KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Magnitogorsk - 13. září 2019   18:10

TatNeft Arena

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
V tomto zápase jsme bohužel neviděli žádného českého ani slovenského hráče.
Je konec. Kazaň dnes zvítězila v domácím prostředí nad Magnitogorskem 2:1. Do utkání vstoupili domácí velice aktivně a vytvořili si několik velkých šancí, což potvrdili gólem v 10. minutě, když se prosadil Mikael Wikstrand. Ve druhé periodě tohoto zápasu ovšem branka nepadla. To ale nehradila třetí perioda, kde nejprve ve 42. minutě srovnal Kozun, ale jeho gól nakonec nebyl uznán. V 50. minutě ale už úspěšně zavěsil do branky domácích Loktionov a srovnal na 1:1. Ale po třiceti sedmi vteřinách vrátil vedení zpět na domácí stranu Zaripov. Konec zápasu si už Ak Bars pohlídal.
59:51'
V dobré šanci se ocitl na levé straně Brandon Kozun, ale jeho rána minula odkrytou svatyni.
59:21'
Opět se bojovalo o kotouč ve třetině domácích, ovšem následně skončil puk mimo hrací plochu a rozhodčí nařídil vhazování ve středním pásmu.
58:48'
Následně se sice hostující útočník dostal ke střele z levé strany, ale ta nakonec nebyla nijak nebezpečná.
58:29'
Hosté to zkouší bez brankáře!
58:04'
A další zakázané uvolnění Metallurgu a hra se tak přesune zpět před bránu Reideborna.
57:26'
Kazaň hraje ke konci základní hrací doby skvěle a nepouští svého soupeře do žádné šance.
56:52'
Nyní přišlo zakázané uvolnění ze strany Magnitogorsku a hostům tak už moc času na srovnání nezbývá.
56:18'
Kamil Fazylzjanov si navedl kotouč do pásma soupeře, ale jeho následná střela nebyla nijak nebezpečná.
55:32'
54:56'
Ovšem Kazani se zatím nedaří vymyslet něco nebezpečného, ale drží kotouč v útočné třetině.
54:16'
Domácí mužstvo může definitivně rozhodnout tento zápas, jelikož získalo přesilovou hru.
53:32'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., podrážení).
52:59'
Viktor Antipin chtěl srovnat na 2:2, ovšem jeho zakončení z pravého kruhu nepřineslo nic nebezpečného.
51:42'
Tentokrát přišel útok ze strany Magnitogorsku, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného.
49:45'
Kazaň vstřelila branku!
Blesková odpověď domácího celku, který jde po třiceti sedmi vteřinách zpět do vedení a to v přesilové hře! Nejprve se domácí hráč dostal do šance z levé strany, kterou neproměnil, ale gólman Košečkin se nedostal včas do své pozice, čehož využil DANIS ZARIPOV, ke kterému se odrazil kotouč a vypálil jej k levé tyči. Bez asistence.
49:08'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali vytoužené branky a je srovnáno na 1:1! V oslabení přišla skvělá přihrávka Antipina na ANDREJE LOKTIONOVA, který se dostal do úniku a následně bekhendem zakončil za záda Reideborna. Asistence: Viktor Antipin.
48:19'
Ak Bars sice má k dispozici přesilovou hru, ale zatím to není nic vážnějšího.
47:53'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Archip Několenko – 2 min., sekání).
47:19'
Posléze ještě přišla střele Matta Frattina, ale ta skončila jen bezpečně v moci gólmana Košečkina.
46:42'
Arťom Galimov se sice dostal po levé straně dopředu a následně také ke střele, ale ta minula branku Magnitogorsku.
45:58'
Nyní přišel pouze ofsajd domácího mužstva a následuje tak krátká komerční přestávka.
45:18'
Ilja Avramenko byl velice blízko ke srovnávací brance, ale jeho pokus pouze orazítkoval pravou tyč!
44:58'
Kazaň se pokouší něco vymyslet za bránou svého soupeře, ale momentálně nám toho hra moc nepřináší.
43:47'
Hosté se sice dostali do zakončení z pravé strany, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
42:26'
Po pěti minutách přerušené hry zápas pokračuje dál a Kazaň tak vede nad Metallurgem stále 1:0.
41:56'
Branka hostujícího mužstva neplatí! Brandon Kozun sice dostal kotouč za záda Reideborna, ale dopustil se tak za hranici hokejových pravidel!
40:48'
Kazaň začala poslední třetinu začala přesilovou hrou a dostala se do zakončení, ovšem to nic nepřineslo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:53.
Druhá perioda je u svého konce a Kazaň stále vede nad Magnitogorskem 1:0. Tentokrát byla třetina vyrovnanější, než ta první. Ve 30. minutě byl Metallurg velice blízko srovnávací branky, ale střelu Mozjakina absolutně neskutečným zákrokem dokázal vyrazit svou holí brankář Adam Reideborn a gólu jsme se tak nedočkali.
