branky v pádu dorazil puk za brankovou čáru. Obrat je dokonán a domácí vyhráli 4:3! Bez asistence.
62:19'
Judin v rohu útočného pásma neuspěl se snahou o rozehrávku, Traktor se probojoval do protiútoku.
61:39'
Už to vypadalo, že budou rozhodčí pískat zakázané uvolnění Ak Barsu, na poslední chvíli ale své rozhodnutí pozměnili a nechali pokračovat ve hře.
60:53'
Na druhé straně zakončoval Osnovin, jeho střela byla sražena mimo ledovou plochu.
60:21'
Hnd v úvodu mohl rozhodnout domácí Wikstrand, jeho střelu po přihrávce zpoza branky ale S. Galimov vyrazil.

Hity: 9:6
Šedesát minut hry nerozhodlo. Traktor měl sice zápas rozehrán opravdu luxusně, vedl o tří góly, jenže Ak Bars se nevzdal, hned v první minutě třetí části snížil Stanislavem Galijevem a poté rozpoutal útočný nápor, který dokázal stupňovat. V 53. minutě snížil na rozdíl jediné branky Danis Zaripov a Dans Zarpov byl také tím, kdo v 59. minutě doklepl akci Arťoma Galimova a poslal zápas do prodloužení!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:33'
Hlavně neudělat chybu v závěrečných okamžicích. I domácí tým si už dává pozor v rozehrávce.
58:51'
Střela z otočky trefila konstrukci hostující branky, vypadá to, že Ak Bars touží rozhodnout ještě v základní hrací době.
58:28'
A je srovnáno! Po přechodu modré čáry se Arťom Galimov pokusil o objetí branky a bleskové zakončení, což mu nevyšlo podle představ, nicméně na chvíli volný a hlavně pozorný DANIS ZARIPOV zblízka doklepl puk do branky – 3:3. Asistence: Arťom Galimov.
57:47'
Biljalov svým zákrokem u své levé tyčky zachránil svému týmu šanci na body, Ak Bars už pospíchá dopředu.
56:53'
Calof musel čekat, až jeho spoluhráči vyjedou z pásma, poté ale stejně raději volil přihrávku směrem dozadu.
55:33'
Obrovský nápor domácích, S. Galimov se musel na brankovišti hodně otáčet, aby pokryl prostor u obou tyček.
54:50'
Po delší době se do útoku dostal i Traktor, střela od pravého mantinelu však Biljalova nemohla překvapit.
54:04'
Azevedův švih S. Galimov jen tak tak vyrazil, jeho spoluhráči poté vyhodili puk do středního pásma.
53:33'
Ak Bars míří za vyrovnáním, tlak začíná být vskutku drtivý.
52:43'
Traktor si bere oddechový čas!
52:43'
A máme tu drama! Domácí nápor přináší své ovoce, když sice Wikstrand ještě svým nahozením od modré čáry neuspěl, S: Galimov ale jeho pokus pouze vyrazil před sebe a pohotový DANIS ZARIPOV zblízka dorazil za brankovou čáru – 2:3. Asistence: Mikael Wikstrand, Arťom Galimov.
51:39'
Nahození od modré čáry šlo mimo, tlak Ak Barsu vrcholí a hosté se pouze brání.
51:10'
Akce středem ke střele nevedla, domácí publikum jen zklamaně povzdechlo.
50:22'
S. Galimov nyní zakročil u své levé tyčky, hru se mu ovšem přerušit nepovedlo a pokračuje se tak v náporu Ak Barsu.
50:14'
Po průniku do útočného pásma zakončil švihem Dmitrij Judin, trefil ale pouze postoj hostujícího gólmana.
49:25'
Vhazování v pásmu před S. Galimovem, puk si vybojovali hráči Traktoru a ihned rozehráli.
48:07'
Prudký švih Romana Rukavišnikova S. Galimov vyrazil, domácí ještě chvíli pokračovali v náporu.
47:31'
Nápor před S. Galimovem, nebylo z toho ale nic, co by vedlo k dalšímu snížení.
46:35'
Šikovné vyhození hostů skončilo u Biljalova, zakázané uvolnění se tak nepískalo. Tohle se Traktoru povedlo.
45:54'
Střela Arťoma Galimova od levého mantinelu skončila ještě před brankou, S. Galimov zasahovat nemusel.
45:25'
Postupná rozehra Kazaně začíná za brankou Timura Biljalova, hosté se snaží o napadání.
44:13'
Kazaň se tlačí do útočného pásma středem, tam ale číhá připravená obrana hostů. Výsledkem je úporná snaha domácích bez výsledku.
43:03'
Na ledě zůstal ležet hostující Šarov, na vině byl zákrok Patrice Cormiera, který hráče trefil holí do obličeje. Sudí si toho ovšem nevšimli a nevylučovali.
42:44'
Z levé strany střílel hostující Popov, svým švihem ale trefil pouze Biljalovův postoj.
41:52'
Kazaň se rázem pouští do dalších útoku, cítí, že zápas není ztracen.
40:58'
povedený vstup domácích do třetí třetiny. Ak Bars se dostal do pásma, zakombinoval a celou akci zakončil ranou z levého kruhu STANISLAV GALIJEV. Trefil horní růžek Galimovovy branky a snížil na 1:3! Asistence: Danis Zaripov, Arťom Galimov.

