KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Dynamo Moskva - 1. prosince 2019   15:00

Kazaň
Kazaň
07:54' V. Tichonov (Wikstrand) • 09:04' M. Gluchov (E. Galimov, Pedan) • 11:54' M. Gluchov (Wikstrand, Lukojanov) • 15:14' A. Galimov (O. Li) • 38:03' Galijev (Chenkel)
5:2
(4:1, 1:1, 0:0)
Dynamo Moskva
12:18' Kruglov  (Jefremov, Mojsejev) • 21:18' Afinogenov  (Indrašis, Mironov)
Kazaň
Bočarov (12. Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, J. Zajcev, Ljamin, Mironov, Ogurcov, Grigorjev – Tarasov, Jaškin, Šipačov – Afinogenov, A. Petersson, Indrašis – Igumnov, Alexejev, Brjukvin – Kruglov, Mojsejev, Jefremov – Muranov.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česko-slovenská stopa v utkání
Dmitrij Jaškin (DMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:52
Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:13
Hokejisté Kazaně dokázali na svém ledě porazit Dynamo Moskvu 5:2 a potvrdili svou pozici nejlepšího týmu základní části. O vítězství rozhodli domácí už v první třetině, kdy se dostali do vedení 4:1 a soupeře pustili jen na rozdíl dvou branek.
59:38'
Dynamo ještě jednou vyhazuje kotouč.
59:03'
Hosté vyhazují ze svého pásma.
58:54'
Lukojanov se před brankovištěm pokusil podstřelit beton Jerjomenka, který puk vyrazil před sebe a poté po kotouči skočil a nedovolil dorážku.
58:40'
Jerjomenko musel nadvakrát chytit nepříjemně sražený puk, který Dyňak poslal vysoko na hruď Ljamkina, od něhož se odrazil do ramene Jerjomenka.
58:28'
Ještě budou hrát domácí přesilovku. Ljamin jde na dvě za hákování.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty utkání. Ak Bars se už snaží duel v poklidu dohrát.
56:44'
Domácí sice přišli na vlastní modré o puk, ale hosté z toho nic nevytěžili. Po zavezení za branku následovala přihrávka před brankoviště, kde nikdo v bílém nebyl.
55:48'
Jerjomenko musel zachytit letící puk od levého mantinelu. Raději přerušil hru.
55:32'
Dynamo sice získali puk, ale jen ho odehrálo do středního pásma.
54:48'
Domácí drží puk v útočném pásmu, což je pro ně v tuto chvíli nejpohodlnější v cestě za vítězstvím.
54:17'
Ljamin pálil od modré čáry, puk se ovšem nedostal přes mezikruží.
54:05'
Ještě přichází komerční přestávka.
53:20'
Dynamo už má hodně málo času. Místo nějakého tlaku se ovšem musí bránit a na zvrat to nevypadá ani vzdáleně.
52:38'
Kruglov se prodral až před branku Reideborna, který uzavřel mezírku mezi betony a přerušil hru.
51:10'
Domácí Chenkel má puk za vlastní brankou a vyčkává s rozehrávkou. Nemá kam spěchat. A naopak Dynamu se krátí čas na zvrat.
50:29'
Dobrý průnik Gluchova, který se pokouší o hattrick. Střela z levé strany byla Jerjomenkem vyražena do ochranné sítě.
49:36'
49:20'
A ještě jedno vyhození hostů. Domácí se dlouho nemohli vůbec dostat přes útočnou modrou.
48:30'
Ani domácí nepředvádí dobrou přesilovku, Dynamo je nepouští ke kombinaci.
47:55'
Krátké setrvání Kazaně v útoku bylo ukončení vytlačením do středního pásma.
47:36'
Komerční přestávka.
47:36'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min., podrážení).
46:57'
46:14'
A další vyhození. Hodně nepovedená přesilovka domácích.
45:49'
Kazaň znovu vyhání soupeře z vlastní třetiny.
45:11'
Domácí procpali puk do neutrální zóny.
44:57'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
44:15'
Domácí prozatím výborně brání svou modrou čáru. Ani elitní formace s Jaškinem, Tarasovem a Šipačovem se nedostává před branku soupeře.
43:37'
Zaripovova rána z mezikruží byla sražena bránícím hráčem až do ochranné sítě.
42:46'
Nepřesná přihrávka skrz střední pásmo ústí v zakázané uvolnění Dynama.
42:28'
Postavení mimo hru hostů.
41:20'
Do třetí třetiny vstoupily oba celky poněkud vlažně. Žádné bezhlavé útočení není k vidění ani od Dynama, které potřebuje rychlý gól.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:43.
Dynamo na začátku druhé třetiny snížilo brankou Afinogenova a průběh této části zápasu dával hostům naději na zvrat. Jenže dvě minuty před koncem se domácím povedlo využít přesilovou hru a znovu si vybudovat třígólový náskok.