40:00'
39:52'
A opět rána domácího hráče, tentokrát to byl Wikstrand, skončila jen vedle brány soupeře.
39:14'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., podrážení).
38:48'
Další pokus domácího hráče ani tentokrát nepřinesl nějaké pozdvižení.
37:33'
Do velké šance se tentokrát dostal Jegor Korobkin, který ujel obráncům, ale jeho následné zakončení bekhendem skončilo pouze v moci brankáře Adama Reideborna!
36:39'
Ak Bars Kazaň nyní drží puk v útočném pásmu, ale momentálně schází zápasu také střely na bránu.
35:58'
Nikolaj Kuljomin zkusil své štěstí střelou z levého kruhu, ale ta skončila pouze a bezpečně v moci gólmana Reideborna.
35:18'
Hra ve druhé dvacetiminutovce není špatná, ale celému zápasu chybí především góly a Kazaň tak stále drží chudý jednobrankový náskok.
34:30'
A ani tentokrát to nebyl gól! Danis Zaripov se ocitl v dobré šanci, ale jeho pokus skončil pouze v moci brankáře Košečkina.
33:27'
Opět to byla Kazaň, která se dostala do rychlého protiútoku, ale následná střela nic nepřinesla.
32:53'
31:48'
Magnitogorsk sice drží kotouč v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do nějaké šance a posléze Kazaň vyhodila puk do bezpečí.
30:53'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Igor Ožiganov – 2 min., držení).
30:42'
Posléze se dostal ke střele Vladimir Tkačov, ale jeho rána zpoza mezikruží skončila jen v lapačce Košečkina.
29:48'
Tak tohle byl absolutně neskutečný zákrok! Mozjakin dostal přihrávku k levé tyči, kde zakončoval do prázdné brány, ale tam ještě dokázal vymrštit svou hůl brankář Reideborn a kotouč se od ní odrazil vedle brány!
28:31'
27:31'
Následně se hra přerušila a hosté tak mohou vystřídat formaci na oslabení.
27:06'
Kazaň získala první přesilovou hru v tomto utkání a okamžitě jí chtěl využít Igor Ožiganov, ale jeho střela zpoza modré čáry nic nepřinesla.
26:31'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Eric O'Dell – 2 min., hákování).
25:42'
Posléze se kotouč ocitl na střídačce hostů a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
25:22'
Nepřesná přihrávka hostujícího hráče skončila jen u domácího obránce, ale ani nyní z toho Kazaň nedokázala nic využít.
24:42'
Dmitrij Voronkov si sjel s pukem za bránu po pravé straně a následně chtěl pohotově zakončit, ale to se mu nepodařilo podle představ.
24:04'
Stanislav Galijev využil chyby v rozehrávce soupeře, ale jeho střela bekhendem nebyla moc nebezpečná a Vasilij Košečkin si s ní poradil.
23:22'
Posléze to byl Eric O'Dell, který se dostal ke kotouči na pravé straně a následně také do zakončení, ovšem to skončilo v moci gólmana Adama Reideborna.
22:35'
Metallurg se snažil něco vymyslet v útočné třetině, ale aktuálně nám toho dění na ledové ploše moc nepřináší.
21:47'
Tentokrát přišel ofsajd hostujícího mužstva a hra je tak přerušená.
21:13'
Posléze se dopředu sice vydalo domácí mužstvo, ale nějaká střela, či ohrožení branky Metallurgu nepřišlo.
20:26'
Magnitogorsk se sice dostal do útočného pásma, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:04.
První dvacetiminutovka je u svého konce a Ak Bars Kazaň vede nad Metallurgem Magnitogorsk 1:0. Do utkání vstoupili domácí velice aktivně a vytvořili si několik velkých šancí, což potvrdili gólem v 10. minutě, když se prosadil Mikael Wikstrand. Co je pro domácí mužstvo znepokojivé jsou hned tři vyloučení, přitom dvě vznikly pro příliš mnoho hráčů na ledě. Uvidíme, co nás potká následují dvě třetiny, ale utkání bude určitě ještě hodně zajímavé a dramatické.
20:00'
19:43'
Střela hostujícího hráče z pravé strany nepřinesla nic nebezpečného, jelikož brankář Adam Reideborn byl připraven.
18:48'
Domácí se dopustili už podruhé špatného střádaní v první třetině a Metallurg tak má opět přesilovku.
18:00'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
17:57'
Magnitogorsk posléze sevřel soupeře, ale ani další střela hostujícího hráče neskončila gólem.
17:31'
17:19'
Eric O'Dell se procpal středem obrany ke střele bekhendem, která ale byla zblokována.