Hity: 8:4
Čtyřicet minut hry je za námi a Traktor má skvěle našlápnuto k překvapivé výhře. Ve druhé části se Ak Bars neúspěšně snažil zvrátit výsledek, jenže vyrovnat nedokázal, naopak dvakrát inkasoval. Ve 30. minutě předvedl prudký a hlavně přesný švih Alexandr Avcin a ve 33. minutě se podobnou ranou prosadil Nick Bailen. Traktor tak vede 3:0 a je dvacet minut od cenných bodů.
40:00'
39:22'
Přes obránce vystřelil Komarov a donutil Biljalova k zákroku. Jak vidno, Traktor umí hrozit i v oslabení.
39:15'
Z hlediště se už ozývá nespokojený pískot domácích fanoušků, tento výsledek zcela určitě nečekali.
38:24'
Cormier je zpátky ve hře a začíná tak prodloužená přesilovka Ak Barsu.
37:24'
Hra ve čtyřech na obou stranách jde zatím lépe hostům, ti dobře brání své pásmo a S. Galimov nemá důvod zasahovat.
36:24'
Rozhodčí opět vylučují na obou stranách. Hostující Alexandr Avcin dostal 5 minut + do konce utkání za sekání a domácí Patrice Cormier zase dvě minuty za krosček.
35:31'
Hostům teď bohatě stačí bourat soupeřovu rozherávku, dopředu se hnát za tohoto stavu nemusí.
34:35'
Jarullin vystřelil z levého kruhu a po jeho střele pak pokračoval Petrov v souboji o puk v rohu.
34:06'
Vylučuje se a obou stranách a to po krátké potyčce u střídačky Ak Barsu. Dvě minuty za hrubost dostali domácí Dmitrij Judin i hostující Nick Bailen.
33:55'
Ne, Ak Barsu to vůbec nejde, akce domácích končí daleko před brankou soupeře.
32:39'
Střídání v týmu Ak Bars Kazaň: ze hřiště odchází Adam Reideborn, přichází Timur Biljalov.
32:39'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak tohle už s domácími nevypadá vůbec dobře. Jarullin nedokázal vyhodit puk, Traktor tak zůstal v pásmu a následná prudká střela NICKA BAILENA se zastavila až v horním růžku Reidebornovy branky – 0:3. Bez asistence.
32:18'
A opět... Zakázané uvolnění Ak Barsu vrací hru před Reideborna.
32:10'
Zápas je teď hodně rozkouskovaný, hra nemá spád, sledujeme hodně přerušení a vhazování.
31:48'
Za hosty hrozil Popov, jeho švih ale Reideborn zvládl vyrazit betonem k mantinelu.
30:54'
Od pravého mantinelu to zkoušel domácí Li, jenže jeho ráně scházela přesnost i potřebná razance.
29:07'
No a vida, z protiútoku je tu gól hostů. Na levé straně si na ideální okamžik počkal ALEXANDR AVCIN a prudkým švihem pověsil puk nad pravé Reidebornovo rameno – 0:2. Asistence: Ruslan Karlin, Jaroslav Kosov.
28:52'
Chenkel nahazoval od modré čáry, puk si ale gólman i přes několik hráčů dokázal najít a vyrazit jej.
27:55'
Další chyby na obou stranách, je tu opět přerušení hry.
26:59'
Vyloučení na obou stranách uplynula, hraje se v pěti na obou stranách.
25:59'
Není to teď vůbec pohledný hokej, na obou stranách je plno nepřesností a šance schází.
24:57'
Je po přesilovce hostů, neboť dvě minuty za zdržování hry dostal hostující Stanislav Galimov.
24:50'
Přihrávku do levého kruhu dostal Calof a i když byl v pádu, dokázal vystřelit. Reideborn musel tuto ránu vykopávat.
24:31'
Vylučuje se na straně Ak Barsu, dvě minuty za vysokou hůl dostal Nikita Dyňak.
23:51'
Zakázané uvolnění Traktoru, po krátké pauzičce se bude vhazovat u S. Galimova.
22:58'
Střela od modré čáry, Galimov vyrazil. Domácí jsou ale i nadále v útočném pásmu.
21:51'
Nahození Alexandra Šarova Reideborna neohrozilo, puk byl sražen mimo brankoviště.
20:40'
Úvodní okamžiky druhé třetiny se odehrávají v pásmu domácích, Traktor se ale zatím nedostává ke střeleckým pozicím.

