KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Novgorod - 9. ledna 2020   17:30

Novgorod
26:30' Šenfeld  (Rattie, D. Iljin) • 33:11' Verjajev  (Šenfeld) • 47:26' Šenfeld   • 58:36' Verjajev  (Šenfeld, Orlov)
Kazaň
Judakov, Oskirko – Golovljov, Savenkov
Tatněfť Arena, Kazaň
5481 diváků
Novgorod

Český hráč do tohoto zápasu nezasáhl.
Domácí celek se sice dokázal prosadit jako první, ale ve druhé a třetí třetině se vždy Torpedo dokázalo prosadit dvakrát, a tak vyhrálo poměrně snadno tento zápas 4:1. Domácí celek se nakonec ani nezmohl na hru bez brankáře, neboť Novgorod skóroval i v závěru.
59:50'
Už se nic nestane.
58:36'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hostující celek navyšuje v závěru zápasu své vedení, parádní tečí se z předbrankové pozice prosazuje DANIL VERJAJEV.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí zkouší hru bez brankáře, ale nakonec se Timur Biljalov vrátil do branky.
57:38'
Oddechový čas pro domácí.
57:30'
Kazaň rozehrává od své branky, domácí se dostali do útočného pásma, ale prosadit se nedokázali.
57:07'
V poklidném tempu se už nyní zápas dohrává, Nikolaj Averin pálil z mezikruží, jeho ránu kryje brankář.
56:25'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme aktivní hraje hostující celek.
55:00'
Pět minut hry nás dělí od konce tohoto zápasu.
53:15'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Aktivně hraje hostující klub, který míří za výhrou.
52:56'
Komerční přestávka.
52:43'
Domácí hokejisté odehráli velmi dobré oslabení, vypracovali si velké šance, ale prosadit se nedokázali.
52:26'
52:01'
Daniil Žuravljov (Kazaň) se jako obránce dostal hodně hluboko v obranném pásmu, ale jeho projektil končí na betonu brankáře. Justin Azevedo (Kazaň) pálil následně, ale ani jeho pokus nebyl přesný.
51:26'
Hostující celek hraje přesilovku, ale útočí domácí. Jeden z hráčů Kazaně se dostal sám před branku, byl to Kirill Petrov, ale pálil nepřesně.
50:26'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Danis Zaripov.
50:10'
Kirill Petrov (Kazaň) pálil z bezprostřední blízkosti před brankou, ale jeho rána končí vedle branky.
49:40'
Hraje se zejména ve středním pásmu, mnoho příležitostí k vidění není. 26:17, tak vypadá aktuálně statistika střel.
49:18'
Hosté rozehrávají od své branky, nikam se neženou a čekají na další šanci, aby mohli zkusit upravit stav zápasu.
47:26'
Hostující celek navyšuje své vedení, ve středním pásmu vypíchl kotouč ANTON ŠENFELD. Dostal se sám až před branku a jeho zakončení bylo přesné. Bez asistence.
47:15'
Hraje se zejména ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč, mnoho šancí ve třetí třetině diváci zde v aréně nevidí.
45:44'
45:33'
Dmitrij Voronkov (Kazaň) pálil z dobré pozice, jeho rána končí vysoko nad brankou.
44:41'
Domácí celek se při pokusu dostat se do útočného pásma dostat do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
43:41'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Viktor Tichonov – 2 min., držení hole).
43:13'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 2 min., podrážení).
41:56'
41:20'
Domácí hrají v přesilovce aktivně, propracovali se do útočného pásma, kde kombinovali, ale vypálit na branku nedokázali.
40:01'
Dva góly jsme viděli ve druhé třetině, hostující celek dokázal dvakrát skórovat, a tak otočil průběžný stav zápasu. Nejprve srovnal Anton Šenfeld, a pak hosty do vedení poslal Danil Verjajev.
40:00'
39:56'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Šenfeld – 2 min., vysoká hůl).
39:04'
Danis Zaripov byl volný před brankou, ale poskakující kotouč trefit nedokázal podle představ.
38:30'
Vladimir Galuzin (Kazaň) si dobře vybruslil do útočného pásma, ale prosadit se nedokázal.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Kazaň rozehrává od své branky.
36:50'
Andrej Belevič (N.Novgorod) vedl útočnou protiakci, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal. Jeho pokus o střelu z dálky byl prakticky ihned zblokovaný.
36:18'
Zakázané uvolnění se nepíská, domácí obrana musí hrát kotouč.
35:51'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
33:50'
Ak Bars Kazaň se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale nyní čeká na nějaké překvapivé zakončení, nebo střelu.
33:11'
Novgorod otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení. Po rychlé akci uspěl střelou na rukavici brankáře DANIL VERJAJEV. Asistence: Anton Šenfeld.
31:58'
Danis Zaripov pálil a jeho pokus kryje Anders Lindbäck. Buly před jeho brankou.
31:24'
Nikita Dyňak pálil z otočky z předbrankové pozice, jeho rána na vzdálenější tyč končí výrazně vedle branky.
30:07'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase i třetině, stav utkání je momentálně vyrovnaný. 20:12, tak vypadá statistika střel na branku.
28:42'
28:28'
Dmitrij Voronkov byl na malý moment sám před brankou, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky. Následně se výborně přesunul proti jeho další střele brankář.
28:00'
Anders Lindbäck kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
27:16'
Přesilovku pět na čtyři nyní hraje domácí celek, který se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu. Přihrávka na modrou čáru byla nepřesná.
26:42'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sergej Zborovskij – 2 min., podrážení).
26:30'
Hostující celek nyní dokázal vyrovnat. První střelu od modré čáry vyrazil brankář před sebe, na následnou dorážku už byl krátký a inkasuje poprvé v zápase. Prosazuje se pozorný ANTON ŠENFELD. Asistence: Ty Rattie a Daniil Iljin.
26:03'
Ty Rattie (N.Novgorod) udržel kotouč v útočném pásmu.
25:40'
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není, gólmani v tomto mači mnoho práce zatím neměli.
25:01'
Domácí hokejisté si v početní výhodě výraznější šanci vypracovat nedokázali.
23:54'
První přesilovková domácí formace se prosadit nedokázala, a tak přenechává prostor na ledě druhé formaci.
23:02'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., držení).
21:53'
Nikita Dyňak (Kazaň) to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho projektil končí vedle branky, následně proti další střele zasáhl brankář.
20:50'
Anders Lindbäck (N.Novgorod) kryje kotouč po střele soupeře od modré čáry,
20:01'
Po první třetině vede domácí celek zcela po zásluze o jednu branku, prosadil se skvělou tečí z předbrankového prostoru Vladimir Galuzin.
20:00'
19:30'
V poklidném tempu se dohrává tato část hry, hosté se usadili v útočném pásmu, rána od modré byla zblokovaná.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:02'
Justin Azevedo se dostal do brejku, ale blafák před brankou nedokázal dotáhnout do konce.
16:39'
Zakázané uvolnění, špatná rozehrávka Torpeda a buly před jeho brankou. Celkem snadno domácí hokejisté toto oslabení zvládli.
16:20'
Jordan Schroeder (N.Novgorod) útočné pásmo neudržel, jeho spoluhráči musí vyklidit útočné pásmo.
15:30'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale prosadit se nedokázal. Rána od modré čáry byla zblokovaná.
14:56'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vladimir Galuzin – 2 min., podrážení).
14:40'
14:07'
Zakázané uvolnění, buly před domácí brankou. Kazaň nyní špatně rozehrála.
13:05'
Vladimir Galuzin (Kazaň) spěchal za kotoučem v útočném pásmu, ale jeho akce k výraznější příležitosti nevedla.
12:36'
Jordan Schroeder (N.Novgorod) pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný. Domácí brankář zasahovat nemusel.
11:45'
Andrej Belevič se dostal do střelecké pozice, byl sám před brankou, ale poradit si nedokázal.
10:25'
Nyní dál pokračuje Ak Barks v aktivní hře, znovu se první domácí formace natlačila do střelecké pozice, ale jeden z beků zblokoval pokus o střelu.
08:31'
Kazaň vstřelila branku!
Domácí celek se nyní dostává do vedení, prosazuje se díky parádní teči před brankou zaparkovaný VLADIMIR GALUZIN. Asistence: Michail Fisenko a Albert Jarullin.
08:27'
Michail Fisenko (Kazaň) pálil z dobré pozice, ale obrana si poradila.
07:19'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají dál hokejisté Kazaně.
06:10'
05:15'
Jesse Virtanen (Kazaň) rozehrával dobrou akci, dostal se do útočného pásma, ale pokus o střelu byl zblokovaný.
04:45'
Nižnij Novgorod se nyní po delší době dostal do útočného pásma, nahodil tam kotouč a hráči v bílých dresech šli střídat.
03:51'
Další domácí rána od modré čáry, Anders Lindbäck (N.Novgorod) dobře viděl, a tak celkem snadno zasáhl a vyhodil kotouč.
03:04'
Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
02:50'
Vladimir Galuzin pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho projektil celkem snadno zastavil brankář.
00:50'
Utkání začalo v poklidném tempu, ani jeden celek se stabilněji nedostal do útočného pásma. Oba týmy střídají.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Wikstrand, Virtanen, Jarullin, Ljamkin, Žuravljov, Judin, N. Averin – K. Petrov, Cormier, Frattin – Zaripov, Azevedo, A. Galimov – Voronkov, V. Tichonov, Galijev – Fisenko, Galuzin, Dyňak – O. Li.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev, Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Minejev, Mišarin – Schroeder, Varnakov, Žafjarov – Bočarov, Rattie, Shore – Šenfeld, D. Iljin, Verjajev – Šachvorostov, Urakov, Belevič – Počivalov.