16:16'
Ak Bars Kazaň se i ve druhém oslabení brání skvěle a dokonce se domácí dostali ke střele, která ale nic nepřinesla.
15:31'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., držení).
14:06'
Hra je opět přerušená a následuje tak další komerční přestávka.
13:20'
13:02'
A opět se domácí celek dostal ze své třetiny a vypadá to, že první přesilová hra zápasu nepřinese gól.
12:06'
Magnitogorsk v přesilové hře sice držel kotouč v útočném pásmu, ale následně se domácí celek vysvobodil.
11:20'
10:56'
Hosté se nyní snažili něco vymyslet, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného a Kazaň stále dominuje.
09:56'
Máme tady úvodní branku zápasu, kterou dávají naprosto zaslouženě domácí hráči! Zaripov zpoza brány přihrál kotouč MIKAELU WIKSTRANDOVI, který z první vypálil přesně k levé tyči. Asistence: Danis Zaripov.
09:20'
Nyní puk sice skončil v domácí bráně, ale rozhodčí gól okamžitě neuznal, jelikož jeden z hráčů Metallurgu se provinil hry vysokou holí.
08:39'
Magnitogorsk tentokrát pouze vyhodil kotouč ze své poloviny hrací plochy, ale zatím je jasně horším mužstvem v tomto zápase.
08:09'
A další velice dobrá šance Kazaně a opět z toho není gól! Brankář Košečkin už byl z brány, ale Mikael Wikstrand nedokázal vstřelit branku a ani dorážka jeho spoluhráče nebyla úspěšná!
07:46'
Dmitrij Judin chtěl rozjet akci domácího celku po pravé straně, ovšem tam mu byla vystavená důrazná stopka.
07:07'
Posléze se dopředu dostal Metallurg, ale nebylo z toho nic nebezpečného a následuje krátká komerční přestávka.
06:43'
Tak to je neskutečná smůla, jelikož ke střele se opět dostal Justin Azevedo, ale jeho rána stejně jako ve 4. minutě končí pouze na břevně!
05:31'
Hostující gólman Vasilij Košečkin má nyní hodně práce a po další střele soupeře bude následovat vhazování před jeho svatyní.
04:59'
Nejprve se ke střele dostal Kuljomin, ovšem domácí hráč jeho pokus zblokoval a do protiútoku se tak vrhl Dmitrij Voronkov, ale jeho zakončení skončilo na skvělém zákroku Košečkina.
04:16'
Velice překvapivě to Kristian Chenkel zkusil snad ještě ze své poloviny hrací plochy, ale Vasilij Košečkin byl připraven.
03:19'
Justin Azevedo to zkusil z levé strany z celkem velkého úhlu a jeho rána nakonec orazítkovala brankovou konstrukci hostující svatyně!
02:31'
Domácí jsou od úvodního buly velice aktivní směrem dopředu a nyní svádí boj o puk v rohu kluziště.
01:22'
Archip Několenko nedokázal udržet puk ve středním pásmu a posléze to tak byla opět Kazaň, která se dostala do zakončení, které ovšem bylo zblokováno do ochranné sítě.
00:39'
Kazaň se dostala do zakončení z pravé strany, ale Vasilij Košečkin byl připraven u své levé tyče.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin, Wikstrand, Ožiganov, Fazylzjanov, Žuravlev, Chenkel, Judin – Frattin, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Tkačov, Galijev – Lukojanov (A), Osnovin, Fisenko – K. Petrov, Galimov, Voronkov – A. Michejev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev, Vereščagin, Běreglazov, Dronov – O'Dell, Rasmussen, Kozun – Mozjakin (C), Loktionov, Paršin – Ljubimov, Několenko, N. Kuljomin (A) – Korobkin, Galuzin, Avramenko – Dorofejev.

Rozhodčí: Alexej Belov, Alexander Soin – Dmitry Sivov, Nikita Šalagin.
Bohužel v tomto utkání nenajdeme žádného českého ani slovenského hráče.
Kazaň se momentálně ve Východní konferenci nachází na 7. místě se čtyřmi body a skóre 13:8. V posledním zápase zavítala do Soči. Už po první třetině vedla jasně 3:0. Druhá perioda skončila smírně a Kazaň vedla 5:2. Ve třetí dvacetiminutovce vstřelila obě mužstva branku a Ak Bars tak vyhrál 6:3.
Magnitogorsk je aktuálně ve Východní konferenci až na 11. pozici se třemi body a skóre 7:10.
V dnešním zápase KHL se proti sobě utkají týmy Ak Bars Kazaň a Metallurg Magnitogorsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na ledě Magnitogorsku, který zvítězil 4:0. Dnes se bude bojovat v TatNeft Aréně, která nabídne kapacitu pro 10 000 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.