40:00'
39:56'
Ještě Reideborn srazil střelu z levého kruhu do ochranné sítě a bude se vhazovat před jeho brankou.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:03'
Kazaň vstřelila branku!
Vteřinu před koncem přesilovky se domácí dokázali prosadit! STANISLAV GALIJEV při své pravní akci nedokázal nadvakrát překonat Jerjomenka, pak si ale počkal v levém kruhu a odražený puk, který neprošel po střele od modré skrz obranu, poslal ze strany do branky. Asistence: Kristian Chenkel.
37:43'
Hra je vykázána do středního pásma kvůli přihrávce rukou.
37:34'
E. Galimov přijal přihrávku na pravé straně brankoviště a snažil se procpat puk mezi Jerjomenkovy betony. Neuspěl.
37:10'
Jerjomenko musel přerušit hru a bude se vhazovat po jeho pravici.
36:35'
Hosté vyhazují puk ze svého pásma.
36:03'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., držení).
35:30'
Rychlá sehrávka domácích na pravou stranu brankoviště, Jerjomenko měl natlačený beton u své tyče.
34:40'
Poněkud hluchá pasáž této periody. Čas plyne velmi rychle, bez šancí na obou stranách.
33:50'
Afinogenov se vydal za branku Kazaně, puk tam ovšem nevybojoval.
33:08'
Hosté vyslali na Reideborna svou sedmou střelu ve druhé třetině, kontaktní gól se jim vsítit nepovedlo.
31:48'
31:04'
Hra byla přerušena před brankou domácích. Vhazuje se v levém kruhu.
30:47'
Půl minuty v útoku ze strany Dynama nic nepřineslo. Ke střele na Reideborna nedošlo.
30:16'
Tkačjov z mezikruží neprocpal střelu přes obranu až na brankáře. Hosté se zmocnili puku.
29:52'
Další přerušení, tentokrát Gluchov pálil zpoza pravého kruhu a Jerjomenko zkrotil puk na betonech.
29:03'
Jerjomenko si musel dávat pozor na střelu z levé strany. Zakončení Galimova srazil rukou s obrovskou porcí štěstí na tyč!
28:15'
Poměr střel tomu neodpovídá, Kazaň vede 6-4.
27:30'
Ve druhé třetině se zatím zdá, že Dynamo se dokáže dostávat mnohem více do hry, než tomu bylo v první třetině. Jako by se Kazaň uspokojila s vedením.
26:15'
Tichonov si potáhl puk podél pravého hrazení, zakroužil před brankoviště, ale přes Jerjomenka se neprosadil. Klec hostů byl navíc vyražena ze svého postavení. Komerční pauza.
25:10'
Obrázek hry se příliš nemění ani při plném počtu hráčů na ledě. Ani jeden ze soupeřů se nedostává do pozic, odkud by mohli ohrozit branku.
24:06'
Oba týmy jsou v plném počtu.
23:35'
I když je na ledě trochu více prostoru, při hře ve čtyřech zatím oba týmy hrají hlavně ve středním pásmu, případně u mantinelu.
22:54'
Útočný výlet domácích zastavil až Jerjomenko, který přerušil hru.
22:07'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
22:07'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., držení hole).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., držení).
21:18'
Dynamo právě vstřelilo branku!
MAXIM AFINOGENOV se před brankovištěm Kazaně rychle zorientoval a odražený puk dorazil za záda Reideborna. Asistence: Miks Indrašis, Andrej Mironov.
21:04'
Jerjomenko ukryl do lapačky střelu Frattina.
20:45'
První zákrok druhé třetiny si svým ramenem připsal Reideborn po střele z pravého kruhu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:56.
Kazaň do zápasu s Dynamem vletěla po hlavě, své soupeře zasypala 21 střelami a vsítila čtyři branky. Za stavu 3:0 odešel z branky Dynama Bočarov a nahradil ho Jerjomenko.
20:00'
19:42'
Gluchov z pravého kruhu už mohl střílet, ale chtěl ještě vylepšit pozici přihrávkou před brankoviště. Ta neprošla.
18:52'
Znovu, poněkolikáté, hosté přišli při kombinaci podél modré čáry o puk. Tentokrát ale brejk domácích byl včas zastaven. Střela byla vyslána z uctivé vzdálenosti a Jerjomenko puk chytá.
18:10'
Jaškin se při přechodu útočné modré dostal do postavení mimo hru.
17:46'
Zakázané uvolnění domácích po nepřesné rozehrávce.
17:35'
Dyňak střílel křižně do pravého horního růžku, Jerjomenko chytá puk do lapačky a přerušuje hru.
16:40'
Hosté se snaží držet o něco pevnější obranu, kvůli tomu jim ovšem chybí v tuto chvíli hráči při přechodu středního pásma.
15:14'
Gólové hody pokračují. Domácí předvedli znovu rychlý protiútok, ARŤOM GALIMOV přihrál napravo Liuovi a sjel před brankoviště. Li mu pas vrátil a Galimov puk procpal pod Jerjomenkem do branky. Asistence: Oleg Li.