Rozhodčí: Judakov, Oskirko – Golovljov, Savenkov.
Česká stopa v zápase
Ani jeden tým nemá na soupisce českého hráče.
Poslední vzájemný zápas se odehrál na začátku prosince a po dramatické přestřelce vyhrál tým Kazaně 4:3, rozhodující branku zaznamenal v čase 59:26 v přesilovce Cormier.
Ak Bars Kazaň prožívá v současné době povedené období. V Charlamově divizi je na první pozici, navíc všechny tři poslední zápasy Kazaň vyhrála. Poradila si s Jaroslavlí, Čeljabinskem i Magnitogorskem. Ak Bark zdobí dobrá obrana, poslední tři zápasy a hned dvě čistá konta. Tým inkasoval pouze 75 branek, jako jediný z divize se dostal pod stovku v tomto ohledu.
Torpedo Nižnij Novgorod má aktuálně poslední postupovou pozici, je v Tarasově divizi na čtvrté pozici. Týmu se v poslední době příliš nedaří. Z posledních pěti zápasů prohrál tři, z toho poslední dvě utkání v řadě. V poslední době zdá se býti problematická produktivita Novgorodu. Čeljabinsku i Vladivostoku dal jen jednu branku, což na výhru nestačilo.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Ak Bars Kazaň a Torpedo Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.