Trestné minuty: 14:2
Je za námi první třetina, která nepřinesla moc strhující hokej, nicméně několik šancí ano. Zatímco akce Ak Barsu ke gólu nevedly, hosté se dokázali jednou prosadit. V přesilové hře se na dobrém místě zjevil Lukáš Sedlák a za Reideborna dorazil Osnovinovu střelu z pravého kruhu. Traktor tak po této dvacetiminutovce vede 1:0.
20:00'
19:46'
Rukaviškikovovo nahození od levého mantinelu Galimova pouze polechtalo, tohle byl pro brankáře Traktoru snadný zákrok.
18:35'
Virtanen neuspěl s akcí u mantinelu, Karpuchin jej k němu přitiskl a obral o puk.
17:55'
Traktor dobře bourá rozehrávku soupeřova celku, akce Kazaně tak zhusta končí už ve středním pásmu.
16:18'
Nevyšlo to ani E. Galimovovi, jeho švih z levého kruhu skončil na brankáři hostů.
Ak Bars se samozřejmě snaží o co nejrychlejší srovnání, zatím ale domácí naráží na obranný val soupeře.
14:48'
No a přesilovka je využitá! Po několika rychlých výměnách puku vystřelil Osnovin, jeho střelu Reideborn pouze vyrazil před sebe a LUKÁŠ SEDLÁK měl s dorážkou snadnou práci. Trefil odkrytou část branky a dostal Traktor do vedení. Asistence: Vjačeslav Osnovin, Andrew Calof.
13:51'
Tak je tu pouze jeden trest a to na straně Kazaně, dvě minuty za podrážení dostal Albert Jarullin.
13:51'
Bude se opět vylučovat a to na straně Ak Barsu. Je ale možné, že trestů bude více, neboť po odpískání se za brankou domácích strhla menší potyčka, kterou museli rozhodčí rychle hasit.
12:55'
Dlouhý pas po levé straně domácí Tichonov nezachytil, Traktor tak může založit protiakci.
12:25'
Trocha zmatků před Reidebornem, nic však, s čím by si gólman Ak Barsu a jeho obrana neporadili.
11:43'
Zápas teď lehce ztratil tempo, sledujeme hru hlavně ve středním pásmu.
10:24'
Trochu neuspořádaná hra v podání domácích končí postavením mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:42'
Další pokus hostů skončil sražením puku, hráči se po vysokém puku pouze ohlédli.
09:13'
Od modré čáry vyslal dělovku hostující Těreščenko, Reideborn měl ale dobrý výhled a nedělalo mu potíž zasáhnout.
08:24'
A je po přesilovce Kazaně, Zajcev naskočil na ledovou plochu.
08:23'
Nabito do levého kruhu dostal Stanislav Galijev, jeho bombu zvládl gól,man hostů vyrazit mimo ledovou plochu.
07:57'
Nevyšla ani akce s tečí mezi kruhy, Galimov stále drží čisté konto.
07:15'
Na Galimova zatím nejdou žádné nebezpečné střely, bránící čtveřice si ví rady.
06:24'
Přesilovku si nyní zahrají i domácí, na trestnou lavici zamířil Gleb Zajcev. Dostal dvě minuty za faul kolenem.
05:26'
Menší závar před Galimovem, u brankoviště dotíral Galijev, ale ani on si na brankáře hostů nepřišel.
04:57'
Z prakticky nulového úhlu zkoušel Galimova překvapit Zaripov, gólman Traktoru si svou tyčku zvládl pohlídat.
04:05'
Střela z otočky z pravého kruhu Reideborna neohrozila, puk prolétl prostorem a skončil v rohu kluziště.
03:29'
Vyhození domácích zachytil Isajev, Čeljabinsk tak míří do dalšího postupného útoku.
02:34'
Přesilovka Trantoru je u konce, domácí tým je v plném počtu.
02:26'
Wikstrand se snažil po mantinelu vyhodit puk, hosté se ale udrželi v pásmu a po Calofově pokusu se o teč snažil Sedlák. Jeho sklepnutí šlo do ochranné sítě.
01:45'
Zleva vyslal střelu Sergijenko, mířil na bližší tyčku, Reideborn byl ale na místě a přerušil hru.
00:34'
Je tu první vyloučení, hosté si zahrají přesilovku. 2+10 minut za zásah do hlavy nebo krku dostal Nikita Dyňak.
00:15'
Hned po prvním střídání odbruslil Lukáš Sedlák s bolestivou grimasou na střídačku Traktoru, vypadá to však, že bude moci po chvilce pokračovat.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Virtanen, Ljamkin, Jarullin (A), Rukavišnikov, Judin, Chenkel – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), A. Galimov, Dyňak – Sannikov, V. Tichonov, Galijev – O. Li, Galuzin, E. Galimov – Kara.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Sergijenko, Bailen, S. Těreščenko, Karpuchin, Borodkin, Šepelev, Isajev – Osnovin, Sedlák (C), Calof – Kosov, Karlin, Avcin (A) – A. Michejev, An. Popov (A), Tridčikov – Zajcev, Šarov, N. Komarov – Stěpanov.