14:50'
Dělovka Hietanena od modré čáry se odrazila od betonu Reideborna až do ochranné sítě.
13:45'
Hra je přerušena ve středním pásmu. Druhá komerční pauza.
13:14'
Výpad hostů zakončil z hranice pravého kruhu Afinogenov, který si poté sjel i k brankovišti a během souboje s bránícím protihráčem i do brankáře Reideborna, který měl puk pod lapačkou.
12:30'
Komerční pauza.
12:18'
Rychlá odpověď Dynama. Hietanen zavezl puk do útočného pásma a z pravého kruhu přihrál na střed před branku, odkud ho dostal za záda Reideborna ILJA KRUGLOV. Asistence: Vladislav Jefremov, Dmitrij Mojsejev.
11:54'
Střídání v týmu Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Ivan Bočarov, přichází Alexandr Jerjomenko.
11:54'
MICHAIL GLUCHOV střílí svou druhou branku v utkání. Střela Mikaela Wikstranda zpoza levého kruhu šla před brankoviště, kde byl Gluchov v souboji s jedním z obránců. Kotouč se od jeho nohy odrazil mezi betony. Asistence: Mikael Wikstrand, Arťom Lukojanov.
10:59'
Přeci jen se domácí dostali ke střele. Puk, letící z pravého kruhu, Bočarov vyráží.
10:45'
Dynamo přišlo v útoku o puk, Kazaň se pokusila vyrazit znovu do brejku, ale své přečíslení pokazila nepřesnou přihrávkou na útočnou modrou čáru.
10:00'
Domácí vedou na střely 12-3, své soupeře zatím jasně přehrávají.
09:04'
Protiútok Kazaně, Galimov z levého křídla nahrál mezi kruhy, kde na střelu číhal MICHAIL GLUCHOV. A svou střelu k pravé tyči dostal za brankáře Bočarova! Asistence: Emil Galimov, Andrej Pedan.
08:40'
Dynamo po inkasované brance zkouší držet puk v útočném pásmu, ale nedaří se mu jej dostat od hrazení.
07:54'
Aktivita domácích se vyplácí! Od modré čáry vypálil Wikstrandovi a před brankovištěm se povedlo VIKTORU TICHONOVOVI protečovat puk pod vyrážečku Bočarova. Asistence: Mikael Wikstrand.
06:25'
Útočné pokusy Dynama jsou prozatím úspěšně odráženy. Více ze hry má Kazaň.
05:45'
Po dlouhé době byla hra přerušena. Zatím se příliš nekouskuje. Domácí se snaží tvořit tlak a měli už pár zajímavých šancí.
04:55'
Frattin se dostal do velké šance na levé straně brankoviště. Puk se k němu odrazil, když byl na zadním mantinelu. Vybruslil si do prostoru a rychle vystřelil, Bočarovovi se povedlo vecpat do cesty puku svůj beton.
03:39'
Zaripov se po návratu do útočného pásma prosadil ke střele. Bočarov ze středu chytá.
03:20'
První situace s trochu otevřenější obranou Moskvy. Finální přihrávka do levého kruhu od Tichonova neprošla.
02:30'
Domácí se sice usadili v útoku, ale ke střele se nedostali.
01:40'
Úvodní desítky vteřin se hraje trochu opatrnější hokej, oba soupeři se především oťukávají. Je to jejich první vzájemný duel v sezoně.
00:25'
Čajkovský se dral k brance soupeře, jeho zakončení ovšem brankář Reideborn svým betonem vyrazil až do ochranné sítě.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Miftachov) – Wikstrand, Ljamkin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Žuravljov – Frattin, Tkačjov, Kara – V. Tichonov, Galijev, Zaripov – Dyňak, O. Li, A. Galimov – M. Gluchov, Leščenko, E. Galimov – Lukojanov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, J. Zajcev, Ljamin, Mironov, Ogurcov, Grigorjev – Tarasov, Jaškin, Šipačov – Afinogenov, A. Petersson, Indrašis – Igumnov, Alexejev, Brjukvin – Kruglov, Mojsejev, Jefremov – Muranov..
Dmitrij Jaškin (DMS) 32z, 14+19
Michal Čajkovský (DMS) 32z, 5+16
Dynamo má 43 bodů a na kontě dvě výhry v řadě. Nachází se rovněž ve skvělé formě, stejně jako Kazaň, když vyhrálo 6 z posledních 7 zápasů.

Co se vzájemných duelů týče, v minulé sezoně se odehrály dva zápasy a v obou zvítězily hostující celky.
Jak bylo naznačeno, Kazaň vede celou základní část KHL se ziskem 51 bodů. V sezoně zatím vyhrála 25 zápasů a jen sedmkrát odešla poražena.

Po sedmi výhrách v řadě přišlo menší zklamání v podobě těsné porážky 0:1 v souboji se Soči.
Kazaň přivítá na svém ledě Dynamo Moskvu a bude v utkání hájit pozici nejlepšího týmu KHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.