Rozhodčí: Sidorenko, Fraňo – Goljak, Sazonov.
Oba celky jsou již na ledové ploše, po hymnách začne samotný zápas.
Zápas v Tatněft Areně začne v 15:30, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československa stopa v utkání

Lukáš Sedlák (TRA) 25 (15+10)
Tomáš Hyka (TRA) 19 (8+11)
Traktor Čeljabinsk

Hosté jsou na zcela opačném pólu Východní konference, na 12. místě mají pouhých 37 bodů a na pozice do play-off ztrácí deset bodů. Nicméně do dnešního utkání půjde s drtivou výhrou v zádech. Na ledě Nižného Novgorodu se trefili Sedlák, Kosov, Avcin, Michejec, Osnovin a Šarov a tým si odvezl body za výhru 6:1. Dnes však mužstvo čeká zcela jiná káva...

Ak Bars Kazaň

Domácí tým je v tuto chvíli lídrem Východní konference, když nasbíral 62 bodů a má dva body náskok na Omsk. Kazaň zakončila rok 2019 výhrou, na domácím ledě zdolala Jaroslavl po gólech Ljamkina, Liho a Gluchova hravě 3:0. V dnešním utkání bude Ak Bars velkým favoritem, cokoliv jiného, než výhra by bylo velkým překvapením.

Kazaň – Ufa 2:1
Kazaň – Novosibirsk 0:3
Ufa – Kazaň 4:3 pp
Nižněkamsk – Kazaň 2:1 sn
Kazaň – Jaroslavl 3:0
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Ak Bars Kazaň a Traktor Čeljabinsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.